Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

briketa
6. mar 2016

moj najmladsi bude mat narodeniny, tak ma napadla svokrovska lahodka.
ked sa maly narodil, ja dve deti doma s kamaratkou a mna odvazali na pohotovostny cisarsky. svokra byvala vtedy od nas pat minut autom. moja mam musela priletiet v najkratsom moznom termine (to bolo v piatok, v pondelok tu uz bola) desattisic kilomentrov, lebo ona o tie tri ulice neprisla... povedala, ze nemoze a tym to zhaslo. nechcela som ani pomahat ani nic, len naozaj moj muz nemohol z prace, tak postrazit deti na tri dni kym ma nepustia z porodnice, lebo som bola na krvnych transfuziach, po cisarskom a po operacii 😅

misulik6
14. mar 2016

Ahojte,tak ja pridám tiež moju skusenosť...S manželom sme spolu cca17 rokov,ale jeho mamička si stale nevie uvedomiť ,že si má už konečne odpustit tie blbe poznamky.Ked boli deti este maličke tak nam pomahala svokra velmi a zato jej Dakujem.Teraz su obe deti už v puberte.Najviac ma hneva,že čokolvek spravím alebo poviem,stale nieje dobre a najhoršie je že môj muž sa necha vždy ovplivniť svojou matkou.Ked k nim prideme na navštevu/ja chodim raz za týžden/tak,vždy sa do mna musí navažať.Ona si to proste nevie odpustit a mna to už prestava baviť,stale sa snažím ,ale vysledok žiadny.Mrzí ma len to ,že si ma moj manžel za cele tie roky nikdy nezastal a ako to vyzera tak si ma asi nezastane nikdy.Ja ho velmi lubim,ale už mam vsetkeho plné zuby,ale najhoršie natom je že ona si dovoluje do mna aj pred ním a on jej nato nic nepovie.... ☹ .Rozhodla som sa že uplne preruším kontakt zo svokrovcami,to znamena žiadne navštevy ani telefonaty.

timea7
14. mar 2016

@misulik6 máš problém s partnerom, nie so svokrou, za týchto okolností by som partnerovi oznámila, že svokre chodiť nebudem, lebo sa tam necítim dobre a on sa nijako nepričinil o to, aby tomu bolo inak.

ukulela
14. mar 2016

@misulik6 tak, ako si to napisala tu, by si to mala povedat aj svojmu chlapovi. odmietas chodit ku svokrovcom, su to jeho rodicia,jeho lubs, ale svokra ti ublizuje a este viac tiublizuje to, zw sa ta on nezastane. mozno chlapovi docvakne ...

cervenaruza123
14. mar 2016

@misulik6 Ja som tiez muza musela ucit, aby si ma zastal, lebo mi to vadi. Jasne, ze odporovat rodicom nie je lahke a hlavne jeho rodicom, ale snazil sa a uz je zvyknuty. Doslova sme sa dohodli, ze pred rodicmi budeme vzdy drzat spolu a ak aj nesuhlasime s tym druhym, povieme si to v sukromi. Ked by sa donho navazali moji rodicia, tiez by cakal, ze sa ho zastanem a nie ze sa bude s nimi hadat on, ked ich ani tak nepozna. Nevesta je vzdy zla, to sa nezmeni, musi sa zmenit manzelov postoj

lubinkam
15. mar 2016

Och dievcata. Je taaak super zistit ze nie som sama. Moja svokra je diabol. Mam dalsie 3 svagriny a vecne s nimi superim v ociach svokry. Akokeby ma tie hlupane trapili. Ale svokra ma na jazyku vzdy nejaku podpasovku a to zamrzi. Uz som sa naucila brat ju s rezervou no su dni led to pride. Tak napriklad minule. Ja k nej nechodim a ona zasla k nam aby videla chalanov. Pytam sa jej date si kavu, ja som si zaliala akurat. A ona ze ja ta ty pijes kavu? A Danka nemoze pit lebo loji. To je akoze svogrina. Aj ja kojim tiez mi cisterna mlieko nenosi ale budem jej vysvetlovat ze to je len caro? Potvora ny mozno aj tak nepochopila. Kaslat na tie nase hlupe svokry. Pozdravit, ponuknut kavu a ked odide poslat potichu ....

