Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ista
31. máj 2014

@bridgetjonesova cauki, bridget. Poznám tieto pocity cca 10 rokov, ale plus aj s nenávisťou svokra aj svagrinej... Co povedať.. Po 10 rokoch, keď mi to uz pomaly ide do zdravia, som si uvedomila ze predsa nie som žiadna obeť a možem si svoj život manažovať sama, aj keď u muža extra podporu nemám.. A poviem Ti , dá sakvalitne žiť ale je to na Tebe.. Nehovorím, ze som s tým úplne v pohode, ale je pre mna oveľa menej zaťažujúci, keď sa s nimi nestretávam.. Mojim deťom nebránim tam ist ale ja sa distancujem a neozývam sa.. A na margo telefonátov, keď Ti svokra zavolá aj viackrát za deň, keď nevieš čoskoro pri malých deťoch a vykonáva sa o debilinach prestala som jej dvíhať telefón.. Urazila sa síce ale ja som zotrvala a uz dala pokoj.. Manipuláciu som mala denne na poriadku a uz jej to nebastim.. Aby som necítila stále pocity viny, ktoré mi vsugerovali, som si musela v duchu opakovať, ze nerobím nič zle iba sa chránim a chcem si svoje šťastie obrániť... A tiez ze nie som povinná sa obhajovať pred ňou, keď robím nieco iné aké ma predstavy ona... Je to tažké, hlavne pri ľuďoch, ktorí nemajú hranice a chcú Ti akože v dobrom duchu riadiť Tvojmzivot a manipulovať... Uff, držím Ti palce,.

present1
2. jún 2014

Ahoj. Musíš byť silná. Máš pravdu.

present1
2. jún 2014

Ďakujem.

present1
2. jún 2014

@ista
Ahoj. Krása !!!!! Zatlieskala by som. : ))))) Asilnila si. Ďakujem veľmi.

present1
4. jún 2014

@present1
Ahoj. Zaujalo ma to, lebo prežívam to isté. Ľudia, ktorí nemajú hranice. Dvestokrát povieš a nič. Nechápem ešte.

present1
19. jún 2014

@ista
Ahoj.

Veľmi ma to povzbudilo, vraciam sem a čítam si to. Prežívam to isté. Ničí ma krátka vzdialenosť, inak by som to zahodila za hlavu. Teraz pracujem na tom ako sa vzdialiť.

halienka
19. jún 2014

@ista veľmi pekne napísané, a veľmi pekne zvládnuté 😉 🙂 všetko časovo chvíľu trvá a ani tá zmena, ktorú si začala sa nemôže udiať zo dňa na deň ale ide to postupne, ideš tým najlepším smerom. Oni to postupne pochopia, uvedomia si, že stratili nad tebou tú moc čo mali, že už ťa nevytočia, nezmanipulujú. Jasné, že sa ešte pokúsia možno nejaký útok urobiť, lebo ako sa vraví, zdochýňajúci kôň kope najviac, ale ak vydržíš, tak príde vytúžený kľud. Na tomto je najhoršie to, že tá svokra istým spôsobom hneď na začiatku zrazí mladučkej neveste sebavedomie, a keď je takto zneistená ( do toho kopec nových situácií, vlastná domácnosť, prvý krát mamičkou atď.,) tak sa nedokáže účinne brániť. Do toho tá snaha vychádzať so svokrou čo najlepšie... Len iba ak si veríš na 100% tak sa takému tlaku dá odolať. Ty si vlastne po rokoch objavila tú silu v sebe, aj keď to človek nejak vnútorne stále cíti, že to čo o mne hovorí nie je pravda, a nesúhlasím s tým do čoho ma tlačí, ale stačí že je tam kus neistoty a podvolí sa, nevie sa brániť. Ako píšeš, treba si povedať a veriť tomu, že nič nerobím zle, snažím sa všetko robiť dobre aj vychádzať s ňou, ale ak ani toto moje veškeré úsilie nestačí, tak už chyba nie je vo mne, ale v nej. A ak sa to nezmení ani tak a je to pre mňa zaťažujúce, treba jednoducho kontakty zrušiť do najvyššej možnej miery. Ako píšeš, je to ochrana sebe samej, svojho zdravia. Máš deti, potrebuješ pre ne žiť a byť zdravá aby si sa mohla o ne starať. 😉 🙂

