Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

kawasaki17
2. máj 2011

@kocurko1 to si myslim aj ja, ale to jej nevysvetlis, ma svoje nazory a vraj neomylne a presne

kawasaki17
2. máj 2011

@tinkerbell och velmi dlha historka, uz somo tom pisala raz ...

lukinka26
2. máj 2011

Ahojte baby. Som raa, ze je tu takato tema. Problemy so svokrou som si uz hadam urovnala, ale zacina vyskakovat moj svokor. Ked prideme na navstevu, prva otazka, aj mama s tebou prisla? Ved sa neboj, budes chodit bez mamy, bude dobre a taketo dristy tlaci mojej 17 mesacnej dcerke do hlavy. Minule nazval mojho manzela, resp. oslovil ho hnojom, ze to je tvoj oco-hnoj, a taketo reci. On je psycho, chce vsetko riadit, vsetko mat pod kontrolou a ked sa mu zopriem, lebo to v jeho rodine nik neurobi tak ma ohovara kade chodi, uz ho nevolam ani svokrom ale otcom mojho muza. Moj manzel to nevidi take hrozne, ale mne to velmi prekaza, snazim sa obmedzit navstevy, ale ked oni vzdy nieco organizuju, a ked s malou nepridem tak je cela rodina na mna nastvana a manzel mi to vykrikuje. no proste hroza, radsej nemat ziadneho ako takehoto svokra. A najlepsie je na tom to, ze on vie co mi prekaza, ale aj tak naschval to robi a este sa aj smeje mne do oci. Ja nieco zakazem on to hrdinsky povoli, akoze co ti ma co mama rozkazovat a co by si to nemohla, a nepocuvaj ju-pani ale som nasrdena!!!!Dobra rada by pomohla, aj ked viem, ze si to musim vyriesit sama:(

redangel32
2. máj 2011

@lukinka26 ked si stanovis pravidla toto a toto sa mi nepaci,jasne im to povies..pokial to nebudu respektovat nebudes sa s nimi stykat. Ty si matka a ty vychovavas svoje dieta. Oni vychovavali svoje a aj takto sa k nemu spravaju co ti vadi. Mozno potom zvazia ci budu pokracovat vo svojom spravani,alebo sa budu stretavat s vnucatom.
Je to velmi smutne, ze maju krasne zdrave vnucata a spravanie katastrofalne. Myslim vseobecne.

karmenka3108
2. máj 2011

kocurko1, katushka16. V prvom rade, je mi jasne, ze ho nemoze vydedit, len zato ze s nimi nebude byvat, ale ked sa chce dovod sa najde......napr. nepostaranie sa o rodicov v starobe, a podobne zalezitosti. Ale mne to je vlastne jedno, lebo ja chcem mat hlavne pokoj na dusi, a po cudzich peniazoch netuzim. To si musi vyriesit on sam. No ked mu budu prednejsie peniaze, tak....................
Prosim ta kocurko 1, mozes mi povedat v akej sfere pracujes....Jasne ze uz teraz si hladam pracu, nieje to lahke, aj po pohovoroch chodim, tak uvidim co sa z toho vyvinie. Ked sme sa rozpravali o tom s priatelom, tak povedal ze on so mnou byvat nepojde, az ked mozno neskor: Mohol by ist, aj financne by nam to vydalo, aj by sme usetrili, lebo ma dobry plat.....ale tak co uz.. Ja som mu povedala, ze nejaky cas vydrzim ak k tomu pride, ale bude sa musiet rozhodnut a vyriesit veci....

kocurko1
3. máj 2011

@karmenka3108 napisem IP

evinkal
6. máj 2011

Ahojte dievčatá.Včera konečne dobrá správa-svokrovci kúpili konečne dom,síce len 10km od B.B. ale aspoň že tú starú nebudem stretávať.Včera cestou do Lidla som sa s ňou skoro zrazila a ona že pche a zazerala,jak keby som jej raňajky zožrala.Konečne bude dúfam pokoj 🙂

danka38
6. máj 2011

ahojte babušky no ako som čitala vaše komentare musim vám dať za pravdu že so svokrou sa neda žiť....Bohužial naša finančna situacia čo sa tyka bývania nieje najlepšia.Takže tieš byvame so svokrovcami.no a to je premna boži trest..Ja mam svokru ktora si rada vypije a takej zverit deti to sa radšej hodim podvlak.Pred narodenim prvej dcery mi povedala ze čakam bastarda čo ma prekvapilo a ties urazilo pretože ved bolo od jej syna (manžela).a teras sa nou pyši kde sa da aku ma ona vnučku.No a to nieje zdaleka všetko ..mohla by som o tom napisat aj roman...