misulik6
15. mar 2016

Máte pravdu,najlepšie bude ked k nim nebudem vobec chodiť a ked moj drahý k nim pojde tak nech ide sám...nemam chuť zase počuvať tie narážky.Viem ,že moj manžel ma bude určite k nim volať ,aby som šla snim ale už u mna nepochodí,lebo doteraz som mu vždy vravela,že ma mrzí že si ma nikdy nezastane a stale sa nič nezmenilo,tak dufam že ked teraz nepovolim tak mu docvakne.Myslim si ,že mu to chodenie k svojim rodičom dlho nevydrží a nato sa už teraz ťeším... 😉

ukulela
15. mar 2016

@lubinkam vsak jej povedz, ze to melta, to by mohla stara poznat 🙂 a ze danke odkazujes, ze z toho sa este lepsie mlieko tvori :P
aku nic so z toho nerob, nezvysuj si tlak,uzivaj si babo 🙂

buba8251
23. mar 2016

takže baby už som davno nepísala,lebo bol celkom pokoj,ja pol dna v robote alebo aj cely,sem tam sa vyskytla vec čo ma poriadne vytočila ale nejako som to prežila.Lenže teraz som ostala doma na chorej,čakame druhe babo a mam pocit že už to znova začína,Moja svokra mi začína liezt na nervy.ACH jaj ako to zvladnem,najhoršie je že ona už na dochodku a ja každy den s nou lebo byvame v jednom dome.A do toho ešte moja najmudrejšia švagrina jej dcerenka ,ktora denno denne musí byt s mamičkou....A JA nebodaj sa im nepozdrav alebo nemaj dobru naladu ked prídu tak už je zle

zsoja
23. mar 2016

@buba8251 vy spolu byvate v jednej domacnosti?

macik131314
23. mar 2016

baby vy mate svokry take u nas zas mama taka

mamanikka
23. mar 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

ja som najprv myslela, ze zle svokry su len vo filmoch, no to som sa teda sakra moc mylila :/

buba8251
27. mar 2016

@zsoja byvame spolu v jednom dome,takže každa máme svoju domácnost ,máme aj dva vchody ale predsa je to katastrofa

vojtusovamartina
28. mar 2016

@buba8251 to znamená, že nemáš svoju domácnosť. Poznám, mám to isté.

salutka
29. mar 2016

Mňa chce svokra stále biť, keď už nevie ako by ma zlomila tak sa mi začne vyhrážať, že mi dá po chrápe a už dávno mi mala dať po chrápe...Tak som naposledy už nevydržala a skočila som po nej v tvárou v tvár, že nech to skúsi. A manžel ma skoro zabil......Stále si ju obraňuje a ona si potom do mňa dovoľuje. Bývame v dvojdome čiže za dverami sme sami, ale stále v jej dome..... Pred rokmi mu tú polovicu domu darovali, ale stále sa tvári, že všetko je jej asi je..... Keď som jej povedala, že my si doma môžeme prerábať a robiť čo chceme, tak mi povedala. " Tak ona sa tu cíti byť doma !" Čo ma knokautovalo, neviem čo tým myslela sme manželia 15 rokov a od začiatku bývame v tom dome. Štve muža, aby ma mi dal na hubu, že som drzá... S manželom sa nám celkom darí rozumieme si keby nebolo svokry ideálny pár aj v dobrom aj v zlom.... Už rok som s ním nič nemala už necítim k nemu nič dokonca ani nenávisť rozmýšľam že odídem nechám svokre ten jej palác ale aj s jej synom.... Horšie je, že nemám rodičov nemám nikoho....

lenula57
20. apr 2016

Ahojte prosim Vas poradte mi moja skvokra mi robi peklo zo zivota..je proti nasmu vztahu a proti svadbe a proti vsetkemu a ze dieta co cakam nikdy neprime ako svoje vnuca atd mate niekto taketo skusenosti 🙂

