Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

wieruss
10. okt 2012

@pavlala ja som pisala Alenke aj spravu a ver mi, ze ked si svagrina malu bere ako dceru a robi sceny ked ju den nevidi tak ju za chvilu dokaze tak zmanipulovat, ze nebude chciet ani domov chodit .... Viem o com hovorim 😉

alenka6
10. okt 2012

@pavlala nehovorím že sú zlé a že to robia naschvál, možno si to ani neuvedomujú ale ja to proste tak cítim. Že sa mi to ,,vymyká z rúk,,. než sa malá narodila bolo všetko o.k. ale čím ďalej tým je to tuším horšie. Jasné že malá tam bude chodiť na návštevu aj varovať, ja len chcem aby si švagriná dala trochu pohov a aby vedela kde je jed miesto. a aj svokra by si mohla uvedomiť že mama jej vnučky je jej nevesta. chcem len trochu rešpektu. Oni berú automaticky že ak niekam idem malá varuje hneď tam napriek tomu že má doma aj otca. To je tiež akoby nič. Radšej mu svokra navalí roboty okolo domu aby nebol s malou on ale oni. Oni mi aj moje varovanie organizujú popredu, čo som sa dozvedela od inej osoby. nie som paranoidná. Od nich mi to dojde choré. Už sa stala situácia keď ma malá odmietala a chcela byť so švagrinou a to bol teda pocit.....

alenka6
10. okt 2012

@pavlala inak u ,,našich,, si myslela tvojich rodičov alebo svokrovcov?? myslím že je to rozdiel lebo nevesta bude vždy len nevesta, nech má akokoľvek dobrý vzťah so svokrou. Svokra bude vždy držať so svojimi.

molly21
11. okt 2012

@alenka6 a ako si dopadla? si sa s nimi o tom rozpravala alebo ste ten kontakt nejak skratili?
popravde mi je z toho smutno, nikdy nepochopim ako toto mozu dve zeny robit.

molly21
11. okt 2012

@alenka6 inak este ma napadlo, ze akonahle budes u nich nenechaj aby ta posunuli na druhu kolaj a primarne sa o malu starala svagrina. Pekne vzdy priskoc a nenechaj svagrinu aby sa montovala, ak by bol problem tak len povedz ze ty si matka a hotovo 🙂

darinka2007
11. okt 2012

no ženy neviem ako toto niektoré vydržia, ale mňa by už aj zavreli🙂 to zasa mne keď sa niečo nepáči alebo mi "kecajú" do výchovy ja si zasa viem urobiť poriadok, nemám problém otvoriť si pusinku, raz som svokre povedala že nech sa láskavo pozrie do rodného listu malej kto je tam písaný ako "mama" a odvtedy žienky si robíme s mužom podľa seba a neraz jej môj povie, že mi sme rodičia!!! to bolo na začiatku keď sa malá narodila ale inak nemôžem povedať mám svokru starostlivú, zavolá, príde s malou sa blázni, hraje, ide s ňou von, vychádzame spolu dobre ale vie že sa jej neoplatí sa som mnou hádať!!!!!!pretože raz som jej povedala, že ako ja rešpektujem ju, tak nech ona rešpektuje mňa, je to naše prvé dieťa a človek sa chybami učí, takže hlavu hore a nikdy nie je neskoro povedať svoj názor chce to len odvvahu🙂)))))))))

pavlala
11. okt 2012

@alenka6 u nasich som myslela mojich rodicov,
ja svokrovcov uz nemam.

lubere
11. okt 2012

@alenka6 ti poradim, posli svagrinu "do zadku" ako som to urobila aj ja a mas svaty pokoj 😀 ja sa uz nekaslem, doteraz som len pritakavala, prisposobovala sa ale uz nemam dovod sa pchat do zadku niekomu, som si urobila poriadok, a teraz sa sice bavime ale uz mame od seba odstup, uz je to ine, ale take ine ze mne to uplne vyhovuje, a pred tym dobre ze mi aj do hrncov nenazerala, bola zavistliva a drza, otravna a prehnane vtipna, najprv sme sa zhadali z muzom a potom som si to vytmavila s nou. A je pokoj

