Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zuzu101
1. júl 2010

ďakujem.mm to raz skúsil so svokrovcami prebrať, ale v tom momente bol hnusný neľudský brat, ktorý by svoju sestričku dal najradšej čo najdalej .chcela ísť totiž do školy - má super pamäť.no oni si z nej urobili miminko a jej to už očividne vyhovuje.odvtedy to mm nerieši, ale bude sa musieť obracať pri mne.ja som dosť zásadová a už odteraz sa snažím vychovávať svojho syna v rámci normi prísnejšie.svokrovcom sa to nepáči, že ho napr.hlasnejšie upozorním že šuplík otvárať nemôže - no no no mu poviem a ini že chúdatko malé týrané.vtedy si pomyslím že nie, bude ako vaša dcéruška.

gumimaci
1. júl 2010

@zuzu101 no neni ti co zavidiet... budes si musiet stat za slovom a byt zaroven veeeelka diplomatka...

klincek
2. júl 2010

@zuzu101, napisala si, ze ak by si o tom s manzelom chcela hovorit, isto by sa nahneval a nevedel by ta pochopit..ako to mozes tak isto vediet? co ak nie? 😉
podla mna ide len o to, ako mu to podas. mozno by nebolo od veci zacat od tej pribuznej, ktora ako vravis je tiez nevidiaca. ak mate lepsie vztahy, mohla by si ju pozvat na navstevu, resp. by ste ju mohli ist s manzelom pozriet-tak by videl, ako moze nevidiaci clovek fungovat do velkej miery samostatne..a potom by sa mu mozno zacali otvarat oci, pokial ide o jeho sestru. alebo ak sa s tou pribuznou nevidate, mohla by si mu obcas len tak medzi recou spomenut, ako zije, ze je samostatna a dokonca studuje..vies co myslim. aby si uvedomil, ze nevidiaci nepotrebuje s prepacenim doslova utierat zadok.
ak som ta pochopila spravne, nevadi ti, ze svagrina bude byvat s vami, vadila by ti len celodenna starostlivost o nu-no ale komu by nevadila?! tvoj postoj podla mna musi normalny clovek pochopit. ste mlada rodina-mate dieta, casom mozno budete chciet dalsie, kopec roboty bude aj s domcekom..a hlavne, bude treba platit hypoteku, resp. nejake pozicky-takze manzel si musi uvedomit aj to, ze ak by si nepracovala a skakala svagrinej okolo zadku, financne by to tahal sam este x rokov-myslel uz na to?
myslim, ze tymto smerom treba viest aj diskusiu ohladne buducnosti. bez hadok a nejakych konfliktov, proste len manzelovi vysvetlit, ze treba najst rovnovahu medzi postaranim sa o svagrinu a vlastnym rodinnym zivotom. kazdy asi bude musiet zlavit zo svojich predstav- vy sa ciastocne o svagrinu postarate, ona sa nauci byt viac samostatna (a zacne s tym cim skor), ale fungovat by to mohlo, a celkom dobre. co myslis, vzal by manzel take riesenie? drzim palce🙂

klincek
2. júl 2010

aha, teraz som sa dostala na dalsiu stranu..ups🙂
@zuzu101, sprav si zo svagrinej spojenca. tusim to vyzera tak, ze ona by sa aj snazila, len jej rodicia nedovolia..treba ju podporit, ked sa o nieco snazi (napr s tou skolou), aj proti svokrovcom. bude to lepsie pre nu a do buducnosti aj pre vas.

janka
2. júl 2010

@zuzu101 uplne suhlasim s kockami, ze rozhovor s mm bez emocii, a taktiez sa snazit, aby sa jeho sestra "mohla" osamostantnit. To vidim ako jedinu cestu....
Moja kamaratka vlastnila neziskovu organizaciu (neviem ci este stale funguje), ktora zabezpecovala prave pre postihnutych vymenne pobyty do zahranicia (zial asi len do 26rokov). Jej osobnym cielom bolo dosiahnut, aby sa postavili na vlastne nohy, a naucili sa fungovat samostatne daleko od rodiny. Samozrejme ze aj rodine tym "ukazali". A hovorila mi prave o podobnej dievcine niekde z malej dedinky, ktora mala asi podobnych rodicov, ktori jej nedovolili robit vobec nic... a asi sa za nu hanbili (mozno to je aj Vas pripad 😉 ).... atd. A prave tato dievcina sa pod jej vedenim nakoniec uplne osamostatnila. To povazujem za uplne uzasne.
Tak ma napadlo, ze ju mozes skusit motivovat a nieco jej vyhladat... 🙂

