Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

damiankad
30. okt 2011

@raza juuj dofrasa ani ma nestraš...ja idem tiež zachvílku k nim bývať..s tým že ako ste vy mali všetko sami...ale už teraz sa teším...bože...dúfam že to bude trvať len chvílku dala som mm 5 rokov kým dačo došetríme a postavíme si domček daleko od všetkých,..
Sa teším ked tam budeme čo sa bude diať..kým skončím školu a materskú mali by sme bývať tam..ale vydržím to s nimi?? síce sa nejak extrémne nestarajú ae iné ked budeme s nimi...ked to tu čítam nemám chuť niekam ísť preč bývať a to som sa tešila že budeme konečne sami...a inak aj ja sa teším na svokra,to bude eno-ňuňo...lebo už teraz mm každúchvíľku vyvoláva že treba toto a hento...
Bože baby to je fakt také hrozné bývať u svokrovcov?? Nieje tu žiadna rodinka ktorá s nimi nažíva v pokoji?? 😒 Asi sprostá otázka..čo??

mamkakatka
30. okt 2011

@lolinkamaminka v case ked sme im neprispievali ako dokazala vizit? odkedy jej prispievate jej asi stupla zivotna uroven, sorry, ale pivo, vino? kebyze jedlo, som ticho, ale poslat ju do r... ako ty. Kedy sa budete stahovat a kam? Mozno si mi to aj spominala, ale nepametam 😒 .... alebo este nieco ti poradim, sa s nou dohodni, ze jej nebudes davat peniaze do ruky, ale ze urobis nejake nakupy, co robis aj teraz....

lolinkamaminka
30. okt 2011

@mamkakatka to je ten problem ze este sa nestahujeme, chceme ist do podnajmu po novom roku, ked uz bude viac peniazkov, ale zatial to musime takto vydrzat...ja ostanem pri tej sume co sme sa mesacne s drahym dohodli ze im budeme davat, lebo som si ista ze keby to riesime len tymi nakupmi, tak by v tom nemala prehlad, nas by to stalo ovela viac a ona by mala pocit ze platime malo a len za jedlo...takto jej dame pekne dohodnutu sumu a vsetko co pojde nad ramec si zaplati sama...aspon si uvedomi ze peniaze sa nemaju rozhadzovat na hentake somariny, sak to kam by sme dosli kebyze aj my takto rozhadzujeme? a potom ked sa odstahujeme sa zbadaju...je mi z toho smutno, ze ja 22 rocna baba si nedovolim kupovat si hovadinky aj ked na to mam a ona, zena po 50ke nevie hospodarit s peniazmi...je to fakt smutne 😒 oni na to pridu ze ziju prilis bohemskym zivotom...a si predstav, ze aj svokor, celkom rozumny chlap, on si radsej kupi dve dvojlitrove piva a bude hladny, jak by si mal kupit daco jest 😀 😀 nie ze by bol alkoholik, to v ziadnom pripade, ale proste si rad da pivko po robote alebo tak...svokra chodi casto na sluzobky, s tym ze teda on sa ma postarat o veceru (lebo maju este tu trinastrocnu dceru, ved vies) a on kupi desat konzerv aby mali macky a pes a sebe kupi piva a konec...cely nakup... 😀 😀 a to som uz zazila neraz, ale z toho mi je smiesno 😀 esteze sa viem o seba postarat, lebo keby som mala byt na nieste tej malej, byt odkazana ze mi niekto navari, tak by som asi umrela od hladu 😀

