Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

katushka16
29. jún 2011

@evinkal držím ti palce a z toho,čo píšeš,si myslím,že bude aj pre deti lepšie keď sa rozvediete a ty budeš mať kľud...daj vedieť

katushka16
29. jún 2011

@evinkal a keby to skúsiš poveda´t na súde,že on sa nestará,pije...to by mali bra´t do úvahy.a malá do troch rokov nebude musieť byť s ním,iba v tvojej prítomnosti a neboj sa,že bude stará štvať malého proti tebe,on má už svoj rozum,vidí a vie aké sú vz´tahy.a mama je mama.budeš to mať po tejto stránke ťažké.

tosomja
29. jún 2011

@sashabb musím súhlasiť...a už sa nevyjadrujem k danej téme, lebo som tu rozpútala "peklo" 😀 Je to moja vina, priznávam...

@bodka13 Keď dobre čítam, tak je to diskusia o svokrách, s ktorými nevládzeme "žiť"...nie o tých dobrých...asi by si mala založiť novú tému o tej svojej 😒 prepáč, je to môj názor...

gabriellka
29. jún 2011

@tosomja a prispievala by do nej sama sebe 😀 😀 😀

tosomja
29. jún 2011

@gabriellka možno by sa niekto našiel, kto má výnimočnú svokrušku... 😀 😀 😀

sashabb
29. jún 2011

@tosomja a tak nepovedala by som, že je to tvoja vina. V podstate ide iba o rešpekt a úctu voči sebe. No pokiaľ svokra teba nerešpektuje ako matku a manželku, prečo by si potom mala rešpektovať ty ju?
Treba sa len obrniť a povedať si svoje, nakoľko keď svokra vidí, že si ticho tak si samozrejme aj viac dovolí. To, že si mladá (oproti svokre) neznamená, že sa nevieš rozhodnúť, alebo postarať o svoju rodinu a čo povieš by mala svokra rešpektovať a nemiešať sa do "vašej" rodiny.

Inak prečítala som dosť príspevkov a diskusných tém o svokrách a mám taká postreh, že keď sa nevesta ozve, nenechá si tzv. skákať po hlave tak sa svokra stiahne.
Povedala by som, radšej budem pohádaná so svokrou, ako sa ustavične skrz svokru hádať so svojijm manželom 😉

matutka
29. jún 2011

@bodka13 tiež nesúhlasím s pestovaním nenávisti, ale... treba sa dívať aj z druhej strany na problém a myslím si, že keby sa svokry tak strašne neangažovali do našich životov a nestrkali nos tam, kam nemajú, tak je celá komunikácia na inom "leveli", ale aby sme len pre kľud v rodine držali hubu a nechali si svokrou vyberať ešte aj posteľné prádlo, tak to potom prrr. Tiež by som si svokrou nenechala organizovať svadbu a ani vtedy nie, keby celú kompletne zacvakala ona. U nás je ale opačný problém, moji svokrovci "smrdia grošom" a čakajú, že im všetko spadne z neba. Tak by som akože napr. za toto mala byť svokre vďačná a pestovať s ňou priateľské vzťahy, len preto, že je to manželova mama s stará mama mojich detí? A že moje deti na meniny alebo narodeniny odbijú pohľadnicou? Prečo sa má snažiť len jedna strana? Tá strana nevesty? A svokry čo? Tým má byť akože všetko prepáčené? A áno, aj my raz budeme svokry a už teraz dúfam, že mi neskrpatie mozog a že ma raz moja nevesta bude považovať za svoju nie druhú mamu (ako si veľa svokier myslí 😅, ale veď mama je len jedna), ale za osobu, za ktorou sa môže prísť poradiť a podeliť sa aj o veselé, ale aj o nepríjemné veci. Teda skôr za kamarátku ako za svokru 🙂 . Toť môj názor!!!

