Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

csicsike
29. sep 2009

Ano,oni vedia všetko najlepšie,a pritom nerozumeju ničomu.Máš uplnu pravdu.Som taka neštastná,ešte mi aj malí vypadol s kočíka. ☹ Malá domna narazila a prevratila mi kočík.Udrel si hlavu,nos a lico.,Ked to zbadá tá bosorka,hned bude letiet a klebetit že som dobila malého.Tá zlomiselná klebetnica.Aj teraz tu načuva pri schodoch,hned ju hodím s niečím.

sofik
29. sep 2009

Joj chúdatko ☹ len dávaj pozor 😉, aby o tebe nepovedala že si ho ty zámerne vysypala z kočíka 😒

csicsike
29. sep 2009

Ona až taká mudra nie je.Akor povie že som ho zmlátil,ked tak milujem mojho dropca.Ani by som mu po zatku nevedela capnut.Je prew mna vsetkym 🙄 .Tu bosorku by som najratsej utopila v polievkovej lyžici.Je taka zlomyselná.Už tu boli 2 ženské,vieš náhle tolko návštevy.A teraz ani vypadnuť nemožeme z domu lebo všetci su chory.Ja nemam hlas,a hrdlo ma boli,moj najstarší syn ma začínajuci zapal pluc a ostatné iba sople s bolavímy hrdlami.To všetko sa dá unás nachitať v školke,lebo 2 najvatší chodia do školky.

tyffany
3. okt 2009

Caute baby 😉 takze co ma to vsetko caka? Este som neni "nevesta" ...citam tu vase prispevky a uz teraz mi beha mraz po chrbte pri predstave "zlej svokry" ...mam vazny vztah, s priatelom chceme na jar zacat stavat, teraz riesime podnajom, leboooo chceme byt spolu uz teraz a mat hlavne sukromie, ktore ako som zistila u nich nemame a doma to tiez nejde. Len pre info, stavat budeme v blizkosti jeho rodicov, rodicovsky dom, za nim ma jeho brat postaveny bungalov (spolocny dvor) a my nastastie! az za nim... Uz teraz som zatrhla spolocny dvor, pristupova cesta k nasmu domu pojde uplne z opacnej strany... Preco? Neznesiem, aby sa do nas "niekto" staral! ...hm, no som zvedava ako to cele bude prebiehat a dopadne. A vam vsetkym drzim pevne nervy! A hore hlavu 🙂

csicsike
14. okt 2009

Ahojte,zasa som tu ja a moj problém zvaný svokra.Predstavte si,maželovi rozbili auto čo má na firmu.Teraz ho predávame.Máme vážného záujemcu,ktorý zobere auto.Dnes mi volá manžel,že mu dajakí muž volal,že sa bol pozrieť na auto.Pravda,ja som o ničom nevedela,nakolko som skočila do obchodu pre ranajky pre deti,lebo su všetky doma koli chorobe.Svokra pustila toho pána,prezrel si voz a odišiel.Nakolko sa nebavíme nevie že je auto predané ale ani o tom že ho predávame.Manžel mne vynadal že prečo som nebola doma.Ja som sa ho spítala prečo ja som na vyne a prečo nie ona,prečo sa stará do naších vecí.To auto nie je jej,akím právom ho ukazuje cudzím ludom.Nakolko je havarované s predu,može aj vyhorieť ked ho naštartuju alebo vobec pokaziť motor.A na vyne som ja,nie ona,ale prečo?Ja som nevedela o tom pánovy.ja sa znich zbláznim.Raz ju nechce ani vydieť,druhí krát som na vine všetkému ja ale prečo?

