Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

wieruss
29. jún 2012

@lamina uplne si to vystihla! Akoze aka laskavost, ze sa mam v klude najest 😠 ja sa dokazem v klude najest aj ked sa mi maly hra pri nohach, to, ze ona to tak robit nevedela lebo vtedy bolo ine zauzivane tak to neni moj problem. Ako nehovorim, ze je zla, ale proste ma take "tahy" niekedy , ze ma z nej poraza a tlaky z jedu mi dviha neuveritelne vysoko 😅 A to s maly, vsak tak nech si ho vezme ked jete, ale nech je pri vas - mam nervy z toho, ze maly zacne mrncat a ona sa s nim este vybere prec, lebo nas "rusi" no jasne, ze ten spusti este viac 😖

lamina
29. jún 2012

@wieruss nehovorime o tej istej svokre?🙂 to kde vsetky beru podobne grify? teda neprehanam v tom?ona sa uz aj vyjadrila ze mam problem ked ho ma na rukach ona a ked niekto iny tak nie.nepochopila, ze problem nie je v tom ze ho ma na rukach,ale v tom, ze prebera rolu matky a to s takou samozrejmostou a vo vsetkych oblastiach maleho, ze ked chcem zrazu nieco s nim ja, tak sa oduje..ini ludia to nerobia, ja nemam najmensi problem ked s nim manipuluje hocickto..

wieruss
29. jún 2012

@lamina asi su dost vztahovacne tie nase svokruse 😅 😀 moja tiez uz take, ze ja ju nemam rada a ze ci mi vadi ze ma maleho... no vlastne ano, vadi mi, ze maly u nej nervaci, ale to by mi vadilo u hocikoho... ked je maly spokojny tak nech si ho ponosia ludia aj hodinu - ale ked vidim, ze sa mu nepaci a ze chce ist prec, natahuje rucicky a mrnci tak akoze co , necham ho trapit? lebo podla mna to trapenie je, on je nespokojny a ja nic nerobim, len by som sa mala prizerat a to teda nie! naposledy maly spustil strasny rev len co ju zbadal (bol vecer a on bol unaveny a ona dobehla s tym, ze cakala nadseny usmev, holt smola) ale na druhy den uz dobre, tak som si spokojne urobila toaletu bez nahanania a aj ona bola spokojna... ako hovorim, uz nas je jasne, ze pokial je maly spokojny tak s nim moze byt kedykolvek 😉 a urcite neprehanas, je to tvoje dieta, nosila si ho v brusku 9 mesiacov, porodila si ho a to co k nemu citis nik iny neciti 😵 a preto je pochopitelne, ze chces jeho dobro 😉

eeffka
29. jún 2012

@zlatica36 myslim ze sa vola ...bojujem o dieta so svokrou... Len z toho co tam nacitas nebudes zrejme fanusik manzela a zacnes drzat stranu zlej svokre.

vicky9
29. jún 2012

eeffka ono to nie je tak,že teraz sme si zmysleli a chceme ho mať u seba ,ono sa to neuveriteľne dlho ťahá ako som spomínalo začalo to po svadbe ,predtým býval malý s otcom u rodičou bol na rodičovskej dovolenke do jeho 3 rokov takže bol sním od rána do večera,len v noci chodil do roboty na pár hodín aby dačo privyrobil keďže malý bol príkladný chlapec a prespal celú noc nebol to problém.Lenže minulý rok začal manžel dokončovať dom a aby to bolo jednoduchšie rovno sa tam presťahoval a kým by to nebolo dokončené by bol malý u svokrovcov a potom by bol snami no dom je už od +-svadby hotový a stále nie je u nás. Spočiatku bol problém v tom,že bývame 17km od mesta a nemali sme auto,no to už máme a nie je problém ho voziť do škôlky a domov,k doktorovi ...No svokra si vždy nájde dôvod prečo nie a ona ho veľa krát aj zatajuje.A kedže manžel nechce robiť rozbroje,povolí...Som jediná čo to chce riešiť....Preto som sa obrátila na vás nie aby som nakydala na svokru či niekoho,potrebujem to zo seba dostať vonku a možno získať radu ako to riešiť,mať viac pohľadov na vec.