amanda683
30. okt 2011

tak sa vyzalujem aj ja 😝 Vydim,ze nie som v tomto sama 😖 😖 😖 😖 Je normalne,aby svokra hovorila mojmu synovy "ty moj synacik","ty moja laska","ty moje jedinatko" ????Si myslym,ze tieto oslovenia prisluchaju matke!!! Ide ma z toho slak trafit.Ale tiez viem,ze ona to robi vedome,lebo vie,ze ma to rozculuje.
Mynule sme isli niekam prec autom,so svagrom,a ona my hovori"sadni si dopredu"Ja ze preco by som mala ist do predu,ja idem za svojim synom.A ona,no dobre,dovolim ti!! Ja uz naozaj nedokazempredychavat taketo stavy!!!!
To nehovorim o tom,ako sa stale stara,ci je maly najedeny,ci je prebaleny,ci mu nie je zima,teplo,co toto,ci hento..................je toho vela,uz o tom ani nevladzem pisat,lebo sa mi chce len kricat,kricata kricat o tom,ako ju nenavidim.
Najhorsie na tom asi je,ze po Vianociach sa stahujeme do domu oproti svokrovcom......teraz byvame u mojich rodicov.Neviem,ako sa to bude vyvyjat,ale nic dobre od toho necakam.Svokra sa nam sere aj dozariadovania domu.Toto si kup,toto si nekupuj a stale nieco.Pri nedelnajsom obede u nich,stoji nad stolom a pozera kazdemu do taniera,kolko si nalozil a ked sa jej zda malo,tak zacne komentovat,ze co to mas na tom taniery,co si poriadne nedas.Hodinu po obede povie,chodte sa napapkat!!!!
Proste pripad pre psychiatra.Neskutocne dokaze otravovat zivot,horsie ako muchy,ktore z duse nenavidim!!!!!!!!!

e_l_e_n_k_a
30. okt 2011

@amanda638 preco idete byvat do domu oproti svokrovcom? a ked uz tak jej ukaz hranice... bez tych to nejde, ja som tak neurobila na zaciatku a bola nakoniec hotova smrst z toho. este ze mam manzela ktory sa postavil na moju stranu. inac som rozvedena. drzim palce. povedz rovno , ze co sa ti nepaci. mne tiez raz svokra povedala , ze mi nieco dovoli,co sa tykalo deti.. uz presne neviem o co islo, bolo to asi 10 rokov dozadu... a ja jej na to vravela, ze ja nepotrebujem jej dovolenie, ze ja jej to jednoducho oznamujem , ze to je moje dieta a ja o nom rozhodujem nie ona... si mala vidiet co nasledovalo... ze sopliva chce jej rozkazovat atd....tak som jej odvrkla ze ja sopliva som a ona bola... dobre ju neporazilo... teraz ju nekontaktujem a mam pokoj ...

mamkakatka
30. okt 2011

@lolinkamaminka uff uz aby ste byvali sami, ja ked som zistila, ze som tehotna a svokra sa zacala prejavovat hned som zalarmovala manzela teraz uz ex manzela, ze ideme do podnajmu, do porodnice som sla od svokry a z porodnice sme sli rovno do podnajmu, sice som bola na dceru sama, pretoze manzel pracoval v zahranici, ale urcite som mala menej stresu ako keby som ostala vybat u svokrovcov, jej navstevy som vyuzivala a sla som si nakupit, zatial mi postrazila malinku a bezne sa mi stavalo, ze ked som sa vratila z nakupu mala som inac povesane pradlo ako som ho povesala ja, alebo som mala poprehadzovane veci vo vytrinke, inac poukladane malej oblecenie a ked som sa jej opytala, preco to urobila, odvetila, ze takto povesane pradlo ako ho ona povesala vyschne rychlejsie 😀 ... a jej pametna veta " Rob vsetko len tak, ako ja robim a bude dobre"! tuto vetu uz v zivote nedostanem z hlavy... 🙄 🙄 🙄 ....moj kamos chodi na take "relaxacne" pivko po praci...od rana je v robote, sami zhon, je murar, takze dre ako otrok a ked pride domov z prace, decka vrieskaju manzelka ich prekrikuje, furt je najhorsi, tak on to pivko pravom vola relaxacne 😀 ...hlavne ak sa vam narodi malinka nedovol svokre, aby ti kecala do vychovy, na zaciatku ju stopni, lebo sa ti moze stat, ze svokra sa postavi do ulohy matky a ty budes len matka na papieri, ktora uz po pol roku moze ist do prace.....s tymto ma skusenost kazda tretia z nas, co tu piseme....

