Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

baklik
9. apr 2012

@aduskatt no prd by som kupila! povedz, ze nemas cas... vsak ked budes chciet, kupis malemu sama a nie kvoli nej! riadna koza 😖

aduskatt
9. apr 2012

@belusa no to vies.....on, silnoveriaci chalan z dediny z Liptova( to ho samozrejme nedehonestujem) si dovolil zobrat si za zenu neveriacu sliepku z Blavy..........treba k tomu este niečo dodat?.preto ma ona nemusi, aj ked to nedava okato najavo.......

snu
9. apr 2012

moja svokra nam napr na svadbu ani nic nedala 😀 a to este Pi..vala ked prisla na svadbu,ze nemame hotove chodniky,ci ona ma chodit po takomto terene ..proste len jemny strk sme mali okolo domu 😀 a gratulovala mi,tak ze sa na mna ani nepozrela a ruku mi podala koby ju mala od houna 😀

aduskatt
9. apr 2012

@baklik den pred svadbou mu povedala, ze len ma on zostat dobrym krestanom.....akoze stylom, ze ty debil, aklu kravu si to beries, sak uvidis...no a mila svokricka nevie predychat, ze sme spolu uz 19ty rok, z toho 12 ako manzelia a vooobec sa nevadime a neprekaza nam, ze kazdy sme inoveriaci.aspon ma syn na vyber, ci ide s ockom do kostola, alebo bude so mnou doma🙂

snu
9. apr 2012

dobru noc baby,pevne nervy,,aj mne drzte palce nech ma neslaktrafi,ked zajtra idu moji chlopi k tej jezibabe 😀

aduskatt
9. apr 2012

@snu ked sme povedali, ze som tehotna, tak ziadna reakcia, svokrovi to nepovedala tri dni, povedala som mu to az ja.ona sa dokonca urazila, ze som odmietla pit tvrdy alkohol...............a celu dobu, co som bola v nemocke tehotna( 3 mesiace) nebola ma pozriet.........a mozno aj dobre, ze nebola🙂

aduskatt
9. apr 2012

@snu no hlavne nech ich netrafi🙂

aduskatt
9. apr 2012

@snu bru noc

snu
9. apr 2012

@aduskatt pekne,, ta moja zas bola na mna nasrana,ked som jej v porodnici nebrala tel, bola so po cisaraku so spinalkou a bolo mi strasne,ja som ani nevladala rozpravat,,ani s manzelom,,vsetci to vedeli ze mam strasne migreny a nechali ma tak,len ona sa sprosto dobijala svojho,,ani neviem co mi tak asi chcela povedat 😉 a teraz ako som tehotna sa mm ani raz nespytala ci je babo ok,alebo aj na maleho jednieho vnuka zatial ze ako sa ma, ci je zdravy a tak,, ja sa mm cudujem ze sa jej tam ide zajtra pchat 😠

skripova
9. apr 2012

@maryloou77
@pacna
@maruschka moja svokra tyzden pred našou svadbou robila všetko preto aby ma moj muž nechal...ked jaj to nevislo chcela na mojej svadbe oslavovat narodeniny 60ku ked ani to tak chcela mat take iste saty ako ja ked ani to jej nevyslo tak sa obliekla do čierneho ....doniesla si šaty na prezlečenie po polnoci 😀 a stale chodila za mnou aby sme sa isli prezliect čista piii...ča...to nehovorim ako ma všade ohovara aka som pi...a pred ich celou rodinou hlavna vec že sedi každy den v kostole no bodaj by nie ma sa z čoho spovedat svina jedna....malicky ma zvyšeny rexlux a ona kazdemu rozprava ze ho prezieram preto zvracia...a zato ze som na facebooku rozpravala mojmu svokrovy ze zhanam muzov kym je moj v robote a to som bola v 7 mesiaci tehotenstva 😅 už som niekedy z nej zufala normalne sa mi o nej snivalo ze som ju presla a este som si aj zacuvala ☹ je to zmyja ktora niči celu rodinu a hlavne mna ked ju vidim mam z nej zavrate mam krče ked mi malickeho drži na rukach nenavidim ju a ona si za to moze sama

