Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

danula.ch
16. feb 2011

@rakovcanka aj my sme teraz s manzelom 80 km od seba, ale radsej takto, nejak to do jesene vydrzime. s nasimi je tu super, maleho zboznuju, vela mi pomozu. s mm sa vidime len cez vikendy a sviatky, ale co uz. utesujem sa ze su pary ktore su spolu ovela menej ako my a je to len docasne 🙂

rakovcanka
16. feb 2011

@danula.ch no nech je ako chce, radsej so svojim mm a svokrou, ktora je dva dni doma, dva dni v praci, ako byt tak daleko...neviem asi to bude tym ze sme sa len nedavno vzali...ale nevydrzala by som bez neho...

lucinocka
16. feb 2011

kks tato tema je dobra na namet na telenovely 😀 nepovedala by som, ze taketo svokry este existuju 😀
moja je celkom fajn, dokonca ma ma radsej ako muza a po dedine chodi a vyklada aka som cistotna, ze je vzdy navarene, upecene 😀 uvidime, ked bude mimi aka bude.. byvanie mame oddelene , spojeni sme len chodbickou🙂

danula.ch
16. feb 2011

@rakovcanka ja som si dlho hovorila ze radsej s mm a svokrou ako byt daleko od seba, ale co je vela to je moc. jedneho dna to uz bolo neunosne a museli sme nieco zmenit. my sme svoji 2,5 roka a nas maly ma rok, tak aspon on mi vyplna tie diery bez mm
@lucinocka aj ta moja bola super, ako kamoska, kym sme mimi nemali. potom sa zacala do vsetkeho starat a uz to islo z kopca. nechcem ti brat iluzie, ta tvoja sa mozno nezvrhne 😅

rakovcanka
16. feb 2011

@danula.ch ja viem ze mas pravdu...my sme svoji zatial len od oktobra...takze to by nemalo velku buducnost keby som uz teraz odisla prec, predsa som sa nevydavala preto aby som bola sama...my zatial mimi len planujeme...tak uvidime..ale dakujem za radu 🙂
@lucinocka moja taka bola do svadby, aka som dobra, sikovna, a ze jej vela pomaham a tak...a po svadbe sam cert do nej asi vliezol alebo co...a najhorsie su tie chvile kedy je ako med, a z hodiny na hodinu ako drak...nechapem...

lucinocka
16. feb 2011

@rakovcanka moja sa po svadbe nezmenila, skor by som povedala, ze ma teraz ku mne vacsi respekt..

@danula.ch no spolieham sa v tomto na mm, kolkokrat mi jej pride az luto, ako ju odkuri, ze teba do toho nic, kto sa ta pytal na nazor, niesme male deti, vieme aj sami, co sa staras.. a ona sa len ticho zbali a odcupka k sebe ..
ale nezasahujem do toho, lebo musi hned od zaciatku vediet, co moze a co nie..

rakovcanka
16. feb 2011

@lucinocka no respekt mala kym som bola ako sa povie "cudzia" ale teraz je to na nervy..tak drzim palce nech to vydrzi 🙂

lucinocka
16. feb 2011

@rakovcanka ja by som tak nemohla zit , neustale v strese a v nervoch.. my sme chodili spolu este len tyzdenm ked ma drahy doviedol predstavit domov s tym, ze sa raz vezmeme 😀 a na druhy den som mu hned dala najavo- tvoja mama je sympaticka ale ziadne byvanie spolu, ja chcem svoju kuchynu, svoju kupelnu, svoju izbu..inak sa nestahujem.. tak to riesil, kym som koncila vysku..

rakovcanka
16. feb 2011

@lucinocka no aj u nas to bolo tak ze si urobime pristavbu s tym ze spolocna bude len spojovacia chodba, ale uz ani to sa nebude konat z toho dovodu, aby sme si potom nahodou nerobili narok na ich dom, kedze muz ma este aj dvoch bratov..no cisto psycho, ako keby mne trebalo ich dom...

lucinocka
16. feb 2011

@rakovcanka ax jo, ked niektorym ludom nevysvetlis :-/ pekne sa vy niekde odstahujte na pokoj

rakovcanka
16. feb 2011

@lucinocka no mame to v plane cim skor .. ale tak financie to trosku spomaluju..no radsej neskor, ako nikdy..

mamavera
16. feb 2011

@rakovcanka tak to je super, už to nemáte daleko, to zvládneš a u svokry by som neupratovala vôbec, nech má na čo nadávať 😀

mamavera
16. feb 2011

@drobik1 povedz tvojej milovanej svokre, že je pre teba oveľa dôležitejšie venovať sa dieťaťu, ako mať všade perfektne upratané a je ti jedno, čo si ona o tom myslí. Upratovať môžeš, keď budeš v jej veku, ale určite tým nebudeš piť nervy ostatným

roo
17. feb 2011

@mamavera suhlas, nieco podobne som mala na mysli aj ja - naco sa drat, ked je aj tak vsetko zle, ale situacia je asi zlozitejsia, ak obyvaju spolocne miestnosti (ak nie, nema sa co svokra starat, ako ma nevesta upratane vo svojej izbe). Tak len dodavam jedno ceske heslo: "Bordel v byte, stastne dite!"

