Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

suem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radustek
20. mar 2012

@lenocka84 ked my sme este taki hlupi ze sem tam s nou prehodime par slov...muz si na to pomysli co mu spravila a najradsej by ju nakopal...dufam ze bude za to potrestana...za to ze sme sa vzali a ze sme stastni za to ho odsudila skoro cela rodina z jej strany lebo kazdemu natarala hluposti ale kazdy sam zbada neskor....len ma najviac mrzi ked vidim kamoskinu svokru ako sa uz rano prechadza s vnuckou tak mi to pride strasne luto....nedokazem pochopit ze vobec hento moze niekto spravit svojim detom...do konaca ja ten mladsi brat o ktoreho sa staral 4 roky tak aj ten sa mu obratil chrbtom...vsetci ho len zneuzivali a ked si chcel on zariadit svoj zivot a mat svoju rodinu tak uz bol hajzel... ☹

radustek
20. mar 2012

@suem vies co daj pokoj si asi nejaka zakomplexovana..

lenocka84
20. mar 2012

@radustek to poznam, ta moja tiez ani 1x nevzala kocik do ruk aby ho povozila.
a najlepsie je ze oni byvaju na vychode, a jej dve deti, dcera a syn sme v jednom meste. za nimi prist moze, ale tie 3km co byvame od seba je uz daleko. zijeme tu 6rokov, a vies kolko krat bola v nasom byte?

poseidonka
20. mar 2012

No ja to poviem takto. Moj manžel nie je dokonalý a moja svokra je podráždená stará klebetnica a o zvyšku rodiny sa vyjadrovať nebudem. Takž bavme s kludne dalej, sa som si svoje odžila minulé leto ked som začala podnikať, a len tak mimochodom

aj u nás sa všetko zmenilo KEĎ SA NARODILA NAŠA PRINCEZNA 😠

radustek
20. mar 2012

@lenocka84 asi ani raz mam pravdu???aj moja sestra ma uplne super svokru ta este aj taxikom ide len aby ku nim isla nechapem toto...

lenocka84
20. mar 2012

@radustek nie ved naco, to muz furt ze ked dosli tak ideme ku svagrine, my nie sme doleziti. a on to nechce pripustit. ale minule ked pocul ako ma ohovara, svokor zle zlozil telefon, tak ostal veru riadne zaskoceni.

radustek
20. mar 2012

@lenocka84 ty kokos...preco su take????nechapem to.... ☹ ja som si s nou prezila nocnu moru....stale mi spatne nadavala ked muz odisiel do prace vtrhla do izby a ze aby som vypadla ze to je jej dom a tak a pri tom dom je nas....ale co uz...byva u nas dole ale pojde uz byvat prec a nikdy ju nechcem vidiett

lenocka84
20. mar 2012

@radustek netusim, ja viem ze aj synovi povedala ze si nemyslela ze takto skonci, co ma dorazilo, a najlepsie bolo ked mi vycitala ze nepracujem, ze som bola 2 roky bez prace, len to si kusok pomylila, odkedy som skoncila skolu som stale pracovne aktivna, len v tom case som dala vypoved, ale popritom mi stale bezala moja mini firmicka. ale nevidela ma rano odchadzat do prace tak nepracujem, staci?
moja mamina mi nato povedala ze do buducna musim chodit rano na kavu aby to vyzeralo ze idem do prace. 😀 😀 😀

radustek
20. mar 2012

@lenocka84 ja odpadnem...toto neni uz mozneee...co spravime??asi dobre vyhubovat za to a mozno uz budu ticho

lenocka84
20. mar 2012

@radustek ta moja je taka huba ze dovi dopo, mne staci ked ju nevidim, nepocujem a som spokojna
staci ze je 400km od nas.
nie naradmo sa hovori najlepsia svokra, studena svokra.
len pevne verim ze mojmu synovi nebudem robit taketo veci, pevne verim ze budem dobra svokra