Inak si myslim, ze nevidomi sami o sebe nemaju problem. Bola som s nimi na vylete na Island ako asistentka.... a ukecala som ich, aby sme sa isli pozriet na velryby 😀 A prave vcera davali na CT dokument o postihnutych rodicov. Uzasne!!! 🙂

romanelka2
3. júl 2010

@zuzu101 no naozaj to mas tazke 😒 starat sa o nevidiacu nieje lahke a este ktomu ked je zviknuta na obskakovanie ☹ to by si musela byt snou 48.hodin denne, neviem co ti poradim je to jeho sestra ale na tvojom mieste by som to nerobyla dufam ze si poradis mas vlastny zivot a rodinu a neznic si ho!!!!! Drzim ti palce 🙂

vandavanda
14. júl 2010

ahojte. na uvod skratene moj pribeh - svojho casu este buduca svokra od sameho zaciatku milovala nerespektovat hranice - na navstevy z velkej dialky chodila bez ohlasenia. proste ju clovek zrazu stretol v obyvacke ako tam beha v podprsenke a zehli veci. do toho v zaujme vsedobra, ktore so sebou nosi priniesla zakazdym asi tak 20 zavaranin, 3 hlavne jedla, kopec kolacov, rezne, vajickove nieco, na kt. sa moj manzel rad chyti. vramci dobre nalady poukazala na nedostatocny poriadok. vysledok - preplnena chladnicka, preplneny zaludok mojho partnera vystriedany lutostou, ze sa vsetko neda zjest a nutenim celeho okolia k dojedaniu. taktiez absolutna strata intimity a pocitu domova na mojej strane. svokra je mila.. dlho mi trvalo, kym som sa vobec zacala branit. blizila sa svadba. svokra bola vsade, ale vsade. pomahala - ako inak - aj tam kde clovek o to vobec nestal. zacinalo sa hmatatelne napatie, no stale bola mila. s manzelom sme sa vratili zo svadobnej cesty a do 5tich minut - a aj to asi prehanam - bola u nas na navsteve. s kopcom jedla, chutou pomoct, milou naladou. doslo k prvemu otvorenemu konfliktu vramci ktoreho u nas v kuchyni plakala, ze vie, ze ju nemam rada. od svokra mi bolo vysvetlene, ze vie o co mi ide a v NICOM so mnou nerata. do dnes tejto jeho vete nechapem.. co som vsak chcela napisat je, ze som sa x krat snazila o nejaky rozhovor s manzelom. nikdy nechapal. a tak v den navratu so svadobnej cesty stal ako obareny a nevedel, co povedat. dlho sa veci neriesili a on sa zrazu ocitol v byte s placucou matkou, nahnevanym otcom a manzelkou, ktora sa isla radcej prejst von. cakal nas tazky, velmi tazky rok. uprimne som si prvy rok manzelstva takto nepredstavovala. zacinala som byt zufala, rozhovory nepomahali a stavali sa ostrejsimi. manzel bol stale niekde medzi a nechapal nicomu, co sa dialo. medzi casom mali svokrovci na nas znacne poziadavky, kt. sa manzel snazil naplnit. do celeho sveta niekolkokrat vykricali aki su starostlivi a ako sa idu obetovat svojim detom, len mne sa nepozreli do oci. a ani ja im. rozhovory stale nepomahali a ja som uz prestavala verit. az nas zivot zmenilo moje tehotenstvo. velmi sa tesim a som hrda na svojho manzela. myslim, ze si nasiel svoje miesto v tomto - bohuzial - boji a postavil sa na nasu stranu. nie je to strana v kt. ho oberam o jeho matku, ani strana v kt. jeho matku oberam o syna. je to len miesto na kt. jednoznacne a razne vymedzil hranice nasich vztahov.
musim povedat, ze pokial sa manzel nepostavil na moju stranu bola som evidentne tou zlou. od momentu kedy nasiel svoje miesto, su tu slzy - ale uz nie moje. a nie su spojene s vycitkami na moju adresu. proste tiche slzy svokry, kr. bolia aj mna. jeho matka si tiez musi uvedomit, ze mimo nej ma aj svoju manzelku a krpana 🙂
sama pred sebou musim priznat, ze pred stretnuti s jeho rodicmi som nevedela, ze viem takto intenzivne nemat rada. nikdy som sa do situacie, kt. by vyvolala az takuto reakciu nedostala. je mi luto, ze jeho matka vykopala tzv. vojnovu sekeru. je mi luto, ze vojnu sa nedalo ukoncit inak nez porazkou druhej strany. dufam, ze po tomto vsetkom budu nase vztahy korektne, ze mne a mojej rodine dovolia dychat tak ako chceme, ze nebudu do nasich zivotov neustale vstupovat so svojimi problemami a ocakavat od nas riesenie.
uvidime. kazdopadne vychadza slniecko.
VSETKYM V PODOBNEJ SITUACII DRZIM PALCE. A HLAVNE NESTRACAJTE NADEJ A NEDOVOLTE PREKRACOVAT HRANICE, KTORE BY PREKROCENE NEMALI BYT.

