Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

bronia13
17. mar 2013

@buxus24 co nemozes od stresu spat alebo co 🙂 lebo u vas uz je po pol noci nie? u nas je nieco pred 7 vecer este len 😉

buxus24
17. mar 2013

@bronia13 ja som v praci v rakusku...spať sa chystam už hodnu chvilu ale zatím som sa k tomu nedostala 🙂

bronia13
18. mar 2013

@buxus24 jaj lebo som si prratala ze u vas uz je davno po polnoci 😉

mamavera
18. mar 2013

@stellamaris je mi vás ľúto, že máte také svokry, moja je fantastická, ja si to, čo tu popisujete neviem ani predstaviť, my sme so svokrou ako priateľky. Vždy ma rešpektovala, do výchovy a riadenia domácnosti sa mi nikdy nemontovala, radila iba, keď som ju o radu požiadala. Aj ona mala fantastickú svokru, vždy na ňu s láskou spomínala, možno sa to prenáša.
Inak svokry si k vám dovolia toľko, koľko im dovolíte vy. Aké nasáčkvanie sa do môjho bytu po pôrode? Hádam sa treba spýtať, či pomoc človek nepotrebuje a nie skonštatovať, prídem k vám a budem ti pomáhať.(inými slovami do všetkého pchať nos a mudrovať). Slušne, ale dôrazne odmietnuť. Bude ofučaná, ale lepšia je svokra ofučaná u seba doma, ako nám za chrbátom. Ak nič nepoviete, svokra to môže považovať sa tichý súhlas s tým čo robí a bude ešte viac na koni. Musíte byť asertívne, ste dospelé ženy a dieťa je len a len vaše a vášho manžela.A nasťahovať sa k svokre....mladí majú byť sami, aj keď viem, že je to v dnešnej dobe ťažké. Ale bolo to vždy. Ja som tiež nejaký čas u svokrovcov bývala ( s nimi to bolo bezproblémové), ale vedela som, že je to dočasné.

radka422
18. mar 2013

@dferkova Aj môj muž má dobrú svokru 🙂 Ja sa tiež bojjím tých výletov, svokra si pýtala malého na deň detí keď mal eštelen niečo vyše týždňa. Lebo sa chcela ísť predviesť s novým kočíkom a tak a pritom som nebola vonku ešte ani ja s malým. Vtedy som to zarazila, ale určite si ho bude vypytovať na výlety a ona nepochopí, keď jej niekto vysvetľuje, že dieťa je ešte malé. Som rozhodnutá do 4 rokov malého s nikým nepúšťať. To neni jak keby ide na výlet so mnou, ona má 55 rokov a 155 kilov a som zvedavá jak by utekala za malým keby jej uteče. Myslím si, že dieťa keď je malé má chodiť na výlet zo svojimi rodičmi a tí si ho majú užívať.

radka422
18. mar 2013

@zlatica36 Ja by som si tiež želala aby sa svokrovci s malým nestretávali, ale s tým môj muž nesúhlasí. Stále to argumentuje, že to je aj ich vnuk. Neviem čo s tým, ale najradšej by som bola, keby k malému nemajú prístup.

radka422
18. mar 2013

@buxus24 Ja mám tiež taký problém. Po svadbe keď sme bývali so svokrovcami sa to nedalo vydržať. Svokra má ako tvoja 52 rokov a už 3 roky nikde nerobí. Keď som jej hladala robotu, že som jej priniesla nejaké letáky lebo som robila na úrade práce ešte bola urazená, že čo ju chcem poslať do roboty, že jak si to dovoľujem, že ona nebude robiť 12 hodín za pásom za 500 eur. Ja som nechápala. Každá normálna žena by bola rada, keby zarobí aspoň 300 eur keď neni nikde roboty a jej bolo zlých 500 a pritom neviem čo by chcela keďže má vychodenú len základnú školu. Ona si myslí, že by mohla byť riaditeľka alebo čo. Ďalej upratovačku nebude robiť to je hanba, pritom som mala nájdenú upratovačku v materskej škôlke, to nebolo, že po nejakých ožranoch upratovať, ani predavačku nebude robiť, lebo ona s pokladnou nikdy nerobila a ona sa to nebude učiť. Ale za všetkými výhovorkami je to, že jej sa proste nechce robiť, lebo je rozkysnutá a lenivá. A tiež boli problémy, lebo keď som zostala na materskej tak sme boli doma dve gazdine a to bol horor. Keď som jej upratala tak išla 2 minúty po mne a spravila to inak, utrela som prach išla hned za mnou a popravovala si sošky lebo som jej ich zle dala. Proste stále chodila za mnou. Pozametala som a umyla zem a ona išla za mnou. Jedného dňa som sa nasrala a povedala som že aj keby je v strede kuchyne nasrané tak to neupracem, lebo aj tak by to bolo zle. to bol dennodenne nevydržateľný kolotoč. nikomu to neprajem.

