Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

carolynka
19. dec 2011

@lalia2 nie, neusmievala by som sa, ja by som tam nechodila, nenecham sa zneuzivat.

lalia2
19. dec 2011

@aadulik2110 no ja mám 4 súrodencov, mamu, otca, mm má dvoch bratov, jeden má už ženu, matku a jej priateľa. Našim kúpim maličkosť a takisto aj im. A neviem prečo by som nemala dať rovnako, ak nedali moji rodičia mne viac ako jeho matka, ktorej dával peniaze dlhé roky a naši odo mňa nezobrali ani korunu. A mojim kúpim maličkosť, aj to mi hovoria, že nič nechcú a jej mám kúpiť dar za stovku? Takisto aj jeho súrodencom? TPlus narodeniny a meniny, aj nato samozrejme treba dať nielen maličkosť, tak to miniem do roka 1500 eur na darčeky. A mám byť kľudná, hej? A ako hovoríš, obyčajne zbytočnosti...

henta
19. dec 2011

@mihouk no vieš čo ja som bola tiež za maličkosti...ale svokre sa nepačili ponozky...tento rok mala50tku...tak som jej spravila gratulačnu knihu až tam muž nejde n a prazdno...a povedal, že vrazil peniaze hore od izieb, tak jej nič nebude davat...a svokra začala plakať...že či si zasluzi iba sprostu knihu...ja, že bude plakať, že pre nu by bol najkrajši darček keby sme sa zmierili...hahaha neviem v akom sne som to žila...no ja nekupujem vobec rodine...radšej investujem do malej...segra ma 4deti...svagor 2...to ja by som zbankrotovala...aj gratulacie sme stopli ... moj muž aj tetám a ujom chodil gratulovať...a to už by som zosalela...tak len pekne surodencom...mm dedkovi gratulujeme lebo babku nema rad a to je všetko...žiadna teta ujo, a jedine ešte mm bratrancovi...ale už ani to nepojdeme bo oni nam nechodia...na čo ...

katkapapacova
19. dec 2011

baby vidim ze riesite darceky, je mi luto ze to takto mate, u nas nikto ani necaka ze budeme riesit darceky ked cakame babo a este k tomu ideme stavat dom,ale i tak sme kupili, nie drahe len somarinky, synovcom auticka, svagrinam sialku na caj taku lepsiu darcekovu, svagrom kozmetiku, svokre a svokrovi take sklenene obdlzniky jednu s Pannou Mariou, druhu s Jezisom na podstavcoch a svieti to jak lampa vecer, inak nic moc take serepeticky,ja nemienim vziat vsetky prachy a minut na hluposti a nech sa kazdy aj viete co...vianoce nie su o darcekoch, moja svokra sa hnevala ze sme vobec daco kupovali, mam to ja ale stastie 😀

henta
19. dec 2011

@aadulik2110 no to ja by som veru takto nekupovala...joj som rada, že tieto veci mame vyriešene... a MM sa ma včera pyta, že čo si želam pod stromček a ja, že joj nič moje...toto budu najkrajšie vianoce...prvý x sami 😀 teším sa ako malaaaaaaaaaaa

henta
19. dec 2011

@lalia2 čože?... 😀 tak to ou ... toto by som ja nezniesla...to druhy biedu tre a dalsi si uživa...to je na nervy...ja nechapem tie svokry...ako deti maju byť za čo vdačne svojim rodičom...ale takto ich dopovať? to je chore ...

lalia2
19. dec 2011

@oskvarka no ahoj. Hej, bábo už kope 🙂)) ešte 10 týždňov a je tu. Ak neporodím z tých stresov. no môjmu sa to ieže nevidí, on to berie tak, že teraz potrebujeme pre dieťa, tak ako takú výhovorku. No ja stále budem potrebovať pre dieťa. Veď nehovorím, že nikomu nič nechcem dať. Ale s rozumom. Ja som minula na darčeky tiež 140 eur pre celú rodinu vrátane môjho mm. A podľa mňa to nie je malá suma, taká akurát.... No ešte mi minule môj oco volal, že nech si nerobíme s nimi starosti, že ak chcem môžem mu kúpiť žiletky a mame lak na vlasy. No chápeš? To by bol hádam darček pre oboch za tri eurá, až je to smiešne. Niekomu je treba za 300...