depecko
14. júl 2010

vandavanda-celý čas ako som čítala tvoj príspevok som mala pocit že hovoríš o mne 🙂 Som v tom úúúúplne rovnako,len s tým rozdielom že dieťatko ešte nemáme a bývame v jednom paneláku zo svokrovcami,bývame takto 5 rokov a vieš si predstaviť akými fázami sa naše manželstvo nieslo.A v manželových očiach som ja bola tá zlá,veď "mamina" nám donesie len polievočku čo práve dovarila,na druhý deň koláčik,na tretí deň len tak dobehne aký sme mali deň.Ok.Nedochádzalo mi to.Chvíľu. Svokra je presne ten typ ženy, "rohožka" s prepáčením,pre svojich chlapov by aj dýchala.V domácnosti je neplatená slúžka.Koľkokrát si sadá k stolu už keď majú všetci zjedené a už otŕčajú tanier na dupľu.Tvári sa však,milo,úslužne,tvári sa pri tom ako Johanka z Arcu. 😒 😝 😀 Niekoľko rokov,som nevedela mm vysvetliť že ja sa v našom byte necítim ako doma,len čo sa blížim k paneláku mám hrču v krku aj v žalúdku,takže aký domov? 😠 Nechápal.Presviečal.Mal svoju pravdu.Pochybovala som o sebe,niekedy som si ja hovorila že som hrozná,že prečo ju začínam "nemať rada"./slabé slovo,ale nemohla som si pomôcť/.Dostalo sa to tak ďaleko,že každý deň vedela/vie/,či sme doma,či máme auto pred panelákom,kedy idem z roboty./stojí na balkóne a veselo mi kýva/ 😀

depecko
14. júl 2010

taký smiech cez slzy.ale pointa-dievčatá,sťahujeme sa.A z iniciatívy môjho manžela. 🙂 Jupí!

scarlette
14. júl 2010

depecko gratulujem k stahovaniu... ja mam zase svokru, ktora vie vsetko najlepsie...a ked jej to clovek vyvrati tak vsak tak som to myslela.. uz neriesim, obcas poviem manzelovi co si mylim len teraz je to horsie kvoli tomu, ze svokra je chora, prave jej vyoperovali nador na mozgu a zial objavil sa dalsi...
tak manzel chodi dost casto za nou, ale nastastie to uz nie je kazdy den, donedavna chodil rano o siestej do prace o tretej za mamou od nej siel osiestej domov a prisiel vzdy len na kupanie a vecerne krmenie drobcov.. som mu musela "vykricat" ze nech sa venuje aj nam, lebo deti ho vobec nevidia a ja to uz nevladzem tahat - v noci som k detom vstavala iba ja...
a tak sa to nejak upravilo ze sme konecne na prvom mieste a svokra sa prisposobuje...