sonya16
14. okt 2009

NO, tak aj ja niečim prispejem, nech sa nezbláznim 🙂. My bývame v dome a svokrovci si tu pristavili pivnicu a keď už mali pivnicu, tak na ňu aj domček "ala" letná kuchynka a chovajú tu sliepočky (svokrini miláčikovia). No a dnes som išla hodiť reč so svokrou cez obed, keď som ju videla na dvore a ona hneď otázka, že Máš návštevu? Ja že nie. Čakala som kamarátku, ale ešte nedošla, takže som takto odpovedala. Chvíľu na to prišla kamarátka aj s priateľom. Ledva čo zasadli, už zvonil svokor. Že, máš tu niekoho? Hej, odpovedám. Koho? Vo mne už vrelo, reku že čo teba do toho. Ale povedala som "kamarátku". Hej, posmievkal sa, kamarátku? Tak som ju zavolala ku dverám. OK, som myslela že vyriešené, ale aj tak som povedala manželovi, keď došiel večer z práce, jak ma v podstate "urazili". Čo som ja malé sopľavé decko? A manžel šiel hneď za otcom, že čo to malo znamenať, tak mu jeho otec povedal, že ja klamem a on mi to žerie. Ináč, určite ho nahuckala svokra, on už je z nej pomätený. Takže manžel mu povedal, že spolu skončili. Jasné že nie navždy. O chvíľu prídu s ďalšou somarinou. Ešte že ten môj chlap, hoci je jedináčik, je normálny. Ináč, tá svokra mala furt blbé reči, že keď sme spolu chodili "a čo keď sa rozídete", keď sme sa vzali "a čo keď sa rozvediete", no ale dnes mi dali... 😝

csicsike
14. okt 2009

Mne už volal manžel ako by sa nič nestalo.To na nom milujem,a ked nahodím tému nhed vybuchne.To su chlapi 😀 .Nech je mamina nablýzku ale aj manželka.A mama má vždy pravdu ona je tá sveta 😠 ,do ohna takímy bosorkami.!!!!FUJ!!!

sonya16
15. okt 2009

csicsike - a to ho baví? Keď sa oženil, mal by stáť už len pri Tebe. Jasné, že úcta k rodičom je jedna vec, ale takisto k manželke. Aspoň u nás s tým problém nemám. Je pravda, že moji svokrovci, teda jeho rodičia sú starší: ona 72, on 75, ale keď počúva ich blbé reči, vie si urobiť názor, šak nie je hlupák 🙂. Ináč, máš dosť detičiek, je to veselé, že?

susanita555
15. okt 2009

tyffany; po precitani tvojo prispevku mi nedalo reagovat. Ja som prezila presne to iste s priatelom s ktorym som zila 5 rokov a jeho MAMICKA mi robila peklo. Domcek sme si postavili pri dome jeho brata kedze sme mali lacny pozemok. vsetko by bolo super keby sa k bratovi nenastahovala moja vtedy este buduca svokra a nezacala do vsetkeho strkat svoj nos. Stavali sme 2 roky.Pocas tohoto casu sme byvali u nasich kde bolo vsetko super nikdy sa nestazoval. Kazdy den ked isiel na stavbu kedze nikde nepracoval len na nasom dome tak mu jeho Mamicka prala veci v ktorych prisiel (asi mala pocit,ze chodi spinavy) to by este nic nebolo ked som jej povedala,ze si nezelam ,aby mu ona prala veci tak mi nato s usmevom na tvari povedala,ze ci mne toto vadi? Po dvoch rokoch budovania sme sa nastahovali a Mamicka neprestala,kazdy den bola u nas rano nam vesala rozky na klucku a zvonila uz o 6.00 rano.A o dalsich jej vystrelkoch sa uz ani nezmienujem je to zbytocne. Vzdy ked som sa s priatelom rozpravala,ze kedy sme co robili na dome tak ona sa zamiesala a povedala ved vtedy sme sa mi dvaja budovali (tym myslela seba a jeho). Teraz,ked si nato vsetko spomeniem s odstupom casu je mi doplacu. Mozno keby nebolo JEJ nebola by som odisla. Ale vsetko je tak ako ma byt po roku od rozchodu s nim som si nasla priatela teraz uz manzela a cakame babatko na ktore sa velmi tesime mame vlastny byt, ale vacsinu casu aj tak travime u mojich rodicov,kedze tu nam naozaj nic nechyba. Takze tyffany nech uz ti moj pribeh pripada akokolvek iny od toho tvojho na zaver ti poviem len jedno.... mat pozemok na pol zdarma je urcite vyhodne ale MYSLI na BUDUCNOST a nesprav taku chybu ako ja .