mihouk
19. dec 2011

@katkapapacova Dakujem si zlata, na vypredaje sa chystam aj ja, mam odlozene peniazky z narodenin, lebo aj tak som vtedy nic nepotrebovala a kedze to bola 30tka, tak to nemozem minut na nejaku hovadinu a cizmy su v pohode.
@lalia2 Rodicia radi vyuzivaju svoje deti na svoj prospech co??? My sme pred par rokmi riesili co so svokrovcami, lebo byvaju v starom dome a kedze su obaja zdravaotne na prd a nevladzu okolo domu, tak sme uvazovali ze kupime so svagrom byt v meste ako investiciu a oni tam mozu byvat, blizsie k lekarom, ziadne schody.... Na to svokor zahlasil, ze za tie paniaze by si on radsej kupil montovany domcek. Tak sme ho so svagrinou zrusili, ze my nebudeme robit 50-60 hodin tyzdenne, uskromnovat sa a byvat v byte (my dokonca vtedy iba v prenajatom) a on si bude uzivat novy domcek na nas ukor. Takze doteraz byvaju v tom starom dome, my sme zatial obe porodili, takze peniaze uz davame inde a ked zase budu mat zrdavotne problemy a nebudu vediet co s domom, je to na nich, komu niet rady tomu niet pomoci.

ninka23
19. dec 2011

Tá moja je kapitola sama o sebe. Škoda tuz o tom písať. ☹ Len stručne - mojej malej ( svojej prvej vnučke , ktrá sa hrou osudunarodila v deň svokriných narodenín) kupovala lacné oblečenie z Poľska alebo z tržnice. Slušne som vždy poďakovala. Oni od nás dostávali hodnotné dary - značkové domáce spotrebiče, elektroniku
atď. A to sme bývali vo vlastnom byte s plácali úver. Oni peňazí mali dosť, ale tiež sme len počúvali, že šetria na svadbu mladšiemu. A potom prišiel gól po svadbe - keď sa mladšiemu synovi tiež narodila dcérka. Tá dostala hneď ako 2 mesačné bábo súpravy Adidas a Puma a aj tenisky také malinké. ( Ja osm dostala , mop. 😠) Švagor značkovú Pumu vetrovku za 200 € a švagriná si sama vybrala ( ani neukázala , že čo vlastne). 10 rokov to bolo o tom, že sme si nikdy nemohli povedať, čo by sme chceli. A keď švagor začal len chodiť so švagrinou , tak ona nám vyberala dary a aj ich balila.( Pritom mám mladú a čipernú svokru! ) Na 11 Vianoce som dostala panvicu ( pritom kuchyňu mám komplet zariadenú a panvíc a hrncov, že by som mohla rozdávať...) a švagor so švagrinou, dostali pozemok o ktorý sme sa my celých 10 rokov starali 😲 , tak som som už priamo povedala, čo si o tom myslím. O lacných daroch z tržnice pre malú , o oblečení pre mňa k narodeninám vo veľ XS, o tom, kto vždy ( v zime , v lete) pomáha a chodí len na robotu a vstáva a budí aj malé dieťa ráno o 06:00 h, aby sme mohli docestovať k nim a kto si doma šunky váľa v teplúčku...