adinkag
30. okt 2011

@e_l_e_n_k_a tak to mas dobre ze sa postavil za teba to ja povedat nemozem zial

raza
30. okt 2011

@damiankad tak zas pozor!! to, že my máme nejaký problém, neznamená, že budeš mať aj ty.. ja poznám pár, ktorý takto žije a nevedia si to vynachváliť 😀 aj keď je pravda, že oni sú svetlá výnimka, ale možno takou budeš aj ty 😉 tak ti tu všetci budeme držať päste 😉

janawi
30. okt 2011

Pre nevestu_smutnu-nestastnu.Ja sama som buduca(snad) svoklra,syn ma uz babo a dievcatko ma 7 mesiacov.Okrem toho som aj porodna asistentka,cize mn
ohokrat som mohla aj poradit pri problemoch s vnuckou.Moja nevesta ma vzdy zavolala a riesili sme problem spolu.Nie vzdy som suhlasila s jej nazormi,ale respektovala som ich.Velakrat to nebolo lahke,ale brala som ju ako mladu maminu,ktora sa pomalicky vela novych veci nauci.Vasa svokra asi nema co robit.Vy ste mamina,porodili ste si krasne babo a ona Vas musi ako seberovneho cloveka_lasku svojho syna_brat.Dajte sa s nou do dikusie,bez hnevu.Bude to velakrat tazke,ale vydrzte.nech vie kto ste,ze si ju vazite,ale vy ste mamina a co je viac?Vztahovacnostou nic nevyriesi,len prileje do ohna olej.Nedajte sa vyprovokovaj k neuvazenej odpovedi.Uvidite,to ju prekvapi a hlavne ukazte velku lasku k jej synovi v jej pritomnosti.Lebo aj svokruse jezibabky niekedy ziarlia.Prajem vela stastia a pevne nervicky.Jana

katusska1
31. okt 2011

@janawi a keď ste svokra, môžem sa vás opýtať či niekedy žiarlite na svoju nevestu, že ju má váš syn radšej? Pretože moja veľakrát robí kvôli tomu scény, že mňa má radšej aj moju rodinu, ako cítiť, že je to naozaj tak, ale podľa mňa máme my dve úplne iné úlohy v jeho živote, príde mi blbé to porovnávať, asi nás má rád obe inou láskou, možno mňa trochu väčšou, čo usudzujem z jeho správania, aký ku mne je, stará sa o mňa (čo jej tiež zjavne vadí), ale určite svokra nemá právo na takéto citové výlevy a vydieranie, lebo dobre vie, čo to so mnou potom urobí a som z toho smutná. Aj vy niekedy pociťujete nenávisť kvôli tomuto voči neveste? A ešte sa chcem opýtať, čo vás poteší keď nevesta urobí? Ako vám podľa vás prejavuje náklonnosť? Lebo najnovšie tú moju už ani ja nemám rada podľa nej, tak by som jej rada ukázala, aká je pravda, neprekusnem síce niektoré veci, ale mám ju rada. A chcem jej to aj nejako ukázať, ale fakt netuším ako, neviem totiž, čo doteraz robím zle, že má zo mňa taký pocit.

