Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
28. dec 2011

@e_l_e_n_k_a Ved najak mu tie oci musime otvorit. @lalia2 je v 32tt, taketo stresy nepotrebuje. 😉

mihouk
28. dec 2011

@mirkave Nechcem rypat, ale co budes dnes varit???? 😝 😝 😝 😝 😝

e_l_e_n_k_a
28. dec 2011

@mihouk zijes v anglicku a sa pytas ,ze co budes varit???? tunajsie "gazdinky" maju radi polotovary do mikrovlnky..... a existuje aj mc-donald.... brrrrrrrrrrrrrrrr....ale len tak mimochodom, co si varila dnes ty???? manzel spokojny bol? nemusi ist sa najest ku svokre? 😀 .....to len tak na rozveselenie, som sa zahrala na nase starostlive svokry 😕 😕 😕

mihouk
28. dec 2011

@e_l_e_n_k_a No ved ma zasoby vegety, tak preto sa pytam 😝 😝 😝 😝 😝
Nahodou ja som dnes robila rizoto, manzel napapany a spokojny. K svokre to ma daleko, tak ako ten tvoj, takze pohoda. A v piatok ma cakaju mince pie robit, mnaaaaam uz sa tesim, zase sa napcham 😀 😀 😀 No a zajtra asi segedinsky gulas, mam este nejake zasoby co mi maminka zavarila do flias, tak dufam ze su este dobre, lebo s tym bruchom co mam, sa mi tazko vari, normalne nedociahnem na zadny hrniec na sporaku.
No a co varis ty, kedze si pozerame do hrncov???

mirkave
28. dec 2011

@mihouk vegetovy vyvar 😀 😀 😀
ak by mala niektora zaujem poslem za postovne 😉 😀

mihouk
29. dec 2011

@mirkave Mnam mnam!!! 😝 Ozaj, nabuduce jej kup sol, je to prakticke a mozes jej povedat, ze ked si jedla jej jedlo naposledy, mala si pocit ze jej chyba... 😉 😀 😀 😀

haslerka31
29. dec 2011

@mirkave Ja som od svokry dostala minuly rok v tasticke na flasku tycinku twix a 10e...ze si mam vraj na seba nieco kupit. 😀 Teraz som natrafila na tuto temu a veru,ze tu napisem a ja niekolko prispevkov 😀