csicsike
15. okt 2009

Ahoj Sonya,aj moja svokra má 67.Neviem si o nom urobiť mienku,raz tak hovorí druhí krát onak.Je to ťašké.človek si myslel ked bol ešte s rodičmy že to bude aj dalej tak fungovať.Ale všetko je omyl,život je krutý a hlavne ludia.Doma veselo máme,hlavne ked sa pobyju 😝 .A ešte aj takéto problémy ktoré by nemuseli ani byť.Ale akoby vyzeral život bez problémov,nie?

janette4
20. okt 2009

Ahojte.Pridám sa k tým,ktoré majú "úžasné svokry".ja by som tú svoju najradšej utopila v lyžičke vody 😝 Našťastie mám dosť veľkú "mluvnicu" 😝 a viem jej odpovedať tak,aby som ju zahnala do kúta,ale už mi to lezie na nervy a štve ma to.S manželom sme chodili spolu 4roky,všetko bolo ok,chodila som tam len v nedeľu k obedu,večer som išla domov,vychádzali sme si,potom sme kúpili byt vo vedľajšej bytovke,ako bývajú svokrovci, tiež sme ešte celkom spolu vychádzali.keĎ sme bývali už skoro dva roky,inšie som nepočula,len kedy budeme mať bábo.ani nevedela,že na ňom už pracujeme.ke´D sa teda podarilo a oznámili sme im to,jediný komentár k tomu bol:Nóó,šak nejako vychováte.čakala som trochu väčšiu radosť,keďže mi s tým pílila uši pol roka.mimochodom,moji rodičia sa rozplakali od radosti.rozhodli sme sa zobrať.pôvodne sme chceli malú,obyčajnú svadbu bez všetkých tých tradícií,ale začala organizovať,tak som ju nechala,aj tak ju platila s mojimi rodičmi.po svadbe si chcela dať od mojjich rodičov zaplatiť ešte aj svadobný dar,čo nám dala(stáll 680,-sk)!no a po svadbe išli naše vzťahy dolu vodou.oni majú obrovskú chalupu,na ktorej sa ale nedá bývať a k nej veľa rolí a pozemkov a lúk a záhrad,ktoré treba stále obrábať.môj muž má 3súrodencov,ale chodil tam len on.keĎ sa blížil termím pôrodu,povedala som im,že keď sa bábo narodí, že tam bude chodiť menej,lebo chcem,aby sa v prvom rade venoval rodine.bolo im to hrozne smiešne.ja mám za domom skalku a kvetinový záhon a v lete som ho každý večer polievala.keď ma muž videl chodiť s kýblami,nadával mi,aby som sa s tým nenamýkala.a moja svokra mala jedinú pripomienku:a čo,aspoň sa jej bude lepšie rodiť.(nie že by to môj pôrod nejako ovplyvnilo 😝 ).potom sa narodil malý, svokra bolo v pôrodnici raz,pohladkala malého po ručičke,povedala,že je pekný,sadla si a začala mi rozprávať drby z nášho mesta,akoby ma to zaujímalo 😝 ,svokor nebol vôbec,ten mal lepšiu robotu-chalupu.ke´d sme prišli domov z pôrodnice, prišli nás pozrieť o pol10večer,práve som malého kojila a svokor mi nadrzovku vošiel do spálne,napriek tomu,že mu to manžel zakázal,tak som ho vyhodila.a odvtedy sa to len kazilo.

janette4
20. okt 2009

Ja som mala určité zásady vo výchove svojho dieťaťa a jej sa nepáčilo,že sa nezhodujú s tými jej.vadilo jej,že som jej napr.nedovolila dať 5mes.decku čokoládový zákusok,ale keď mal 3mesiace,chcela mu dávať slepačiu polievku s rožkom.ja som jej vysvetlila,že si to neželám,že mu môže dať len to,čo som dovolila.nedokázala to rešpektovať,tak som tam prestala chodiť.vyvrcholilo to asi pred pol rokom.prišiel k nám svokor asi o pol9večer,malého som práve uspala,svokor spustil svoj hlasný prejav,tak som mu povedala,aby bol tichšie,nepochopil to,potom mu to povedal muž a on naňho vybliako:a čo sa mám z toho pos..ať?tak som mu povedala,že môže,ale bude potichu.malému vtedy išli zuby a hrozne zle spával.nakoniec urazený odišiel.manžel išiel po ňom a vypočul si,ako svokor hovorí svokre,že tá p..a z Mesta ho razila,to akože ja.odvtedy sa nebaívme.so svokrou sme sa až doteraz ako tak bavili,ale nedávno povedala mužovi,že čo sa urazil,že veď je to pravda, a že aby sme sa s malého nepos....i,že mu zakazujem tam chodiť,že tam s malým ani neprídem,lebo sa bojím,že mi ho otrávia.keď som s malým vonku a svokor ide okolo,malý mu kýva a vykrikuje naňho dede a on sa otočí na druhú stranu a odignoruje ho.no povedzte, dá sa s takýmito ľuďmi vychádzať??? 😠 😠 😠 😝
Prepáčte,že som sa tak rozpísala,ale hrozne ma to žerie,lebo na takéto vzťahy ja nie som zvyknutá. 😢