gergi7
14. júl 2010

Ahojte 😉 . Po dlhsej dobe sa Vam musim vykecat 😅 . Nas vztah so svokrou je na bode mrazu uz dlhsiu dobu. Vsetko sa zacalo pred svadbou 😝 . No a narodenim dcerky sa to este viac zhorsilo.
Dnes sme potrebovali skocit s MM do mesta co to povybavovat. Po nasom rozhovore sme dosli k tomu, ze bude lepsie , ked dcerku nechame doma na dvore so svokrou. Moja dovera k nej je nulova 🙄 . Druheho drobca sme zobrali so sebou. Dcerke sme chceli urobit radost a kupili sme jej smykacku 🙂 . ked sme dosli, hned sme jej ju rozlozili a smykala sa o dusu 😀 . Ja som si nestihla poriadne ani tovar vyloziz a moja akcna svokra sa uz postarala. Vytiahla stary kober spod psov a smykacku postavila nam, nech mala nepada do travy. no stacilo mi 😠 !
Aj bazen som napustila, ale o 2 dni MM musel vypustat, lebo pod bazenom ostal zhoreny kruh travy a potom by jej to spatilo dvor 🙄. Dcerka sama po dvore behat nemoze, lebo ona tam ma kvety a mal by jej ich mohla vytrhat 😝
Dcerka nam ochorela a sprvu sme nevedeli z coho. dostali sme sa do kolobehu vysetreni a opakovanych odberou krvi. Doktori zakazali kontakt so psami a mackami. samozrejme svokra to vsetko ignorovala.
A na zaver dna som dostala doslova hysteriu. Mame rocneho psa nemeckej dogy. Pravdu povediac ja mam dost ked beha po dvore.je to skoro este stana, stale skace . Ja som bola v v spalni s malym. svokra 5 min tlacila do hlavy malej, nech ide sa ocinka spytat, ci moze pustit abdula. mm jasne povedal, ze nie. ona to totalne ignorovala.SVokra ta nema dokopy ani 50 kilo! zobrala na ruky moju dceru a isla pustit psa. mne viac nebolo treba!!! snazila som sa byt ticho, vsetko ignorovat,. No ono to uz dalej nejde.
Na druhy mesiac sa mame stahovat. A potom uz budem naozaj stastna a spokojna 😵 . Tu mi bolo hned povedane, ze je to jej dom a bla , bla, bla. Travim tu minimum casu. vsak tu ani nemam preco byt! mm je stake v robote a ja s nou na jednom dvore sediet nemienim. Ked nie sme u mojich rodicoch, tak sa radsej 4 hodiny prechadzame alebo sedime pred domom.

liviaf14
15. júl 2010

jej baby, parádne svokry máme..... ja som pred pár dňami povedala, že keby som bola vedela ako naše 10-ročné spolunažívanie so svokrou v 1 domácnosti dopadne, nešla by som sem bývať ani za svet.... fakt radšej obrovskú hypotéku a byť sami.
ale našli sme aspoň aké také riešenie, svokra bude bývať v samostatnej časti domu, už finišujeme s prerábkou, tak sa teším, ako ju tam vysťahujeme. už naozaj nevládzem, nemám síl na handrkovanie s ňou, odrážanie jej útokov, vyrývania, podpichovania.....

sofik
15. júl 2010

@gergi7 tak to tvoja svokra je fakt prípad 😠 dať dieťaťu pod šmýkalku koberec spod psov 😖 držím ti prsty aby ste sa čím skor odsťahovali a bola si konečne šťastná a sama bez je blbých dristov 🙂

