Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

demi82
28. jún 2013

@klarocka a co na to tvoj muz ? aj moji svokrovci zo zaciatku pouzivali jednotne cislo tak som tam prestala chodit vysvetlila manzelovi a on im vycistil zaludok ze ci si nevsimli ze sme dvaja nie jeden.

sashabb
28. jún 2013

@tomikejt tak na sud to dať môžu, ale dohovie či niečo vysúdia, keďže ty im v styku nebrániš.
@klarocka neskúšala si to riešiť cez manžela? jemu to nevadí?

stellamaris
28. jún 2013

@mobilka tak by som na nu zavolala policajtov 😉 svokre treba stanovit jasne hranice,nech si nedovoluje.Ta moja si dovolila len to,co mohla.Odstahovali sme sa o par kilometrov a so svokrovcami zrusili kontakt,vztah si znicit nenecham od nich a to radim aj tebe.Ked mozes,vylej zlost na svokre,nie na manzelovi....kym som to tak urobila,skoro sme sa s muzom rozisli.Dnes sme stale spolu a bez svokrovcov stastni 😉

mobilka
28. jún 2013

@stellamaris najradšej by som to tak spravila, ale muž urobí všetko, čo si oni zmyslia, som už z toho unavená a naozaj to niekedy nevyzerá dobre s nami ...

stellamaris
28. jún 2013

@mobilka tak bud bude drzat s tebou alebo svokrovci dosiahnu to,ze sa rozidete a to nechces snad 😖

mirkave
28. jún 2013

@tomikejt sud urcuje stretavanie sa rodica s dietatom a nie babky a vnuka.ty jej nebranis v navstevqch.ale panicka je prilis pohodlna,aby prisla za vnucatom.nech sa ide bodnut.ak by mala naozaj velky zaujem sa stretat,tak pride ku tebe......

kvietocok2
28. jún 2013

@stellamaris moja tam este nie je 😀 ja som ju po Vianociach pozvala-kvoli manzelovi, inak si s nou nemam co povedat,aj ked je pani profesorka, stale mlci, odpoveda jednym slovom, nevraviac ze na vsetko mame rozdielne nazory, navstevy u nej doma prebiehaju tak, ze zapnu telku -sportovy kanal-co ja tiez nemusim a celu dobu sa kuka telka...raz takto prisla aj ku mne na navstevu o osmej vecer!! ked davam maleho spat, akoze zagratulovat, vypytala si nejaku telenovelu, pozerala ju dve hodiny,lebo sli dva diely, potom sa dvihla a sla spat...nervy som mala, rano som vravela manzelovi ze taketo navstevy nech si odpusti telku mohla aj doma pozerat a ja som mohla davno spat...ona je po mozgovej porazke, viem ze sa moze zmenit osobnost, vraj bola ina predtym,ale to mna nemusi zaujimat,ja ju inu nepoznam, iba co rozprava kraviny..ako su s vnucatmi starosti ( ma len jedno-nase) a vidi ho tak raz za dva mesiace-aka je to pre nu starost...ja som divna, mam divne nazory,lebo som ju ziadala aby sa laskavo vyzula ked pride k nam na navstevu ( jej sa nechce vyzuvat) maly sa vyhadzuje z cokolady-stale mu ju kupuje, ma sklony k ekzemu,robia s amu supiny tak som ju ziadala -teda poprosila,ze ak chce nieco malemu kupit tak nech je to bavlna..vzdy donesie nejaku smradlavu vec polyesterovu a podobne..z Ciny mu doniesla hracku co som hned vyhodila-smrdelo to ako ked sa pali umela hmota,to mal maly rok a vsetko daval do ust,tak som muzovi povedala, ze toto naozaj moj syn nebude olizovat..a vobec mam pocit ze o co ju poprosim akoby naschval urobila pravy opak....s manzelom je to tazke..svokra sa rozviedla a on ako jediny chlap v dome sa jej o vsetko staral,platil ucty,makal ako chceli zeny..byvali este s babkou a segrou..cize tri baby a on..nuz zvyknuty na to,ze sa robi co chcu...sice vie tlmoci poziadavky ale do konfliktu sa s mamou nepusta..takze som vzdy ja ta zla..ale zase raz za cas navstevu predycham, aspon ze respektuje ze ju nepotrebujem vidiet a teraz ked som zase tehu aj sa vyhybam navstevam u nej,lebo to je jeden velky puch a bordel,kde ani neviem kam si sadnem,vsade chlpy od psa, pavuciny,plesne,mravce,mam pocit ze v ich dome sa nevyhodilo nic od prvej svetovej..

