Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

opica89
18. okt 2012

ženy take mam nervy na tu moju svokru, že by som asi vrazdila. tak chlap skoro 41horucky celý den angina ako kon nemohol ani preglgat celý den nejedol tak som volala svokrovi, že na pohotovst aby isiel s nim na aute tak ona prisla mudra, že do nemocnice nejde, že mu treba zbali davat, po zabaloch neklesala teplota, tabletky paralen nezaberali, neklesala mu vobec teplota ona ma vysmievala, že co s nim budu v nemocnici robit. VLASTNA MATER MU NECHCELA POMOCT lebo ona si mysli že vsetko vie, a ked som jej protirecila bola este viac mudra. nakoniec prisla doktorka z pohotovsti a zobrala ho do nemocnice ostal tam cez noc, a ta ježibaba prisla este vecer mi povedat že to nebolo nic vazne, a že utocim na nu a že čo som taka nervozna! že si vsimla, že odporu dom taka. no prisla ma provokovat, dorazit totalne. tak som na nu nakricala už taka vynervovana vystresovana. a este ona je urazena! ved ona je jeho mat malo by jej v prvom rade na no zalezat. A ked som jej povedala, že co keby sa mu v noci daco stalo co budem robit tak mi povedala, že ona by si ho vzala k sebe. Takže zase som najhorsia ja. za dobrotu na žobrotu. Len preto aby bolo mojmu mužovi dobre. Dnes je s neho uplne iný clovek ako vcera. To jedine ma tesi že mu je dobre

cucuriedka
18. okt 2012

@miskab a preco by si nemohla? Povedz jej ze vecer by ste radi mali sukromie, ze ved cez den sa uvidi s drobcom... a trvaj na tom aj ked to bude skusat inac. Chapem ze ked nebyvate sami ze je to tazko... ale ono je to casto krat o tom ze ludia maju rozne ocakavania a rozne hranice... a toto treba dat 'akosi' dosuladu, niekedy trnistou niekedy jednoduchou cestou a to zalezi na cloveu s ktorym to riesis ze aka ta cesta bude.. nanestastie 😒

sashabb
18. okt 2012

@miskab pokiaľ je tvoj manžel na tvojej strane a ma rovnaky nazor ako ty, myslím si, že to nebude taky problem zaraziť večerne navštevy.
Jednoducho neotvoriť a keby volala nedvihnuť telefon. Potom sa "vyhovoriť" že ste kupali alebo uspávali a nepočuli ste. Taktiež rodičom povedať aby neotvárali.
Bože ja nechápem takýchto ludí 🙄

zankaj
18. okt 2012

@nestastna_nevesta Moja zbytocne sa budes ty rozculovat akurat sebe ublizis ze si znicis nervy. Ja mam svokru strasnu svinu s prepacenim. To uz by som aj 5 knih vydala o nej. Zakerna,falosna, zavidi vsetko proste prava svokra ktora dokaze cloveku znicit zivot. Som rada ze ju nevidim a ked pride vyhodim ju z bytu. Nevyhladavam jej spolocnost manzel to akceptuje vie aku ma mater takze ani on ju nevyhladava. Musis byt hlavne silna a ignoruj ju ked sa da.

sashabb
18. okt 2012

@zankaj prepač ale musim 😀 uvodny prispevok je z roku 2007, čiže totalne neaktuálny

miskab
18. okt 2012

@cucuriedka
@sashabb musim uz veru nieco urobit konat lebo je to s nou otrasne nieco,a este tresla taku vetu raz ze keby som mohla tak si maleho Ericka zoberiem k sebe na stalo mna skoro drblo ale ona nevie ze som to zacula no isla som radsej prec nechcem aby vedela ze som to pocula nechtiac 😖 😖 ja neviempreco sa tak zmenilaalebo sa az teraz ukazuje aka vlastne je 😕

sashabb
18. okt 2012

@miskab kupila by som jej psa, nech sa má o koho starať 😀 a poviem ti, toto nepočujem prvý-krát, že svokra chce brať matke dieťa, ako nechápem to. Dotyčné su asi psychicky choré. Mali možnosť mať svoje deti, tak nechápem tento ich "chory" postaj 🙄

zankaj
18. okt 2012

@sashabb :D nevadi ale aspom som si pracitala ze nie len moja svokra je ..... :D keby bol jeden opusteny ostrov tam by som ich vsetky nahadzala :D

opica89
18. okt 2012

@miskab inak presne toto moja svokra normalne mam pocit ako keby mi chcela dieta nahuckat proti mne pocujem iba starinka ta velmi lubi a mama ti da cez rit ked budes plany, ja ta bit nebudem

miskab
18. okt 2012

@opica89 ja neviem co y toho maju ye tak robia napriek

miskab
18. okt 2012

@sashabb no sak prave a mna ide ona rozkazovat 😠

opica89
18. okt 2012

@miskab neviem ta moja musi mat vzdy pravdu ale uplne vzdy a ked jej protirecim je schopna sa aj pobit, že nemam pravdu, a vravim s tým malým co dokazuje a minule ked malemu vravela, že ho odnesie do skolky a ja som povedala nie, že si ho odnesiem tak mi drzo povedala, že jej mam vyskocit na hrb a odisla.