lalia2
29. dec 2011

@mihouk ďakujem 🙂

lalia2
29. dec 2011

@mihouk
@e_l_e_n_k_a hej, svokra mi to povedala, ešte keď sa ma pýtala, teda mm, že či chceme pult. Hovorím, nie. A ona, že to sa môže potom posunúť ďalej. A to povedala aj na darček od môjho mm - dal mi pod stromček krásnu knihu pre mamičky a rady po pôrode a ona hneď na to, že mám švagrinej povedať, že jej to požičiam.
Včera som ju stretla v meste s jej frajerom,t ak ma hodili domov. No za tri minúty cesty mastihla naštvať. Mi povedala, že deti jej sestrybývajú nedaleko nás, tak mi budú chodiť kočíkovať. Som milo povedala, že neviem, či budem mať dôveru k cudzím ľudom a ona že - noooo a ako? Som nepochopila. Som to povedala mm a on, že no to určite. V nedeľu mi povedala, že nevadí, že švagriná je tak ďaleko, ale že mňa musí mať pod palcom. Už len kvôli vnúčaťu. No super... Ja jej dám, pod palcom... Akože mm vie, aká je. A keď som mu včera o tom kočíkovaní hovorila a o tom, že ma musí mať pod palcom,t ak sa tiež rozčúlil a že to určite, že to nehrozí. Tak som sa potešila, veď nech len stará strká nos do všetkého, nakoniec jej povie svoje on ako vidím...
Mňa mm veľmi ľúbi, cítim to, každý deň mi to dáva najavo. Ale matka je matka, nemôže na ňu zanevrieť a ani to nechcem. A ona nie je taká, že by na mňa nadávala, ona sa tvári ako ma má rada, možno aj má, ale sama spôsobuje to, že ja ju nie. No ona mi pošle Mikuláša. A to už 8 mesiacov hovorím, že sladké nejem, odkedy som tehu, lebo mi nechutí. Ale nevadí. A bola by rada, keby som jej aj ja poslala a tak dookola. No ja na to nemám čas, nervy, ani záujem. A potom nepovie,že aká som sprostá, že sa jej ani neozvem. Ale ako jej je ľúto, že jej už ani nezavolám, že je z toho smutnáu.Ona to takto povie, tak koho by napadlo, že je zlá. Veď ona je len chuderka. No hovorím, s mm nám je veľmi dobre, rozčuľujem sa len na nej.
A keby som to predala? Veď to by bol koniec. Švagriná už teraz povedala, že aj ona by veľmi chcela taký pult. Proste stará si to predstavuje tak, že ona kúpi nejakú sprostosť nám, my jej ešte väčší dar a tak dookola. Lebo bola tak na to zvyknutá od synov. Že jej furt kúpili. No ja mám svoje výdavky, nejdem jej robiť radosť somarinami... Aj na kočík povedala, že to potom môžu využiť aj ostatní. No hej, ale ak porodia, kým ho ja dopoužívam. Ak nie, tak ho predám, nejdem ho skladovať tri roky a potom mi opovedia, že oni si kúpia. Keď majú na pult, čo je úplná zbytočnosťž, tak si určite kúpia aj nový kočík...

mihouk
29. dec 2011

@lalia2 Tak to je super, ze tvoj mm sa na to kocikovanie rozculil, treba ho v tom nechat a on zisti aka je jeho maminka potvora. Jasne ze nebude o tebe hovorit aka si zla. Aj moja ked mala taky vylev, tak bola smutna, lebo ona je chudatko a ja jej ani nezavolam. Odbi to tym ze nemas cas, ked bude maly, tak to bude aj pravda, ja som to tak povedala a hotovo a pritom vie ze si volavam s mojou mamou 2x denne 😝 , moj mm to neriesi, povedal jej ze mame standardny vztah svokra-nevesta, tak co chce riesit.
Aj s tymi vecami mas pravdu, ved keby si vedela ze to potrebuju, tak im to posunies, ale skladovat to niekolko rokov, kym sa niekto rozhodne mat dieta???? Ja by som to predala. My mame kamosov, co stale nevedia, ci mat alebo nemad deti, tak sme povedali, ze keby sa rozhodli, teraz, tak mame aj chlapcenske, aj dievcenske, ale tiez ked mala povyrasta z veci idu na predaj.
A kocikovanie niekym cudzim????? Urcite im to uz slubila, no ale ty si mama a ty rozhodujes, nech zo seba urobi blazna, by som jej povedala, nech neslubuje nieco na co nema pravo. Mne Maxima kocikovla 1x moja neter a aj to som trpla, ale potrebovala som nieco surne urobit, inak nikto. 🙂

zajo79
29. dec 2011

@lalia2 teraz kocikovanie neries, budes rada ak ti zoberie kocik na dve hodiny budes moct si nieco porobit ci "len" oddychnut

lalia2
29. dec 2011

@zajo79 no hej, ale nie niekto, koho ani nepoznám. Ja by som tiež trpla od strachu, že by som si ani neoddýchla, ani nič neporobila...