henta
19. dec 2011

@carolynka no ja som to potom ešte raz čitala a pochopila som to ... ale aj tak ... ja si myslim, že je to chore už takto davat darčeky na Vianoce...ved viancoe nie su o darčekoch ... ja som dostala min rok od našich peniaze a som to prijala ... ale bolo mi to blbe...pre mňa je najväčší darček to, že ked som potrebovala malu postražiť tak bola ochota ... ved zas si neviem predstaviť, že napr ja by som sa mala nikomu skladat na umyvačku...ako ked to jej svagrom nevadi tak v pohode...len toto su už dary ako na svadbu...vlastne ani v dnešnej dobe mladomanželia nedostanu taky drahy dar...ved želam im aj ja, aby mali peniazky...a zdravučke dietatko...len kym sa jej muž nezobudi tak ona sa bude trapiť... ja viem čo to je žiť so svokrovcami...tlačiť im peniaze...a potom aj tak ten druhy je dobrý ... či trebalo drevo nachystat, niekde na nakup...my sme museli ist...prisiel synček a on bol ten naj aj s rodinou ... a ešte tento vikend mi vyhodila kamoška do oči, že všetko čo sa udialo v rodine, tak možem len ja...že som svokre nepomahala...pri tom ja som mala svoju domacnosť a nikdy som od svokry nič nechcela...vzdy som uvarila, upratala, oprala ... a ked som bola na konci 8mesiaca tak ma ohovarala, že som leniva schodi umyť - pri tom tie schody boli ich a oni tam mali susene bylinky, muku orechy a všeliake suroviny... a ja som vzdy chcela mať pokoj v rodine...preto pisem, že Vianoce nie su o darčekoch ... keby sa svokra ku mne chovala normalne, tak to bol ten najkrajši darček ...

oskvarka
19. dec 2011

@lalia2 netreba len robia divadlo... tiez segra v prahe sa dakedy utrhne a kupi nasim na vianoce aj drahsie (mozno dvojnasovne ako ja) ale zili mi to netrha.. a mne sice kupi vecsinou drahsi darcek ale to len zato ze ona rada nakupuje kozmeticke balicky dove (pritom ja ani suchu plet nemam ale nestazujem sa ja som rada aj tomu ale moc napadite mi to nepride kazdy rok) ale tie sa pohybuju v takych cenach ze ja by som tolko prachov za kozmetiku nedala :D... 😝 ale v poslednej dobe sa uz normalne na to spolieham bo tie sprchace pouzivam na holenie noh a vecsinou mi to akurat vide ze do vianoc miniem vsetky dove sprchace co dostanem na vianoce 😝 :D tak to by mi normalne spravili skrt cez rozpocet keby ze ich nedostanem 😝 .. ale ja som segre kupila pyzamo a dost som sa natrapila s tym vyberom takze aj ked bolo v akcii ja som zo svojim vyberom spokojna a myslim ze sa jej bude lubit.. ved kazdy nech si vyskakuje do vysky svojich pimov... aj ma niekto pocit ze nema co z peniazmi tak nech kludne kupuje aj umyvacku... je mi to jedno... aj tak je to hlupost pozerat sa na to ze kto co... 😝
no tak davaj na seba pozor a moc sa nerozculuj... babu je v brusku dobre pokym tam ma byt 🙂

katkapapacova
19. dec 2011

@ninka23 ty kokso to je silna kava aj na mna, ako aj u nas je to tak ze my sme tu doma tak makame na poli, okolo hospodarstva a svagrovci jedni aj druhy púridu na hotove ale co sa tyka darcekov svokra nerobi rozdiely, tolko kolko dala svagrovcom da aj nam, neviem sice ako to bude teraz jak budeme stavat, lebo svagrina kupila byt tak jej dali 10tis eur, svagor kupil byt tak dostal tiez 10tis.eur, no a ci moj muz dostane tiez 10neviem, ale vravia o tom ze nam pomozu ako budu moct tak hadam bude dobre, moji rodicia mi nemaju z coho dat, u nasich su este dve dievcata co chodia do skoly plus moj postihnuty brat tak necakam nic ani na vianoce ani ked sa mala narodi, ale toto co mas ty je fakt húste, ja by som im urobila to iste, tiez len lacne darceky z obchodu za euro!

lalia2
19. dec 2011

@carolynka neviem, či to správne chápeš. Mne je jedno čo si oni dávajú. Je mi aj jedno,ž e mi jej dáme len malý darček. Ale mm sa cíti zle preto. V lete mala narodeniny, tak som jej kúpila panvicu tefalku z 30 na 15 bola v akcii a za 15 eur župan. Ani moja vlastná mama taký dar nedostala. No a oni jej kúpili hodinky za 150 eur. Pritom svokra bola ešte naštvaná, že nevidí na ciferník a má dvojo hodiniek už. To som sa necítila trápne. A teraz tá umývačka, ani ju nemajú kde dať. A kto to bude robiť? Dúfam, že mm. A potom ma ešte naštve taká maličkosť, že svokra má o 30 rokov viac ako ja a dáva mi oblečenie, ktoré už ona nenosí. Čo som nejaká chudera? Aj teraz, do pôrodnice nemám kupovať župan. Ona mi dá. No reku dobre, nebudem sa naťahovať, že nechcem. Tak mi ho ukázala, ale nie ten nový. Starý hrčkavý...