sashabb
18. okt 2012

@opica89 ach bože 🙄 asi treba jednať s ňou tak ako ona jedná s tebou. Bývate sami? Asi ak by prišla na návštevu by som jej ani len neotvorila a povedala vyskoč mi na hrb, či sa jej to bude páčiť. Muž na to čo? Bože ja nechápem čo je toto za chovanie a že dospelá osoba. Neprepína jej trochu? 😖

opica89
18. okt 2012

@sashabb bavy o 2cinzaky nizsie ako my asi 100m od nas. Muž samozrejme zastava ju vsak je to jeho maminka u nas ak nezvoni telefon 5x za den tak ani raz ale od pondelka ako som sa snou pohadala nevyvolava a ja mam pokoj konecne. citaj vyssie som pisala preco sme sa pochytili s nou. a ona este vecer o 10tej sa vtedy dotrepala aby provokovala

sashabb
18. okt 2012

@opica89 hej čítala som. Neviem, no podla mňa za dane situácie môžu aj dosť chlapi 😖 nakoľko svojim matkám nevedia povedať a len maju reči ako ona chce dobre. Asi by som povedala svojim rodičom danu "story" a chcela od nich, aby sa načas chovali tak ako svokra, aby si aj manžel uvedom ako sa asi cítiš 🙄 Lebo pokiaľ to nezažije na vlastnej koži tak to asi nepochopí 🤐

opica89
18. okt 2012

@sashabb presne on ju iba zastava ako chce dobre ale povedat nevie svoj nazor jej ale mne hej a dnes mi drzo povie, že som jeho matku vystvala od nas

sashabb
18. okt 2012

@opica89 povedala by som mu, že ak to pomôže k tomu aby sme si žili ako šťastná a spokojná rodina, urobim to s radosťou opäť ak to bude potrebné 😎

opica89
18. okt 2012

@sashabb ale on ju zastava že ona sa nijako nestara ani nic este aj on provokuje. ale taraz je klud nevyvolava ani a ani pozriet nepride :D asi budem castejsie skakat na hrb :DDDDDDDDDDDDD

ladyka8
18. okt 2012

@danuska4883 ďakujem, moc si ma potešila ale ja mám ten pocit že ja takéto šťastie mať nebudem :( už tretí deň sa kvôli nej hádame a neuvedomuje si to :(

danuska4883
18. okt 2012

babenky proste kazdá co mate rpoblém so svokrou musíte si povedat svoje a aj sa pohádat pozriet sa ja sa so svokrou nebavím od svadby a vobec mi nechýba práveze som rada uplne mi to vyhovuje,keby bola aspon sympatickáa dobrá,ale je taká hnusná,ze az ja uz ammku nemám,ale moj manzel vzdy hovori,ze to bola jedna uzastná zena a to ma asi anjvaic stve,ze dobrá uz tu nie je a zmija ostala a taku aj rpe svojho synceka nechcem,radsej ench nemá babku a aj tak moja babka je sto krát lepsia,ako moja svokra a moj ocko je aj za babku,lebo aj tak keby moj malý siiel im príkladom,tak by bol akurat tak alkoholi,faloisný,sebecký,zlý,lakomý,majetnícky atd. a toto vsetko ej mne proti srsti!!!! a tolko Vám poviem,cim skor si urobite proiadky,tym skor budete mat pokoj,nenechajte si znciit vztah a manzelstvo,lebo nestojí to za to,ked manzel Vás liubí,tak ostane pri Vás,ked nie ench si die za mamickou!!! poznám jeden prípad po 7 rokoch sa rozviedli,kvoli svokre a teraz uz eln placu and rozlaitym mliekom,muz sa upija v alkohole a zena sa nedokáze odrazit a mat nroimálny zviot a vzdy mi hovorila,mala som to urobit,ako ty na zaciatku,si urobit poriadok a nenechat aby to doslo az ku tomu,ze nas rozbila!!! takze tolko!