tomikejt
28. jún 2013

@mirkave ano, presne, len ona stale hovori o tom ze ona chce mat maleho u nej doma, ze to neni ono ak ona pride k nam.. ja sa obetujem raz za tri mesiace prideme na sobotu nedelu, inak nech chodi ona.. za polroka nebola za malym ani raz, pritom autobusom je tu za necelu hodinku, a moze tu byt cely den.. jej niekto natlacil do hlavy nech to da na sud, ale nechapem ako si moze myslet ze sud da mne prikazom aby som jej dala moje jeden a pol rocne dieta na cely vikend k nej domov 🙄 ach..

tomikejt
28. jún 2013

@sashabb nic nevysudi, kedze ja v styku nebranim, povedala som to soc kuratorke a ta sa zasmiala.. len ona jednoducho stale opakuje ze ona chce aby bol maly u nej, najlepsie kazdy druhy vikend od piatku do nedele.. pritom u nas za polroka nebola za malym ani raz, ale do telefonu place ze kedy prideme

mirkave
28. jún 2013

@tomikejt moze si ist piskat.tak malinke dieta jej nikto nezveri.toboz na cely vikend,bez matky.ej hrabe? Boze,to ako ked v minulosti ta moja svokra siloumocou chcela simonku.urazala sa,ked u nej simi nechcela ostat.a preco by mala? Bez maminy? Taky drobci nechcu byt bez maminy.......

tomikejt
30. jún 2013

ja to nechapem preco tie svokry silou mocou chcu vnucata na noc div ze nie hned z porodnice.. ked maly mal asi 2 mesiace, este som bola s ex, spali sme u svokrovcov. svokra nam oznamila, ze ona bude spat v izbe somnou a s malym aby mi mohla v noci pomoct s malym 🙄 pytam sa jej a pomoct s cim? s kojenim? 😀 a ked mal maly asi 4 mesiace, chcela ho na noc. hovorim jej nie ved ja ho kojim. a ona ze ma doma sunar bananovy 😠 alebo stale neveela pochopit ze maleho chcem do 6 mesiacov iba kojit.. daj mu polievocku, daj mu ovocny prikrm, vsak moji uz jedli v 4 mesiacoch vsetko.. ach..

ivkasendy
30. jún 2013

@tomikejt ja vazne neviem ci sa smiat ci plakat z tych svokier 😝 a s tym kojenim a prikrmovanim u nas tak isto - ved preco by 3-mesacna nemohla piskotku 🙄 ach jaj 😀

tomikejt
30. jún 2013

@ivkasendy presne s tymi piskotami 😀 vsak preco by nemohol zuzlat uz v 3 mesiacoch sladke piskoty 🙂 alebo som bola alergicka na: ,,namac mu ten cumel do medu,, hovorim nie nechcem aby sa mu kazili neskor zuby..svokra ze aaale vsak moji synovia jedli med od narodenia..a ja hovorim ahaaa tak to preto maju obidvaja take pokazene zuby 😀

