Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lalia2
9. mar 2012

@enya00 no presne ako by som to ja písala. úplne to isté aj u nás. akože ja som si mm brala s tou pôžičkou, vedela som o nej a bola som s tým vyrovnaná. je to úžasný človek, tak som si povedala, že peniaze nie sú všetko. ani mu to nevyhadzujem na oči. ale štve ma, že svokra si žije na vysokej úrovni a stále plače, že nemá peniaze. tiež aj na dovolenku pred dvomi rokmi šla za peniaze svojich synov. noa dom nie je na mm. je na ňu a keď umrie, bude sa deliť rovnako. teda hádam sa ešte najskôr vyplatia dlhy po nej, lebo nechápem, keďže nemá peniaze, tak ako si môže žiť tak ako si žije. a to má dôchodok, popritom plat a ešte aj mimo si zarobí. a všetko minie, nič neodloží, ešte jej je málo. je zvyknutá, že deti ju dotujú... no ale to fakt akoby som ja písala, a ja že len ja som v takej situácii...

enya00
9. mar 2012

@lalia2 no ved co uz sa neoplati kvoli tomu sa hadat,to sa uz aj tak nezmeni...fuu ani by som nepovedala,ze nas je tolko 😒 ved to ked si raz zvyknu,ze ich niekto dotuje,tak tazko si odvykaju a spoliehaju sa len nato,lenze co ked jej deti budu potrebovat pomoct?nebude mat kto...je smutne,ze dieta sa musi starat o rodica ☹ no co uz narobime,aspon sa tu vyzalujeme 🙂

lalia2
9. mar 2012

@enya00 ale ináč presne ako ty, super chlap, len blbá matka. naši by v živote nevzali od nás ani korunu. radšej by žili neviem v akej skromnosti. no ale ona nie. chce plastov é okná, deti dajte. chce novú terasu, zas dajte. a mnoho iných vecí. najnovšie chce vybúrať novú priečku a novú strechu. no je normálna? ale to už mm dúfam skončil, už má vlastnú rodinu a dieťa,ktorému treba dať. a to poviem aj svokre keby to nejak načrtla. naša starká vždy dala svojim deťom a vnúčatám, naši rodičia vždy odoprú radšej sebe a dajú nám a ja to isté budem robiť pri svojich deťoch. si neviem predstaviť, že by mi dieťa splácalo nejakú pôžičku a ja si užívala. bezcharakterní ľudia sú to.

cimage
14. mar 2012

ahojte baby, pridavam sa k vam. Od dnes som na materskej a to mi dal manzel uzasny darcek. Jeho mama sa k nam nastahuje. Dom nevladze platit a moj drahy je jedinacik, takze dom je jeho a uz je aj prepisany a ma si s nim robit co chce (dobra taktika). Lenze nemozeme platit nas a aj jej. My sme momentalne v zahranici, kde sa snazime si naskrabat na vlastny, takze dosiel s planom, ze dom sa prenajme a ona bude u nas a tym padom hned aj vypomoze s vnukom. To som mu jasne dala najavo uz pred tym, ze nepocitam s tym, ze budeme niekedy byvat spolu. Stale vyrukuje s tym, ze ona nikoho ineho nema a kto sa ma o nu postarat, este ju dokonca tam nechal samu. Tak ja naozaj neviem co mam robit. Rada pre este nevydate, NIKDY si neberte jedinacika co je naviazany na matku. On je fakt zlaty, vsetko pomoze, navari, dokonca mi pomahal teraz umyvat okna, len jednu chybu ma a to je jeho matka ☹

mihouk
14. mar 2012

@cimage Je mi to hrozne luto, skoro som sa rozplakala, ked som to citala. Ja len dufam ze sa to nejako vyriesi, ale pripada mi to ako dost patova situacia.
Ja tu tiez mam na "pomoc" tu moju, ale v nedelu uz nastastie ide ta het 😀 😀 😀
Drzim ti velmi palce.