lalia2
29. dec 2011

@mihouk ja som tiež môjmu povedala, že on nevoláva mojim rodičom, tak čo mám ja jej volať. Aj keď mala moja mama sviatok, tak som jej zavolala ja za oboch, potom sme jej osobne zagratulovali, keď sme sa stretli. A nik sa neurazil ani to nijako neriešil. No keď mala stará meniny, tak to som jej zavolala ešte aj ja, aby sa jej rátalo. A presne ako hovoríš, ona je len chuderka, proste tak vie hrať na city, že normálne aj mne jej príde niekedy ľúto, pritom nemá mi byť prečo. potom ma zas naštve a ľútosť je fuč... 🙂
A s tými vecami máš tiež pravdu. Nieže by som nechcela dať. Veď keď to môžu využiť oni alebo moja sestra, nepoviem, ale o 5 rokov už bude kočík nemoderný, veci tiež, tak načo to tu mám skladovať? No ale ona mi už musela povedať, že kočík môžu využiť aj oni, ešte keď sme ho ani kúpený nemali.... Neviem, aké právo má do toho sa starať... Ach, no nejdem sa dnes rozčuľovať. Ale aj na ten pult mi povedala, že keď mi ho dajú, MÁM SA TEŠiŤ. No dá sa tešiť asi na povel 🙂

riana12
29. dec 2011

@ada4326 z tych kolacikov si skus nerobit hlavu... mala si jej z tych tvojich nadelit, ze nech ochutna... 😉
my mame malinku chladnicku, som rada, ked tam uskladnime bezne potraviny a navareny obed/veceru... teraz nam na Vianoce doniesla priatelova mama za krabicu zakuskov... nasrdilo ma to v duchu, ale len preto, ze som skor bola zufala, ako to schovat... kedze aj ja som nieco napiekla, bolo navarene a komplet priestor som vyplnila vsakovakymi miskami, hrncami atd... rovnako mi nabalila kolacikov moja babka, ked sme tam teraz na Vianoce boli pozriet... beriem to tak, ze ja tiez prinesiem, ked mam z coho, ide o to pochvalit sa pred "cudzou" osobou, ze aj mne sa daco zadarilo, alebo aj ked kupim, tak sa chcem podelit a nebyt lakoma... je to o slusnosti... vacsina ludi je takto vychovana - priniest nieco na navstevu...
a s tymi kolacikmi od priatelovej mamy sme skoncili tak, ze sa nimi krmim len ja 😀 😅 my uz mame len tie suche, keksikove a chyba mi daco plnkove... tak dobre padnu... len ja som zas nepiekla 7 druhov... ale ved porozdavaj po rodine... 😉

mihouk
29. dec 2011

@lalia2 Jasne ze ma pravo sa starat, v jej hlave. Moja sa tiez stara a ja si aj tak urobim podla svojho, ved je to moj zivot. A tvoj mm ta nenuti jej volavat, dufam ze to chape. Svokry chodia asi na specialny kurz, ako sa hrat na chuderku, ale moja ma smolu, moja mama bola profik v citovom vydierani, ked sa nam nieco nechcelo, takze ju prekuknem hocikedy. Dokonca, ked svokor nieco chce (teraz uz pomenej, bolo toho viac ked sme nemali dieta), tak normalne zmanipuloval svokru a ona aka je naivna, sa stazovala synom az im ju prislo luto. Ako napriklad, kupil si pocitac (akoze na firmu) a potom bedakal ze nemaju na lieky a to im treba a to tiez, tak svokra sa stazovala a synacikovia pomahali. Ako samozrejme ze na lieky a take veci sme jej dali, ale na ostatne hovadiny sme sa so svagrinlu sekli a mali smolu. Svokor pochopil, ze proti nam dvom si neskrtne, tak sa uz skludnil. Ja nebudem niekoho dotovat, na svoj vlastny ukor, samozrejme ze ich nenechame umriet od hladu, ale musi tam byt snaha aj z druhej strany (ved nie som nejaky netvor), ale ked makas 60hod tyzdenne a niekto si myslis ze seres peniaze, tak to nastve. Alebo sa svokra divne tvarila ked sme boli na 4D ultrazvuku kvoli pohlaviu, ze je to drahe, ale dali sme si to ako darcek k vyrociu nasej svadby, nic ine sme si nedali a aj tak sa tvarila, ze je to urcite moj rozmar a pritom s tym prisiel moj mm, ze do januara cakat nedokaze.