matafen
18. mar 2013

@buxus24 Uplne som zhrozena z tej tvojej svokry! Ako moze taka mlada 52-rocna zena takto hliviet doma a nechat sa vydrziavat?! Lepsie to uz isto nebude, s pribudajucim vekom sa to bude len zhorsovat, takze jedine odist od nej. Najskor som nechapala, preco vlastne u nej zijete, ale ak si vacsinu casu v zahranici, tak chapem, ze na tych par dni sa vam neoplati platit si vlastny byt. Ale ak planujete babatko, tak urcite az do vlastneho 😉

buxus24
18. mar 2013

@radka422 Radka to poznám...manžel už rezignoval na hľadanie jej roboty..lebo ona toto nemože a tamto nemože..a ked mu to vyhovorím ona začne že sa bojí ísť do roboty a ja že keždy sa bojí....každy jeden....ja robím v rakusku na turnusy...2týždne v cudzom štate...ja sa mam čo bať nie ona.... 🙂 ale tak teraz ja najdem ponuku do roboty poviem to mužovi a on už automaticky ide za nou s číslom a aona vola...čo sa mi páči že ma posluchne a ide....
ako píšeš každá žena by rada prqacovala hoc len za minimum ..a hlavne po 50tke..že? šak mala by byť šťasna že si jej našla niečo a nie ešte nadavať....a našla si jej dobré prac.miesta nie niečo strašne....
Ja ked začnem upratovať tak to musí ísť všetko 🙂) nevravím že som pedant to nie ale každy potrebuje svoj poriadok....ona ked vidí že pratam.. tak za zavretími dverami prehadzuje veci z miesta na miesto aby sa nepovedalo...a asi si myslí že ked niečo bucha to je pratane.... A čo hovoríš o dvoch gazdinoch 😀 ked prídem z roboty..prvý den len prehadzujem a nadavam 😀 aj druhy 😀 inak mi to nejde... moj ma somna nervy ale ta vidí že takto to nejde.....
moja za mnou neprata iona nevie čo je pratane 🙂

buxus24
18. mar 2013

@matafen tak každy ma niečo...doteraz som to prehrýzla...ale tento rok som sa rozhodla na zmeny...nechcem už byť s nou...zatiaľ sa nejak moc do nas nemiešala..ale chyba mi pokoj a pohoda doma s manželom... tu som stale kontrolovana...lezie mi to krkom....tak sa modlím nech mi vyjde to čo chcem...a ja budem tak šťasna 🙂 už mam dosť za ten rok a pol...už stačilo..a ked počujem ako mi muž povedal že jej vravel že ona nerobí mi všetko platíme a mame jednu izbu...ona sa ani nesnaží... som na neho TAKá HRDá velmi... 🙂 začína bojovať so mnou....super 🙂)

matafen
18. mar 2013

@stellamaris to presne vystihla - svokry si k vám dovolia toľko, koľko im dovolíte vy! To je aj moja skusenost. Ked sa narodila mala, tak ju boli svokrovci pozriet do porodnice, to som brala ako samozrejmost. Ale ked potom chceli hned prist na navstevu aj ku nam, tak som otvorene povedala, ze minimalne najblizsie 2 mesiace ziadne navstevy doma nechcem. A aj potom, ked uz bola mala starsia, tak sa nam vzdy museli dopredu ohlasit na navstevu a este sa museli prisposobit obednemu spanku malej. Samozrejme, ze somrali, ale museli to respektovat, ak chceli vidiet vnucku 🙂Tiez mali zo zaciatku silnu potrebu ma neustale poucat vo veciach ohladom starostlivosti o dieta, vychovy ci domacnosti, svokra mi volavala kazdy den asi pol roka, co ma uz dost deptalo, tak som zacala predlzovat intervaly dvihania telefonu, az kym ju to neomrzelo 🙂 A raz po jednej takej vychovnej prednaske na navsteve som im povedala, ze tak toto je uz prilis, nie som soplave decko, co treba stale poucat, vsetko ma svoje hranice, zatala som sa a 3 mesiace sme sa ani nestretli, ani som nedvihala telefon a odvtedy rapidna zmena, svokrovci zistili, ze ak chcu vidiet svoju vnucku, tak ma musia respektovat. Druha vec je, co si myslia a co o mne hovoria, ale to mam na haku, pre mna je podstatny pokoj moj a mojej rodiny 🙂 Nastastie moji svokrovci ziju od nas 100km a nikdy sme neboli na nich v nicom odkazani 🙂

