Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

baklik
17. máj 2012

@ninka.b1 no a to sa neberie automaticky, ked pozvu jeho, ze ides aj ty? teda aspon u nas v oboch rodinach je to tak, ze nie osobitne sa pozyva, ale berie sa to automaticky, ze ide aj partner predsa.

baklik
17. máj 2012

@ninka.b1 inak, vcera som trochu chatovala s mojou skvelou svagrinkou a ako som povedala, ze na nu uz pojdem aj ja pekne prostoreko ako ona, nech vie ako to je, tak som to aj urobila. oni su totizto straaasne na peniaze, maju male deti, mladsia ma iba dva roky, jej muz robi v DE a domov pride na 2 tyzdne raz za 3 mesiace a ona, ze ake je to super, lebo maju teraz vela penazi. pritom deti si ani otca nevidia... tak som sa jej opytala, ci ich to takto skutocne este bavi 😉 a ten moj mi na to povedal, ze co podpichujem, prosim pekne. tak ked ona uraza a to doslova, o podpichovani ani nehovorim, to je u nej bezne skrz jej prostorekost, tak to je akoze v poriadku, to nepovie absolutne nic! este mi povie, ze co riesim, ked sa nastvem! a mne zahlasi toto... 😖

ninka.b1
17. máj 2012

@baklik tak aj u nas sa to tak berie, ale ked mu do telefonu povedala, že povinnost som si splnila a pozvala som ta 😀 tak ja ti neviem 😀 😀 😀 v podstate mi je to jedno lebo nepôjdem.....
Dobre si jej napisala! Toto presne iste je aj u nas!!!! ked ona tak je to OK a ked ja hned je ohen na streche..... Plne ti rozumiem 😠 pretože to poznam, ty neni su ty naši naaaaaaaaaahodou bratia 😀 😀 😀 ved to ani neni možne, že vždy ked napišeš tak je to presne ako u nas 😖

e_l_e_n_k_a
17. máj 2012

@ninka.b1 ja som bola u svokrovcov,posledny krat,ked svokra mala 55 ... robili doma oslavu na dvore...povolali kde koho.... a ked sa dobedovalo,poumyval sa riad zrobili v kuchyni poriadky tak uz som akosi nebola potrebna.... som vosla do obyvacky si zapla televizor a 3 hodiny!!!! naozaj 3 hodiny som nikomu nechybala,iba moj manzel prisiel za mnou po asi 5 minutach a sa ma pytal,ze co mi je....tak som mu povedala,ze ked som doumyvala riad,tak mi svagrina so smiechom povedala,ze teraz ked si pomyvala ,tak uz aj domov mozem ist.... no a svokra sa tiez zacal z toho smiat.... mm to chcel hned riesit,ale ja som nechcela tam to "skazit"....len som mu povedala nech nic nehovori a ani len nech ma nespomenie,ze chcem vediet,kedy budem chybat vonku pod stanom pri stole.... tak povedal,ze dobre,ze ked tak chcem...,ze len nasim deckam povie,kde som,aby ma nehladali. nic nespomenul,ale obcas za mnou prisiel,zeby mi nebolo smutno...ale mne nebolo :D ...nasi hokejisti vtedy hrali majstrovstva 😀 😀 😀 😀 😀 ...a to bolo zaujimavejsie ako na dvore 😀 😀 😀 😀 😀 ....
viete ,kedy sa svokra spamatala ze neoslavujem s nimi????? ked trebalo veceru servirovat!!!..dosla so slovami "kde si? hostia su hladni! " a ja jej na to : "a ja nie som host ? " a ona ,ze "ty si domaca" .... a ja jej vravela : "no dobre ,este teraz vam vasich hosti obsluzim,ale potom uz pojdeme my domov " a ona ze "ale sa ponahlaj...." a odisla si sadnut.... ked som donasala veceru ,tak jej sesternica sa ma pyta "a ty kde si bola? " a ja jej na to : "no domacim sa patri veceru chystat pre hosti a mne svokra povedala,ze som domaca...."
svokra scervenela jak keby jej niekto po papuli dal,lebo jej dcera cely cas pri stole sedela.... a ta jej sesternica to este okorenila avravi svokre "ta tvoja nevesta aka sikovna,ako popoluska,nevidno ju a pozri ake krasne nam to doniesla naservirovane" sak tu skoro porazilo od zlosti!!!
inac ta jej sesternica stale drzala pri mne a ked svokra nam zacala robit uz fakt velke problemy ,tak sa s nou tak pohadala,ze sa dodnes spolu nebavia....
takze mile babenky ja som si vtedy, da sa povedat,hryzla do jazyka a dohrala som vzornu nevestu do konca 😠 ....
to bola moja posledna navsteva u nich 😀 ... a manzelikovi sa vtedy uplne otvoeili oci 🙂
ked sme sli domov,tak mi manzel sam povedal,ze sa hambi za to ,ako sa zachovala jeho matka ku mne,ze som jej tam bola za sluzku.... no a zeby sa mi velmi cudoval,keby som tam este sla,ked sa mi za toto svokra neospravedlni...(on aj jej to povedal,ale jej reakcia bola,ze ja nie som z cukru ,tak preco by som nemohla troska pomoct...ze troska??? umyt riad po obede po 30 ludoch je troska? a este aj pohare,salky od kavy...atd cele poobedie...,lebo ked som pozerala hokej,tak ked som pocula ze niekto dosiel s riadom do kuchyni,tak som umyla,(no niekto...len moj manzel znasal a nadal na svoju sestru...) len som ho prosila aby to este vydrzal...ze ked chce ,tak to bude nasa posledna oslava tu.... aj bola.... manzel tam bol este par krat,aj to sa povadili zakazdym... a ja uz ani raz.... taze asi tak babenky... niekedy sa oplati "pretrpiet " jeden den 🙂 a tvarit sa neskutoooooocne milo 😵