aduskatt
9. apr 2012

@snu moja bola na krstiny u nas a potom videla maleho az ked mal dva roky, lebo ona k nam neprisla a ja som sa nejak nechystala napchat sa s babatkom k nim🙂a jej povzbudenia asi take, ze som bola s malym na traumatologii par dni, mal vazny uraz, nechali nas v nemocke a ona zavolala a plakala mi do telefonu.no uplne fajnova.a to bolo zranenie, ze chalan mal fakt na male, ze vobec prezil.tak ked chcela rumazgat a pytat sa, ako sa ma( no ako asi sa moze mat trojrocne vazne zranene znehybnene hladne dieta), tak to radsej nemala volat......ani sa nespytala, ci nahodou nieco netreba, len ona sa chudatenko vyplackala aby jej bolo na dusicke lepsie..a samozrejme ma nezabudla nasrat tym, ze sa zanho bude modlit.no to mi prd pomoze, ked on potrebuje urychlene konzultacie neurochirurgov z Kramarov...(to bolo samozrejme 5 rokov dozadu).potom sme este mesiac marodovali doma, ale ani raz nesadla na vlak a nedosla ho pozriet.....

snu
10. apr 2012

@aduskatt ty kokso tak to je sila,, ja to nechapem ,,uzasne babky,, som rada,ze vam to dobre dopadlo,,pre boha co maly robbil,ked mal taky uraz?? aku rano dosiel mm z prace a pekne sme sa o vsetko porozpravali aj o tych sms co mu pisali,lebo on nevedel,ze som ich citala 😀 tak si to tam pojde odtrpiet,, aj som a pytala,ze co potom s druhym malym,co sa ma o mesiac narodit,, ze ci tam aj on bude muset nailu chodit,,lebo ako babo ho tam sameho nepustim a ja tam urcite nepojdem,, tak mozno aspon tento tam nebude muset chodit osprostievat 😀

snu
10. apr 2012

@skripova pekne,tak to by som ju asi na svadbe necela videt ,, esteze ja tu moju nemusim videt 😉

belusa
10. apr 2012

tak ale aj tá moja nechodí za malým k nám len vyvoláva kedy prídeme a najlepšie každý druhý deň no min.raz do týždňa musíme a prvé čo povie zase ste tu dlho neboli a ked poviem, že aj vy môžte prísť tak čo by ona chodila 😠 😠 asi je to naša povinnosť minule chcela aby sme k nim priniesli chodítko lebo ONA ho chce vidieť 😲 😲

gloria9
10. apr 2012

Ahojte chcem sa Vás opýtať na názor aky máte vy na moju situáciu. Moja svokra býva v Madarsku v Miskolci ja bývam v Košiciach takze cca nas delí vzdialenosť 100 km máme auto aj boli sme u nej na navsteve viac krat. To ze som tehotna sme jej nehlasili pretoze tie vztahy niesu dokonalé. Moj priatel so svojou mamou nevychadza a velmi sa nemusia no ona stale vtdrzila ze rodinu treba drzat po kope. Moj priatel má este brata a jeho mama ma radsej druhehé syna nez moju lasku a ked sme ju poziadali raz o pomoc aby nas prichýlila povedala ze nie ze Daniel cize brat mojho priatela je sam a my sme na vsetko dvaja takze kazdu situáciu by sme mali zvladnut. Takze sme si zariadili byvanie v rodinom dome a porodila som Lukáska. Daniel jej oznamil, že som tehotná, že som už porodila a že na svete je Lukáško. Nemala ani v pate aby prisla za nami ho pozriet ani smsku neposlala. Na vianoce sme jej poslali fotku maleho kupili sme pekny ramík a poslali sme jej ho. Dostala ho presne na stedrý den no neozvala sa. Daniel mi stale vyvolava ze ozvyte sa jej ze ona caka ze zavolame ze prideme k nej ze ona sa boji prist k nam ze ju nechame pred dverami a nepustime dnu a take blbosti. Chcem sa opytat mam sa jej ozvat potom vsetkom co povedala najma to ze daniel je na vsetko sam a my sme dvaja?v zivote nam nepomohla dokonca ked sme tam boli dala nam tasku jedla klobasy, cervenu papriku, korenie, pudingy vsetko madarske ale najlepsi gol bol ze vsetko bolo po zaruke, priatel nechce ale je mi luto maleho ze nebude mat druhu babku od poodu ho nevidela a zas byva v Miskolci a ma pekny rodinný dom viem si predstavit peknu dovolenku u nej maju tam krasne kupaliska atd. Aky mate na to nazor?

