Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

poki10
16. apr 2010

no, tatiana vies, co? ja som povedala, ze aby ta moja nemohla povedat, ze ho stvem, tak jej poviem do oci ze male k nim nebude chodit a hotovo.

marcelkatt
16. apr 2010

No dúfam, že ja nebudem taká hnusná na moju nevestu a že o pár rokov tu neprečítam to, čo tu píšem ja na tú moju.

tatiana305
16. apr 2010

no tiez dobry napad 🙂 akurat.. vzdycky vola pred vikendom..resp uz stredu alebo stvrtok ci prideme na vikend..a zatial sa nikto neozyva..asi nema zaujem... 😀 ak caka ze sa mam ozvat ja... tak ja nevidim dvovod.. ked vzdy to robi ona... takze ak ona sa neozve..tak jej skoda..ona malu neuvidi a my budeme mat pokoj 😝

poki10
16. apr 2010

alebo este lepsie, chvilu to pretrp, nanominuj sa jej tam kazdy den uvidis jaka bude rada, ze prestanes chodit po case 😀

misss
16. apr 2010

Tatiana, inak presne toto iste vykricala svokra mne, ked som bola pred porodom..ze muza stvem proti nej a ohovaram ju pred nim, aby tam nechodil a ona vie, ze ju ohovaram na kazdom kroku,... 😀 😀 😀 ..

vichy77
17. apr 2010

Ahojte baby.
Teda aj mne lezi moja svokra v zaludku. Nastastie sa vidime tak 1-2 do mesiaca. Manzel mi prezradil, ze som jej od zaciatku co ma poznala nesadla. Sice ma to ani nevykolajilo, lebo ona postupne mi tiez nevonia.
Ked sme sa s muzom brali, mne rodicia zaplatili svadbu, teda nasu stranu, manzel si ju platil sam.
Ked som bola tehotna, nepamatam si, ze by sa spytala ako znasam tehotenstvo. Ked sme jej povedali, ze budeme mat dievcatko, tak povedala, no tak nevadi 😠 Inak mi sme sa s manzelom tesili z dievcatka.
Vzdy ked ideme na navstevu, muzovi vzdy cosi sepka v inej izbe, napr. ci nemam nahodou riedke mlieko, ci mi nevadilo, ze na obed urobila iba to, lebo ja som asi nóbl a pod.
Nase dievcatko je tak trochu narocne a vyzaduje stalu pozornost, tak ja vacsinou ked som s malou sama, moc nestiham ine veci a venujem sa jej, ona na to, ze ju mam dat do postielky, zapnut radio a upratovat, povysavat..Darmo jej muz vysvetloval, ze nie kazde deti su rovnake, al. take ako bol on.
Malinka nosila pavlikove remence, ona skonstatovala, ze preto, bo sme zle davali postolky, samozrejeme ze sme davali dobre, a schvalne som sa este potom na to pytala dr., a on mi povedal, ze aj keby sme ich nedavali, je to jedno, je to geneticke a ona sa s tym narodila.
Minule viac x po mne uz zazerala, nevedela som preco, uz viem, zevravaj si neviem postarat o dieta. Inak ma vsetkoa vsetko mu robim po voli, ale ked babatka placu, tak nie vzdy sa najde pricina.
Ked sme u nich ani vodu si nesmiem nabrat, ale musim si popytat, zohriat jedlo v mikrovlnke tiez nie, lebo ze ju isto nebudem vediet zapnut, akoby som bola uplny retard.
Posledne, sme si poprali u nej nejake pradlo, tak cely den chodila a kukala, ze je zle povesane. 1x povedala, ze to ma byt za konceky povesane, 2x povedala keby to bolo za konceky povesane,bolo by to davno suche (a ja schvalne za konceky nedavam, aby nebolo vytahane), 3x to isla prevesat po mne 😠
Ked u nej prespime, chodi do izby stale, aj rano ked este babika haja, ide pozvesat pradlo, al. periny si odlozit..
Darceky pre malu su taky slaby odvar, teda to najlacnejsie a moji rodicia sa nam idu rozdat, uz od narodenia je zalozena vkladne knizka pre malu.
A vela dalsich veci. Asi chcela mat pre muza za manzelku princeznu, al. co.
A asi by som mala spomenut, ze manzel je jedinacik a svokra nema muza.