bendelacik
13. júl 2014

@ppetinka Napodobne.... ☹

moncsi1208
14. júl 2014

Caute,nevesty,aj ja sa pridam so svojim pribehom. 🙂 moj syn ked sa narodil,moja svokra mala taky zvyk,ze prisli kazdy den k nam pomoct ,priniesli jedlo,pomahali s kupanim,nemala som moznost ani cas chytit svojho syna,ona bola ako tornado,ja som mala moznost len sledovat.ked som uvidela ich auto,uz mi bolo koniec.cca.dva tyzdne takto fungovalo.ked maly mal koliky,pocuvala som,preco mu nedam cumlik,aby sa ukludnil(lebo z toho vracal a ani ja som mu nechcela davat)maly mal 5mes.zacala som pocuvat,preco mu nedam prikrmy(lebo som mala tolko mlieka,ze som to chcela aj darovat),joj a este prisla aj draha svagrina,ze ona uz v tomto case bola tehotna s druhym deckom....potom prislo cvicenie vojtovou metodou,lebo maly polovicu telicka skoro obrnene,ako nasledky porodu-preco ho mucim(lebo som chcela,aby z neho vyrastol zdravy clovek)mozem pisat aj o flasku,preco mu nedam,lebo som sa ho naucila pit z lyzicky a potom z pohara-lebo takto sa nerobi.preco mu nekupim cervene oblecenie 😖 -k tomu ziaden komentar nepisem.(svagrina dokonca priniesla pancuchy,cervene a papuce z dovolenky s s potlacom mysi Minnie...kojila som ho skoro 4roky,maly sa odnaucil plienok az ked boll 2,5rocny,ale zo dna na den,bez placu a drezury.jeho hlas nikto nepocul,bol zlate,krasne babatko,nosila som ho v satkach,lebo reval v kociku-preco to robim,asi som sa zblaznila,blabla....vtedy som take veci nevsimala tak,ako teraz,3roky po rozvode,pred rozvodom mi svokra oznamila,ze si zela,aby jej vnuk sa stal fetakom,aby som odplatila za tie roky...no,tak dovtedy som si myslela,ze mam dobru dobru svokru ale bolo to len divadlo.pravda sa ukazuje,ak nevesta sa rozhodne ist prec.ja som sa snazila aj po rozvode nechat,aby byvaly niesol maleho k nej,ale ked furt pocuval,ze tvoja matka je taka K... a podobne,maly mi oznamil,ze tam uz viac nechce ist a nech to poviem aj otcovi.matka mojho druha je strasne zlata,nie je ziadna striga,s byvalymi nevestami stale je v kontakte(brat mojo druha uz mal 2).uvidime,co sa z toho vyvija.takze baby,ruky prec od svokry,nie je dobry napad prilis sa skamaratit s nou.ona je uz ina kategoria cloveka,hoci aj ja budem raz svokrou(aspon to dufam) a viem,citim,ze to nie je lahka uloha,vyhoviet kazdym poziadavkam,potrebuje vela sil a snahu o kompromis z obidvoch stran

ista
14. júl 2014

@moncsi1208 co píšeš Moncsi, no hrozne.. Vieš co ma zaráža? Ze pred takými typmi sa musíš obhajovať aj ked robíš práve Ty správnu vec a stojí to množstvo času a energie... Nemáš pocit, ze ta energia bola úplne premárnená a ze za tu dobu trápenia sa sme mohli zažívať oveľa krajšie chvíle? Ale Ty si si to uz poriešia...Pokial človek narazí na svokru- psychopatku, tak sa treba chrániť.. A myslím, ze niekedy je horšie ked máš svokru divadelnicku, ze tu sympatiu k Tebe len hra.. Ked je ta zloba otvorená a viditeľná, je to o to ľahšie, ze to vidia aj druhí a máš v nich potenciálnu podporu.. Ale ak sa pred všetkými hra, ze je ona ta dobrá, tak bojujem takmer s celým svetom.., hm.. Ja ako som písala, som sa musela od nich odstrihnut a po pol roku prišla reakcia zo strany svokry.. Pred niekoľkými dnami som dostala mail, kde mi píše samé obvinenia na mna, vytiahla veci spred desiatich rokov , a nakoniec to zabila, ze vraj u na absentuje akýkoľvek cit a ze vraj prenášať nenávisť na svoje deti... , takze moje tušenie bolo správne.. Za tých desať rokov na mna iba hrala divadlo, ked sa tvárila, ze chce vyjsť v ústrety a čakala na správnu chvíľu kedy vytiahne tieto veci na mna.. A je to tu.. Je to úplne mimo, v tom liste som napocitala asi tak 16 prekrúteni reality az klamstvá, ze som pochopila, ze nemá zmysel ani odpisovať.. Iba co sa spusti další kolotoč.. Idem si žiť vlastný život...držme si palce, baby