damiankad
31. okt 2011

@raza podla toho čo čítam neverím že by som aj ja bola výnimka 😠 😒 . Včera sa u nás zastavili ,,na chvíľku,, ...hej bola som s malým sama doma a vedeli že mám školu a skúšku že sa musím učiť a z chvíľky bolo pol dňa...a zasa svokra omalala svoje...malý sa poškrabal,zrejme v spánku...a už nemala čo vytknúť tak že chúdatko malé ..že na neho musíme dávať lepší pozor..a nemám mu dať jesť ani piť nič sladké.atd atd...ježišimaria..ja ked som počula..najskôr som sa pousmiala a proste ako vždy jedným uchom dnu, druhým von...ale už mi to lezie na city...svokor zase volal mojmu mužovi že sú u nás...že čo robíme a že mám upratané a upiekla som vynikajúci koláč..blablabla...a mm mu na to povedal, že či mu náhodou nešibe...že on nepotrebuje vedieť dopodrobna čo sa u nás deje...že mu to nahlasuje jak na vojne(starý je od fachu 😖 ) a že nech sa už berú domov 😀 😀 😀 😀 .Ešte že môj muž sa ma vždy zastane a povie im svoje...a ja mu vždy poviem čo sa dialo,a on ich patrične upozorní 🙂 😉 . Inak by ma asi z nich švihlo...inak aj ja im poviem čo si myslím...len toto čo opakujú dookola..akože mám dosť...ona povie a ja si robím ako uznám za vhodné...a ked budú nečakané návštevy...tak aj ja im spríjemním život, nech vedia aké to je. Ved človek sa snaží dobre a rozumne aby bolo ok, ale ked so svokrami akokeby sa podobrotky nedalo či čo : 😀 😝

damiankad
31. okt 2011

@amanda683 ahoj..juj niečo ako moja svokra...keby mi ale povedala že tak ti dovolím!! tak ju asi pošlem s prepáčením do zadku....do frasa s nimi..prečo sa tie strigy musia tak starať?? Ty budeš bývať oproti ja u nich..stále to odkladám...to naše sťahovanie..ale viem že čochvíľa to príde... 😔 😕
Neboj sa som si zažila svoje ked sa svokrovci doma ,,nudili,, a tak že idú s nami veci do kúpelne vyberať....panebože ja ked som to počula som mala chuť neísť nikam...ale mm mi vraví že si ich nemám všímať...a povedať im svoje....Došli sme do predajne a svokre hned toto je pekné, sa mi to páči to si kúp..došiel môj muž a vraví ked sa ti to páči kúp si a daj si to ty. Vybrali sme si sami a svokrovci šli domov ofučaný a mrkotajúc že sme hrozná mládež a nechceme si dať poradiť...
A aj s tými obedmi to poznám...vie že chcem schudnúť a že u nej zo zásady nič varené nejem(proste mi jej kuchyňa nechutí) a just ma chce pred mojím mužom zhadzovať naloží mi plný tanier kuracieho vývaru a že papaj...ja ho z duše nenávidím 😖 😖 😨 🤐 a ona to vie a robí mi to naschváľ.Som jej to aj preed mojím mužom vysvetlila že ja to proste jesť nebudem...a iona ved si daj..aká dobrá polievočka..mm sa nasral..chytil tanier a vylial to ich milovanému havinkovi do misky na žrádlo...
neboj aj tá moja by potrebovala občas psychiatra...robí psovi na obed rezník...a varí mu osobitne jedlo...ale ved taký bytový pes nemá žrať čokoládku korbáčiky atd...a ked sa prežere a je jej zle bežia s ňou k veterinárovi...proste nepoučitelní psychoši... 😀 😀 ale to je len prežratosť a ale ked má moje dieťa angínu.som zlá matka lebo som tomu nezabránila...bože baby niekedy fakt na zaplakanie a to aj my budeme také svine svokry?? 😀 😀

amanda683
31. okt 2011

@damiankad 😖 😖 😖 ja neviem,uz si niekedy pripadam,ze JA nie som v poriadku...........
A to s tou chorobou maleho,presne ako u nas.Tiez ja mozem za to,ze je maly chory.Alebo nedajboze ze spadne a ma hrcu na cele,vtedy by najradsej volala socialku,aby mi zobrali dieta.
Funkcia svokra je asi civilizacna choroba a ked mam byt aj ja niekedy taka,tak ma prosim radsej zastrelte 😝 😝 😝 😝

