Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

datkova
7. máj 2010

simcab, tvoja svokra(ak nejaku máš) je asi normalna, moja nie... a nie preto, lebo som zo zasady zaujatá, nie som, proste je to pučtafla a hotovo... fakt... žiadny moj frajer nemal taku drbnutu mamu jak moj manžel 😲

trdielko, aj u nás začala sezona zahradnych prác a aj u nás som to rázne zatrhla a dala ultimátum...
jediný den, kedy ma mm volno je sobota a sučina ho taha robit... ona si to ozaj neuvedomuje, že može byt so svojou rodinou krava jedna egoistická... jaaaj baby, aspon tu si možem kludne ponadavat, trochu sa mi vždy ulavi 😀 😀 😀 😝

simcab
7. máj 2010

no s mojou "skorosvokrou" to tiež nie je ružové.. ale aj keby bola neviem ako debilná, neviem si predstaviť, že by som tomu môjmu zakazovala k nim chodiť!!! jasné, že v istých medziach, nie aby tam bol non-stop..

datkova
7. máj 2010

ja mu nezakazujem chodit tam... chodime k svokre raz za mesiac v sobotu na obed... stačí nie??? a ked chce vidiet vnučku, dvere má u nás otvorene... ale to by jasne že musela chciet.... lenže.... tam, kde býva(30km od nás) má prvorodenú vnučku, aj ked sice len o dva mesiace staršiu od Sašky, ale má ju tam každý den a ta neobjektívnost v jej chovani voči mojej dcere a voci Saškinej sesternici je teda evidentná... a to netvrdím len ja... akože som zaujatá...

datkova
7. máj 2010

simca a teraz som si všimla tu ,,skorosvokru,, 😀 😀 😀 nechcem byt prorok rak 😝 ale skorosvokry, kt. su ako tak v pohode sa po svadbe menia na beštie.... hahaha.. dobrá rada pre buduce nevesty: myslíte si, že po svadbe sa všetko zmení a každý vam tvrdí, že nie? tak ja tvrdím že ANO... svokra 100% 😝 😝

datkova
7. máj 2010

inak nazov temy: moja svokra-uz nevladzem ma celkom nevystihuje... ja totiž vládzem a to dost... som v plnom nasadeni, mlada a energická... takže bojovnost mi nechýba... to su moje devízy, proti starej bosorke 😝 😝 😝

meza
7. máj 2010

tak baby vidim,ze aj vy to mate ruzove,moja svokra vidi len svoju dceru a jej vnucku.k nam pride tak raz za pol roka a to byvame tam kde svagrina a u nej je stale.nakolko nas aj vidi na ulici a ani nepride pozriet svoju 10 mesacnu vnucku a to nehovorim o starsom synovi.my tam chodime raz za tri mesiace,nakolko ich vlastny syn tam nechce chodit, teda moj manzel........ale mne to aj vyhovuje,len my je luto deti.......a ked sa mi narodila dcerka tak svagrina my povedala,ze moja mama teda svokra bude mat iny vztah k mojmu dietatu ako k tvojej dcerke,myslela som,ze odpadnem,lebo to nase male malo len mesiac chapete......hrozne....
inac o nasom vztahu so svkrou by som vedela napisat romaaaan 🙂)))

zuzanakarolinka
7. máj 2010

ach, ja nechápem, je to divné, veď sú to ženy, ktoré si myslím, že by mali mať viac citu a je to práve naopak, roky im pribúdajú, úž nie sú žiadne mladice, skrô na dôchodku, čo by si mali vychutnávať svoje vnúčatá, tak oni robia intrigy

neviem, či niektoré z nich myslia aj nato, že sa im v zdraví môže v starobe aj pohoršiť, a čo potom? nebudú potrebovať pomoc? koľko majú detí? sú všetky doma na slovensku, a keď nie, koľko ich tu žije, 5? a ak náhodou len 1, a je to práve to, ku ktorému sa správajú "svojsky" budú potom čakať od nich pomoc? a za tú "dobrotu" ju budú aj oni očakávať?

neviem, može sa stať milión vecí, náhodou ich choroba položí na posteľ, to si neuvedomujú, že každá ruka a každá pomoc je v takomto stave potešením a prínosom pre neho?

