Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

yokralovnayo
21. apr 2012

@adkoalauri rešpektuje ma v takých veciach čo sa týka manžela, že mu nemá stale vypisovat a ked sme u nej tak sa na všetko vypytuje, čo moze robit s malou a tak... tam si svokra bezo mna ani "neprdne" pardon za vyraz, ale je to tak... zmeni sa to ked pride k nam... tam s nou vymysla.... jaší sa....
a poviem ti to tak, moja svokra nieje velmi inteligentna... ma ukoncenu zakladnu skolu ... 😕
bojim sa ju s malou pustit na preliezky.. lebo naposledy letela dole hlavou 😝 som ju stihla zachytit... ona nema vstah k detom...
takže jedine pod mojim dozorom a na 1 den!! 😝

e_l_e_n_k_a
21. apr 2012

@yokralovnayo troska sa tvojej svokre zastanem...nepoznam ju sice,ale to ze ma len zakladnu skolu ,neznamena ze nie je velmi inteligentna.... moj sused mal dve vysoke skoly ,jeden doktorat, a ten clovek nemal ani stipku inteligencie......
a dieta si moze udriet hlavu aj pri tebe... moj maly si rozbil hlavu a som stala meter od neho....nic v zlom, ale takze to znamena podla toho co si tu pisala o svokre ,ze ja nemam vztah k detom? no neviem neviem... to by som ja mala mat este dozor nad sebou ,ked som s detmi?
kiezby moja svokra bola aspon tak nie velmi inteligentna ako tvoja , a ja by som riesila tvoje problemy. mozno ta tymi riadkami nahnevam,ale ja ina nebudem, potom co sme si s manzelom kvoli svokrovcom presli,horim len co si myslim... diskusia nie?

yokralovnayo
21. apr 2012

@e_l_e_n_k_a
ja nevravím že nieje inteligentna kvoli škole... ale je to jeden z dovodov... nepoznáš ju.... ona nevie základné veci!!! ale to je jej problém... a asi som to zle napísala, ale mala si skoro rozbila hlavu pri mne 😅 ona chce lietat po preliezkach... a ja musím chodit vedla nej a držat ju.. kamoškin malý si tam pred par dnami vybil zuby... a viem že svokra si sadne na lavičku a necha malu tak... ale tje mi to jedno...
uzavrem to tym ze ja jej nedoverujem... mam na to svoje dovody... ja som si s nou tiez vselico zazila, ked mi pisala sms a nadavala skaredo!! potom sa mi ospr. ale az ked jej to mm povedal... teraz sa tvarime ze je vsetko ok... da sa s nou vychadzat, ona je velmi"jednoduchy" človek... 😝

e_l_e_n_k_a
21. apr 2012

@yokralovnayo no tak to mas "stastie" aspon sa ti ospravedlnila...ja som aj cez policiu riesila problemy,aj bolo trestne oznamenie...a vsetky tie blbosti a bola aj uznana vinnou..a co z toho? ja na to ospravedlnenie,teda my (ja s manzelom)cakame uz par rokov... ale aspon ju nevidim.... 🙂

yokralovnayo
21. apr 2012

@e_l_e_n_k_a ja som jej to tiez povedala ze to budem riesit, ze sms mam ulozene.. a ona,mi na to napisala ze: co si o sebe myslis?? a idem volat hned tvojej mame!!!a ja to budem riesite aj v BRATISLAVE! .... vidis aspon ze je mimo?? :D ta s jej intelig. aj nieco poriesi v BA 😀 😀 co sa chce ist sama udat? ked jej ja som jej nenadavala? 😀 jaaj a zas sa rozculujem 😠

e_l_e_n_k_a
21. apr 2012

@yokralovnayo nerozculuj sa ...nema to vyznam..ale zase na druhej strane je lepsie sa tu rozculovat a vypisat sa ako by to mali odskakat nase deti... myslim tu nervozitu .chapes ne? ked mama nervozna,tak decko tiez....