renik5
14. mar 2012

@cimage Nemusí byť jedináčik, úplne stačí ak žije s matkou aj v dospelosti a neosamostatnil sa a katastrofa je na svete....pre nás ženy🙂)) .Matky jedináčikov sú samostatná kapitola, manipulujú s nimi celý život, aj s ich rodinami. Ak si neurčíte hranice hned na začiatku, neskor sa to už ťažko podarí. Milá cimage, ak nesúhlasíš, aby svokra s vami žila - čo je aj rozumné - tak nemáš na výber. Bud bude manžel tvoj názor akceptovať alebo sa s ním budeš musieť rozísť.........Ak ho akceptovať nebude, ani nemáš čo lutovať. pretože v tom prípade čakaj problémy s matkou stále a je otázka času, ako dlho to vydržíš, kolko nervov a najlepších rokov zo života ťa to bude stáť...

bubbles
14. mar 2012

@cimage
jednoznacne urcit hranice od zaciatku, nehrat sa na milu osobu, ktorej nic nevadi.. pride k Vam, do Vasho.. tam ste panmi Vy.. varit sa bude podla Tvojej chuti, nech Ti nic nedochucuje a nepreklada na polickach.. ak jej dovolis spravit jedlo (neviem ako rada varis), vtedy zase Ty nesprtaj do jej hrncov.. najlepsie keby mala vlastnu kuchynu, ale moja babka ma taku malu indukcnu dosku, keby teda Vasa chcela, bud v jej izbe aby si nieco sama prihrievala alebo ak mate na to priestor, tam aby mala vlastne miesto na realizaciu..
isto jej bude treba vymysliet nieco comu sa moze venovat, zhod na nu zehlenie ak to nemas rada alebo povedz, ze sa u Vas upratuje kazde 2 dni, nech vysava 🙂 inac sa bude nudit a povymysla somariny..
hoci to vyznie blbo, ale viete ako to myslim - ukazat jej, ze ste tam panmi Vy a ziadne vypytovanie sa, ci mozete ist vecer von, alebo do mesta na nakup.. ziadna kontrola.. ziadne ovladanie, manipulovanie nemozete od zaciatku dopustit, inac sa to len zhorsuje.. verte mi.. skusenosti a tiez skola 🙂

sashabb
14. mar 2012

@cimage a nemôže sa daný dom predať? a z toho jej kúpiť nejaky menší byt?
Toto rozhodnutie by malo byť na Vás dvoch a nie len na tvojom manželovi. Veď ty budeš teraz doma stále (na MD a RD) a nie on.
Ja by som s tym určite nesúhlasila, jedine že by mala svoj "byt" s vlastnym vchodom, kuchyňou a kúpelkou. Ver či nie, aj keby ste vychádzali akokoľvek super, spoločným bývaním v jednej domácnosti sa to na 100% zhorší a zbytočne budeš mať iba nervy. A teraz by si mala byť v klude a neviem si to teda ani predstaviť keď sa ti narodí bábo. Veď už len potom budeš potrebovať klud a pohodu.
A určite by som nepristúpila na vydieračske reči typu, ona je sama a kto sa o ňu postará ...

jo111
14. mar 2012

@cimage A preco dom nepreda a nekupi si byt? Alebo predat dom a zaplatit si domov dochodcov. Ja som sa na rovinu spytala snubenca ako sa planuje jeho mama zariadit ked sa odstahuje od nej. Vraj preda dom a pojde do domova dochodcov. Beriem. My sa stahujeme o rok do zahranicia uz natrvalo tentoraz, a to sa budeme musiet riadne obracat kym budeme mat nieco vlastne, to nie je ako dakedy, ze sa proste len postavil dalsi dom na zahrade pre syna a nevestu. A v zahranici je to este tazsie. Nie je nasa vina, ze sa doma proste neuzivime a musime ist za pracou inde. To nie je len nejaky rozmar a jeho matka by si mala uvedomit, ze takto Vam vobec nepomoze, skor naopak. Nehovoriac o tom, ze to moze riadne nastrbit Vas vztah- precitaj si par prispevkov dozadu, stoji to za to.
Porozpravaj sa s muzom, navrhni mu alternativy (byt je podla mna ok), a vysvetli mu, ze je uplne normalne, ze dospele deti maju vlastny zivot. Ze prvorada mas byt ty a Vase dieta a mamicka je az potom. Alebo mu potom navrhni, ze ked uz nech sa pristahuje aj tvoja mama 😀 z rovnakych dovodov. Som zvedava, co by na to povedal. Nie je normalne, aby matka vydierala syna, ze je sama na stare kolena, vezmite ma k sebe. Keby bol na to vazny dovod a bola by to rozumna osoba prosim, ale toto mi pride skor, ze nechce zostat sama a navyse ved tak dobre padne mat synceka vedla seba nech jej skace okolo zadku aj s tebou.
Ta moja bola zvyknuta, ze jej syn robil vsetko ( praca, skola, domace prace, okolo domu) opravara v zivote nemusela volat ani platit, a teraz sa hneva lebo musi pohnut zadkom aj ona obcas.

