Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

milada47
30. nov 2010

@evinkal ... prečo si nevolala políciu???? nechať ťa hodinu čakať pred dverami ???? a deti ti zobrať???? a čo na to Matejko??? ved už bol dosť stary aby pochopil, čo sa deje .... a muž???? nechal ťa tam len tak????

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... s tými vecičkami???? stale som sa vyhovarala, že som ich zabudla oprať a ked nás vyštvala s bábom na ulicu, tak som jej to tam všetko nechala.....šak fuj....všetko malo naše dieťa nové a budem mu obliekať 55 ročné handry??? hnus....

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ...ale asi vždy lepšie ako to čo mám, nie??? 😀

stanca22
30. nov 2010

@milada47 No dobre si urobila, že si jej všetko tam nechala, fuj, no ani vyprať sa to nedalo, že? Vecičky treba bábätku dávať nové ...

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ...ved toto.....ked to chytila moja mama do rúk, neverila tomu čo jej ukazujem a vravím, latka bola strašne žlta až hneda....a tie flaky....asi po kakinkach, neviem, no hnus.....ani podlazku by som s tym neumyla....fuj....

a to nadavala na moju matku, ked malemu uplietla do porodnice krasny snehovo biely pulovrik....ked mi ho tam obliekali do toho.....vsetky mi to tam pochvalovali, že vyzera v tom ako babika....až na to, že mi to pri obliekani trochu pogrckal.... 🙂 ...ale to k babatku patri....tie grcky.... 🙂

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... si predstav, že by si mala nosiť veci po svojej babičke.....

stanca22
30. nov 2010

@milada47 No jasné, krásnučké čo píšeš o miminy 🙂 Takže vlastne žiadno už neriešíš svoju svokru, že ťa len trápi alebo ako ju riešíš?

stanca22
30. nov 2010

@milada47 eeeeeeeee

evinkal
30. nov 2010

@milada47 nechcela som sa rozčuľovať,mala som pár dní do pôrodu a nechcela som aby sa alej niečo stalo..Matejovi to bolo fuk,lebo ha stará podplatila hračkou a koláčmi...manželovi to bolo fuk.mi povedal,že som mala ísť do krčmy na kofolu

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... s mužom ju neriešim, bo sa vieme kvoli nej pohadať až do krvy a zatiaľ je ticho.....len ma serú tie sms-neviem, čo tým sleduje....a bojím, že sa nám chce zase votrieť do života....ale mužovi som povedala....len cez moju mrtvolu .....a na tom trvam....

stanca22
30. nov 2010

@milada47 čo je s sms?

stanca22
30. nov 2010

@evinkal to ti pekne povedal teda

milada47
30. nov 2010

@evinkal ....čo????? a keby ťa tam chytili kontrakcie????? to ta tam nechali o zime par dni pred porodom????? tehotna a do krčmy???? to čo je za muža???? koľko ma svokra rokov????

evinkal
30. nov 2010

@milada47 stará mala v júli 60 rokov.No naplánovaná bola Saška na 31.12.,ale nechcelo sa jej,sa narodila až 5.1.-asi vedela,aká krava na ňu vonku čaká 😀

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ...nie to som mu ja povedala, že cez moju mrtvolu ..... ja a moja rodina sme jeho jedina rodina....v min. rok na vianoce sa teta spytala jej, že prečo nepride pozrieť syna a vnuka a ona manželovi odkazala: vie kde byvam, nech príde on....a ešte mu naschval bravala poštu, vraj ho chcu donutiť chodiť ku nim, tak mu brali poštu aj šeky od mobilu.....aby si ku nim pre ne chodil....no chrapunstvo....

manželovi píše k narodkam, na vianoce mu posiela želania že nech je šťastny a bohateho ježiška...neviem, čo tym chce dosiahnuť....celý rok nič a potom, ked sa vyskytne nejaká udalosť, tak vypisuje sms-ky.....strašne ma to serie....nech nám dá pokoj už konečne....ved sú pre nás cudzí a my nechceme mať s nimi už nič spoločné....len geny....ale to už nezmeníme....

raz ked mal muž narodeniny, tak ho zavolala k sebe na oslavu....ja som nešla z pochopitelnych dôvodov.....a ked prišiel, myslíte si že priniesol nejakú flašku, či bonbonjeru??? som sa ho na to spýtala, že či mu niečo dali k narodkam, on mi na to, že nie....že darček bola oslava, podotýkam, že oslavoval spolu s tatkom, bo sú rovnako narodení......

stanca22
30. nov 2010

@milada47 ty kokso ja nemam normalne slov a to tvojho muza neserka ako sa jeho mama sprava to jej nic na to nepovie?

milada47
30. nov 2010

@evinkal ..... na buduce volaj políciu....aspon ich postraš, že ak ťa vyhodia a deti ti nedajú, že zavoláš políciu....si to rozmyslia, a velmi rýchlo...

s mužom ste už dlho??? ako spolu vychádzate???? asi nie moc dobre, ked sa takto správa, mám pravdu???? ak nechceš odpovedať, nepíš.....a prepáč, ak som netaktná....