sashabb
29. dec 2011

@lalia2 @zajo79
no ja neviem, ale osobne by som nedala nikomu voziť kočík a to, že bude lalia len rada ... no neviem, ja som rada chodila na prechádzky a určite by som to nevymenila za upratovanie 😎 všetko sa dá stihnúť ak sa chce.
a @lalia2 na tvojom mieste by som začala na drzovku hovoriť čo si myslíš, lebo keďže si ticho resp. nechceš si ich pohnevať, tak si robia čo sa im zachce.
A keby mi ktokoľvek povedal, že "nejaké" DETI mi budú chodiť kočíkovať, tak by som toho dotyčného niekam poslala! Nech si zariaďuje svoj život a chcela by som vidieť, či by takto riešila dané veci aj keby sa jednalo o jej dieťa 😠

lalia2
29. dec 2011

@mihouk no moja presne taká istá. Na somariny pre seba a do domu úplné sprostosti, to má za čo kupovať. A potom tiež ju strááááášne bolí chrbtica a nemá na infúzie. A tiež to omieľala už mne toľko razy, že som sa začala ja cítiť trápne. No ale nedám, akože ja si nerobím každý týždeň radosť nakupovaním somarín ako ona. Tak nech sa naučí hospodáriť. Ona bude mať 5 kabátov a nemá na infúziu? Tak nech jeden oželie... To len na porovnanie, veď keby fakt nemala, tak jej človek pomôže. Ale ona má a nemá na to, čo jej vyhovuje...
No a jasné, že ultrazvuk bol určite len tvoj výmysel 🙂))
No mne napríklad vieš čo vybavila bez môjho vedomia a súhlasu? Aby som sa išla pozrieť do nemocnice, že kde budem rodiť, aké sú tam prístroje, ako to tam vyzerá, aby keď prídem rodiť som sa "VEDELA SPRÁvaŤ". To som citovala... No nenaštvalo by ťa to? Ja som nešla, dopredu to nechcem vidieť... A nesprávam sa asi nikdy podľa jej predstáv... Môj mi tiež nechápal, mi povedal, že nech sa nerozčuľujem,že nevie, čo ona rieši a že nech nejdem, keď nechcem. To zas on ma nenúti ani jej volať.

lalia2
29. dec 2011

@sashabb no vieš, ja ticho nie som, ale poviem to milo, jemne a ona blbá nechápe. Raz mi mm a švagor povedal, že ona keď sa oduje, tak to je koniec. Tak nechcem pokaziť vzťahy. Ja poviem, že nechcem hento, nechcem, aby mi chodil kdekto voziť dieťa a pod., ale ona akoby nepočula. No nechám tak nateraz, potom už asi zakročí mm. Ten tiež nechce, aby sa nám kdekto staral do výchovy. Tak čakám, že to doštve jeho a bude pokoj. Dúfam, že sa dočkám 🙂

mihouk
29. dec 2011

@lalia2 Moja si nastasite nekupuje somariny, len ma stval fakt, ze svokor ju vzdy zmanipuloval, lebo vedel za na mamicku synovia trpia. Nastastie moja nema dosah na nasu nemocnicu a aj teraz, tak ako minule im nepoviem ze ideme rodit, je to lepsie a aspon nestresuju. Ved s malym mi to trvalo 24hod a vazne nepotrebujem aby nam niekto vyvolaval ci uz!!!
Super ze mm to chape 🙂

sashabb
29. dec 2011

@lalia2 hej, myslela som to tak, že radšej si zakusneš do jazyka (povieš to milo- aj keď ťa to štve) aby sa neoduli 🤐 ALE skôr by som si povedala, aby sa oduli a bol by pokoj 😀 Vieš, zober si to tak, že teraz su to v podstate "prkotiny" a bude to veľký rozdiel keď sa Vám narodí mimi. To bude potom "ine kafe" hlavne keď je to vaše prve dieťa a už teraz sa starajú do veľa vecí. Potom ťa šlaktrafí 😒 keď sa ti budú starať do výchovy, budú ti hovoriť čo máš a nemáš robiť (ako by si bola nesvojprávna) a pod.

