Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

katuska268
25. okt 2012

Teraz som si spomenula nato,keď som prišla pred dvoma rokmi z porodnice domov,maly mal akurát týžden,keď som ho nakojila,išla som priložiť do peca.Moja super švagrina si lebedila v posteli a ja som musela kúriť niže by mi to vadilo,ale ona vedela že mám doma malého syna,a že by mohla priložiť do peca aj ona.No a keď som sa vrátila ,pozrela som na malého a on bol pozvracaný,keby si nedal hlavičku na bok,tak sa zadusí,ja som bola taká nasrdená,že som švagrinej vynadala..No a čo sa potom dialo,ona to povedala mamičke(mojej svokre),a ta mi tak vynadala,že ćo ju otravujem,že mám kúriť ja a jej mám dať pokoj.Ale to že jej vnuk sa mohol zadusiť to ju nezaujimalo..Ešte teraz mám na to zlé spomienky a keď si spomeniem taksom normálne naštvanaá...

mihouk
25. okt 2012

@vladuska99 Ak mozem torchu poradit. Musis si urobit hranice za ktore svokra nemoze a trvat na nich, lebo ti to prelezie cez hlavu a budes len zbytocne nervozna a to Damianko nepotrebuje. Tvoj mm je dobrak, moj je taky isty, teda bol by keby sme nebyvali tak daleko, ale vzdy ked sme boli pri svokre, tak stacilo par hodin a uz robil ako ona povedala. Ja som nikdy na nu nic nepovedla pred nim, je to jeho matka, az nedavno jej prdlo v hlave (a to sa urcite stane aj tvojej), lebo si chela pretlacit aby uprednostnil ju pred nami (ja a dve deti) a to nemala robit. Nakricla na neho a odvtedy jej zavola 1x tyzdenne, lebo sa to patri a hotovo, bratovi povedal, ze mama ma co chcela a uz to neriesi.
Ale hlavne klud a tes sa na babulka a uzivajte si to. Nech vsetko dobre dopadne a nech ste zdravucky 😀

severanka96
25. okt 2012

ako tá moja :(( ja si síce držím od nej odstup od začiatku,poviem jej mama,slušne odstavím ak niečo nie je podľa mŇa a ak rýpe iba jej poviem či sa doma moc nudia že nemajú koho rozoberať.a tiež som jej povedala že ja aj jej syn budeme mať čoskoro 40,sme dospalý,zodpovedný za seba,tak nech sa do nás nestarajú,tak ako sa ani my nestaráme do nich ani do nikoho z rodiny.môj muž nemá na to náturu povedať jej to,on len všetko mne,ale ja vytiahnem lahký podripačný tón a s kľudom angličana jej pekne úprimne od srdca poviem čo je dosť 🙂 už sa naučila že som vždy 3kroky pred ňou,tkaže máme od nej pokoj,a možno aj to je dobre,že býva zo 300km od nás,no furt to nie je dosť Ďaleko ☹(

stellamaris
26. okt 2012

@laura112 aj moja svokra byva oproti nam,presne ako vravis,na zaciatku v pohode,obcas vystrcila rozky,k nam si chodila,kedy chcela,v byte robila upravy a dekoracie podla seba,cim ma stvala a svokor to iste....ked si nedali povedat,vymenili sme zamok a bolo 😉 len chceli,aby sme sa rozisli,aby mali kontrolu nad synom,ktoreho drzali nakratko ako maleho chlapca....dnes sme stale spolu,mame 2mesacneho syna a to im vobec nepasuje,maleho nevideli ani neuvidia,takym dvom psychopatom vnucika netreba.Teraz som sa dopocula,ze o mne rozchyruju,ze asi som zase tehotna,lebo mam take velke brucho (som po cisarskom,na gymnastiku mozem az teraz zacat chodit..),aby som ich syna mohla viac vyuzivat...a ine nehoraznosti,no necham ich poslat list od advokata...inac ich ignorujem,ako sa da a nerozculujem sa,nebudem si nicit vlastne zdravie zbytocne 🙂

ladyka8
26. okt 2012

@alexanotbad ďakujem za radu 🙂 budem sa snažiť 🙂

zaneta222
28. okt 2012

ahojte baby tak ja mám tiež velký problém a to tiež SVOKRA taká falošna osoba že mi je s nej na vracanie len najhoriš je že moj manžel drží s mamičkou ona ma pravdu a ja nie neviem ako dallej ale už nevládzem. ☹

sisus123
29. okt 2012

@zaneta222 ahoj..to su asi vsetky svokri....aj ta moja..hnusoba jedna...
co ti spravila??