eeffka
29. jún 2012

@vicky9 prepac ale vsetko co pises su len vyhovorky a manzel sa chlapca vzdal.ako som ti uz pisala ked budes mat vlastne dieta pochopis ze ho len obhajujes. Ja mam svokru tiez vselijaku sle tvoju chapem. Syn decko spravil dieta a ked bola moznost nechal ho u mamy. To co robi,robi v zaujme vnuka

vicky9
29. jún 2012

@eeffka Možno pre teba sú to výhovorky pre mňa je to krutá realita,on ho nechcel tam nechať ale musel,vari by si dieťa nechala v 10°? Ešte keď má astmu? Ja si muža neobhajujem,som na neho za jeho prístup na*atá,no on je baran s tým veľa nenarobím,on je otec musí sa hlavne zaujímať on.Ja som fakt chcela len poradiť čo mám robiť.

zlatica36
30. jún 2012

@vicky9 ja ti poviem comas robit ! ak naozaj chces,aby jeho syn vyrastal s vami!!! postav sa pred neho a povedz mu : "IDEME PRE MALEHO!!! NIE ZAJTRA ,NIE O 5 MINUT.....ALE : H N E D !!!! " ....a nepovol!!!! ,ze svokra nechce dat dieta??? a co? na to su zakony!!!
..ja sa nechcem nikoho dotknut,ale nie je ten tvoj manzel tak trochu pohodlny??? a toho maleho chces len ty?
naozaj sa nechcem nikoho dotknut,ale tato situacia je prinajmensom pre mna velmi divna... zeby mne nechcel niekto dat moje dieta??? no to urcite!!!

zlatica36
30. jún 2012

@vicky9 precitala som tu temu "bojujem o dieta so svokrou" uplne menim nazor!!! to dieta nech ostane ,tam kde je!!! robite mu pekny mix zo zivota.... ale aj sebe!

lianka2
30. jún 2012

@lamina
@wieruss
ahojte. my máme 4 mesačnú dcérku a minule sme tiež boli pri svokre. malá v aute v pohode, ale len čo sme vošli, spustila taký rev až hrôza. niekedy malej nevadí cudzie prostredie, niekedy áno. no myslela som, že sa utíši, ale malá plakala asi pol hodinu vkuse, raz ju mal na rukách manžel, raz ja a just keď šiel mm von na cigaretu, tak svokra, že nech jej ju dám. akože pri mne sa nešla malá utíšiť a mala som ju dať jej? tak som jej povedala, že až keď sa utíši. tak malá bola v šoku a ešte jej urobím väčší, keď ju dám svokre? akože ja viem, že ju má rada, ale pre malú je to predsa len zatiaľ cudzí človek, veď pozná zatiaľ len nás - mm a mňa - no nakoniec sme odišli a tak ju na rukách ani nemala. zas bude každému hovoriť, že som jej ju nechcela dať ani na ruky. ale detaily vynechá. a to, že med na cumeľ a prisládzať mlieko, aby jej viac chutilo, som sa už napočúvala... joj, vkuse mudruje. a tvári sa,a ko ma má strašne rada, pritom ma ohovárala aj pred švagrinou, že tam nechodíme ako by si ona predstavovala, pritom, keď sme tam minule chceli prísť, tak ona nemala náladu. a kde sme, stále sa prispôsobovať jej náladám? napr. aj na krste bola celý čas ofučaná a nik nevie, čo sa jej stalo...

lamina
30. jún 2012

@lianka2 nerozumiem kde tie svokry beru to, ze ked dieta vrieska, place alebo je s nim akykolvek problem, okamzite ho preberaju ony, akoby to vedeli lepsie.tej mojej sa tiez chystam povedat, ze svojich synov poznala najlepsie ona,ale mojho poznam najlepsie ja. a ze rovnake pravidla neplatia pre vsetky deti, to moje mam odpozorovane atd..lezie mi na nervy s akou samozrejmostou mi ho chce prebrat ked sa nieco deje..akoby ona bola jeho matka,alebo ja nesvojpravna???!nemusi mat rovnaky nazor na vychovu,ani na stravu,ale musi ma respektovat a nerobit s malym nieco ine!fakt je divne ze niektore myslia len povrchne, nedokazu ist do hlbky, predvidat, su makke..ale to aj mnohe mlade mamicky..

