Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

vyzkumnice
4. mar 2013

@flower72 Fiha, ty to mas nejake obratene. Ale tu aspon vdaka za svokru 🙂 OOO, kto z nas to moze povedat? Inak, daj pozor, na tu oslavu by som zvazovala, lebo ja som prakticky zo stresu porodila o 9t. skor. Tak porozmyslaj, ci ti take stoji za to... Asi by som sa na nieco strasne vyhovorila, alebo ze lekar mi kazal absolutny klud apod. Skoda, ze nevychovala Zaticu Puskarovu!!! 🙂 Ta mne vo svokrinych reciach uz tiez lezie na nervy. A s babatkom si sprav, ako to tebe vyhovuje, budes potrebovat hlavne pokoj a pohodove prostredie. Mne doma asi 3-4 dni po prichode z porodnice oxidovala svokra a to boli nervy! Potom sa ti nic nedari, dojcenie, spanie, ani do jedla chut nemas, aj ked si hladna... Drzim palce

daduska2009
6. mar 2013

Vrrrr mna asi raz porazi z tej mojej svokry,tak vonku je +10stupnov a ona malemu Kubkovi ze zimnu bundu aby som dala aj sal aj rukavice lebo fuka vietor.Ja jej na to:To by sa akurat dobre spotil a ochorel a uz je v chalupe chvilu ticho ...:(

dadula83
6. mar 2013

@daduska2009 no ja som mala dnes to isté. netiekla nám voda, tak prišiel opravár.obliekla som malú do overalu, zobrala do nosiča a išla s opravárom do pivnice. samozrejme, že tam hned nabehla svokra so slovami: chod s tou malou hore, ved jej tu bude zima...a pritom v pivnici je +8. Tak som jej povedala, že nepojdem, že malá má zimný overal a cíti sa určite super. samozrejme, že sa zatvárila urazene, že asi ako som si mohla dovoliť oponovať!

dominika1516
8. mar 2013

Baby pomoooooc mne asi hrabne s akcnej svokry :-\ .. cakame babatko a chcem pokoj ale pri nej to nejde stale mi huci o svojich problemoch ktore ma nezaujimaju stara sa co si kupime ako si vymalujeme naco kupujem niektore veci do vybavicky naco sa vobec chceme odstahovat ved u nej sa vraj mame dobre a dakedy mam pocit ze to nezvladnem ako som psychicky dost silna a nikdy by ma nenapadlo ze ma dorazi svokra svojou extra akcnostou ale toto je moc asi sa tak chova preto ze jej dcera to od nej vyzaduje a mysli ze asi aj ja no ako jej povedat ze ja chcem klud ticho pokoj a zit podla seba? .. a to sa bojim ze ked sa odstahujeme tak bude kazdy den u nas a ze sa mi bude kafrat do vychovy lebo uz teraz hovori co musim a co nemam robit :'( :'( :'( .. som zufala a vobec sa nebudem cudovat ak pridem koli stresu o mlieko :-\ .. preco nemoze byt ako moja mamina a radit len na poziadanie nestarat sa preco naco a zaco a nechat nas zit ako chceme mi a nie ona ? ? ? :'( :-\ :'(

mykaellle
8. mar 2013

@dominika1516 to mi je ľúto, ja by som so svojou pod jednou strechou nevydržala, presne ako tvoja, stačí mi tam návšteva, idem cikať, hneď kričí, že kde som... 😕

nherry
8. mar 2013

@dominika1516 Ak mozte co najskor sa odstahujte. Mne sa svokra stahovala 2t pred porodom a do 2 dni som precasne porodila. Total stres. Rano vstavala aj cez vikend daco po 6. Nevyspala som sa cez tehotenstvo a teraz sa uz neda 😀 . Teraz ked svokre volame tak ju budime o 8:30 lebo este spi. Ide ma z toho porazit ked si na to spomeniem.

dominika1516
8. mar 2013

@mykaellle paaaani sila :-\ .. ja by som najadsej usla na druhy koniec sveta ale ona by iste aj tan dosla ..