ianitka
20. okt 2009

no comment janette.... su ludia a ludia a niektori zjavne nepochopia, ze narodenim dietata a vobec svadbou, byvanim apd. sa menia priority ☹
a fakt by ma zaujimalo co za svadobny dar Vam dala 😉

janette4
20. okt 2009

tie poháre,čo majú mladomanželia.moji rodičia nám dali titánovú panvicu za 5000 a nepovedali ani slovo.a ona si na drzovku zarátala tie poháre do spoločných výdavkov,pritom,keď sa ma pýtala,či nám ich má kúpiť,povedala som je,že ja ich mať nemusím,ale že keĎ chce,je to jej vec.
našťastie vtedy zasiahol môj muž a povedal je,že však tie poháre nám dala ako dar,že to si nemôže predsa rátať.
A ešte.my bývame v takom malom meste, pre mňa je to skôr väčšia dedina a pochádzam z vedľajšieho,okresného mesta.Mojim rodičom inak ako Mešťania nepovie a ešte akým pohŕdavým tónom,akoby boli nejaká spodina.Pritom tí "mešťania" by dali jej synovi aj posledné a za jej vnuka by položili život.čo sa o nej povedať nedá,lebo keĎ sme si dali kúpiť jogurty pre malého,lebo ona je predavačka v potravinách, dala si preplatiť 1,5€ a povedala,že veď aj ona to musela zaplatiť.
Ako ja nie som odkázaná na to,aby mu niečo kupovala,aj keby som ja na chleba nemala,preňho budem mať vždy,ale fakt som ostala v šoku.

majacska
20. okt 2009

janette podla tvojich prispevkov, napokon to aj priznavas, im neostavas dlzna, myslim tym tvoju svokru, a svokra. Urcite mas pravdu v tom, ze su k tebe ini, ako tvoji vlastni rodicia, ale svojimi vyrokmi si sa znizila presne na ich uroven. Ja len v dobrom ti chcem povedat, ze ked chces mat lepsi vztah s nimi, ty musis upustit, si mladsia. nemysli si, ze tvojmu manzelovi je to lahostajne, ze nemate dobry vztah. Ked sa ti nieco na nich nepaci, povedz im to pekne, tak, aby sa neurazili. Ked ani tak nedosiahnes nic, aspon budes mat ciste svedomie.
S tym svadobnym darom si mala uplnu pravdu, ja som od mojej svokry nedostala vobec nic.

sofik
21. okt 2009

janette najhoršie čo može byt ked svokor a svokra držia spolu 😠 ale takto ti nadávat to by som s nimi už ani neprehovorila.

majacska niekedy je rozhovor zbytočný, ak ju nemajú radi tak aj keby im všetko robila po voli nikdy nebude dobrá nevesta 😒