lucka227
30. jún 2012

Ahojte kocky,tak tato diskusia mi ako keby spadla z neba.Momentalne riesim ten isty problem. Moja svokra je doslova vtierka,neviem ako to inak nazvat.Viem ze by som mohla byt rada ze nie je hnusna ako ine a ze ma vsade chvali ze som najsamprvlepsia na svete a najsikovnejsia,najkrajsia a neviem co. Lenze mame male babatko a nanestastie byvame v jednej dedine a ona je u nas nasackovana denno denne. Ja mam tlak 300 a zacala som aj fajcit koli nej co mam take nervy. Vzdy sme sa vedeli dohodnut a respektovala ma ale teraz ma jednoducho ignoruje.Co ma stalo sil aby som jej vysvetlila ze nebude tu obsmrdat kazdy vecer pri kupani,ze malinka je uz unavena a nepotrebuje asistenciu,ale aj tak chodi stale a mna ide vyrutit. A reci ze a nie je ti zimka?A preco mas studene rucickyyyy?A kde mas ciapockuuuu?Uz niekedy cakam je ju aj ta mala posle do zadku s prepacenim. Viem ze to nemysli zle a ze nas ma rada ale akoze uz fakt nevladzem. Manzel to samozrejme vidi tiez a chape ma len je to jeho mama takze nechce ju zranit ale tentokrat sme sa dohodli ze sa s nou porozprava. Mam taky dojem ze to speje k tomu,ze ak sa to nevyriesi poslem ju kade lahsie a nie prave slusnym sposobom. Ako jej vysvetlit ze ju nepotrebujeme vidiet kazdy den ako ona nas a ze nemusi s nami vsade chodit nasackovana aj na nakup?/to som uz zatrhla chvala bohu/ ako ste to riesili vy?dakujem za kazdu dobru radu

mamavera
30. jún 2012

@lamina prefoť si rodný list dieťaťa, zvýrazni, kto je matka a pošli jej aj to 😀 😀 😀 😀 Píšem to na odľahčenie témy, ale ako tu čítam tvoje riadky, tak rozhovor bude asi zbytočný. Ako ti radia baby, keď je kľudný, nech si ho vláči, hodina dva tri krát týždenne v jej náručí je OK, pripomeň jej, že keď začne plakať, tak trváš na tom, že ti ho okamžite dá, ty si za neho zodpovedná a vieš čo máš s ním robiť. Ak by sa raz stalo, že ti ho nechce dať, alebo ti bráni s ním čokoľvek robiť, pripomeň jej, že to bolo naposledy, že matka si TY a nemieniš sa s ňou kmásať o tvoje vlastné dieťa. Pri rečiach o sladení mrkvičky a pod. jej povedz, že si vážiš, že ti chce pomôcť a poradiť, napriek tomu sa budeš riadiť podľa seba. Ona šancu vychovávať dieťa už mala. Pri ďalších pokusoch už len úsmev na perách, nič nevysvetľovať, ale dať jasne najavo, že jej aktivity v tomto smere sú zbytočné. Nebuď rozhádzaná z toho, že je urazená, pokiaľ si s ňou jednala slušne bez afektu, nemá byť za čo. A že nekomunikuje päť dní? Tým lepšie, 5 dní s ňou nemusíš bojovať.Drž sa.