katkarv
29. jún 2011

citam to tu a viem ze to nemate niektore lahke.Ja este aj teraz ked pocujem hlas mojej prvej svokry v tel.ked vola z detmi trasie sa mi zaludok.Druhu svokru mam normalnu ale keby sme tam byvali urcite by to nedopadlo dobre.Nie som jej vysnivana nevesta ale ani si nedovoli nejak sa starat.Ono vela zalezi na vasom partnerovy ako sa o vas pred nou vyjadruje.Moj jej povedal ze hoci ho aj vydedi a vyhodi z domu on ma chce a hotovo a mame pokoj.A takisto moja mama si utahovala z mojho muza,ako z kazdeho vo svojom okoli,ale ja som sa na tom nezasmiala a pozrela na nu hnusne a uz sa viac neodvazila.

kawasaki17
29. jún 2011

@tosomja aj nam chcela krstiny riadit, ale nedali sme sa, a som maximalne spokojna s celym priebehom.... Kolace a jedlo som si robila sama den predtym a keby nebolo svagriny, tak robim vsetko sama, lebo ona nehla ani prstom...

maznacik007
29. jún 2011

@tosomja uz sme dve ktorym svokra pokazila svadbu... ja osobne si doteraz nemozem pozriet video z nasej svadby a ze to uz je peknych par rokov... nam na svadbu svokra nijako neprispela... ani na hosti z ich strany... hosti z mojej strany platili nasi a z iich starany sme platili my... nedoniesli nam ani kvety nic... a este mi vo svadobny den vynadala ze som jej nezohnala kadernicku a chcela od tej kamosky co mi mala robit vlasy aby ich prednostne robila jej....
a gool bol ked sa gratulovalo po obrade tak nahlas pred kostolom a vsetkymi povedala mojmu uz manzelovi ze robi najvacsiu chybu svojho zivota ked si ma berie.... trapas jak delo... a odmietli absolutne tancovat ... so svokrom som ani netancovala ani ona so synom... nic jej nechutilo atd.. a este rozsirovala sa tam ze ona si musela na tuto svadbu zobrat 50 000 korun pozicku... 😀 😀 😀

my uz nie sme v kontakte par rokov hoci sa prestahovali do mojho rodneho mesta.... ja dokonca som ju minule stretla na ulici a ani som ju nespoznala... aj ked ona mna ano lebo mala hovori ze mami pozri ta teta sa ked sme isli okolo otocila chrbtom.... ja som nejako nesledovala lebo akurat maly nieco pistal ze chce...

@evinkal no konecne dievca neboj bude dobre a deti dobre vedia kto a o ne stara .... neboj bude to dobre.... len vytrvaj vo svojom rozhodnuti

ewka1
29. jún 2011

ahojte .... pred rokom som sa vydala a byvame u manzelovych rodicov... svokra je hrozna, ani by ste neverili ako moze byt niekto taky zakerny... az dva roky sme sa snazili otehotniet, ale nedarilo sa, presla som si roznymi liečbami a operaciou. po dvoch rokoch som otehotnela co bolo naj stastie. svokra bola strasne stastna tak som sa radovala ze sa to mozno všetko v dobre obrati a budeme spolu normalne vychadzat. v siestom tyzdni som zistila ze cakame dvojicky, ani netusite aky sme boli s manzelom stastny, teda ešte aj sme 🙂. ked som to oznamila svokre tak mi ukazala... ze to sme si pomohli a ze co ked budu postihnute alebo jedno zomrie... chápete? toto hovori tehotnej zene... a to je len jedna z mnohych vyrokov ... najradsej by som sa zbalila a odisla... 😢

wieruss
29. jún 2011

@bodka13 lenze ty dookola len to iste hovoris... mna vsak zaujima preco by rodic mal byt ten kto sa snazi o dobre vztahy so starym rodicom??? pretoze ten druhy je starsi, takze on sa moze k tebe chovat ako k handre a ty si ho mas este predchadzat ??? 😕 🙄 tak to ale nefunguje ... Nikde sa nespomina, zeby dobry stary rodic riesil problem s neprijemnou nevestou/zatom , ak aj nejaky su tak ich je sakra malo... Co sa ale riesi je to, ze akosi stary rodic zabuda na to, ze rodic nie je dieta, ze je to dospely jedinec a podla toho sa ma aj spravat k nemu... A vyhovorky, ze nech sa clovek prekona kvoli detom, ze potrebuju starych rodicov - ak ma stary rodic zaujem nech sa chova v ramci slusnosti k rodicom 😉 Slusnost este nikoho nezabila, a to nehovorim, ze to musi byt vrely zaujem, chladna slusnost je vsak vitana u kazdeho 🙂