lalia2
19. dec 2011

@carolynka no zhrniem to. mne je jedno, čo si dávajú. Ja chcem dať aj dostať len nejaké maličkosti. Oni nech robia čo chcú. A aj to napr., že svokra vravela mm, že švagor chce dať pre dieťa 300 eur keď sa narodí na knižku. Akože on je podnikateľ, ale vraj zarába 400 eur mi vravel. Tak potom to odneho vezmi. A načo. Aby sme tam mi chodili ako blbci celý rok dobre že nie jej aj upratovať v sobotu? A potom by švagor potreboval peniaze a hádaj za kým by prišiel. Za mojím mm. Tak ako by si to riešila? Veď nech si odloží ak má, ja mu nezávidím ani nepýtam. Ja si chcem hospodáriť sama a nie byť furt v strese, či nebude niekto z nich potrebovať peniaze a či im budem mať z čoho požičiať. Resp. matke ako nenávratnú pôžičku...

lalia2
19. dec 2011

@mihouk hej, ale mám pocit, že ako je to u mojej svokry, tak to asi nikde. Už som to tu rozoberala v inej téme, že mm si kvôli nej vzal kedysi pôžičku, keď sa rozvádzala, aby mohli vyplatiť otca. Lebo ona chcela dom. Nechcla ho predať, tak to takto vyriešili. Samej by jej takú pôžičku nedali. A čo myslíš, kto mu to splatil? Nikto. Potom chcela plastové okná za 200 tisíc. Samozrejme,že dali aj oni. Sa mm pýtam, že po koľko. Zväčša vraj rovnakou sumou. No to určite, keď ta,m býval, furt jej niečo financoval. Potom bolo treba terasu, som sa len minule dozvedela, že stála 40 tisíc. Zas kto dal. Nehovorím, že len môj mm. Teda aspoň dúfam. Ale to som sa ešte s mm nepoznala. Ale teraz chce novú strechu. Tak to ma skoro vystrelo. Veď nech si zoberie ona úver. No a najnovšie rozmýšľa o vybúraní steny z kuchyne do obývačky. A to nie sú nejaké maličkosti. Naši by nemenili okná, nerobili terasu, nešli na dovolenku (ani ešte nikde neboli), nič z toho by nerobili, keby na to nemali. Od nás by nevzali ani korunu, asi ani keby jesť nemali čo... Tak neviem,čo by sme mi mali financovať ju, len aby bola šťastná. Ona si dopraje aj sama, čo chce. A také veľké veci omieľa dovtedy, kým jej na to niekto nedá...

ninka23
19. dec 2011

@katkapapacova Nám pomohli viacej naši, ktorí majú podstatne menej ako svokrovci. Manžel, ich prvorodený syn aj tak povedal, že pochádza zo zbohatlíckej rodiny, ale jeho spravili chudobným. A to sme u nich 2 roky po svadbe bývali, olebo všade rozchyrovali ako nám bude u nich dobre a ko bude o nás postarané. ( Nič som nemohl aurobiť bez ich povolenia a aj tolen podľa nich, nikdy nie podľa svojho.) Hovorí sa, že keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. No už 2 roky trvá vojnový stav a nenavštevujeme sa. Zrovna minulý víkend urobili prepadák a prišli pozrieť našu malinkú a to ich nezaujímalo, že mám 40 horúčky a ležím spotená v pyžame v posteli a jediné, čo vládzem je nakojiť malinkú! (Pritom celé tehotenstvo sa neopýtali ako sa máme. A od vtedy sa zase neozvali.)

lalia2
19. dec 2011

@oskvarka no len vysvetliť to môjmu mm neviem... Akože on je fakt veľmi inteligentný a múdry človek. Len toto mu nedochádza.