lamina
30. jún 2012

@mamavera dakujem🙂 ja to uy aj tzmto asi uzavriem a dam vam vediet ako to dopadlo.aj ked vidim to uz teraz - bude pokakana, rozhovor prebehne tak ze si povieme vsetko co mame na srdci, teda ja, potom bude par stretnuti , tipujem 5-6 respektovat.ale naskytne sa problem, ktory este nevidela, pripadne maly bude reagovat tak ako nepozna a sme spat🙂no a potom to uz bude o inom 😉

mamavera
30. jún 2012

@lamina napriek to mu sa snaž ostať vždy pokojná, usmievavá ale dôrazná, daj jej najavo, že si silná osobnosť

evina57
30. jún 2012

Presne tak kočky, treba byť silné a rázne 🙂 Tiež som si prešla všeličím u pani múdrej, no do stravy a pod sa mi starať nestihla. Po jednom telefonáte sa už skoro pól roka neozvala. Samozrejme ako vždy som ja najhoršia 😖 No ale čo už, niekto musí byť 😀 😀 😎

wieruss
30. jún 2012

@lianka2 tak tie nase svokry maju asi specialne lekcie o tom ako sa "treba spravat k neveste" 😀 😠 a to, ze co o mne hovori by som asi radsej ani nechcela vediet, kedze sa nam uz parkrat stalo, ze bol konflikt a ja si proste od nej nenecham skakat, vo vlastnej domacnosti si nevie spravit poriadok a so mnou ide cvicit ? tak to uz by sme kde dosli 🙄 A to, ze nema na Vas naladu tak akoze nabuduce by som nedosla , ze nemas naladu ty... ved vy nie ste povinny sa prisposobovat, bud Vas chce vidiet alebo nechce...

@lucka227 to nemyslis vazne ze pri vecernych ritualoch ked potrebujes navodit klud a pohodu ti obsmrda za nosom 😨 a preco ju vlastne pustis dnu? vyhovorka ze si nepocula, nebola k dispozicii lebo si uz kupala, krmila si.. proste cokolvek, nezabera? Lebo akoze toto je z casti aj tvoja chyba, ludia nevedia citat myslienky a mozno si ona mysli, ze ty si praveze rada ze tam je ... narovinu jej to jasne povedz, ze vecer je len vas a ked chce nech pride cez den a tiez nie kazdy den, ze potrebujes sukromie a mas vlastne aktivity s dietatom a nebudes sa stale prisposobovat 😉 To, ze ju zranis s tym musis ratat, ale vobec si to neber, ked aj mm s tym nesuhlasi nemas co riesit, narovinu jej to POVEDZ! A to ze zimka na rucicky, chladno na hlavicku a pod. ja uz ani nevnimam, neriesim, ked nieco tak odpoved je nie, je mu fajn 😀 vsak sama to viem najlepsie ze ako sa citi... inak nerobia to len svokrovci, ale napr. aj moj otec dnes stale hudol dookola, ze malemu je zima a nech ho oblecem a pritom sa maly potil ako slon v kufri a len cakal kedy ho strcim do lavorika aby sa clapkal 😀 😀

lucka227
1. júl 2012

@wieruss tak to som jej povedala samozrejme na rovinu lebo ma to rozculovalo a chvilu trvalo a pochopila.To uz neriesim.Ale zacala chodit kazdy den a toto jj neviem vysvetlit.Ked si vcera ku nej privonala a ze joj tato vonicka mi musi vydrzat do zajtra tak som mala sto chuti jej povedat ze len si ju podrz aspon na tri dni 😀 😀 jasne ze je to aj moja chyba,pretoze keby som jej to na rovinu povedala tak by hadam pochopila.Vcera jej manzel volal ze nech sem nechodi teraz dva dni a ona sa urazila ze preco a ci je to z jeho alebo z mojej hlavy 😀 😀

wieruss
1. júl 2012

@lucka227 naozaj sa ti cudujem ze to trpis kazdy den, ja by som sa urobila ze nie som doma, alebo uz uspavam alebo proste nieco... a ak predym zavola nez pride tak by som povedala ze dnes nech nechodi ze uz mas iny plan, alebo ze chces sukromie , hocico . A je uplne jedno z koho je to hlavy... ci ona chodi len tak bez ohlasenia ? ze ani predtym nezavola ?