janette4
21. okt 2009

majacska, je to presne ako píše sofik.ja som sa snažila s nimi vychádzať 7rokov,až do malého narodenín.svokre som hvororila,že bude mať oslavu,že ich teda pozývam a boli by sme radi,keby prišli obaja.povedala mi,že svokra treba pozvať zvlášť,lebo ona bez neho nepôjde.a poviem ti,nikdy neboli spolu vinšovať,on na také "blbosti" nemá čas.tak som išla aj za svokrom,aj keď ma v "r..i štípalo od poníženia".dva dni pred oslavou sa manžel svokry pýtal,či prídu a ona mu s kľudným vedomím klamala do očí,že už majú program,že nebudú doma.vedeli sme,že sú,lebo bývajú 20m od nás.na oslave sa všetci pýtali,.prečo neprišla babka s dedkom.
onoé nejde o to,ako sa ku mne chovajú moji rodičia,je to normálne,ale o to,ako sa chovajú k môjmu mužovi.ja som jeho rodičom od prvého dňa ako sme sa vzai hovorila mama a otec,aj keĎ môj muž to doteraz nedokázal povedať mojim,aj napriek tomu,že sa k nemu chovajú ako k svojmu,ale to je o inom, už som prestala aj ja.podľa mňa si odo mňa nezaslúžia takéto oslovenie.

bobulka34
21. okt 2009

ahojte babulky, pridam vam moju skusenost. Mam svokru, ktora ma okrem mojho muza este jedneho syna, s nou zije. Svokra za neho vsetko robi, beha mu okolo zadku. Ked sa nam narodila dcera strasne sa nanu naviazala, ale trpezlivost ma presla, ked malej zacala vsetko dovolovat, stale ju len chvalila aka je dobra, hoci ju kopla, alebo zakricala nanu. Proste akoby chcela byt najlepsia babka na svete a trosku som mala pocit, ze najradsej by bola aj jej mama. MInule tu bola a manzel spava vedla v izbe kvoly tomu , ze chrape, lenze ona spava so mnou v manz. posteli a manzel vedla. Je to tak vzdy, proste berie to ,ze on je vedla a ide tam ona. Podla mna je to nevhodne. co vy nato

