Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

radkanika
18. júl 2013

Jáj zienky, vy tu o svokre a ja by som zas o svokrovi mohla romány písať. Svokrovci bývajú cez cestu oproti nám, dom nám postavili a darovali ako svadobný dar. Svokor v živote nezaklopal, rovno vošiel a X krát sa stalo, ze sme s mužom boli v tom najlepšom a on bežne do spalne, ze ci doma sme a co robíme a my pod perinou a on ako keby sa nechumelilo, začal sa so synom vykecavat. Po každej takej chvíli ja a muž nervy, kricala som na neho, nech si s otcom poriadky narobí. Keď som kojila dcérku, deto, prišiel si a ze co robíme atd, myslela som, ze ho rovno prizabijem. Nemohla som sa ísť osprchovat, kým som sa sama doma nezamkla pre istotu!!! A milión ďalšieho. Začali sme sa zamykat, to sa ale zas svorka urazila a odvtedy k nám nechodí, len ak čosi nové kuknut a tak. Svokor mal zas blbe reči, ze co sa zamykame. No keď dcérka bola staršia, prestali sme, lebo zakaždým keď chcela ísť na dvor hrať sa, tak tiež nie som vratnicka. A začalo to znovu, teraz som tehotná, bežne sa stáva, ze si ležim doma v podprde a nohavickach, lebo ma uz všetko tlači a je horúco..a trebárs večer správy pozerame a zrazu pred nami svokor...ako duch ide, keby aspoň zakrici ze ide, alebo zaklopať,ale nič...a ešte sa tvári, ze pohoda, sadne si do kresla a začne trepat o tých jeho blbostiach, co kúpil, co ide kúpiť a pod. Takze zas len som vkuse v teplakoch a tričku a minule sme o ôsmej uz zamkli, hodila som sa do pyzama a svokor klopal..manžel zbehol dolu a uz som len počula vycitky, co zamykame a e chodíme s kurami spať...atd atd, no co vam poviem...ale nemá význam daco mu vraviet, lebo on to ma v pazi, on je pán sveta, on nám dom postavil a y budeme cely majetok dediť, tak mame byt ticho...

sharmana
18. júl 2013

@radkanika no moja, to je naprd, že vám dom dali, lebo to ti budú vyhadzovať na oči určite... ale syn by mohol takticky povedať, že si musia uvedomiť, že vy chcete aj súkromie a že majú klopať a bodka. neznášam, ked sa chlapi chovajú pred svojimi rodičmi ako sráčikovia 😝

radkanika
18. júl 2013

@sharmana no veď veru aj povedal, mama jeho sa preto aj urazila, to uz 4 roky su...ale s jeho otcom nemá význam hádať sa, vždy to skončí tým, ze muž príde vynervovany domov a nakoniec mu potom ešte otec vyvoláva a vypisuje SMS, ze nikdy taký drzy nebol, ze to je moja robota. Na co mu zas muz vykrici, ze ja s tým nič nemám, ale ze tiež im tam nechodime bez zaklopania, hoci cely život tam býval a ze ci ma taký problém rešpektovať súkromie. Svokor mu zväčša povie, ze je sprostý a zloži mu. Na druhý deň ako keby včerajšok neexistoval a odznova... Uz to ani neriesime, lebo my mame krásne manželstvo a nemáme uz silu ani chuť si ho ničít idiotom namyslenym. Manžel sa mi vkuse ospravelnuje, ze ho mrzí, ze ma takých rodičov, no co uz, viem ze chudák za to nemôže...