alenka6
11. okt 2012

@molly21 snažím sa vyhýbať stretnutiu s ňou-švagrinou, ale ide to ťažko keď bývame blízko. A keď som tam tak to robím presne tak, snažím sa nenechať ich moc osamote, pridávam sa do hier a snažím sa nesedieť ako trúba jak doteraz...nevolám ju von ani k nám. Mám známu detskú psychologičku a poprosila som ju o názor, ešte mi neodpovedala. Som zvedavá čo mi na to povie. So svokrou ani švagrinou som sa nerozprávala na tuto temu ale čakám že skôr či neskôr k tomu príde.

lumimi
17. okt 2012

mam zase raz tažké srdce. svokra nepovie švagrovi inak len Stanko a mojmu malému hovorí Ondro...

tatratri
17. okt 2012

Ahojte . Ja mám tiež "namakanú" skoro svokru ... Bývali sme s priateľom u nich v rodičovskom dome asi len 2 mesiace a ako sme sa odťahovali tak sa začal horor 🙂 ... Svokra si začala vymýšľať kadejaké voloviny ako napríklad, že chodím hrávať do Kasína automaty a podobné. Už k nám ani nechodí poriadne a keď príde , tak zazerá ako keby som jej zožrala večeru. Teraz som bola chorá a nedarí sa mi zohnať už dlhšie prácu tak asi jej to vadí, alebo ja už neviem čo ... Skoro švagrina sa jej pcha do ritky a je vo výhode, lebo má ešte deti, ktoré svokra vychováva jak svoje vlastné. Deti kľudne vlastnej matke povedia, že chod preč ty si hlúpa s tebou nejdeme a hlúpa švagrina sa len usmeje a nechá ich u babky. Neviem či ju mám ignorovať, alebo jej niečo povedať keď sa náhodou stretneme... Ale jedno viem určite .... Keď budem mať deti samé ich sňou nenechám 🙂

danuska4883
17. okt 2012

fuuuuha tak zienky,keby ja som zacala,ako to setko je s mojou svokrou a mojou svagrinou,tak by ste pozerali,lebo toto,co ja som zazívala,tak to asi vela zein nezazilo,lenze mam jedno stastie,ze moj manzel drzí so mnou,ale na to,ako som si urobila s nimi poriadky a ptoom,ako am psotipinili,nadavali mi atd.som si povedala,ja sa uz nicit nenechám,ako jedna matka moze chciet rozbit svojmu synovi vztaj manzelstvo a ked vidí,ze jej syn sa ma dobre ze je o neho postarane,lepsie,ako pri nej zrááázu si to uvedomí po 3 rokocha zrazu vidí uz aj vnuka,lenze vsetko je to len hra,falos a ja tomu neverím,lebo ekd je so mnou v osobnom kontakte je to uplne iné,ako hovorí,ked je s mojim manzelom,lebo na to,ako hovorí a posiela a tak a chová sa medzi sytrmi ocami,tak by mi to prislo,ze je to len hra pred mojim manzelom,aby som opat aj bola ta zlá a ta najhorsia,lenze ja si ich uz ku sebe nepustím,aby som opat prezivala to iste a tak mam pokoj,ale manzelovi nezakazujem tam chodit,i ked ja na jeho mieste tam uz ani nevrkocim,ale su to jeho rodicia,ja tam nechodím a ani enbudem chodit ja uz mamku nemám a svokru enpotrebujem a nie som ani nadsená,ze moj malý ma taku babku,lebo je katastrofálna a mne tak ublízili,ze sa to nedá ani opíst a to,ze moj manzel zavrhol rodinu a vymenil za inu,ja neviem,je to podla Vás normálne? ved ma novu rodinu manzelku a dieta nie? a este ked mi svagrina raz povedala,ze malý nie je mojho manzela jej brata a ze by si mal urobit test otcovstva,ale to povedala mne,tak co by ste robili hm??? a este aj kamaráti nam robili nazlost,pred svadbou,no rposte zakernost hnus fuj,co Vám pvoiem a ja som toto nikdy nerobila druhým neveim,prečo mne sa to stalo!!!co ja som sa natrápila,co mne zozrali nervov,tos a nedá ani opísat a valstnemu synovi rodicia vezmu auto,pretoze sa boja,ze ho nesplatí lebo chyba mojho manzel,ze si ho po svadbe nedal an seba prepísat,ale on veril svojim rodicom a my malý aml pol roka,potrebovalis me auto oni sa nestaralia,ko katastrofa mi povedzet,ci toto jhe normálne,ale oni vedeli,ze mne pomoze moj ocko a sestra,ale ani peniaze za auto nam nedali a teraz ho ma moja svagrina,le moj manzel ja neviem,ako mne je to uz jedno nech sa maju radi,ale toto nie je normálne!!!! ako chceli nam zle a narobili sebe! lebo oni su nestatsní hej a teraz yb si amleho chceli kupit,no tak to určite tak an to nech zabudnu a ja im ho ani nenecham,aby bol s nimi sam,lebo ja im neverím a nikdy nebudme zial stratila som v nich doveru a ani ma nejako nepresvedcili o tom,ze by boli iní a aj tak alkohol tam je,takze tak!!!