tatiana305
17. apr 2010

vichy... tak ja uz na par veci zabudla od svokry..ale znova si mi ich pripomenula..take viem presne o com hovoris... skoro vsetko co si napisala mi je velmi dobre zname.. moja svokra napr tiez nevie pochopit ze niekedy deti placu len tak. a hned hlada pricinu a ked neni haldna..tak si zmysli svokra ze ju boli brusko a masiruje jej ho a ked jej poviem ze ju brusko neboli ved predsa viem co jej je.. tak mi povie ze ona ma pravdu ze ju boli brusko a ze ja to nemam z kade vediet ze nie :D inak..zaujimave ...velmi zaujimave je.. ze nikde inde.. a nikdy sa mi to nestava ze by mala robila velky cirkus....vzdy iba u svokry 😕 😉 ktovie cim to bude...

janette4
17. apr 2010

viki,moja nám min.pol roka pálila uši,kedy budem tehotná a to ani nevedela,že už sa dávno snažíme.keď sme jej oznámili že čakáme bábetko,len sucho poznamenala:nooo,šak nejako vychováte. 😝

misss
17. apr 2010

😀 😀 ..dievčata, mame teda trapenia..inak mne svokra pocas tehotenstva stale opakovala: "nie že ti potom vypadne z rúk!!!"...fakt som debil, aby mi vypadlo dieta??? 😀

aela
17. apr 2010

janette, na tu oslavu ich pozvi, ved aj tak nepridu, keby si ich nepozvala, zas by mali trapnu zamienku ta ohovarat 😝

miss, ja by som sa jej na rovinu spytala, ci ta chce zabit, ked ti nuka banan a dobre vie, ze si nan alergicka

aela
17. apr 2010

miss, spytaj sa jej, kto jej vypadol z ruk, ked tebe to tak pripomina 😀 😀 😀

murinka
17. apr 2010

misss ja mam toto nie denno-denne ale kazdu sekundu 😠

murinka
17. apr 2010

baby,sme neschopne 😠 pre svokry ale pre nase deti sme tie najuzastnejsie a nejlepsie 😉

marcelkatt
17. apr 2010

Murinka presne si to vystihla.

carmenuca
17. apr 2010

nehnevajte sa babky, moja svokra je super. Viete preco? Lebo je od nas 1000km daleko. 😀

carmenuca
17. apr 2010

viete raz mi priatelka hovorila ze ked sa vydam neberiem si len manzela ale aj jeho rodinu, no vtedy som tomu tak nerozumela ako teraz

janette4
17. apr 2010

carmen,tíško v dobrom závidím 😉 😉 😉

janette4
17. apr 2010

myslela som tých 1000km 😀 😀 😀

mihouk
17. apr 2010

Carmen, viem co myslis, moja je 1600km, ale aj tak niekedy zatne. Najnovsie sa pytala mm, ci uz som z nervamy v koncoch, lebo som stale sama s malym....????? Som povedala, ze keby tu boli oni tak, vtedy budem v koncoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀

quetinka28
19. apr 2010

ach baby, ja mám tiež pocit,že sa z tej mojej raz zbláznim. ešteže nebývame u nich,aj ked moj muž s nou každý den vyvoláva a musí všetko vedieť,čo sa u nás deje.všetko vie najlepšie, všetko prežila najhoršie, ona presne vedela,že malej idu zuby,zbytočne som jej to hovorila,ona to vedela už dávno 😀 a najlepšie bolo ked po tom,čo sme sa vratili od ortopeda kvoli bedrovým klbom a malá mala všetko ok,tak zahlásila,že ved ona to vedela 😀

carmenuca
19. apr 2010

to su ale vsevedky. Tak ta moja: preco jej to nedovolis? ... preco jej to nedovolis? ...(napr. trieskat s ovladacom od TV, stahovat veci zo stola (rozbitne veci),ty si ale zla, ved je este mala. A na druhy den (s inym vnucatom 11 rocnym o ktore sa ona starala velmi casto) moja svokra uplne nevinne : Neviem preco mi trieska s dverami pred nosom. No a teraz povedz co ja na to.