danuska4883
18. okt 2012

@ladyka8 nesmies sa dat a ked tak normálne musís ukazat,ze si schopná odist od neho,ci si to vtedy neuvedomí vies,ked Ta lubí bude drzat s tebou,ked nie,tak Ti za to nestojí,vies,ale neboj určite sa spamatá,len tomu treba cas,drzim Ti palceky a musís byt silná a hadat sa vies,ja som sa vela hadala a odzrkadlilo sa to an mojom zdraví a uvedomila som si to az teraz ze vsetko vlastne bolo zbytocné,lebo aj tak najvacsia krava a najhorisa som ručite stále ja ale neriesim,nepotrebuejm,zijem si zivot s mojim manzelom a viem,ze stále bdue stat pri mne!!!! a moja svokra chce zrazu so mnou byt za dobre,ale ja ejj na med neskocím,taká blbá nie som a si pamatm,ako mi povedala po svadbe,vies ja dedím dom,ale teraz ho ako nedám synovi,lebo co ekd sa rozvediete a ja sa budem musiet delit? chápeet? ona tyzden po svadbe také niečo vysloví,nikto neveril,ze my s mojim muzom bdueme spolu dlho,lebo svagrina sa skoro rozviedla a mysleli si,ze aj u nas sa to stane,ale o chvílu bduu styri roky,co sme spolu,takze tym,co sme si vsetkym presli,sme tpo zvládli bola to taká ansa skuska!!! ale som rada,ze sa to dialo,aspon si clovek uvedomí vela vecí a to,co je jeho zivote dolezité......rodina a ze si nesmie nechat znciit vztah a toto vsetko,ako to zvládne pár ukáze sa aká silná je láska!!!

ladyka8
18. okt 2012

@danuska4883 ja mám ten pocit že u mňa to bude mať úplne iný scenár jak u teba. som rada že ty si dosiahla čo si chcela, aspoň ty keď už ja nie. zasa sme sa pohádali do krvi a išiel spať. furt len kvôli nej už ma to unavuje.

maminka30
18. okt 2012

@nestastna_nevesta noo tak to ja mam svokru oproti cez cestu...počúvala som to iste.....ešte dokonca som aj húckala deti proti nej...manželovi zakazovala tam chodiť.....kašli na to.sa pamätam,ako som sa ja rozčulovala.ale teraz to už neriešim.nestojí mi to totiž za moje nervi.držím palce pri nervovej diete 😉

danuska4883
19. okt 2012

@ladyka8 no a vidis vies,prečo to tak je? lebo neverís,ze to bude ináč a ze to bude dobre,preto musís zacat mysliet inac a ist si za svojím a ked Ti an vasom vztahu zalezí,tak este zapojit aj svokru do toho a konecne si to vsetko vydiskutovat a Ti hvoorím povedz muzovi ze Ta to vsetko niči a ze mu dávas poslednu sancu ze ked nie tak od neho odídes,vies mozno ked bduete od seba si uvedomí a ked si neuvedomi nech si ostane so svojou mamickou,ale tolko Vám poviem za to vsetko mozu svokry,ze to tak je,lebo oni nas beru,ze sme im ukradli ich synov a pritom to je taká blbost,ze az!!!! dufam,ze ja nebudem taká svokra,lebo ma slak trafí!!!! Ináč skoda,ze ten tvoj on sa stále zastava tej jeho mamicky,ma ho dobre ta tvoja svokricka spracovaneho no ,ale uz je na nom,lenze ja Vám tolko poviem ja moju svokru nemam rada a ide mi na nervy a raz ked som videla,ako sa rpetvrauje,ked maleho videla ma isiel slak trafit fuj az zle mi z nej bolo,ale uz aj tak to inác nebude,ale pokoj budem mat az ked sa poberie na druhý svet,ale som hnusná,co???

babatko2010
20. okt 2012

ahojte!ja som uz zufala zo svokry...velmi mi zasahuje do vychovy ale to je nic oproti tomu ako manipuluje malu proti mne,robi naschval to coo sa mi nepaci.x krat som hovorila aby malej nedavala sladkosti just jej ich dava a hlavne vecer,minule jej o 8mej vecer dala do ruk dzus krabickovy a lizatko so zuvackou,skoro ma slahlo§lebo hovorim jej nech jej to nedava a ona ze ved jej to teda zober nemusis jej to otvarat§tak to ma polozila da malemu decku do ruk lizatko a ze nemusim jej to otvarat§ved co ta mala robi ked jej nieco zoberem to je cirkus asi aj na hodinu...a toto robi proste stale,ale...od malicka jej dennodenne huci do hlavky ze ty si len moja ty si abina a teraz jej stale omiela ze ty si moje zlato a nasledne do nej zacne hucat ze co si babine a toto do nej huci pokym jej mala neodpovie a stale jej hovori ze mama je zla mama ti nedovoli,iba baba ti dovoli vsetko baba je najlepsia.bohuzial byvae u nich je s malou kazdy den a je to den co den horsie,mala je pod tlakom chce ist stale za nou mna necce lebo ona do nej huci ze baba je ta naj ktora vsetko da,dovoli atd...ja som z toho na nervy,hrozne ma to stve...ona si kazdy den vyzaduje aby s malou bola,stale mi ju berie odomna,trha mi ju z ruk,mala sa normalne prechadza,ved ma skoro dva roky a svoje nozicky!ale ona ju vkuse vlaci len na rukach.je to naozaj hrozne,uz z toho nevladzem☹