cimage
14. mar 2012

ja som tiez navrhovala, nech sa to preda, kupi jej jednoizbovy byt, to uplne staci pre jednu osobu a urcite by to zvladla utiahnut a zbytok penazi nech si necha ako nejaku poistku. Ja o tie peniaze nestojim. Lenze on ju nechce poslat do bytu a domov dochodcov vobec nepripada do uvahy. Ak mam povedat pravdu, tak sa mi o tom ani s nim rozpravat nechce, lebo ma to len rozhneva, potom ani spat neviem a spolieham sa na to, ze sa to nejak vyriesi, ale to pochybujem. To si tiez myslim, ze to je vydieranie. Normalne uvazujem nad tym, ze ked pojdeme v lete domov, tak tam s malym ostanem u nasich a on nech si ostane s maminkou ked bez seba nevedia zit a mozeme sa stretavat ako za starych cias.

jo111
14. mar 2012

@cimage tak to tak sprav, chod k Vasim. Jeho matka nie je jedina, ty mas tiez rodicov, ale nemam pocit, ze by si ich chcela nasackovat k Vam. U nas sme sa dohodli, ani jednemu z nas sa nepacila predstava matky partnera ci partnerky nastahovana s nami. Ja stale hovorim, ze ked budu velmi vystrajat tak ich obe zamknem v jednej izbe, pozeru sa a bude pokoj 😀 ale len zo srandy.
Tu je to cele na tvojom manzelovi. Daj mu na vyber. Povedz, ze aj ty mas rodicov, preco by oni mali ostat sami? Len na ukazku, ze mate matky na oboch stranach nie len na jeho. Nesuhlasis s tym a hotovo. Necakaj, ze sa to vyriesi same, lebo to dopadne velmi zle. Chod k Vasim, mozno muzovi dopne, ze ma byt s rodinou a nie sediet mamicke za suknou. Tu musis byt razna, inac ta prevalcuju a tebe ostanu oci pre plac a nervy do konca zivota.
Ja svoju buducu svokru poznam dost dobre na to, aby som sa branila zubami nechtami co i len byvat blizko nej. Chvalabohu sa na tom zhodneme s tym mojim, ale stale je tam sanca, ze ho po urcitom case nejak svokra spracuje, alebo mu jej pride luto (alebo som uz paranoidna) 🙄 neviem.
Osobne si myslim, ze kazdy by si mal riesit svojich rodicov a tak aby to nerozbilo vztah prip. nesposobilo jednemu z partnerov mrtvicu. Neuznavam ten casty postoj, ja som ta vychovala, teraz si na rade ty. Ano, o rodicov sa mame postarat, ale nie tak, ze ich nasackujeme k manzelke/manzelovi (nech neopomeniem chlapov co statocne bojuju s matkou svojej zeny 😀 ) a ti popri decku budu mat na krku aj ''pomahajucu'' maminku a do roka skoncia na psychiatrii.

mihouk
14. mar 2012

@jo111 Ja len jednu poznamku, nie si paranoidna, si v strehu 😉 😀

maca_p
14. mar 2012

@cimage nikdy sa nenastahuj so svokrou. ja mam so svojou vztah celkom okej, ale po 3 dnoch u nas musi ist domov, lebo to uz zacina iskrit. a to je mm na mojej strane 😀

jo111
14. mar 2012

@mihouk tak v tom pripade sa uz zo mna stal strazny pes 😀 uz aj hryziem 😀 ale vazne u mna by to skoncilo zle, po troch tyzdnoch so svokrou som sa pristihla ako fantazirujem, ze jej nieco supnem do kavy 🙄 takze v zaujme svojho este zatial zdraveho rozumu spolunazivanie neprichadza v uvahu 😎

mihouk
14. mar 2012

@jo111 No ja ju tu mam nasackovanu teraz a to s tou kavou chapem, lebo dnes som zistila, ze cas s nou ubieha neuveritelne pomaly a to nam dava cas rozmyslat nad vsetkym moznym, takze zase ich chyba. Ja sa stavam hrozne urazliva, ked je tu a sarkasticka, fuj nech uz je nedlelaaaaaaaaaa!!!!!