evulilik
15. júl 2010

Ahojte, no ja sem občas nakuknem, lebo som zvedavá že aké sú niektoré svokry... no veľa ráz mi ide aj rozum zastaviť... @scarlette, @gergi7 , @liviaf14 nuž bývať zo svokrou to by som ozaj nechcela, v jednej kuchyni nech je vždy len jedna gazdiná ... ono bude určite lepšie sa osamostatniť... tak Vám držím palčeky... 😉
Ja musím povedať že nie len moja svokra ale aj svokor sú strašne zlatý ľudia... nemiešajú sa do života, sem tam zavolajú, prídu nás pozrieť iba ak ich zavoláme alebo ak to vopred oznámia, zatial nemáme bábo tak uvidíme ako to bude potom...V každo prípade sú fajn, ALE teraz som momentálne nezamestnaná, hľadám si prácu ale všade chcú prax ktorá mi chýba - je to už 5 mesiacov a ja stále nemám robotku, a už mi to lezje fakt na nervy, manžel nieje žiaden majiteľ, riaditeľ, ani zástupca... je to obyčajný zamestnanec v predajca v orange, a to nie je až tak výhra kedže jeho príjem a okrem odmien ktoré sú 2x ročne pohybuje do 400 Eur... Takže sme asi tak z výplaty do výplaty. Navyše zariaďujeme byt a tak všetko čo sa zvýši aj z toho mála ... tak sa odkladá na byt... momentálne sporíme na ďalšiu podlahu, no ale k veci. Po svadbe sme dostali od našich 4000 Eur. No 3000 je už fuč kedže omietky do celého bytu, postel, 1 x podlaha, vstavaná skryňa, osvetlenie. Svokrovci nám však prispievali vždy ale po menších čiastkach. Našim aj mm som povedal že nechcem aby nám prispievali lebo chcem aby sme to zvládli sami pokiaľ sa to dá.. , naši to pochopili iheď , ale môj mm sa stále len vyhovára že aj moji nám dali, a že prečo by nemohli dať aj jeho rodičia, Cítim sa hrozne ked aj včera mu zrazu otec dáva 50 Eur len tak, Som sa ho potom pýtala že ake sú tie peniaze a on mi iba povedal že to len tak aby sme mali .. Moj mm má aj tú drzosť si popýtať od mami alebo od otca a ja kolkokrát ani neviem... A potom sa cítim ako chudera.. Jeho mamka nám kolkokrát už doniesal aj 3 tašky nákupu, a vnich aj dosť drahé veci. Občas naozaj aj keby som chcela neviem jej zaň zaplatiť, najmä na konci mesiaca .Neviem to mm vysvetliť.. tolko krát som mu hovorila že si to neželám ... aj sme sa už vela na tom pohádali .. Ale on nemá dôvod tie peniaze brať, nieto ešte pýtať , vždy má navarené, každý deň sladkosti - bo on by bez toho nebol, ovocie má stále, strihať sa chodí každý mesiac, ja si nekupujem žiadne veci pokiaľ nemám robotu, jemu občas ked ideme do obchodu dovolim si kúpyť aj drahšie, lebo si to zaslúži ... Tak ja už neviem čo sním ako mu vysvetliť aby peniaze od rodičou odmietol....Musím čím skôr nájsť robotu... ale kde ☹

womenne
15. júl 2010

@evulilik bud rada že vam aspon pomahaju takto,aj ked ti to možno nevyhovuje ber to ako pomoc ktorou im ty neskor splatiš inak.čo by som ja zato dala keby si na nas svokrovci aspon občas spomenuli,namiesto toho aby nam vyplatili peniaze ktore nam pravom patria si radšej renovuju dom ktory tu renovaciu absolutne nepotrebuje. 🙄 🤐

klincek
15. júl 2010

@evulilik, ja ta chapem, tiez by som sa hanbila..teda keby to bola aj vacsia suma napr ako svadobny dar alebo na nejaky okruhly sviatok, tak ok, ale inak by mi to vadilo.
ak nepomaha rozhovor s manzelom, skus si pohovorit so svokrovcami, aby vam nerobili nakupy a manzelovi nedavali peniaze-radsej nech ich napr odkladaju na ucet buducim vnucatam 🙂. to by mohli pochopit, a ani by pre to nemusel vzniknut konflikt. a manzelovi poriadne vytmav, ze zodpovednost za vasu financnu situaciu je len vasa vec a ze toto dospely chlap nerobi..a ak sa neurazis-mam pocit, ze on to robi aj preto, lebo nie je zvyknuty sa obmedzovat..a to je chyba, pretoze si musi uvedomit, ze ak mate vydavky inym smerom (byt, neskor mozno babatko), tak aj on sa musi niecoho vzdat. nove oblecenie moze pockat na "lepsie casy." a aj nakladne varenie nie je nevyhnutne kazdy den-ved ak pracuje v kancelarii, tak nepotrebuje stravu ako drevorubac, ani maskrty kazdy den. bude si musiet zvyknut na to, ze ak na nieco nie su peniaze, tak si to treba odpustit..