evinkal
6. máj 2011

@danka38 Pozerám že si na tom presne ako ja.Aj moj syn bol pre starú pankhart a teraz vždy keď može ho podpláca a húcka proti mne.A moju dcérku ešte nevidela.Jedine tak,keď som bola vonku a jej iná možnosť nezostala,len ísť popri mne...Inak tiež mám bohoví strach čo a ako,lebo mi našli nejakú hrčku pod prsníkom a dúfam,že to nebude nič vážne,lebo si neviem predstaviť,že by vychovávala moje deti,keďže tie svoje nevedela vychovať poriadne

danka38
6. máj 2011

@evinkal vy byvate so svokrovcami?ci mate svoje byvanie

graceful9
6. máj 2011

zachráňte ma niekto, prosím,,,,partner trvá na tom, aby sme bývali s bábom u nich,,,ale ja jeho matku nenávidím,,,nie bezdôvodne, ide proste o mnoho problémov, ktoré sa nedajú odstrániť,,,ako mu mám otvoriť oči??

romcha
6. máj 2011

@graceful9 ja som mala podobný problém. rok som hustila do muža aby sme sa odsťahovali od jeho rodičov,ale on nechccel,jemu bolo pohodlne...aj ked sme im platili mesačne za to že sme tam. a teraz už to nevládze počúvať (1rok je dlhá doba,už to nezvládol) tak mi povedal nadhernu vetu: to si mám nechať ženu ujsť od seba kvôli tomu? alebo nechať sa rozviesť? no to teda nie! A bolo. sťahujeme sáááá 🙂 Musíš mu drať uši. Bud sekeera,potom sa mu otvoria oči a zistí aké je krásne isť si byvat vlastný život 😎 a navyše: vaše deti mate vychovavat vy dvaja a nie aj jeho rodičia-4ludia naraz!!! na našu malú boli pod jednou strechou až 6-ti-otras.chuda dietatko ☹

graceful9
6. máj 2011

@romcha no veď aj my máme ako na poschodí ešte jeho sestru, jej frajera a ich psa,,,,kuchyňa tam je, ale je tam ln 2-platnička a hrnce dole u starej,,,,takže fasa,,,,stará aj jeho sestra sa do všetkého montujú a ja si neviem predstaviť, že by som si nemohla to alebo ono podľa seba uložiť aby ma stará s prepáčením za to "nedodrbala". veď ona sa stará aj do toho, ako si zariadime izbu,,,,apropo izba,,,,podkrovná, 2m šírka, 2,5 výška, strecha ide od zeme takže asi 0,5 m od vchodu sa musím zohýnať,,,proste ideálne podmienky, no nie?

katushka16
6. máj 2011

@graceful9 ak máte inú možnosť,tak sa tam nesťahuj

graceful9
6. máj 2011

@katushka16 no ale priateľ odísť jednoducho nechce a ja už nevládzem hádať sa,,,,

katushka16
6. máj 2011

@graceful9 ale takto sa budete hádať ešte viac,to mi ver.a nezabúdaj,že si tehotná a stres ti ani bábätku robiť dobre nebude a potom keď sa narodí to bude tiež všetko vnímať...neviem,ja by som sa hádala do krvi,nech. a keď by nič nepomáhalo,tak by som sa mu vyhrozila,nech si tam žije sám alebo dať ultimátum...chceš,aby sa ti do všetkého starali?

graceful9
6. máj 2011

@katushka16 veď aj teraz keď sa ma pýta, ako si vymaľujeme izbu atď mu poviem, nech si natrie ako chce, ja tam bývať nebudem a on " ale zlatko,,," a bla bla,,,,ale ja sa nemôžem hádať, ja mám žlčové kamene a minimálne mesiac musím vydržať, až potom ma môžu operovať,,,počkám do leta a potom mu dám ultimátum" buď ja a bábo, alebo jeho mama" a uvidí sa,,,drž mi palce 🙂

evinkal
6. máj 2011

@danka38 Ahoj,nie našťastie už tretí rok bývame sami vo svojom rod.domčeku,ale oni bývajú blízko...Teraz sa sťahujú do dedinky asi 10km od B.B. tak bude kľud,lebo nemáme pokoj ani keď sme sami.Síce mm im bude chodiť pomáhať obriadiť ten dom,ale ja mu to nemožem zakázať☹Len chudáci tí susedia tam-to budú mať veselo,keď starú chytí hysák

katushka16
7. máj 2011

@graceful9 budem ti držať a hlavne nepovol

lumimi
7. máj 2011

@graceful9 povedz mu že ak budete bývat u jeho rodičov, bude ako medzi dvpmi mlynskými kolesami a na ktorúkolvek stranu (či tvoju alebo matkinu) sa prikloní, tak na druhej strane bude zle, a proste bývanie s rodičmi robí zlu krv.