moncsi1208
14. júl 2014

@ista drzim ti palce a je mi mi luto,ze sa stanu take veci,ved ludia by mohli zit spolu pokojne vlastnym zivotom.v jednej strane nas vabia,aby sme isli k nim byvat,argumentuju s financnou situaciou, z druhej strany zabiju nase svedomie,nasu dusu a pravo na normalny zivot...moja svokra(byvala)furt chcela,aby sme isli k nim byvat ale ja mala z toho zle pocity-dalsi pripad,ktory vysiel zo mna znazornuje nas zivot.na adama a evu sme boli pozvani k svokrovcom na obed,veceru-ked kazdy normalny clovek sedi doma na ritku a uzije si pokoj a ticho v okruhu vlastnej,podotykam vlastnej rodiny.pritom sme nemali ani vianocny stromcek ozdobeny,hoci sme vtedy uz mali maleho ako 9mesacneho 😒 o polnoci som to urobila aby aj maly mal z toho nieco.ved naco to robit,u mamicky je vianocny stromcek...tolko rokov premarnenych...poznali sme matku mojho druha,na stedry vecer,aby nebola sama,ale ona nechcela,radsej je sama ako prec z domu.ked pride,tak akurat na navstevu a koniec.viec co mi napadlo?take zeny v stredoveku upalili na namesti za bosoractvo a novej dobe ich nazyvame babicky... 😅 😠 (este raz podotykam,cest vynimkam) 😀

daduska2009
25. júl 2014

Ahojte baby som tu znova a je to horsie a horsie s tou mojou svokrou naposledy na mna povikrikovala ze jej kradnem jej veci a to sme si s mm iba zobrali z pivnice trocha orechov na luskanie aby ich cervici nepojedli ved za chvilu budu nove a ona na mna takto ze to su jej orechy pritom sme ich boli zbierat spolocne no des som si povedala ze ak to ma byt takto tak ok ale ja ani moje deti dole k svokrovcom ani nepachnu aby sme im nahodou nieco neukradli 😒 bolo to pre mna neprijemne pocuvat to ako po mne ziape este k tomu maly spal co je chory boze poradte mi akoo teraz co robit ved ma nazvala zlodejkou vrrrrrr. toto uz je asi starecka demencia inak si to visvetlit neviem 😒

simonkulos
28. júl 2014

mne moja svokra velmi ublizila, ked mi povedala ze nam moje manzelstvo neklape, mame maleho syna a chceme dalsie babetko, zijeme si pekne v inom meste, dotklo sa este aj ked povedala ze som bordelárka ( čo usudila na zaklade toho ze ked pride na navsetevu mame krasne upratane aj navarene a ze ked sme u nich zijeme v jednej malej izbicke s kopu posteli a nemam kde odlozit veci tak ich mam kde sa len da) a ze si urobim hanbu po celej dedine ak teraz hned odidem z domu a maleho synovca huckala proti mne, urobila medzi mnou a manzelom velky nesvár a to jej nikdyx nezabudnem (kricala na mna ze ona vravi len pravdu tak preco sa urazam), ked sme sa ako tak upokojili a svokor to vzal do ruk pri rozlucke sa otocila dozahrady aby mi nemusela podat ruku, teraz davaju pozdravovat iba mojho syna a na mna kaslu, je to katastrofa co sa z nej po styroch rokoch mojho manzelstva vyklulo (a to mozem povedat ze som ju mala rada ako druhu mamu) a moj manzel ani sam nevie na cijej strane ma stát. svokry su katastfofy chodiace po tejto planete, samozrejme cest vynimnkám

