Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

misss
15. apr 2010

janette - som sa schuti zasmiala na to šušlani.. 😀 😀 ..TOMASKO, JAKY SI KLAŠNY, TY JEDEN MEJKO..aaaaaaaa..
..a ja tu svokru opravujem uplne v klude, niekedy sa na nu ani nepozriem a pokracujem v tom, co robim..len tak mimo reci...

a ona ma ku vsetkemu komentar..ked je v miestnosti 5 skupin a kazda ma rozbehnutu debatu, tak ona sa ku vsetkemu vyjadruje...pije mi to krv..

petinax5
15. apr 2010

Viete čo ma najviac s...e? Svokra má doma bordel ako v tanku a keď ku mne príde a nebodaj mám dva tanieriky pri dreze, tak ich začne umývať, utrie mi linku a ja som mimo. No dovi-dopo. A keby ste prišli k nej, tak si musíte poodhadzovať veci zo stoličiek aby ste si mohli sadnúť a o riade ani nejdem hovoriť. Hocikde špaky od cigariet, lebo fajčí vnútri, ale hovorí že nie. Hlavná vec, že keď k nej vojdeš, tak dostaneš facku od cig.smradu. A som povedala, že žiadne návštevy, keď fajčí. Ja si to neprajem, aby moje deti dýchali ten smrad.

misss
15. apr 2010

Ked sme este neboli zobratí a prisli sme k nim a neboli doma tak som pol hodinu umyvala riady a vyupratovala celu kuchynu a ani BU mi nepovedali.. 😝 😝

janette4
15. apr 2010

misss,presne toto som mala na mysli.minule som bola u kamarátky,ktorá má o niečo mladšiu dcérku a hovorí je:kistínka,pozri,máš tu fajea(frajera),normálne ma nadvihovalo.

petinax5 a nebola si náhodou u mOJej svokry,lebo u nej tiež nikdy nie je poriadok,keď sa chceš napiť vody,musíš si umyť riady.HLAVNE,žE KEĎ tu bola naposledy,v detskej izbe bolo pár hračiEK na zemi a môjmu manželovi povedala,čo tu máme taký bordel.no ešte že som nebola doma.povedala som mu,že jeho matka nech si najprv uprace hnoj spred dverí a potom kritizuje moju domácnosť 😝

marcelkatt
15. apr 2010

Ahoooojte nevestičky, ja sa po dlhšej dobe hlásim. Nie, že by mi svokra neliezla na nervy, ale nič také sa ani neudialo, pretoťe sme ani v podstate neni v kontakte. Ja som teraz išla na mesiac k sestre do UK, takže úplná pohoda. Naposledy som svokru videla asi 2 minúty deň pred odletom a stačilo 🙂

marcelkatt
15. apr 2010

janette u mojej svokry je tiež často bordeeeeel... a to býva iba so svokrom. Horšie ako, kde sú rodiny s malými deťmi.

janette4
15. apr 2010

marcelkatt,už som ťa tu postrádala.ja viem,minule sme písali,že sú obidve rovnaké.aj moja býva v podstate len so svokrom a švagrom,ale ten väčšinou nie je doma,aj svokor je hrozný bordelár.

janette4
15. apr 2010

Môj manžel si do spoločnej domácnosti doniesol veľa zlozvykov z domu.ako,fakt som sa nestačila čudovať.žačala som "tvrdú drezúru" 😀 ,ešte to neni celkom podľa mojich predstáv,ale podstatne lepšie. 😀

petinax5
16. apr 2010

janette4: to môj manžel bol hotová pohroma. Všade bordel, riad, no mal to v trubke. Oznámila som mu, že nie som slúžka, aspoň že o tom neviem, lebo nevidím žiadnu pracovnú zmluvu s kolónkou "slúžka" a že ak to robil tak doma a bolo po ňom upratané, tak pri mne to robiť nebude. Tiež nehovorím že je to úplne tip-top, ale natrápila som sa dosť. Hlavne ma štvalo keď som po ňom nič neupratovala a musela som žiť v tom bordeli, ale zvykla som si. A keď si nemal čo obliecť, lebo špinavé prádlo nebolo v koši na prádlo, tak sa trochu spamätal. Už je to lepšie.

tatiana305
16. apr 2010

janette4... ja mam ten isty problem..moj muz bol zvyknuty od maminky na pchanie sa do mu do ritky.. a na oblushovanie obskakovanie a vyvaranie...a ked odisiel od maminky tak bol zrazu problem lebo nemal kto za nim bordel upratat ani kto ho obskakovat..ja teda ten typ zeny niesom...co by som mu za zadkom chodila 😠 tize sme s tym dlho bojovali... kym pochopil.. ze to neni samozrejmost.. ze jeho odhodene oblecenie po celej miestnosti sa samo dostane na svoje miesto a podobne...