ivkasendy
30. jún 2013

@tomikejt dobra rada nad zlato a od svokry obzvlast 😉 😀

majca1581
30. jún 2013

drzim palce ...mas to ťažke :( dufam že z mojej sa tiež nevykluje take nieco

xabri
1. júl 2013

Tak som to dnes ,,schytala" .Vraj odkedy je môj muž so mnou chová sa ako ja k nej.A pritom ja som mu nikdy ani nezakázala chodiť k nej ani som ho proti nej ,,neštvala". Žiaľ moja svokra odmieta akceptovať, že jej syn má už 41 rokov a teda je to už dospelý chlap, otec rodiny.Minule ho upozornila,aby sa teplejšie obliekol.V mojej a synovej prítomnosti. Keď jej s úsmevom na tvári povedal ::Mama, ja mám už po 40-ke" -jej reakci a bola jedovitá:,,No to ti nemôžem už ani nič povedať?Veď si môj syn!" Tak som jej povedala, že to jej nikto neberie,ale určité veci sa už nehodia. 😠 Absolútne nás neakceptuje ako dospelých ľudí.Stále nám radí čo máme robiť nenechá nás dýchať.Chce byť u nás /vysedávať na kávičke a vykécavať sa o jej problémoch.Že treba ísť s malým aj von to je sci-fi. Keď máme meniny alebo narodeniny očakáva bujaré oslavy.Snažili sme sa jej vysvetliť čo sa nám páči a čo nie,ale neberie to,Hneď vyletí a začne pred malým po nás ziapať 😒

xabri
1. júl 2013

@kvietocok2 keby nebol môj muž jedináčik tak poviem ahoj švagriná🙂,lebo to je ako o tej mojej:(

kvietocok2
1. júl 2013

@xabri tak ako citam,tak su si velmi podobne..na sviatky tiez ocakava osobne darceky,ako sa vyjadrila,lebo kozmetika pre nu nie su darceky,to si vraj moze aj sama kupit...ono vsetko si podla mna moze aj sama kupit...co jej mam ja dat ako osobny darcek,ked ju poznam tri roky aj to sa nevidame a moj manzel od nich ako osobny darcek dostane kečup a kofolu..odmietla som cokolvek zhanat na akykolvek ich sviatok, povedala som manzelovi,nech si ich obhospodaruje sam. Co si "osobne" davali doteraz,nech jej kupuje dalej..a tak dostala k vianociam motyku a kvet..tak nech ma osobny darcek 😀 a minule vianoce nedostala nic..manzel nemal cas behat po darcekoch a ja sa nahanat s jednorocnym dietatom nemienim..Mne sa osobne aj mojim rodicom tazko kupuju darceky,nieto este svokre...a my sme meniny ani neboli zvyknutí oslavovat, aj narodky sme si len tortu a bud som povedala co chcem,alebo mi dali peniaze,kup si co potrebujes...ani to nevie pochopit,ze sme mali ine zvyky...Manzela tiez skusa obliekat..ale mam pocit ze oblieka 70 rocneho dedka a nie mladeho chlapa..a keby aspon kupila jednu poriadnu vec,ale kupi 10 cinskych ze po oprani to strati tvar,vytahane,jak handra a to periem na 30ke. Tiez ho chce mat stale po ruke, rozhodovat,tiez som sa jej na zaciatku snazila vysvetlit a prosila ju o par veci ktore by sme boli radi aby akceptovala, tak s aurazila ze co jej davam navod pre svokry a babky ako a co ma kupovat...tak som sa na to vykaslala..chcela som dobre, ved nikto peniaze nese..e, ale zaraba...tak teraz ked kupi nieco co sa nehodi,rovno to ide do kosa..je mi jedno uz...ked ma nazvys peniaze,nech vyhadzuje na nepotrebne veci..aj malemu kupuje to co uz doma ma, aby mal dvojmo...akoby sa pretekala s mojou mamou kto co kupi..pride mi to chore..dufam,ze ja taka nebudem ked sa syn ozeni 🙂