misinka26
17. okt 2012

Vidím, že nie len ja mám problémy so svokrou ... ja mám tiež ,, super svokru,, nanešťastie s ňou bývame lebo môj manžel má síce sestru ale tá je chorá a je v ústave a tak je vlastne jedináčik a byt je na pol jeho a na pol jeho matky... byt máme 4 izbový takže som si ja hlúpa pred svadbou myslela, že aké bude super keď budeme spolu bývať apoň niečo ušetrime ... to som sa ale zmýlila lebo všetko platíme my a ona nič takže vlastne živíme aj ju a to ona je síce na dôchodku ale popri ešte pracuje ... ale pekne poporiadku ... zo začiatku bolo všetko fajn, bola milá, síce na moje pomery moc starostlivá ale vtedy mi to nevadilo, všetko sa začalo pred svadbou kedy sa starala do všetkého, úplne všetkého v ničom nám nepomohla ale starala sa do všetkého, celú svadbu nám platili moji rodičia a manželov otec ( sú rozvedení ) a ona nič ani len svadobný dar nám nedala akurát všetko ohundrala, na svadbe urobila ródeo keď sa ožrala ako socka a svoju chorú dcéru ( ona má adrenogenitálny syndróm - mentálna úroveň cca ako 1 ročné dieťa ) nechala na pospas môjmu manželovi takže sme skoro ani odčepčenie nemali bo sa o ňu nemal kto postarať a ona nechcela byť s nikým len s ňou alebo s mojím manželom a to sme sa dohodli, že ju tam nevezme lebo ona je fakt chúďatko a bola to pre ňu len trauma ale ona na truc ju tam vzala nikomu to nepovedla a my sme ešte v deň svadby prerábali hlavný stôl lebo musela sedieť pri nej ... okrem toho si ešte taká opitá sadla ku mojim spolužiačkam a ohovárala ma tam čo som nepochopila ... takže odvtedy bol oheň na streche a postupne sa to len zhoršovalo začala sa nám starať so manželstva, kde ideme, čo robíme, stále nas kontrolovala ako malé deti ... keď som otehotnela to už bol koniec lebo jej múdre rady to stálo za to ... nakoľko sme čakali drobca tak sme sa rozhodli prerobiť byt aby sme mali pekne a čisto lebo moja svokra asi nikdy neupratovala tak to tam vyzeralo keď som došla ( ako prach bol aj tam kde sa nedalo ), prerábali sme 2 mesiace ja v 7 mesiaci a popri som ešte pracovala aj manžel pracoval a stará mala vólno lebo je vychovávateľka a mala letné prázdniny, takže vždy keď sme prišli z práce sme sa prezliekli a prerábali do noci a kráľovná len sedela fňukala, že ona musí byť v tom prachu a že nevládze a blbosti, tak nakoniec keď trebalo všetko poupratovať po prerábke sa zbalila na 3 týždne a vrátila sa až keď bolo všetko čisté a ja v 7 mesiaci som drhla celý byt a ona keď sa vrátila tak len frflala, že jej sa to nepačí a tak ... ako stará krava nič nám nepomohla ani neprispela