jo111
14. mar 2012

@mihouk ja sa v jej pritomnosti tiez podobne menim 😀 z flegmatickej zeny na hystericku podryvacnu zenu a ta zmena je tak ocividna, ze je to hlavny dovod preco ten moj pochopil, ze spolunazivanie nie 😀 by ma prihlusil on alebo ja jeho 😀 len jeho mamka je ako Alenka v risi divu 😵 pocujem ako vravi synovi aby sa so mnou radsej rozisiel, ze si najde lepsiu a mne povie, ze netusi chuda vobec preco ju nemozem vystat 🙄 ved tak ma ma rada a nie je si vedoma, ze nieco zle spravila 😨 teraz nad tym uz len mavnem rukou, ja mam svedomie ciste, a tolerovala som jej viac ako som mala, holt komu niet rady 😔

mihouk
14. mar 2012

@jo111 Ale ja som zla na mojho mm, ked som s nou som ako ziva mrtvola. Mam stastie, lebo ked som ako mlada robila au-pair, tak ma maly naucil vypnut zvuk (bol to maly hajzlik, ale za toto som mu vdacna). Takze dnes som nadhodila temu o com je telenovela sultan, vypla som zvuk a ona si vykecavala 😝 😝 😝 😝 😝 Moj mm chape ze s nou nechcem byvat, ona to sice nechape, ale kedze sme uz tento tyzden mali s mm malu vymenu nazorov o jeho mamicke, tak ja som ticho nebola (ved nech pocuva) a vyhodila som mm na oci, ze v prvom rade ma nas ako rodinu a potom rodicov, tak dufam ze jej to dokleplo, lebo mm to pochopil....

jo111
14. mar 2012

@mihouk juj keby som vedela vypnut zvuk tak som v nebi 😀 ved praveze som zla na snubenca 😀 a to sa tak fungovat neda, kurnik, ona privedie do hlbokej depresie a frustracie kazdeho kto je s nou dlhsie, ja by som prisla o rozum. Nehovoriac o tom, ze kazdy detail jej treba hlasit, este aj prechod z kuchyne do obyvacky a vysvetlit dovod preco si presla 🙄 ja neviem ale od urciteho veku by sa mali robit asi aj testy na dusevne poruchy, ked mne zacne sibat na stare kolena nech ma radsej moje deti pekne poindiansky zhodia zo skaly a poslu do vecnych lovist 😕
Dobre si spravila, nech to pekne pocuje aj ked pochybujem, ze jej to dojde 🙄

mihouk
14. mar 2012

@jo111 Nepochybuj, nedoslo jej to, mysli iba na svoju rodinu. Prave mi hovorila co chce varit (prisla akoze pomoct, tak nech nieco robi) a v piatok chce robit fazulovu polievku a kedze svokor fazulu nemoze, tak mi povedala, ze videla mi v mrazaku rybu, ze tu mu urobi. Na tom nie je nic zle, ale ja kojim a vie ze fazulu nemozem, no na mna sa proste nemysli. A to ze uz druhy den mame segedinsky gulas a ja som uz dva dni poriadne nejedla, ani nehovorim. Pane boze nech uz je nedela. Pride mne pomoct a ja tu musim hladovat...

jo111
14. mar 2012

@mihouk mala si jej dat radsej umyvat okna 😀 to je ta ''pomoc'', o ktorej som pisala vyssie, dobreze ta ta pomoc nezabije 😀 a ty pocitas dni 😖 nezavidim 😖 ja som sa tak tesila na tri tyzdne svojej dovolenky a nakoniec som po tyzdni a pol pocitala dni a este tri mesiace potom bola jak zbity pes 😖 takze skvele oddychnuta 🙄