kikaba44
18. mar 2013

@nestastna_nevesta voda nie je nikdy taká horúca ako keď sa varí, na svokru pozeraj z nadhľadu, z jej rečí si urob krátke závery, ale urob to, čo je dobré pre tvoju rodinu lebo to, čo vyhovuje svokre neznamená, že musí vyhovovať tvojej rodine. Preto urob po zvážení tak, ako ty uznáš za vhodné. Nakoniec je dobré si uvedomiť, že ešte nebolo tak zle, aby nemohlo byť horšie.Veľa šťastia a síl.

jeane98
18. mar 2013

@radka422 my sme asi na tom podobne ako vy. Bývame u svokrovcov, svokra zo svokrom a s ich postihnutou dcérou, teda mojou švagrinou bývajú na prízemí a my na poschodí. Ja by som sa aj chcela odsťahovať, ale asi to nebude možné:( Je to len moje zbožné prianie, ktoré sa nikdy nesplní:( Pretože mm tiež si začal poschodie pomaličky prerábať predtým kým sme sa spoznali a vrazil do toho dosť peňazí. na svokre neznášam ako sa dokáže pretvarovať, že ona je obeť a ja som tá mrcha. Teraz máme poschodie v celku zariadené, takže sťahovanie nebude možné, budem tu trpieť do konca života🙂 Ale aspoň Vás tu mám babuľky, komu sa môžem vyžaľovať. Mm to už ani nespomínam, že tu nie som šťastná, minule sme sa strašne preto pohádali, on by mi dal aj modré z neba, aby som bola šťastná. A s akou radosťou zariaďuje náš ´´bytík´´. A ja si to aj vážim, viem, že tvrde drie, aby sme sa mali dobre, je umelecký kováč. A ešte má u rodičov na záhrade postavenú dielničku, kde kuje, tak aj preto tu musíme zostať. Jaj baby som zúfalá, ale ako som tu čítala, sú tu žienky na tom ešte horšie. Trak si musím vážiť to čo mám, ale keby sme aspoň ten posraný vchod mali vlastný:( A ešte aj kuchyňu máme spoločnú, kým si nezariadime vlastnú:(
Tak mi držte palce, aby som to tu nejako zvládla a ďakujem za túto diskusiu. Prajem pekný deň aj s tými našimi ´´úžasnými´´ svokričkami😀

dferkova
18. mar 2013

@zlatica36 moja ja ju zrusim raz dva...len teraz si vybavujeme uver na byt lebo sme v podnajme s odkupenim a manzel potreboval vyplatit danove 1200e tak sme si pozicali od nasich neco a od svokrovcov a keby som vedela radsej si poziciam od niekoho druheho alebo len od nasich lebo teraza v papule ze :to co sme vam pozicali ma aj uroky ze ked bude chciet deti na vikend alebo na vylet bezproblemov jej ich dam.som sa zasmiala a povedala jej ze s detmi sa mi vyhrazat nebude oni su neni hracky.akoze v jednom na nu nemozem povedat zle aj pokupuje malym vecicky,jedlo hocico ale taketo spravanie mi leze na nervy.budem musiet zakrocit tvrdsie otvorit si hubu a povedat si lebo s nou to inak nejde.urcite sa naduje nebude k mam chodit nejaky cas alne to bude len vyhovovat!

dferkova
18. mar 2013

@zlatica36 moja ja ju zrusim raz dva...len teraz si vybavujeme uver na byt lebo sme v podnajme s odkupenim a manzel potreboval vyplatit danove 1200e tak sme si pozicali od nasich neco a od svokrovcov a keby som vedela radsej si poziciam od niekoho druheho alebo len od nasich lebo teraza v papule ze :to co sme vam pozicali ma aj uroky ze ked bude chciet deti na vikend alebo na vylet bezproblemov jej ich dam.som sa zasmiala a povedala jej ze s detmi sa mi vyhrazat nebude oni su neni hracky.akoze v jednom na nu nemozem povedat zle aj pokupuje malym vecicky,jedlo hocico ale taketo spravanie mi leze na nervy.budem musiet zakrocit tvrdsie otvorit si hubu a povedat si lebo s nou to inak nejde.urcite sa naduje nebude k mam chodit nejaky cas alne to bude len vyhovovat!