amanda683
31. okt 2011

@e_l_e_n_k_a Z financnych dovovodov sa to inak riesi t nedalo,jedine domom oproti nim,ktory je vlasne ich a pomohli nam ho prerobit,tak iba pre to.Ja som bola dlho proti,ale nepomohlo.
Mna sa mm tiez obcas zastane,ale tiez byva aj ticho,len pre pokoj v rodine 😝 😝 😝 😝 vtedy mam este vescie nervy.Teraz cakame druhe dieta,tak to bude asi este horsie.Neviem si to byvanie tam ani len predstavit 🙄 Nechcem skoncit ako rozvedena mamicka s dvomi deckamy,ale obavam sa,ze ked to takto pojde dalej,tak je to asi najrealnejsi koniec 🙄

teddynko
31. okt 2011

@damiankad ja som tá šťastná, ktorá si na bývanie u svokrovcov spomína veľmi rada a s nostalgiou.. bolo to už dávno, ale svokra a svokor boli ku mne viac, než ústretoví.. mali ma veľmi radi a ja ich. Po svadbe si so mnou potykali, lebo "teraz som ich dcéra" , so svokrou sme často do noci trkotali a rehotali sme sa na kadečom.. a svokor? zlatý a milý, v mojich očiach vážený človek.. smiech bol v tom dome každodenným hosťom.. som hrdá na to, že som ich nevesta.

katusska1
31. okt 2011

@teddynko krásne o nich píšeš, musia to byť naozaj dobrí ľudia. Mne aj keď občas lezú na nervy, cítim sa u nich príjemne (väčšinou 😀), majú malý útulný dom a je tam cítiť teplo domova 🙂

janawi
31. okt 2011

@katusska1 Nie,ja som stastna,ked moj syn je v dobrych ale aj v pevnych rukach.Lucku mam ako svoju dceru,tykame si,hovori mi po mene.Nikdy som nechcela aby ma oslovovala mama.Mama je totiz len jedna.Hoci je medzi nami 30 rocny rozdiel,to je teraz moja kamaratka a hlavne mamina co mi porodila vnucku a preto si ju vazim.Moj syn je od jej maminy mladsi len o 14 rokov ona mu tyka a on jej vyka.To sa mi velmi nepaci.No ale musim povedat,ze jej mamina bola uplne sokovana,ze mi dve s Luckou si tykame.Co tym chcu svokry ukazat,ked si s nevestou netykaju. Je to o ich jednoduchosti.Aj tak sa to da nazvat.No a ziarlit na Lucku?To sa neda!!!Ved moj syn stretol tu pravu a ja to beriem ako velky dar.Jana

magali
1. nov 2011

@janawi prosim vas ja by som vas chcela za svokru, kludne si mozeme aj potykat 😉

janawi
1. nov 2011

@magali Ahoj,tak to si mozeme,tesi ma Jana.

andreah25
1. nov 2011

@janawi Ženy sú z Venuše, muži z Marsu a Vy ste odkiaľ????? 😀

janawi
1. nov 2011

@andreah25 Viete,ja som od mojej svokry nedostala ziadnu pomoc a preto som si povedala,ze nebudem taka bez zaujmu od nej o moje deti.No a to je vsetko.Zajtra poobede idem kocikovat,moja Lucka mi tiez s tymto nerobi problem.Staci zavolat a vnucku mozem mat kolko chcem.Vsetky nevesty nedaju deticky.Ja mam to stastie a plne mi doveruje.Ale ked sa mi nieco nepaci,alebo mam iny nazor,opatrne si to vydiskutujeme a je vsetko v poriadku.Bez ermocii.To by uz nebolo normalne,keby vsetko bolo jednakeho nazoru.Ani ja som sa v byte mojej svokry necitila ako doma.U mna je Lucka doma a ja viem,ze sa citi skutocne dobre.Ja tak isto u nej.Proste je to tak.To chce len kamaradstvo a nedat pocitit ze ja som toho prezila viacej a preto som mudrejsia a musim mat pravdu.To je cely navod na dobre vztahy.Len raz ste mlada,tak sa nedajte .Jana

