Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

ivanka47
15. dec 2012

@angel31 ty si čo vlastne za osobu?? vystupuješ v každej téme ako hrdinka...čakáš dieťa s milencom...vystupuješ ako milenka zakladateľky témy 😲 máš chorého syna...tak ako to je vlastne?? Máš manžela a čakáš dieťa s milencom?? Je mi ťa ľúto...teba už nikto asi neberie vážne na tomto fóre....
Mala by si porozmýšľať na sebou a správať sa ako žena...

angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka47
15. dec 2012

@angel31 múdra ako vždy 😀 😀 😀
a čo sa ti nechce pracovať,keď potrebuješ chlapa,aby ťa živil??
je mi ťa ľúto...

sashabb
15. dec 2012

@angel31 ako sa vraví, najlepšia obrana ja útok však? 😎 tušim ti došli argumenty, ako tam čítam tvoje posledné príspevky. Už to nieje hihi-haha ...

jo111
15. dec 2012

@angel31 dakujem za uznanie 😀

@sashabb to vies, trafena hus vzdy zagaga 😀 navyse v dalsich diskusiach su na tuto osobu upozornenia a linky takze moc hladat ani netreba.

angel31
15. dec 2012

@ivanka47 predstav si.. ano potrebujem... pretoze sama sa neuzivim v tomto feudalizme.. nie to este moju dceru.. a kedze ja to stastie nemam aby som mala vyrovnanu rodinku, manzela co mi doveruje a veri a hlavne nezistne, tak som presvedcena ze v mojom pripade bude najrozumnejsie riesit to takto.. to znamena.. nie ze na skusku, ale na ostro a nie vyskusat si, ale tak fungovat... proste aj ked zase len akoze si najdem nejakeho ochotnika a uz bez zabran si budem uzivat co boh dá.

angel31
15. dec 2012

@sashabb tak nie je.. pretoze sem tam sa stane ze aj najvacsiemu optimistovi co si mysli ze nasiel atlantidu sa zruti jeho sen

angel31
15. dec 2012

@jo111 pardon.. nie som trafena hus.. lebo taka trafena hus zostava na mieste.. lenze ja som hus co odlieta na sever.

ivanka47
15. dec 2012

@angel31 držím ti palce,aby si si našla muža svojich snov...nehnevám sa na teba...môjho muža by si aj tak neklofla...my sme zohratá dvojka...neživí ma,mám dobrú prácu a dúfam,že aj budem mať...
pracujem s ľuďmi,ktorí majú také problémy a ešte väčšie ako ty....
čakáš dieťatko mala by si byť kľudná,tešiť sa....
prvoradé je zdravie...

jo111
16. dec 2012

@angel31 pravdu mas, je velmi dolezite vediet kde je sever 🙂

wieruss
16. dec 2012

@angel31 tych klamstiev co vypustas z pusy je uz tolko, ze sa cudujem ze nie si este zablokovana ... navyse riesis tu veci co su uplne mimo temy svokra ... bud si trapne decko co sa bavi alebo si vazne chora a mala by si sa liecit - chronicky klamar je diagnoza 😉

angel31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jo111
16. dec 2012

@angel31 ja by som velmi uvitala keby si to svokry precitali, mozno by sa stal vianocny zazrak a zacali by sa spravat aspon trochu ako ludia 😀 baby, nespravime z tohto tu prirucku pre svokry a nedame im ju pod stromcek? 😀 a aby angel31 neostala na ocot, posleme jej na citanie Alenku v risi divu 🙂

zlatica36
17. dec 2012

Jej baby, som sa pobavila na ráno ;) ...ta angel 31 ''nemá'' chybu..... Ako žart je fakt dobrá. Máme šťastie, že sa nájdu ľudia, ktorí zabávajú iných