nechápem, možno aj svokry by si mali založiť nejakú tému, alebo to chcú a možno nechcú ani riešiť s 3 osobou

trdielko149
8. máj 2010

zuzanakarolinka ... mas pravdu s tym opatrovanim ... ja verim tomu ze sice v svokrinej dedine byvaju 3 deti tak ona bude volat Tomaska,milovaneho synacika,nenavidenu nevestu ... moja svokra ma 7 deti,najstarsia byva v Cechach,potom syn v Ciernom Balogu,3 deti su tam my sme v Levicach-60 km odtial a najmladsi Ondrej chodi este do BA na vysku a kazdy vikend doslova mulaci tam u nej v zahrade ... takze 5 deti sa na nu "vyjebalo" a tito dvaja synacikovia su poskokovia ... sorry za nechutny vyraz ale je to tak ....
datkova dobre si urobila!moja svokra je v tom ze ked je s nami cely tyzden tak cez vikend sa moze venovat mamicke akurat ze dojde domov vecer a skoro rano vstava tak si ho fakt uzijeme doma 😖 ach ..tato tema je pre mna ako najlepsia kamaratka ktorej sa mozem do detailov vykecat,vyplakat a vynadavat na nu 😀 ach dakujem vam baby ! a este no aj ja mam dost sil takze jej nezov ze nevladzem polemizovala by som ale ked mi ta suka nieco vyvedie tak fakt psychicky niekedy nevladzem ..najma preto lebo ma to trapi,ja som taka osobka v tomto slaba velmi ...

zuzanakarolinka
8. máj 2010

no veď to, trdielko, najhoršie je na tom psychika, nejako by sme už vydržali, len keď je toho mnohokrát viac a viac, alebo múdre poznámky, tak dík

ale baby, nejako to zvládneme, už len kvôli našim zlatým detičkám 😉

trdielko149
8. máj 2010

jaaj koli moje dcerke zvladnem zabit aj draka 🙂 ono ked sa toho nabali tak je to uz vela potom ale ja predycham a poymslim si ze ved zachvilu budem doma vo svojej posteli a bude dobre 😉

bronia13
9. máj 2010

ahojte devuch- nezavidim vam problemi.... ja ich mam tiez zo svokrou, ale od leta sa s nim nebavim a mam svaty pokoj ale ja som na inom kontinente ako ony tak sa to skor da, keby sme byvali na SK tak uz sme asi rozvedeny ☹ no drzim vam palce.

dnes je den matiek tak by ste im mali zagratulovat.... NOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to ma len tak napadlo lebo vcera mal manzel narodky a nik sa mu z rodiny neozval ani na SMS ani na e-mail ci Skypea le uz ho vidim ako on ide domov volat a popriat jej..... no nemam slov....

janette4
9. máj 2010

ahojte.no idem si sem zas vyliať srdce.V sobotu som mala oslavu narodenín,čo som vám nedávno spomínala.nakoniec som teda pozvala aj svokru aj švagrinú(svokra samozrejme nie,to radšej do h..a stupím).svokra najprv hľadala výhovorky,tak som jej povedala,že pokiaľ ešte bude marodiť,lebo je po operácii,tak príde cez vychádzky,veď to má k nám 10metrov,a keď nie,tak normálne k obedu.ona že dobre.týždeň na to som sa dozvedela,samozrejme od cudzích ľudí,ako inak 😒 ,že v tej dobe bude zas v nemocnici po ďalšej operácii.už keď som ju pozývala o tom vedela a nepovedala. 😠 ráno mi síce zavolala a gratulovala,dokonca sa pomýlila a povedala mi Žanetka,skoro som na riť padla,tak som na ňu bna 2minuty milá 😀 ,ale kašlem na ňu.Švagrinú s obľúbenou vnučkou som pozvala cez sms,lebo jej sa nedá dovolať ani dozvoniť,telefony aj zvonec na bráne majú vypnutý,aby ich nikto neotravoval,odpísala mi,že ak sa nič mimoriadne nestane,tak prídu.ani som nečakala,že by prišli,čakala som,že sa vyhovorí,že idú pozrieť mamu.Nakoniec predsa prišla,ale dala mi jasne najavo,že len z povinnosti.Keď mi gratulovala,ani sa neusmiala,úplne kamenná tvár,bola u nás asi 2,5hod.,ja neviem,či sme spolu prehodili 3vety,z toho raz som sa jej pýtala,či chce kávu a raz nech sa ide najesť.Ja trúba naivná som dúfala,že ak príde,že sa konečne prelomia tie ľady medzi nami a že sa aspoň pokúsime tie vzťahy trochu vylepšiť,keď budeme takmer celá rodina takto pokope.ja som fakt asi padnutá na hlavu,keď som si myslela,že by to tak mohlo byť.priznám sa,ani poriadne neviem,kedy odišla z bytu,ani sa nerozlúčila,len s malou som sa rozlúčila.Veľmi ma to mrzí,ale manžel mi hovorí,nech kašlem na to,že šancu mala,ja som sa fakt snažila,ale keď nemá záujem,nech nechá tak.viem,že má pravdu,ale štve ma to. 😒