baklik
17. máj 2012

@ninka.b1
@e_l_e_n_k_a no, som rada baby, ze aspon u vas najdem pochopenie. 😉
lebo niekedy uz fakt neviem, ci som ja ta divna a ci ako... 😖

donalona
17. máj 2012

@ninka.b1 baby, kaslat na take veci, ved si to aj tak vacsinou vieme zariadit..dnes som pocuvala velmi tazke pribehy silnych zien, az mi prislo luto aka som niekedy jesitna ze riesim debiliny so svokrou.myslim ten dlhy proces riesenia, stvania sa atd.ved bud tam pojdem so synom alebo kaslem na to ked si neda povedat a bodka.fakt sa deju aj horsie veci..dakujem Bohu ze neriesim smrtelne ochorenie blizkeho a pod...masaker den dnes...a to som profesional co sa psycho veci tyka...

donalona
17. máj 2012

@baklik nie si divna.len sa ti nepacia niektore veci.to je OK

baklik
17. máj 2012

@ninka.b1 no ozaj, a ako dopadla dnesna navsteva?

ninka.b1
20. máj 2012

@baklik u nas vždy 😉 ved mi vieme, že divný sú ty druhy 😀 😀 😀 hadam nie my 😉

ninka.b1
20. máj 2012

@baklik na moje veeeeeeeeelke prekvapenie velmi dobre, svokrovci boli mily a komunikativny čo už samao o sebe je divne 😀 ale ešte ma svokra aj pohladkala, čo už bolo ozaj akože moc 😀 🙂 ja na take intimity z jej strany teda ozaj niesom zvyknuta! ako mile, ibaže viem že to bolo 1x a aj posledny krat 😒 Môjmu mužičkovy sa to samozrejme ratalo a teraz si nesmiem dovoliť ani pipnuť na ich osoby 🙂 ale bol aj on veru vyvalený 😨 😕
inak prijímanie ani nespomenuli tak usudzujem že svokre je to šuma fuk či ideme a asi len švagrinka rýpala zase a preto to bolo take halooooo 😖 asi mala zase potrebu dokazať si niečo (teda, že oni su väčšia rodina ako ja) ale hadam jej to už docvakne 😅

ninka.b1
20. máj 2012

@e_l_e_n_k_a to je hrozne!!!! tak to sa ti nečudujem, že tam nechodiš 😒 ako služka keby si bola 😠 je to smutne, že si nevie važiť aku ma nevestu!!!!! ale jej chyba 😝 Pre teba lepšie aspoň sa manželovi oči otvorili, isto mu to muselo byť velmi luto a hanbiť sa za nich, 😖 ......
ja tiež na rodinnych oslavach (manželovej strany) vždy obsluhujem 😒 ale svokra ma nenuti je to moja dobrovolna iniciatíva a to preto, že sa v kuchyni citim lepšie ako medzi nimi 😉 😒 manžel sa vždy na mna hneva, že či som tam prišla robyť, ale svokre to neprekaža ta je aka rada, že ma lacnu pracovnu silu 😀

