Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

marcelkatt
21. jún 2010

Ja som zvedavá čo bude u nás. Ja sa tej svokre už neozvem, nepôjdem tam. Dnes mi volala švagrina, že jj mama, teda moja svokra, naobjednávala tovar za 2000€, robí patchworkové vianočné ozdoby, no nevenujem sa tom u nejak poctivo a dlho, ale jej vec. Len ma trochu trápi, že všade vraví ako je na tom mizerne, že nemajú prachy a podobne, môjmu ocinovi dĺžia 1500€, ktoré sa zaviazali vrátiť do konca apríla, začiatkom mája. Ja som im vtedy pomohla, aby im môj ocino požičal. Neviem, a by som nemohla spávať zadĺžená, najskôr vrátim a potom kupujem iné veci. Neviem.

Vraj ma zas poohovárala a podobne, ale už mi je to fuk, lebo aj keď som sa im vtierala, chodila k nim, bolo zle, takže ani teraz nečakám zmenu k lepšiemu. Manžel nech tam ide kedykoľvek, nevadí mi to, sú to predsa jeho rodičia, ale ja a malý tam nepôjdeme, pokiaľ si sam,i neuvedomia, že majú vnuka a nielen vnučku. Náš syn nie je opica alebo niečo podobné, aby som ho ja núkala a ukazovala starým rodičom, aby ich videl a oni jeho. Ak ho majú radi, a záleží im na vnukovi, vedia kde bývame, dvere majú otvorené. Môj manžel tam ale nechce ísť, vidí ako to je a trápi ho to, ako sa jeho matka správa k vnukovi a k nemu. O mňa nejde, ja vydržím, som cudzia pre ňu, ale jej syn a vnuk nie. Ja viem, že som mladšia, ale už som myslím ustupovala dosť a bolí ma to, keď vidím a počujem, že do očí sa snaží byť milá a poza chrbát sa podozvedám veci., Tak som jej už konečne na rovinu povedala, čo si myslím, čo cítim a čo ma trápi. To sa jej nepáčilo a zas som zlá. Ani tak, ani tak.

jankajs
21. jún 2010

adriana7 - dík za uznanie. 😉 . Nie som psychológ /bavilo by ma to, len škoda, že štúdium je v dennej forme/, ale učím deti na prvom stupni. A tam musíš na sebe pracovať, lebo rodičia ti ich zverili s tým, že z nich vydoluješ to najlepšie, čo sa dá a na čo oni nemali čas alebo priestor. Nehovorím teraz o vedomostiach. A čo sa týka ostatného - je to moja skúsenosť. Snáď niekomu zachráni premárnené roky a narušené vzťahy, ktoré mali byť prežité inak... 😔

adriana7
22. jún 2010

jankajs,
pravda pravdúca... iwik je taká čistá duša, ale situáciou, ktorú by si sťahovaním privodila, by z nej mohla urobiť zatrpknutú a podráždenú osôbku...
iwik,
prepáč, že sa o tebe takto bavím, ale ty si fakt zlatá, aj ja s MM sme bývali sami v garzónke, 25 km od rodiny a naučila som sa aj šoférovať starý žigulák, aj vymeniť na ceste rezervu, aj naštartovať plynový kotol. Ty zatiaľ v pohode zvládaš školu aj pomácnosť, máte pekný vzťah, to dieťa bude len ďalším logickým a pekným v ňom. A zvládneš to, a potom ešte budeš na seba pyšná...
Ja mám skoro o 20 viac, ale za nevestu by som ťa brala.Možno si raz svokra prečíta, čo tu píšeš, a pochopí,čo nám je tu zjavné od začiatku...
a ak nie, mne raz povedal náš pán farár, že ak vyskúšaš všetky možnosti a ten človek je ďalej zlý, rozlúč sa s ním v duchu vetou"nie je toho hoden", tak ani možno tvoja svokra ťa nie je hodna, ale ako som už písala, to už nie je tvoj problém...