mirkave
18. júl 2013

@aadulik2110 moj dom-moj hrad. Ja som raz svokre povedala,ze nech sa v mojom byte so mnou bavi na urovni a slusne.a ona "ze to je aj Riskov byt".a akoze co? To akoze ked je to aj jej syna,tak sa moze spravat ako debil? Opravila som to "ze nas byt.moj a risov." ona je len navsteva,tak nech sa tak aj chova.postavila sa ako pav,totalne pohrdacne na mna pozrela a stale mlela to svoje.odvtedy nie sme v kontakte.nemienila respektovat zakladne veci,tak s nou nemam co riesit.vsetko to krasne ohladom deti jej unika.syn uz pekne chodi ,snazi sa rozpravat ako dospelak,vie nas rozosmiat....... 😀 a ona o toto vsetko prisla kvoli svojej hluposti a neustupnosti. Ked som sa jej ospravedlnila,ze pardon za zvyseny ton hlasu,ale aj tak trvam na tom,co som povedala,tak kaslala na to.nemam sa za co ine ospravedlnovat.niekedy som ju mala rada,rozumeli sme si,smiali sme sa spolu.minulost. jaj a aby som nezabudla- normalne,slusne som jej povedala,ze mi vadi (ked sme u nich byvali),ze mi chodi do kupelky,ked sa sprchujem.ze mi nie je prijemne,ze chodi pred nami naha(aj predo mnou aj pred risom).je normalne,ked prebehne s uterakom na sebe z kupelky do izby.ale ked sa vyslovene producirovala hola a este sa s nami rozpravala? Uplne bez hanby.bez hanby si ku nam sadla hola na postel pred telku a zacala si pinzetou vytrhavat chlpy medzi nohami? To bola vazne silna kava. Neprajem ziadnej pohlad na holu rozkysnutu svokru ☹ .a tie jej napady,ach jaj. U nej je problem,ze nieco urobi alebo povie a ked pride na lamanie chleba,tak sa robi chudiatko ranena srnka,ze ona nikdy nikdy nic take nepovedala,neurobila........

radkanika
18. júl 2013

@mirkave no aspoň uz máš kľud...

mirkave
18. júl 2013

@radkanika hehe,tebe ten dom aspon naozaj dali 🙂 moja svokra nam tiez dala.ale len reci "vy raz zdedite 2 byty.aj po babke,aj po mne.budete sa mat dobre.2 byty....." To,ze predala trojizbak a kupila jednoizbak a dokopy jej nic nevystalo.neviem,kde maju dedictvo po nebohom otcovi-ale to neriesim.to je medzi nimi dvoma. Len tie jej reci,ze ako raz zdedime vsetko po nej ma strasne seru.pardon za vyraz,ale vdaka tymto debilnym reciam o dedeni,sme nebrali uver,nekupili sme byt a roky byvame v mestskom najomnom malom byte.samozrejme sme si zvykli.a pevne verim,ze sa mi raz,ked budem velka,splni sen a budeme byvat vo vlastnom 3- alebo 4-izbovom byte. Ved naco by sme teraz brali uver,ked raz zdedime.ostala v nemom uzase,ked som jej zadrela,ze sa tesime,ked zomrie. Na vysvetlenie som pouzila jej slova "raz zdedite a budete sa mat dobre" no dakujem pekne....

mirkave
18. júl 2013

@radkanika bolo to bolestive,uplakane,vynervacene,ale ano.mam klud.a tak mi to vyhovuje

radkanika
18. júl 2013

@mirkave 🙂 to ak zvyknú rodičia chlacholit, ze raz zdedite... Veď áno, len to raz kým príde...svokrovci toho majú ozaj veľa, dom dali aj dcére, majú svoj vlastný, prosperujucu firmu, luxusnú chatu i další byt a v podstate firma je uz prepisana na manžela, chata tiež, zvyšok ani neviem. No ja vždy vravim, ze s manželom sa toho dočkame možno tak najskôr v našej 60-tke 🙂 akože my to ani nepotrebujeme, neriesime, to len na margo toho, ze nám to svokor neustále prizvukuje. Ma 60 a je čiperny ako hociktory 30-tnik, neskutocne zdravo žije a stravuje sa, on ešte ani chripku nemal za tie roky, co ho poznám 🙂 tak mi idu na nervy tie reči o dedeni pre nás bezpredmetne. Mna na tom teší jedine to, ze naše deti budú mat dobrý štart do života a pre ne si vždy do jazyka radšej kusnem. Nechcem nič pre seba, ale nech moje dietky sa majú dobre.