lalia2
15. mar 2012

ahojte. no ja som svokru zrušila s jej pomocou. pre istotu som nevolala ani moju mamu, aby starú nerozhodilo. aká som ešte ohľaduplná. predvčerom mm bolo zle od chrbtice, ona robí masáže, tak mu hovorím, nech ide k nej, nech mu urobí masáž, keď už furt o tom mudruje stará. tak jej volal a ona, že nech príde aj s malou. akože malá má tri týždne. som skoro odpadla. ani neviem, či on mal prísť iba s malou, alebo aj ja. no neviem, či už trojtýždňové bábo musí chodiť k svokre nan ávštevy. no samozrejme šiel sám, do hodinky bol naspäť aj s nákupom 🙂 no a hádajte čo sa stalo? svokra nelenila a v ten večer volala mojej mame, že tam bol mm a že sa strašne ponáhľal domov. a že ja jej ani nezavolám. Preboha, to už stokrát riešila, že jej nevolám. nemám o čom a čím viac to bude omieľať, tým menej jej budem volať. no a že ona nám chce tak pomôcť a ja ju nechcem. že ona by k nám prišla. a že bola u nás a malú videla iba v zavinovačke. no som ju mala rozbaliť, aby ju vyobzerala celú asi. a že či moja mama k nám chodí. a že ona by mi poradila, ale na nič sa jej nepýtam a že sa nechce vnucovať, ale že mi má povedať, že sa nemám od nej odvracať či čo. a že som jej povedala, že mama je len jedna. no to je pravda, hádam sa opýtam mojej mamy keď niečo neviem. mama len s otvorenými ústami počúvala polhodinový telefonát sťažností. ale svokra si sama za to môže, že ju nemám rada. a neviem, čo by tu robila. furt počúvam, akáje zrobená, ako nič nevládze, tak čo. nebude tu s malou pochodovať po byte alebo upratovať. na nákup tiež nepôjde, nebude to vláčiť sama, to by musel ísť s ňou mm. tak to je tiež zbytočné, mm zájde na nákup aj sám. a okrem toho stará chodí do roboty a furt keď má náhodou dovolenku, tak plače, že príde o peniaze, že bude slabá výplata. tak ako ju mám volať? to svojimi rečami si za všetko môže. ale to som ešte nepočula, aby sa svokra sťažovala na nevestu jej vlastnej matke.

sashabb
15. mar 2012

@lalia2 ja sa len čudujem, že to tvoja mama vydrží a hneď ju nezruší. Mám taký pocit, že sa tvoja svokra nudí a nevie čo by vymyslela, tak bude aspoň telefonátmi obťažovať. Mne keby takto volala, tak jej narovinu poviem, že ak sa chce zase sťažovaťna MOJU dceru, nech sa posťažuje zrkadlu, že JA to počúvať nemienim a ešte jej poradím, nech Vám dá už svätý pokoj.

lalia2
15. mar 2012

@sashabb no lenže moja mama bohužiaľ nie je z tých, čo by to takto razantne povedali. A svokra to všetko hovorí takým milým tonom, aká je ona chudinka, takže na taký milý ton je ťažké odpovedať drzo. A svokra keby to mne povedala, tak ja ju už zruším, ale ona to povie všetzkým dookola. Aj minule volala niečo mojej mame a že nech mi to nehovorí. Neviem, čo ešte ju tým zaťažuje, moja mama má dosť starostí aj bez nej...

sashabb
15. mar 2012

@lalia2 tak poraď mame, že keď jej zavolá nech jej oponuje. Napr. (vymyslím si) ...svokra: "ona nechce počúvať" tvoja mama povie "ano? a mňa rada počúva" a možno ju to časom omrzí, keď vždy dostane kladnú odpoveď od tvojej mamy. Ako ja som toto ešte nepočula, aby sa svokra sťažovala matke nevesty. 😠

katusska1
15. mar 2012

@sashabb tak toto nie je jediný prípad, M rodičia si dokonca zavolali švagrinej mamu a normálne na ňu pred ňou kydali, ja som bola akurát vtedy u nich, M len krútil hlavou a ja som ostala stáť jak obarená 😖... takže takých debilov chodí po svete viac, nanešťastie...