tosomja
29. jún 2011

Môj manžel má dnes meniny...týmto mu chcem ešte raz popriať všetko naj 🙂 ... mamička mu odniesla na stanicu darček...sušiak na prádlo, ktorý sme jej dali kúpiť, lebo majú ho len v jej bydlisku...vraj, nechaj tak, nemusíš mi zaplatiť, je to darček odo mňa na meniny...minulý týždeň mi volala, čo mu má kúpiť, nech poradím, lebo nevie, čo mu treba...tak jej hovorím, kúpte mu nejaké tričko a nohavice na leto, triedil si šatník, veľa vecí povyhadzoval...treba doplniť...nie, zase napriek...manžel bol mimo, nevedel, čo má povedať...tak z neho vyšlo len ďakujem...aj to sme chceli rozmer 150, lebo väčší sa nám nezmestí, nie zase musí robiť napriek, kúpila nám 190, vraj prečo by mala kupovať malý o euro lacnejší, keď môžeme mať veľký...aaaach... 😅
Mne to už všetko príde také smiešne...

tosomja
29. jún 2011

@ewka1 😖 a ja keď som bola tehotná, ešte som pracovala a keďže som niekedy musela zostať do neskorej nočnej hodiny, tak som prespala u nich...prišla ma čakať na zastávku autobusu, že ma odvezie, aby som nemrzla na zastávke...pekné od nej...ale...skoro sme nabrali auto pred nami, lebo nedala prednosť a dostali sme šmyk...veeeľmi som sa zľakla, bála som sa aj o dieťatko... 😢 Pán vystúpil, prišiel k nám a začal na svokru zjapať, či sa chce zabiť a že to by nebolo nič, keby seba, ale mňa ako spolujazdca...a ona s úsmevom vypotila: "Keby len ju, ale aj decko..." 😔

ewka1
29. jún 2011

@tosomja

ja sa uz nevyjadrujem lebo mi je to niekedy strasne luto... ale tak manzel ma vzdy podrzi tak aspon tak.. za mesiac zaciname stavat domcek tak sa tesim... na buduci rok na vianoce uz chceme ist preč tak dufam ze to víde....

tosomja
29. jún 2011

@ewka1 dúfam, že veeeľmi ďaleko od svokry 😀 už nech sú tu budúce vianoce 😅

bodka13
29. jún 2011

...ospravedlňujem sa,že som vstúpila do Vašej témy....tiež som to nemala najľahšie ,ale nebudem si kaziť radosť zo života a zamýšlať sa prečo je to tak