lilly22
22. apr 2012

@katuska169
@katuska169 jajajajjaja..toto poznaaaam..nastastie mi neprehadzovala veci v skriniach,ale lasovala mi tam...a hlavne vo veciach v pracovni...tam furt chodila...furt bola mudra...jaj ..neviem,ake mate moznosti,ale chodte co najskor odtial prec...ak mozem poradit..urcite nad tym rozmyslas a urcite ste sa s muzom o tom bavis.mozno aj hadate....ale tot vazne nieje normalne..ja nechapem ako v 21 stor. je toto mozne..

lilliaan
22. apr 2012

Odpisujem az teraz, vratili sme sa vcera poobede z nemocnice, moj syncek sa v noci zobudil na febrilne krce a volali sme sanitku.. Po 5 dnoch v nemocnici je to lepsie, ale moze sa to kedykolvek vratit az do jeho 5 rokov ☹
@molly21 Nie, s partnerom nie sme zobrati, len zasnubeni, a on je zapisany v rodnom liste dietata. Rozhodnutie zo sudu nemam ziadne ☹ Mne to doteraz prislo samozrejme, ze ked som vlastne slobodna matka, tak sa o dieta snad staram ja... Dieta by si snad nedovolil mi zobrat,, a aj keby, hned by som volala policiu.. Moj partner uz je v australii a ja sa tam stahujem s malym v auguste.. Ja mam slovenske obcianstvo, moj partner ceske a syn je narodeny na slovensku a ma i slovensky i cesky rodny list (ktory mu partner vybavil bez mojho vedomia). Ani neviem podla zakona ktorej krajiny by nas pripad posudzovali: SR ci CR? Uprimne, ja by som chcela mat na dieta vylucne "pravo", kedze nie sme manzelia... a ja neviem predvidat jeho spravania vzhladom k jeho blaznivej matke ☹ teraz neviem co robit ☹

lilliaan
22. apr 2012

@beruska141 dakujem za povzbudive slova, si zlata 🙂

molly21
22. apr 2012

@lilliaan posudzuje sa to podla toho prava statu kde dieta najdlhsie zilo, takze predpokladam ze to bude pravo ceskej rep. Nie je to zavideniahodna situacia, ale da sa riesit...
vela stastia

tvojezlatko
22. apr 2012

Ahojte ja uz mam svokru nebohu...takze moc vas nepotesim, iba vas casto citam a vazne sa zacinam bat aka budem ja...ved niektore veci su tu ozaj hrozne a velmi vam drzim palce aby ste to vydrzali ;) som si tu chcela precitat to o tej svokre co chcela kojit namiesto nevesty @e_l_e_n_k_a len to neviem najst, vy ste to spominali .... V prispevku... Drzte sa ;)

e_l_e_n_k_a
23. apr 2012

@tvojezlatko bolo to uz pisane skor... a uz si nepametam ci konkretne v tejto teme, alebo v teme "ake su vase svokry"...tak nejak sa to vola...nebojte sa !,preco by ste sa mali bat aka budete svokra? ja svojim detom stale hovorim ,nech ma zastavia hned na zaciatku ,keby som vystrkovala "rozky" ...nechcem im sposobit to ,co nam moja svokra.... a taktiez by som nezniesla pomyslenie,ze sa ma vnucata boja,ako moje deti tej mojej svokry.
skuste sa spravat ako moja mama, tiez nesuhlasi zo vsetkymi nasimi rozhodnutiami,ale respektuje ich. aj co sa tyka vychovy deti ,svoj nazor povie iba raz. a ked sa jej nieco nepaci ohladom deti,tak nikdy to neriesi po za nas chrbat...povie otvorene nam,ako rodicom ale nie pred detmi.ked mi deti pokarhame,tak si ich v ziadnom pripade nedovoli mojkat a drzi stranu nam ,sama hovori,ze ona ako babka nesmie podryvat nasu autoritu.kolkokrat bola pri detoch a v zivote sa mi nedovolila hrabat v skrini...(co o svokre sa povedat neda...ta mi aj pradlo na snure prevesala....vraj skor vyschne..) tak drzim palce 🙂