tatiana305
16. apr 2010

doma bol zvyknuty aj na to ze sa moze bavit hociakym tonom...ked vyskocil na svoju mamicku bedzvodovne..tak mu len povedala dobre zlatko.. 🙄 a ja mu hned poviem co si myslim.. tak to bol tiez pre ne ho dost velky sok 😀

poki10
16. apr 2010

baby, tak u nas doma mam drezuru ja. a mam pocit, ze cim viac sa snazim, tak tym je to horsie a cim viac ma buzeruje tak tym menej sa mi dari. on je totiz strasne vytoceny len ked mi nieco prihori 😠

tatiana305
16. apr 2010

poki ja som mala kedysi takeho priatela :D co ma nutil cesat strapce na koberce vzdy ked som po nich presla.. a rozculoval sa ze som nevedela umiestnit vazu presne na stred :D:D

poki10
16. apr 2010

no, to je na slak trafenie 😀 vcera som sa dozvedela takeee veci, ale take, ze som nechapala. no mne padaju vlasy, a dost. on len chodi po celom byte a zbiera 😀 ja uz si volakedy nemozem pomoct, tak sa mu smejem 😀
tatiana, ale ja uz som si zvykla, jednym uchom dnu a druhym von. lebo to by som sa zblaznila. on aj rano ked vstane z postele, tak ma ustlane presne ako podla pravitka a to si nevidela ako ma narovnanu aj obliecku. ja to nechapem. akurat sa na to pozeram, lebo este lezim a nevychadzam z udivu 😀

janette4
16. apr 2010

poki,nechcem sa ti do toho miešať,ale ja na tvojom mieste by som asi zbystrila,aby to neprešlo až do choroby.keď už teraz máš drezúru a to nie ste ani zobratý....

mňa na jednej strane manžel rozčuľuje,že všetko necháva rozhádzané,ale toto by som fakt nezniesla. 😝

poki10
16. apr 2010

vies, ked ja volakedy ale neviem,ci si mam myslet, ze som bordelar, alebo ci on je taky puntickar...

bubina1
16. apr 2010

poki..... prepač mi, že reagujem, ale neda mi to...to je fakt, že este nie ste zobraty a gezuje ta...čo bude robit ak sa vezmete...ja by som bola tiež na pozore.... a to nereagujem na to, že si pekne ustelie postiel..ale na to, čo si napisala vyssie.... "tak u nas doma mam drezuru ja. a mam pocit, ze cim viac sa snazim, tak tym je to horsie a cim viac ma buzeruje tak tym menej sa mi dari. on je totiz strasne vytoceny len ked mi nieco prihori " a ked napriklad niečo prihori tak akože sa čo stalo? nič také.... čo urobí ak sa ti podari mu prepalit žehličkou jeho oblubenu košelu napriklad? trocha to zavana psychickým týraním....

bubina1
16. apr 2010

to že ak ty si bordelar a on puntičkar, to ho neoprávnuje ta este buzerovat...a asi to bude poriadna buzeracia ak si mala potrebu to dat na sklo.....

poki10
16. apr 2010

no, zatial,ked je toho vela,tak sa na tom zasmejem, alebo mu poviem na to svoje a povadim sa s nim a je ticho. do jeho veci sa ja nestaram, pere si sam, aj si sam zehli. pravda je taka, ze ked sa to neda vydrzat, tak idem prec. a ked pridem tak uz je ticho a jakeby sa nic nestalo. neviem, ale niekedy mam ozaj pocit ze asi nic neviem urobit. ja priznavam, ze ked som byvala s rodicmi, tak som mala bordel, hadali sme sa preto. teraz sa snazim a zase je zle...

bubina1
16. apr 2010

ale pocit, že asi nevieš nič urobit ti dava tvoj frajer ..... lebo ak sa snažíš, tak by ta mal podporovat v tvojej činnosti a nie kritizovat za každu maličkost....

janette4
16. apr 2010

poki10 vidím,že čakáš bábetko a neviem,či si to tvoj priateľ uvedomuje,ale pri malom dieťati je poriadok veľmi zriedka.budeš si musieť vybrať,či chceš mať nablýskanú domácnosť,aby bol priateľ spokojný a nebuzeroval ťa,alebo šťastné a spokojné dieťa.pretože ak budeš celé dni tráviť len upratovaním pre jeho spokojnosť,budeš unavená a vyčerpaná a nebudeš mať toľko času na dieťatko.

marcelkatt
16. apr 2010

Baby ja, mám taký kľud od tej mojej svokry, taký balzam na dušu ju nevidieť, nepočuť. A keď prídem na SR, tak ju ani nelánujem vidieť... a teraz, keď čakáme druhé mimi, tak dupľom nepotrebujem sa stresovať.

marcelkatt
16. apr 2010

Presne pri deťoch poriadok asi iba keď spinkajú...

poki10
16. apr 2010

bohuzial sa s tym bude muset zmierit, a ked nie, tak nemam o com debatovat. alebo mu zavolam jeho mamu, aby mu povedala, aky bol on ked bol maly a ci vsetko neolizoval, atd...ta ho snad spacifikuje 🙂

janette4
16. apr 2010

marcelkatt,tak sa predsa podarilo...gratulujem a prajem krásne,bezproblémové tehotenstvo 🙂 a čo najväčší kľud od svokry 😉

poki10
16. apr 2010

tak, tak, bud rada, ze mas momentalne pokoj 🙂 tehotna zena sa nepotrebuje zbytocne stresovat

marcelkatt
16. apr 2010

Ďakujem moc Janette. ešte som nebola u dr, som objednaná na 28 apríla, tak dúfam, že bude všetko v poriadku.

marcelkatt
16. apr 2010

Poki súhlasím s Tebou. No moja svokra je taká podrýpačná krava.

tatiana305
16. apr 2010

no tak baby vcera som sa dozvedela dlasie nove info od muza.. ..ale to je klasicky scenar.. kazda to zrejme pozname.. najnovsie som postvala muza proti nej... ohovaram ju pred nim..a nechcem aby tam chodil aj s malou 😀

poki10
16. apr 2010

jednym uchom dnu a druhym von 😉 a nechaj ju nech si porozprava svoje, prikyvuj a za chrbtom si urob ako chces ty. uvidis, ako sa bude citit na koni, ty ale budes vediet svoje, ale bude takaaa dobra nevesta 😀
teda ovsem v niektorych situaciach sa neda byt ticho...take pozname 😀