ewka1
30. jún 2011

@tosomja no samozrejme ze daleko 🙂 už aby to bolo 😝

janette4
30. jún 2011

ahojte.Po dlhšej dobe som nakukla do tejto témy.
@tosomja viem,ako sa cítiš.Mne svokra tiež pokazila svadbu. 😠 😝
@bodka13 chápem,ako to myslíš.kedysi som snívala,že budeme veľká rodina,budeme navštevovať starých rodičov,oni nás,budú chodiť deťom na oslavy narodenín,že so švagrinami sa budeme navštevovať,naše deti sa budú poznať...žiaľ realita je úplne iná a mne je jasné,že to tak ani nikdy nebude.aspoň nie s manželovou rodinou 😝 .tiež si so svokrovcami prežívam svoje a neni to jednoduché.Je fajn,keď rodičia a starí rodičia spolu vychádzajú.tiež som si to veľmi priala,aj som sa kvôli tomu čosi natrápila a naplakala.Ale to musia chcieť obidve strany,jedna nestačí. 😒
Keď sa nám narodil druhý synček,dala som mu meno po manželovi,za to,že pri všetkých tých problémoch sa ma zastal a postavil sa na moju stranu,proti celej rodine.na jednej strane som tomu rada,na druhej strane ma to trápi,pretože kvôli mne a našim deťom ho odvrhla celá rodina,o deťoch ani nehovorím.Tak ako synček a manžel,sa volá aj môj svokor,myslela som,že keď bude mať "pokračovateľa" ich mena,že sa to trochu zlepší,ale mýlila som sa,je to stále rovnaké,dokonca horšie,k tomuto malinkému sa chovajú ešte horšie,ako k staršiemu.Snažím sa byť milá a slušná,ale tiež už nevládzem a mám toho všetkého po krk.svokrovci bývajú asi 20m od nás,stretávame sa denno denne,a správame sa k sebe ako cudzí ľudia.dokonca k tým cudzím sú milší,ako k vlastným vnúčatám.Najradšej by sme predali byt a išli čo najďalej a mali svätý pokoj.
Úplne chápem všetky kočky,ktoré sem píšu a svoje svokry neznášajú,nemôžu vystáť,príp.nenávidia.keď to takto bude ďalej,tiež k týmto pocitom nebudem mať ďaleko,

matutka
30. jún 2011

@janette4 tak ako Ty aj ja som sa od začiatku vzťahu s mm snažila, aby sme mali so svokrovcami dobré vzťahy, ale to, čo "perlí" moja svokra zakaždým, keď sme buď my u nich, alebo oni prídu k nám, tak to je aj pre silné povahy veľa. Veď ktorej mamičke by sa páčilo, keby sa ich dieťaťu stará mama prihovorila: "keby si bol baba, tak by to nebol problém". Mne táto veta utkvela v pamäti a ešte k tomu to máme natočené na kameru. Točila som syna ako sa hrá, to mal vtedy 1 1/2 roka a ona toto zapotí ☹. Môj syn je totiž ich tretí vnuk a oni chceli "babu" (a ja som mala rodiť na ich želanie), a keďže on nie je baba, tak sa tak k nemu aj správajú 😢. Myslela som, že to bude lepšie, keď sme im povedali, že druhé čakáme dievčatko. Figu drevenú, statočne ignorujú obidvoch a zabavia sa s nimi len tak chvíľku, aby sa nepovedalo. Aj teraz na Veľkú noc, nezabudla sa mi pochváliť, že si kúpila novú blúzku a že bola drahá, žiadna čína. A malého odbila za vykúpanie 5€ a k tomu mu povedala: "tu máš na zmrzlinu". Už som písala, že smrdia grošom, ale ona nežije v realite a stále lieta v oblakoch ako puberťáčka, pred nami ospevuje ako ona chce ísť na dovolenku do Egypta a aké ona chce auto. Neviem, či si myslí, že jej to máme my zasponzorovať, lebo oni nevedia šetriť a aj pred 8 rokmi sme im tiež s mm zachraňovali zadky, keď mal svokor vyplatiť z domu svojich súrodencov, tak nemal peniaze a doslova mm donútil si zobrať úver. MM má síce polovicu ich domu na seba napísanú (a nie je to žiadne terno, starý dom, ktorý nikto ani neopravuje), lenže má aj 2 sestry a tie nepohli vtedy ani prstom, ale o dedičstvo sa nechcú nechať pripraviť 😠 . No proste sila a už som mm povedala, že viac im pomáhať nebudeme, aj pre seba a naše deti potrebujeme a nech sa v budúcnosti snažia aj sestry. A netvrdím, že svojich svokrovcov nenávidím, to je pre mňa už prisilné, ale nemusím ich 😀