seuska
22. jún 2010

jeej super tema, aj ked to "jeeej" myslim ironicky 😉 ...to by som sa tu ja mohla do Vianoc rozpisovat o tej mojej "uzasnej" svokre... ale dobre vediet ze ked nebudem vladat tak Vam zopar perliciek napisem... u mna by som to doplnila este aj o svagrinku, je to tiez riadna maska... no sak jablko daleko nepada od stromu.... smolu mam len ja, ze byvam od svojej rodiny 400km a tieto dve harpie byvaju tu v meste.... ☹ ..som si radsej mala nohu zlomit ked som sa stahovala!... fatalna chyba!

marcelkatt
22. jún 2010

@seuska nezávidím, že si tak ďaleko od svojej rodiny. Ja len 130km a už to je pre mňa dosť.

liviaf14
22. jún 2010

@adriana7 krásna myšlienka v tvojom poslednom odseku, nemá to chybu. presne to pasuje na moju nepoučiteľnú svokru, aj keď ja ju volám "drcha" 😀 a hneď mi je ľahšie na duši...... 😉

murinka
22. jún 2010

ahojte zienky.vidim ze to nase svokry s nami nemaju jednoduche...alebo naopak? 😝 😀 ja uz tiez obcas nevladzem ☹ citim sa ,,doma,, ako nikto ☹ svokra nerespektuje nic co poviem 😠 bez mihnutia oka pcha do malej cipsy ked nie som pri nej a na moj argument ze nesmie tak sama opyta-a preco?druhe deti jedia vsetko zaradom 😨 len svokre akosi nedochadza ze JA som matka 😠malej stale huci ze bude byvat a nou-nie s nami 😠 😠 😠minule som pocula ako jej povedala-,,tvoja mamka ta nema rada,, 😠 ☹ 😢 a nedajboze na nu skricim ked kruti ,,kolieskami,, na sporaku-ze preco na nu kricim ved je to este dieta?,,ja som jej povedala len tolko ze ked jej raz vybuchne dom tak cia to bude vina 🙄 momentalne si prerabame svoje hniezdocko no nikdy sa to nezaobide bez sprostych pripomienok typu-,,nepaci sa mi obklad,, 😠 preco take umyvadlo? 😠 lepsia podlaha nebola? 😠a vsetko nam chce pomahat robit a upratovat pri prerabani a potom sa v praci,na navsteve a vsade stazuje ze je jej zle a ze ma vysoky tlak lebo upratuje ,,mladym,, neporiadok pri stavebnych pracach 😠 😠 😠 akokeby ja som nemala zdrave ruky 🙄 asi som debilna 🙄 nic neviem lepsie ako ona 🙄 😠 a stale nam vytyka ze sa osamostatnujeme 😠 proste som za debila 😠 som neschopna postarat sa o svoje dieta a manzela 😔

marcelkatt
22. jún 2010

@murinka ahoj srdiečko, tak aj u vás to stále je takto zle? Tebe sa do všetkého stará, všetko Ti ofrfle. Krava jedna. Tá moja nejaví záujem o vnuka naďalej, stále len VNUČKA, uprednostní zaťa pred vlastným synom, poohovára mňa všetko čo robím, prípadne nerobím a neustále rozdiely, intrigy. Ale skončila som s ňou a mojimi návštevami k nej, kašle na vnuka, tak ja sa jej do priazne vtierať a vnucovať nebudem.

murinka
22. jún 2010

@marcelkatt tak tu tvoju ti nezavidim-no moja nie je o nic lepsia 😖 moja svokra kupi malej aj sladkosti-co tiez zakazujem lebo potom nechce nic ine jest 😠 -kupi jej aj jogurty,oblecko proste vsetko ale v zapati sa stym kazdemu chvali ze co vsetko ona malej kupuje 😠 akokeby sme jej s manzelom nic nekupili 😔 a vzdy mi ju berie ☹ niekedy aj bez opytania-proste ani pisknut nemozem 😔 a ked jej poviem ze to alebo to sa mi nepaci tak sa hneva aj dva tyzdne 🙄 neviem co mam spravit pre to aby ma respektovala 😕 ☹ neznamena to ze ked mam 22rokov tak som ako vymyte tela ☹ a radsej by som s tebou menila svokru-nech radsej nejavi zaujem akoby mi mala robit peklo zo zivota ☹ a tiez obdivujem svojho svokra ze ma taku trpezlivost so svokrou 😝 inac-svokor je v pohode 😉 ma sice svoje dni kedy je mrzuty ale je uplne iny ako svokra 🙂

marcelkatt
22. jún 2010

@murinka ´to robí zámeren, aby ukázala okoliu, že si neschopná matka, že nevieš malej kúpiť jogurt a podobne. Je veľmi prefíkaná. Vieš oni nás tak berú, že sme mladé, hlúpe telce a nič nevieme asi.