a ešte hundrala ... ja som sa snažila odvteda uržiavať doma poriadok veď predsa príde bábo no ona nezvyknutá riadiť nevie ani prach utreť, ani dlážku umyť a ani si po sebe tanier umyť , ako koniec, teraz som v 9 mesiaci som na materskej a robím slúžku a upratovačku svojej ,, svokričke ,, ako jej nevadí, že umývam okná lebo boli po zatepľovaní špinavé, jej nevadí, že po nej riadim ona si príde z roboty domov, pustí si v obyvačke telku naberie si jesť čo ja navarím vyloží si nohy na stôl a žere ako prasa lebo každý deň tam musím po nej vysávať a samozrejme tanier nechá tam nech zaschne ... snažila som sa to už aj ignorovať lebo ma strašne bolí chrbát a neriadiť ale po týždni to u nás vyzeralo ako po výbuchu ... to, že si nevie po sebe umyť vaňu, jej vlasy sú všade, po byte behá obutá z vonku, keď ide na veľkú nepustí ventilátor a po nej tam ísť je samovražda, že fajčí pri pootvorenom okne aby som to cítila až ja v izbe to už ani nehovorím ... to, že jej platíme orange, auto, a všetko okolo bytu to je už len malina lebo ona si myslí, že kradneme a to ja chvala bohu dostávam materskú lebo neviem ... a keď som to raz nevydržala a povedala som jej čo si o nej myslím tak povedala, že ona sa do teraz strala o môjho manžela a teraz sa on má starať o ňu a že ja som mladá tak ja mám robiť všetko, ako fuuuuuu ....a dodala, že sme jej na narodeniny dali malý darček a to som už nevydržala, krava sprostá, však my sme za pár mesiacov mali svadbu, prerobili sme celý byt a čakáme dieťa a do toho splácame jej dlhy lebo tie narobila po rozvode a ona takto, tak som jej povedala svoje ... taký krik ste ešte nepočuli, teraz mám asi týždeň do pôrodu, nebavíme sa, chodíme okolo seba ako cudzí ľudia , je mi úplne ukradnutá a hľadám byt kde by sme odišli, manželovi som už dala ultimátum, že takto to nepôjde, že musíme ísť preč manžel chvala bolu stojí za mnou ale nedokáže jej povedať čo si myslí, je to jeho mama asi preto, a taktiež, že pokiaľ robí tak ju živiť nebudeme veď my budeme mať bábo a ona zarába okolo 500 eur ajvs dôchodkom a neviem kde to tisne lebo nič neplatí ani malému nič nekúpila ... ako poviem Vám obávam sa čo bude keď sa malý narodí lebo už teraz mám nervy už len keď počujem kľúče, že štrngajú a potom ju asi prizabijem lebo starať sa bude na to ju poznám dosť dobre ... jediné čo môžeme urobiť je odísť ale je mi to ľúto lebo sme si to pekne prerobili aj sme do toho veľa zainvestovali z mojej stavebky čo mi naši šetrili a teraz musíme ísť preč, ale nedá sa svietiť ja by som sa asi obesila lebo ona je ako z inej planéty ...