mizu89
29. júl 2014

Tak sa pridam aj ja k vam.No s priatelom teraz cakame chlapceka.nie sme zobraty ale vsetci chcu aby sme sa vzali tak sme to poriesili ze to spravime naraz aj s krstinami na jar 2015.No prvy krat ked ma priatel doviedol k nim domov tak sa mi zdalo vsetko fajn.hanbila som sa lebo ja som jedinacik o priatel ma dvoch bratov a jeden z nich sa minuly rok ozenil.Na zaciatku to bolo celkom fajn so svokrov chcela som jej pomoct utriet riad poumyvat... aby som tam nesedela ako kvoka a ona na to ze este sa narobim.Tak som to nechalal tak.posledny rok mi to uz zacina liezt na nervy nic u nej nemozem.Naposledy ked sme tam boli tohto roku v juli tak som si zmyslela robit langose.ona bola nastastie v robote ale ked som uz zacala vyprazat tak prisla domov a ako to vsetky poznate neporiadok v kuchyni (muka vsade inac nic) tak ona zacala riadit .vsak by som si upratala ked by som skoncila.no hruuuuuuuuuuza.obyvaccku vyuziva len ona a navsteva tam nemoze pomali vobec vkrocit.a to nechce nic dovolit svojim nevestam ale ani svojej svagrinej co ma uz viac rokov ma deti....no a ceresnicka na torte je strastny pedant jedna capka na plavajucej aona uz drhne mne to pripada ako na psychiku.To som zvedava ked bude drobec na svete a bude sa plazit po stvornozky...do vtedy je sice este daleko ale bude to tam ako vo vezeni mi to pride lebo deti zamazu polepia...poznam to od kamaratok ake su deti ked su male.no nastatsie my byvame od seba 150km tak aspon nebudeme stale spolu ale aj tak si to neviem predstavit.A chlapec uz na ceste pomali a este nic mu nekupila je to normalne toto si neviem vysvetlit.tesi sa na vnuca ale urcite bude musiet aspon v tom upratovani ustupit.moja mamina ta uz daco pokupila ...tak som zvedava na svokricku

lalinko2010
29. júl 2014

@mizu89 ahoj, prečo chceš svojej "svokre" pomáhať u nej doma, si tam na návšteve, nie si upratovacia firma. a prečo varíš v jej dome. a urobíš tam bordel???? tebe by sa to páčilo, keby prišla k tebe a robila to???? nerob druhým to čo nechceš aby oni robili tebe!
a to že malému ešte nič nekúpila! a prečo by mala? keď bude na svete tak potom mu kúpi! a hotovo. toto sú tak primitívne problémy so svokrami!!!
moja svokra si na svojho vnuka ani nespomenie, a to mal včera 4 roky, ani svokor. šla okolo neho s banánmi v košíku, hádaj koľko mu dala? ani jeden! keď sme u nich / už dávno sme neboli / ani pohár vody neponúkne a furt ospevuje svojho prvého vnuka. k môjmu synovi majú len dementné poznámky - prečo má, prečo má hento a prečo takto? prečo to robí, prečo tam chodí, nemá byť s kým doma????

kkristin
29. júl 2014

@mizu89 keby si u mna v kuchyni vyprazala langose ked ja niesom doma asi by som ta zabila...skor je problem v tebe ....ona je pani domaca u seba doma tak nechapem preco by si mala u nej ty nieco robit!a este ked nieje doma...je to jej kuchyna...veci pre deticky sa kupuju po narodeni...nie pred....

mamavera
29. júl 2014

@simonkulos prestaň s návštevami u nej a máš kľud, nemá právo sa k tebe takto chovať

mamavera
29. júl 2014

@mizu89 ty plánuješ u nej bývať?!?!

mizu89
29. júl 2014
mamavera
29. júl 2014

@mizu89 ešte šťastie, by si sa zbláznila. Ja by som si asi nedovolila u svokry robiť langoše (nemyslím teraz, ale keď sme sa ešte málo poznali), ale keby si ich narobila u mňa, tak ti poďakujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a bordel s radosťou upracem.

mizu89
29. júl 2014

@mamavera niesom bordelar vzdy si po sebe upracem ze ani by si si nevsimla ze daco som robila ale chcela som urobit radost svokrovi svokre priatelovi a jeho tete lebo svokra sa s takymito somarinami nebabre nerobi langose palacinky placky... lebo s tym je vela roboty ona len take co je najrychlejsie a v strasne malom mnozstve na to kolko nas tam pride (min, 7 ludi).ja keby som mala nevestu tak by som jej dovolila pomoct urobit ...ale ona vooobec nic nedovoli.to ma hneva a ja sa potom aj u nej nudim.

mizu89
29. júl 2014

@mamavera a to tam chodim uz 5 rokov

mizu89
29. júl 2014

@mamavera a jej svagrina tiez prevracia ocami ani telku nemohla pozerat s detmi chcela uvarit paradajkovu polievku na druhy den no neuvarila ju svokra vecer hadam o 20-21 hod?je toto normalne ked nedovoli ani svojej svagrine ani nevestam nkomu nic?