janette4
9. máj 2010

som sa riadne rozpísala,aspoň budete mať čo čítať 😉 .a k tomu dňu matiek:manželovi som hovorila,či mu mám kúpiť kvety pre mamu,keď som išla kupovať mojej.povedal,že načo,že veď bude v nemocnici a oni si popredu zásadne nič nedávajú.a že uvidí,či mi mama príde zagratulovať aj osobne,keď nie,nepôjde ani on.
Viem,že v ňom mám veľkú oporu,že je na mojej strane a priala by som vám všetkým,aby vaši partneri boli s vami,ale aj tak ma to štve.ja som bola vychovaná tak,že rodina je na prvom mieste,a akosi nedokážem pochopiť,že nie všade to tak je.

Simca,ja svojmu mužovi tiež nezakazujem chodiť k rodičom,nikdy som to nerobila a nikdy by som to urobiť nemohla.práve preto,že sú to jeho rodičia.Problém a moja výhoda je,že on tam chodiť nechce,aj keď oni na to majú iný názor.podľa nich ja zakazujem manželovi k nim chodiť a vnukovi tiež a ja učím môjho syna,že dedko je ujo.

Datkova,s tými svokrami je to pravda.aj moji svokrovci boli do svadby celkom v pohode,ešte som mojim rodičom hovorila,že sú celkom fajn.Po svadbe,resp.ešte na svadbe,sa otočili,nie o 100,ale o 200%stupňov,najmenej 😝
mimochodom,teraz ma napadlo,akurát včera som hovorila jednej mojej zlatej susede,že s mojim mužom sme 8rokov(aj keď zobratý len2),ale moji rodičia ešte u jeho rodičov veru neboli. 😝 nikto ich tam nikdy nepozval.

mihouk
9. máj 2010

Janette, vsetko naj k narodeninkam, nech sa vsetko dobre dari a protivni ludia od teba co najdalej 😀 😀 😀 😀 Na svokru a svagrinu kasli a ked ti na rodine tak zalezi, najdi si inu, ved nikde nie je napisane, ze to musi byt pokrvna. Moj maly tiez ma babku aj tu v UK, lebo jeho babky su daleko, moja mama je v pohode, svokre to prekaza (lebo ved to nie je jeho babka), no a nech sa ide vypchat 😉

bronia13
10. máj 2010

clanok na tuto temu??? hm?
http://zenskyweb.sk/index.php/clanky/284/112/Ak...

ked som to videla tak som sa najprv dobre zasmiala a celkom pravdivi co???

bubbles
10. máj 2010

totalne pravdivy!!! zial, matka mojho mileho sa prave zacina prejavovat ako svokra a hoci som ju mala rada a snazila som sa ako sa len dalo vo vsetkom, mrzi ma, ze nic odo mna neberie, len chce dirigovat - a nielen jeho akoby bol soplave decko, ale aj mna!!! a najhorsie, ze ma obvinuje ze ho drzim pod papucou, lebo sa nevie zmierit s tym, ze uz ma vlastne nazory a chce si ich presadit :(

simcab
10. máj 2010

janette, ja som len reagovala na jednu osobu tu vo fóre, ktorá písala niečo v tom zmysle, že aby manžel bol doma pri nej a pri ich dieťati, lebo teraz sú oni jeho rodina..