murinka
19. apr 2010

carmenuca,ty si matka a TY si udavaj pravidla a zakazy pre svoje dieta a svokre nemusis vysvetlovat PRECO 😠 moja svokra ked mala nieco taha tak sa priblblo smeje-a ked je u nas nejaka navsteva tak sa zlosti ze mala to taha 😠 dieta ESTE rozum nema ale ona ho UZ nema 😠

carmenuca
19. apr 2010

no je mozne ze ta moja ho nikdy nemala. Ale inak my sa vidame vazne len malo no keby som ju mala vidat tak casto ako treba vy babky z tohto blogu tak zosaliem 🙄 .

petinax5
20. apr 2010

quetinka28: a to ty nevieš, že tie strigy vedia všetko skôr ako ty a všetko vedia najlepšie? Vety tohoto typu úplne milujem. A najhoršie je,že keď sa jej to snažím vyvrátiť, tak nie... Zase som nafučaná, lebo quetinka písala presne to, čo ja zažívam u nás doma. Miláčik jej telefonuje každý deň a ak by zabudol, tak ona sa mu určite ozve. A keď sa pýta na mňa tak sa robím, že spím, alebo súrne niekam telefonujem, len aby som nemusela počúvať jej prij..... hlas. A všetko chce dopodrobna vedieť, aby to mohla potom dalej rozširovať, ale v úplne inom znení. Tiež by som bola rada, keby som ju mala min.1000 km od seba. Aby si riešila svoju dcérušku a nie mňa. Do všetkých sa starie, dcéra ju ignoruje a venuje sa svojej rodinke, nehovorí jej nič, čo by ju malo zaujímať a ona je z toho nervózna a už vyrába scenáre s mojím mužom a ohovárajú ich. Tak som im povedala, nech sa do nich nestarejú, že sa lubia a je im dobre a bola som najhoršia. A asi budem sviňa a pôjdem za švagrinou a poviem jej, ako ju vlastná matka ohovára. A tá neuverííííííííííííííííííííí. Ha 😀

petinax5
20. apr 2010

A viete, čo tá moja neznáša? Keď ma niekto chváli-napr. že nepotrebujem ničiu pomoc a všetko si dokážem zariadiť aj cez mŕtvoly a najhoršie pre ňu je, keď varím /a myslím si, že varím dobre/ a chvália ma a to máš vidieť tie jedovaté oči 😠 a ústa v kŕči, a ja som šťastná ako blcha 😎 A Keď ma chváli môj manžel a ona to okoštuje, na druhý deň mu to hneď varí, samozrejme úplne ináč a on jej povie, že ja to varím lepšie tak dovi-dopo.... Ale toto ma tešíííííííííííííííííííííííííííííí 😀