aadulik2110
19. dec 2011

človek až žasne nad tým, čo tu píšete..... u nás je to podobné.... ale čo sa týka bábätka..... z oboch strán to bude prvé vnúča - moja mamka sa vytešuje - sem tam niečo pre maličké kúpi (aj keď je skoro a vôbec by nemusela) a povedala, že predsa nebudem mať 30 ročné veci - aj keď niečo po nás s bratom je odložené (vraj to bude dobré na doma), ale svokra tá nič..... ani trošku záujmu.... keď prídeme od lekára ani sa nespýta, či je maličké v poriadku, či rastie atď.... vraj nič nemusím kupovať, lebo oni všetko majú pre bábätko (podotýkam, že najstarší švagor má 36 a najmladšia švagriná 24) - takže moje dieťa bude nosiť obnosené veci.... a verím tomu, že keď švagrinej sa narodí niekedy bábo, tak sa pôjde zblázniť. Dúfam, že to tak nebude.... ale mám sílného tušáka, že to bude ako v mojom prípade z tatkovej strany.... bola som prvá vnučka, ale vždy na druhej koľaji, lebo od dcéry boli deti na prvom mieste.... a asi to bude aj u nás tak

katkapapacova
19. dec 2011

@ninka23 no u nas to nie je take lebo ja som o prve prisla a svokra bola nestatna ked sme skoro 2roky nevedeli mat druhe a kedze som presla potratom v 27tt a potom tazkou operaciou tak sa na malu tesi a aj preto ze bude dievcatko sice pred dvomi mesiacmi svagrina porodila dievcatko ale ona je ina je jehovistka nechodia ani na vianoce, malu nekrstia a to je pre moju svokru nemyslitelne tak sa tesi na babulku
@aadulik2110 to pozname ze od dcery je vsetko najlepsie a vzdy prve, som zvedava ako to bude u nas

ninka23
19. dec 2011

@katkapapacova My máme staršiu 12 r. a o druhé sme sa pokúšali skoro 4 roky. Svokra vedela, že máme problémy, preto aj vyhlásila, že načo je nám pozemok, keď my stavať nepotrebujeme, lebo viac detí mať nebudeme. ( Bolo to 3 dni pred mojou gynekologickou operáciou. ☹) Nakoniec Boh naše prosby vypočul
a s pomocou lekárov,našej pevnej vôle a veľkej dávky trpezlivosti, sa nám pred mesiacom, narodil náš druhý pokladík 😉
... Prišli ju pozrieť ale nič ani nepovedali. Tak im muž aspoň písal a spýtal sa, že čo hovoria na malú, tak len v SMS odpísali, že je krásna.

katkapapacova
19. dec 2011

@ninka23 idioti, prepac ale to je hienizmus toto vyhlasovat ze vam netreba vy viac deti mat nebudete

oskvarka
19. dec 2011

@lalia2 tak treba dôraznejsie vysvetlit ak je inteligentny musi to pochopit.... ak ta uz on nepochopi tak kto potom.. navzajom si musite byt 100 percentnou oporou

lalia2
19. dec 2011

@aadulik2110 no vieš čo by som ja dala za to, keby svokra nemala záujem? Viem, že to znie blbo, ale ja by som bola kľudnejšia, keby sme aj v kontakte neboli. Lebo mne je jej záujem iba na škodu...

ninka23
19. dec 2011

@katkapapacova No a to sme si predtým veľmi dobre rozumeli, pokecali o všetkom a nechala si hovoriť mama. Mama toto nikdy neurobí a nepovie svojmu dieťaťu a jeho manželke. Hlavne, že sme boli na robotu dobrí... Dúfala som, že to oľutujú a možno aj to naše malé ich zlomí, ale oni neľutujú ničoho. Okrem môjho manžela ( ktorému vyvolávajú a vypisujú 1 x mesačne), im ja s deťmi nechýbam.
...Ja ich k životu nepotrebujem. De facto nechýbali mi tých 22 rokov, čo som ich nepoznala a nechýbajú mi ani teraz.