misss
10. máj 2010

Ahojte..idem sa zase postazovat..nestaci, ze mam j.... svokru(s prepacenim), ale už si to u mna začina na zlu stranu naklanat aj svokor..
V sobotu na kolegyna vytiahla na kofolu do podniku,ktory je od nas asi 50metrov...ani nie za hodinku som bola spat..medzitym bol u nas svokor a predtym prisli aj susedia na kavu a co som sa nedozvedela..
volala jeho podarena manzelka a svokor jej oznamil, ze nie som doma, samozrejme rychla otazka, že kde som..samozrejme, ze ked svokor povedal, ze v bare..ako, neviem, že o čo mu ide, ked vie aky mame vztah a aka ona je..a aby toho nebolo málo, tak jej povedal, že ja sa flakam a malý doma reve..PANEBOŽE - malý spinkal ako zarezany..ani nemukol..
Je toto možne, aby boli na tomto svete takyto ludia?? ☹

mihouk
10. máj 2010

Miss, je to mozne a my s nimi musime zit... 😝 😝 Kasli na to, bud ta rozumnejsia a prenes sa cez to. Ty si dobra matka a ked mas spokojne babusko, vsetko ostatne ide bokom.

janette4
10. máj 2010

Miss,nič si z toho nerob.ja som začala tiež chodiť raz za mesiac s kamarátkou večer von.ona dá dieťa mame,ja manželovi na starosť,uložím ho a idem von.4roky som nikde nebola a už som sa potrebovala fakt odreagovať.nepochybujem o tom,že si kvôli tomu o mňa utierajú hubu,ale je mi to fuk.môjmu mužovi to nevadí,nemám čo riešiť.

my sme dnes boli pozrieť svokru v nemocnici.moc sa mi nechcelo,vzhľadom na to,že ani nám nepovedala,že ide,ale povolila som,nech neni zase zle.vyzerala,že sa aj potešila,že sme prišli,ale ona je tak falošná,že ja jej už neverím ani nos medzi očami.Maťo jej vo vrecku županu hľadal cukríky a našiel mobil.keď ho stlačil na pozadí mala fotku vnučky.ostala som prekvapená,mm tiež,lebo nášho syna nemá ani jednu jedinú fotku,ani normálnu ani v mobile,nikdy ju nepýtala.rýchlo povedala,že si musí odfotiť aj jeho,aby tam mala aj jeho.myslíte,že si toho malého odfotila?rýchlo zmenila tému a telefon schovala 😝

datkova
11. máj 2010

janette, vážne tvoji rodicia neboli u svokrovcov???? no nehovor 🙂)))))))))))))))))) ani mojich nikto nepozval 😝 nebudu oni jedny a tie iste osoby??? asi nie, lebo to by si potom musela byt moja svagrina a to určite nie si, lebo tá je tieť totalne pridrbaná... aj jedna, aj druhá 😝

dijado
11. máj 2010

túto tému si vždy rada prečítam, zasmejem sa /nechcem nikoho uraziť, alebo zmenšovať jeho trápenie/, pokrútim hlavou, vyvalím oči...potom tie oči dvihnem nad monitor a cez okno vidím do okna tej svojej "hviezde". tiež sme si prešli hocičím...ťažkým obdobím...plačom...otázkami prečo...zbalenou taškou...
ale odkedy je u nás otázka "hviezda" tabu, my sa už nemáme ani pre čo pohádať

trdielko149
11. máj 2010

simcab to si myslela na mna?
misss pohoda,takeho som zazila velaaa,ale aj ja som clovek,co obcas potrebuje vypadnut do spolocnosti ..spolocnosti inej nez je sporak,dieta,pracka ... atd ...janettte ach ... predychaj a chod dalej,kasli na to ...
my sme museli ist v nedelu svokre,pokosit travnik ..ano dobre citate,jej 3 deturence co byvaju o 3 domy dalej nemohli,my sme mohli a my sme par desiatok km odtial ... neva..sla som sa ukludnit do NZ 🙂 davno som tam nebola a to mesto ma krasne namestie 🙂 🙂 slniecko nam svietilo takze tak ...

