Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

jenta
10. okt 2010

@mikailla no stalo sa to len raz a vtedy sme jej ho žiaľ museli ešte nechať, lebo sme boli vtedy len na dovolenke z UK. Ale už som to mužovi povedala, že keď budeme potrebovať kľúč(máme bezpeč. dvere a k nim je len 5 kľúčov), tak berieme od jeho rodičov. Keď tak dám kľúče radšej švagrovi. Naši majú tiež kľúče od nás, ale bývajú vyše 80km ďaleko, tak im by som ich nebrala pre prípad, že by prišli a neboli by sme doma. Ale naši sa vždy dopredu ohlásia aj pár dní, nie ako svokrovci, že zavolajú, že sú na ceste 😒

jenta
10. okt 2010

@linuska1 no tak to musel byť pohľad na ňu, keď si si dovolila hodiť to do koša. Nešla jej para z uší??? 😀 A že lietajúceho šarkana...ja umrem. Preboha veď malá má len 4 mesiace 😨

mikailla
10. okt 2010

@linuska1 tak to hadam nieeee, no "mileee" od nej ked dcerka uz ma aj sarkana.... a kupila aj hrkalku? ci take obdobie ona preskocila?? 😅 😅
@jenta Ahaaa,mas daleko rodicov..a muz co na to ked mu povies nieco na mamu ? napriklad ze jej tie kluce vezmes.... Tak ale to uz sa ludia asi necitia ked si dovolia takto prist..... 😖 😖 😖

zacinam sa bat navratu na SR jedneho dna 😅 😅 😅

linuska1
10. okt 2010

@jenta

nadvihlo ju.🙂) ale moj pohlad ju naspat posadil..🙂) ten rozosmial uz aj mojho muza.🙂))

linuska1
10. okt 2010

@mikailla

ani hrkalku ani hryzatko..🙂 asi jej nikto nepovedal ze tym sa ma zacat.. niekedy sa cudujem kto jej deti vychoval.... a naposledy zahviezdila.. mam malu zacat dokrmovat..lebo mi ju bude na tyzden brat.🙂))) ta snad ani nezije na zemi.. ked simysli.. ze jej malu dam.. ani na hodinu.. nieze na tyzden...

jenta
10. okt 2010

@mikailla tak ja si väčšinou radšej kusnem do jazyka, ale na tie kľúče nepovedal nič. Som mu povedala, že ak to začne jeho mama zneužívať, tak dostane najprv upozornenie, že kľúče má len na výnimočné prípady (napríklad, že by sme sa vymkli a pod) a ak jej to nedojde, tak jej ich vezmeme. V podstate s tým súhlasil, lebo tiež by sa mu nelúbilo, keby to robili moji rodičia. On chválabohu nie je nejako extra fixovaný na mamičku, keďže ja som si ho odchytila keď mal osemnásť, a po roku sme začali spolu žiť 😉
@linuska1 😀 😀 😀

ok baby, idem ja spať, lebo si náhodou ešte spomeniem na nejakú "veselú" príhodu so svokrou, zdvihne sa mi tlak a už by som potom nezaspala 😀 Dobrú noc vám prajem a pekné sny 😉

linuska1
10. okt 2010

@jenta

idem uz aj ja..🙂 bruuuu..🙂)

mikailla
10. okt 2010

@linuska1 tak toto obdobie zrejme preskocila, asi si ani neuvedomuje vek ...vyzera to tak ze preskoci aj obdobie skolaka a naozaj da malej rovno skripta na vysku... 😀 😀
@jenta -

dobru baby 😵

bublinanb
10. okt 2010

@linuska1 - viem, že ti to nepomôže, ale aj moja je divná, malá mala asi 4 mesiace a ona ju mala na kolenách, lenže malú zaujala korytnačková reklama (tú miluje) a hentá **** s malou trasie a škrieka :" Monikááááááá, Monikáááááá, šak sa kukni na mňa!!!! A prečo nereaguje na svoje meno? A povedz MONIKA!" - j*****á ženská z marsu.
no takže asi len tolko som tým chcela povedať, že im asi deti padli z neba.
no a posledne ma už úplne dojala načisto kompletne full: tak bol u nás jarmok. a že ona jej chce niečo kúpiť, tak že pôjdeme spolu. no dobre teda. leeeeeeeenže , kým sme sa mi zobudili sobotu ráno, napapali, obliekli, ona už bola obýdená samozrejme a to mi neuveríš čo kúpila - jednu príííšernú bábu, ktorá chodí a niečo vrieska a malá z toho skoro dostala zrádnika, ked to pustila, takže teraz , ked vonku napadne sneh, tak malej navlečiem bábu na hlavu a hned jej bude teplejšie. tento čin z marsu odôvodnila tým, že "ona nevedela akú velkosť má malá!" šak ***** asi dorastie do toho nie ty krava!!!
a na ergo tých " neplánovaných návštev" - chce to len tzv. "postaviť mreže do dverí". toto si moja svokra nikdy nedovolí, takto neohlásene prísť, lebo vie, že by som s ňou dvere vyrazila, takže ak môžem poradiť, treba určiť hranice, žiadne ohlady!!! ťuťulky muťulky, je dospelá, nech s tým žije!!!!!