nikinaj
30. okt 2012

My sme bývali so svokrovcami vo veľkom dome rok a pol,ked si teraz na to spomeniem s odstupom rokov,obdivujem samu seba 😵 ako som to mohla vydržať.Denno denne som počúvala,takto to rob,ja som zvyknutá to robiť inak.Pochádzam z mesta,takže to ponižovanie z jej stany,že ona by nebývala v byte,aj keby jej ho dali zo zlata,bolo na nevydržanie.A najhoršie bolo,že svokra so svokrom si ľúbia vypiť,nútili aj mňa,či som bola tehotná alebo ma niečo bolelo,na všetko bolo odpoveď,aby som si dala pohárik,že to hned prejde.A ked mala vypité,to už bolo hotové peklo,to neustále vyrývanie do mňa,do svokra,hádky,bitky.Mám dve dcéry narodené s odstupom jedného roka,a ked som bola tehotná s druhou,tak ma veľmi ranilo,ked svokra zahlásila,že ani to druhé už nemuselo byť.A nakoniec to vyvrcholio tým,že nás na krstiny,ked už bolo po oslave a jej hladina patrične ,,vysoká´´,vyhodila,že mám ísť do p...e.Tak sme sa s manželom a dvoma deťmi vzali a išli sme bývať ku našim na byt,kým sme sa neosamostatnili.Teraz som spokojná,že ju nevidím,a keby mi to teraz prišlo znovu sa vydať,tak by som išla radšej do garsonky a platila si podnájom a mala svätý pokoj,lebo moja svokra je stelesnené zlo a tým alkoholom má úplne vymytý mozog. 😒

lubka231
30. okt 2012

moja svokra je hlúpa krava

zlatica36
3. nov 2012

@stellamaris ak ti ma kto dosvedcit ,ze ta osocuju a urazaju tvoju osobu,chod rovno na policiu a podaj trestne oznamenie!!!!

ninka25
3. nov 2012

planujeme s muzom postavit domcek a spravit v nom aj samostatny 1izbovy byt pre svokru. Neviem sa rozhodnut ci je to dobry napad, alebo nie...
Byvali sme u nej doma spolu s muzom dlhy cas, tera byvame sami. Nemala som s nou nejaky problem, lebo ona je taka individualistka. Nemam s nou velmi blyzky vztah, ale v zasade mi nevadi. Myslim, ze keby mala vlastny byt v nasom dome, dalo by sa to zniest. Co si o tom myslite?dakujem za nazory 🙂

tanyja
4. nov 2012

@nikinaj tak to je sila, alkohol vymúti aj to posledné, čo v hlave zostalo, aspoň že máte už teraz pokoj 😉 , takže sa nekontaktujete a nenavštevujete? či áno?
@ninka25 no to musíš najlepšie vedieť ty, či sa na to cítiš, aby svokra bývala s vami , hoci by mala vlastné bývanie, ono vzťahy sa dokážu otočiť o 360°v momente, keď sa niečo udeje a ty nevieš predvídať, kto a ako zareaguje...
ja by som so svokrou nebývala, aj keby sme mali super vzťah, predsa len každý potrebuje svoje vlastné súkromie, či už vy alebo svokra , predsa len každý máme obdobie, keď potrebujeme za sebou zavrieť dvere a povedať si: konečne, som doma a mám pokoj" 😉

nikinaj
4. nov 2012

@ninka25 Navštevujeme,ale len tak raz do mesiaca,ked majú deti nejaký sviatok,človek musí aj odpustiť,ale nezabudne.Musím sa veľmi premáhať,ked sme tam,lebo ona ma nikdy do rodiny neprijala.Ked sme tam ešte bývali,tak mi povedala,citujem,,ty si cudzia a špacíruješ sa mi tu po chalupe´´,druhá nevesta by tam možno viac neprekročila prah dverí,ale už len kvôli deťom to musím premôcť