mamutka
15. júl 2010

@evulilik ved skus im povedat, ze nech vam nedavaju, ale ak chcu silou mocou pomahat, nech tie prachy odkladaju na nejaky sporiaci ucet a raz to daju vnucatku.....to uz potom budete vsetci spokojni, si myslim, ked raz vnuca dostane prachy na nieco co by si inak nemohlo dovolit, mozno aj na skolu, tabor, co ja viem......

slnyecko
15. júl 2010

@gergi7 boze ako keby si o nas pisala ☹

evulilik
15. júl 2010

@klincek vieš, vôbec sa neurážam, lebo on naozaj mal niekdedy určitý štandard... teda ked býval s mamkou, a aj ked sme vastne bývali pred svadbou 1 a pol roka sami , tak sme peniažky neriešili lebo to nebol môj manžel a ked niečo chcel tak si to kúpil z vlastnej výplaty a tak...Po svadbe nám začali obe strany prispievať , to som hned zarazila, mala som vtedy robotku - ale na dobu určitú teda 4 mesiace... Povedala som že musíme žiť z vlastnej kasy....Ale potom ako uplynula lehota tak - to bol totiž nový obchod a majiteľ potreboval viac dievčat na otvorenie -tak prepustil tri a tri mu zostali- no bohužial som medzi ne patrila aj ja ... - ani doteraz neviem valstne prečo... ale to je už jedno ,No začalo sa s prispievaním zo strany svokrovcov. Môj manžel on zase nie je až taky hrozne náročný, on si aj dá vysvetliť že sa teraz nedá, a dakedy nepýta ani pre seba tie peniažky, napr. minule ked prišiel z robotky mi doniesol velký balík slovakia lupienkov aj želé žížali - pritom on to nepapá , on iba keksy a čoku... sebe nekúpil nič , iba mne. A ked som sa spýtala že prečo ta že ma chcel potešiť a zase to isté aj vaši nám dali...Najhoršie je že ja neviem že čo im dočerta povie, že načo to potrebuje... ani kolko ... ked sa spýtam ta mi povie že popytal na strihanie, benzín a tak. A že raz len 10 - 20 Eur. No ale ako mu včera dával predomnou otec tu 50 tak to bola sila , ja som nevedela ako reagovať lebo , no čo ja viem jake su to peniaze....a na čo ... tak sme sa porosprávali doma ale to ako tej stene,,,,že aj vaši....Keby sme to nezvládali tak nepoviem ani slovo.. no ale dá sa to, nevyskakujeme ale da sa... So svokrovcami sa ja nechcem velmi rozprávať... poznám ich už síce 3 roky a sú strašne zlatý ale problém je vo mne ja sa totiž ešte stále neviem pred nimi uvolniť, všetko povedať ako doma .. Po svadbe mi povedali nech ich volam otec a mama, ale ja neviem ...povedali mi to iba raz a ja ich stale volam teta a ujo.. a oni ma neopravujú ako moja mamka opravuje môjho mm .. Asi som velmi napätá... Verím že sa všetko upraví len čo nájdem tu robotku už aby to bolo. 😖

evulilik
15. júl 2010

Inač 24 ideme s našimi aj so svokrovcami ...teda tri rodinky na kupko do maďarska.. povodne sme mai isť len mi dvaja ... ale sa chcu pridať tak ideme spolu, ale to my neva , mi aj tak chceme isť ešte aj sami do prešova. Tak do maďarska ich možme zobrať,, oni aj tak asi pojdu všetci do termal a mi sa pojdeme s mm a švagrinkou a jej priatelom vyblázniť na tobogány.. ak bude aspoň zabava.. 😀 😎

klincek
16. júl 2010

@evulilik, este by si to manzelovi mohla skusit vysvetli tak, ze vasi vam dali peniazky ako sucast svadobneho daru (?) na zariadovanie bytu, a ze je to nieco ine ako davanie "vreckoveho". takze ak vam svokrovci chcu nieco dat, nech vam to daju len na narodeniny ci meniny, a vy si za to kupite nieco do bytu.
a zdorazni mu, ze ked od nich neprestane pytat, tak by si mohli zacat mysliet, ze je to kvoli tebe-ze si privelmi narocna a ze ti nestaci to, co mate. a ci by to chcel..v takomto pripade male vydieranie pre dobru vec nemoze byt na skodu 😉