graceful9
10. máj 2011

@lumimi jasné,,,,,len teraz musí doriešiť novú prácu a potom sa uvidí,,,,och, porazí ma, ak tam ostanem,,,

graceful9
10. máj 2011

@katushka16 pokúsim sa ,,,,ďakujem 🙂

lumimi
10. máj 2011

@graceful9 dnes som stretla kamarátku a ta je tiež na nervy zo svojej buducej svokry a jej chlap chce u nich tiež bývat, a ona strasne obdivovala ako som schudla po porode (až moc) tak som jej poradila že ked chce tiež tak schudnut, nech zostane po porode u svokry a ked bude kojit tak kojenie so stresom výborný recept na chudnutie - ale to len tak ako vtip na odlahčenie situácie. prajem nech sa to vyrieši k s pokojnosti všetkých a hlavne tvojej 🙂

graceful9
10. máj 2011

@lumimi jasné. veď to je najlepšia diéta-svokra :D ale tak no uvidíme, ako bude,,,ďakujem 🙂

roo
10. máj 2011

@graceful9 nemozem suhlasit - ja mam jeden den stiahnuty zaludok a potom sa liecim sladkym 😅 😅 😅

evinkal
11. máj 2011

😀 najvačšia blbosť akú som kedy počula.Starí kúpili dom,treba vymeniť okná,lebo tie sú staré a nesedia.Treba im kúpiť wc,lebo majú latrínu a treba im umývadlo,lebo v kuchyni nemajú...Miesto toho aby z peňazí čo im ostali za predaj bytu,kúpili tieto veci,oni kupujú krompáče a lopaty,samozrejme dnes aj fúrik a zajtra idú kúpiť motorovú pílu..Vravím že moja svokra nieje kompletná

kawasaki17
12. máj 2011

@lumimi to je cista pravda, mne sa tiez vsetci cudovali co som tak skoro po porode schudla...no preco asi? nervy na spagate az do takej miery, ze sa mi az mlieko prestalo robit, same z nicoho nic, proste stres a stres a stres.... A tak je to aj doteraz.

adkoalauri
12. máj 2011

Ja neviem baby, nemám chvála Bohu takéto starosti aleaj to vďaka sebe. U nás začal úradovať svokor( nadávať k tomu, keď sme s ním nesúhlasili) a ja som mu rovno do očí povedala, že v tomto dome sa nadávať nebude a keď sa niečo nepáči, dovidenia. EEEjjjj to som nemala robiť 😀 hovorili všetci. Mňa to absolútne nezaujímalo 😅 .Uvedomil sa a odvtedy, keď chce prísť svokra(svokor obmedzil návštevy-hurá), dopredu zavolá- či môže prísť, a keď volá -a nedvíham telefón,a napriek tomu príde, jednoducho neotvorím a ide domov-- bývajú 15 domov od nás.Mm to zo začiatku prekážalo a teraz ani neviem... nenechám si zničiť nervy, hádať sa s človekom, ktorého ľúbim atď. Že vnuka milujú, o tom som presvedčená, ale keď sa dozviem, že robia také veci, kt sa mne nepáčia, poviem to, a keď nebude stačiť,budú sa s ním stretávať menej. Možno je to kruté, ale u nás to bude tak 🙂

graceful9
13. máj 2011

@roo no tak aj to ale to len keď som mimo jej dosah :D

ninka.b1
14. máj 2011

ahojte, no my so svokrou ani nebyvame ale problemy s mm rodinkou mame stale!!!! Ved v dnešnej dobe mobilnych telefonou a internetu sme stale v ich dosahu ☹
Inak hadanie sa koli nim sme už tiež vzdali, nikam to neviedlo a nakoniec sa to vždy vrati do starych kolaji, ale niektore veci sa nezabudaju 😠 .
@graceful9 ak sa dozvieš ten recept na otvorenie oči pre naše polovičky, tak mi ho potom prepošli 😉 lebo ja som niekedy na konci s nervamy! Teraz nas napr.: ohovara mm sestra lebo jej odmietol prerabku čo si naplanovala hoci ma mm po operacii a ja som podla nej najväčšia k.... a chudera ako mi napisala, lebo som mu to ževraj zakazala a tym rozvraciam "ICH" rodinu 😀 ako rozum sa mi zastavil,, napisala mi že čo som mu ja??? ked sa do nich staram???! no neviem teda čo som mu myslala som že manželka-rodina... 😖 a taketo stresy, snažime sa o babo a nedari sa a ešte ona do toho!!!!
hrozne vam všetkym držim palce aby mali svokry ine starosti a dali pokoj!!!PA