tanyja
4. nov 2012

@ninka25 @nikinaj ja som toho už tiež viac ako dosť prehltla a nakoniec som bola ja tá zlá, niekedy si pripadám, ako keby boli nejaká sekta - len to, čo oni povedia a nič iné neplatí a môj mm sa drží len toho, čo povedia, asi len raz stál na mojej strane, ked mi svokra povedala, že som stará na deti a vtedy sme o jedno postihnuté bábo akurát prišli.....
a k nám nikto nechodí, lebo tvrdia, že ja ich nemám rada, čo je síce pravda, ale pravda je aj taká, že oni ma nikdy neakceptovali a to je už 10 rokov, čo som s mm, niekedy sa pýtam, či to má ešte význam...

bonnie1
4. nov 2012

@ninka25 ked si urcis pravidla je to super.a tiez zalezi aka je..ked zije svoj zivot a do teba sa nenavaza tak ocenis to ked budes mat deti..ale bytik musi byt samostatny aby ste sa netreli napr. v kuchyni.

tehulka_mk
4. nov 2012

Ahojte zeny,

musim sa pridat do tejto skupiny,lebo uz nevladzem...Mozno so mnou niektora z vas nebude suhlasit,ale tie,co budu,by ste mi mohli nieco poradit.
So svokrou sme vychadzali v pohode,kym nebol maly na svete...Sem-tam sme sa stretli,zasmiali,zabavili sa,dali kavu...A odkedy je na malinky na svete,skoro kazdy druhy den je svokra u nas...Uz mi to fakt lezie na mozog...Nestane sa take,ze by sa za tyzden nezastavila aspon dvakrat...To je minimum...Uz ked je vo dverach,natahuje ruky a berie si maleho...Ked manzel chodi domov,tak vtedy sa uz konecne zbiera aj ona domov,no nie je to pravidlom,ze este nepokeca aj s manzelom.
Nema teraz robotu,je rozvedena,casu ma milion...Najnovsie prisla s tym,ze si vezme maleho k sebe...Vraj aby som si oddychla...No urcite...Nestaci jej,ze je u nas skoro furt,ze ja nemam sukromie,ze sa furt vypytuje,co som varila a debiliny.Niekedy,ked uz tusim,ze pride,tak taham kocik von,len aby sme sa nestretli...A to musim tahat ten kocik hore dole schodmi,ale radsej to spravim,len aby nedosla...A potom zadre,ze ona sa k nam chystala,tak kde sme boli...Ked mal maly skoro styri mesiace,dotrepala sa aj s mrkvou,a to je kojeny...Ze MOZME dat,SKUSME dat...Nie nahodou ja som mama?Ja mam rozhodovat?Na prvu poradnu sa s nami trepala do ordinacie ako hrda babka...O dalsich radsej nebola informovana...Proste radsej by som dala dakej priatelke maleho postrazit ako jej...Je toho na mna uz vela...A ked si ho beriem na kojenie,tak mam pocit,ze sa citi byt ublizena,ze si dovolim vziat jej vnuka...No je toto normalne?Moja mamina,ked mi chcela pomoct,tak nepomahala tym,ze by si brala maleho,ale opytala sa,ako by mi najviac vedela pomoct,s cim by som potrebovala pomoct a bolo to...Samozrejme to bolo varenie...Navarila a bolo a ja som jej potom sama nukala maleho...Moja mamina je teraz od nas 1000 km,svokra v jednom meste....A dokonca,ked tu bola na navsteve moja mamina,tak svokra nevedela neprist za malym...Cize by tu bola aj keby kamene z neba padali...Uz nemozem...Citim odpor a nechcem jej ho dat na navstevu k nej domov...Nepomozem si... ☹