amanda683
2. nov 2011

@janawi krasne pisete,este krajsie sa to cita,len zial ta realita nie je az taka ruzova ☹ ☹ ☹ ☹ V dobrom zavidim vasej neveste a zo srdca jej to prajem,ze ma taku svokru a nemusi prezivat to,co asi drviva vecsina 😝 😝 😝
Aby boli aj ine svokry take chapave ako vy..........to sa neda naucit,to musia mat oni v hlave a v srdci.Lenze ked su tie nase jednoducho presvedcene,ze sme len hlupe a neskusene soplane,ktore sa nevedia starat o svoje deti a davaju to kazdodenne najavo,tak nie je jednoducho o com.
Ja som to skusala uz rozne,rozhovorom,dohovaranim,krikom,cez manzela-nepomohlo.Moja svokra nema moju doveru,ani uctu,ani pochopenia a nikdy ho ani mat nebude,pretoze sa o to sama zasluzila svojim spravanim.

nikinka82
2. nov 2011

.....jááááááj svokra....... nechce sa mi to tu všetko čítať, ani vám rozpisovať svoj "krásny" príbeh.....ale držte sa, babenky..... len celkom v skratke - my máme so svokrou otrasný vzťah, teda vlastne nemáme žiaden, čomu sa už asi v konečnom dôsledku môžem aj tešiť 🙄 🤐 len viem, že polovička je z toho celého niekedy stále trošku smutná.... ☹ no našťastie...aspoň ma chápe a nesnaží sa ma nútiť do niečoho , čo jednoducho nemá šancu (napr. dať do medzi mnou a jeho matkou do poriadku..)

ewisam
2. nov 2011

Verim, ze je tu mnozstvo postrehov ako sa vam zije so svokrami, preto som sa rozhodla dat sem nieco pre niekoho vtipne- mozno pre niekoho "na zamyslenie" Moja svokra, zlaty a dobry clovek je ten typ "daj ma boze, kde chces, len ma ticho poloz" Odkedy sa nam narodil syn zazivam s nou len usmevne chvile... Povie mi, vies, on si musi aj poplakat, aby ste vedeli ze ho mate, ale este ani nezamrnci uz mu pcha do ust cumel.... Nahodou sa drobec pohmiri uz ma stanovenu diagnozu - bolest brucha, lebo chlapci to mavaju...Nedavno sme mali nastevu a podonasali darceky, vravim si v klude ked odide, popozeram, teraz sa im budem venovat- kym sme ich s muzom vyprevadzali, "skocila" svokra medzi dary, ze co doniesli 😖 Heh a tod sme boli u nej tak zahlasila, chodte domov a maleho mi tu nechajte, aby som sa nenudila aj tak nemam co robit - podotykam moj syn je este dojceny 😀