xabri
1. júl 2013

@kvietocok2 Akurát to čítam manželovi a normálne sa spýtal či píšeš o jeho matke🙂)))U nás doma bolo presne ako u vás.Darčekov musí mať pod stromčekom a sviatky kvantum.Čím väčšia blbosť tým lepšie.Tak nakupujeme v obchode za Euro a dokúpime knižky a je kľud. Lenže toto dáva aj nám.Napríklad vrchol všetkého boli Vianoce, keď sme nechceli byť s ňou na Štedrý večer/syn mal práve rok a chceli sme byť sami a ona žiaľ je schopná uprostred štedrovečernej večere riešiť problémy tak sme to neriskli/ a pozvali ju na 1.sviatok Vianočný.Doniesla v igelitkách z Tesca pozabalované v novinovom papieri darčeky tipu kancelárske sponky,zošívačka a podobné pikošky.Ako píšeš obliekať by nás chcela,ale ako keby sme mali 70.My by sme to ja vyhodili,ale ona sa po čase pýta , kde sme to dali!Ale kde sú darčeky od nás to mlčí.Z dovoleniek jej nestačí jedna vec,ale musíme doniesť kopec serepetičiek , ktoré potom posúva kámoškám.A všetko je to podľa nej normálne. Moji rodičia, keď chcú prísť len niečo doniesť zavolajú či môžu či nemámem náhodou návštevu a podobne ona?Zavolá,,ale tam to končí.Toľko vyjednáva až ja musím zrušiť všetko čo mám.Ach jaj:(
A chodí každý deň a zakaždým mi donesie toaletný papier,servítky,špongie,mydlá, sáčky do smetí atď.Keď poviem nenos mi toho toľko nemám to kde dať tak sa naserie, že nie,aby som bola rada.

kvietocok2
1. júl 2013

@xabri moja svokra zvykne zavolat az ked je pri brane,alebo vobec a zasadne vzdy dosla ked mal ist maly spat,alebo v super case o siedmej rano...este som ani oci nerozlepila...ale nastastie tak casto k nam nechodi...a navstevu ked mam respektuje...by som sa zblaznila keby bola u nas nonstop...to by sme len kukali na seba po uvodnych zdvorilostiach..nerada jej nieco vravim,lebo to otaca proti mne,a manzel chodi domov az vecer,co by som s nou cely den robila...pocuvala ako malo vidi vnuka,ale tiez som jej nezakazala za nim chodit,ani manzelovi, praveze na zaciatku som vzdy ja navrhovala navstevy u nej,ale uz to nerobim. ked drahy nenavrhne navstevu ja sa tam nehrniem,ale paradox je,ze vzdy ked sme tam boli,tak sa obracali na mna s vycitkou,ze ci vnuka uvidia zase za mesiac ci dva,akoby som manzelovi branila tam chodit...ja to prezijem ak chce ist za mamou,ale on to nikdy nenavrhne...
Na com sa vsak smejem je,ze ked sa jej nieco nepaci,tak to nepovie mne,ale mojej mame!!!!!! akoby som mala 10 rokov a moje spravanie a cokovlek ma riesit moja mama...to je uplne ze chore....moja mama ani nebyva v tom istom meste,a ja uz budem mat 37!! ja som proste zla,lebo jej nepritakavam ako papagaj,poviem si svoje ,a zial na 90% mam vzdy iny nazor...nuz som zla nevesta...ked sme boli tento rok u nej sibat,tak chcela aby sme prisli ju vysibat este dalsi tyzden k nim na chatu...razne som odmietla...manzela vidim poriadne iba cez vikend ak nahodou nerobi aj vikend a budem sa tam terigat ...Vianoce boli to iste, boli sme tam a este nad tahala aj na chatu ze aj tam ma darceky...na ktroru rit ich vlaci este do lesa,akoby to nemohla dat naraz,vraj malemu ukaze vyzdobu...jednorocnemu bolo jedno co ma kde povesane...ani v tomto sa nezhodneme lebo ani to nie je moj vkus mat plne izby gycovin vianocnych,hlava na hlave rozvesanych,takze ani to jej nemozem pochvalit...my sme na kilometre odlisne...ale nechapem jedno...kym sme sa nevzali bolo to celkom ok...jasne ze po svadbe uz manzel nebyva doma a ona chcela aby sme byvali s nimi...ja neviem co sa zmenilo,ale mam chut sa obcas prestahovat na opacnu stranu planety....ale zase ked som citala o inych svokrach,som rada,ze je iba takato,ze to nemam az take hrozne ako ine baby...aj ked teda naplakala som sa dost...posledne ked manzelovi bez jeho vedomia kupila vstupenku na nejake vystupenie a mna a syna nepozvala...iba manzela,akoby bol sam a nemal rodinu...dala mi najavo ze ma neakceptuje...jasne ze s malym by som najskor nesla,ale myslim ze je slusne sa opytat a hlavne manzela ci nema program s rodinou ked uz mu kupuje listok...