kamii
21. okt 2009

ahojte, zivot spri svokre je fakt ako tisicdielna telenovela.
my sme s manzelom spolu chodili / aj byvali / 3 a pol roka, ked sme sa rozhodli ze sa zobereme. dovtedy bolo akoze vsetko na pohlad ok, az na to ze ma sem tam doma za chrbotm ohovarali. oni stavali jeden taky maly dvojizbovy domcek, co stale hovrili, ze ked sa zobereme to na neho prepisu. potom stale asa pytali kedy sa uz zobereme, ako mozme spolu byvat, to zijeme v strasnom hriechu a vsetko. tak minulu zimu sme oznamili ze sa ideme zobrat...a zacala sa put, o ktorej sa mi ani nesnivalo. zrazu sa tvarili ako na kare.zacali ma pred nim /samozrejme za mojim chrbtom/ ohovarat, ze ci si to dobre rozmyslel, to je velmi vazne rozhodnutie,a tak, ale to sa nepytali raz ale kazdy krat ked sa s sn im stretli /moj manzel je zas taky ze je na mojej strane, tak ked ho rozculia vzdy mi to porozprava/. Mna mama vychovala ako slobodna mama, potom presli na to ze ja ho urcite necham , ze budem s nim rok dva a potom sa s nim rozidem a do nasho domu nastahujem moju mame !!!! to kde na take chodia??? a ako si take mozu dovolit hovorit na nevestu pred synom?? potom sa to dalej stupnovalo, nedalo im ze teda moja mama nam nevie dat taku hodnotu do zivota ako oni ten domcek..ktory uz nemali v plane prepisat, ale len tak na dobre slovo sme tam mohli ist. ..mimochodm ten dom je v takom dlhom spolocnom dvore , v strede su susedia ale je to od nich 50m. stale hovorili svadba je velmi vazna vec, tam nejde len o lasku ale o vsetky ostatne veci.potom sa deli aj majetok vsetko. tvarili sa ako by som bola fakt z nejakej chatrce, kde nemame ani teplu vodu pomali. lebo pani su z ba a ja som 150km z mensieho mesta. ajked tam mame pekny velky rodinny dom s velky dvorom a zahradou... potom vymysleli ze svadby sa robia ze nevestina strana plati celu svadbu...co musim povedat ze moja mama uz bola aj na dochodku. na to sa moj manzel nasral a povedal ze budu platiti napoly.my sme na to bohuzial nemali, sme akurat skonciki skolu a sme nemali este take uspoy aby sme si zaplatili celu svadbu. potom samozrejem bolo vsetko zle, co sa planovalo. nakoniec aj tak dopadlo ze sme sa tak nahenvali ze sme im povedali ze necheme od nich ani korunu na svadbu. moja mama zaplati polku a my uz zoskrabeme na druhu polku. dovtedy sa ani nezaujimali o pripravy, ked som stretla u nas doma cudzich na ulici, sa viac zaujimali o to co a ako , ako oni. jendoducho ich to enzaujimalo... potom tyzden pred svadbou sme sa pohadali, lebo som sa dozvedela ze ked manzel doma porozpraval ze sme sa hlasili na jedno pracovne miesto, akoze dva rozne posty /inac mame rovanek povolanie/ tak mu zacali hovroit ze ako je pod papucou, a ze si necha skakat po hlave lebo som vychytrala, ze som ho odradila na druhu kolaj, lebo moje je iste a kde sa on hlasy neni. /a nakoniec jeho zobrali mna nie/. potom som im aj hovroila ze mi zle padne ze sa ani nezaujimaju o svadbu a vsetko. tak my svokra poveadla ze ved ja som chcela velku svadbu, k comu treba dodat ze sme mali svadbu 40 ludi, z toho mali oni viac hosti ako moja strana, a keby sme pozvali iba rodinu tak ja tma mam mozno 8 ludi a oni 16. tak som sa vtedy fakt nahnevala. potom sa to stupnovalo, 3 dni pred svadbou sa chcela stretnut sestra s manzelom/ktora ma 22 rokov, o tri menej ako ja, a sme boli kamaratky, sme hocikedy boli an vylete a aj vonku, som aj boal rada ze ma taku fajn sestru a ze si rozumieme/, tak sa stretli a ona mu zacala ci si je isty ze si ma zobrere, ze ci to nerobi len preto ze sa boji ze inu nenajde, a potom ju trapilo este ze mame ine prstene...on mal strieborny lebo nechcel zlaty a ja som mala zlaty, ale obe biele, a porodiovane, na vlas rovnako vyzerali. tak toto ju trpillo. a ja som madarskej narodnosti, manzel slovenskej, a zacala, ze sa boji ze sa nebude sa vediet rozpravat t s nasimi detmi, ze jej nebudu rozumiet. preboha ved zijeme v ba, a normalne ovladam aj ja jazyk, a manzel ani nevei po madarsky... potom manzel sa nahneval ze to ma urcite od rodicov take a zacal vymsyalt ze neche svojich rodicov na svadbe. tak moja mama nam poradila, ze by tam mali byt predsa, aby aj stary rodicia aj jeho rodina necitila ze teda je nieco take, ze tam budu chybat. tak ich zavolal predsa...sestra ani neprisla,bola chora ale aj tak nechcela prist. prezila som jeden z najhorsich dni v mojom zivote. na svadbe sa tvarili ako grofovia, stasni harmonicki, s nikym sa nebavili, nic nepomohli, videli na terase rano ako moja mama so susedkami baiai zakusky hostom, a oni sa tam opierali o zabradlie, a este mali na to aj nekau blbu poznamku. bola to strasna svadba. a teraz to dalej pokracuje. nechcem ist byvat do toho domu na dobre slovo. chceli sme aspon najomnu zmluvu alebo vsetky kluce od toho. samozrejme podpisat v rodne zmluvu je podla nich pod uroven, a kluce aspon jeden musia mat keby sa nieco stalo...a nevedia ci budeme vediet sa postarat o navy dom/co je skor byt/.... nekomentujem.... rano po svadbe ked strasne miio sa mi prihovorila jeho mama, ze potom sa porozpravame a tak, srsla usmevom, tak som jej povedala ze ja sa uz nepotrebujem rozpravat, a ze som skoncila. no a teraz su na to urazeni, ze som to povedala. 3 mesiace po svadbe som sa s nimi nestretla , som ich nechcela ani vidiet, tak som to potom prekonala ze hnev neriesi veci. a teraz na to oni su urazeni, ze som to povedala. ja som im povedal ze som to myslela vtedy vazne , a v podstate mozu byt radi ze na tom netrvam nadalej a som prisla na navstevu. jeho sestra sa so mnou nebavi...to uz duplom nechapem preco. teraz si nevieme najst pracu, a oni sa v tom vyzivaju ze nam ponukaju byavnie, ale iba za podmienky co oni davaju. maju kluce od toho, nemozme mat domace zvierat, nemozme robit vianocny veciarok s kamaratmi...atd. a este tvrdia ze nam chcu pomoct :D a este pikoska, manzelova stara mama povedala, ze sa za mna s mamou modli aby sem uz nerobili problemy v rodine🙂
sa citim ako v nejakom zazracnom svete, lebo su to take veci, co realne normalnym rozumom sa nemozu stat.

