Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

leka323
11. jan 2010

A ešte: svokor si nedovolí povedať, že povie mojim rodičom, lebo môj oco by ho tak slovne "vyčistil", že až. Môj otec bol s ním párkrát na "pokec", keď zo začiatku vravel, že mu žeriem nervy, prišla som ich okradnúť o peniaze..... a to som len chcela kúpiť novú skriňu, alebo preložiť nábytok. Sa neopovážim vyhodiť nábytok, čo on so svokrou nadobudol, 35 ročný, ktorý sa rozpadáva..... Inak svokra sa pred 10-timi rokmi obesila. ja som ju nepoznala.

andrejka021
12. jan 2010

Ja toto tiez neznasam ked ponukne vacsinou svokra deti zo svojej lyzicky. Ja to robim obcas, ale ved som mama. Dobre mas leka syna vychovaneho 😀 . Moj este nerozprava, ale tiez ho tak vycvicim 😀
😀 nam zasa svagor povedal - on zil vtedy u mamicky ze ich vyzierame, ked prideme na navstevu 😉 Vtedy mi stacilo. Moja rodina vzdy ked k nim prideme robia veeelku hostinu a neceknu ani slovo, ze ich vyzierame.A ani ich to nenapadne a ani mna ako ich dceru. Zaujimave ake rozdielne rodiny su. Z mojej strany nam zivot moji rodicia nezneprijemnuju a nekomplikuju, z manzelovej ano 😖.

murinka
12. jan 2010

ako som najnovsie zistila-a co ma pekelne zarazilo-ze svokra drzi v lekarnicke lieky stare aj 16rokov ☹ 😠 😖 svagrovi bolo minule zle a svokra mu dala akesi ATB stare 15rokov ☹ a bozechran ju upozornit ze kupila mlieko alebo jogurt po zaruke-aj to sa stava svokre lebo nevidi bez okuliarov a hanbi sa ich vziat do obchodu aby videla koniec spotreby😠 vtedy sa na mna osopi ze do vsetkeho pcham nos a kontrolujem ju 😠 lenze zo stareho mlieka si svokra spravi puding a dava ho malej 😠 ked svokre pokruti creva-nech-mojej dcere nie 😠 a co sa tyka starych liekov povedala ze jej je luto tolko liekov vyhodit 😖 ked ju ,,zduje jak perskeho hadika,,-nech-len sa bojim aby neotravila inych.ked bude dcera vacsia a bude napriklad nachladena a ja vtedy nebudem doma a svokra jej da ,,ATB stare 1Orokov,,........... 😢 no comment

leka323
12. jan 2010

Jémine. Ja tiež tŕpnem, že keď nebudem doma, čo im ten môj úžasný svokor dá. Minule deti ponúkol akože s cukríkami. Bolo to dačo pre diabetikov, moji chlapci mi to doniesli ukázať. Prečítala som si na krabičke - od 15 rokov, a obsahovalo to asi 7 Éčiek..... to bol s nimi 15 sekúnd. A tiež má na deň 15 ks liekov, ktoré si triedi, a asi 6x sa stalo, že mu vypadol aspoň jeden na zem. zatiaľ som ich našla ja.......

sofik
12. jan 2010

andrejka to aj mne svagrinka raz napísala že vyžieram svokru a využívam ju 😠 ale najviac ma nahnevalo že to povedala ona čo je doma tak 8 dní z roka 😀 Svokra je falošnica falošná do očí nepovie nič ale poza chrbát by aj dýku do srdca zapichla 😖 Nemám ju rada a moj vztah k nej nezmením, kedže som ju prekukla a može sa líškat ako chce. Ešteže už u nej nebývam 😉

andrejka021
12. jan 2010

sofik aj moja poza chrbat ohovara a ked je somnou tak super. ale rodina z jej strany mi povedala ako spini...