barushkaaam
20. máj 2012

Ahojte baby. Rozhodla som sa prispiet do tejto temy, aj ked ja nemam problemy so svojou svokrou, ale s vlastnou matkou, tak neviem, ci ma nevymazu..... Predom hovorim, ze nepisem sem, aby ma niekto lutoval, alebo podobne. Pisem, lebo potrebujem vediet nazor nezavislej strany ako postupovat dalej, lebo ja som uz bezradna....s mojou matkou som nemala nikdy idealny vztah. Skratka je taky typ, ze ked neni nieco, tak ako si to ona predstavuje, je to vzdy zle. Ked som urobila niekedy nejaku chybu (vlastne to ani nemusela byt chyba, ale nebolo podla nej), tak som bola presne taka ako moj biologicky otec. On bol narcis, sebecky clovek mysliaci len sam na seba a pre facku nesiel daleko....ja som jeho decko, takze som automaticky rovnaka...
naposledy sa situacia vyhrotila minulu sobotu. Mam partnera 4 roky, cekame spolu prcka a prave minulu sobotu mala byt dlho planovana svatba. Moja matka odvtedy, co sa dozvedela, ze som tehotna pred svatbou tuto informaciu nemoze "vydychat". V piatok sme cestovali na svatbu, cestou sme mali mensiu nehodu na dialnici. Ja som potom zacala mat brutal krce v bruchu, tak ma drahy odviezol do nemocnice, kde si ma nechali s diagnozou hroziaci potrat. Ked drahy zavolal domov, ze sa svatba rusi, tak moja matka zacala vrieskat do telefonu, ze svatba musi byt aj tak. Ze mam podpisat v sobotu reverz na vlastnu ziadost, oni by ma odviezli na obrad a po obrade hned spat do nemocnice. Ja som povedala, ze nie. Lebo po prve takto si nepredstavujem svoju svatbu, ze budem okrem obradu stale v nemocnici a po druhe som nechcela podpisat reverz, lebo mam uz jeden spontanny potrat za sebou a nechcela som riskovat dalsi. Vazne som sa necitila dobre....moja matka namna vrieskala do telefonu, ze ona nedovoli, aby som mala "nemanzelskeho parchanta" nie dieta, povedala parchanta, ze ci si o sebe myslim, ze som nejaka celebrita, ked chcem mat nemanzelske decko. Ja som jej na to odpovedala, ze radsej budem mat nemanzelske dieta, ako riskovat druhy potrat. Na to mi ona povedala, ze by som toto nemusela riesit, keby som sa nekurvila. Podotykam, s drahym som 4 roky, predtym som mala len jeden vztah a pred tym nic. Povedala este kopec veci, ale napisat ich tu vsetky tak zaplnim min. 3 stranky. Rozhovor skoncil tym, ze ked budem mat nemanzelskeho parchanta, mam zabudnut, ze nejakych rodicov mam (moja matka a moj nevlastny otec). Na druhy den prisli za mnou do nemocnice este pred tym ako mal obrad zacat a cele to divadlo sa opakovalo. Pred nemocnicou bol aj tatko mojho buduceho a aby ukludnil situaciu, tak povedal, ze on ma nakonci juna narodky (60), tak budeme mat svatbu u nich a oslava sa spoji s jeho narodkami. Teraz mi volali, ze kedy bude teda svatba, chceli vediet konkretny datum, ked sa dozvedeli ze az buduci rok, tak mi povedali, ze uz domov nemam nikdy chodit. Zijem v CR, oni v Bratislave. Na zaver chcem podotknut, ze moja matka nechodi do kostola uz roky rokuce, nemodli sa, nikdy sme doma nedodrziavali krestanske zvyky, skratka sme najvacsi ateisti, aky mozu byt. Mohli by ste mi niektora poradit ako dalej? co by ste robili vy?

barushkaaam
20. máj 2012

jeeeezis, to su romany...ospravedlnujem sa, snad to niekdo precita az dokonca 🙂

marecek1
20. máj 2012

@barushkaaam ahoj 🙂 občas si čítam príspevky v tejto téme, no som zostala vyvalená, že som tu našla aj teba, a ešte s takýmto problémom. ani ma hneď nenapadá rada,
skôr ma zaujíma, či si aj s drobčekom v poriadku? keď si vtedy potratila, tak som to s tebou prežívala, tak budem rada, ak napíšeš, že sa máš ok.