tvojezlatko
23. apr 2012

No akoze zas az ak moc sa nebojim...ze by som vyrabala toto co je tu popisane..,lebo niekedy clovek nevie co je dobre a co zle ;))) ale ved hadam sa to naucim kym budem svokrou ;) a ja mam tie opacny prolem skor s mojou rodinou a svagrovcami kedze svokrovcov nemam... Ale tak co uz moc si nenavyberam....ked som sa im tu ostihla ;)

yokralovnayo
23. apr 2012

@e_l_e_n_k_a
takže dnes sme boli na Svk na návšteve u svokry... bolo to celkom v pohode 😉 😉 celý den mm behal po úradoch , ja som bola sama s malou u nej celý čas.. mm sa k nej len prišiel naobedovat... robila nejaké maso - vo vnútri boli slivky.. a ked to mm podávala - neodpustila si poznámky - to si ešte nejdol, také doma nemáš .... 😝 asi naražky na mna.... 🙄 ale neriešim... len som prevrátila na mm oči....
svorka zase vyvádzala s malou strašne, mm videl že už zúrim, tak išiel za nimi do detskej a vytiahol im pekne knihy - čo mal ako dieta, a svokra si konečne s malou čítala !! 😵 a bola kludná ....
som rada že sa to u nás upokojilo.... a ked sa bude chovat k malej dobre, može k nám príst kludne aj spat... 😉 😉 naposledy po svorkinej návšteve sme amlú nemohli dat týžden dokopy.... nechcela spat... v obchodoch nám utekala, všetko si chcela vydobit plačom... to urobili 3 dni v svokrinej prítomnosti.. 😝

donalona
28. apr 2012

@e_l_e_n_k_a paaanecku...no ja to nemam az takto, ale v inom smere takmer ano.ked je u nas, k malemu (2mes)sa nedostanem. a to msa len raz denne budi tak, ze vydrzi dlhsie sa hrat, vtedy potrebujem cvicit snim, stimulovat pozornost atd..ale kdeze...svokra povie ze ona ho ma na hodinku (skoro kazdy druhy den sme spolu) a ja stale..no ale mne uz je jedno ze bude unas alebo my u nich, ked maly bude akurat chciet sa hrat, tak ho vezmem, vysvetlim ze teraz JA s nim robim co treba a bodka.a asi obmedzime navstevy raz za tyzden. inak sa nemozem stazovat, kupuju mu vela veci, staraju sa,ale ak maju za to dake podvedome naroky...sorry

baklik
28. apr 2012

@donalona bud rada, ze sa staraju. my sme na naseho maleho 5-mes. uplne sami. od jeho narodenia nam s nim nikto nepomahal, ani len s kocikovanim, ani z muzovej, ani z mojej strany. moja mama mu sem-tam kupi nejake oblecenie, pancusky, tricko, svetrik, ale to je tak vsetko....
aj ked prehnana pozornost urcite otravuje, to verim

donalona
28. apr 2012

@baklik my sme praveze chceli vsetko ami a aj tak to je - od narodenia sa starame sami, zvladame v pohode. nechcem im branit v kontakte, vadi mi len, ze svokra nerespektuje nase zelania a vychovny styl..len sa otocim a uz robi svoje...

e_l_e_n_k_a
28. apr 2012

@donalona zaraz to!!! cim skorej! aj u nas to zacinalo "nevinnym" robenim si svojho...a takisto bolo kupovanie veci a vsetkeho mozneho.... a nakoniec sme boli podla svokrovcov nemozni zobraci,ktori si pridu len do ich komory nabalit tasky.....