dferkova
18. mar 2013

@radka422 do 4 rokov bezomna nepojdu nikam to ta uplne chapem ja si neviem predstavit ze by boli niwkde ma cely den alebo aj viac by som doma skrabala steny odnervozity by ma slaktrafilo.a uz duplom nie svokre v nej nemam doveru!ja si myslim ze tych problemov s nou este len budu...a vies co bola by som uuuuplne rada keby male pochopili v starsom veku aka je a srali by na nu.a vies co sa mi nepaci ze zacinaju rozpravat a ona im hovori aby jej povedali nie baba alebo babka ale menom maja a vyprava tak aj namna ze nie mama ale dominika.to som jej hned vysvetlila ze ja som mama ziadne meno.

buxus24
19. mar 2013

@jeane98 ako tak čtam aj ty maš toho dsť....miešaju sa vam do života alebo do vychovy malej? ak nie tak to je super...ale už len tým e su tam to nie je ono..poznam....a verím že ak tam ostanete časom si urobíte aj vlasny vchod aj kuchynku...a ak pojdete preč...aj tak ten dom daju tvojmu mužovi....jeho sestra ma stav aky ma..takže ak nema iných surodencov... tak to aj tak zdedí on....tak sa drž nejak tam..podla možnosti sa nevyskytuj v izbách de su oni a maš aspon čiastočny klud.. 🙂) myslím na teba...drž sa 🙂)

@dferkova ahojky ... tak ako čítam...aj ked je svokra daleko vie potešiť a okoreniť život.....a tým že ste si od nich požičali... tak sa cíti na koni...čím skor splatiť a mate pokoj......ešte nemam deti ale ani ja by som nenechala male len tak so svokrou....viem aka je a ked si predstavím že by im mala davať pusy...no fuj...sorka za vyraz ale iny nenachadzam......a detičky su velmi vnímave..oni vycítia kto je dobrý a kto zlý človek... takže verím že nato časom prídu aka je..drž sa 🙂)

buxus24
19. mar 2013

oooooooo a dievčata......musím Vám to napísať prosím napíšte mi čo si myslíte........nedávno som už písala ..... manžel povedal svojej mame že my platíme všetko ona nič, a mame jednu izbu... že si nehlada robotu... ta sa rozplakala samozrejme....(ako beriem asi možno to nečakala..ale mala.....)...... on jej povedal že jej kupime garzonku a my si kupime domček...že budeme každy žiť svoje.....čo je užasne....povedal jej že jej budeme chodiť pomahať ak bude treba...aj finančne prispievať..nie živiť..... len aby sme boli sami....ona že sa jej chceme zbaviť..a tak...ale oin jej to tak povysvetloval až ževraj pochopila..no neviem.....
ALE TOTO SOM CHCELA......včera píšem s mužom a on mi že...mama (jeho) ma robotu....... a ja čo ma??? robotu ....chodí v meste de bývame vypomahať,starať sa o jedneho deda.... on jej zavola ked niečo potrebuje a ona ide....čo je super že ma robotu...ale prišlo mi to hned divne...tak ja jej zhanam kde čo to...ona ževraj zavola a nechcu ju...a zrazu ked jej povieme že sa oddelíme...zrazu ma?? prišlo mito také prefíkane ako by chcela ukazať že sa už snaži aby sme jej všetko kupovali ako do teraz....či ako to vy vidíte...muž mi povedal že tam už davnejšie volala a že teraz sa jej ozvali....môže byť ale...čo si myslíte?? vdaka

jeane98
19. mar 2013

@buxus24 ďakujem Ti, no našťastie sa mi svokra do výchovy nestará v tomto som neústupčivá. Ak potrebujem nejakú radu, tak sa jej opýtam, ale urobím si čo ja uznám za vhodné. Beriem to tak, že život je len jeden a všetko zlé je na niečo dobré🙂 A niektorí ľudia sú na tom ešte horšie, poznám také rodiny čo majú u svokrovcov len malú izbietku a dá sa povedať, že mi máme taký 3-izbový bytík a vlastné súkromie.