lianka2
1. júl 2012

@lamina
@lucka227
@wieruss
no to ja by som asi zošedivela, keby sem mala stále chodiť. my síce nebývame spolu, ale aj občasné návštevy mi stačia. samozrejme, že vždy je podľa svokry malej buď zima, alebo teplo, alebo je hladná, alebo je smädná, proste furt niečo. akože hádam ja viem, ako ju mám obliecť, kedy jedla, kedy pila. my máme svoj systém a vieme čo a ako a svokra musí stále mudrovať. mne síce aj chcela prísť pomôcť, keď som prišla z pôrodnice, ale ja som nechcela. samozrejme som aj moju mamu volala len raz, lebo svokra jej volala, že ju nechcem a či ona k nám chodí. a to, že mojej mame vyvolávala a sťažovala sa na mňa, že jej nič nepoviem, že jej nezavolám, že mi má dohovoriť, nech jej hocikedy zavolám. akože nechápem načo, mm tiež nevyvoláva mojej matke alebo ocovi. no ona si to predstavovala tak, že budeme jedna veľká rodina, ja, mm, malá a ona. asi so všetkým, aj s financiami. no mne sa to nepáči, rodina sme my traja. a to sa všade sťažuje, že k nej nechodíme, minule mm plakala do telefonu, že je už zbytočná, vie ako hrať na city. mm je stále v robote, keď má trochu voľno, tak dospáva a keď nie, tak sa mi nechce letieť hneď k svokre... no a to, že malej ani na krst nič nedala, to ja nežiadam a som aj rada,a spoň nemusím byť zaviazaná. ale keď si predstavím, koľko finančne sa jej napodporoval môj mm ešte aj keď sme spolu chodili... ale nedala preto, lebo ten krst neorganizovala. už na švagrovej svadbe mi hovorila, že im dala na to nejaké peniaze, tak má právo do toho hovoriť. no a tu sme to zorganizovali sami, veď ani nebolo čo vlastne organizovať, to samozrejme, že robíme pred ou tajnosti, ja neviem, kaé tajnosti, však sa príde do kostola, pokrstí sa, posedí a ja neviem, aké detaily sme jej mali rozprávať, no ale keďže ona do toho nevidela podľa jej predstvá, tak ani nič nedala a celý čas bola odutáí. nevadí, jej vizitka.

lianka2
1. júl 2012

no a to, že mm má kvôli nej pôžičku, na nové okná, terasu a neviem čo všetko ešte jej dal on a bratia, okrem toho finančne ju desať rokov podporoval, lebo ona nemá peniaze, pritom handier ako nejaká celebrita. na čo chce, na to má... aj po tom krste si kúpila novú vaňu a záchod. akože ja nezávidím, nech si robí, čo chce, ale nech nevyplakáva, že nemá, keď rozhadzuje aj na zbytočnosti a ja sa nemienim uskromňovať, aby si ona žila na úrovni... ach, som sa zas rozčúlila...

wieruss
1. júl 2012

@lianka2 ja raz nepochopim, preco maju taku potrebu sa starat inym do zivot 😠 😠 kurnik tak svoj zivot si odzili s rodinou a teraz ked maju si dat pokoj, tak nie, budu robit zle 🙄
Ja osobne si predstavujem, ked budem mat vnuca ze budem spokojna zena, ktora su dopraje sa o seba postarat (lebo uz budeme s mm sami) a doprajeme si dovolenku a to vsetko 😀 a ked ma poziadaju o pomoc, tak rada pomozem aj s vnucatkami, ale sama sa pchat nikam nebudem ... a uz vobec nie prikazovat a nutit a skakat kazdemu okolo zadku ... a to hranie na city odmietam uplne, to je strasne ubohe 🙄

mamavera
1. júl 2012

@lucka227 urazí neurazí, máš právo na súkromie a nepotrebuješ v jednom kuse svokru za zadkom. Na rovinu jej povedz, že si vážiš jej záujem o malú, ale oberá ťa o súkromie a stačí, keď k vám bude chodiť dva krát týždenne. Prípadne sa jej spýtaj, či mala aj ona svokru stále za chrbátom a ako sa jej to páčilo 😝 😝 . Malá má štyri mesiace, už je slečna, je leto, organizuj si program, s takým drobcom už môžeš kdekade chodiť - do mesta, kamoške a nech svokra stojí pri dverách a vyzváňa, hádam jej to cvakne.

