Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

erika26
10. dec 2012

@sashabb fúha, tak som najskôr odpadávala z názorov angel31 v tejto téme ale ked som si prečítala link čo si tu dala na inú tému, tak to je dosť husté. To už je veľa. 😖

ajsenz
11. dec 2012

@angel31 mám 18 rokov ale konečne chápem že môj vek nehrá rolu v takýchto veciach... Otváram ústa nad tvojími názormi, fakt ako fuh...
Mám budúcu svokru super ale nikdy nikdy nebudem súhlasiť aby ju volalo moje dieťa inak ako babička alebo starká.Lebo mama som len jedna a svokra si to musí uvedomiť... Ale však počkaj ;) To ťa prejde..
A to čo píšeš o staraní sa o svojho ,,macka,, a čo si ty jeho mama? Že pýtať sa svokri ako urobiť dobre chlapovi a ako ho zabaviť?
Fakt žasnem..z tohto mi plynie že ťa museli dosť zle vychovať a neuvedomuješ si že aj ty máš právo na názor a nie sa podriaďovať...
Som fakt spokojná že na svoj vek mám triezvy pohľad na vec, veľa šťastia mamička č.1 a mamička č.2 ty ho budeš v živote potrebovať.

renata5
11. dec 2012

@angel31 ty cakas dieta ved sama si este dieta to co ty tu pises mm sa tak smial ze isiel do pivnice a este ho pocujem maciky a sprostosti jasne ze teba svokra bude mat rada ty budes rodinny maznacik ozaj ked ste robili dieta tiez si si isla po radu ze ako co treba robit uspokojit atd predsa je starsia uz s tvojho prispevku je citit ako keby ty si bola iba nejaky nosic dietata a za teba budu vseetko robit tvoji maznacikovia tak teraz chod sa 🙂 pekne pomaznat s mamickou c 1 potom si vypitaj radu ako by si sa mala pomaznat zo svojim maznacikom c 2 a bude supeeeer

janette4
11. dec 2012

Babyyyyyy pomóóóc počúram sa z vás 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Už sem moc nechodím,lebo naše vzťahy sa minulé Vianoce trochu urovnali,snažíme sa spolu vychádzať tak,ako predtým,len Vás sem tam prečítam,ako sa darí Vám ostatným.A teda posledné 3strany som mala fakt problém prečítať,aby som tu svojim rehotom nezobudila malého.
@angel31 dievča zlaté,neverím ti ani slovo v tejto téme,ani v ostatných 😀 😀 😀 😀 😀 😀

renata5
11. dec 2012

@sashabb teraz som si precitala co ta angel31 pise ze jej muz je zavisli na drogach a cely zivot ju podvadza a ze aj male bude asi zavisle to ako si clovek moze taketo veci vymyslat ved to je chore

dudi30
11. dec 2012

no ja som si to teraz prečítala za tu angel31 a ako asi ani z toho dnes nezaspím... ale tuším sa mi aj rozum pozastavil.. myslím že tento nick je aj medzi prvorodičky mám 2013... och

mamavera
11. dec 2012

@nikuskabee nehnevaj sa, ale riešiš svokru, švagriná, jej dcéru, nemáš pocit, že by si mala riešiť najskôr sama seba?! Prečo kričíš po dvojročnom drobcovi? Prečo máš potrebu ho udrieť?

nikuskabee
11. dec 2012

@mamavera a ty prečo riešiš mňa,mala som potrebu ho udrieť ano,ked svokra je doma tým svojím sledovaním a dirigovaním ma dohnala do zufalstva a samozrejme ako niekto iný si vylieva zlosť na inom,ale poučila som sa,radšej idem z domu,aby to neschytal moj anjelík.A ty si svoje deti ani len neudrela? ani neskrikla?? A nebudem sa ti ospravedlnovať,ja som seba riešila dávno,prepáč nie som ti dlžná vysvetlenia a ostatným dievčencom ďakujem

mamavera
11. dec 2012

@nikuskabee nie ja som ani svoje ani deti v škôlke, ktoré sú mi zverené neudrela - považujem to za zlyhanie dospelého. Udrieť slabšieho? Páčilo by sa ti, keby manžel tĺkol teba? Ani mňa nebili a to som teda ideálne dieťa nebola 😠 Mne sa nemusíš ospravedlňovať, ani mi nič vysvetľovať, ja som ťa o to nežiadala, stačí, keď si sa nad tým zamyslela, ten maličký za vzťahy v rodine nemôže.

marcovka1
11. dec 2012

no uz dlho som sa tak nebavila 😀 😀 😀 😀 😀

slavik2012
11. dec 2012

@nestastna_nevesta - píšeš mi z duše - ja mám detto to isté ... a ešte aj viac 😝

nikuskabee
11. dec 2012

@mamavera ja som sa dávno zamyslela,no vybila som ho aj som kričala,ale už to nerobím,vždy ma to bolelo a vždy som prišla na to,že on zato nemôže,ale...

angel31
12. dec 2012

@jo111 a co??? sak aj v relklame na kakavko je to tak.. ze ked nebudem robit aj jeho mamicku tak potom sa nevyspime.. lebo jeho O2 mamicka bude rano klopkat s kakavkom.. tak aspon budeme vsetci spokojni... spravim kakavko ja a potom si vypijeme spolocne este jedno vsetci

angel31
12. dec 2012

@adulik76 a preco by som nemohla byt aj mamickou??? ked mne sa to tak paci...