mykaellle
18. dec 2012

@zlatica36 sa čudujem, že tú angel fakt človek nájde skoro v každej téme 😀

mykaellle
18. dec 2012

ale vrátim sa k téme svokra.. moju svokru milujem, keď sme u nich doma, všetko je OK, je milá, starostlivá a zlatá. No prerábali sme dom, a prišla mi cez víkend pomôcť upratovať. Som myslela, že ju vyhodím... To bolo sústavne "toto si tak urob, toto máš tak lepšie, môžeš to urobiť tak." Pár príkladov & pikošiek: "Vešala prádlo; zbuzerovala ma, že je lepšie vešať ponožky po pároch, lebo to tak ona robí. Umývala riady, prečo nemám zuzu, prášok, že je lepší ako cif a že by som mala čistejšie hrnce. Varila som perkelt pre chlapov: To čo máš? A prečo máš taký riedky? Samozrejme, všetkým chutil, okrem nej. Potom išla umývať okná, a že prečo nemám nejaké handričky. Odpovedala som, že preto, lebo ja umývam novinami a prípravkom. To zas nebolo dobré. Ešte že ten môj mangel do nej nahučal, že naša domácnosť funguje aj bez nej, a že sa dokážeme o seba postarať. Gól bol, keď mi ostrihala jeden kvet, lebo "sa mi čuduje, ako ho môžem taký mať" a vyhodila kvetináč. To som myslela, že ju roztrhnem. A ešte mi povedala, že som šikovná, no niektoré veci by sa dali zlepšiť (asi všetko tak, ako robí ona), lebo že mám chyby.. kokos, nevie pochopiť, že niekto funguje inak ako ona.. a toto nebolo ani 24 hodín.. ešte sme sa s mužom rozprávali, že tie hranice treba striktne stanoviť, lebo narodi sa malé a tých zlepšovákov bude mať oveľa viac.. 😉

alka221
18. dec 2012

@mykaellle mas vyhodu, ze muz to matke jasne vysvetlil 😀 😀 to mnohe nemaju, my sme doteraz fungovali tak,ze moj by na taketo komentare pritakaval..ani nevies, ako toto vsetko nici vztah.ale spametal sa 😎

ajsenz
18. dec 2012

😀 😀 😀 😀
Bože zas sa idem opakovať ale mne ide niekto povedať že som nedospelá a nerozumná a nezvládnem výchovu dieťaťa keďže mám 18 rokov??? Keď vidím písanie niektorých mamičiek a hlavne pani ,,anjela,, tak sa len smejem 🙂

tamara77
18. dec 2012

@ajsenz pani anjel je psychicky chory clovek, netreba si ju vsimat 😉

ajsenz
18. dec 2012

@tamara77 z toho čo píše mi skôr prišlo že to je nejaké 13-15 ročné pubertiacke dievčatko ktoré tu propaguje jej detské a choré názory 🙂 alebo žena ktorú svokra a muž utláča alebo ju niekto týra a preto opisuje aká je nad vecou a skvelá -proste robí sa tou ktorou by chcela byť.

dedikatessa
18. dec 2012

@mykaellle ja som prvy krat vyvesala pradlo a svokra hned prisla a ukazala mi ako ju to jej svokra naucila a ze teraz ma to ona nauci. Potom som par krat este vyvesila, snazila som sa podla nej kedze sme mali spolocnu pracku tak som nechcela byt taka, no raz s mi stalo ze hned ako som dovesala tak cele pradlo prevesila podla seba..odvted si hlavu nelamem

tamara77
18. dec 2012

@ajsenz presne, robi sa tou, ktoru by CHCELA BYŤ a ver mi, takych je tu viac, ... ked to tu citam. Myslim, ze 15 nema, niekedy pise s prehladom a to by 15-tka nedala... je to chudera, ktora sa nevie zaradit a robi zle inym.... 😠

tamara77
18. dec 2012

@dedikatessa tvoj pradlovy prispevok nema chybu, si ma pobavila 😀 😀 😀 😀

dedikatessa
18. dec 2012

@tamara77 vdaka, mne to ale casto krat take zabavne nie je, hlavne ked sa to odohrava 😀 ale casom sa na tom da zabavit 🙂

betka22betka
18. dec 2012

čo je zač tá angel31? to sa vyslobodila z Ilavy? bez nej tu boli normálne príspevky a rady, ale ona je asi "šlahnutá" mali by jej zakázať príspevky.

mykaellle
18. dec 2012

@alka221 a čo ti pomohlo? aký postoj?

mykaellle
18. dec 2012

@dedikatessa ach jaj 😉