rakovcanka
17. feb 2011

@mamavera no ale ked tam spolu byvame nemoze byt bordel...vies...uz teraz vykrikuje ze ona nas zivy, tak potom by hovorila ze sme prizivnici a lenivy este k tomu 🙂 ale nejako to uz vydrzim tak co ...

drobik1
17. feb 2011

@mamavera no to som jej uz povedala aspon stokrat ale ona je sibnuta tvrdi si vzdy svoje.. 😒 ale ja ju kaslem mam svoj byt a ona svoj 🙂

drobik1
17. feb 2011

@rakovcanka ahoj ako ze ona vas zivi?ved manzel robi nie a mate svoj plat. 🙂 akurat ze byvate u nej v dome..

rakovcanka
17. feb 2011

@drobik1 no ano ... aj ja pracujem, takze to by nebol problem co sa tyka penazi..ale proste ona ma stale pocit, ze sme jej nieco dlzny, aj napriek tomu, ze davame peniaze do najmu..teda inkaso a tak....

drobik1
17. feb 2011

@rakovcanka hm no cudne 🙂 by som chcela vidiet co urobi ked bude sama a vy odidete od nej.. 😎

rakovcanka
17. feb 2011

@drobik1 neviem..ale uz aby to bolo 🙂 som zlaaa hehe ale tak kto to s nou ma vydrzat...

drobik1
17. feb 2011

@rakovcanka hm ved jasne ani ja by som to s nou asi nezvladala my by sme sa tu asi pozabijali..lebo ona sa do vsetkeho stara 😒 ale uz to nejako vydrzis a potom bude dobre uvidis. 🙂

rakovcanka
17. feb 2011

@drobik1 no asi tak nejako .. nechcela som ist do podnajmu, ale uz hladam, hoci len garzonku docasne, no mam toho dost...od nedele sa sni neozvala takze kaslem na to...

drobik1
18. feb 2011

@rakovcanka ahoj.no co ako to pokracuje?este stale sa nebavite? 🙂

rakovcanka
18. feb 2011

@drobik1 ahoj 🙂 v nedelu to uz bude tyzden co sa s nami nerozprava...dnes ideme k nasim na dva dni do kosic...takze aspon na chvilku vypadnem..potom uvidime...🙂 a vy ako?

balli
18. feb 2011

Caute, pridavam sa do temy, tiez mam taketo problemy so svokrou, akoze robi totalne na prieky, ako sme sa zobrali tak je to este horsie, zo svadby stastna nebola, dokonca si ani nezatancovala s vlastnym synom a celu svadbu presedela v kute. brali sme sa v oktobri ako rakovcanka...

ideme stavat doma, ja tento rok koncim skolu, manzel je len druhak, obaja dost pracujeme a ona furt len babo babo babo a pritom jeho sestra ma dieta a ona ho videla vseho vsudy tak 10 krat za jeho rok zivota, nepomaha financne ani psychicky a pritom chce aby sme robili veci ako ona chce...nechape nic co v zivote robime, vyhrotilo sa to az tak ze som manzelovi povedala ze ja tam pojdem na navstevu najskor po statniciach pretoze ja odtial zakazdym idem z placom a myslim na to este dalsi tyzden a to si teraz nemozem dovolit...

drzim vam vsetkym palceky!!! niekedy je to naozaj narocne hlavne ked clovek vie ze sa vzdy spraval slusne, milo, usluzne, vzdy pomohol, spraval sa s respektom a toto si urcite nezasluzime ...

drobik1
18. feb 2011

@rakovcanka no tak aspon s oddychnes 🙂 my v pohode..len mame problem so starsou dcerou..klame ma ☹

rakovcanka
18. feb 2011

@drobik1 no ano, trosku vypadnem 🙂 a kolko ma dcera rokov? nezavidim, ale ked si spomeniem aka som bola ja, tak tiez som niekedy zaklamala...a v com ti klamala,ak mozem vediet..

rakovcanka
18. feb 2011

@balli tak to mas uplnu pravdu...ked clovek nic zle neurobil, preco nas tak trapia? a drzim aj tebe palceky, aby si aj tie statnice dobre urobila, a s tym babom ta chapem, my zase mame len to, ze citujem: vsetci sa ma pytaju kedy budem babka, a ja na to, ze ked pride bocian..a potom je urazena 🙂

drobik1
18. feb 2011

@rakovcanka hm no mala 10 vdecembri.a tyka sa to skoly a znamok ☹

drobik1
18. feb 2011

@balli tak aj ja ti drzim palce aby si spravila statnice a pevne nervy so svokrou 🙂