angel31
12. dec 2012

@renata5 promntne si to vystihla.. 🙂

angel31
12. dec 2012

@janette4 to mi od srdca odlahlo.. este by si ma zapredala.. tak som aj rada ze som to macacie zlato vdaka ktoremu sa tu vsetci tvaria jak pyrit v jame

adulik76
12. dec 2012

@angel31 ako, to je asi to posledné, čo ti budem písať.... No, v jednej téme vystupuješ ako poslušná nevesta, čo sa príkladne chce starať o svojho mužíčka, macka a neviem ešte aké meno si mu dala, v druhej téme svojho drahého opisuješ ako závisláka od drog. Chcela by som vidieť závisláka, ktorý si dá ráno s mamičkou a ženičkou kakavko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . A v neposlednom rade, zasa v inej téme, píšeš, že si milenkou nejakého manžela, ktorého manželka hľadala tu na MK pomoc a ty si jej tresla, že si to ty, s ktorou ju podvádza. Ty si buď fakt chorá a mala by si čím skôr vyhľadať odbornú pomoc, alebo si to všetko len vymýšľaš a zabávaš sa nad reakciami, ktoré si vyvolala.
.... a podľa mňa ani tehotná nie si, nastavenia si môže každý užívateľ dať hocijaké a nemusí to byť vždy pravda....A ak to tak je, tak by si aj v tomto prípade mala vyhľadať odbornú pomoc, fakt to potrebuješ.

stonoska
12. dec 2012

@adulik76 presne to tak bude bud si roby srandu a zabava sa .alebo je chora ale chora je tak ci tak lebo zabavat sa na nestasti druhych je tiez choroba

jo111
12. dec 2012

@angel31 daj este daco prosim ta 😀 myslim, ze taka sranda v tejto teme este nebola 😀

@stonoska mne je to uprimne jedno ci to mysli vazne alebo nie- aj keby hej, pomoct tomuto ''rodinnemu trojuholniku'' uz nepomoze nikto 😝

angel31
13. dec 2012

@jo111 joj.. aj keby som chcela nemozem... muz mi nedovoli... a potrebujem to ja??? mat doma rozureneho ladoveho medveda??? kapanek sa mu to nelubilo ze ako jeho mama som na nist platna... ze neviem robit rovnake kakavko 😝 tak baby... kaslite na moju radu... 😝

angel31
13. dec 2012

@adulik76 aspon vidis jaka som ja na rozdiel od teba vsestranne nadana... kym ty sthas jedneho, tak ja stiham celukopu ... a este aj pysit mozem pavucim bruskom😀... lenze to taka ako ty nepochopi.. co je to ked tvoj muz v zachvate prace si zacne pichat z tej ostrej kovovej ihly do zily vselijake sairaity len aby bol najlepsi veterinar v okoli... a nepomoze mu dohovorit ze je naj top moj macko... a ja nestastna skoncim s nejakym bonbónom co mi naslubuje horidoli len preto lebo ma chce dostat... tak je jaska ze ked chcem vsetko zahasit tak sa musim prisposobit a byt viac nadana ako taka obicajna teda zenska co ma doma nejakeho paprdela a nema ine na robote iba kvakat jak neveri v nadanost inych zien- ako nap.mna 😀 🙂

sashabb
14. dec 2012

@angel31 nič v zlom, ale posledny tvoj prispevok nemôžem pochopiť. Asi by som si mala niečo šlahnuť ako ty, aby mi to dávalo zmysel 😕
Inak pokiaľ prispievaš do viacerych diskusii bolo by dobre, aby si si aj pamätala čo kde píšeš. Akože tuna sa hráš na superženu, v inej diskusii píšeš ako ťa manžel podvádza a berie drogy, a v ďalšej pišeš ako ho miluješ a odchádza do Afriky očkovať levy 😀 😀 😀 och bože.

jo111
14. dec 2012

@sashabb a nespomina sa v tej diskusii, ze cim ich chcel ockovat? Mozno by sme prisli na koren tejto fantazmagorie 😀

sashabb
14. dec 2012

@jo111 to neviem,lebo som to nevládala celé prečítať 😝

jo111
14. dec 2012

@sashabb tak hod link prosim ta 😀 ja osobne si myslim, ze angel31 to tu pise schvalne 😀 a sa dobre na tom bavi 😀

angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jo111
14. dec 2012

@angel31 jaj ved ja uz nic 😀 ja bezim k miestnemu veterinarovi nech mi da predpis 😀 vy dvaja ste tiez asi najprv skusali a potom zistovali asi 😀

sashabb
14. dec 2012

@jo111 tuna je diskusia o levoch 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/prvorodicky-maj-2013/

@angel31 jasne to je asi len pre teba 😎 a radšej pozri na svoj pravopis ...

jo111
14. dec 2012

@angel31 tak to je dobre 😀 v jednej diskusii mas syna, s ktorym cvicis Vojtovku... v dalsej napises zakladatelke temy, ze ty si milenka jej muza 😀 v inej diskusii mas milenca 😀 dalej radsej nepokracujem 😀 by som sa nedopisala 😀 ale vsetky tieto temy maju jednu vec spolocnu- v kazdej ta odhalili 😀 ak si pubertak co si robi srandu 🙂 tvoje prispevky uz by mphli byt povazovane za spam, bacha na to 😀 ak si srandu nerobis (co pochybujem) tak sup sup k doktorovi 😝