vandavanda
19. júl 2010

@depecko
ahoj,
jj - presne to bolo i u nas. na jednej strane pochybnosti o sebe samej - vsak ona je v podstate mila a stara sa a na druhej strane nechapajuci manzel. ja som sa vsak vo chvilach, ked behala po nasom byte necitila byt doma, bola som znasilnovana do slusnosti, nekonecneho jedenia jej dobrot a debat o tom, co robi spravna gazdinka. bolo to velmi tazke. obzvlast tie pochybnosti o sebe samej. som sa dlho z toho nevedela vymotat. citila som napatie a cele moje okolie sa tvarilo - o co ti ide? vsak ti pomaha.. dlho som ani nevedela nahlas povedat, ze sa mi nieco nepaci. dnes uz viem, ze to tak nebolo ani na jej strane. ze si potrebovala nieco dokazat tym, ze ma nerespektovala ako manzelku svojho syna. nechcela sa uprimne rozdat, chcela zabrat priestor, ktory uz patril mne a ona sa s tym nevedela zmierit. ale uprimne ti poviem, ze ak by mi este aj z balkona kyvala 😀 joj, asi by som oplula zem. dnes uz citim pokoj a rovnovahu odkedy manzel pochopil, ze tu bola ticha vojna a postavil sa na moju stranu. ale dni, kedy mnou lomcovalo znechutenie bolo nespocetne vela. budem drzat palce!!

vandavanda
19. júl 2010

@depecko
A gratulujem k stahovaniu 🙂

depecko
21. júl 2010

vandavanda-ty hovoríš mojou rečou 🙂 čítam tvoje riadky a ako keby som svoje pocity čítala.Presne taaaak! Zaberá priestor ktorý patrí mne,moju domácnosť.A sebeckým spôsobom.Najlepšie,že my nemáme žiadny "konflikt",vyzeráme ako rodinka Úžasných. 😖 Keď sa im však povedalo,že sa plánujeme presťahovať,spustila taký plač,akoby sme išli do Ameriky,nie na druhý koniec mesta.želám ti aby tvoj manžel vždy stál pri tebe a v zásadných veciach ťa podporil,lebo je to najdôležitejšie.A neboj sa o svoje pocity podeliť s okolím,/myslím kamošky,tvoja rodina a tak/,lebo ja som všetko držala pod pokrievkou,dusila v sebe,len teraz som všetkým začala rozprávať ako si vlastne "nažívame",ako mi to zasahuje do života,tak celé moje okolie krúti hlavou a všetky opakujem Všetky ženy od 18-65 rokov s ktorými som sa o to podelila mi povedali že by to nevydržali ani rok! nie to 5 rokov 😝 .Tak sa mi otvorili oči,že nie som len ja tá zlá a chyba nie je len na mojej strane.

gergi7
21. júl 2010

Depecko - ja to mam tiez take ako ty 😒 . cely cas som drzala hubu, nevyvolavala som konflikty. vzdy ked zacala cirkusovat a robit rozbroje medzi mm a mnou som drzala jazyk. dost som toho popreglgala. vydrzala som to rok. ale jedneho krasneho dna, to vsetko vo mne zovrelo a vyslo von. Od vtedy s nou nekomunikujem, skratka skoncila som a vobec ma to nemrziii... byvame na dedine a kazdy o kazdom tu vie vsetko. no moju svokru brali stale ako nobl panicku. ci je pre mna clovek cudzi alebo nie a opyta sa na nase vztahy, ze co a ako sa mame za zatvorenou branou, tak narovinu kazdemu poviem ako sa veci maju.
Tiez sa povyrevuvala, ze aka je ona z toho hotova, lebo vvnucatko nebude vidiet kazdy den. no veru ju ani nebude!!! sice sme kupili dom len 7 km od nej, ale ked sa odstahujeme, isto iste sa sem viac nevratim ......