barushkaaam
20. máj 2012

@marecek1 veru...naskor som to nechcela vytahovat a na verejnosti "prat spinave pradlo", ale uz vazne neviem ako dalej ☹ nas Matik je nastastie v poriadku, ta nehoda ho zda sa nijak nepoznamenala, ale veru bala som sa priserne....ked ma drahy viezol do nemocky, myslela som ze doskriabem steny, ake som mala krce. Ale nasa laska je veeeelky bojovnik a dokonca ked som bola na poradni na usg, este mi ruckou zamaval, ze caaaaau mamiiiii som v poriadku neboooj, no zlate.....co ti poviem...som sa tam rozrevala ako male decko 🙂

jurkovamiluska
20. máj 2012

ahojte baby. ja mam akoze celkom fajn svokru, sice na zaciatku vztahu mna a mojho partnera sme sa nemuseli (teda ona mna) lebo som jej ukradla syna, lebo ho vyvolavam do krcmy, som s nim len pre peniaze a ine zvasty. samozrejme, ze chodil do krcmy aj pred tym, takze vyvolaval tam on mna, o peniaze som sa nikdy nestarala, doteraz neviem kolko vtedy zarabal a je mi to v podstate jedno, casom asi po dvoch rokov sme sa chceli osamostatnit, zatial do podnajmu ako nam to pojde a potom neskor uvazovat nad kupou bytu. za tie dva roky sme neprehodili viac slov ako pozdrav. spolocne byvanie trvalo 4 mesiace, kedze moj partner bol a sice aj je alkoholik 😖 a vtedy hraval aj automaty. po kazdodennom prosikani a slubovani som sa k nemu vratila asi po 5 mesiacoch. to uz nevedela prezgriet a zacala ma vsade ohovarat, samozrejme, ze som bola ta najhorsia zena na svete. kidala na mna pred celou ich rodinou. o pol roka na to zomrel mm starky, takze som s nim bola zase len pre peniaze. o dalsi rok sme si kupili byt, najprv odhovaracky a ja neviem co okolo toho este. svokra je sama, mm jej zomrel pred 15timi rokmi a sama ostala byvat v3i byte. dcera sa vydala do vedlajsej dediny, az ked sa byt kupil a uz sme boli nastahovani, prisla s navrhom aby sme jej kupili mensi a my ostali tam. 😠 po par mesiacoch som otehotnela a vtedy sa to cele zmenilo, zacala sa so mnou rozpravat 😲 😲 ostala som v soku, ale pripisovala som to tomu, ze bude predsa vnuca a ked so mnou nevychadza nebudem jej ho chciet dat, alebo co. po case sme si zacali rozumiet. dokonca sa koli mne s mojim mm velmi pohadala, lebo bol v krcme ( po tom rozchode prestal sice hrat, ale do krcmy chodil nadalej) a ona si vtedy uvedomila, ze nie ja som na vine, ale on. zacala drzat stranu mne, jemu furt dohovarala a aj dohovara. lenze problem je teraz ten, ze sa na mna az prilis naviazala, hlavne po tom, ako mm isiel pracovat mimo sr. byva hned vo vedlajsom baraku, telefonuje mi aj trikrat za den. som s nou kazdy den!!!! svagrina ma rovnako mimino ako ja, o mesiac je starsi a nehorazne porovnava, samozrejme, ze ten moj je sikovnejsi, v uplnych banalitach, mne je to jedno. som toho nazoru, ze kazde dieta je ine, ale ona to povie aj na hlas a aj pred svagrinou. ked som jej povedala, ze mi je to neprijemne, ze to musi byt aj svagrinej tak mi povedala, ze nie, ze svagrina jej nic nepovedala. bojimsa aby ma zato neznenavidela, vychadzame spolu super. toto ma trapi, ale viac asi to, ze som s nou jednoducho stale, stale, stale. mame taku terasu pod oknami. ako sa maly narodil, bola som tam mozno 3-4 krat, ale vzdy ked ma tam zbadala tak mi hned volala, ci ju nejdeme pozriet. mam ju ozaj rada, ale zas nech ma aj trochu dychat naha. ja si tiez potrebujem trocha poklabosit s kamoskami. neviem ako jej to mam povedat, lebo je dost urazliva. mala tazky zivot, dieta jej zomrelo po dvoch mesiacoch, potom mm po 15 rokoch a este si aj svokra nasla mrtveho, je dost uzavreta a nema ziadne kamaratky, kedze ma dceru vo vedlajsej dedine, ma len mna, ale ja uz nevladzem