lucysha
4. nov 2012

Ahoj, ja som na tom bola rovnako. A ja ti radim vydrzat, ale drzat sa svojich zasad. Aj moja svokra sa zmenila, ked sa mi narodil maly, chodila k nam kazdy den , aj ona chcela skusat mrkvu aj zemiak, ked maly plakal, brala ho na ruky, ved len ona ho vie utisit... Ked som citala tvoj prispevok akoby som videla seba pred 1,5 rokom. Ja som nekricala, neurazala sa, len zatala zuby a urobila po svojom, aj ked bola castokrat nahnevana. A ked sme sli na poradnu , tiez sa chcela votriet dnu a sestricka jej pribuchla dvere pred nosom a nevpustila ju ,vraj dnu mozu ist s malym len dve osoby ako doprovod. Stalo ma to vela nervov. Manzel stal na mojej strane,kedze sa mi jej spravanie nepacilo obmedzili sme navstevy u nich a ked mala prist k nam maly spal alebo sme odisli a narychlo zmenili plany. Po case pochopila. A teraz spolu vychadzame, nie sme kamosky, ale vieme sa porozpravat , dat si kavu alebo ist spolu na obed. Slo to aj bez hadok. Ak jej maleho nechces dat, tak tam skus byt aj ty. Nech ho strazi a ty si pri nich vypi kavicku , precitaj casopis. Chce to len toleranciu na oboch stranach a vydrzat. A rozmaznavat ho budu, na to su stari rodicia, ale nie v mojej pritomnosti. Ked som tam ja robi sa po mojom , ked sme s manzelom prec, tak sa nestarame, dame instrukcie, ale ci sa dodrzia , to nemozem povedat, ublizit mu nechcu, ved ho lubia. Zelam vela pevnych nervov.

severanka96
4. nov 2012

súhlasím aj s lucychou v tom,že sú to predsa starí rodičia...ako ja mám spor svoj s nimi,ale prežijem to...vychovali môjho manžela ako dobráka,tak až také zlé to nemohlo byť,síce vtedy vládli aj bitky ☹( a deti nemali nič ☹( ale na druhej strane je také ťažké udržať svoku na krátko že ani celý týždeŇ písania tu by nestačil na návod ako to zvládnuť.....ja mám aspoň manžela ktorý stojí pri mne a nie pri nej,inak by mohol ťahať žeravú čiaru na Oravu za mamičkou🙂))hehe aj s kuframi 🙂)))

llienkaa
6. nov 2012

@stellamaris tak klobuk dolu ze to takto zvladas a ze tvoj muzik stoji pri tebe...moj manzel si ma nezastal pred jeho rodicmi od zaciatku ako mi jeho mama zacala robit zle...a pretrvava to uz cca vyse roka a pol...odmietla som tam chodit teraz ako som tehu mi to nerobi dobre a ked ju nevidim plne mi to vyhovuje, len mi je velmi luto ze manzel nestoji primne iked vidi co robila a robi...no a samozrejme mi povedal ze ked ja nechodim k jeho rodicom nebude ani on k mojim, ja ho nenutim sam si vybral...

llienkaa
6. nov 2012

@tehulka_mk mozem sa spytat manzel v tom nevidi problem? ze ti berie svokra sukromie a podobne? ja viem ze nam ked sa narodi maly tiez budu problemy ale ako som pisala vyssie ja som prestala chodit k svokre lebo mi robi zle od zaciatku a manzel moj na to nic ☹ a som pripravena jej povedat presne to co si myslim pretoze ked si ma nezastal manzel naucila soms a ze ked sa ja neobranim neobrani ma nik a je mi srdecne jedno co si o mne bude mysliet resp. uz horsie veci si svokra omne nemoze mysliet...aj tak nechapem rpeco su tie svorky take.....moja maminka presne ako tvoja spyta sa najskor ci potrebujem pomoct a nevnucuje sa mi hocakou pomocou, ked sme kupili dom tak sa svokra nanominovala ze mi uprace dom ale ja som nechcela chcela somsa tesit zu toho ze je to nas dom a ja si v klude pomaly upracem proste pomoc nasilu no a potom sa urazala ked som ejj nedovolila upratovat dom lebo som si to cele chcela urobit sama.....ach jaj...

zlatica36
6. nov 2012

@llienkaa keby si bola mojou nevestou,tak ja by som bola hrda na teba,ze si take veci ako upratat novy dom a podobne,chces zrobit sama 🙂 ...samozrejme,ze by som sa ponukla ti pomoct,ale nie na silu....
a ver tomu,ze keby si jej pomoc prijala,tak aj tak by si bola zla,lebo ona by bola ta ,ktora "musela" ti upratat...poznam z vlastnych skusenosti...