janette4
14. máj 2010

ahojte.juj baby,zas ma tá moja trúba vytočila a hneď zrána.Najprv o 7.15 mi zobudila malého aj mňa s telefonom,tak som ju zrušila.keď som vstala,volala som jej,myslela som,že niečo potrebuje,alebo jej niečo je,keĎ tak skoro volá a ona,či by som nemohla na minutu prísť.tak som išla a hovorím manželovi,že ak mi chce dať darček vo dverách k narodkám,že tam hneď spravím cirkus.robil si srandu,že keď sa dlho nebudem vracať,zavolá policajtov.ja mu na to:aj pohrebákov 😀 noo,prišla som tam a samozrejme,vo dverách mi do ruky pichla darček.Tak som sa pozvala dovnútra,že:mama,my dve sa "pekne" porozprávame.Celú dobu revala,ale je mi to už jedno,všetko som jej vykričala,povedala,vyčítala a pod.,.niektoré veci upravila na správnu mieru.Manželovi som povedala,že jeho mama môže nariekať koľko chce,premárnili všetky šance a už mi je to jedno.
a povedala som jej,že už som milion krát oľutovala,že som súhlasila s tým,aby sme išli bývať tak blízko nich.keby sme sa odsťahovali niekde od riti,videli by sme sa 2krát do roka a ona by sa mohla venovať svojej obľúbenej vnučke a nikto by jej to nevyčítal.
som zvedavá,či sa niečo zmení,ale pochybujem 😝 v podstate mi na tom ani nezáleží,lebo tento spor zašiel už tak ďaleko,že neverím tomu,že sa to dá ešte dať do poriadku.
Len jedno ma mrzí:chceli by sme druhé bábo a mrzí ma,že to druhé si nebude babku s dedkom ani poznať.

lujza123
14. máj 2010

Moja babka bola ( a aj je) tiez supersvokra . Presne ako svokra janette4 tiez mala svoje oblubene vnuca - mojho bratranca a vyrazne to davala najavo. Na narodky dostal vzdy viac penazi ( lebo on je uz velky hovorievala) a kazdy rozhovor zakoncila temou aky je on genialny. Raz sa jej segra chvalila ze vyhrala nejaku celoslovensku sutaz v malovani a babka ju hned schladila ze: no a co, nasmu mirkovi vyvesily obrazok v skole na nastenku. ( co je ocividne vacsi uspech ako nejaka sutaz ). Mne bolo vzdy jedno co babka trepe ale segra zle niesla vsetky poznamky typu si neporiadna ako tvoja matka, si leniva ako tvoja matka...alebo oblubene si drza ako tvoja matka. Na navstevu chodila zasadne iba ked boli nasi v praci, doniesla obed ( zo slovami dajte si deti poriadne jedlo, ved ta vasa mama vam poriadne nenavari) sliedila po byte ako detektiv a ked nasla niekde nejaku spinu tak ju vitazoslavne dvihla a somrala pritom chudatka deti, ta vasa mama je stale v praci a vy tu musite zit v takom neporiadku.
Ked nasi spolu byvali asi druhy rok tak raz babka dofrcala ako prepadove komando ked boli v praci. Mame vyhadzala celu kuchynu, vsetky taniere( nove) vyhodila a dala tam nejake kvetinkove otrieskane co doniesla. Vsetko popremiestnovala podla seba, korenie popresypala, potraviny poprehadzovala.....lebo ako povedala ona je skusenejsia a vie lepsie kde co ma byt...To iste najskor urobila druhej neveste, ta bola ticho a vsetko nahadzala naspet ked babka odisla. Ked moja mama prisla aj s otcom domov a videla ako sa svokra " vyjasila" tak babke povedala svoje, potom sa zamkla do obyvacky a odmietla vyst von kym svokra nezmizne aj s taniermi. Podobnych kuskov nastvarala moja babka vela, ani sa mi to nechce rozpisovat......ale ta moja svokra, aj ked nieje dokonala, mi v porovnani s babkou pride ako zazrak