ladyka8
17. okt 2012

ahojte mamičky. je mi totálne nanič. už zas! už zas sa hádame kvôli nej! moja svokra je čistotná maniačka. keď k nám príde na návštevu (mimochodom o 7 ráno) tak mi to niekedy príde, že nepríde pozrieť svoju jedinú vnučku ale pozerá to či mám všade poriadok, utretý prach, umyté riady atď. predvčerom sa k nám dovalila o siedmej ráno. mala som za sebou ťažkú noc, malá mala hnačku ledva sme spali celú noc každú chvíľu sa budila chúďatko. vybavujeme si úver v banke pretože si chceme kúpiť byt, tak som jej veľmi neochotne nechala doma maličkú, predsa len ťahať ju po bankách nie je dobrý nápad. keď sme po dvoch hodinách prišli domov, maličká revala na živé vráta čo ona vôbec nezvykne, malinká je veľmi kľudné a dobré bábätko. neviem čo sa mohlo stať tvrdila že nad nami nejaký robotníci veľmi búchali. zvláštne že keď som sa opýtala susedov o jakých robotníkov šlo, tvrdili že žiadny robotníci nikde neboli... to je jedna vec. nemala som bordel, mala som pár neumytých riadov ktoré som nestihla umyť. keď som vošla do mojej kuchyne, moja kuchyňa bola úplne ináč jak som ju nechala! priateľovi som teraz išla robiť večeru a vo vlastnej kuchyni som nevedela nájsť vlasnú varechu a vlastný hrniec! včera som hodinu hľadala dcérkynu jedálenskú súpravu! dostala som strašné nervy a strašne sme sa s priateľom pohádali pretože sa jej silou mocou zastáva a ide proti mne s tým že moja mama tu ani nepohla prstom! ale prečo by tu niekto iný ako ja mal pohnúť prstom? veď my tu bývame toto je naš byt naše súkromie čo mi má čo niekto chodiť počas mojej neprítomnosti v mojej kuchyni, v mojej spálni a prehľadávať moje šuflíky a skrine? som na dne priateľ sa chytil a odišiel preč nechal ma samú. je mi hrozne kedy už budem mať od nej pokoj?

sashabb
17. okt 2012

@misinka26 nemôžete kupiť alebo zobrať do prenajmu maličky byt, kam by sa svokra odsťahovala? Nejako to urobiť tak, aby vam zostal byt. Buď ju vyplatiť alebo ja neviem, keďže ste si ho už prerobili ...

@ladyka8 absolutne ti nezvidím a zároveň nechápem tých chlapov. Asi by som argumentovala tým, aby si predstavil ako by bolo jemu kebyže chodi tvoja mama po jeho veciach a do všetkeho by sa mu babrala a veci poprehadzovala. 🙄

ladyka8
17. okt 2012

@sashabb moju rodinu poohováral do jebnutých. neviem čo ma bolí a trápi viac. ja nie som upratovačka on si to nevie predstaviť aké je byť na materskej! on si odbije svojich 8 hodín v práci a tým to pre neho končí.

danuska4883
18. okt 2012

@ladyka8 ahoj takze ja Ti tolko ku tomu to poviem,kým sa Ta muz enzastane bude to tak celý zivot a vy sa budete hádat len kvoli svokre a ncit si manzelstvo budete len kvoli svokre a ona sa bude z toho tesit,pretoze jej asi o to ide,ako mojej svokre slo o to,aby nas rozdelila,ale chválabohu moj manzel sa man zastala astojí stále pri men,lebo vie,ze ja by som si hned zbalila svestky a sla a bolo by mi jedno,ci ho nechám,lebo zozierat sa vzdy svokrou a to,ze aj ked nechces nedá sa to ovládat a celkovo ,proste on nech sa s nou porozpráva lenze vies,jasné,ze neverí,ked ona hra divadielko,určite rozpráva pred nim,ako Ta ma rada a tak,ale to presne ja poznam,lenze vzdy to povedala len pred ním a mna zabíjala pohladom,preto somm vzdy ja bola tá zlá,lebo ja som na nich nadávala a oni na mna nie,lenze dala som sancu,aj tak si ju pokaslali,tak an co je to dobre a narobili si to tak,ze moj muz tam ide len ked neičo potrebuje a uz konecene im nerobí pajaca,lebo ja mu to ani nedovolím a proste oni ho velmi sklamali,ako on nie je typ,co sa hneva,ale uz konecne sa mu otvorili oci,i ekd ja som to stále hovorila,lenze muz musí sam pochopit,lebo zena ma vzdy pravdu,ale muzi tomu neveria,dávaj si pozor,aby Vás nerozdelila a urob si okamzite s nou poriadok,aby videla,ze to je tvoja domácnost a ty si tam pani a ked este raz neičo také urobí,okamzite sa snou proozprávaj,musí pochopit,ze ty nie si jej dcera a ze si manzelka jej syna a ked Vás rozdelí,tak este ublízi najma sebe,lebo bud muz s nou ukoncí vztahy,alebo neuvidí vnucku a ostane sama,lenze ona si za to moze sama,lebo takto to chce a tvoj milý ekd Ta ma rad a anozaj miluje vzdá sa svojej matky,kvoli svojej rodine,lebo vy ste jeho rodina,i ked ona je jeho matka,ale on nemoze dovolit,aby ty si sa znicila!!!!dufam,ze aspon kusok Ti moje rady pomozu!!! 🙂 a drzim palce aby si to zvládla!