sofik
13. jan 2010

malo im dojst že sa to raz dozvieme 😠 ale aspon vieme čo si o nás myslia 😉 ja som ju nikdy nepotrebovala a ani potrebovat nebudem, ale ona raz zostarne a nech sa o nu stará dcérka ktorá ju príde pozriet 2 krát do roka na 4 dni zo zahraničia. 😀

lolah
13. jan 2010

No baby, vidim, ze to viacere z nas maju velmi tazke...
Preco musia byt takí tí svokrovci, ja to nikdy nepochopim. To chceme tak vela, aby nas ako rodicov respektovali???
My sme krstili teraz maleho a svokor je strasne alergicky na cirkev, tak som dostala kazen, preco som maleho dala pokrstit proti jeho vôli?! A ze on mu vytlcie z hlavy, ze nebude ziadny krestan a take reci, no mala som sto chuti ho niekam poslat..
A moja mila svokra, tak ta robi take veci, ze maly pil mlieko v aute a ked dopapal, plakal. Viem, ze ked mu dam cumel, tak sa ukludni. No svokra sa postavila do dveri a 3x som jej povedala, nech ma pusti k malemu, ze ho utisim, 3x ma odignorovala a neodstupila!!! Tak som uz musela zvysit hlas, nech ma k nemu pusti, k vlastnemu dietatu ma nepustila.. no neskutocne nervy som mala...
A maleho natacali na kameru, ako papa, otec ho krmil, svokra sedela vedla nich, ja som robila daco v kuchyni a svokra ako najlepsia na svete.. tak mi vykrikovala, ci mi treba daco pomôct. No mne to bolo take smiesne, ona totizto mi nikdy!!! nepomohla v nicom, ani ked som bola tehotna. Proste falosna a mne je to uz vazne smiesne...herecka

murinka
13. jan 2010

lolah 😖 😠 no comment ☹ ja sa tiez velmi trapim.svokru som zboznovala,chodili sme spolu na nakupy,rozumeli sme si perfektne.no ked som ostala tehotna a chceli sme sa s manzelom vziat odvtedy nam robi peklo-starala sa do vsetkeho-ja viem ze to nemyslela zle ale proste su veci o ktorych rozhodujeme my s manzelom...a ked sme nespravili nieco tak ako chcela ona alebo ked sme kupili nieco co sa jej nepacilo tak to bola hotova katastrofa 😖 chystame sa s dcerou a s manzelom na nakupy do polska a mali ste predvcerom vidiet a pocut to divadlo ze ju nechceme vziat!a naco?aby sme prisli s hrbou veci ktore vobec nepotrebujeme?!vzala moju dceru do narucia a zacala rozpravat ze-,,tvoja mama a oco su zli,nemaju ma radi,ani teba nemaju.........,, 😠 strasne! ☹ ja neviem...moja mama je uplne ina...sice nebyvam doma ale nestaraju sa do nas 😎 poradit nam poradia ale rozhodnutia nechavaju nan nas 🙂 je to tazke,ale musim mat na to vsetko hrosiu kozu-inak by som sa zblaznila 😅 😝

lolah
13. jan 2010

murinka u nas podobne - zo zaciatku vsetko super, svokra sa starala uz aj vtedy, ale nie az tak a to mi az tak nevadilo, so svokrom super, mala som ho rada, ale vsetko sa pokazilo aj viem presne kedy a od vtedy je strasne protivny... no a najhorsie je to od kedy sa maly narodil.
Niekedy mam pocit, ze ak by mohli, tak mi maleho aj zoberu.. nechapem, co si to dokazuju...
s tymi nakupmi u nas to iste, este zo zaciatku ked sme s nimi chodili nakupovat, tak svokra rychlo nakupila, aby mohla stat pri pokladni a sledovat, co sme kupili my. No a samozrejme, preco take, preco tolko, na co nam to bude a tak..
Moja mam sa tiez nestara, tiez byva daleko, ale volame si kazdy den, ale este nikdy mi do nicoho nerozpravala, sama povedala, ze kazdy raz zacinal ako rodic a ze ako si my urobime, tak mame. My sme s malym 24 hodin.

lolah
13. jan 2010

murinka, ked ta citam, mam pocit, ze pises o mojej svokre 🙂 ona a vlastne aj svokor tiez vzdy malemu, mas zlych rodicov pred nami. A ze vraj to je zo srandy myslene. No dobre, zo srandy môzem aj ja malemu, ze zly dedko, babka.. neviem ako by sa zatvarili...