lamina
1. júl 2012

@lianka2 paaaaaaaaaaanecku 😠

lucka227
1. júl 2012

@wieruss no veru malokedy zavola.Tu je to tak zvykom,co som jej jasne povedala ze sa mi to nepaci,ale uz akosi zabuda.A ked poviem ze dnes nie tak povie ved na chviiiiiiiiilu na minutkuuuuuuuuu.A dalsi den pre istotu nezavola 😀 vies je to kusok a este mame suseda svagra takze ma dobru zamienku 😀

lucka227
1. júl 2012

@mamavera joj ale povie ti ze mas sukromie cely den ze tych 5 minut nie jer ziadne narusenie /min. hodina :D/

lucka227
1. júl 2012

@lianka2 ja neviem preco to tie svokry tak prezivaju,sak maju prist, SEM TAM, potesit sa a zist si svoj kludny zivot a nie stale niekoho riesit okrem seba :D

mamavera
1. júl 2012

@lucka227 no povedať si môže čokoľvek, v mojom byte som paňou ja, som dospelá, svojprávna, nikto ma nezbavil práva rozhodovať o svojom živote a o trávení svojho času. V mojom byte určujem pravidlá ja, takže keď ma každodenné návštevy svokry obťažujú, mám právo to zmeniť. Tvoja svokra cíti, že si mäkká, preto určuje pravidlá ona, keby zacítila silnejšiu osobnosť, tak by ju ani nenapadlo stále k vám labzovať. Je mi jasné, že sa s ňou nechceš hádať, ani sa pohnevať, nebolo by to ani vhodné. Skús naozaj s dieťaťom "zdrhnúť" tak, ako som ti radila, dohodni sa s mamou, kamarátkou a vypadni z bytu tak tri, štyri dni po sebe a potom jej na rovinu povedz, že chápeš, že má rada tvoje dieťa, ale tým, že je u vás denne, vás oberá o možnosť žiť ako samostatná rodina. Neustúp!!!!! Trvaj na tom, že keď chce prísť, tak treba aby sa ohlásila,veď to sú základné pravidlá slušnosti!!!! Svokra si dovolí toľko, koľko jej dovolíš ty!!!! Nie drzo, arogantne, ale s pevným odhodlaním. Škoda, že si to nechala štyri mesíace tak a nestopla to hneď po narodení dieťaťa, ale je dobre, že to chceš stopnúť teraz, lebo by si sa o pá rokov zbláznila. Držím palce!!!

sissmiss
1. júl 2012

prezivaju to tak preto lebo uz maju po produktivnom veku, uz dieta mat nemozu, ale nejake pudy su v nich este stale. Vracaju sa tak do obdobia kedy boli potrebne pre svoje male deti a davaju si tym vlastnu dolezitost, hodnotu, pretoze budovat si ju v ich veku, kedy uz nepracuju, nie su atraktivne pre muzov, a nie su schopne mat deti je ovela tazsie nez stat sa akozematkami. Moja exsvokra ma nielenze nerespektovala, ale ona mala aj nejaku diagnozu, takze ku mne bola naoko az velmi mila a prijemna, ale dokzala vzapati ako som odisla od nej aj s malym- ak som chcela aby ho vobec vidala, musela som ist s vtedajsim manz.tiez, pretoze maly tam bezomna byt nechcel...-tak bola schopna pozivat si manz.mobil, vyst pri ulicu- aby ju on nepocul, este zostal u nej dopozerat film- a vzapati po mojom odchode telefonovat na pevnu rodine do ciech ze ja ju nenavidim, bijem, maleho jej nechcem ani ukazat, manzela bijem, terorizujem ich...a maly pri mne strasne place a len pri nej sa to uboziatko upokoji... dlho zostal zly pocit nie z nej,

mamavera
1. júl 2012

nenapísal niekto knihu Svokry potrebujú hranice?!? 😝 😝 😝