@nherry uzasna empatia z jej strany :'( .. neznasam ked sa do mna niekto stara radi mi prehnane a snazi sa ma riadit ved je to nas zivot a nie jej a nase dieta a taktiez som tehotna JA .. bola celkom v pohode ale od kedy som tehu tak sa citim jak keby som mala 12rokov a musela ma vodit za rucicku uz sa aj bojim porodu ci nahodou tam sa nedotrepe ale ked hej tak do nej uz hodim placentu .. 😀 😀
inak ja chcem porodit tak cca 3.5. a termin mam 10.5. tak sa asi necham vytocit svokra je zaruceny recept na predcasny porod ako vidim 😀 😀 😀

wieruss
8. mar 2013

@dominika1516 tak preco jej to nepovies ? Normalne s kludnom a chladnou hlavou " prosim Vas nechajte ma tak, ja dobre viem, co ano a co nie" a bodka... ja sa so svokrou uz neserem v rukavickach, proste jej poviem a jak a ked ma moc sere poviem manzelovi. Kazdy si k tebe dovoli len tolko co ty sama dovolis... a takisto s tym, ze sa ti bude hrabat domov kazdy den, proste NIE, jednoduche a kratke, ty potrebujes svoje sukromie a ona moze prist ohlasene tak raz tyzdenne ak ma zaujem 😉

dominika1516
8. mar 2013

@wieruss aj ked jej povieme tak to mozme opakovat kazdy den dookola lebo jej povieme s kludom a par hodin je pokoj a potom zas len huci a ked jej to drahy povedal narovinu uz hnusne tak len vrestala ze sa pojde obesit ked ju tak neznasa ..
jednoducho neviem nenapada ma nic ako by som to mala riesit pekne ani zle to nejde asi fakt len odstahovat sa a neotvarat dvere a nedvihat telefon 😀 😀 😀

wieruss
8. mar 2013

@dominika1516 tak ju ignoruj a ked neprestane z vyvadzanim zober sa a odid... priste aby si uvedomila, ze co vravis myslis vazne ... ocividne je to dalsia hystericka manipulatorka co vsetko riesi psychickym natlakom 🙄

zuzanka999
8. mar 2013

Inak zabudla som minule k svojej správe o svokre dodať. že mi raz navrhla, že ak by som chcela, kľudne so mnou bude pri pôrode !!!! 😀 😀 😀 Hneď ma oblial studený pot a tá predstava ako ja rodím a ona nado mnou že "dýchaj, dýchaj, fúú fúú, tlač tlač... " ma dostala do kolien 😀 😀 😀

dominika1516
8. mar 2013

@wieruss velmi dobry napad tak ju naseriem a ja budem mat klud na par dni 😉 .. dakujem 😉
hehe ta predstava svokry pri porode je desivaaaa dychaj dychaj 😀 😀

zlatica36
8. mar 2013

@dominika1516 naroviny povedať jedno veľké STOP!!!! To jej pripomenúť, zakaždým keď na to zabudne....obyčajne citové vydieranie z jej strany.. Vieš koľko takých svokier bolo, čo sa chceli akože ''obesiť'' ....a veselo ''chcú len dobre '' naďalej 😠 '

simonasla
8. mar 2013

@mykaellle tak toto si mmi pripomenula moju svokru 🙂 keď idem na wc, tak " kam ideš" ? 🙂

stellamaris
8. mar 2013

@zlatica36 mas pravdu,takych svokier je dost,uz sa mi dost ludi stazovalo v poslednom case 😖 najviac ma stve iba fakt,ze svokra sa pred druhymi nevinne tvari a za mojim chrbtom ma ohovara,ze ona nevie,preco sa s nom nebavime,ved ona nam tolko pomahala a ja som nevdacna.........jej vymysly !!!! !Kvoli nej sa so mnou niekolko ludi nebavi,pretoze ma dobre ociernila pred nimi. Radsej sme sa odstahovali,nikomu nic nevysvetlujem,nema to cenu a svokru psychopatku uz viac nechcem vidiet.A to iste jej obaja synovia-ublizila totiz aj im a to dost.