janette4
21. okt 2009

bobulka, to akože svokra spí s tebou na manželskej a manžel veľa?a manžel spáva vedľa aj normálne,či len keď príde k vám svokra?

kamii, u nás sa tiež tie problémy začali svadbou.svokra sa pýtala,koľko záskuskov dávajú robiť naši.ona doniesla oveľa menej a výslužky pre svojich ľudí robila z maminých.na druhý deň sme boli zaniesť výslužky ešterodine,ktorá síce na svadbe nebola,ale dar poslali.a ešte len vtedy som kukala jak puk.tak svokrovmu švagrovi,ktorý nám dal peniaze(5000 +dary) dali malú krabičku a svokrovej sestre z moravy,ktorá nám poslala 250,-čk brali plný kurací kartón.ale už to neriešim a keď máme nejakú oslavu a ona sa ponúka zo zákuskami, už ich od nej nechcem.na krstiny veľmi rozprávala,že mi dá kartón zákuskov,aby som si nedávala robiť.už podľa svadby som vedela kaý kartón,tak som si dala spraviť malému veľkú tortu a plný/min.100ks tam bolo) kartón zákuskov. Svokra mi v deň krstín doniesla ten jej kartón:bolo tam 30ks a hostí bolo 18.!!!
mimichodom,ako som písala,svokrovci bývajú 20m od nás a svokra príde za malým raz za 2mesiace,aj to len keď má nejaký sviatok.teraz bola naposledy pred mesiacom na jeho meniny, rátam,že najbližšie príde na Mikuláša.Možno.

ono, hlavnou príčinou,prečo sú oni urazený,je hlavne to,že manžel prestal chodiť drieť na tú ich chalupu a ostalo tona nich,pretože ostatný 3súrodenci sa na nich vykašľali už dávno.Svokra mu povedala,že ako sa oženil,stratil rozum.manžel jej povedal,že naopak,svadbou veľa vecí pochopil.
Viem,že ho to tiež štve,sú to jeho rodičia,ale onto vyriešiť nechce a jeho rodičia tiež nie.a ja už som to vzdala.

wild.horses
21. okt 2009

no, prispejem aj ja svojou troskou. na slovensko chodievame raz za rok. Vazne som sa tesila na tohtorocnu dofcu, len ja a malinky. 'Svokra'ho mala prvy raz vidiet, no napokon ani na letisko neprisli-lebo 2 hodiny cesty je vela. Este pred mojim odchodom nadavali na mna M do telefonu ako rozvraciam rodinu a pod. Potom prisli, akoby nic sa tvarili. maly z nich tu zlu energiu zrejme vycitil, lebo viac ako par sekund na rukach a uz aj rucal. Potom prisli necakane, ked ja som mala iny program. Nasilu chceli ist so mnou, no povedala som, ze po tom, co o mne povedali nemam chut ist niekam s nimi. mozeme saist s malym prejst a pojdem tam, kam som chcela a aj musela. No a tu mi do oci tvrdili, ze oni nikdy nic take o mne nepovedali a ze to im sa zda, ze pouzivam to dieta ako zbran!!! 😨 a ze oni si o mne nikdy nic zle nemysleli. Tam som zistila, ze cokolvek im vraviet je zbytocne. prosila som ich o trochu tolerancie a enej pretvarky, ale oni ma vobc nepocuvaju. Navsteva odisla a tych vyse 1000 km co nas deli je nasajedina zachrana.
Najhorsi zazitok pre mna bolo, ked sa maly na nu pozeral, ona sa od neho odvratila ako od posledneho spinaveho cigana. svagrina mi na to povedala, ze asi preto, lebo by sa rozplakala a ze sa ma svokra boji. Tak to mi uz dost zavanalo psychiatricky oddelenim ☹
uf, tak to bolo tak v skratke 😉

janette4
21. okt 2009

wild.horses, tak tých 1000km vám trošku závidím.ja som tušila,že to nebude robiť dobrotu,že bývame tak blízko a škoda,že som sa nemýlila.
môjmu manželovi som už aj povedala,že keby sme mali peniaze,hneď by som odtiaľto vypadla,a bol by kľud.