kocurikpupcek
19. mar 2013

@ buxus24 presne si myslim, co aj ty. Stara asi pochopila, ze sa musi "rusat". Skoda ze az po slovach tvojho muza a ze nemala tolko chochmesu aby jej samej trklo, ze vy mladi ju zivite a este ju aj mate "na krkoch".
Zrazu aka zmena!!! Je to fest divne, ze napriek tomu aj ked si jej ty zhanala pracu, tak bola sama vyhovorka. A teraz uz pracu ma. No nic, to uz neries. Podstatne je to, ze sa mozno uvedomila a aspon nieco so sebou robi. 😀 A vy mozte pracovat na svojich snoch o vlastnom byvani 😉

buxus24
19. mar 2013

@kocurikpupcek ja že som už domýšľava.....fakt som rada že dačo..ma a teraz to hovorim aj mužovi.. dobre že niečo ma lebo peniaze v garzonke bude potrebovať 🙂 pripravujem ho nato že pojde on nas preč 🙂))) čím skôr tým lepšie 🙂)

buxus24
19. mar 2013

@jeane98 tak ako píšeš...pokiaľ sa do vas nestara tak to je super...tak vam fakt chyba len kuchyna..ako píšeš.. takže super... dvere pozamykať a pokoj 🙂))

kocurikpupcek
19. mar 2013

Zienky, ja mam so svojou svokrou celkom dobry vztah, ale neda mi sa nepodelit o jednu jej "milu" poznamku.....
porod mam za par tyzdnov, takze som rada, ked sa nemusim nikam trieskat a uz vobec robit nejake namahavejsie upratovacie prace doma. Ked mi naposledy volala, ze ako sa citim (inac pekne od nej, naozaj) a ja ze fajn a len tak som jej spomenula ze mm bol taky zlaty a poumyval mi okna v byte. Naivne som si myslela, ze aka bude rada, ze som pochvalila jej syna aky je sikovny. V telefone bolo hrobove ticho.
Hned na to mi zaplo, ze sakra ved je nedela, svokra najzboznejsia v celom meste a ja sprosta som sa prekecla, ze som muza poslala umyvat okna. Tak som to len zahrala do autu, ze hadam nam to umyvanie okien v nedelu pan farar prepacia.
Ona len sucho spustila, ze mala by som ist na spoved, lebo sa "vselico" okolo porodu moze prihodit, tak aby som bola pripravena i na to zle!
Skoro som odpadla....ako co tym myslela, ze sa moze vselico prihodit? Ze mozem pri porode i zomriet? Tak aby som sla rodit vyspovedana????
Povedala som to mm a stale sa na tom kosime....ale dost blba poznamka ala cierny humor. I ked to asi myslela dobre, len ...nejak to sakra blbo vyznelo. Ci?

jo111
19. mar 2013

@kocurikpupcek 😀 jezisi- ja som ohladom tychto ''naboznych'' veci (to co vacsinou dristaju taketo ''pobozne'' rachetle za vieru nepovazujem) dost sarkasticka, by som jej hned vysvetlila aky smrtelny hriech prave spachala a nech maze okamzite na spoved! 😠 😀

kocurikpupcek
19. mar 2013

@ jo111 ehm 😀 no hlavne , ze moja svokra mysli na spasu mojej duse, keby ze sa pri porode prihodi nieco zle...muhehe 😀 zlata.....rehocem sa na tom ako kon

dferkova
19. mar 2013

@buxus24 dakujem🙂nieco mi hovor ona sa mi uz hnusi cela!ona sa pred malymi snazi byt najlepsia na svete stale im nosi jogurtiky,hracky,veci ale tiez v duchu dufam ze pochopia co je to za harpiu.dokonca ked k nam dojde a muz povie malym ze dosla baba a dede tak sa ocapi ze ona neni baba ona je babka.a vies co budem aj ja chnipa naschval jej budem hovorit pred malymi baba nech ju aj porazi🙂dam jej to vsetko pocitit nebudem uz ticho.

buxus24
19. mar 2013

@dferkova tak presne....je to baba a už.... 🙂)) myslím že ked im to budeš stale tak hovoriť tak to aj budu tak brať 🙂))

2m3b
19. mar 2013

@radka422 najlepšie by sa bolo odstahovat niekde daleko od tej strigy :D

zlatica36
19. mar 2013

@jo111 presne!!!!! Ja som veriaca, ale to čo niektorí predvádzajú je fanatizmus....strašiť tehotnú !to nie je hriech? A miešať pysk, tam kde netreba to tiez nie je hriech???????
@kocurikpupcek

kocurikpupcek
19. mar 2013

@ zlatica36 ...s mm sa nad jej sarkazmom uz iba smejeme...som zvedava co vypoti nabuduce...vie z ho*na upliest bic, asi tak 😠