murinka
22. jún 2010

@macelkatt ako pises 😒 teraz prisla svokra od lekara a uz ju pocujem telefonovat s niekym a stazuje sa aka je chora 🙄 😝 keby sa inac spravala tak by som jej pomohla aj s varenim a domacnostou ale-parkrat som jej chcela pomoct tak som, cely dom povysavala,upratala a umyla podlahy.no ked prisla vecer z prace tak zacala vsetko odznova upratovat a umyvat 🙄 a darmo som jej vravela ze som uz upratala no ona bola akoby hlucha 🙄 a to sa nestalo razani dvakrat ☹ tak mi manzel povedal aby som viac neupratovala-nech si robi sama 🙄 odvtedy ani prstom nepohnem a tak svokra robi vsetko sama 🙄 mozno jej to uz doslo ale je neskoro 🙄 ked je taka dokonala nech upratuje od rana do vecera ked je mudra 😠 😝 😀

samayka
22. jún 2010

bože dievčatá... prajem vám každej, aby sa to ukludnilo, aspoň tak ako u nás...

moja "skorosvokra" chodieva na 2 týždne robiť von a 2 týždne je doma. dva týždne jej hučím do hlavy čo si prajem a na čom trvám a hlavne prečo... na koniec to ako tak pochopí.. ale ide na dva týždne het a keď sa vráti, môžeme začať od začiatku... býva od nás asi tak 2-3 km. ale nerobí jej problém prifrčať... ale som na ňu milá a slušná a ona je teraz tiež relatívne v pohode... asi pochopila, že sa o malú postaráme a že jej naozaj nič nechýba... ale zažívali sme si peklo... malej ako 4mesačnej dala ocmúlať banán v čokoláde.. keď som na ňu vyletela tak sa mi smiala do tváre že veď len kúsok... kúsok-nekúsok išlo mi o princíp.. keď som sa upokojila tak som sa jej pýtala, že prečo to spravila.. ona že bola zvedavá ako malá zareaguje na nové chute... tak som jej pekne slušne - tak ako ma maminka moja vychovala - povedala, že my sme jej rodičia a my budeme skúšať ako reaguje na nové chute.. ona mala dve deti, mohla sa naskúšať do sýtosti... ale od vtedy ju strážim, malá k nej bez dozoru nepôjde hádam aj do troch rokov.. von varovať ju ešte ako tak pustím, ale inak e-e... keď som nebola v izbe, tak malej rozprávala, že keď bude u nej spinkať tak pojedia čo stretnú, veď mama neuvidí... tááák som tam vletela...

dnes sa vracia po dvoch týždňoch. tak držte palce nech to zvládneme...

mamutka
22. jún 2010

@iwik89 tak ty uz dnes nastupujes do porodky, drzim palce 😉 nenechaj si to svokrou kazit, presne ako ti dievcata pisu, ona ta chce mat pri sebe aby ta komandovala.

sami to zvladnete, jedine co potrebujes je klud pre teba a tvoje babo. nenechaj sa stresovat.
pises ze priatel ma dve prace a studuje, neboj, aj financne to utiahnete, hlavne ak budes mat problemy s kojenim, kontaktuj laktacnu, alebo rovno tu annaq, vsetko sa to da s laktacnou poriesit a budes kojit a strava pre babo ta pol roka nebude stat nic! len nepocuvaj rady okolia, starsich zien co mali deti na sunare a starsich lekarov co o dojceni na skole nepoculi! stylom - kojit kazde 2-3 hodiny - o mlieko rychlo prides, tak len s laktacnou to ries....