danuska4883
18. okt 2012

@misinka26 ja by som tiez radsej jej pozhánala malý byt nejaký otrasný a nech si tam ide krava jedna no ručite vy ju encháte v novom peknom to nesmiete dovolit to nie a ked chce nech si ona prerobí prizivnicka jedna hnusná no ako mam dosť!!!! este to by mi tak chýbalo,ale my sme vlatsne tiez financne dost svokrovcom pomohli a ani an svadbu endali,ani dar zaidny ale svokra ako rpvá rozdávala koláce este sa pred svadbou ozrala no ako konec a mojmu manzelovi nic nepomohli ja som mu pomáhala a moja rodina a svokra ptoom zjapla,ze ona mu dala na auto a to vlasten je zapaltená svadba,hej ale to auto mu vzali a ani fuka nedali,takze tak nech sa nazeru,ved ono raz sa im to vseeeetko vráti tomu aj verím a o tom som rpesvedcená ved terz ako zrazu mi chcu pomáhat s malým,ked je manzel rpeč,ja som im povedala,ja nepotrebujem pomoc,ja mam ocka a sestry no určite aby chodili do skôlky a ja yb som sa hanbila aku amm svokru,no určite enhc je rada,ze ho aspon sem tam vidí,aj tak ju enmá rad,moj malý je ako ja citi,aký je clovek,lenze moejj svokre kide o to,aby sa ukazovala ze aká je babak a to ma malý uz tri roky a doteraz nic ani an plienky nedala ani nutrilon nekupila proste co vam poviem a zrazu ekd je zlatý samostatnný slusne vychvoaný,zraaaazu by mu kupila co by mu na ociach videla,aby si ho kupila no určite toto nedovolím!!!!

danuska4883
18. okt 2012

@halienka mozno keby si odisla v tej chvíli,tak by sa to zmenilo a ten vztah by nebol narusený a etraz uz to rpeslo,ale skoda,ja som odisla od svokry dva tyzden po svadbe som sa s nou pohádala a slusne ma ako ekby vyhodila krááálovna jedna anormálne som si zavolala taxik a sla a vtedy mi svagrina nadáavala do neveim,akých lbo ona to sm nou riesila a tak a moj amnzel nebol doma atiez nevedel chudak na cijej strane ma byt ale prisiel za mnou a odvtedy sme u nasich!a ze co som si dovolila po nej kricat tak ona po mne zjape,ako zbesnená a ja co som si dovolila kricat a co si myselal,ja mam uctu k ludom,ale kto mi zacne kricat nadavat tak sa bránim a je mi ejdno kto to aj ekby to bol prezident!!! takze tolko ku tomu.....moja svokra ma jednu nevyhodu ze ma nevestu,ktou jej syn miluje,ze ma nevestu,ktorá si nenechá rozkazovat a ona je na to naucená a ze ma nevestu,ktorá len tak neodpustí a nezabuden,i ekd uz som im mozno odpustila,ale nechcem ich vpustit do mojho zivota a uz ani nepustím,radsej sa rozvediem,ale ja som bojovnicka,takze toto vsetko stálo za to a to,ze moj muz ma miluje,lebo by uz dávno bol pri svokricke hej a ze sa elpsie staram o jej syna,ze ma ciste veci vzdy a ze lepsie varím ako ona a to je asi fakt smola pre nu!!! a nefajcim a nepijem takze ku enj nezapadám a nei som lenivá a falosná!!!