pegi7474
19. júl 2013

@mirkave no sak prave vzali ju druhe deti a uz prisli na to aka je a nechcu mat s nou nic spolocne dojdu len pozret a jak im zacne rypat vezmu sa a idu prec no ale my to mame cely den ale sak ja uz som na nu zavolala aj poriadkovu komisiu aj lekara tak bere nejake lieky od nervov tak je taka otapena ale aj tak ja by som bola najradsej keby uz zmizla nekam do p... a bol by klud ach jo...

sashabb
19. júl 2013

@radkanika tak toto by som určite nestrpela! ako máte poriešený plot a bránu? veď dom zamykať netreba, treba len urobiť poriadne vysoký plot aby nebolo z ulice vidieť a tam zamknuť bránu 😉
Ja toto nechápem, akože niekto by určite argumentoval veď Vám dali oni dom - ale tak preboha, mali by si uvedomiť, že ste rodina, ste dospelí, máte už svoje deti. A keďže svokor povie tvojmu mm, že je drzý, tak ho zrejme berie ako malé decko, ktorému môže stále diktovať. 😠

radkanika
19. júl 2013

@sashabb veru áno,svokor rad riadi životy všetkých v rodine. Niečo prerabame, musíme potajomky,inak je cirkus...potom na to príde, cirkus je síce aj tak,ale uz s tým nič nepravi,tak sa len ofuci,ze ničime co on postavil a tresne dverami. Momentálne ma znovu vytocil,potrebujem byt o 11.u lekárky,manžel príde za mnou až tam,lebo ma ešte dôležitú poradu. Včera svokor vraví, ze on ma nemá čas odviezť, ja ze veď v pohode, netreba. Dohodli sme sa s manželom,ze si vezmem taxi. Ráno svokor dnes nabehol, ze on NEMÁ RAD, keď ja chodím hocijakym taxi, ze to ma radšej on odvezie. Ja ze netreba. Odišiel nastvany, a teraz zas volal, ci ma ísť po mna (je v meste) a ze ma teraz odvezie. Ja ze mne je to skoro, ti ma sfukol, ci si neviem hodinu dve posediet v čakárni a čakať!!!! Akože určite v 9.mesiaci sa mi chce na lavičke sedieť, lebo on neskôr nemôže a taxikom si neželá,aby som šla...wrrrrrrrrr

mirkave
19. júl 2013

@radkanika jejdanenky,ze cakat hodku dve hahaha 😀 😀 😀 radsej tym taxikom.lebo nam svokra aj na oci vyhodila amortizaciu vozidla,ze by sme nemali tolko odkladat,ale mali by sme jej zaplatit nejake peniaze navyse,lebo jej nicime auto.to,ze muz platil stale benzin a ked jej trebalo,tak sa len vozila.prispelo sa jej na emisnu a stk.ale aj to jej bolo asi malo.jasne,bolo to jej auto,ale pred uzivanim mojim muzom ziadne take veci ako opotrebovanie nespominala.niekto jej dal rozumy.zevraj sa to normalne robi v kazdej firme.az na to,ze ona neni firma,ale matka toho,co to auto pouzival.ale nevadi.nasporili sme potrebnu sumu a kupili sme svoje auto.to zas mala reci,ze naco sme kupili auto,ze teraz to jej stoji nevyuzite.ani pesi ani za vozom proste.

sharmana
19. júl 2013

@radkanika tak to je dobre, že manžel to chápe a aj sa nebál rodičom povedať svoje a že sa ti ospravedlnil....