oskvarka
10. apr 2012

@gloria9 no ono ak priatel nechce to je asi najveci problem jeho musis najskorej presvedcit potom by sa dalo ale proti jeho voli by som to asi moc neriesila mali najviac potrebuje rodicou ktory budu jednotny... to co vam dala a ako sa stavia k tomu ze ste dvaja a jeho brat je sam je podla mna o povahe a aj ked je to trochu crazy tak nejako uletene sa to chapat da...a to ze ona caka ze sa jej ozvete moze fakt byt.. ak je taka hrda povaha a nieco v nej hloda ze mozno k vam nebola taka ako by sa od spravnej babky ocakavalo tak sa teraz moze trochu bat reakcie a zaroven hrdost jej nedovoli doliest.... ja by som skusila priatela prehovorit... ludia su vseliaky ale tak raz je to jeho mama... ale tak zavisi to ozaj na tych vztahoch.. a ste dospeli takze spoliehat sa na nejaku jej pomoc alebo nieco ine nieje uz pre vas podstatne ste dospeli aj ona je dospela musi sama rozhodovat o tom ako ona komu pomoze a podla mna by ste to mali respektovat aj ked moralne pravo tu vari je ale podla mna je zbytocne sudit druhych kazdy mame svoje muchy ;)

snu
10. apr 2012

@gloria9 no ja som zs toho nazoru,ze keby jejt ak strasnen zalezalo na vnukovi,tak by urcite prisla aj ona,,, lebo moja svokra tiez nechodi,,nezavola ako sa ma,, a mne teda luto maleho neni ze nema druhu babku,ked sa o neho nezaujima,,ked tam nahodou pridu,tak ano venuje sa mu,,ale to neni len o tom ,,pohrat sa,, je to aj o zaujme mimo navstev,, a pokial sa nezaujima tak nech necha tak,, mm jej raz aj napisal,ze ked sa nezaujima,ze maly ma tuto dost ludi, co ho maju radi,, .. a ak tvoj manzel tiez nemusi ist tam,tak naco to silit? ,,,
tiez si hovorim,ked tam idu,ved je to jeho mama a maleho babka,ale co stakej osoby? ,, poviem vam ze mama mojho byvaleho priatela,nam volava,pyta sa na maleho ako sa ma,, posiela mu darceky,, dokonca aj mojho manzela si oblubilaa chodime k nej 😀 je to trosku divne ,ja viem,ale tam je videt tu lasku k detom,, ze sa zaujima o maleho a pritom ani neni jej vnuk,, a vlastna babka mu nezavola ani k narodeninam

mimkaa2607
10. apr 2012

@skripova moja držala malu 1x a aj to asi 5-10min .. . nikdy k nej neprišla a nezobrala ju, nikdy ju nepohladkala ... a som šťastná prešťastná, že k nim nechodim ani ja ani mala...manžel tam ide, lebo su to jeho rodičia...sama ho posielam...ale ja s malou som tam bola v polovici januara-kvoli manželovi ... a teraz sa div nejdu vopchať do ritneho otvoru...iba sa vypytuju kedy prideme a neviem čo ... a smo povedala mužovi, že ja som bola kvoli nemu a nie kvoli nim keby som tam mala ist kvoli nim tak v živote tam nepojdem...za to peklo čo som si tam prežila...za tie nadavky, že som flandra, že som šibnute a šibe mi to...že som sprosta...a ked nas v jednu krasnu nedelu vyhodila tak sa vyjadrila, že mala neni len moja ale aj ich a ja som jej povedala, že je len a len moja a manželova a ked chcu dieta nech si spravia ... ako sme u nich bývali v živote neprišla za nami, že ako sa mame...v životeeeeee....ale iba svokor prisiel hore, že či mu dam malu dole a ja, že nie, že ak chce nech sa s nou hra u mna hore ale dole ju nedam...

snu
10. apr 2012

@mimkaa2607 no keby mne povedala ze som flandra apodobne nadavky,tak by som tam nesla ani kvol manzelovi,, klobuk dolu,ze si to prekusla a isla,, ja teda ne,