murinka
13. jan 2010

ja sa nastastie na svojho svokra nemozem stazovat-svokor ma inu povahu ako svokra-do nicoho sa nam nemiesa,nic nam neprikazuje-aj malu mu zverim do opatery ked potrebujem niekam odskocit 🙂 mam ho radsej ako svokru 😀 kiezby aj ona bola taka 😅 😵 😝

dianka08
13. jan 2010

Ahojte,
myslim, ze preto sa nam nase drahe svokry miesaju do zivota, lebo ten ich nie je zaujimavy...velakrat ziju so svojim muzom sice pod jednou strechou, ale beru ich len ako bytovy doplnok a nie ako partnera, s ktorym by mali travit volny cas, porozpravat sa,...
a preto sa miesaju do zivota svojim detom...niekedy naozaj zasnem co vsetko "musia" svokry riesit...zacina to napr. tym, ci je uz vhodny cas mat dieta alebo nie...ci by bolo lepsie mat dievca alebo chlapca...aky kocik kupit, akej farby, za kolko...ci kojit alebo nie...ako dieta obliekat...ako ho krmit, uspavat,...blalalala...dokonca niektore sa snazia presadit aj meno pre svoje vnuca...mne to pride totalne sceatne, aby mi cudzia osoba vyberala meno pre dieta...kde ho pokrstit a ci vobec...kde mat po krste oslavu,...koho pozvat,...a este veeela veci do ktorych im nic nie je... 😠

sofik
13. jan 2010

dianka vystihla si to dobre - "lebo ten ich nie je zaujimavy...velakrat ziju so svojim muzom sice pod jednou strechou, ale beru ich len ako bytovy doplnok a nie ako partnera, s ktorym by mali travit volny cas, porozpravat sa,... "

ja takisto svokra mám rada ale svokru nemusím - lebo mi dost ublížila 😠

janette4
13. jan 2010

ahojte.No ja som dnes mala so svokrou zas zážitok.Išla som doobeda s malým von,že do obchodu.Zbadala som svokru v okne,lebo na malého vykrikovala a povedala som jej,že keby som vedela,že je doma,že by išla za malým a ja by som išla do obchodu,lebo keď pôjdem s ním,bude obedovať neskoro.ona,že nech jej ho donesiem.ja som nechcela,lebo ledva som ho naolbliekala,nebudem ho zas vyzliekať a potom nanovo obliekať.skutočný dôvod bol však taký,že som vedela,že svokor pôjde na obed a nechcela som,aby tam bol malý bezo mňa.a ja tam už nikdy nepôjdem,takže ani on.Povedala som jej,že nech sa teda oblečie a zlezie dole,že bude s malým,lebo ja idem do toho obchodu.Toto bolo 1.krát.čo ho varovala.aj som čakala,že mi začne hovoriť,koľko má strašne roboty,a ona čuduj sa svete,že dobre.vyšla von a ja som išla nakúpiť.keď som prišla,malý spokojný,ja spokojná,že s ňou vydržal...a potom prišiel bobónik.Chcela ho zobrať k nim,pritom dobre vie,že to nedovolím,malý aj chcel ísť,ale ja som ho zobrala a povedala,že nepôjde.Malý sa "akože"urazil,otočil sa jej chrbtom,uškieral sa a bokom pozeral,čo bude robiť.Ja som sa smiala,že "po kom si ty taký falošník malý?"A moja svokruša mu hovorí:"veru,je to pes falošný".a päsťou mu zabúchala po hlavičke.síce nie silno,ale zuby mala zaťaté.no mne stačilo,len som na ňu škaredo pozrela a povedala:Nooooo,vidím,že je najvyšší čas ísť domov! Ešte,keď nás išla velice vyprevadiť k vchodu,ešte že bývame tak blízko,hovorím malému,že babka má celý týždeň dovolenku,môže s tebou chodiť každý deň takto von,keď sa ti to tak páčilo.ona mi na to,že však ho môžem doniesť. 😝 no to sa načaká a ja asi tiež,že by za ním prišla.má nadvarované na ďalší rok do predu 😝