llienkaa
6. nov 2012

@zlatica36 ved to, jedna vec je ze som si naozaj chcela urobi vsetko sama podla seba nic v zlom ale nikto mi neuprace lepsie ako ja sama (len moj pocit a to nic v zlom proti svokre) a druha vec je ze som nechcela aby neskor hovorila ze mi musela pomahat ak mozem vsetko si porobim sama samozrejme ak sa mi moja maminka ponukne viem ze to je uprimne a nebude ma neskor ohovarat ze mi musela pomahat...

stellamaris
6. nov 2012

@llienkaa no mam stastie,ze stoji pri mne 🙂 nenutila som ho vybrat si,bud ja alabo rodicia,sam si vybral a rozhodol sa pre mna....väcsina chlapov je ale taka,ze radsej su ticho,nemiesaju sa do nicoho a aby nerozhnevali rodicov,tak sa tvaria,ze sa ich to netyka...mala som to v minulom vztahu,svokra si do mna vyskakovala a jej syn nic,este mi vynadal,ze preco sa jeho matke nevzpriecim sama,ze som nula ☹ so svokrou som prerusila kontakt a rozviedla som par rokov neskor....dnes som rada,ze mam vlastnu rodinu a svokrovcov,ktori byvaju naproti,uplne skrtneme z nasho zivota,ked sa odstahujeme 😉 nedaj sa svokrou nicit,ked ti manzel nepomoze,tak ju ignoruj,ako sa da nech ti to vyjde! 🙂

llienkaa
6. nov 2012

@stellamaris ja som manzela tiez nestavala do situacie ze nech si vyberie, myslela som si ze ho napadne si ma zastat ale hold moja smola ale budem musiet byt silna a zvladnut to... ale nieje nic horsie ked manzel nestoji primne v tomto, ale hlupo povedane som rada ze je vela zien co maju podobny problem aspon si tu nieco precitam a nieco aj zoberiem k srdcu 🙂

stellamaris
6. nov 2012

@llienkaa no mas pravdu,vela zien ma taky isty problem,svokry su väcsinou(cest vynimkam!!) dobre mrchy...ako sa hovori v cechach: tchyne a uzene,jsou nejlepsi chlazene 🙂 spravny postoj mas,treba byt silnou a zvladnut to,uvidis,ze ti pojde svokra z cesty...ta moja predo mnou aktualne uteka,asi sa ponahla vyrevat sa domov,aky ma ona blby zivot 😀

llienkaa
7. nov 2012

@stellamaris no ta moja bola v sobotu pozret manzela lebo sa preraba nieco na zahrade a robi na tom aj svokor no a mna ledva pozdravila a ked odchadzala by ani zo slusnosti nepozdravila len som vosla medzi dvere a pozdravila som lebo sak ja som slusne vychovana zena no a zrazu ze ukaz brusko fuj no po 6mesiacoch (o 2tyzdne koncim 6mesiac) si vsimla ze som tehotna samozrejme mi to bolo velmi neprijemne co som cvicena opica ze sa nespyta cely cas na moje tehu a teraz jej brucho budem ukazovat? fuj ako sa namna pozrela az zle mi bolo......fuj este ze nosim cerveny naramok proti urieknutiu, viem ze manzelovi je velmi luto ako to je cele ale mne nie...mala x moznosti s ami omluvit ako mi ublizila a ublizuje ale uz som sa tak obrnila ze mi je dobre ked o nej nepocujem a ked ju nevidim. mala som stastie ze som mala navstevu kamosky ma cez vychadzku hned vytiahli von na cerstvy vzduch a bolo mi lepsie....esteze mam kamaratky 🙂

stellamaris
7. nov 2012

@llienkaa no to tvojej svokre uz zvedavost spavat nedala 😀 a brusko jej neukazuj,nepodavaj ziadne informacie o tebe a tehotenstve,nech ti da pokoj....aj ja som tak urobila a svokra ma v lete pozorovala spoza zaclony,ako vonku vesiam pradlo a hlavne akej farby 😀 mala smolu,nic sa nedozvedela,ani to,v ktorej nemocnici som porodila.tiez mi dost ublizila,dokonca poslala na mna svojho muza,ktory mi vynadal len tak a vypustil aj vetu:ak je jeho syn naozaj otcom dietata,ktore cakam,tak nam pomozu s vychovou!...no urazat sa nenecham,dodnes ziadne ospravedlnenie,tak svokrovci pre mna neexistuju.tiez nosim cerveny naramok a maly tiez,lebo aj ked ho chranim a nedam hocikomu pozerat do kocika,denne sa niektori ludia pokusaju nazriet do kocika,aby ho videli.... ☹