lalia2
2. nov 2011

@amanda683 no to je ako u nás, síce so svokrou nebývame, ale tiež by bola najradšej, keby sme mali spoločné financie. Tiež stále vyplakáva, že koľko ju hento stojí, koľko tamto, nemôže si lieky dovoliť. Potom ide do polľska kúpiť si dva kostými, túto zimu musí mať nový kabát, lebo má všetky obdraté, pritom má niekoľko zimných búnd a kabáto, ktoré kúpila minulý rok alebo pred dvojma rokmi. A na strihanie svojho psa, čo stojí tiež cez desať eur má každé dva mesiace, aby bol havko pekný a furt mu kupuje nové hračky. Psovi. Má ich viac, ako bude mať moje dieťa. A potom plače, že nemá peniaze, že koľko ju stojí plyn a hento, tamto. Tak sa uvedomím, na čo míňam.
A tiež ako tu niekto písal, chce, aby som jej hocikedy zavolala. Akože nemákm prečo. Som rada, keď ju nevidím a nepočujem. Svojej mame síce volám denne, ale je to moja matka. Môj mm tiež mojej matke nevolá a nik to nerieši. Tak akože neviem, čo by som jej mala vyvolávať, iba čo by som mala pokazený celý deň.
No vy máte aspoň svokry také mrchy, že vám aj nadajú, aj sa pohádate. Nehovorím, že to je dobré, ale podľa mňa je trochu horšie, keď sa ona tvári milá, starostlivá, dobrá a takým slizkým spôsobom hrá na city mm alebo mne. Radšej by som bola, keby som sa s ňou pohádala, povedala jej svoje. Ale keď ona tak milo akože furt hovorí, takým jemnučkým tónom, tak to sa nedá. To by som bola dvojnásobne zlá.

amanda683
2. nov 2011

@ewisam 🙂 🙂 🙂 tak to fakt obdivujem tvoje nervy,ze to beries s usmevom 😝 mna taketo veci vytacaju natotalku 😠 😠 😠 😠 Daj recept,ako to znasat..........

lily23
2. nov 2011

ahojte, pár dní si už čítam vašu tému, a dnes som sa rozhodla prispieť 🙂 SVOKRA toť večná téma 🙂 ja ked som začala žiť so svojím partnerom jeho mama bola velmi milá, chápavá, bola s ňou sranda...ale ako som otehotnela nastal taký zvrat 😅 😔 bývali sme v podnájme ale nakolko sme čakali dieťa išli sme bývať k mojím svokrovcom, kým si nekúpime vlastný byt, trvalo to 4 mesiace, ale ja vám prisahám, že ešte deň na viac a už by som tu asi nebola alebo by som sedela v Leopoldove 😖 😠 na to obdobie velmi nerada spomínam, tak to radšej vynechám, nikdy som nemala vyslovene výstup s mojou svokrou, ale ani od toho už nie som ďaleko. Ona proste robí všetko strašne násilne, kým som bola tehu tak sme asi 10!krát za deň a to nepreháňam, počúvali ako sa ona teší na malého a ako ho bude pestovať a stískať a mačgoriť, až sme sa s partnerom zaťali a teraz ked ho má len na rukách tak môj partner pení že nech ho nechá tak a čo ho má čo mačgoriť ked je spokojný, pritom ked ho pestuje niekto iný to nám nevadí, ona si proste môže za to sama. a najhoršie na celej veci je, že tu u nás sa na mňa usmieva a poza chrbát ohovára mňa, moju sestru, maminu...len nečakala že sa to asi dozviem 😢 a bolo mi z toho velmi smutno 😢 😢 😢 ona proste žiarli na všetko a všetkých, a len by ohovárala 😝 má dvoch synov a nevie pochopiť, že proste mi ich partnerky budeme vždy viac inklinovať k naším mamám a sestrám, (ona ma ohovára pred priatelkou brata mojho partnera, preto sa všetko dozviem 🙂 😠 ) tak asi tolko o mojej svokre, ešte že môj partner v tomto drží so mnou 🙂 😉
a dám aj konkrétny príklad čo ma vytočilo, bolo ked som prišla z pôrodnice domov a oni sa dovalili že na návštevu, V TEN DEŇ, a sedeli do večera u nás, svokra furt omielala, že ako mi chce pomáhať, ale k ničomu sa nemala len sedela a popíjala kávičku, a ked som sa zdvihla že ide uložiť malého, že tak oni teda idú domov 😅 😕 🙄 to mi je pomoc 😖 potom som partnerovi povedala že min týždeň nechcem NIKOHO u nás vidieť, naši to zobrali ako samozrejmosť a boli v pohode, mamina mi len každý deň zavolala či niečo nepotrbujem a tak, ale svokra nám doteraz na každej N8VŠTEVE vyhadzuje na oči, že ona si to inak predstavovala a nie že jej budeme zakazovať vnuka 😅 😝 😅 😝 no chápete to!!! ja viem presne ako si to predstavovala len ona už zabudla aké je to mať dieťa, ked sa ma opýtala či nejdeme sa prechádzať do Baumaxu, podotýkam malý mal 1mesiac 😅 som myslela že si robí srandu, a najhoršia mama som bola ked som malému do 6mesiacov nechcela dať nič iné ako materské mlieko, ona dávala synom už v 3mesiacoch fazulovú polievku 😨 😕 😝 a takto by som mohla pokračovať ale nejdem vás tu tým nudiť 😀 chcela som sa len pridať medzi tie nevesty, kotoré majú najradšej svoju svokru vtedy ked ju nevidia 😅 😅 😅 pekný deň všetkým