radustek
20. mar 2012

@lenocka84 to som aj ja vravela ze sa takto nekdi nezachovaam 🙂

lenocka84
20. mar 2012

@radustek uz len treba verit
zaklad je nesnazit sa niekomu zit jeho zivot, menit co mas zabehnute,

radustek
20. mar 2012

@lenocka84 presne tak hadam nejako bude ale myslim si ze ona rozum nedostane nikdy v zivote ☹

poseidonka
20. mar 2012

No vidíte kočky, moja svokra býva od nás neprehánam 15M a ešte žijem. Ale viete čo? Denne ma vytočí asi tak 10X 😢 ale už to ignorujem, po minulom roku, povedali i na dvore, že sa am isť dať liečiť 😝

lenocka84
20. mar 2012

@radustek tak vies komu niet rady tomu niet pomoci 😀 😀 😀 😀 😀

@poseidonka tak jej to treba vybavit, a uz nebude byvat 15m od vas 😉 😉 😉 😉

yvi83
20. mar 2012

Ahojte baby 🙂 ..daavno som sem neprispela, len obcas nieco precitam...tiez som mala so svokrou problem, mojmu manzelovi som o tom nehovorila, az kym aj moj pohar trpezlivosti nepretiekol...povedala som jej vsetko co ma trpi a nie len jej ale bol tu aj svokor a moj mm..samozrejme mm bol na mojej strane, ona si zo zaciatku nic nepriznala, no postupne to z nej aj tak vyliezlo a vsetci boli prekvapenii....este stale byvame v ich dome ale v maji by sme chceli ist do bytu...uz sa strasne tesiim, aj ked mi je luto ze sme si to tu prerobili, no aj tak mi to zato nestoji.....svokra sa somnou odvtedy nejak nebavi, tak ako tu mame zit???

radustek
20. mar 2012

@yvi83 byvate spolu v dome??my tiez a dom je svokrin???keby ste sa nejako oddelili ak ste si to tam prerobili je to skoda alebo si pytajte od nej peniaze za to co ste poprerabali

yvi83
20. mar 2012

@radustek byvame v ich dome, maju ten klasicky velky dvojpodlazny domisko, my sme na vrchu a nedelia nas ani dvere, lebo sa sem velmi ani nedaju dat takze len schodisko, takze je to tazke uz len koli navstevam, lebo kazda navsteva prejde najprv cez ich podlazie...a peniaze???maju este dceru ale ta zije v zahranici, tak ked sme im povedali ze na jar odchadzame tak ze sa to bude riesit jedine tak, ze ked sa dom preda, tak dostaneme vacsiu cast ako svagrina, lebo svokra nam povedala, ze ona nas neprosila aby sme tu byvali 😔 ...

radustek
20. mar 2012

@yvi83 jaj ah lebo aj my mame velky dom tiez dvojpodlazny len je nas a sme hore oddeleny dole ako su schody mame dvere len uz teraz ide ona prec....ale dali sme si tam predtym dvere tak ja sa zavrem a vlastne ja ju ni moc nevidim... 🙂

yvi83
21. mar 2012

@radustek a kde ide???ved aj tento by bol nas, keby sme svagrinu z polovice vyplatili, ale odkial zoberiem tolko penazii a uver splacat 30 rokov v dnesnej dome, no neviem....ja mam 3 izbovy byt co mi rodicia kupili ked som bola este sama, teraz ho mam v prenajme tak chcem ist tam, aj ked muzikovi sa to velmi nepaci ist do bytu ale ja sa zasa nechcem stresovat tu, a zasa nie je to byt v meste a le v dedine, len 4km od terajsieho bydliska je to len taka klasicka dedinska bytovka a momentalne je pekna, lebo sa minuly rok zateplovala a malovala 🙂

eaka
21. mar 2012

kočky, na zlepšenie nálady 😉 :

Sused na suseda:
- Sused, čo ste si kúpili nové auto? Staré sa vám pokazilo?
- Áno mám pokazené centrálne zamykanie dverí.
- Však to sa dá opraviť.
- Dá. Ale vo vnútri ostala zamknutá svokra.