modra
20. okt 2012

@babatko2010 tak neviem ake mate vztahy s muzom ale v prvom rade by jej on mal dohovorit. Aj ked byvate spolu ona nema pravo ti zasahovat do vychovy a este k tomu aby huckala malu proti tebe! TO by som si vyprosila!!!!!!!!!!! A ked jej nieco povies co nato povie ona? Urcite si pravidla a hotovo. Pokial byvate v rodinnom dome tak by som sa jej vyhybala ako by som len mohla. Vobec ti nezavidim ale urcite by som si s nou sadla pokial je normalna a vysvetlila jej svoje pravidla a pokial ich nebude dodzriavat tak proste jej pohrozit ze sa odstahujete alebo co..

babatko2010
20. okt 2012

@modra on jej tisic krat povedal nech nas necha na pokoji stale je v nasej izbe!stale huci do malej,napr ked sme u nasich mama ju necha nech sa hra atd,ale svokra jej vkuse rozkazuje co ma robit jako sa ma hrat a dokonca aj co ma hovorit!ta mala je z nech totaalne zmagorena.ja som jej tiez povedala a ona mi vzdy povie ze ale no urcite a robi si po svojom...s nou sa neda si sadnut a vysvetlit ona je ina!cudna totaalne to aj druhy hovoria ze je jak z inej planety!vyhybam sa jej a potom na nas vyhukuje ze co pred nou s malou utekam...

mamavera
20. okt 2012

@opica89 nenervuj sa, urobila si to veľmi múdro, radšej do nemocky prísť päť krát zbytočne ako raz neskoro. A že je svokra trúba, to nezmeníš. Povedz jej, že keď bude mať ona takú teplotu a zapálené hrdlo, tak s ňou do nemocnice určite nepôjdeš, môže byť kľudná. Nabudúce zavolaj pohotovosť, svokrovcov vôbec nekontaktuj.

mamavera
20. okt 2012

@miskab nie že nemôžeš svokre povedať nechoď k nám večer, ty jej to povedať môžeš, dokonca musíš!!! No nie takýmto spôsobom. Upozorni ju (keď jej nedocvakáva), že tvoje dieťatko má svoj režim a keď k vám príde o ôsmej, môže jej tak maximálne zamávať na dobrú noc. O tom, čo sa s dieťatkom deje a kde bude spinkať rozhoduješ TY!!! Ty si matka a najlepšie vieš, čo tvoje dieťatko potrebuje. Nebuď ale arogantná, povedz jej, že jej ho na noc v žiadnom prípade nedáš, pretože si nevieš noc bez neho predstaviť. Ak by skákala ďalej, ukáž jej rodný list dieťaťa (niekto to tu písal a veľmi sa mi to páčilo). Matka si ty, ona mám síce právo na svoj názor, ale ty máš právo si urobiť podľa seba a tak to aj robiť budeš, či sa jej to už páči, alebo nie.

opica89
20. okt 2012

@mamavera dakujem pekne za podporu. viem, že som spravila to najlepsie pre muža co som vedela ale aj tak som najhorsia ja. Aj keby som im nezavola tak som zla ja. Ona si najde dovod aby som bola zla ja. Ona je ta naidealnejsia,najlepsia a najmudrejsia. A najhorsie na tom je že mam taky pocit, že chlap je nahnevaný na mna zato, že som vecer na nu nakričala ale ja som už fakt mala nervy v koncoch a ona este provokovat prisla. Nemam pocit nepovedala som nic zle len svoj nazor a odporovala som jej v tom, že som jej povedala, že si syna sama odnesiem :( ona sa hrala ako ju to este velmi mrzi aka je nestastna z toho ako sme sa pohadali ale dnes, že pozvala k sebe len mojho chlapa jej nebolo hlupe. velmi rychlo ju to prestalo mrziet. je falosna podla mna