mihouk
2. nov 2011

@lily23 Ved ty mas taku istu svokru ako ja!!! Ja sa tiez podozvedam veci od svargovej zeny. Tiez sa chcela dotrepat hned ako sa mala narodi a to som jej zatrhla, tak uz ju nemam rada. Vzdy sa tu sprava ako na navsteve.
Mam taky hrozny pocit ze tie mrchy snad klonuju 😝 😝 😝 😝 😝 😝
Ale, dnes som volala som svojou svagrinkou a dosvedcilo sa mi ze cim horsia svokra, tym lepsi manzel, lebo moja mama je fajn svokra, ale zase moj brat by mohol byt lepsi manzel, tak teraz neviem co je lepsie.....

yvi83
2. nov 2011

Ahojte, pripojím sa ku Vám, ja som byvala v byte no ešte predtým ako sme sa s manželom vzali šli sme byvať ku svokrovcom...zo začiatku bolo všetko v pohode, začali sme si prerábať vrch domu nakoľko majú dvojpodlažný, no vchod je spoločný a nedelia nas ani dvere len schody 😢 ..začalo to tak že vo všetkom nám chcela radiť, chodila s kalkulačkou po dome že koľko nás čo vyjde, že načo budme prerábať kupelňu, koľko oni tam dali peňazí a ja to teraz chcem ináč 😲 , to by bolo ešte v poriadku, kým nezačala maželovi rozprávať čo jej vadí a on mi to potom akože jemne povedal, no stále som vedela že je za tým svokra 😉 ako som neskor spozorovala, nikto v rodine nieje z nej nadšení a všetci sa čudujú že som dovolila aby sme tam šli bývať, no predtým bol každý ticho a čakali kedy to sama zistím, veď nikto nechce byť zlí...nikto nechce ku mne chodiť ani sestri ani moji rodiči a to len koli jej povahe a ked zazrie tak človeku je ťažko nadýchnuť sa 😒 ...manželovi som o tom že ju nemusím povedala no on sa nechce z domu odísť a že to časom prejde, no ja viem že to bude len horšie a uvažujem nad tým, vrátiť sa do bytu, ktorý mám momentálne v prenájme, no ten čoskoro končí....a možno sa nám potom podarí aj naše vytúžené bábo, kedže stres pominie a nikto sa ma nebude na to pytať a dávať rady a čísla na koho sa mám obrátiť.....konečne som prišla na to že mladí majú byť sami, aj keď nie každému to situácia dovoľuje.....už len manžela spracovať a zabudnúť na peniaze ktoré sme minuli na rekonštrukciu, aj keď je tu ešte veľa toho čo by bolo prerobiť, aby sa to podobalo našim predstavám... 😲

amanda683
2. nov 2011

@yvi83 prec odtial.Keby ste tam priviedli na svet este babo,tak by to bolo este horsie 😝 to mi ver ☹