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ...ále áno, aj plakať som ho videla.....to som bola 9 dní po porode, čo sme sa mali tešiť z bábatka, tak sme doma plakali nad svokrou.....nikdy jej to neodpustím....chcela som ho objať a povedať mu, že ho veľmi milujem a budem s ním nech sa čokolvek deje.....aj teraz mi je z toho do plaču.....ale je to jeho matka, nič mu zakazovať nemôžem, nemam pravo....ale čo sa syna tyka....tam už to pravo mam....a veľke....našťastie je so mnou....aj v dobrom a zlom, tak ako sme si slubili....

stanca22
30. nov 2010

@milada47 tak je fajn že ešte takého muža máš dobrého že?

milada47
30. nov 2010

@stanca22 ... hej je dobrým mužom, ale má jej povahu....a niekedy mi to dáva dosť brutál najavo...ale za tie roky, som si zvykla a vtedy ho beriem jedným uchom dnu a druhým von....a na druhý deň je už v normále....

milada47
30. nov 2010

@stanca22 .... a viete čo spravila????? svokra dojedla po psovi koláč....pes zlýzal vrchnu čokoladu....a ona ten zákusok potom dojedla....vraj jej to bolo lúto vyhodiť....ten malý kúsok 5x5 cm....fuj......videli ste toto niekedy????

evinkal
30. nov 2010

@milada47 my tento rok v decembri budeme mať 7 výročie svadby.v pohode odpoviem ti.My sme spolu už len so zvyku.On sa ku mne správa asi tak.príde z roboty-čau,ide do dielni,otvorí fľašu vína,počká na otca a idú spolu do krčmy.večer sa mi otočí v posteli r...ou a spí,ráno sa ani nepozdraví keď ide do práce a deťom sa venuje len keď má "náladu".To nebýva moc často.a s rodinnými financiami je to taktiež tak.ja sa delím a on keď dostane výplatu,každý deň mi nechá 1-2 eura a čau párky-Jeho matka ho tak naučila a ak potrebujem kúpiť deťom,nechá mi 5 euro 😀 On bol tak vychovávaný materou...bože,už len keď píšem o nej vrie vo mne krv.A keď potrebujem ísť niečo vybaviť,musím volať cudzích ľudí k deťom,lebo svokrovci nemôžu a švagriná je nezodpovedná

stanca22
30. nov 2010

@milada47 no ja nie fuj po psovi??? ja mám domka v byte psa ale takéto brutál že veci by som nikdy nespravila fuuuj

nunusimi
30. nov 2010

dievcata a nepomohlo by vam len sa z toho smiat? lebo ja uz fakt nevidim iny sposob 🙄 toto co vymyslia tie zenske tak to je uz vazne minimalne ze na hlavu a kebyze neviem ze ste si to prezili tak neuverim ... A viete ako by skrotli keby videli, ze vas to nevytaca, ale ze sa im smejete? jojoooj to by bolo potom nervozne ony :D

milada47
30. nov 2010

@evinkal ...to mi je veľmi ľuto....ani nevieš, ako veľmi by som ti rada pomohla.....neviem, čo na to napísať.....bože, kde je na tomto svete spravodlivosť?????

nemko
30. nov 2010

@milada47 cim dalej tym viac chapem aku suku mas tu svokru ja ju mam uplne rovnaku ako keby boli rodina 😀

milada47
30. nov 2010

@nemko .... je....a som z toho na nervy...manžel mi parkrat povedal, že ma da do cvokarne, že mi z nej totalne siblo ale taku alergiu mam na tu žensku, že ked si na nu len spomeniem, tak sa mi z nej robi vyraška...preto zakaz o nej u nas doma rozpravať....ani svadobné dvd nemôžem pozerať, bo je tam ked sme sa zosobašili, pri urade ako vrieskala, že toto nie je manželstvo, to je fraška....keby ste videli, ako mi gratulovala po sobaši...so zavretymi očami....a nešli gratulovať ako prvy....ved rodičia ako prvy gratuluju...ale ona si vyčkala a ked posledny hosť zagratuloval...potom sa zdvihla a šla gratulovať ona s mužom...a jej muž chcel gratulovať prvy ale zvozila ho tam, že kam sa ponahla...toto všetko je na dvd.....ked syn bude vacsi a bude sa pytat na babku, pustim mu to, nech vie, co za harpiu to je....

zuzanockamt
30. nov 2010

@evinkal nechapem teda, ze naco si este s takym chlapom 😕

nemko
30. nov 2010

@milada47 my svadbu kvoli nej mat nemozeme lebo hanba 😀

milada47
30. nov 2010

@nemko ...zoberte sa tajne.......aj kamoška tak riešila svadbu....zobrali sa, šli na úrad, mali dvoch svedkov a sú spolu .....