no ja by som vyskočila do svokra, keby mi vletel dnu a ja by som bola len tak v spodnom prádle.... pravdupovediac, asi by som velmi nevedela fungovať pri svokrovcoch, ja som zvyknutá žit samostatne a nezávisle, prizabila by som hocikoho, keby mi liezol do domu bez klopania, zvonenia.... to je proste slušnosť... keby aspon zaklopú, pootvoria a zakričia, či môžu dalej...
ale najlepšie je proste ked sú svokrovci ani nie daleko, ale ani nie na 5 minút chôdze 😀

tomikejt
21. júl 2013

takyto mam ja zas problem. moji ex-svokrovci byvaju asi 45 km od nas. byva u nich aj moj ex s ktorym mam 1 a pol rocneho syna. rozisli sme sa pred polrokom, maleho za tu dobu videl 3 krat. podla predbezka ma narok na stretavky kazdy druhy vikend sobotu a nedelu od 14tej do 18tej v mojej pritomnosti. predbezko bolo vydane pred 2 mesiacmi, ale nebol tu ani raz. teraz k veci. ide o tu moju ex svokru. musim dodat ze som s nou mala pekny vztah, rozumeli sme si, vsetko ok, az na dake reci o tom co mam a nemam malemu davat jest, ale to poznate skoro vsetky. ide o to, ze odkedy som sa s ex rozisla a prestahovala, stale po mne chce aby sme chodili s malym tam. na cely vikend. samozrejme ze nie kazdy, ale ide o to, ze tam byva moj ex a ja mam z neho strach. ked sme tam boli naposledy niekedy pred 4 mesiacmi, krical na mna ze ma zabije ze som kur.va a podobne.. ked som sa s nim rozchadzala skrtil ma, vysklbal mi kopu vlasov a vyhrazal sa ze mi zobere maleho ze mna zabije atd.. ale ex svokre nevysvetlim ze sa ho bojim. ona len stale ze on sa zmenil nemusim sa ho bat.. ako jej to mam vysvetlit? nechcem sa s nou pohnevat. mam ju inak rada. ja som jej hovorila ze kedykolvek moze prist sem k nam na cely den, ale nebola tu ani raz. a teraz uz mi zacala pisat take smsky ze moj ex ma pravo videt maleho ze je to aj jeho syn a mame prist tam. ja som navrhla ze prideme na jeden den od rana do vecera, ale ona ze to sa im neoplati, ona silou mocou chce aby sme tam spali. a nenecha si ani vysvetlit ze maly nevie dobre spat inde nez doma. preto ani nikde nechodime na vikendy. ako jej to vysvetlit? nevie sa na to pozret z mojho pohladu. ako mam spat niekde, ked v druhj izbe je clovek ktory ma fyzicky napadol a vyhrazal sa mi smrtou? ani oka by som nezazmurila. a to aby som tam dala iba maleho neprichadza do uvahy, maly ich nevidel 4 mesiace, a zaspava na mne a aj v noci kontroluje ci som pri nom.

wieruss
21. júl 2013

@tomikejt vysvetlit jasne a polopatisticky : "svokra(teta, alebo ako ju oslovujes) nehnevajte sa, ale Vas syn ma skoro zabil a ja nelahnem do postele v dome,kde spi aj on. Na syna ma narok na 4 hodiny v mojej pritomnosti a ani to nieje schopny za nim prist. Vas som takisto volala, tiez ste nedosli. Navrhla som, ze prideme na cely den, ale ani to Vam nestaci??! Ako prepacte, ale tak bud chcete vidiet maleho alebo nie" a bodka. Nenechaj so sebou mavat. Okrem toho 45minut cesty neni tak daleko, aby sa nedalo to otocit hore dole jeden den.. Drzim palce 😉

tomikejt
21. júl 2013

@wieruss dakujem, akurat som pisala smsku, tak tieto vety sa tam uplne krasne hodia 😉

wieruss
21. júl 2013

@tomikejt za malo. Malicky si zasluzi klud na spinkanie, urcite by mu neprospelo, aby ste boli vystresovany obaja.. Okrem toho neviem si ani predstavit, ze vlastne ti sud dal taketo podmienky na stretavanie, ked ta partner takto brutalne napadol 😔