tinus20
13. jan 2010

to akoby som citala svoj pribeh...ale trocha by som to upravila ze "byvala svokra"...ja som az plakala kym sme byvali u nej,bolo to strasne...potom sme sa odstahovali a bolo to este horsie totiz ona sa trepala k nam nonstop,ale aby ste vedeli nebyvali sme sami,byvala som s rodicmi,sestrou ,babkou v rodinnom dome a samozrejme este vtedy aj moj "priatel" a syn....takze pekne nas tu bolo vela a stale som pocuvala od nej "Vies ale u nas by ti bolo lepsie...,ved dojdite naspat byvat"no to ani zasvet som si vzdy myslela... a ked chcela maleho aby sme jej ho doniesli na pol dna a vyslovene povedala ze ho chce mat sama aby sme tam neboli,tak som s tym nesuhlasila az ked mal 8mes.som jej ho dala na pol dna..ale to mi ho vratila s precikanou plienkou,hladneho ,smadneho a este na druhy den bol chory a mal vysoke horucky,ale ked som povedala ze sa mi o neho nestarala ,tak to nebola pravda...no a podobne katastrofy si viete predstavit...ked mal maly 9mes.bol operovany a 3 tyzdne v nemocnici co sa mu zhorisl stav ,ked nas pustili domov hned chcela dojst,tak som to zahtrhla ze NIE,zas som bola najhorsia...
na vianoce mal cca 10,5 mes. a ked sme boli navtivit z ich strany rodinu,tak som isla na wc a kym som tam bola dala som ho "byvalej svokre" a vratila som sa a skoro mi oci vypadli ked mu tlacila mastnu vyvarenu klobasu s kapusty do ust...uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a povedala ,ze MOJE DETI V JEHO VEKU JEDLI PODOBNE JEDLA...no dakujem pekne 🙄 🙄 🙄 a historka z tohto vikednu: bola lyzovat a niekto tam mal kiahne,(ja som sa to nahodou dozvedela) samozrejme v pondelok volala ci jej dam maleho..a ked som sa jej spytala ze ci nahodou nemal tam z ich partie kiahne tak povedala" ahaaa ja som zabudla ,ale vies ,my sme spolu ani neboli v kontakte..." no a zas som najhorsia uz BYVALA nevesta a to tiez len preto ze si nevedela vychovat syna,ale to je ina tema...

marcelkatt
13. jan 2010

Ahojte nevesty... aj ja mám svokru nie najlepšiu. Nášho syna nemá rada, pretvaruje sa a proste je babkou iba na papieri. Erik - náš syn má 2 roky preč a nikdy ho nemala na prechádzke, k nám chodí iba na naše pozvanie ak máme oslavu. Svokrá má dve deti dcéru a syna. Jej dcéra má tiež dcéru, čiže vnučka. Takže majú vnučku a vnuka moji svokrovci. No vnučke by zniesla modré z neba, varuje ju, je to jej všetko ale vnuká nášho Erika nepotrebuje vidieť, vedieť ako sa mu darí a podobne. Medzi jej vnučkou a vnukom je rozdiel len mesiac, náš je mladší.
Keď sa Erik narodil, neprišiel nikto z manželovej strany do pôrodnice. Boli sme tam 6 dní. Prišli až na krst. Za to za vnučkou chodila denne. Dokonca vnučka u nich rok a pol bývala od narodenia, lebo švagrina nemala s mužom byt. Čiže ju mali nonstop doma na očiach. Nášho videli raz do týždňa aj to ak sme my prišli k nim. Aby videli vnuka. Veľmi ma to mrzí, lebo som im nikdy neublížila, myslela som, že to bude moja druhá mama, keďžer ja som o svoju prišla pred mojou 18-tkou. Bývam v Trnave tri roky,som z Prievidze rodinu tu nemám a nik mi nemá ako povarovať ak potrebujem. Ak musím ísť niečo neodkladne vybaviť muž si mení zmeny, ak sa to nedá u neho tak naotočku mi príde postrážiť malého môj ocino, alebo brat. Fakt v TT som na všetko sama.
Dokonca v júni som mala zdravotné problémy, praskla mi ráno cysta na vaječníku a volala som svokre, že mi je zle a nič. Počkala som na manžela a išla k dr. Ostala som v nemocnici a malého varoval zas môj ocino v Prievidzi.
Baby ona sa ani neteší z malého úspechov. Nechápem to. Erik nemá plienky od 18 mesiaca, krásne rozpráva súvislé vety, pozná asi 12 písmen v abecede a farby asi 4. Vnučka rozpráva menej, deti by sa nemali porovnávať, každé vie niečo iné, v niečom inom vyniká, no ona pozdvihuje iba vnučku. Ale keď ju stretnú známy a priatelia robí sa že je tou naj babičkou v okrese. Manželova sestra si to všimla, že jej mama robí rozdiely, povedala mi, že sa k nemu tak odmerane správa a na jej malú je milá. Viete už som si myslela, že si namýšľam, alebo čo.
Nepotrebujem, aby k nám denne chodila, aby vzala malého von každý deň, alebo aby mu kupovala darčeky. No potešilo by ma ak by si spomenula sama od seba, zavolala ako sa má malý, ako sa mu darí a tak, alebo sem tam prišla a vzala hoc na pol hodinku von. No nútiť jej ho nemôžem a ani nebudem. Len keď bude Erik starší pochopí to aj sám a zas budem ja najhoršia. Malého učíme aby si vážil nielen nás ako rodičov, ale i starých rodičov aj napriek tomu, že babička nie je taká ako by mohla byť. Má 52 rokov, nezamestnaná no čas nemá. Čo už. Asi som sa rozpísala, no pomohlo mi aspoň sa vykecať tu Vám dievčence. Asi pred 3 týžňami nás pozval svokor do kina a ja že nemám kam dať malého. On že vybaví babku. No tak ho mala 1x 2,5 hodinky aj to hodinu z toho spinkal, bolo to v čase obeda. Prišli sme z kina a pýtam sa aký bol. A svokra: pokazil mi dáždnik, neobsedel, pri rozprávke stále rozprával... No chápete to? Je to dvojročné dieťa, čo čaká, že bude v kuse ticho čumeť do TV bez pohnutia? Jej asi všetko vadí na Erikovi. Neviem...