sissy27
20. máj 2012

@barushkaaam ufff no... ☹ ja tiež nemám s mamou práve ideálny vzťah, ale toto je veľa... ja by som sa jej neprosila, určite by som uprednostnila svoje zdravie, život dieťatka a teda aj svoju novú rodinu... neviem, či býva na dedine, kde sa hodne dá na reči, ale asi bude lepšie a "spoločensky prijateľnejšie", keď sa vzdá vlastnej dcéry aj vnúčaťa, akoby prijala nemanželské dieťa... a silno by som rozmýšľala, či ju vôbec pozvem o rok na svadbu 😝

eaka
20. máj 2012

@barushkaaam Tak to je aká debilná reakcia tej Tvojej mamy.. hlavne teda v tejto dobe... nemám slov!!!

barushkaaam
20. máj 2012

@sissy27 rozpravali sme sa o tom s drahym, a kedze sme vylucili nabozensky dovod, tak tiez nam obom pride tak, ze to robi kvoli tomu, ze sa dostane do reci inych ludi....mesiac pred svatbou sme boli s drahym u nich na navsteve, ona telefonovala s kamoskou a povedala, ze konecne bude moct v klude umriet, lebo ja budem na poriadku....a to akoze bez svatby som nesvojpravna, ci ako? 😠 aj ked oni byvaju v BA, moja matka ma VS vzdelanie, tak som od nej ocakavala pokrokovejsie myslenie...
dneska po tom telefonate som napisala mail svojmu nevlastnemu otcovi, matka ma totiz iba pracovny e-mail...pisala som, ze nech to uz definitivne uzavrieme, ze ked nemam teda uz chodit domov, nech mi to oznami a prerusime vsetky kontakty. Drahy povedal, ze je to trochu moc, ale vsak ona o tom stale hovori....mna by to v zivote nenapadlo kvoli tomu sa prestat stykat... ☹ len uz v tom chcem mat proste jasno....

@eaka a co by si mi radila robit dalej? ja uz totiz neviem ako postupovat...nejake napady?

tanyja
20. máj 2012

@barushkaaam nezamýšľať sa nad jej rečami, dbať o seba, aby bolo maličké v poriadku a ak bude ona chcieť, tak si vnúčatko uvidí, možno tvoja mama vošla do nejakej sekty, ktorá vymýva mozgy...
proste ty sa netráp, tvoje reakcie sú vzhľadom k tomu, čo si zažila, úplne normálne, poznám veľa párov, ktoré majú dieťa a nie sú zobratí, takže kašli na to, ináč silná káva tvoja mama..... nezávidím, ja mám fajn vzťah s mojou mamou

eaka
20. máj 2012

@barushkaaam s hysterkou moc neporiešiš, momentálne jediné riešenie je ticho... proste neriešiť... veď potrebuješ byť v kľude, keď Ti hrozí potrat... mama sa možno časom ukľudní, ale toto už medzi Vami ostane, je to totálne neadekvátna reakcia.. nechce sa mi veriť, že takto reaguje VŠ vzdelaná, neveriaca osoba z mesta.. že budeš na poriadku, to je úplne pomýlené vnímanie, veď dnes svadba nič neznamená, každý druhý sa pri pohľade na inú sukňu rozvádza...svadba neznamená celoživotnú istotu.. no mamina si to riadne posrala.. nerozumiem takej reakcii...za nejaký papier vymeniť dcéru a vnúčatá...riskovať život nenarodeného vnúčaťa..neviem, čo k tomu dodať...

baklik
20. máj 2012

@barushkaaam ked nema zaujem, tak sa jej nepros. prednejsie je zdravie tvoje a toho malickeho!
tiez sa ni nechce verit, ze takto dokaze v dnesnej dobe a navyse v takejto situacii reagovat zena - matka s VS vzdelanim, neveriaca a z hl. mesta 😖