ak potrebujes usetrit na plienkach, viem ti poradit s latkovkami, aj ked ich nepouzivam koli financnej stranke ale pre ine....neboj, dnesne latkovky sa nezehlia! pustis pracku 3 x za tyzden a hotovo! nemusis kupovat take - vsetko v jednom, s obrazkami po 20 eur kus, stacia ti ine, ak chce poradim ti cez IP ako sa na tom da paradne usettrit, prip.ti z tych lepsich par poziciam, su bez jedinej skvrnky, len suchy zips trochu zodraty, ved 100 krat prane... len sa prosim nestahujte ku svokre, zvladnete to sami, ci uz po stranke starosti okolo drobca, alebo po financnej....daj na rady tuno bab co maju skusenost so svokrou a nenechaj sa po porode obmekcit, ked budes vycerpana, nenechaj si nahovorit ze taka ti pomoze....len by ti dieta kazila a robila hovadiny, lebo ona tak deti vychovala, prezili, tak asi dobre robila 😖

mne svokra po porode nicila hrozne zivot, aj na dialku, mat ju v dome, tak uz tu nie som, lebo je to hrozna mrcha ☹
neprajem to ziadnej a ked ti vykrikovala ze na potrat mas ist, tak ta ti nic dobre neprinesie...

marcelkatt
22. jún 2010

@murinka presne, kašli na ňu, nech si upratuje.
@samayka držíme palečky moja, daj potom vedieť, hádam nebudete nič zlé riešiť....

samayka
22. jún 2010

kočky, musím sa smiať.. ešte len prišla už volala mojej mame, čo kúpila sýkorke našej k narodeninám!!! že neuhádnete akú skvelú svokru mám... kúpila jej nožničky na nechty... už 4 x (fakt 4, presne si pamätám) sme sa o tom bavili. ona videla v rakúsku také špeciálne... hovorím jej, ja mám špeciálne - zagulatené aby sme neublížili a teraz už aj tak len pilníkujeme a nožky cvakáme.. a ona si melie svoje.. ale to sú špeciálne.. ja mám špeciálne.. ale .. ale... no nič.. myslela som že odíde a zabudne. a ona jej ich kúpila na narodeniny.. a mne ide úsmev roztrhnúť ako je mi to smiešne. odmietnem ich. nech si nemyslí...

ale zoberte si tú srandu, ako všetci vybalia krásne darčeky - zabalené s mašlami presne pre detské očičká.. a ona vytiahne nožničky... jooooj budem fotiť 🙂 nech sa dievčence čo máte stresy s bosorkami potešíte na tej mojej 😀

marcelkatt
22. jún 2010

@samayka Ty kokoooos, ona je šľahnutá... Nožničky, no úžas. K prvému rôčku, no super 😀

weiya
22. jún 2010

Caute 🙂 no moja svokra :D ja ju ignorujem uz, nechodim tam , tak sa da zniest 😀 😀
@samayka to je fakt vhodny darcek k 1.narodeninam 😀 😀

marcelkatt
22. jún 2010

Zabudla som vám napísať, že dnes mal manžel neprijatý hovor od mamy jeho. Tak jej volal a ona že: Kúpila som na pumpe Erikov autíčko a vláčik a celá šťastná. Manžel a? Ďakujeme. To čo ona si myslí, že po tých SMS-kách, urážkach dobehne 2,5 roka, a myslí, že si ma kúpi nejakou hračkou čo dostala za nákup benzínu??? Ona to nepochopila, že mne ani nejde o to, že mu nekupuje ( i keď vnučke áno) , ale proste o to, že kašle na vnuka a vidí v ňom iba zlo.

imarikai
22. jún 2010

@samayka 😀

warholette
22. jún 2010

@samayka a k noznickam nepribali aj zapalky nahodou? ved aj to sa zide. a mozu byt specialne, co sa nedaju zahasit 😀 😀 😀 to je rozum...