mamavera
29. júl 2014

@mizu89 každá svokra je iná, ak k nej chodíš občas na návštevu a je taký pedant, ako opisuješ, tak si daj radšej kávu v kaviarni za rohom, aby si náhodou nespôsobila tretiu svetovú, keď rozleješ a u nej iba seď, usmievaj sa a mysli si svoje.....keď tam švagriná príde s dieťaťom ohlásená, tak by normálna babka mala mať pre vnúča niečo pripravené na jedenie, ale v tomto prípade treba rešpektovať svokru, je to jej dom, jej pravidlá. Prísť tam na dve hodinky a potom ísť niekde do ´penziónu s bazénikom a užívať si rodinku a svokra nech si užíva vyblýskaný dom a všetci budú spokojní. Neznášam ľudí, ktorí povýšili veci nad ľudí, ich city, je to ich vec, ale ja sa v takom prípade zariadim podľa seba. Našťastie nikoho takého v rodine nemám, keby som tu opisovala, čo všetko nám moja babka dovolila....a všetky vnúčatá sme ju zbožňovali.

ladywitch26
29. júl 2014

@mizu89 ako chapem, ze tehu hormony robia svoje, ale toto su podla teba problemy so svokrou? ze ti nedovoli ani riad umyt? ako ja mam v dome aupair,lebo chodim do prace, platim jej, ale nedovolim jej tiez sa nicoho dotknut. maximalne tak riad z umyvacky moze vylozit. nalozit uz nie, lebo ja mam svoj system a pomestim ho tam viac, ako ked ho naklada ktokolvek iny. proste mam rada veci tak, ako ich robim ja, ona ma akurat na starosti hrat sa s detmi, ked som v praci. a myslis, ze to tym babam vadi? akurat to este uvitaju, ze nemusia aj inak makat 😀 ja som u mojej svokry prisla o pol siedmej vecer z roboty, musela som sa rychlo najest a padat este "na panske" okopavat zahradu. pritom obidvaja dochodcovia doma.a svokra este ciperna, kym sme tam nebyvali, tak okopavala sama. jej suseda, 80rocna zena, ked chytila motyku do ruky, tak 20-30rocne zeny za nou nestihali.
a ze tvojmu malemu este nic nekupila? pred porodom ti ani nekupi. este sa moze kadeco stat. znamej na vsetkych sonach vraveli, ze bude mat dievcatko, tak pokupila vsetko ruzove a zrazu na porodnej sale, ze chlapec. no skoro ju slahlo 😀
prepac, ale ty vobec ziadne problemy so svokrou nemas. snazis sa ich vyrobit z banalit. skutocne problemy vypadaju inak. 😉

mizu89
29. júl 2014

@mamavera raz za mesiac na cely vikend ideme k nej.no teraz sa mi momentalne neda lebo som na PN a vybavovat prechodny pobyt je na nervy.len mi to pripada trochu blbe ved stale sedi v aute ked je v praci a ked pride domov tak lieta ako furia to ju chapem ze chce pohyb ked je cely den usedena ale keby raz za cas vypla a nechala vsetko na nevesty ved obe mame svoje domacnosti a vieme co je to varit poriadok...ved uz ja sama od nej chytam maniere hlavne na plavajucu podlahu ta sa musi lesknut a ked su tam packy tak umyjem tak viem co je to 100% poriadok.ale vzdy od nej odchadzam hladna a teraz duplom ked som tehotna 😀

mamavera
29. júl 2014

@ladywitch26 som mimo tému, ale aj ja som mala v škôlke dievčatko, ktorému sa mala podľa všetkých ultrazvukov narodiť sestrička a bol to brat !!!!! Otec povedal, že keby nebol pri pôrode, tak si myslí, že im dieťa vymenili.....

mamavera
29. júl 2014

@mizu89 ber to tak, že si u nej na návšteve, ona nie je povinná ťa automaticky brať ako člena svojej rodiny, keď si u nej hladná, po dvoch hodkách sa s manželom zdvihnite a odchod do penziónika, nič sa nedá robiť. O chvíľu budeš mať iné starosti, s malinkým bábätkom sa ti nebude dať tam lietať každú chvíľu a dva krát do roka to prežiješ.

mizu89
29. júl 2014

@ladywitch26 nechcem vyrobit problemi len nechcem tam sediet ako kol v plote.ako vsetko klape medzi nami ja som sa jej pravidlam prisposobila mne to nerobilo problem len som myslela ze po case mi aj daco dovoli pomoct urobit...max. nevestam dovolila raz umyt okna na povale a to je vsetko 😀