e_l_e_n_k_a
20. máj 2012

@barushkaaam tak toto je silna kava!!! a myslim,ze to tu patri... ved tvoja mama je tiez svokra ci nie? a aspon vidiet,ze nie len nevesty maju svokry nie moc dobre,ale aj zatovia... moja mama je veriaca,a veeeeeeeeeelmi silno.no ja som sa tiez vydavala tehotna.samozrejme ,ze ked sa to dozvedela,nebola nadsena... ale zeby moje dieta nazvala nemanzelskym pankhartom???? tak to teda nie!!!!
kde tvoja matka zije preboha??? v 15.stororci? sama ti povedala,ze ked nebude svadba ,tak mas zabudnut na to ze mas rodicov....tak co tu riesis? riesenie ti dala tvoja matka....
byt na tvojom mieste urcite trvam na osobnom ospravedlneni aj tebe aj tvojmu priatelovi...
a to tvoju matku nenapadlo,ze mozno vy sa vziat nechcete? a vydavat dceru len preto,aby ludia nepovedali...tak to je trapne.... vyser sa na celu svadbu aj s matkou dokopy... vies aka ja by bola stastna,keby mi dcera povedala,ze caka babatko? aj keby sama s nim mala ostat... ale nepovie...prisla som onu,tak ako ty o svoje prve ☹ ale mne osud doprial krasnych zdravych synov 🙂 ..tak dufam ,ze raz pride mala copata vnucka,a ci sa zoberu alebo nie je to predovsetkym ich vec.
tak kasli na vsetko a mysli na to malinke stasticko co mas pod srdieckom!

e_l_e_n_k_a
20. máj 2012

@jurkovamiluska a co tak povedat jej to ,co si napisala tu? ved aj ty mas pravo na sukromie ci nie?

barushkaaam
21. máj 2012

@tanyja
@eaka
@baklik
@e_l_e_n_k_a
Baby, tak som dostala e-mail od mojho nevlastneho otca. Pise v nom, ze moja matka cakala, ze sa jej ospravedlnim. Pytate sa zaco? Ze som tak neuvazene otehotnela pred svatbou a pred koncom VS. Akoze iba mne sa to zda pritiahnute za vlasy? (zatial sa snazim slusne vyjadrovat, aby ma nezmazali, ale tlak mam na smrtelnej hranici 😠 😠 😠 )

baklik
21. máj 2012

@barushkaaam tak sa jej za to mozes ospravedlnit, ze to nie je podla jej ocakavani, bohuzial, s tym, ze aj ty ocakavas ospravedlnenie za tie stresy, ktore ti ona sposobila a sposobuje. nech sa na to pozrie aj z druhej strany... tym to uzavri. dopln, ze dalej budes robit tak, ako ti zdravotny stav dovoluje, ze prioritna nie je teraz svadba, ale to malicke a ocenis, ze ti dalej nebudu robit stresy v takomto stave.
co na to povedat... 😅

eaka
21. máj 2012

@barushkaaam A nepije tak náhodou Tvoja mama? Lebo je úplne mimo reality! Nemáš sa vôbec za čo ospravedlňovať! Keby si otehotnela po svadbe, tak by si bola v dnešnej dobe skôr unikát.. 😉 Fakt stredoveké názory. Ak máš potrebu, zavolaj jej a povedz jej svoj názor, nemusíš čakať na jej odpoveď; alebo jej to pri najbližšej príležitosti povedz osobne, že jej správanie je úplne choré a že sa jej nemáš za čo ospravedlňovať a že čo je ona za mater, keď pre kus papiera vyžaduje od svojho dieťaťa vystavenie sa zdravotnému riziku a riskovanie straty vnúčaťa! Po tej debate už viac nemáš čo povedať a buď sa spamätá alebo nie, ale ak nie, tak ... je mi ľúto... nemá Ti už čo ako matka ani stará matka ponúknuť

e_l_e_n_k_a
21. máj 2012

@barushkaaam tak vytlac ten email a posli im ho klasickou postou a dole napis ,ze s takymi vyjadreniami si mozu vytriet rit... sak to fakt chore toto....

eaka
21. máj 2012

@jurkovamiluska Tak to je tiež z extrému do extrému... no treba na to ísť opatrne.. nie babi, dnes máme program.. nie babi, maličký spinká.. nie babi, práve varím... a vyhrádzať si pre seba pomaličky viac a viac času... 😉

bettypo
21. máj 2012

@barushkaaam aj to sa stáva, že rodičia namiesto pomoci háďzu polená (v tomto prípade riadne) pod nohy. Už to nechaj tak a nestresuj sa. Urobila si dobre, že si to odložila, nemáš si čo vyčítať. Možno by pomohlo keby sa s tv. nevlastným otcom porozprával tvoj partner. Lebo tv. mama je v totálnej vývrtke z toho, že si sa nepodriadila tomu, čo chce ona a ty si momentálne veľmi zraniteľná a ďalšie útoky mamy by Ti mohli poškodiť.

A úprimne, ak by mi to spravila mama, určite by som ju nejaký čas vôbec nekontaktovala. Je to otrasné