tomikejt
21. júl 2013

@wieruss no vies, to je zatial len predbezko, riadny sud este len bude, a on zevraj bude ziadat kazdy druhy vikend od piatku do nedele bez mojej pritomnosti a to by bol horor.. jeho kamarati su fetaci, on pravdepodobne takisto nepohrdne tym svinstvom tak naozaj mam velky strach..ale aj tak to ze ma napadol bude slovo proti slovu lebo nemam dokaz. ale mam z neho strach, som myslela ze ho poznam a on sa po troch rokoch takto prejavil. aky vychovny vplyv moze mat taky clovek na dieta.ta jeho mama mi robi vrasky..ona mi nikdy nic zle nepravila, rozumeli sme si, len toto nechape ze nechcem s ex travit viac casu nez je nutne, a uz vobec nie spat v jednom dome s nim.

moon1979
21. júl 2013

baby niečo na odľahčenie, ja som sa pobavila 😀

... vonku mrzne čím ďalej tým viac ... a moja svokra nerobí celý deň nič iné, len čumí cez okno ... ak to takto pôjde ďalej, budem ju musieť pustiť dovnútra ... 😀

wieruss
21. júl 2013

@tomikejt tak treba vyziadat toxikologicke testy a kym kojis tak na noc ti ho nemoze zobrat do tusim 3 rokov . Zhromazdi vsetky dokazy co sa daju, ze aku ma naturu a co ti urobil - ak ta niekto po tom utoku videl alebo videl jeho ako sa sprava.

tomikejt
21. júl 2013

@wieruss ano, ja som to do toho navrhu pisala, ze mam podozrenie na drogy, je nasilnicky, takze velmi zly vzor pre dieta..svedkom toho ako ma napadol nebol nikto, a svedkom tych vyhrazok bola jeho mama, otec a brat, ale to je jeho rodina a tazko budu svedcit proti nemu..jeho mama mi aj hovorila ze ja to prehanam, ze on len stratil nervy 😒 takze nakoniec ja som ta zla.. ale to je jedno, ide mi len o maleho..aj ked bola by som nerada keby takto prisiel o babku, ale ex nieje prenho vhodny vzor..nepracuje, zadlzeny, respekt nema pred nikym..lutujem ze vobec je v rodnom liste, teraz mam chut si otrieskat hlavu o stenu aka som bola blba

lucyfuk77
22. júl 2013

@tomikejt kolko krat ho bol pozriet odkedy ste od seba a kolko krat od predbezneho opatrenia? Vypisuje ti vyhrazne sms? Svokra mila / nemila, musi si uvedomit, ze ak chce vnuca vidiet ma prist za tebou. Ak chces dosiahnut upravu styku otca s dietatom (aby ho nebraval k sebe bez teba) musis pre to nieco spravit a to, ze ty mu budes syna nosit a prespavat tam cez vikend, to nie je...

mirkave
22. júl 2013

@tomikejt suhlqsim s @wieruss .babka musi pochopit,co sa stalo a ze mas strach tam byt,ked je tam ex.ak by chcela tak velmi silno vidiet vnuka,tak by sama ku tebe prisla a tesila by sa z vnucika.samozrejme sa jej nechce prist,mozno by sa trapne citila,mozno hanbila a mozno je len "leniva" vystrcit paty z domu,alebo jej syn zakazuje ist za vami.mozno chce on,aby si ku nim prisla? Tazko povedat.ale jedno je dolezite a na tom trvaj.ked chce vnuka,tak nech za nim pride.a nie aby si jej ho ty ku nim priniesla na zlatom podnose rovno pod nos.ak nechce pochopit,ze mas strach,tak bohuzial,vas vztah sa kvoli tomu zhorsi.a ked by tak moc chcela,tak nakope do prdele toho svojho "podareneho" syna a pridu pozriet tvojho syna v sudom stanovenom case. Za ziadnych okolnosti,by som nespala pri hentakom ex vo vedlajsej izby.svokra to musi pochopit

tatko_bebe
22. júl 2013

@nestastnanevesta ako to dopadla tema z roku 2007 🙂 podla mna svokra svoju nevestu nebude mat nikdy rada, lebo matka si bude stale podvedome chranit svoje potomstvo...