svetluska82
20. apr 2016

@lenula57 neboj, ju to casom hadam prejde, ked zisti ze si celkom fajn... 😀

salome51
20. apr 2016

@lenula57 moja svokra bola tiež od začiatku proti nášmu vzťahu. Dokonca manžela vydedili a nikto z rodiny sa s ním nebavil veľmi dlho, ani súrodenci. Nikto, len otec. Trvalo 8 rokov kým sa to trošku zlepšilo. Ja sa s ňou bavím len v prípade núdze. Tak si vieš predstaviť tie "rodinné" oslavy. Zatlačil svokor aby sa to trošku urovnalo. Nestretávame sa, lebo bývajú ďaleko a sú starší a chorľaví. Ale aj cez telefón dokáže manžela rozhodiť na veľa dní. Aspoň že svokor je super. On k nám chodí aj o malého sa chodil starať. Chudák, prežíva očistec už tu na zemi. Neviem ani aký prívlastok by som dala mojej svokre. Fakt neviem. Jej robí normálne dobre keď iným ubližuje, nerozumiem takým ľuďom a bude to znieť hnusne a nech si o mne pomyslíte čokoľvek, keď raz zomrie ani slzu nevyroním a nebude mi to vôbec ľúto iba ak kvôli manželovi. Veď keď som čakala prvého syna, tak chodila k nejakej babe a tam vykonávali nejaké rituály aby som potratila a nechala ma prekliať. Proste fuj! Ja na také veci neverím, ale ide o princíp. Takže asi tak na margo mojej svokry

lenula57
20. apr 2016

@salome51 pre boha taky ludia mozu aj byt nedzi nami ako toto dokazu..a ja nemam ani svokra dobreho ☹..na mna arogabtne utoci a ledva mi cosi povie a ked povie tak ironicky a nadavanim..a moja je predomnou Lenka toto Lenka tamto Lenka hentamto ale za chrbatok na mna hovori ze som k*rva a ze som zla matka atd..a pritom ona chodi po druhom chlapovi atd..ach ale to co ste napisali az rozum sa mi pozastavil..

lenula57
20. apr 2016

@svetluska82 ju to neprejde to je harpia dokedy nas nerozdeli dovtedy nwbude mat pokoj a este chodi na kontroly a chcela kluce od nasho bytu a mojmu chlapovi nechce dat ani rodny list..

svetluska82
20. apr 2016

@lenula57 no ta sa treba zamysliet, ci aj ty ju nejako neprovokujes......ono v dnesnej dobe su hrozne vztahy...kazdy mysli len na seba a na svoje potreby

lenula57
20. apr 2016

@svetluska82 ja ju neprovokujem jej vadi moj syn ktoreho nemam s jej synom a ze nerobime podla nej a vsetko by sa malo tocit okolo nej a ked sa podla nej nerobi tak je zle..

domi237
20. apr 2016

@lenula57 keď čítam tvoje komentáre to ako keby je z nejakého filmu. Ja som vždy tíško dúfala a verila, že s mojimi svokrovcami budem vychádzať dobre. Dá sa to, všetko sa dá ale cesta k svokrovcom nie je najjednoduchšia. Už som sa stretla párkrát aj s reakciou, že ale veď mne sa nemusíš podlizovať (to bolo od nádejného bývalého svokra pre pár rokmi) a to som sa snažila len pomôcť. Človek sa vďaky asi nikdy nedočká :/

timea7
20. apr 2016

@lenula57 čo na to tvoj nastávajúci? Veď si berieš jeho, nie ju, v živote sa s ňou už nemusíš plánovane stretnúť, ak nebudeš chcieť. Len to by sa musel ten tvoj postaviť na tvoju stranu.....

lenula57
20. apr 2016

@domi237 od nich nie lebo im beries dieta a oni to nevedia prezit..a este nikto jej doma nepomahal takze jej otroka lebo vsetko co povedala tak skakal podla nej..a teraz jej nema kto robi..

lenula57
20. apr 2016

@timea7 ved si ma zastava ale stale robi zle a nici ho psychycky..

timea7
20. apr 2016

@lenula57 nerozumiem, ako robí zle? Bývate u nej? Ak áno, odchod, pohroziť, že ak sa nespamätá, preruším s ňou všetky kontakty a je po psychickom ničení. Tvoj manžel je hádam dospelý muž, či?

timea7
20. apr 2016

@domi237 čo tak povedať na plnú hubu - veď ja sa nepodlizujem, ja na vás v podstate kašlem, len som natoľko slušná, že to nedávam okate najavo.

lenula57
21. apr 2016

@timea7 Je dospely ale stale z neho robi 10 rocneho chlapca..a teraz sa mame brat tak mu nechce dat rodny list ako keby sa nedal spravit druhy..no to sa ani komentovat neda ved jej nezdviha mobil a ani nic a ona si este zazvoni u susedy a ta ju pusti..

lenula57
21. apr 2016

@lenula57 a byvame sami