mimkaa2607
10. apr 2012

@snu ja si myslim tiež, že keby mala zaujem tak aj sama pride ... nasa mala už druhe narodeniny a ani na jedny narodky jej nenapisali sms ani jej nič neposlali ... a ja ako taka hlupana som davala robiť na SK pohladnice...vyse 3tyzdne čo som mala s nimi opletačky, lebo sa poslalali na dobru adresu, ale čo z toho ked tam bolo 7ks niekoho ineho a zvysne kusy nase...ma skoro piclo ... a potom to poslali na zlu adresu-kde sme byvali, ale to vyzdvihla menovkyna tak som mala len opletačky ohladom pohladnic...a ked som to posielala zo zahraničia na SK - už s gratulaciou, tak neviem akym zazrakom, ale proste manželovej babke prišla pred vianocami - (to je mama mojej svokry) a ona tu pohladnicu videla a v den vianoc prišla sms-stastne a vesela želaju bratia a rodičia...oni si mysleli, že im sme neposlali a pohladnica im prišla až o 6dni neskor ... čo doteraz nechapem ... ale aspon sa ukazali akí su ... o malu javia zaujem ked pride manžel a furt do neho-kedy dovedieš malu...nikdy sa na mna neopytali ... mala som skolu, malu-vtedy nas vyhodili...a nebrali na to ohlad...hned po tej hadke mi zrušili trvaly pobyt, čiže v nedelu sme sa hadali a v pondelok sa stal zo mna bezdomovec...bola som evidovana na urade ako bezdak ... a ja to sama vidim, že svokra sa nezmenila...a aj malej ked sa chytila na tej navsteve čo sme boli po roku a pol tak sa mala odtiahla a plakala ... tam žiadna citova väzba nebude...a možu si za to sami

mimkaa2607
10. apr 2012

@snu boli vianoce 😀 ... tak to mal taky oneskoreny darček 🙂 a teraz som teho a už viem, že tam nepojdem ... nemam chuť tam zas sedieť a iba povedať dobry den, dovidenia...a nikto sa ma nič nepytal...vazne...ja som tam ticho sedela

snu
10. apr 2012

@mimkaa2607 no zbytocne nervy,, ani ja tam nechodim,, ja v podstate som svokru brala ako matku mojho vyvoleneho a tolerovala som ju,aj jej povahu blbu,, a potom sa na nas urazila,ked sme pozvali na oslavu nasich narodenin manzelovho otca - su rozvedeni.. vies proste ona to nezniesla,ze si snim rozumiem,,lebo mi ho vykreslila ako jedno hovado a ked som ho spoznala osobne,tak super chlapik a aj jeho nova priatelka,, tak sa svokra na nas nasrala a proste nejavila zaujem ani o maleho,,tak to je aka laska? co ten maly za to moze? alebo ja mozem za to,ze ona sa na byvaleho pre nieco hneva? tak ja som nemala viac chut ju vidiet,, a nemala so ani chut jej maleho ukazat,, ale tak nebranim mm ked tam idu.. nech vidi o co prichadza,ale ja sa tam trepat nebudem, a ked maly bude vacsi a bude videt aka je a nebude tam chcet ist,urcite ho ani manzel nebude nutit k navsteve,,lebo je to jedna hnusna sebecka osoba,ktora sa vie len lutovat a mat len jeden nazor a nepripusti nazor ineho,,zaslepena tvrdohlava zena,,ktora este aj svoju dceru ovalada ako na spagatiku,, ta ma 32r a vysi na matke ako cecok,, sama bez frajera,lebo nikto staru nemoze zniest

snu
10. apr 2012

@mimkaa2607 a keby ma vyhodila z domu? fuuuj ty kokso to je ina sila,,, ani by som ju neoplula.. strasne ze toto existuje

mimkaa2607
10. apr 2012

@snu vieš čo ja zas poznam svokru...ked manžel prisiel po kuchynsku linku (kupovali sme byt a teda sme sa stahovali do noveho bytu ... manžel prerobil cely vrch a ked nas vyhodila tak sa vyjadrila, že nič nezaplati, že si ma zobrať čo tam dal) tak mu povedala, že čo si on mysli, že on splati uver a ja sa s nim rozvediem ... a, že mala neni jeho ked ju nemože zobrať ... tak ked taketo dristy rozprava vlastnemu synovi čo by hovorila malej ... a svokra iba 1x sa opytala, že či malu nedonesie ukazať a už sa nepytala viac...ale svokor ten stale...ale už manžel si všimol, že svokor ma nema rada...že sa odo mna strani ... tak ale vieš isto som spravila aj ja niekde chybu...len čo z toho ked si to ja priznam a svokra nie...a myslim si, že na tomto svete neni nič nove, že dve osoby, dvaja ludia sa neznesu ... je to normalna vec...