mamavera
23. júl 2013

@tatko_bebe sú aj výnimky, moja svokra je úžasná žena, s ktorou mám super vzťah napriek tomu, že s jej synom roky nežijem a mám nového partnera. Mala v sebe toľko sily, že sa postavila pred rozvodom na moju stranu a to môj manžel nebol alkoholik, gambler, tyran, iba uprednostňoval roky svoje záujmy pred záujmami rodiny, takže ja som bola až niekde na konci jeho záujmov. Zmena nastala, až keď už mne bol ľahostajný, potom sa začal snažiť, bohužiaľ veľmi neskoro.
inak, asi sa to prenáša, lebo aj moja svokra mal super svokru, vždy ju spomínala ako babičku Boženy Nemcovej, mala ju veľmi rada.

tomikejt
23. júl 2013

od decembra ho videl 2 krat ked sme boli na navsteve u jeho rodicov, ale odkedy tam na mna vo februari nahukal ze ma zabije lebo som si dovolila od neho vypytat dake peniaze na plienky a sunar, sme tam neboli. potom este raz bol tu za nim v aprili a odkedy je vydane predbezko, vyse 2 mesiacov, nebol ani raz. vyzivne samozrejme tiez neposiela. uz som rozhodnuta, musim byt neustupna. nepojdem tam na noc v ziadnom pripade. aj ked je mi luto ze sa vztahy medzi mnou a ex svokrou pohorsia, ale bud to pochopi alebo nie. aj ked myslim si ze nepochopi 😒 . aj to ma nahnevalo ze maly nevie spinkat inde nez doma, ale ju to ako keby nezaujimalo, hlavne nech tam stoj co stoj prideme na noc. alebo niekedy vo februari to bolo, zavolala mi ze ,,piatok si prideme po malinkeho,, ja som ostala v nemom uzase ze prosim? ako pridete? a ona ze ved ja nemusim ist, mozem si odpocinut. no urcite by som im dala len tak maleho, vtedy mal rok a 2 mesiace. ach ach
@mirkave
@lucyfuk77

michellka85
23. júl 2013

@radkanika moja zlata, tak vela nervov prajem, aby vsetko dobre dopadlo.. na tie navstevy ma len jedno napadlo- ako oni k vam, tak vy knim! ale poriadne, tak, aby ste ich nacapali holych a pod 😝 nech si "uziju" ako vy rodinne navstevy 😠

michellka85
23. júl 2013

@tomikejt aj tak klobuk dole pred tebou, ze si sa dokazala rozist, zacat od znova, prajem vela sil, si neskutocna zena!!! 😵

tomikejt
23. júl 2013

@michellka85 aj tak mi dlho trvalo kym som sa k tomu odhodlala, ale ked mal maly skoro rok uvedomila som si ze vlastne zijem nonstop v strese, trapim sa a niesom stastna, len som chcela udrzat rodinu, ale ked zijes s niekym pre koho sloovo rodina nic neznamena, uraza ta a ponizuje, len lutujem ze som to nespravila skor. ale vies ako, ked som bola tehotna hovorila som si ze dieta ho zmeni, potom som cakala este rok a poviem ti ze konecne sa citim dobre, pribrala som, ked som zila s nim mala som ledva 50 kg 😖 a nezijem nonstop v strese, malemu takisto nic nechyba, ma tu kopu ludi ktori ho zahrnaju laskou, takze radsej bez partnera ako s partnerom psychopatom 🙂

lucyfuk77
23. júl 2013

@tomikejt vsetky jeho navstevy si napis, kedy a ako dlho bol. Budes to potrebovat na sude, hlavne ked sa bude dusovat, ze ho chce castejsie (bohuzial aj ked o neho nema zaujem, moze ti robit na prieky) takze je lepsie mat to napisane aby si na nieco nezabudla. Do sudu tam urcite nechod, urobis sama sebe a synovi zle...