marcelkatt
13. jan 2010

Čo by ste mi poradili? Prestať k nim chodiť? V tomto roku ho ešte nevideli, nepočuli. Lebo sme u nich ešte neboli, nevolali nám. My sme doteraz stále volávali, chodili sme tam. reku sme mladší, ideme, ustúpime. Doslovne sme sa až vtierali, nech vidia ako ich vnuk narástol, čo má nové a podobne. Ale asi je to zbytočné. Keď tam cit z ich strany nie je ani záujem... Svokor je v pohode, ale on má svoj svet. On je podnikateľ a nič ho nezaujíma. Podniká sezónne ale, od jary do jesene. V zime nie. No ani on nepríde len tak sám od seba.

lolah
14. jan 2010

marcelka, ja tiez byvam daleko od rodicov - 300 km a tu mam len svokrovcov a tiez som sa naplakala dost za cely cas co som tu, ked som videla, ze vztahy nebudu take dobre ako by mohli byt, ale zvykla som si a nasla si tu este pred tehotenstvom pracu, cize znamych, nejakych tych priatelov, takze je to uz lepsie. Ale ja by som bola niekedy aj rada, keby som svokrovcov nevidela, lebo je to aj tak len o tom, ze sa furt len vytocim a to mi vazne ku stastiu netreba... Ale k veci: ty si pre svokru "len"nevesta, dcera bude asi vzdy ta dôlezitejsia a tym padom aj jej vnucka, s tym asi vela nenarobis. Proste take svokry su, co je smutne, ale je to tak. Neviem co na to vsetko tvoj manzel, nepomohlo by, keby sa s nou on porozpraval? Alebo nejak cez svokra, ked pises, ze on je v pohode? vies, nejak ju prebudit, ze ma aj vnuka, nie len vnucku... A keby to nepomohlo, ja by som o nu asi tiez nestala...

katica06
14. jan 2010

marcelkat,
ani moji svokrovci neprišli pozrieť do pôrodnice ani jednu vnučku, neprišli ani na krstiny a nedošli vyše pol roka pozrieť vznučku, prišli keď mala malá cca. 7 mesiacov...(aj to bol cirkus)dokonca zo svokrinej stani nám nikto ani na svadbu neprišiel, lebo eštev piatok pred svadbou ked boli doniesť tortu tak sa pohádala a pobrali domov(a tak sme zaplatili zbytočne jedlo pre 10 ľudí)
...ja som neprekročila prah ich domu už 1,5roku ale tem adrenalin mi ani nechýba 😀

katica06
14. jan 2010

mm ich bol pozrieť teraz cez výkend, bral aj staršiu dcérku...