kvietocok2
1. júl 2013

@tomikejt joj nezavidim,mne aspon do stravy moc nekecala,sice sa tvarila, ale pri nesuhlase uz bola ticho...mam pocit ze nedokazu pochopit,ze to,co bolo dobre pred 40 rokmi sa uz zmenilo,dnes lekari ine odporucaju,do popredia ide cisto kojenie..ja nenavidim vetu: ked sme my mali deti bolo to takto dobre,preco to nie je tebe dobre....co na to povedat...volakedy si sra.a do kadibudy preco ti teraz neni dobra...jasne ze nahlas som to nepovedala,ale nenavidim tu vetu. Viem ze vela rad starych mam je ok,ale niektore veci sa zmenili...toto aj moja mama mala problem dlho akceptovat,nieto este svokra

tomikejt
1. júl 2013

@kvietocok2 moja mama hovori ze ona mne nikdy ziadny cumel s medom nedala 🙂 npriklad moja mama aj ked nieco varim malemu, tak nekomentuje ci to moze alebo nemoze, iba niekedy povie: pozri na nete ci take moze 🙂 alebo aj ked vari malemu, tak ma uplne respektuje, co mu davam jest a co nie a nikdy mu poievocku neosolila..zacala pestovat bylinky a tym dochucuje 🙂 a ta svokra este, ked som uz zacala robit polievocky, tak hovori ze vsak mu to osol 😠 hovorim v ziadnom pripade!!! a ona ze vsak ja som malym solila 😖 hovorim dobre, ale maly je moj syn a ja mu urcite solit nebudem, staci mu sol z rozkov ktore mu davam zuzlat, preboha ved mal vtedy 7 mesiacov, ako mozu take male oblicky spracovat tolko soli.. ale to im nevysvetlis 😖 ale uz sa vidime len asi raz za 3 mesiace, pre nu je hodinka cesty sem daleko.. a ja tam nechodim lebo s mojim ex mame zle vztahy..

hviezdicka111
2. júl 2013

Ahojte, co si myslite, moze sa po narodeni babatka aspon kusok upravit uplne na figu vztah so svokrou? nikdy som jej sice nic zel neurobila, nepovedala, len mojmu stale vycita, ze si mohol najst aj lepsie ako ciganku. teraz sa mi zacalo zdat, ze na babatko sa tesi, bude to jej prve vnucatko, ale vztah so mnou je stale taky o nicom, nastastie spolu nebyvame, ale navsteva vzdy stoji za to. takze neviem,moze sa to nejak zmenit? mate s tymto niektora skusenosti? lebo cely zivot sa triast pred svokrinou navstevou by asi v poriadku nebolo ☹

bonnie1
2. júl 2013

@hviezdicka111 ja sice mam svokru v poriadku nemozem nic zle na nu napisat..aspon oproti inym su to zanedbatelne veci. ale tak tvoj ,,problem,, no to ti nikto s istotou nepovie. mas dve moznosti - ze sa vas vztah upravi a bude ti ,,vdacna,, za vnucatko. alebo ta surovo bude ignorovat a uznavat bude len svojho syna a vnuka . tak ti drzim palce 🙂

hviezdicka111
2. júl 2013

@bonnie1 no to by som velmi nechcela, aby to tak dopadlo 😒 ale asi fakt nie je v mojich silach nieco s tym urobit, lebo ja mozem urobit cokolvek, aj tak budem ta zla..asi mi len ostava nechat sa prekvapit, co bude. Aspon jedine stastie, ze spolu nebyvame 🙂

