Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

jajavany
2. aug 2010

@kikuska25 😀 uz mam moju svokru precitanu ako vsetky love storky 😀 😅

kikuska25
2. aug 2010

@jajavany tak to je super..ja este nie celkom este mi chyba niekolko stran 😀 😀 😀

liviaf14
2. aug 2010

@jajavany máš pravdu, mne je tiež už teraz z nej zle, len keď si na ňu pomyslím. radšej ju vytláčam z myšlienok 😔 pre moje dobro a pokoj v mojej rodine - mm a syn

@kikuska25 vitaj v klube 😀 😉

gumimaci
2. aug 2010

Ahojte baby, tak to mate este dobre, ze to su vase svokry. U mna chyta tieto maniere vlastna matka 😒 😒 Aj sme sa odstahovali, ani nic nechceme ale stale pocuvame co musime a mame a jak si to ona predstavuje 😕
Ja dufam, ze som z jej povahy nic nezdedila, lebo ma klepne.
Napr. dnes mi volala, ze si kupila u jedneho operatora kartu do modemu (lebo ja som svoj net v dome zrusila ked som sa odstahovala) ale ze jej to nejde nahodit, ci by sme jeden nemohli dojst. Lenze my sme akurat u sesternice zacali grilovat, tak som jej volala naspat, aby dobehla aj s notebookom. Dovalila asi za 10 minut a nahucala na nas, ze my budeme neco potrebovat a ona bude tiez taka hnusna na nas jak my na nu 🙄 (mimochodom byva 3 ulice dalej- my dve, a cela pointa bola o tom, ze my mame kazdy auto a ona musela na bicykli. Darmo by som jej vysvetlovala, ze aj my by sme od sesternice museli ist po auto k nam pesi 😝 😝 No a kedze som od nej nepotrebovala nic uz minimalne 5 rokov, tak neviem kedy chce tu svoju hrozbu splnit 😅

gergi7
2. aug 2010

bubkaci - aj u mna to bolo take iste... 4 roky pred svadbou sme spolu vychadzali super. boli sme ako dobre kamaratky. Chodili sme spolu na nakupy, ked bol vtedy este mp v praci, bola som u nich s nou. A vsetko sa pokafralo, ked sme jej oznamili, ze v septembri bude babo. Potom nasledoval cirkus ohladom svadby. No a ked sa narodila dcerka, bol tu uz uplny koniec 😒 . Byvame u nich 2 roky. ale uz skoro rok sa s nou nebavim. nemam sa totiz o com 🙄 . Najprv som drzala jazyk za zubami, ale do nekonecna to uz neslo. dovolila som si otvorit usta a od vtedy je svaty pokoj 😵

lencici
2. aug 2010

gumimaci..moja mama má tiež niektoré super vlastnosti kôli ktorým sa chceme čím skôr vypratať z domu..dúfam že sa nám to podarí čo najskôr....moja mama je niekedy horšia jak nejaká otravná svokra....svokra je v pohode ale to asi preto že sme spolu tak raz za mesiac a pritom bývame v jednej dedine...

jajavany
2. aug 2010

@liviaf14 😀 my sme sa v sobotu vybrali s manz a malou do hory na prechadzku ze kukneme ci su hubky 😀 a si predstav ze ta sa tam chcela stverat s nami inak ma problemy s nohami mala v detsve nejaku slabu obrnu ci co 😅 este aj jej manz,jej syn 30r ma down.syndrom a tiez sa mu zle chodi a este aj svoju mamu chcela zobrat 77r 😀 😀 😅 no da sa pochopit toto?an nepomyslam na to ako by ten den dopadol 😀 uz neviem ako by si nas dostala pod kontrolu 😀
@lencici tak to ti zavidim taku svokru vidiet svokru raz za mesiac to je moj sen 😀 ale ze to robi tvojamama hmm 😨

lencici
2. aug 2010

teraz budem sprostá ale keby som aj mamu videla raz za mesiac tak to by bol svet oveľa krajší 🙂

liviaf14
3. aug 2010

@jajavany no tá robí všetko preto, len aby mala nad vami dohľad, to je príšerné. ja som toto rýchlo stopla u mojej svokry, keď mi ráno začala v kuchyni diktovať, čo si máme dať na raňajky, lebo ona kúpila to alebo tamto. som sa jej vysmiala, či 30-ročným ľuďom ide diktovať čo jesť, zostala pozerať s otvorenými ústami a dala pokoj, jáááj takéto kraviny sme stále riešili, ale odkedy sa nebavím s ňou /4 mesiace/ mám pokoj a klídek.......... mala som to dávno spraviť.

jajavany
3. aug 2010

@liviaf14 to uz som jej povedala vtedy ked som sa s nou prestala rozpraat ze sa nemoze starat uz do svojho syna ze on uz ma svoju vlastnu rodinu ale akosi sa to minulo ucinku 😀
boze ako ti ja zavidim ze sa s nou nebavis ja cakam na nejake vacsie vytocenie a koncim s nou aj ja na vecne casy 😀

bubkaci
3. aug 2010

no ahojte baby...to by som v živote nepovedala že aj vlastné maminy by dokázali znepríjemnovat život...ja mám na štastie maminu super a často ma ona vela krát upokojuje že nech svokre nič nepoviem že nech kašlem na nu....a ked ju predsa len neposlúchnem no tak moja svokra vypočítavá k nám potom hore nepríde akože som ju na smrt urazila a ešte povie aj pred mužom že ona hore nebola a on sa ma potom vypytuje že čo som jej povedala...a nedajbože aby jej on niečo povedal tak sa hned rozplače a jemu je to potom lúto...

gergi 7.... to si ani nevieš predstavit akú som ja mala úžasnú svadbu...pokazila ju na plnej čiare a naozaj nikdy na svoju svadbu nezabudnem....bolo to hrozné...to že mi rozkazovala že kto si má zobrat moju kyticu domov či ona alebo moja mamina to my až tak velmi nevadilo ale ked ohovorila moju rodinu tak to som už bola vážne naštvatá..ja proste na nu nemožem povedat nič dobré...vadí mi ked ju už len počujem....