imarikai
22. jún 2010

ja mam dve svokry jednu byvlu ta vie tiež kupovať riadne kraviny niekedy len oči prevratim hlavne nad tým oblečením duha svorka to ma jednoduche ja vyberiem darček ona zaplatí 😀

libka1
23. jún 2010

tak toto sem musim napisat:
tento tyzden nam varuju malu svokrovci, lebo nebola ina moznost... a dost ju prekrmuju sladkostami, este aj jahody jej sladia... bilancia predvcerajska: lentilky, lizatko, brumik, na obed palacinky, cerealna tycinka kedze je hovadsky zdrava, sladeny dzus, ocukrovane jahody inac su podla svokry kysle 🙄 ......mala problem s kakanim, co ona nikdy nemava tak som usudila ze asi z tej o nicom stravy, kedze na taku nie je zvyknuta... vystazovala som sa mame, a ona ze ved jej povedz nech jej nedavaju sladkosti, ale inteligentne, nie ako hulvat, aby sa neurazila... kedze nemame so svokrou moc dobre vztahy, ale kedze som vdacna ze nam teraz pomaha s malou a celkovo, chcela som byt slusna, tak som jej vcera rano nepovedala ze nedavajte jej sladkosti na rovinu, ale som tak oklukou ze jedla vela sladkosti, teraz sa nevie vykakat, netreba jej to davat... nejak som nekonkretizovala kto jej tie sladkosti daval, ved ked je s nimi od 7.00 do 19.00 hod a ja jej davam len chlebik na ranajky pred odchodom myslela som ze je to jasne 😒
a vcera vecer mi dorazil muz domov s tym ze ho znadala ze preco malej davame sladkosti, ked vieme ze sa nevie vykakat z toho 😕 ze ja som jej povedala ze jedava vela sladkosti (z coho usudila ze ju nimi prepchavame my...)
no je toto normalne? a potom nech ste k niekomu slusny... uz to zo mna vyprchalo, ale kebyze ju stretnem vcera tak jej poviem od srdca... niekto proste ked mu to nepoviete po lopate nepochopi ani hov... 😠 mne si netrufne taketo povedat, lebo vie ze vo mne vrie sopka (nase vztahy su znacne nastrbene vdaka par jej tahom, ale muzovi vzdy vysvetluje ako vsetko zle robime...) ach jo... clovek by sa najradsej s niektorymi ludmi nestykal ale nie vzdy sa to da 😔 aspon ze tu sa mozem vypisat...

liviaf14
23. jún 2010

no teda, niektoré svokry fakt nevedia čo by od radosti kúpili, či povedali........
no tá moja komentuje výchovu nášho malého, že ho iba na rukách nosíme a že predsa celý deň už spať nebude!, keď plačká a snažíme sa ho utíšiť. no tá je fakt chytrá ako rádio 😖 do rúk jej ho veľmi nedávame, lebo mi stačilo, keď ho párdňového preniesla z postieľky na fotelku niekoľko metrov v rozbalenej perinke a takého rozbaleného si ho položila na kolená, na špinavé oblečenie, čo nosí po dvore, skoro ma otočilo 😨 a to už nehovorím o tom, ako mi ho oblečeného von, zababušeného do fusaku vytiahla von, keď sme sa chystali na prechádzku a ja som si zbehla iba na wc na pár sekúnd. a to ho vytiahla zo zazipsovaného fusaku, do dnes nechápem čo s ním musela narobiť, keď ho vyťahovala 😠 ale musela proste urobiť po svojom a v tom momente zrovna si ho vziať na ruky, no protiva prvej triedy 😠

samayka
23. jún 2010

áno áno.. aj téma nosenie na rukách - len si ju naučte na ruky.. je naša oblúbená...
malá mala do pol roka doooosť silný reflux, tak vždy po kojení som ju tak 20 minút nosila na rukách, dala do šatky alebo tak nejak.. potom sa normálka fungovalo ďalej, teda všetko sme mali vypodložené aby neležala na rovnom, ale to patrí k tomu...
no a moja svokruš vždy keď prišla k nám a našla malú ležať a malá len trošku zamrnkala - mohlo to byť kludne len také pokojné a spokojné mrnkanie - hneď skákala že daj ja ju vezmem na ruky...

