Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

sisi7
3. okt 2007

maryloou77 ja som asi tá výnimka, ktorá má krásny vzťah so svokrou aj pár rokov po rozvode a nikdy nezabudnem na slová, ktoré mi svokrovci povedali: čo sa medzi vami dvomi stalo, je vaša vec, pre nás zostaneš navždy našou nevestou. Udržujeme pekné vzťahy naďalej a dúfam, že to tak navždy zostane. Nejakú dobu sme spolu aj bývali, do ničoho sa nám nemiešala, do izby vkročila len po zaklopaní, keď som navarila prvý obed, chválila ho aj zo svokrom, ako od šéfkuchára a keď som zvrzala zákusok, povedala mi - kašli naň, šlahni ho do smetí a otvor bonboniéru. Veľmi si ju vážim, mala veľmi ťažký život a napadla ma ešte jedna vec, aj ona mala veľmi dobrú svokru, tak možno sa to prenáša. Dúfam, že sa to raz prenesie aj na mňa. Ale na vašom mieste by som VEĽMI RÁZNE stanovila pravidlá a asi za každú cenu sa snažila odsťahovať čo najďalej. Nestojí vám to za tie nervy a energiu, ktorú môžete nasmerovať rozumnejším smerom. Držím vám palce.

maryloou77
4. okt 2007

jaj sisi7, ako keby som pocula seba hovorit o mojej predchadzajucej svokre 😀 😀 😀
sice som nebola vydata, ale mala som vazny vztah a moj priatel mal a ma mamu anjela 🙂
to ti je žena, mila, zlata napomocna, ked navarila a pochvalila som jej to, dala mi recept ak som chcela a mali sme taky zvyk ze ked som to potom ja napiekla doniesla som jej ochutnat a ona mi pekne povedala, ci sa podarilo, a ked nie tak len zahlasila, napr. nabuduce das do vyslahaneho bielka trocha ľadu a to ho udrží pevne, a bolo 😉
doteraz ked sa stretneme porozpravame sa, moj mazel ju uznava tiez, lebo vie ake sme mali dobre vztahy, co mi obcas pripada ako telenovela, ale ked po takejto dobrej dusi dostanete nieco ine, je to smutneeeee a hlavne trocha sok, ze niektorý to berú ako kamaratstvo a niektorí ako boj!

aby
4. okt 2007

S mojou svokrou sa kedysi dalo teraz keď vreští tak ma bolí celá hlava. Ona sa totiž to rozviedla, lebo chlap jej odišiel za frajerkou. Doteraz jej komplikuje život kôli majetku. Myslím, že od vtedy má stále niečo proti chlapom.
Zrejme jej to nevysvetlím, že každý nieje taký ako jej. Manžel má mladšiu sestru ktorá býva 200km od domu, je to jej najmilšie dieťa. NIeže by to povedala, ale správa sa tak. Pritom bude stále tvrdiť, že má každé svoje dieťa rovnako ale môj manžel je chlap.
Mne sa to nepáči, ale vôbec!
Myslela som že je iná skôr je ako uzlíček nervov a ten jej škrekot no hrôza.

maryloou77
4. okt 2007

no aby, drzim palce, mas to asi tažké 😒
odporúčam vatu do uší....hoci nie je iste že to bude stačiť

aby
4. okt 2007

maryloou dík 😉
dobre že s ňou nemusím byť 24hodín denne.Ináč aj tak neviem ako vyriešime bývanie keďže by sme mali s ňou 😖

maryloou77
6. okt 2007

ahoj aby
prave som citala v teme"svokry" dobru myslienku ako prezit so svokrou, pozri pridala ju asi dnes tusim uzivatelka LEFIKA, je to dobre premyslene a podane🙂

selyma
17. sep 2009

Po niekolkých rokoch, ako pozeram, otvaram tuto velkmi zaujimavu a pre mna dost aktualnu temu.
JA mam tiez problem so svokrou. Byvam totiz s nou, takze sa jej neda nijako vyhnut. Pripada mi tak strasne necitliva. Ona stale mysli len na smrt, nadava na spravy a ludi. Strasne mi nici zivot svojim pesimistikim pohladom na svet. Kazdy je u nej KU....., KO..... Toto jej totiz jej najcastejsi slovník. Zivot je H.... Naco je komu dieta v tomto svete. MAm pocit, ze asi pri nej skoncim na psychiatrii. Som stale s nou sama doma, lebo teraz ma pre tehotenstvo nezobrali do roboty, manzel je v robotge od 7 tana do 8 vecer. Zivot na prd.

mamutka
17. sep 2009

tam sa zblaznis, do porodu mas daleko, potrebujes klud, nie toto....to nemozes ist k mame, ked je muz aj tak prec? a muz co? nejde riesit vlastne byvanie? ako sa k tomu stavia? mozete aj podnajom mat, radsej si zaplatit za klud ako zit relativne zadarmo a prist o nervy, nemoct sa tesit.........