tetapetra
29. dec 2011

@mirkave vymenim, ale upozornujem, ze boli asi namocene v naftaline a aj pes od nich radsej usiel. 😀

mirkave
29. dec 2011

@tetapetra by ma vystrelo z toho.tak radsej nie 😉

mihouk
29. dec 2011

@mirkave Ber papuce, mozes ich darovat dalej, mam jednu adeptku 😝

mirkave
29. dec 2011

dievcence: tesme sa!!!!!!! so vsetkeho,co nam svokricky povedia alebo daju 😀 ved ony to myslia len a len dobre,to my sme total nechapave 😉 😀 az ma dakde stipe,ked to tu citam 😖 😅 neznasam citove vydieracky od svokry,ktore skusa na mm-svojho syna.ako pisete-chuderka.ty kokos,tie nase svokry museli vyhrat sutaz v hrani chuderiek 🙄
a dat kocikovat inym detom moje dieta?nikdy som nedala dceru cudzim kocikovat a nedam ani druhe.mrle by ma doma zrali,ze ci je vsetko ok........dakedy som bola unavena jak svina,ale kocikovanie mi pomohlo sa vzchopit a ist dalej.....kocikovanie by malo byt relax (hlavne ked babo vrieska na celu ulici a nie a nie ho utisit 😉 alebo ked nas stihla total burka,prietrz jak hovadooooooo a my sme zmokli do nitky 😅 )
a ak chce niekto nieco po mojom dietati?nech sa paci,ale nech si to schova sam u seba.ja mam odlozene veci po simonke (lebo sme planovali druhe babatko),ktore teraz vyuzijeme a potom dam nieco sestre ,nieco si necham na pamiatku a nieco popredam.

mirkave
29. dec 2011

@mihouk ooooooooooooooooooooooooooozaj,darujem ich svokricke 😀

lalia2
29. dec 2011

@mirkave šak to, aj ja sa najviac teším na kočíkovanie. Čo by som bola ako unavená, cudzím ho nedám. A nie som na to sama, mám super muža, ktorý nedokáže len tak sedieť pred telkou a ja aby som skákala, takže to určite zvládneme 🙂
@sashabb no to hej, radšej si zahryznem do jazyka teraz. Ale ak by mi tu niekto o pár mesiacov zazvonil, že ide mi kočíkovať, tak ho pošlem kade ľahšie. Alebo to nechám na mm, ešteže má taký istý názor 🙂))

lalia2
29. dec 2011

@sashabb no ale nech skúsi kecať do výchovy, potom jej raz poviem, ako vychovala druhého syna, tak nech mi tu nie je múdra... Už jej to raz aj mm povedal... Ale to je iná téma.

e_l_e_n_k_a
29. dec 2011

@lalia2 sak ty pises o mojej svokre 😀 😀 😀 😀 😀 ...tiez sa najprv tvarila ako chuderka... a nakoniec to preslo do ohovarania a osocovania.... dokonca aj deti sa jej zacali bat... tak a museli sme urobit velke STOP !!! ked sa spamata, nech sa ozve 😀 ...

lalia2
29. dec 2011

@e_l_e_n_k_a 🙂 🙂 🙂

e_l_e_n_k_a
29. dec 2011

@mihouk kurca s hranolkami 🙂 🙂 🙂 ... a moj tiez musi byt spokojny... ja ked som mala velke brusko uz ,tiez sa mi tazko varilo...ale este jedno take brusko by som brala 😉 😉 😉 ...v poslednych masiacoch tehotenstva by som ho znovu vyuzivala ako prirucny stolik, ked by ma prepadla "MISS ZRAVKA" 🙂