aadulik2110
19. dec 2011

@lalia2 vieš, keď žijeme pod jednou strechou už viac ako rok.... a stále človek pociťuje, že je menejcenný.... odsunutý a stále tam vôbec nepatrí.... tiež to nie je najlepšie... to sú potom dva extrémy.... príliš veľký záujem, alebo vôbec žiadny... vôbec na také jednanie nie som zvyknutá - žila som v zahraničí, kde som sa starala o domácnosť a 5 detí, vyštudovala som VŠ, rodičia mi veľmi nemuseli prispievať, keďže som si výdaje hradila z peňazí zo zahraničia a teraz sa človek cíti akoby niečo ani nevedel urobiť.... keď operiem, tak sa svokra predbehne a povešia - ako keby som nemala ruky, keď si to povešiam ja, tak mi to o chvíľu prevesí (lebo ona to vie lepšie), keď idem variť.... náhodou si odbehnem, tak už je v hrncoch natlačená, alebo sa predbehne a začne mi varenie ona.... ako keby som to ja nevedela.... keď upratujem, tak aspoň do kúpeľne vbehne a postrieka umývadlo nejakým prípravkom.... potom len čaká, kedy budem v kúpeľni ja, aby mi prišla oznámiť, že ona nastriekala na umývadlo prípravok - akoby som sama nevidela..... toho by bolo strašne veľa.... naozaj ma to vôbec nebaví, niečo v tomto dome vôbec robiť.... stále si pripadám akoby som nič nevedela robiť...keď mi je stále za pätami.... a toto ja za záujem nepovažujem

carolynka
19. dec 2011

@henta
tiez viem co to znamena, ked ziju tri generacie v jednom dome 😖
Vsetci vravia, ze vianoce nie su o darcekoch a pritom sa urazaju, ak im svokra nic neda. tak o com to potom je? Ci to je ten pripad notoricky znameho "Nejde o darcek (prip.peniaze) ale o princip", ktory tu ludia tak casto cituju? Preco je zrazu v meste tolko ludi a vsetci sa zhanaju za darcekmi? A naco sa detom hovori, ze ked budu posluchat, Jezisko im nieco prinesie? 🙂 Ja som si presla vselijakymi darcekovymi fazami, a momentalne sa uspokojim s drobnostami pre seba aj pre rodinu. Pre mna su naozaj Vianoce o niecom inom, ale darceky k nim zatial stalepatriia, len sa nimi uz tak nestresujem a kupujem ich postupne, cely rok. PRvy som tento rok kupila uz v januari 🙂)

carolynka
19. dec 2011

@lalia2
Vidis, tiez sa ti snazim nieco vysvetlit a nedochadza ti 🙂 All the best

henta
19. dec 2011

@carolynka tak mne to je jedno či mi niečo svokra da alebo neda...my sa už rok a pol nerozpravame, nestretáme ... tak my to je jedno ... my sme veru nenakupovali nejak darčeky...iba čo sme malej kupili odrazadlo ... a pre manžela a seba trička ... to je všetko...ale robíme to kvoli malej ... nech je aspon niečo pod stromčekom 🙂 ... ale vianoce su vazne skor o tej rodinnej pohode ... ja sa poteším najviac darčeku ked niekto niečo vytvorí ... to je pre mna darček a nie ked niekto ide do obchodu a kúpy ... ja tiez poznam niektore zeny, ktorým človek nevyhovie...svokra kupy, na čo kupuje ona si kupy sama...svokra nekupy, už mysli na iných a ona nič nedostala...

tehulka21
19. dec 2011

@henta dakujem no mas urcite pravdu lebo 14.12. sa nam narodil krpec a ja som bola v tom momente tak neskutocne stastna ze to neviem popisat..a ona stala vonku s mojimi kabelamy a bola nervna ze priatel je so mnoou na sale a nie s nou :D

henta
19. dec 2011

@tehulka21 jej tak to gratulujem 🙂...no ale na Vianoce budete spolu 🙂...nebudeš cez sviatky v nemocnici - bud rada 🙂no čista svokra 😀 ... a priatel nebanuje, že bol s tebou, že? 🙂 ... želam vela zdravíčka aj tebe aj drobcovi 🙂