majacska
21. okt 2009

janette chapem ta, mas to tazke 😢 clovek si rodinu nevybera....to s tou oslavou fakt prehnali....deti s tym tresta 😒 ju

janette4
21. okt 2009

majacska, no práve, že malý im nič neurobil.kým muž chodil makať,svokor chodil k nám každý deň.odkedy sa hneváme,ani ho nepozdraví,pritom vie,že malý ho pozná a má ho rád. a pritom to dieťa mu nič neurobilo. 😒
Teraz má švagriná bábo a všetka pozornosť je na ňom.viem,že to vypadá ako žiarlivosť,ale nie je.Ja tú malinkú ľúbim, ona za nič nemôže.raz mi jedna pani povedala:Nuž moja zlatá, dcéra je len dcéra. Ja tomuto nerozumiem a bolí ma to,lebo moje dieťa je dieťa ich syna a je takisto ich vnúčaťom ako dcérine dieťa. 😢
ja mám ešte dvoch bratov a viem,že moji rodičia by ich deti ľúbili rovnako ako moje deti a nerobili by rozdiel,či sú to dcérine deti alebo synove deti.

kamii
21. okt 2009

wild.horses, no pretvarku aj ja dobre poznam. u nas to je bezne. vyrobi sa taky problem co by sme ani nevedeli vymysliet, keby sme chceli, a hlaven nema ziaden zaklad. ona si povymysla veci, alebo pospaja nesuvisle, a potom aj ked dva mesiace clovek tvrdi ze to tak neni, ze to nikto nepovedal, aj tak znova a znova vyjdu s tym. a najviac am nasralo, ze raz ked bol taky problem, som isla so svokrou na obed aj s manzelom, a do oci sme jej povedali ze nie je to pravda co si mysli a ez ani nikdy nebola ani nebdue. o dva meesiace na to do oci priamo my povedala, ze to nie je pravda ze by som jej to vysvetlila na obede. to co simyli ze som na hlavu padnuta? tak hadam si pamatam co rozpravam. a fakt je najlepsie ked sa ich manzel pyta ci to podla nich nei ej zle ked za chrbtom na niekoho /akoze na mna / hovoria zle veci. oni na to povedia ze nie, ze to sa nerata, to ej len ich nazor. to je uplne v pohode.

majacska
21. okt 2009

janette vies co, podla mna vynalozila si zbytocne vela energie na nich...ajtak ich nezmenis. Radsej sa staraj o seba, syna a manzela, a ludi okolo, ktori si ta vazia, a maju radi. Mozno, ked zbadaju, ze su ti ukradmuti, zacaju sa zauijimat viac o teba, ajo synceka....vela stastia 🙂

janette4
22. okt 2009

majacska,ďakujem.

inak,baby,ktroré bývate so svokrovcami pod jednou strechou,máte môj obdiv.ja by som to nedokázala,lebo môj manžel so súrodencami by boli asi už siroty. 😝 😝 😝

csicsike
22. okt 2009

Ahojte,všetkych vás chápem.Ja žijem stou ježibabou.Trápi aj mna že je odporná ved je to matka toho koho milujeme.Majacska vela síl ti prajem,aj ja mám podobné problémo len stým rozdielom že žijeme v jednom dome. 😔

bobulka34
22. okt 2009

Janette presne tak, manzel spava vedla kvoly tomu, ze hrozne chrape, v podstate mu to uz aj zacalo vyhovovat, len podla mna preco mam spavat vedla nej vzdy ked pride. Jemu sa to zda v pohode, lebo tvrdi, ze je starsia a nemoze spat na gauci.

ianitka
22. okt 2009

bobuli na Tvojom mieste by som zacala mat "prilis nepokojny" spanok, zacala by som v spanku rozhadzovat, rukami a kopat... a mrmlat si zo spanku... 😀 😀 😀 tak cielene, aby si si nezobudila maleho