dominika1516
9. mar 2013

@zlatica36 ved toto ze zahra divadlo ocierni ma vsade naokolo ze aka som zla ze draheho huckam proti nej a dristy som rada vsak aspon za jedno a to ze on jej povie ked je zle jo staci ze ide do prace a uz do mna huci ona nam dokonca ani neklope do izby len vleti dnu a uz huci do nas cize mas pravdu je nacase povedat stop a vypadnut od nej a povedat narovinu ze si nezelame jej dennodenne navstevy .. 😉

stellamaris
9. mar 2013

@zuzanka999 tak so svokrou by som nerodila 😀 uz iba ked si predstavim,ze sa svokra pcha medzi stehna,aby jej nic neuslo,je strasna.....mne stacila svokra,ked zahlasila,ze ide so mnou na ultrazvuk 😀

2m3b
13. mar 2013

joj baby ja som bola taká štastná že som od svokry odišla ale už sa to opat začína 😨 😨 😨 zase začína robit peklo ani nepomohlo že sme sa dalej odstahovali to neni normálne že nedá pokoja dost že mi mi odpratala všetkých kamarátov s ktorými som sa mohla aspon porozprávat ale ešte aj vlastná rodina sa mi obracia chrbtom je to hrozné že si furt niečo dokazuje že je niečo viac už mi to lezie na nervy vždy som hej vykričala na rovinu čo si o nej myslím ale ona furt nedá pokoja ja už nevládzem normálne mám pocit že mi chce zničit život aj svojmu synovi nie aby bola rada že sme štastný obaja že máme krásne dieta ale ona proste nás chce silou mocou rozdelit nie aby sa tam starala o svoju dceru čo hej doma ostala na krku ale musí sa do nás fur drbat 😨 😨 😨 😨 😨 je to na zbláznenie ☹ ☹ ☹

zlatica36
16. mar 2013

@2m3b ignoruj ju.... Úplne!! Prestaň dvíhať telefón atď....a keď niekto ti ju v rozhovore pripomenie,tak povedz, že buď zmení tému, alebo sa rozhovor skončil. A trvaj na tom.... Keď neprestanú, zdvihni sa a odíď....proste ju vymazať zo života..... Nereagovať.... Ignorácia je ten najhorší trest pre takychto ľudí .....