janette4
30. jún 2011

@matutka no naša babka úspešne ignoruje všetky naše sviatky,mm gratulovala na ulici,keď išiel z roboty,využila,že išiel okolo nej,podala mu ruku,že "všetko najlepšie" a bol vybavený,ani sa nemusel zastaviť,také to bolo krátke.nepotrebujeme,aby nám kupovala,ale myslím si,že vlastnému synovi by mohla aspoň prísť zagratulovať domov.MDD úplne odignorovala.Jarmok takisto.samozrejme na vnučku od dcéry sa nezabudlo. 😝 Kedysi som švagrinám povedala,že už si na sviatky nebudeme toľko kupovať,lebo oni vždy doniesli plnú tašku,že na meniny len bonboniéru alebo kávu,a na narodeniny poprípade k tomu víno,lebo ja to zo 164€ nevládzem oplácať.Nakoniec povedali,že som povedala,že ja na nich peniaze nemám,lebo sú náročné a drahé.mm si s mojimi súrodencami negratuloval,on má 3súrodencov,o všetky darčeky som sa vždy starala ja a fakt sa to nedalo utiahnuť toľkým ľuďom to stále oplácať.ja som silný alergik a astmatik,za lieky dávam mesačne kopu peňazí,splácame milionovú hypotéku a oni?jedna byt s manželom dostala od svokra,druhá sa nasťahovala k zbohatlíkovi do vyplateného,zariadeného domu,kde nemusela kúpiť ani blbú lyžičku,kdežto ja som od tej blbej lyžičky musela kupovať všetko.nikto mi na nič nedal ani korunu.
U nás je momentálna situácia taká,že so svokrom sa úplne ignorujeme,sem tam malému odzdraví,ale to až teraz po 2rokoch,keď už ho malý takmer nepoznal a začal mu hovoriť ujo a dobrý deň,so svokrou,keď sa stretnem,ani sa nepozrie do kočíka,príde,len keď majú deti sviatok,takže asi 3krát do roka.majú záhradku hneď vedľa našej a keď je niekto u nás a deti sa hrajú na trávniku a svokrovci chodia okolo,nestačia sa čudovať,že ako môžu okolo chlapcov chodiť bez mihnutia oka a nedať im ani pusu.so švagrinami a ich rodinami sa od septembra tiež ignorujeme,keď sme sa tak povadili,že sme mysleli,že potratím,jedna z nich je staršiemu krstná,keď ju stretneme,v pohode ho odignorujeme,on ju ani nepozná,ale s dcérkou druhej švagrinej je v kuse.Mne je jedno,ako sa chovajú ku mne,ja to prežijem,len ma to hrozne trápi,že dospelý ľudia trestajú deti,vlastnú krv,za niečo,čo neurobili.

janette4
30. jún 2011

no a samozrejme stále stená,že nemajú peňazí.žije len s mužom a dospelým synom,ktorý jej dáva na domácnosť,sám si varí a sám perie.takže pre nich dvoch majú jej plat,svokrov plat a svokrov dôchodok,keďže išiel na predčasný,ale stále robí.MM jej povedal,že takým,ako ona treba polovicu zobrať a ešte stále budú mať navyše.Že keď oni nemajú peniaze,tak potom nikto. 😝

lilla244
30. jún 2011

@ewka1 podobne hlasky aj mne moja svokra zaperlila.. nie sme teda manzelia, nebyvame u nich,to by som nezvladla.. sme v podnajme v byte, ked sme im povedali,ze budeme mat babo,resp.ked som to ja povedala,lebo priatel sa jej bal to povedat .. 😒 tak prve co povedala,ze a co svadba.. dost "jeblym" sposobom...
naj perla co z nej vypadla bola.. "ani nebud prekvapena,ked ti to male umre, ked ty maso nejedavas..."
to som skoro spadla zo stolicky... 😢

janette4
30. jún 2011

@lilla244 u nás tak podobne.keď sme začali s mm bývať,vtedy sme ešte neboli zobratí,v kuse nás otravovala,kedy konečne budeme mať bábo,keď už spolu žijeme.keď sme oznámili,že som tehotná,tak len povedala: no,šak nejako vychováte.
pri druhom sme si ani nedali námahu jej to hovoriť,načo,však si to všimne.potom mm nariekala do telefonu,že všetci to vedeli,len ona nie,že sa to dozvedá posledná.a to som bola v 7mesiaci,takmer každý deň sa stretáme a ona si nič nevšimla. 😝