mihouk
14. máj 2010

Lujza, tak keby toto urobila moja svokra, tak ju vysmarim s tymi taniermi ani dvere by nestacila otvorit. Nastastie byvame daleko a kluce nema 😝
Ja mam taku tichu vojnu so svokrou, boli tu minuly tyzdne na navseve, tak som bola mila, snazila som sa, nech si maleho uzije. Zakrocila som iba ked na neho suslala a hovorila mu ze toto a toto je KAKO??? Som jej pekne vysvetlila ze si nezelam, aby na neho suslala, pokial mi nebude platit logopeda a nech mu laskavo nevymysla nove slova, lebo chudacik malinky ma dvojjazycnu vychovu a neexistujuce slova by ho komplet domotali. No a ked sa madam vratila domov, tak mi svagrinka hovorila, ako ma krasne ohovara po clej rodine, lebo preco by na neho nemohla hovorit ako sa jej paci. Ti ludia uz tusim nemaju zdravy rozum.... Uz som sa zmierila s tym ze ja som podla nej panicka z mesta a oni nie su pre mna dost dobri, ale ved preco ju v tom nenechat, ved je to z jej hlavy. 😀
Moja svokra trpi typickym syndromom, ze si stale neuvedomuje, ze jej synovia uz maju vlastne rodiny a nie a nie ich nechat ist.
No nic, oproti vam som ja nic, ja nejak tych par dni v lete vydrzim, ale vy tie jezibaby musite vidiet kazdy den. Vela sil a zdraveho rozumu prajem 🙂

trdielko149
18. máj 2010

lujza to si si teda fakt uzila s babkou a som rada ze svokru taku nemas 🙂 mihouk dobre si spravila ...
my sme narychlo museli utekat k nej minuly pondelok a teraz od piatka do vecera nedele sme tam boli ..uff ..moja psychika sa opat musi davat dokopy ale nastastie nic hrozne sa nestalo a bolo to tam celkom kludne kedze vsetci nasi spolocni kamarati nas chceli vidiet takze so svokrou nebol cas sa zaoberat 🙂

depecko
18. máj 2010

tak ja si vylievam srdcko v téme svokry a vy tu 😀 😀 😀 😀

zuzanakarolinka
19. máj 2010

baby ja som to tu raz také niečo spomínala, čo keby zostali svokrovci chorí atď, a u nás práve takáto situácia nastala, zomrel mi svokor, zlatý človek, pre poriadok a pokoj v dome si radšej len v tichu myslel a nič nepovedal, alebo odišiel preč, tak si to z odstupom času myslím ja, prišla domov aj švagrina, ona žije v bruseli, a máte viedieť teraz tú zmenu mojej svokry, s manželom sme začali upratovať garáž, lebo svokor slovko poriadok moc nemusel, ale nechcem mu blížiť o mŕtvych len v dobrom, a tak sme plánovali, aj švagrina navrhla, aby sme sa tam presťahovali, ale manžel zistil, že čo sa tam deje, tak po niekoľkých dňoch povedal, že zostávame doma, už sme aj plánovali, čo by sme ako prerobili a tak, aj som sa nejako vyjadrila a moja svokra teraz všetko povedala manželovi, že aká musím byť doma, keď pred ňou jemu hovorím také veci, že ako to môže so mnou vydržať a povedala mu čo som všetko povedala, ako to chceme zmeniť, že chcem dať stromy preč a tak podobne, ona sa celkovo o mne vyjadruje tak, že si veci nevážim, baby ale uznajte same, na čo sú komu veci po rodičoch, ktorí sú 20 rokov mŕtvy a podobné pikošky, ja mám rada praktické veci a nie plné skrine vecí, ktoré sa používali pred 20 a viac rokmi, takže doma vážna debata a zlatý môj manžel, že my si vyhovujeme a že pre neho sme prvoradé my z dcérkou, nevidela som ich reakciu, ale viem si predstaviť aké mali stavy, som povedala, že sa k ničomu nebudem vyjadrovať, ja znesiem dosť, že budeme pomáhať iba zo záhradou, ja tieto roboty mám rada a moji rodičia bývajú cca 60 km, čo tam svokor zasadil, to tento rok dorobíme ako budeme stíhať a vecí vo vnútri domu sa ani nechytím,

také samá sranda 😉

trdielko149
19. máj 2010

zuzanakarolinka ..nezavidenia hodna situacia ... asi vsetky my akotak modernejsie maminky mame radi prakticke veci 🙂 a nie haraburdy z pred 20 rokov ... pekne pomalinky si tento rok dorobte zahradku a na buduci rok co spravite si rozmyslite cez zimu 😀 mas zlateho manzela a mas jeho aj dietatko pri sebe,nic viac ti nechyba 🙂