miskab
18. okt 2012

Babulky ja som z mojej svokry uz na nervy ako sa mi maly narodil sa zmenila strasne ostala odmerana a len mi rozkazuje s malym nerespektuje moje zakazy nic robi si ako keby bol jej ona je sama je rozvedena byva sama sice je mi jej niekedy luto alevidim ze to nema zmysel bit k nej dobra ze ina si maleho zoberie k nej spat a hotovo tak som jej povedala ze nezoberie ja jej ho nedam on je este malicky ze ja by vam plakal atd. a ona do mna ze no urcite by mi plakal ze jej urcite nie stale si trepe svoje aj vcera hovorim jej nevytahujte mi maleho z kocika je zima nema topanocky ze ale co a drb vytiahla ho isla ma roztrhat od nervov 😠 rukymu stale dava do huby aj napriek tomu ze jej to stale hovorim neolyzujte mu ruky ja si to neprajem aj tak to robi , olizovala mu luzicku ked mu jest davala tak aby som to nevidela ja sa nerobim fajnova ale neprajem si aby mu lizala ruky a lyzicku mne to vadi mna z nej porazi uz co by ste robili ako jej to mam uz povedat ? aj mm uz jej hovoril ako keby nic dalej to robi stale je u nas denno denne aj cely den ak neni v robote ja chcem mat tiez sukromie a pokoj a to byvame s mojimi rodicmi este stale ma sleduje co mu varim a kupujem ona si to kupuje a nechav si to doma ze ked bude u nej flasku si kupila taku ako som ja kupila a ma ju u nej doma pri tom kedniekde ideme tak ja mu vsetko beriem flasu jedenie robi si na nho velke naroky a mne to totalne lezie na nervy ....ja sa bojim ked vybuchne m poviem jej to co nemam a bude ma to mrziet a pri tom sme si dobre vychadzali len ako sa maly narodil sa to zmenilo...co by ste robili?

misinka26
18. okt 2012

@danuska4883 , @sashabb no my by sme jej radi niečo kúpili, teda prenajali ale ona v tom byte žila celý život takže asi budeme musieť byt predať my si kúpime vlastný a jej dáme vlastný ale na druhej strane republiky ... nech ju už ani nevidím, lebo ja sa fakt dostanem na cvokáreň pri nej ... manžel ten s ňou už v poslednej dobe tiež komunikuje obmedzene lebo vidí, že to nie je normálne aby som ja dba týždne pred pôrodom robila slúžku jeho matke a tá len čaká kým sa malý narodí aby sa mohla zmocniť, ale som jej ručne stručne vysvetlila, že na malého mená nárok a že sa opováži aj do pôrodnice príšť tak s ňou vyrazím dvere a doma tak isto ja jej pomoc nepotrebujem nepomohla do teraz od teraz nemusí a taktiež manžela citovo vydiera ako to som ešte nevidela by niekto takto citovo vydieral svoje dieťa, moja mama by mi toto nikdy neurobila ... ona sa rozplače kôli nejakej debiline a chodí po byte fňuká až kým manžel nepríde za ňou, že čo zas je ... ako herečka je dobrá ... a ja sa na tom už len smejem 🙂 🙂

cucuriedka
18. okt 2012

@miskab no jedine, bud to bude respektovat alebo zamedzite styk s nou... narovinu jej to povedat, ze ked nevie respektovat co vy ako rodicia rozhodnete o dietati, tak smola... u nas to zabere formou, svokra sa oduje, pomaly mesiac hra formu a potom sa pomaly odrazi a snazi sa respektovat.

miskab
18. okt 2012

@cucuriedka no ja som jej povedala sto krat nech to nerobi, urazi sa na par dni dojde a zas to iste co ju mam vyhodit starsne si narokuje na maleho a ona si ho zoberie na noc a hotovo sak som jej ho nedala a ideme do polska teraz v piatok a ze keby ho chcem zobrat tak mi to nedovoli urcite a hentak sak ja ho nechavam doma maleho krstnej jej honedam je chvala bohiu v robote ale ze keby neni v robote tak si ho ona berie a ja ze neberiete lebo ho davam jej ona ze no urcite ja uz neviem ako s nou ja k nej nechcem bit odporna ale ked to inak nepojde ja raz vybuchnem a potom uvidi

mianpa
18. okt 2012

@miskab ahoj, ja nastastie až taky problem nemam ale asi by ma tiež piclo. skus jej neotvorit ked pride kvam, možno pochopi. alebo možno ked vybuchneš a povieš jej aj to čo by si nemusela to zaberie, ked je svina ony k tebe tak bud aj ty a nenechaj si skakat po hlave. naša malá nechce dudlik tak si stale ruky olizuje, ta moja ,,svokra,, zas nič ine nema len ,, nechcu ti daj jest,, a podobne, aj ked zrovna videla že malá dojedla, ale ta moja je len čajový odvar tej tvojej.