radka422
16. mar 2013

Čítala som tu veľa o vašich svokrách, ale bez urážky baby 🙂 ani jedna z vás nezažila to čo ja a preto sa chcem s vami o to podeliť. Ani neviem kde by som začala. Mám 21 rokov. Môjho muža som veľmi ľúbila, bola to veľká láska a strašne sme chceli mať spolu bábo. Nakoniec sa nám to aj podarilo. K svokrovcom som začala chodiť až keď som už bola tehotná a po svadbe som u nich aj bývala. Nikdy to nebolo dokonalé, nijak zvlášť sme si nerozumeli, ale to som ešte nevedela, čo ma čaká po pôrode. Chodili za mnou stále do pôrodnice, čo mi bolo už až nepríjemné, lebo som chcela mať po boku svojho muža, on chodil každý deň, ale chodili aj svokrovci a bola som z nich nervózna lebo svokra mi dávala už od začiatku svoje "múdre" rady. Prišla som s malým domov. Počas kojenia mi niekoľkokrát vtrhla do izby. Už som bola z toho na nervy, bola som nervózna ja, aj malý. Môj muž jej to vysvetlil. Vydržalo to asi tak 3 dni. Malý mal jeden týždeň keď si ho pýtala von, lebo s ním chcela ísť do nášho baru na deň detí. To ma úplne vytočilo, lebo malý bol ešte úplne malinký a posledné čo by potreboval je byť v zafajčenom bare s hlasnou hudbou. Vtedy som povedala mužovi či je normálne, že to nemôže myslieť vážne. Začala vykrikovať, že jej malého nedávam a že ho pred ňou schovávam. Dennodenne mi nedala pokoj, chodila za mnou do izby, keď som vyšla z izby išla hneď za nami, nedala mne ani malému pokoj, mala som pocit, ako keby ma chce úplne nahradiť v role matky. Ona chcela rozkazovať o všetko, keď som dala malému nejakú hračku, tak mu ju zobrala a ešte predomnou povedela, že Adamko daj mi to, že toto neni hračka pre teba. Stále sa to stupňovalo a ja som bola naozaj zúfalá, pred mužom sa hrala na strarostlivú svokru. Lenže keď odišiel do roboty, tak mi škaredo nadávala a pomaly ma išla aj byť. Ja som bola zhrozená, celé dni som preplakala, ja som sa s tak zlým a zákerným človekom ešte v mojom živote nestretla. Bola som tam ako niekto úplne cudzí, na jednej strane som nemohla používať hrnce a pred mužom a svokrom vykrikovala, že som darebná lebo nič neuvarím. Keď som sa sprchovala vykrikovala na mňa, že míňam moc vody. Jeden krát som si dovolila ísť sa okúvať, na druhý deň, už chýbala zátka z vane, lebo som minula veľa vody. Dokonca baby, ona mi vynadala ešte aj za to, že som si po sebe na záchode spláchla. To som len pozerala s otvorenými ústami, podľa mňa je to základný hygienický návyk. Stále sa to nabalovalo a nabalovalo. Kúpila som si drahé nápoje na chudnutie a ona mi to z pažravosti vypila. Proste ja som bola zúfalá. Vykrikovala na mňa a mojich rodičov strašné špinavosti. Všetko vyvrcholilo, keď muž odišiel na futbalové sústredenie a ona ma aj s 8 mesačným bábom vyhodila z domu. Išla ma pomaly byť a keď som bola na ulici, ešte na mňa vykrikovala kurva a podobné veci. Pritom môj muž bol môj prvý chlapec a dúfam, že aj jediný. Ked sa vrátil domov tak mu nahovorila, že ja som odišla sama a všetko som si na nu vymyslela, lebo už som nevedela čo robiť tak som chcela spraviť peklo. Najhoršie je, že my sme nad ich domom nadstavovali. S mužom sme sa porozprávali a hneď v tej deň sme sa rozhodli presťahovať. Na stavbe sa nám nekúrilo, nič sme nemali, malý nám hneď ochorel, bolo to strašné. Každý deň svokra na mňa na dvore vykrikuje. Čakáva muža z roboty a vykrikuje mu že kradnem, že aj jej som koľko vecí pokradla, že som kurva a že si chová hada na prsiach. Je to strašné. Dokonca má ešte špajzové okno do našej chodby a cez neho na mna chodí vykrikovať. Dnes som sa rozhodla, že to vyriešim, napchala som tam polystirém a zaklincovala, keď som sa vrátila domov, celé to bolo vyvalené. Ja už neviem čo mám robiť, som mladá baba, ale mám pocit, že som na pokraji zrútenie. Už neviem ako ďalej, chcela som mať krásnu rodinu a byť šťastná, ale jediné čo mám sú nervy v čudu a úplne pošahaná psychika. je to strašné takto žiť.

ejco
16. mar 2013

tak ta ti dava zabrat 😠

stellamaris
16. mar 2013

@radka422 ahoj,mas ale svokru bestiu,ti poviem 😕 a tvoj manzel,komu veri,tebe alebo svokre?

radka422
16. mar 2013

Môj manžel je trochu zložitý. Najprv veril mne. Teda aj teraz je to tak. Len to je ťažké, lebo on sa ma pred každým vždy zastane, kvôli mne sa skoro aj s vlastným tatkom pobil, ale na druhej strane keď sme sami, tak mi to vyčíta a núti ma, aby som mala so svokrovcami dobrý vzťah a chce, aby som k nim chodila a dávala im malého, ale ja som ten typ človeka, ktorý nezabúda a každý kto mi raz ublíži ten u mňa skončil. No a môj manžel to berie tak, že nechcem aby bol v rodine pokoj. Je to ťažké, lebo svokra ho mala len jedného a je na neho naviazaná. On ju moc nemá rád, ale berie to tak, že je to jeho mama a preto ma chce donútiť, aby som sa s nimi rodinkovala, ale ja to jednoducho už neviem, preto medzi nami niekedy vznikajú hádky čo ma mrzí, lebo ja si myslím, že v prvom rade si máme rozumieť my a nie naši rodičia, je to predsa o nás dvoch a o našom synovi, ale on chce strašne silou mocou docieliť to, aby som sa sklonila pred jeho mamou a uznala svoju chybu. A keďže si každý stojíme za svojím a každý sme strašne tvrdohlavý tak niekedy vznikajú ozaj konflikty.