eaka
21. mar 2012

a ešte jeden:
Telefonat:
-Uniesli sme tvoju svokru! Pozadujeme vykupne 1 00 000 dolarov!
-A co ked odmietnem zaplatit?
-Tak ti ju naklonujeme!!!!!

molly21
26. mar 2012

@suem ja tiez chodim na tuto temu sa obcas ventilovat. Neodsudzujem temu a tiez do nej obcas prispejem. Niektore prispevky sa mi zdaju byt z mojho pohladu prehnane ale neriesim nakolko neviem cely problem. ALE chcela som ti len napisat, ze nie vsetko je o komunikacii. Moja "tienova" svokra so mnou tiez nikdy nechcela komunikovat. Ked prisla pozriet partnera tak som musela "ist" k rodicom aby bola s nim sama a pod. Neriesim veci takehoto typu, je to predsa jeho mama. Kedysi som na nu zleho slova nemala i ked by som mohla povedat vela, opakujem, neriesila som to, brala som to tak ze je to svokra a musim respektovat i ked sproste poznamky a ohovaranie celej rodiny a zosobnovanie jej ako svetice. Pohar vsak pretiekol ked sme sa mali brat a ja som prisla na to ze ma vsade hnusne ohovara a najviac pred partnerom. Dokonca si pekne namierila aj na moju ostatnu rodinu... No fakt smiesna situacia ked si predstavim ze toto iste sa stalo mojej mame ked sa vydala... a myslis si ze sa mi niekedy za invektivy ospravedlnila? Nie, napisala par mailov kde pozadovala aby som sa ospravedlnila ja jej lebo taketo veci som sa dozvediet nemala a nema ma co zaujimat ze ma ohovara a prekruca kazde moje slovo. (dokonca tvrdi ze mam skarede oci a pozera mi z nich zlo...) ci je chora neviem, mozno jej je uz doma smutno ked je 10 rokov na invalidnom.
a poucenie? skusila som s nou komunikovat, ale bezvysledne. Invektivy su stale i ked si ona mysli ze o nich neviem ale uz ich neriesim akurat ma boli pri srdci ze je taka.

lu2112
26. mar 2012

@molly21 pekne si to napisala 😀

d.j.
28. mar 2012

ahojte po dlhsej dobe sa pripajam aj ja
momentalne som stale nervozna a moja svokra mi k tomu len dopomaha, kedze je krasne pocasie je nonstop v mojej zahrade (byva o 3 domy dalej) a stale ked pozriem cez okno je tam, ked idem s malou von sa hrat je tam a jej trapne reci :( no horor. Dnes rano sme ranajkovali s malou o 8.30 a ona mi stala na terase a cumela dnu, no horor. a vcera len co som vysla von z domu uz bola pri mne a pozrela na mna a oznamila, vydim ze sa usmievas tak ti je dobre ze? a ja jej nato ze nebudem prenasat negativnu energiu na malu aj ked mi bolo vcera strasne zle. a vobec ju nenapadne sa ma spytat ci nepotrebujem momoc a ako sa vlastne mame a pod. a jasne manzel neriesi no co ine mi ostava ako sa rozculovat ;)

eaka
28. mar 2012

@d.j. no to znie strašne divne, ona nemá vlastnú záhradu? prečo behá po Tvojej??

d.j.
29. mar 2012

@eaka ved prave, ale zial ma aj svoju zahradu, a ma v nej totalny bordel a nic nema este vysadene. hlavne ze mna kontroluje a potom iba komentuje ze co som ako spravila. a to som jej uz velakrat povedala ze nech sa do mojej zahrady nestara ale nepomaha, no co uz svokra :(

eaka
29. mar 2012

@d.j. a čo tak zamykať bránku? 🙂

misha1104
29. mar 2012

@d.j. Mozno sa chcela len s niekym porozpravat? Je to predsa uz stary clovek a zasluzia si uctu.