vianne
18. okt 2012

@misinka26 v zaujme zachovania tvojho zdravia a zdravia dietata, by som to inak nevidela, len predat ten byt, vyolatit jej to co jej patri, prip, kupit byt a utekat si po svojom, neverim z by sa vam to tam zlepsilo,po narodeni diatata bude len horsie. ja mam problemy so svokrou a to nefajci, nepije, upratuje ako besna, a aj tak mame stale nezhody.a tie nervy po porode nestoja za to. mozno by sa "mamicka" nacuila poriadku a starat sa o seba. a prepac, ale dochodok ma slusny, mnozstvo starych ludi zije z polovice a zvlada to. dokonca si aj nieco usetria. bud rada ze manzel stoji na tvojej strane, horsie by bolo keby si ani v nom nemala oporu. drzim palce, nech sa vam podari vypadnut cim skor a zit si spokojny a statny zivot s babatkom.

misinka26
18. okt 2012

@vianne Ďakujem ja o tom snívam každý deň ...

cucuriedka
18. okt 2012

@miskab 🙂 ono niekedy 'vybuchnutie' vyriesi problem, a nemaj z toho zle svedomie. Hlavne si uvedom, ze kazdy clovek ma urcite hranice, a ona si asi neuvedomuje ze i ty, tak jej ich treba pevne stanovit, nemusi sa jej to pacit, ale je to tvoje pravo nenechat si robit to co sa ti nepaci... viem ze tie reci su ubijajuce, jednoducho stoj si za svojim, nech si recni co chce, mne ked uz svokra lezie na nervy, tak ju konfrontujem na rovinu, ze a toto ako myslis? myslis to takto a takto alebo som to zle pochopila... a vtedy sa vacsinou zbada... a dalej neriesi, no a ak by riesila tak pokracujem kludnym tonom ze takto ako si to ona predstavuje to nebude, lebo vy ste rodicia a vy rozhodujete ako to bude, ze ona v tomto pripade nema ani moralne pravo taketo nieco si mysliet...
a hlavne neboj, zvladas to dobre, chce to len vela sil, a trpezlivosti viacej ako s detmi... a viem ze svokry dokazu byt niekedy 😝 😝 😝 tiez mam jednu a ma svoje dni kedy teda perliiiii

sashabb
18. okt 2012

@miskab suhlasim s @cucuriedka dobre napísala, zamedziť styk a hotovo!
Ja by som jednoducho zamkla a nepustila. Vonku ak by som ju zbadala by som išla radšej obklukou aby som sa jej vyhla.

A ohladne argumentovania, že nezobere lebo ... to lebo by som tam nedávala, vidno že je tam zbytočné jednoducho jej povedať nezobere, neurobi a basta! Ty si jeho matka a ty určuješ čo sa bude alebo nebude robiť.
Pokiaľ by olizovala a neviem čo, nadrzovku by som vytiahla servitky a maleho začala hneď utierať. 😠

miskab
18. okt 2012

@cucuriedka to mas teda pravdu ,,,presne ako hovoris , musim to urobit ako pises lebo ja som uz z nej na nervy ked uz viem ze dojde som znechutena a tonemame ani sukromie stale je tu ,,,a vecer ked ide z roboty o osmej dojde aj ked vie ze maly uz ide spat no co jej mam na to povedat nemozem jej povedat nechod k nam vecer , a nebyvame sami ked budme sami pocitam ze bude u nas asi aj spavat a to ma ozaj uz je.ne 😠 😨

miskab
18. okt 2012

@sashabb aj to som uz robila isla som ho umyt aj som jej povedala a aj tak to robi ja to chcvem najskor po dobrotky ale asi sa to neda musim bit odporna uz