...keď došli domov tak som sa pýtala čo bolo, a dcérka spomýnala len starkého a svokru odignorovala,
asi ju prekukla už aj moja 2ročná dcéra 🙂

juliakocka
14. jan 2010

...ahoj milé dámy...ako tak čítam túto diskusiu, musím podotknúť že to máme fakt ťažké...ale čo všetko nepreglgneme, ked milujeme svojich chlapov... 😉 Moja svokra mi tiež nechce zle, volá ma Julka, ale do všetkého sa montuje, stará, kecá mi čo si mám obliecť, kontroluje ma čo jem a nejem....lebo som tehotná, tak nesmiem sa obmedzovať...o pol šiestej ráno príde do izby mi povedať, že vonku mrzne, tak čo si mám obliecť a tak...proste psychiatria....citím sa ako retardované nesvojprávne decko.....už sa občas s manželom vďaka nej pohádame a ona sa tvári, ako najväčší svetec.....a to sme manželia len 3 mesiace........bývame s manželom a mojím veľkým bruškom so svokrovcami v dvojizbovom byte...lebo sa chceme budovať o dva rôčky, ale neviem si predstaviť, že čo bude ked sa nám bábo narodí.....myslím že si zbalím svojich 5 sliviek aj bábo a odídem k naším, lebo ked teraz mi nedá dýchať a za mojím chrbtom manžela proti mne štve, tak po narodení babatka to bude ešte horšie...........Možmo je to kruté čo poviem....ale ako moja milovana maminka hovorí.....NAJLEPŠIA SVOKRA JE STUDENá SVOKRA 😀 ...

gergi7
14. jan 2010

juliakocka, to posedna veta je sice morbidna, ale ja SUHLASIM 😀 😀 😀
Nam sa svokra tiez starala do vsetkeho. Kazde rano mi stala nad postelou a cumakovala na malu. Vecer nesla spat bez toho, aby doletela k nam do spalni ho ci aj po 22.00. S manzelom sme sa kvoli tomu nie raz pohadali 🙄.
na tvojom mieste by som bez vahania pobalila slivky 😀 a vypadla prec. Ked sa ti narodi babatko, ver tomu, ze to bude este horsie.
marcelkatt, ja by som na tvojom mieste na nu kaslala. Ona si vas nezasluzi 🙂 . nech si zije dalej pre svoju dceru a jej vnucku. Ja by som bola na tvojom mieste len rada. Moja malá je prve vnuca. ako z nejdnej, tak aj z druhej strany rodiny. Moji rodicia su super. Ale co sa tyka tejto harpii, co s nou byvame pod jednou strecho. No jednoducho kalamita.

juliakocka
14. jan 2010

gergi7...no tak to chodenie do izby doverne poznam....chodi nam opravovať zaclonu, samozrejme šicko preskuma očami, čo kde jak sme si presunuli....a nezabudne poznamenať, že máme taký prach v izbe, že sú až sivé poličky od neho....a samozrejme ked nie sme doma tiez chodi do izby, lebo minule mangel bol na futbale, ja s kamoskou na kave a ked ma doviezla domov...stali sme pred blokom a este kecali a samozrejme kde inde sa svietilo, ako v nasej izbe...tak by ma zaujimalo co ju tam tolko zaujima....je to pizda..........ale naštastie, mame kde vypadnut, nasi maju byt, ale prespavaju v nom tak 1 krat do tyzdna a inak je volny, takze nech sa male narodi, urobim par nestastnych tvaričiek na svojho milovaneho muzicka a kedze nechce aby som bola nestastna, a vidim ze aj jemu mama lezie na nervy, tak pojdeme byvat sami....uz mi to slubil, ze len co bude vecsi konflikt padame....takze uz nech sa male narodi 🙂...ja už pomaly šicke svoje veci nenapadne stahujem do svojej detskej izby v bytiku kde som byvala sladkych 25 rokov 🙂 s mojimi milovanymi rodicmi...az teraz svoju mamu milujem nadovsetko, ked vidim, ze fakt mi vzdy poradi, ked ju poprosim a nikdy sa do nicoho nestara...
takze gergi7 ....drzim palce....s harpiou...a zdravím všetky, čo sa musia s takými harpiami trápiť 😉

marcelkatt
14. jan 2010

Ďakujem Vám za Vaše rady a povzbudenia.