e_l_e_n_k_a
28. apr 2012

@baklik my sme manzelom na deti teraz uuuuuuuuuuplne sami,ale uplne,lebo sme v zahranici...a nevymenila by som to za nic na svete!!! nikto mi teraz nic neda....tak mi casom nemoze nikto nic vykrikovat.....

donalona
28. apr 2012

@e_l_e_n_k_a fuuuuuuuuuuuuuuuha

ninka23
28. apr 2012

@e_l_e_n_k_a U nás podobne. Hlavne to o nás rozchyrovala švagriná, ktorá u nich býva už 7 rok ! Svokra mi vždy vyčítala, že načo všetku zeleninu kupujem draho v obchode, že prečo cez víkend neprídeme, že veď ona nevie čo s tým, no a poza náš chrbát švagriná o nás rozchyrovala také reči. Raz sa muž svokry spýtal. či by nám nedala aj 10 vajíčok ( veď domáce a mala ich v špajzi asi 40) a ona, že nemôže lebo nemá dosť pre Zuzku ( druhú nevestu), lebo bude piecť kamarátke. 😠 Od vtedy sme od nich nič nevzali.
...Keď jej môj muž povedal, že im nevesta v dome rozkazuje a skáče po hlave a za chrbtom sa jej aj nám vysmieva a ohovára a že či to ona nevidí, tak zahrala divadlo - rozplakala sa " Synku, veď ja mám teba najradšej! " a o 2 mesiace prepísali na švagra a jeho ženu pozemok, ktorý nám sľubovali na stavbu 😖
A pred mojim mužom to zatajili a keď sa ich na to opýtal, tak ho oklamali, že to tak nie je ( a on mal vytiahnutý list vlastníctva z katastra. 😒 ) Veď museli druhému synovi pomôcť ( celý život mu pomáhali málo!) aj za cenu zrady a oklamania prvorodeného syna. Začali sa k nám správať arogantne a vzťahy sa naštrbili. Svokra ešte zopár krát urobila naschvály - vzala mi staršiu zo školy a nevedela som o nej kde je (nedvíhala telefóny ) , taký strach som o ňu mala. Chcela som volať políciu. Muž ju musel odísť z rokovania so zákazníkom a hľadať ju po sídlisku a keď ich našiel spolu 😲 Svokor sa s mojim mužom zahrával ako mačka s myšou a my sme boli všetkým na posmech.
... Moju 2 . dcéru videli len 5-10 minút. ( a už má 5 mesiacov) . Svokra vyhlásila, že my už viacej detí mať nebudeme (možno to bolo jej želanie). Celú ich rodinu proti nám poštvala. Vôbec mi to nechýba, takých bezcharakterných ľudí nepotrebujem mať vo svojej blízkosti. Vôbec sa s nimi už 3 roky nestýkame. Nemáme si s nimi už čo povedať. Toľko klamstive, výmyslov a urážiek sme sa už od nich napočúvali, že stačilo.
...Na všetko sme úplne sami a máme to v živote 100x ťažšie ako niektorí, ale pre naše deti urobíme všetko, aj keď od vyčerpania už nebudeme vládať stáť na nohách. 😉
...Je mi len ľúto toho, že pred tým všetko fungovalo a vychádzali sme s nimi veľmi dobre. Staršia si užila "normálnych " starých rodičov, záhradu, prírodu, zvieratká na dedine ... aspoň do tých 9 rokov, ale mladšia bude o to ochudobnená. Občas ma pichne pri srdci, keď vidím ako suseda dôchodkyňa ide k neveste na návštevu a čo všetko nesie vnúčatkám, alebo ich vodí k sebe. Ako ďalšia suseda, vyprevádza nevestu s kočíkom a víta dcéru s 3 ročným vnúčikom.☹ Pri pomyslení, koľko sme sa im napomáhali a teraz si tam švagriná hostí a griluje s kamarátkami ...
...Ešte pred otehotnením s 2. dcérkou som svokrovcom povedala, že čím viac času prejde o to to bude viac bolieť.
... Ja len dúfam, že spravodlivosť existuje a raz sa im možno otvoria oči a budú to veľmi ľutovať, ale možno už bude neskoro ☹