pegi7474
2. júl 2013

ahojte baby ja mam strasny problem svokra robi velke problemy vymysla si na mna veci ktore som nepovedala ona po mne krici aj po detoch som este aj tehotna ale ked pride jej syn tak kricala som ja ona je tu zebrak a ako pes u budy ja jej nedam najest ona je tu hladna ja uz fakt neviemako a ako moze tak klamat ona narobi pekla a potom place aka je ona chudera a aby som vymazla ze je to jej barak ale je to barak mojeho a taketo rypaky a ja uz fakt nevladzem je na nej teda vidiet ze je dement. po dedine chodi rozprava blbosti aj na syna ze ju bije ze je tu hladna vsade vyplakava toto je strasne ja uz takto nebudem zit vcera som mojmu povedala ze idem prec ja uz toto neznesem ved takto sa neda zit este aj povedala ako tu bolo dobre ked ste tu neboli on mi dal co som ja chcela a podotykam je cukrovkarka inzulin jej picha syn lebo ona je hnila jy jej varim pere sa jej ona nerobi nic len lezi na lavicke venku a len pinda a rype a potom vsetko otoci jak aj vcerajsko ona po mne vrieska a dnes rano uz ja som vrieskala ja po nej ona je tu ako pes ja si utieram o nu hubu a si myslim ze je to tu moje ze ona to preda a bude mat penize sak ja by som ju niekedy najradsej niecim bachla ved takto sa neda zit syn ju dal aj do domova dochodcov bola tam 6dni volala riaditelka ze jej sibe a ze musia zavolat psychyatra ale jeho sestra ne to ne frisko zebrat do riti a teraz sa nestara nik len my mame peklo to uz takto dalej nejde ja uz fakt neviem co mam robit som zufala nic ma nebavi len placem a zivot ma nebavi ved to je tu ako vezenie a ona je ten nacista zo samopalom

tomikejt
2. júl 2013

@pegi7474 a co na to tvoj muz? toto je naozaj pripad na psychiatriu.. rychlo s tym nieco urobte lebo sa nakoniec zblaznis aj ty..okamzite ju musite odtial dostat na tu psychiatriu, alebo odidte vy..

pegi7474
2. júl 2013

@tomikejt moja moj muz jej stale dohovara ja ked mu poviem co urobila ona tvrdi pravy opak a ako jej zle robim ved to dalej takto nejde aj by sme sli ale dali sme tu vela penazi na opravu bol to stary dom cely sa zrekonstruoval a kto nam da peniaze na nove byvanie? nemame tolko a brat si uver alebo hypoteku v 40 to by mam zlomilo vazy ja len nechapem ako moze tak niekto klamat a prektucat a zo seba robi chuderu a vsetci jej robia zle a pritom zle robi ona nechce sa mi uz ani zit a este ked to rozprava po dedine sak vcera mojho zastavila pani ze co tu mamu bije moj bol s toho na prasky a ona zacala plakat ze ona nikomu nic nehovori a to ako kde zobrali tí lidia ved to je uz toto ociernovanie svina a len obycajna svina to je a u mna uz len ostane ake klamstva dnes rano mu rozpravala ze som tam chcela vtrhnut a jednu jej tresknut ale moj povedal ze ju mam ignorovat lebo to bude este horsie ach ako tu mam fungovat to nejde

tomikejt
2. júl 2013

@pegi7474 a do toho domu dochodcov keby ste ju zase dali? a ked budu chcet volat psychiatra nech zavolaju, a zavru ju niekde do blazinca

pegi7474
2. júl 2013

@tomikejt no riaditelka povedala ak ju vezmete tak sem ju uz nedostanete ona ze ju uz nezebere naspet a povedala budete mat velke problemy s nou a sak vzala ju dcera a druhy syn moj s tym nesuhlasil a nakonec to bolo dva proti jednemu stara isla domu a my mame peklo a druhy syn a dcera doslova na nu seru sak dojde dcera ked jej muz zavola ta jej povi ze mama drz hubu a zebere sa prec ale to nic neni jej furt jebe to uz je neunosne to je tyranie a moja psychika je uplne v prdeli doslova v prdeli