Ked sa narodial dcerka, prve co sa spytala, ci ma mala vsetko co ma mat. ine ju nezaujimalo. a teraz pri malom zapotila, ze ako dobre, ze nie je chlpaty. hned som jej ho brala z ruk a uz ho viac ani nedostala!

depecko
22. júl 2010

chlpaty???? preboha. 😠 😖 tie svokry nemajú súdnosť

gergi7
23. júl 2010

presne tak 😒

nevesta4
23. júl 2010

kocky , pridavam sa k vam do klubu, tiez byvame so svokrovcami resp. oni s nami. Svokra je mila a snazi sa vychadzat a uz sa pomaly aj naucila ze k comu ako pristupovat, nastastie aj kuchyne mame dve. Vacsi problem mam so svokrom. On je vacsinu casu mimo domu (dielna, rybacka), nevie sa inteligentne porozopravat, jeho rozhovory su vzdy o pocasi, rybach, motoroch a clnoch. O inom sa nevie rozpravat. Maleho este nemal ani na rukach a inak sa mu nevie ani prihovorit iba nejakymi pazvukmi. Je tvrdohlavy a nepripusta si ze uz je stary a ze jeho syn ma svoju rodinu a on je uz len dedko. Napriklad prvy konflikt medzi nami bolo ze sa mu nechcelo ist do svokrovych kuchyne , nasa je blizsie k ich obyvacke, a chcel sa napit, tak isiel k nam (vsak pohoda, nech sa napije) ale ked som ho pristihla ze ked sa napil a pohar ulozil neumyty spat na policku , tak mi len sanka padla. Tak som zakrocila, on sa urazil a odvtedy do mojej kuchyne uz nevkrocil. Dnes ma total vytocil, moj mm prelozil nase bycikle z garaze na dvor , lebo do garaze dal motorku. Ja som dnes vykukla z okna a svokor sprchuje nase bycikle, pytam sa ze preco to robi, on ze volaco striekal na dvore a zaspinil ich. hm tak dobre zaspinil si , tak umyvaj. Zrazu vidim ze nesie bycikle do garaze. Hovorim mu nech ich tam nedava a on ze ich tam da. Zdoraznila som mu ze nech ich tam nedava ze mm ich schvalne ulozil na dvore a on ze just ich tam odlozi, nastvala som sa a zvysila som hlas ze nech ich pekne ulozi naspat na dvor. On nie ze on ich aj tak da do garaze. Tak som sa nastvala schytila bycikel jeden po druhom a ulozila ich spat kde ich dal moj mm. A svokor na mna ze som hnusna bosorka a ze nas ma plne zuby mna aj mm😠 tak som mu povedala ze to su nase bycikle a ked ich vylozim na ulicu tak tam budu a on sa ich ani nedotkne, nech sa stara o svoje veci. A to som sa este krotila, lebo by som take veci vykricala ze by ho tam asi hned vystrelo. Teraz sa fuci, ale ja sa ospravedlnovat nemienim a prvy krok urcite neurobim.

murinka
24. júl 2010

joooj kocky.u nas zasa hruza s liekmi 😖 svokra kedze dobre nevidi tak ma poprosila aby som jej popozerala lieky ktore su uz po zaruke a vyhodila.az sa mi oci prekrucali naspat ked som videla ze vsetky lieky su po zaruke 😖 v tom prisiel svokor a pytal si nieco na koleno lebo ho bolelo.svokra pohotovo zobrala tabletky z mojich ruk a dala ich svokrovi-darmo som jej vravela ze su takmer dva roky po zaruke 🙄 okomentovala to tym ze:,,ó.este ani dva roky?sak su este dobre!´´ 😔 no baby co vam poviem 🙄 len si neviem predstavit zeby take lieky dala mojmu manzelovi alebo nebodaj dcerke 😖 a samozrejme ze lieky nevyhodila lebo jej bolo velmi luto tolko liekov vyhodit 😔 ,,ved sa este pridaju...´´ 😠

evulilik
25. júl 2010

no ahojte kočky ... v madarsku bolo super , dakus nás aj pripieklo a to bolo pod mrakom, ale samozrejme nám svokrovci zaplatili vstupné... trocha nervos na manzela 😠, že to nechal tak , ale v poho kedze som ja tam všetkým kúpila langose.. tak aspon trocha vyrovnávka.... 🙂 A ešte jedna super správička 😀 Mám robotku 😀 Nastupujem 2. 8. 😀 joj velmi sa tesim...tak azda to už z financiami nechajú na nás..... majte sa krásne... 🙂