snu
10. apr 2012

a vzdy ked sme tam prilsi na navstevu,tak tolko roboty mm nakazala,ze cely cas co sme tam boli volaco musel robit,, este ajorechy chcela od nas naluskat,lebo slecinka moja svagrinka nemoze,aby ju prsty neboleli 😀 chapete? tak nas mozu bolet? alebo sme jej cely dom vymalovali s mm a svagrinka jedine co urobila bolo,ze olepila taku jednu dlhu policku asi tak 2m s paskou,aby sme ju nezaslinili a to asi takto: natiahla 5cm pasky a odrthla, prilepila a zas natiahla 5cm pasky a prilepila a toto je trvalo pol dna,, ja som kukala ako puk a ked som sa jej opytala preco si tu pasku netaha a nelepi v jednom kuse,ze to ma za sekundu olepne,tak len mikla ramenom 😀 ako malaaaaa a potom este stara nam vynadala preco to nema za radiatorom omalovane..reku ako???? nech mi to ukaze asko sa to da 😉 a ze preco sme jej po malovke neumyli kupelku ??? 😀 ja som skoro odpadla,, tak svagrinka reku co bude robit???? ze ona chodi do roboty 😀 ako keby mm nepracoval 😀 a ja som bola tehotna,, podotykam na rizikovom!!! po potrate!!!

snu
10. apr 2012

@mimkaa2607 a tak taka svokra,co vas vyhodi,, radsej ziadna,nie? moja svokra sa starala do nas hlvane vtedy ked sme sa rozhodli stavat dom,, a moja mamina mi darovala pozemok,ale s drahym sme neboli este svoji,,tak isol pozemok na moje meno,, a stara hned papulovala,ze preco len mne a nie nam obom,ze ked sa rozideme co on bude mat? a ja pozeram,ze keby sme sa rozisli,hze preco by mal mat teda pozemok mojej mami? 😀 to bolo prvakrat co nemala co povedat 😀
samozrejme ze ked sme sa zobrali a manzel by strasne chcel ja nemam problem mu darovat pozemok,,uz aj byvame a ideme kolaudovat a musi sa to vsetko pisat len na mna ako majitelku pozemkz,,cize aj dom a mm vobec stym nema problem,,okrem toho moji rodicia nam strasne pomohli aj financne,,bez nich by sme ste nebyvali,,, a ona sa prestaravala o majetky,, ked nam nedala ani prd,, dostavala maso ,klobasky z druzstva za neake role co ma druzstvo od nej v preanjme,,plne mrazaky,,mylsis ze nam dala? ze potrebujete pre majstrov na obed a tak? nikdy nic,, hlavn ze ona noc nezere cele dni,,tak kam to dava? vrrr a toho je tiez vela co bolo davno,ale nezabudnem jej to

mimkaa2607
10. apr 2012

@snu a mas klud...a bud rada, že od nej nič nemas...nič si jej neni dlzna...a ked ti niečo vytkne tak jej povedz, že ti nič nedala a ani nič od nej nepotrebuješ...tema svokra je strašne na dlho ...to človek ked nezazije tak nepochopi ... ale poznam ešte par žien čo ma takto problemy a poznam ženy čo nemaju vobec problem ... to všetko zaleži od povahy...a raz tej osobe nesadneš tak to aj tak ostane...nezmeniš to ... aj keby si chcela...to proste ta osoba ta musi mat rada od začiatku ...

e_l_e_n_k_a
10. apr 2012

@belusa v tom momente by som sa postavila a odisla... ved to vyzera ,ako by ti priala smrt!! a vo dverach by som sa nezabudla otocit a povedat jej ,ze ked chce ist na matersku,tak nech roztiahne konecne nohy staremu....ze tak sa to robi...
prepac,ale toto ma vytocila,taka poznamka...fuj ,ze sa nehambi,buducej mamicke take nieco povedat.....

snu
10. apr 2012

@mimkaa2607 no ja si myslim,ze ma mala rada,len som to ,,posrala,, ze si rozumiem jej byvalym manzelom a jeho priatelkou 😀 no bohuzial to jej jej problem,, a ja jej ani nic nepoviem,lebo ja sa snou neviidam,,ona snami nekomunikuje voobec,, jedina komunikacia je cez svagrinu,ktora vsetko pise cez sms manzelovi,, aj teraz ked tam manzel isiel s malym,,,tak urcite tam mm len sedi a caka ked pojdu domov 😀 neviem naco sa tam ide nervacit,, len kvol malemu,ale sak maly si na nu ani nespomene,,

mimkaa2607
10. apr 2012

@snu tak potom daj vedieť ako dopadla navsteva 🙂 ... a maly tam neplače?...a neplače ked ty si doma a on ide bez teba?...