aduskatt
30. jún 2011

@lilla244 svokra asi neni uplne komplet, ze?.sorry, ale precitani toho prispevku a mase mi to tak nejak pripadalo......
btw, moja trosku do mlyna........moja svokra sa urazila, ked som si odmietla pripit tvrdym alkoholom aj vinom na tusim narodeniny mojho mm....a dobre vedela, ze som tehu......ked jej mm oznamil ze som tehu, nepovedala nic.a dokonca ani svokrovi neracila povedat, ze som tehu.dozvedel sa to odo mna az tri dni na to...

ewka1
30. jún 2011

@lilla244 no ja nechapem o co im ide... asi im to robi dobre... u mojej mami byva sestra s manzelom a mama ho ma tak rada... tak potom naozaj nechapem... 😔

lilla244
30. jún 2011

@aduskatt moja "svokra" aj ked sa velmi stranim tomu oznaceniu je jedna zvlastna.. smutna pani s nudnym zivotom, ktora vie len kritizovat druhych.. v zivote nikde nebola, cely zivot len doma presedela, vyvarala 5chodov denne, svoju nevestu (manzelka priatelovho brata) kritizuje snad aj za to,ako dycha... kyda na nu predomnou.. akoby ona bola dokonala.. ja som ten typ,co na srdci to aj na jazyku (aj ked samozrejme to podam slusne a diplomaticky) no ona ani nevie vyznam tychto slov... ako vravim, cely zivot doma bola len.. ona sa vobec nevie chovat.. nevie sa ani usmiat.. cele tehotenstvo riesila len to,aby co najmenej ludi o tom vedelo, lebo sme neni zobrati.... a teraz uz to zacina... zacina byt premudrala,ze az... naposledy v nedelu ma dorazila,ked sme na navsetve u nich skonstatovala,ze ja by som mala ist na cisarsky rez,lebo mna si nevie predstavit rodit... 😢

lilla244
30. jún 2011

@ewka1 ja som z toho tiez obcas na nervy.. oni si clovek aj povie,nebudem ju riesit... ale obcas sa to neda...
je to jednoducha jedna nestastna zena s nestastnym zivotom.. vies ako..cely zivot doma,nikde nebola, prd videla.. ale samozrejme je najmudrejsia...
uz sa "tesim" ako bude mudrovat,ked sa male narodi...
😠
este ze ona je taka leniva,ze pochybujm,ze k knam budu chodit,tak snad ju uvidim minimalne..

ewka1
1. júl 2011

@lilla244 no tak to ti zavidim ze s nou nebyvas.. ja hej a viem si predstavit ako mi do toho bude hovorit.. ale ja sa nedam 😀

adelaida33
2. júl 2011

@mihouk Ahoj, tak som tu zas, ani neviem, ci presiel aspon jeden tyzden 😒. Vcera prisla na navstevu S. MM ma na to sice dlhsie pripravoval, ze ju pozve na kavu, kedze u nas nebola vyse mesiaca... Ale mne je aj mesiac malo, ja z nej jednoducho nemozem. Este len vosla a uz na maleho: ma studene nozky!, este negagoce?, preco sa nesmeje, ked prisla babka?, preco mi nic nehovori?, co sa stale pozera na teba?!, nema teplotu?... 😖 Ani ju nezaujimalo, co je na tom pravdy. Ona je spokojna sama so sebou. Normalne sa stavam agresivnym clovekom 😠. Inak ona sa tiez chystala k nam s kufrom, ked som porodila, psycho. Jasne, ze by som tiez zavolala svoju mamu, ako ty, keby som tu niekoho chcela na pomoc. A vrchol bolo, ked vcera zadrela: ides s babkou papa, zoberie ta babka na prazdniny? Podotykam, ze maly ma tri mesiace, je to moje prve a jedine dieta a navyse - dojcim. Je ta zena v poriadku???