zlatica36
7. nov 2012

@stellamaris poznala som jednu znamu,ktorej tiez svokra povedala,ze ich syn nie je otcom dietata... bohuzial,babatko sa narodilo chore a potrebovalo tranfuziu... zachranili ho, krv dostal od otecka... a viete co na to ta zenska povedala?? "synu , mas stastie,ze decko sa ti narodilo chore,aspon si si isty ,ze je tvoje..." v tej chvili ich syn prestal byt ich synom.... jeho dieta ma dnes uz 18 a v zivote sa s nim otcova matka nerozpravala...
...taku vetu by som ani ja neprehltla....

stellamaris
8. nov 2012

@zlatica36 no takze este nejaka svokra bola taka drza ako moja....no sila....ja tu vetu prehltnut nemozem,ved zo mna robi pobehlicu,ja som slusna zena,to by svokra mohla vediet ani keby sa ospravedlnila,tak ja sa s nou bavit nebudem,to uz privela zleho sa stalo a povedalo...len keby ma neohovarali dalej bez priciny 😒

tunzal
8. nov 2012

ahojte , baby mávate aj vy taký pocit že vás svokra sleduje???lebo ja na ňu mám podozdenie , neviem či to je len blbá náhoda alebo fakt je zvedavá na každý môj krok, ale už ma to začína vytočiť(nemali sme nikdy problém medzi sebou ale zdá sa mi že čoskoro budeme mať)....pondelok k nám dorazila a vyšla hned na mňa že ona tu bola vo štvrtok a mali sme bránku zavretú a nevedela sa k nám dostať, pritom máme zvonček vonku a mám aj telefon, to je fakt že som si nebola otvoriť lebo sme neboli nikde a bolo aj škaredé počasie jednoducho sa mi nechcelo výjsť... piatok že nechcela ani zavolať ani prísť lebo mal syn narodeninové party pre kamošov, v sobotu že čakala že k nemu ide syn lebo má prázdniny a že prečo nešiel, ja na to že asi sa mu nechcelo alebo neviem, ja ho na silu posielať nebudem, a aj tak poobede robil úlohy do školy lebo na nedelu sme mali program a tu začala ešte viac, že už vie lebo tu bola aj v nedelu a neboli sme doma a kde sme si vybrali a blablabla....a to sa ešte pokračovalo lebo pondelok pôvodne mal prísť syn s autobusom domov lenže ja som mala cestu do mesta tak som išla tak aby som ho zobrala domov, ona na to že videla že odchádzam a nenahlásila som že kde .lebo že bola aj na zastávke a že syn s tým neprišiel ..a čakala na nás u mojej švagrinej že kedy dôjdeme preboha domov, švagrina mimochodom býva dva domy od nás a furt je doma lebo nerobí teraz nikde. a ona mi už chcela nechať cetlík v schránke že mám jej dať termín kedy môže prísť pozrieť deti lebo furt niekde behám.....podla nej.....a zhodou okolnosti včera zas dorazila okolo 13.30 práve som si umyla vlasy, a že kde sa zas chystám, hovorím musím íst na obecný úrad vyplatiť vodu, čo nám odpísali a o 14.15 príde syn s autobusom a predsa idem pred neho , a ona že videla že sme boli hned poobede vonku s autom že prečo som nešla vtedy vyplatiť ... a to som jej ani nevravela že sme boli vtedy vonku (boli sme na pošte čo u nás zatvára o 12.30)takže potom som tam už nemohla dostať.......len ešte nejak sobotu musím prežiť vtedy má svagrinin syn narodky, tak tam musíme ísť a potom už fakt budem zamkýnať bránku pred ňou lebo my už lezie na nervy a to býva od nás asi 300 m ........to som si až rozpísala ale čo si o tom myslíte? ešte dodám,že mi malú nikdy nezobrala ani na hodinku na prechádzku a ani k nám nechodila max len 1 do mesiaca.......