sashabb
15. mar 2012

@katusska1 no tak to je užasne 🙄
Ale keď nad tým tak premýšlam ... pokiaľ im to je dovolené, tak prečo by to nerobili. Samozrejme normálny človek toto robiť nebude, ALE keď už sú takí aký sú, tak si rodičia maju svoju dceru ochrániť a ubrániť. Potom by zrejme sklapli keď by nepochodili. Veď sú to dospelí ludia a nie soplavé decká aby sa na nich sťažovali rodičom. 🤐

lu2112
15. mar 2012

@cimage ahoj a vy sa chystate ostat v zahranici ci sa chcete vratit??
No ja ti poviem ze ja mam fobiu z mojej svokry a teraz ta moja zmenila taktiku kedze vie ze cakame babo a chce snim mat niaky kontakt.
Kazdy druhy den vyolava manzelovi ze co nove ako sa mi dari a nezabudne sa spitat ze ked sa to male narodi ze ci mozu prist na navstevu ale len vtom pripade AK MI NEBUDU ZAVADZAT. tak aby som ja bola zase ta zla 😠 .
A to uz ja som jej vysvetlila ze nech dojdu ze mne zavadzat nebude dva tyzdne to predycham aj keby co bolo kvoli manzelovi on to aj tak tolko nevydrzi 😀
Ja som UK kvoli nej aby nemohla manipulovat mojho manzela lebo cez telefon je to tazie ale ona nema dceru ma len dvoch synov a tych stale bere ako retardovanych ze vsetko za nich musi robit.
Urcite si povedz svoje pravidla ked bude svami byvat ale pokial sa da tak skus navrhnut ze namiesto byvania u vas ci nemoze byvat na blizku a tym poadom si nebudete tak zasahovat do sukromia a hlavne to povedz na rovinu manzelovi musi si vybart a svokra predsa nepotrebuje 24 hodinovu opateru tak kludne moze byvat sama

yokralovnayo
15. mar 2012

@lalia2 moja svokre tiež volavala mojej mamine, že som na nu strašne drzá... a že nech mi niečo povie... a moj amamka jej na to povedala že ja som už dospelá, nech si to vyriešime samé.. 🙂 že on ami nič nebude hovoriť a viac svokru nezdvíha 😀 jej tiež lezú na nervy jej reči...
a pane božeeee čo bolo pred svadbou!!!! svokra volala mojej mamine asi 5-10krat denne, vždy s nejakym problemom 😀 že ona nepojde na svadbu ked bude v te datum, ktory som JA s MM určila ! že ona to nestíha!!!!!!ONAAA!! chapete to?? čo ona nestíha? ja s mm sme si všetko vybavovali sami, všetko!! ani jednu vec nam nepomohla, nič ani tortu blbú nič absolútne.. ale ona to nestíha... potom citovo vydierala mojho mm že on atam nepríde, a že ja mm rozkazuje,.. že ONA HO MUSÍ USMERNOVAT aj ked už je dospely lebo ona je jeho matka!! bože baby, ja sem nebudem chodit lebo sa zase len rozčulujem 😝 a pred týždnom mi poslala mail -spomínala som tu že u nás cez víkend spala, tak mi napísala že sa jej tu páči ale že na 2 dni tu byť je krátko tak sme prídu na viac nocíííííí !!! waa 🙄 😝 😖 tak ja som jej samozrejme na mail neodpisala, čo jej mam na to povedať? a ona hned o 2 dni nato ako mi ti poslala volala mm a pisala mu 2sms že jej neodpisujem na maily !! .. to je horor s nou... 😠

yokralovnayo
15. mar 2012

@lu2112 to si dobre a výstižne napisala že ona ich berie ako retardovaných 😀 😀 u nás to isté ... ona všetkých troch synov do 30 rokov objednávala k zubárke!!! a k doktorom.. mne o tom niečo hovor 😝

lu2112
15. mar 2012

@yokralovnayo moja svokra tiez zaluje mojej mame ze som knej zla ale moja mama jej vzdy povie ze to som ja a ina nebudem 😀
No moja svokra ked ku nim dojdeme tak ona jak pokazeny magnetofon je stale ci si dame jest a este aj po 11 rokov mi nedovoli nic spravit ani sama si vodu nesmiem podat lebo ze ja som host ona sa o nas postara. Moj mazel sa vsetko naucil pri mne a teraz je samostatny tak jeho vlastna mama mu leze na nervi vzdy ide radsej k mojim rodicom lebo tam ho nechaju dychat.
Ale zase musim povedat ze svokor je uzasny jeho mam velmi rada len chudak on si uz na nu zvykol 😀