ninka23
28. apr 2012

@yokralovnayo @e_l_e_n_k_a
To sú všetky novodobé svokry také "šibnuté" , že sa vyhrážajú súdmi a udaním ? Aj moja ma chcela udať za
osočovanie a obmedzovanie styku s vnučkou 😲 ( To keď mi ju zobrala potajme spred školy.)
... Kam na také bludy chodia? Asi by mali prestať vysieľať "Súdnu sieň".

baklik
28. apr 2012

@e_l_e_n_k_a ja som to nemyslela tak, ze by mal niekto nieco davat... ale obcasna pomoc potesi. vidim to na okoli, kde stari rodicia kocikuju a pomahaju. tak vtedy mi je smutno, ze nam nie. moja stara mama pomahala vsetkym svojim detom, takmer kazdy vikend sme boli s nou, ona bola stastna, aj my. a som rada, ze som to zazila, mam na to len tie najlepsie spomienky. a len mi je luto, ze moje dieta nieco take pravdepodobne nebude poznat. 😒

baklik
28. apr 2012

@ninka23 presne tak aj moj svokor pomohol len svojej dcere - najprv im prispel na byt a potom si na jeho pozemku, ktory je uz ich, postavili dom. mojmu muzovi nepomohol nik. predpokladam, ze si myslia, ze tak je to spravne, lebo on je sikovny s VS a ona nema ani maturitu alebo ja neviem, preco to je, pretoze vztahy maju v poriadku. a moj muz je taky, ze on to nechce riesit. a to svagrina stale vyprava, ze im este chyba a potrebuju to a hento a ako na tom su.
to v nasej rodine je to aspon tak, ze kazdemu spravodlivo a nie je jednemu hejno a druhemu h...o

maznacik007
29. apr 2012

@ninka23 moja nie ste v tom sami....mne mojasvokra priniesla na svadbu na ktoru neprispela ani korunou ani kvety mi nedala... ale doniesla vysivany obrus co sama vysivala a ja sprosta som si myslela ze to ako do daru... tak som jej dakovala... a ona na to na mna vybafla ze to mi nedava ale predava... 😀 a zapytala si teda dost vela na tu dobu....

moja dcera ich ani nepozna.... uz sa nevideli pat rokov... a predtym to tiez bolo o nicom ....prisli len ked nieco potrebovali... peniaze a tak... na ziadne sviatky ani vianoce nic...
kocky isto je to tazke byt bez pomoci ale zasa aspon mame pokoj od nich.... ja si hovorim ze kto co dava to aj dostane... a vsetko sa vracia....

ninka23
29. apr 2012

@maznacik007
...Keby dala pokoj, ale ona si raz do mesiaca rýpne. Pošle SMS manželovi že ako jej on ako synáčik a deti chýbajú.( O mne ani zmienka.) Hľadá ho v práci, aby doniesla deťom sladkosti a peniaze ku sviatkom.
Ale my od nej nič nepotrebujeme. ( Potom počúvam, že ju u nás vítaná nie je , ale peniaze a dary si od nej zoberieme.)
... To s tým obrusom riadna nehoráznosť. Poslala by som ju niekam. ( Mne raz dala na Vianoce mop, tak som povedala, že mohla rovno metlu. A švagriná si mohla vybrať koženú kabelku. 😠 Ja som nikdy nič vybrať nemohla, ani deťom. Bola som tolerantná, veď dary si treba vážiť, ale naposledy som jej už povedala, že moja dcéra ( kt. sa mimochodom narodila na jej narodeniny), ako jej prvorodená vnučka dostávala handry od číňanov a švagrinej malá značkové oblečenie z Rakúska.