Lolah- manžel sa s ňou rozprával aj jej na rovinu v máji minulý rok povedal, že ho mrzí aké robí rozdiely medzi našim synom a medzi švagrinej malou. Povedal, že nie sme slepí a naivní, že je to až okaté, ako vnučku pomaly do nebies vynesie a na nášho totálne kašle. Pritom my ako som písala sme k nim radi chodili, aby ich malý poznal, lebo keby bolo na nich tak Erik ani pomaly nevie, že sú. Áno som "len" nevesta, no ale veď on je jej syn nie? No zrejme jej to je fuk. Ja ak budem mať niekedy dcéru, tak neznamená, že Erik bude menej. No žiaľ táto kofa prepáčte za výraz, rozdiely robí aj medzi deťmi a tým pádom aj medzi vnúčatami.

Gergi7 - vieš od nového roka sme si s manželom povedali, že tam nebudeme my chodiť, alebo bez malého. Ak ho chcú vidieť majú našu adresu, je to rovnaká vzdialenosť ako keby ideme my k nim. Erik nie je opica v ZOO, že ho budem ja ukazovať. Či tam pôjdeme, alebo nie, aj tak ak chce si nájde svoje vývrtky proti nám.

Katica06 - moja máme podobný osud. Nám tiež ledva prišli na svadbu a oblečení ako v bežný deň a aj to všetko poohovárala. Na svadbu nám neprispeli ani halier, všetko hradil môj ocino. Ale o to nejde, nepotrebujeme ich peniaze, len keby bola aspoň trochu normálna a mala rada nie mňa, ale syna a vnuka.

Viete baby ona je divná povaha, pred inými milá, usmiata, vychváli Erika popritom ho... o ňom vie... No a ten vtip krutý, žiaľ asi pravdivý pre mnohé z nás.

Môj brat má svokru alkoholičku, ale nikdy by jeho synovi, čiže vnukovi neublížila. Keď je triezva, čo je iba v týždni, tak pohoda a keď je víkend tak sa opije, čo je dosť smutné, ale vnuka miluje.

marcelkatt
14. jan 2010

juliakocka - moja urobíte dobre ak budete sami. Uvidíš ako sa Ti uľaví. no keď harpia k Vám bude chodiť tak jej daj hneď najavo čo si nepraješ, i keď niektorým harpiám to je zbytočné a montovať sa budú fakt až po kým nevychladnú.

Inak prajem Ti ľahký pôrod a zdravú dcérku 🙂

juliakocka
14. jan 2010

.. 😀 dakujem marcelkatt.........na porod sa tesim, aj ked to nie je asi med lízať, ale sak prezijeme ne... aj ine prezili 🙂 no a tiez uz nenapadne pratam svoje veci a prenasam ich k nam do bytu nenapadne jednu vec za druhou....len som zvedava jak stara bude reagovat, ked zisti ze chceme odist...zatial si mysli, ze tu budeme kym sa nevybudujeme....šalena, to by som musela začať chľastať, že by som ju zniesla 🙂

lolah
14. jan 2010

Obdivujem tie, co byvate so svokrovcami. Nas tam chceli tiez, ked sme si kupovali byt a trebalo ho prerobit, ale radsej som bola v totalne rozbitom, ako ich znasat cele dni. 😔

katica06
14. jan 2010

juliakocka, ujsť stade je asi najlepšie riašenie...
...ale svokra aspoň tá moja mám dokáže znepríjemniť život aj na diaľku.

nieviem či si čítala aj príspevky trošku dozadu, ja jej správaniu môžem ďakovať, že som prišla o mlieko...

ver mi nervozita neprospieva tebe ani bábätku!!!

katica06
14. jan 2010

marcelkatt, ani nám neprispeli na svadbu ale mm sa nechcel pred našimi ktomu priznať, tak si musel peniažky požičať ☹
ale zato moja svokrička mala ako jediná prenajaté auto aj so soférom 😝 ako keby oni auto nemali
majú favorita ako moji rodičami, (moji rodičia sa nehambili prísť so starým autom, svokra asi ano) 😀
je mi z nej zle