ĎAKUJEM VÁM DIEVČATA ......HNED MÁM KRAJŠI DEN KED SEM PRIDEM A PRECITAM SI ZE V TOM NIESOM SAMA...

bubkaci
3. aug 2010

@jajavany keby som to aj ja mohla povedat že končím...čo by som za to dala...počúvaj tak ste nakoniec predpokladám na tie huby ani nešli čo???

jajavany
3. aug 2010

@bubkaci 🙂 isli sme proste som povedala manzelovi ze nech si nieco vymysli a on im zavolal ze ideme s kamaratmi tak nejak stichli ale zato volali kazdych 20 min kde kde sme co sme 😀 😅 a ze aby sme prisli k nim a to ich mame celu rodinu aj so starkou kazdy den ked nie kazdy druhy u nas 😠

maruska24
3. aug 2010

ja mám skôr takého primitivneho buduceho svokra, už som to tu určite niekde písala, najhoršie na tom však je, že drahý chytá jeho maniere, a komplet celú jeho povahu zdedil. a to ma fakt vytáča. svokra to je zatial vcelku v poho, ale aj tak viem, ako tu píšu kočky, že ju to tiež chytí a neskutočne sa povadíme.
zato mi je velmi smutno, že sa musím pridať tu do klubu " mama horšia ako svokra", lebo tá moja tiež nevie dať pokoj, všetko jej prekáža, potrebuje sa so mnou len hádať, ak už nemá o čom tak si niečo vymyslí, proste je to na nervy. otec alkoholik, plus ona do toho, no viete si predstaviť s akou radosťou ja chodím domov. čo je to kľud vážne nepoznám. tiež má maniere, že okamžite a ihneď a nerešpektuje že vtedy sa akurát nedá, lebo sa robí niečo iné. to sú vtedy vyhrážky, aká som nevďačná a pod. .

dudel-old
3. aug 2010

@nestastna_nevesta .... posli jej tento tvoj "list"... ked si ho precita, urcite sa napjprv poriadne naštve, ale keď prvá emócia opadne, bude uvažovať.... pochopí, ako to vidíš ty...

liviaf14
3. aug 2010

@jajavany držím ti všetky prsty, aj náš malý drží palčeky 🙂 😵

javesi
3. aug 2010

no a ja mam takeho svokra, ktory ma za chrbtom ohovara a kvoli tomu, ze mna neznasa sa nebavi so svojim vlstnym synom...ubohy je , ale ta co uz. aspon vidina svetla je v tom, ze coskoro od neho vypadneme a moze nastupit na scenu jeho oblubena nevesta aj so synom. svokru zial nemam, ta vraj bola super zena, nekonfliktna, mila 😒

jajavany
3. aug 2010

@liviaf14 🙂 jeeeej dakujeeem vy ste zlatiiii 🙂 len drzte drzte 😀 a aky mate dnes dnik? 🙂 ja celkom v pohodke len svokra uz 2x volala co sa deje u nas doma 😀 😝

liviaf14
3. aug 2010

@jajavany 😀 išla do mesta, čiže výborný deň, sme práve s malým dovarili obed a spolu sedíme za pc 😅

bianca
3. aug 2010

decka no mate to vesele.Skoda ze je tema verejne lebo u nas maju ludia oci vsade 🙄

liviaf14
3. aug 2010

inak, pamätám si, ako som dvakrát otvorila dvere na našej obývačke a za nimi stála svokra s uchom nalepeným na dverách, to sme sa práve čosi pohádali s mm, sme kričali, tak si to asi nechcela nechať ujsť, no sila teda! a takýchto situácií sme mali milión, zážitkov mám až až. takže @jajavany presne viem, o čom hovoríš 😀

liviaf14
3. aug 2010

@bianca inak, mňa už napadlo urobiť súkromnú tému z tejto, len to musí zakladatľka tejto a zasa by sa nemohli pridávať nové baby tak ľahko...... tiež sa bojím, že ma tu ktosi nájde 😕

bianca
3. aug 2010

@liviaf14 ved tato moze ostat a spravte si sukromnu.Potom sa popridava vela bab urcite (i ja) 😀

liviaf14
3. aug 2010

@bianca no to ma napadlo hneď ako som odoslala ten predposledný príspevok 😉
@jajavany pridáš sa tiež do súkromnej témy?

bianca
3. aug 2010

@liviaf14 ja mam urcite veci odskusane a na vlastne oci som videla cele diskusie okopirovane takze.A nejedna sa o svokru 😉

liviaf14
3. aug 2010

@bianca fíha, to je sila teda

liviaf14
3. aug 2010

tak kto je za súkromnú skupinu, dajte tu vedieť, založím ju a môžeme kecať do bezvedomia 😀 pokiaľ nás to bude baviť. 😅

bubkaci
3. aug 2010

no ak by ste ma prijali aj ja by som sa pridala lebo je super že je tu niekto kto vás vypočuje a kus podebatuje...hned sa človeku lepšie darí...

liviaf14
3. aug 2010

@bubkaci jasné ok

bubkaci
3. aug 2010

@liviaf14 to vážne...no tak to je teda sila to máš pravdu...u nás skor svokor vybehne že čo sa deje...a tu kde bývame je s nami ešte aj mm sestra má 21 rokov a frajera čo tu prakticky asi už aj býva...no proste hroza...niekedy by som sa videla už aj no ved viete kde 😀