jahodka11
17. sep 2009

jaaaaj selyma a vlastne byvanie nehrozi? lebo byt non stop s takto negativne zmyslajucou osobou nie je bohvieco 😒

selyma
17. sep 2009

Byvanie nehrozi, kedze manzel je s nou sam, takze je to vlasnte jaho dom. A domov nechcem, kedze som od tial odisla uz v 16(aůkohol v rodine) Manzel dobre vie, aka je, ale nikdy nie je doma,tak to potom sa mu nezda az take strasne. Najhorsie je, e potom so to najviac odskace male, lebo som z nej riadne na nervy, vcera som sa ukludnovala cigaretami. Bolo ich 5, a je mi to strasne luto. Som zla, ale velmi sa tesim, ked budeme uz len sami.

mamutka
17. sep 2009

a nemozes sa s nou porozpravat, ze by si rada, keby ste si nejak sprijemnili cas, ked uz ste tam stale spolu same, ze potrebujes spokojnu atmosferu, koli malemu, tak keby mohla trochu optimizmu vyprodukovat? mozno nejaka nadej je, aj ked tomu moc neverim, ako pises, ona sa v tom samonasierani vyziva 😢

rora
17. sep 2009

svokre by asi bolo treba kupit nejakeho psika ako maznacika, nech sa tesi z neho ked uz z nicoho ineho 😅 lebo podaktori cudaci ktori nevychadzaju s ostatnymi ludmi, tak prave s nejakym zvieratkom sa citia lepsie.

mamutka
17. sep 2009

to je dobry napad, len ci ma rada zvierata.....a ci ich ma rada selyma, lebo aby sa nestalo, ze jej do izby k babatku bude chodit psik aj so starou a ona to neznesie

jahodka11
17. sep 2009

ach selyma, to mi je luto...to je presne to najhorsie, ze manzel tam nie je a tym padom to nevidi ako hrozny a velky problem.....neboj, to uplne chapem, ze sa tesis, ked budete sami....nie je na tom nic zle 🙂

kristies
18. sep 2009

Ahoj Selyma, tak povedz svokre, ze nemusi tolko nariekat, ved tu uz dlho nebude a konecne sa musiet na ten "strasny svet pozerat" 😀. Normalne sa na nu vykasli a mysli najma na svoje babo. Na tetu sa iba vzdy usmej a ked povie ze vsetko je zle, iba prikyvni a pomysli si ako je super, ze budes mat babo a vlastnu rodinu. 😉
Moja svokra je tiez otras, ale po narodeni maleho sa trocha vztahy vylepsili. Aj ked vyvolava kazdy den muzikovi, ze co robime... obcas mam chut jej povedat, ze sexujeme 😀 . Normalne rozmyslam, ake boli tie svokry ked boli mlade, ci boli niekedy stastne...

selyma
18. sep 2009

No ono to s nou bolo dobre, ked som chodila do roboty, ale teraz sa mi zda, ze jej leziem na nervy, ze som stale doma. Aspon sa mi to zdalo, ani ja som ju nevidala tal casto, ako teraz. Ja sa tak strasne tesim na babatko, zavriem sa do izby a neukazem sa. JA to musim nejako zmaknut. Dufam, ze neskoncim na psychiatrii, kym sa male narodi.

csicsike
24. sep 2009

Ahojte,teším sa že som našla tuto stranku.Ja so svokrov mám ten najhorší vsťah.Bývame spolu 😝 ,mám 4 krásne malé deti.Vsťah medzi mnou a svokrou je hrozný.Začalo sa to ked sa narodil prvý syn.Do všetkého sa starala,chcela mi ho vychovavať,lebo zamlada ona svojho syna nevychovavala ale jej svokra.Ona IBA robila v záhrade a práci.Manžel ju bral ako dajaku služku,všetkým im bola matka.Ona si to myslela,ťe to teraz bude ona robiť.Svokor bol zazrpknutí človek,všetku mu vadilo,prial si smrť svojho syna,nenávidil každeho,Asrašne závidel každemu kto sa vedel dostat k moru.Pred 2 rokmy umrel na inkfart.Myslela som si že svokra sa zmení.Strašne ma prosila aby sme sa knej prisťahovali.Bolo mi jej luto,tak sme predali panelak,a nakolko byva vo velkom rodinom dome išli sme knej.Po prisťahovaní na druhí den sa to hned začalo.Skoro ráno nám klopala na dvere,manžela budila hlatkaním noh,sedela u nás až do neskoríh hodín,všetko bolo zlé čo som ja spravila,manžela chcela poštvať proti mne,a ked som capla po zatku malému tak ma chcela udať za tíranie.S jedným slovo mbola ako blázon.Ked som otehotnela po3 raz tolko ma znervoznovala že sa malá narodila skor a bola na pokraji smrti.Dnes je znej krásna 2,5 ročná babika.Ked som otehotnela po stvrtý krat tak ma vyfackala lebo som jej povedala aby nám už dala pokoj.S manželom máme krásny vsťah,vo všetkom sa dohodneme,ale aj to nám závidí že sa máme radi.V lete sme boli na dovolenke,došli sme domov a ona začala zapárať.Všetko nám závidí,aj to ked si nakupime na výkend jedlo.Všade kde chodí nás ohovára,nadáva na nás.Robý nám zle všade kde sa dá.Aj kveti my poliala s niečím aby my vyhinuli.Manžel chcel strašne chlapca,a aj to nám zavidela že sa nám aj to podarilo že posledný je chlapec.žiť snou je strašné,najvecia mora mojho života. 🙄