už som si z nej pomaly uťahovala, že veď na ruky ju berie iba ona.. ale ona si stále mlela to svoje.. neberte ju na ruky, naučíte si ju. 😀 😀 😀

bóóóže aké to ja mám doma veselé 🙂

ale nie, dievčatá, často ma z nej poráža, z tej jej jednoduchosti a primitívnosti... ale koniec koncov, nie je až taká zlá, teda nemyslí to všetko zákerne, tak ako mnohé vaše bosorky... ona to skrátka len nemá v hlave v poriadku a ja ju tak beriem. pracovala som s postihnutými detičkami, tak sa s nažím jednať s ňou podobne.. jemne a citlivo a polopate 🙂 ale raz vybuchnem a tou lopatou ju tresnem...

gumimaci
23. jún 2010

@samayka ja si tiez myslim, ze nie vsetky su zakerne... len rozmyslaju inac. bohuzial narazi kosa na kamen a je zle. Ja ani tak nemam strach z mojej svokry, ako z mamy a babky, az sa maly narodi.... to bude tiez silna bitka 😠

traktor
23. jún 2010

@samayka 😀 😀 😀

liviaf14
23. jún 2010

@samayka presne, aj my máme reflux, no tej krave som to mohla donemoty rozprávať, nepochopila!!!! 😅 už sa teraz nebavíme, tak mi je to už jedno

liviaf14
23. jún 2010

samayka 😀 😀 😀 pekne si to napísala 😀 😀 😀

iirenka
23. jún 2010

Milé nevesty,
je to skutočne také strašné - svokra? Tiež som bola nevesta, keď som sa vydávala, moja svokra mala už okolo 60 rokov, aj som u nej bývala a všetko v pohode- je treba si uvedomiť, že každý máme svoju povahu, svoje chyby, a tie svokry by chceli byť ešte užitočné, dať vám nejaké rady zo svojich skúseností- no vy o to nestojíte, musíte si svojim prejsť , neberte svokry ako svoje protivníčky , ja som mala jednu fintu - vypočula som si a spravila po svojom, i keď svokra sa mi do ničoho nemiešala. Ale veľmi rada som prijala od nej rady hlavne pri pečení a varení.
Teraz som sama svokra, mám tri deti, a bývam v dome so synom. Nemiešam sa im do domácnosti ako si spravia,tak majú.
Možno budem teraz pre niektoré protivná svokra, ale tiež by som mohla na nevestu bonzovať, že nevie poriadne prať, má neporiadok v skriniach, nevie si poriadne upratať, nevie šetrne nakupovať..........
ale je to ich život........................
Bývala som aj u svojej mamy, keď som sa vydala a osťahovala som sa až keď som mala dve deti.
Tiež bola búrka, tiež som sa proti jej radám búrila, keď prišla do mojej izby a videla ma sedieť, hneď sa pýtala, či nemám čo robiť.
Pošpinené plienky nesmeli byť dlho v kúpelni, lebo to smrdí, a to som ich vždy vypláchala, keď som ich dala do kýbla s vodou.
Keď mala moja mama dennú smenu v sobotu alebo nedeľu, tak som varila aj pre nich ,potom upratanie a až tak sme išli na vychádzku.
No vidíte a to som bývala u svojej mamy. Ale niečo zlé je na niečo dobré. Naučila som sa premôcť sa, teraz aj keď sa mi niečo nechce robiť, premôžem sa , vstanem a idem to urobiť,
a milé moje, tolerantnosť , toto slovo veľa ľudí nepozná.
Takže moje nevesty reagujte,píšte, zamyslite sa ako vy reagujete, a či skutočne musíte byť negatívne.
a ešte chcem , aby ste vedeli, že neobhajujem skutočne také svokry, ktoré svojim konaním rodinu rozbíjajú.

liviaf14
23. jún 2010

ja som bola tolerantná, pokiaľ som neprišla na to, ako ma moja svokra ohovára pred celou rodinou, známymi, susedmi, mojou mamou a mojím mužom. ohovára, vymýšľa si blbosti na mňa doteraz, do mňa stále rýpala, až som si po 10tich rokoch povedala "stačí!" a mám konečne kľud a pokoj. ja som nikomu neubližovala, jediná tu v našom dome upratujem, varím, veľakrát som čistila po prerábkach, vybavvovala kopec úradných záležitostí,....... snažila som sa ako som vedela, lenže keď to jednej primitívnej osobe nestačí, tak niet o čom.