radka422
16. mar 2013

@ejco to teda dáva. Viem, že v každej rodine sú nejaké problémy, ale ja som vyrastala v harmonickej rodine a ja som nikdy nebola zvyknutá na vykrikovanie a zákernosti. Mne moja mama ani tato za celý život nijako nezahrešili. Proste u nás doma toto nebolo preto sa neviem stotožniť s tým čo sa u svokrovcov deje. Oni sa hádajú aj medzi sebou, niekedy sa hádali o pol noci, kričali po sebe, pomaly išli policajtov na seba volať a nevadilo im, že v druhej izbe spí ich vnuk, vždy brali ohlad len na seba a svoje potreby.

ejco
16. mar 2013

vsetko chce cas,neries ju a nevyjadruj sa na nu.Usmev na tvari a hotovo 😉

danjelca
16. mar 2013

@radka422 prestahovat hned ako to bude možné...ver mi hocijako nahovor muža...to bude raj a nie toto peklo!

zlatica36
16. mar 2013

@radka422 vykaslat sa na nadstavbu a ODSŤAHOVAŤ SA!!!!!! Ver mi!! Keď nechceš prísť o nervy, tak zavel na odchod!! Radšej pod mostom ako nechať si žrať nervy..... Si mladá a máš dieťa a to ťa potrebuje normálnu a nie nervovo zrutenu!!!

stellamaris
16. mar 2013

@radka422 uz rozumiem,jediny syn....no svokra ma problem,beries jej syna,ona si mysli,tak sa snazi vam pokazit vztah......za kazdu cenu.Myslim,ze nema vyznam hovorit so svokrou,ignoruj ju,ukaz,ze si samostatna,o dieta a manzela sa vies postarat a skus manzela dostat na svoju stranu,potom by som rozmyslala nad prestahovanim,nema vyznam byt so svokrou v jednom dome,ani ja som to nevydrzala so svojou dlho,odkedy sme prestahovani,nemame s nou kontakt a zijeme stastne.museli sme sa trochu financne uskromnit,ale za ten stastna rodinny zivot to stalo 😉
ak sa situacia u teba este zhorsi,mozes sa vratit na cas k rodicom alebo nie?to by bola tiez moznost....ako sa zbavit svokry

radka422
16. mar 2013

@zlatica36 Nad touto možnosťou sme uvažovali ako nad prvou len to je trochu zložité. Lebo sme dávali komplet všetko nové a všetky úspory sme do domu vrazili, čo robí asi 60 000 eur a momentálne žijeme z ruky do úst a nemali by sme ani na podnájom. Keby nám niekto dá tie peniaze tak by sme v momente odišli.

radka422
16. mar 2013

@stellamaris Ja by som najradšej odišla a prerušila s nimi všetky kontakty, lenže môj muž to nechce, on ich nikdy nemal moc v láske, ale on ma s nimi núti udržiavať kontakty, núti ma ich zdraviť dokonca najnovšie odo mňa chce, aby som im začala nosiť malého aby ho videli a to mi na ňom vadí, že koľko nám oni naubližovali a stále chce byť s nimi v kontakte. ja keby som na jeho mieste, tak o nich ani nezakopnem, ale on sa im nevyhýba, dokonca čo ti poviem. Tak svokra mi jeden deň nadávala do kuriev a pod. výrazov a na druhý deň mi môj muž doniesol prepravku riadu, že to poslala mama, že máš jej to umyť v umývačke. Ale to už som nevydržala, nerada sa s ním hádam, ale vtedy som mu povedala, že už musí byť ozaj bez chrbtovej kosti, že to od nej zobral. Mala som chuť jej to vyhodiť von oknom. To je jednoducho žena bez hanby a chrbtovej kosti. Ja som v celom svojom živote nestretla niekoho tak zlého baby a teraz nesrandujem.