sofik
24. sep 2009

csicsike tak čím skor od nej preč, lebo vám bude robit peklo stále 😖

ja so svojou svokrou už nebývam a je mi tak dobreeeee a hlavne mám konečne klud a nemusím počúvaj jej nadávky a večné ohováranie každého s kým prišla do kontaktu 😉

gergi7
24. sep 2009

csicsike, sofik ma pravdu. treba od tial co najskor vypadnut. Mozno ste sa s tym predajom bytu urychlili 😒 .
Svokrovci maju tiez velky dom. No je to tu jedno velke peklo. My sme si uz na stastie kupili svoj domcek. Co to treba poprerabat a padame!!! A je viac nez iste, ze k nej uz viac ani nepachnem 😉

atrami
24. sep 2009

csicsike,
s bývanim to asi bude ťažšie. Najlepšie urobiť vlastný vchod a zamedziť ,, bosorke" prístup. Prípadne ju zbaviť svojprávnosti.

Nebudem si ju zastávať, ale je asi ťažké stratiť človeka, s ktorým prežila veľkú časť života, aj keď nebol nič moc.
Na moju svokru platilo, ak som sa jej opýtala ako by to urobila ona, ale urobila som si podľa seba.
Prajem pevné nervy.

dominka11
25. sep 2009

nevesta, moja svokra pre istotu už skoro 2 mesiace nevie, že žijeme. Svokor detto. S ničím nám v živote nepomohli, boli sme im dobrí, len ked niečo potrebovali. Keby sme im mi maleho neprišli ukazat, ani nevedia ako vyzera. Ale to už skončilo. M ytam nepojdeme, ked budu chciet vidiet maleho, nech pridu oni.

csicsike
25. sep 2009

Dakujem za skvelé radi.Máte pravdu ,je to bosorka 1.stupna.Myslím že od nej sa asi vtedy dostanem preč ked Dom bude predaný a manžel dostane svoj podiel.Lenže v dnešnej dobe málo ludí ma 6,5mil.korun na starý dom,ktorý potrebuje ešte kopu penazý na opravu.Nevie mi niekto poradit ako ju zbaviť svojpravnosti?

V tom ju celkom chápem že to neni jednoduché stratiť mylovaného cloveka,hoci sa domievam že by ona niekoho niekedy mylovala.Je strašne bezcitná a ja na materskej bez manžela,lebo on celý den pracuje.Domov chodí okolo 8-9 večer,a odchadza okolo polnoci.Som tu snou den čo den zatvorená.

Vždy ma sleduje ako votrelec a čaká kedy može začať s hádkov.Deti mi facká na dvore,stačí aby jej vyplazili jazyk.Podla mna ,,,JA MAM NAJHORšIU SVOKRU NA SVETE,,,, 😅 .Pokoj od nej budem met ked ju budu odprevadzat na cintorín,ale ludia v dedine mi hovoria že ona dlho bude žiť.

atrami
25. sep 2009

csiscike,
Ak máš kameru, natoč si jej chovanie. A zapisuj si čo urobila.

macka01
25. sep 2009

och.joj.Ja žasnem.Myslím,že v pekle majú zvlášť oddelenie s názvom:zlé svokry!!!A tam si budú navzájom pod kotly prikladať. 😝

csicsike
27. sep 2009

A ked ju natocím tak kam mam s tím íst,alebo čo dalej.V iete je to strasne zlomyselna ženská.Teraz chodí niekde pracovat a chvala bohu už vyse tyžna nie je doma.Vracia sa domov večer.Bodaj keby nedosla uz domov.Teraz nezapára ,lebo je unavená na smrt.Bosorka stará,alebo jej chíba dajaky muž?

macka01
27. sep 2009

možno by ste ju mali s niekym zoznámiť 😀 😀

csicsike
28. sep 2009

Možno že by ani to nepomohlo,kto vie?Ale že je mojou nočnou morov to viem iste.Ešte dobre že vas tu mam,človek sa má komu posťažovať. 🙄

sofik
28. sep 2009

csicsike aspon vieš že nie si sama, máloktorá svokra je bezproblémová 😀

csicsike
29. sep 2009

Ale nechápem prečo to robia?Nebolo by krajšie žiť v klude,láske a v porozumení?

sofik
29. sep 2009

určite by to takto bolo najlepšie ale my vždy budeme len tie neschopné nevesty 😉