mirip
20. apr 2010

aká mecha je mja svokra tak to vám nebudem hovoriť vobec, len hned ako sme sa zobrali tak nahlas povedala že kde si moj muž našiel takú-------- a to nedopovedala choderka a to ja mám vysokú školu a ona len základku tak čo od nej chcem a stále sa sťažuje kolko má ona v robote roboty atd. može byť rada že pri jej vzdelaní má v dnešnej dobe vobec robotu, ved kolko ludí je bez práce a tiež ako umrel svokor tak teraz už dáva okato najavo že jej najmladší syn je miláčik potom dcéra a dosť a moj muž nikde a to jedine on si rodičov vážil a váži aj ju tavu najviac, tiež vlastnému synovi závidí všetko aj to že sme si niečo nadobudli.............nebudem to rozpisovať je toho vela ale tak v skratke ked sa muž ženil tak od spodného prádla som bola na nákupe ja aj s mojou matkou a urobili mu výbavu a od nej dostal akurát 4osušky a 6uterákov aj to priniesla z roboty a dosť a tiež ked bol slobodný tak mu básnila že má vkladnú knižku tak ako aj ostatní súrodenci a ked na to prišlo tak mu povedala že on nemal nič tak čo od nej chce nevadí zaobídeme sa aj bez toho, ved mu rok po našej svadbe ledova vrátila peniaze čo jej požičal na svadbu ked vydávala svoju dcérenku no najviac mi je lúto muža lebo ona má dve vnúčatá čo má jej dcéra a naše slniečku jej je ukradnuté aby som to ozrejmila ked nemali auto taks a vyhovárala že prísť nemúže lebo nemá ako už auto majú a skor k nám príde jej miláčik druhý syn ako ona vždy povie že si musí oddýchnuť atd že aby sme prišli my no može čakať ja jej malú nosiť nebudem naposledy ked sme tam boli tak tam bola jej vydarená dcéra s deťmi a tá jej dcérenka chrchlpošila na našu a ona že kucakucakuca...ale ti zabehlo no jasné ako by bol človek sporstý že to bol dobre prieduškový hlienový kašel a čo sa týka iného, nikdx sme nič nevideli čo jej dala dcéra na narodeniny, meniny Vianoce my sme jej vždy dali také aby to aj niekde využila a ona? nič, peniaze že 40euro pre mna, muža a malú vianočné a že to je aj pre muža na meniny kedže má na druhý vianiočný svatok, jaaaaaaaaj je toho vela a to že nás má rovnako rada, tak napr, na narodky moja matka ked niečo dá tak aj mne aj mužovi rovnako že sme už obaja jej a ona čo sa týka penazí ona mužovi ked vobec dá tak peniaze a mne nič alebo pošle bombonieru, človeku nejde o peniaze ale o princíp a navyše malá od nej dostala len 100ku na krst a potom tých 5euro na vianoce aj muža to nasralo že čo má malá z penazí, tak ako sa jej taží prísť /muž povedal že serie na nu on ju nasilu tahalť k nám nebude/tak aj malej noeč kúpiť lebo aj ked bude vačšia tak peniaze pre nu nebudú nuč zaujímavé skor sa poteší niečomu a človek je aj potom ked bude rozumieť može povedať že toto máš od tej a tej starej mamy............a čo sa týka mužovej rodiny? moj muž si viac rozumie s mojimi sesternicami a bratrancami a mojím bratom ako so svojimi súrodencami lebo stretne sa človek po mesiaci dvoch so sectrou a nemajú si čo povedať to je úbohé.....ghlavne z jej strany, oni k nám prídu len ked niečo potrebujú, prvýkrát ked potrebovali požičať peniaze...............druhýkrát nápodobne "srandisti"a tretíkrát z povinnosti že prišli malú pozrieť.akože

mirip
24. apr 2010

to sem nikto nechodí? hm asi už len ja mám brutal svokru 😒

leelo
24. apr 2010

nie len ty 😉
ja sa zamyslam aka svokra budem ja. ze kedy a za akych okolnosti mi tak prepne v hlave a budem ako svokry v tejto teme. lebo to snad musi byt nejaky skrat...

janette4
24. apr 2010

alebo demencia 😀 😀 😀 😀

janette4
24. apr 2010

ja som dneska bola doobeda vonku s malým pri bytovke a tá naša prišla za nami,zdržala sa ani nie 2min.s tým,že musí ísť,lebo varí zemiaky.jasné,že neponáhľala kvôli zemiakom,ale kvôli svokrovi.lebo vedela,že každú chvíľu príde na obed,aby ju nevidel,že sa so mnou a malým baví.mm som potom povedala,že jeho matka by si už mohla vymyslieť aj inú výhovorku,tie zemiaky sú už fakt trápne 😝 chvíľu na to prišiel autom svokor autom,malý sa postavil kúsok od neho a ukazoval mi,že: ujo,ujo.a ja,že áno,zlatko,ujo je tam. 😀 😀 😀