ninka23
29. apr 2012

@baklik No nás hnevalo to, že nám to sľubovali, že tam môžeme stavať. Chceli sme tam stavať pred 10 rokmi, ale starosta to nepovolil. Odišli sme bývať do bytu, na ktorý nám požičali moji rodičia, lebo svokra povedala, že ona má peniaze na svadbu druhého syna. Švagrovi sľubovali poschodie v ich dome,. ktoré si pred 7 rokmi aj pekne prerobil, lebo budúca nevesta sa nehcela sťahovať do neprerobeného. A teraz keď to už obec povolila, tak namiesto toho aby povedali, deti môžete stavať na pozemku, tak vám to prepíšeme, tak to potajomky napísali na nich.
... A najlepšie je, že švagrinej otec má hneď vedľa svojho domu 40 árov pozemkov, kde sa zmestí aj 5 domov a neboli odkázaných na tých našich 8 árov ☹

ninka23
29. apr 2012

Baby mám pocit, že negatívna energia sa u nás stupňuje aj tými darčekmi a hračkami pre deti od nej.
...Naštvala ma keď 12 ročnej babe poslala už anjela. ( Som veriaca, ale myslím, že to nie je vhodný darček k narodeninám pre teenegerku.)
Od kedy sme aj malej začali dávať hračky od nej, mám pocit, že je nepokojnejšia.
... Nechala som si poradiť aj od veštice, ktorá bez toho aby som jej niečo povedala, povedala, že na mňa negatívne vplývajú 2 ženy( 1 staršia a 1 mladšia ) a že som veľmi citlivá a útočia na mňa cez manžela, ktorý
sa ich negatívnej sile nedokáže brániť, lebo ju nevníma.
... Mám sto chutí všetky tie dary od nej vyhodiť.

e_l_e_n_k_a
29. apr 2012

@ninka23 vyhod to !!! a pekne na spak ruky od seba!! alebo este lepsie je to spalit...mozno niekto teraz povie ,ze mi sibe,ale ja verim na take nieco ako prekliatie a porobenie cloveka.... zazila som to na vlastnej kozi... porozpravala som svoj pribeh jednemu knazovi. povedala som mu aj to ako na nas svokra nadavala a kliala nas... on mi vravel,ze kliatba je velmi silna a taha sa to na dalsie pokolenia... pozor na slova typu "bodaj ta slak trafil,, nech ta porazi.... atd." maju velku moc,zvlast ,ked su vyrieknutr v hneve.... zem je gulata a aj negativna energia ktoru vysleme sa nam vrati omnoho vecsou silou.... najdi si na nete clanok "Modlidba proti prekliatiu"
drzim palecky

kajasyn
30. apr 2012

Moja svokra nam stale liezla po skriniach a kade tade.Este sme boli mladi,byvali v zajranici,prisla k nam na nasvtevu,ale kym sme boli v robote,tak som vedela,ze bude kontrola vsade.Drahy mi neveril ,az kym som mu nedala dokaz.Boli sme este mladi,robili vselijake somarinky a tak sme sa raz raz pri milovani nahrali na doktafon.A ta koza stara,este aj ten diktafon nasla a omylom sa nahrala aj ona.Nahrala nam toto:Ci Jezis Boze🙂))A tiez je vsetko zle,co urobim.Ona je vsetko najlepsie,pretoze ona vychovala 3 deti a a mam iba jedno.Maly ma dva roky a este mu nikdy nic nekupila ,ani nedala.Vlasten pardon 3 brumikov a aj to mu icg davala po tazked viroze,ked hnackoval a zvracala,ked mal byt na diete.Lebo doktorka vie ho.no:(Inak qa to mam dievcata na velmi dlhu kapitolu.Mne stara brala spodne pradlo,vzala si moje zlate retiazky so slovami,ze mam bohatych rodicov,tak mi este kupia a podobne veci...ach dlhe rozpravanie