zuzkat1
11. okt 2010

@barborato no inak to poznam take zabrany nieco jej povedat...ja sa preto vyhybam vsetkym kontaktom,lebo to je len o pretvarke z mojej strany totalne...

annie13
11. okt 2010

@linuska1 moja zboznuje lidl vcera bol len MM s detmi u nej, ja som ostala doma, tak malemu dala kopu linessa jogurtov asi potrebuje schudnut, ponozky na 3 m!!! a sal s rukavicami na 5 rokov

zuzkat1
11. okt 2010

@bublinanb
@linuska1 neplanovane navstevy to svokra skusila raz..volala manzelovi ze dojde o 5 minut som mu povedala ze nedojde a ona ze sak sme rodina ze nevadi ze mam vonku polozene veci na zehlenie a ze som nepopratala este (bolo tusim doobedie a ja som mala neporiadok pred upratovanim🙂) tak som mu povedala ze nech jej vysvetli ze ja mam radsej ohlasene navstevy a odvtedy sa hlasi🙂

zuzkat1
11. okt 2010

inak moja svokra nevie stale pochopit ze kojim🙂 na meniny mi dala kavu a som jej podakovala a slusne povedala ze ved mm vypije kedze ja kojim a v kave je kofein ... a ona ze "jaj ty kojis a das si kolu?" 😀 som uz ani nevedela co na to povedat

chanel5
11. okt 2010

@gumimaci ja chapem co naznacujes ale myslim, ze darovanemu konovi sa na zuby nepozeraj 🙂
@barborato urcite je to lepsie ALE stale si trvam na svojom, ze su to darceky a mame byt vdacny aspon za to, sak malu mikinu mozes ist vymenit, mne uz vymenili dva krat bez blocku. Ja si dost potrpim na pekne oblecenie a vacsinou kupujem v zahranici ale v ziadnom pripade nevyzadujem aby sa mi na sviatok mojej dcery, na moje naroky a predstavy o tom co ma nosit alebo dostat skladali (teda myslim dali mi radsej peniaze) alebo to kupili, ked sa opytaju poviem ak nie, akceptujem co dostanem.(popripade ak sa da vymenim 🙂 )

Inak aby ste si nemysleli, ze asi nemam so svokrou nic ked tak pisem, teda mam, ale mna skor stve ked ma sleduje a opravuje co som zle urobila(ty si nedala odgrgnut, davas jej studene mliecko bude mat zaludocny katar atd....) az mam uplne tremu ked sme tam. No a ze ak mi neprideme ju ani nehne prist malu povozit a byva 7 km od nas a kopec inych veci........... Ale z vlastnej skusenosti viem, ze nieje dobre obmedzovat stretnutia a vytvarat este vacsiu priepast kvoli detom, pre nich je to babka inak na nu pozeraju.
Ja som svoju babku milovala a az teraz ako dospela som sa dozvedela ake boli problemu medzi nimi a mojimi rodicmi a myslim, ze od mojich rodicov bolo spravne, ze to nedavali pred nami najavo aspon vztah babka - vnucka bol uzasny.

gumimaci
11. okt 2010

@chanel5 ty to nechapes. mne nevadi, ze su tie darceky nanic. vobec mi nevadi, ked mi pribuzni nieco nekupia.len s nimi mam zbytocnej roboty 😝 ak chces budem ti ich posielat, ak ich mas kde skladovat, my mame maly byt 😀 Apropos, ty si dostavala biele ponozky a ja farebne chlpate svetre, ktore som nikdy nemala oblecene. keby som si ich nechavala, tak za tie roky nic ine v skini nemam 😉

santeen
11. okt 2010

🙂 🙂 🙂 babenky konecne svokra nike je doma tak ze mangel tam nemusi idt ale predsa !ako som mu povedala ze tam ani malu nezoberiem, pokym tam nebude poriadok a vymalovane tak ze nech s tym ani nerata!
No predstavte si chudak 2 dni tam upratoval aby to aspon nejako vazeralo, som zvedava ci si to svokŕa vsimne ked pride domov, min rok sme jej vymalovali kuchy.a ona si to prosim Vas vsimla az po tyzdni no tak co by ste nato povedali ? Ale musim sa naladit poritivne, tesit sa s malaj a na nu sa seram aj ked je to hnusne a chcela by som s nou vychadzat , ale ked sa to raz neda tak sa to neda nie som navine ja a nemam uz nanu nervy tak nech sa uz uvedomi ! KOZA staraaaa
PS_: Len dufam kocky ze ani jedna z nas nebude taka ako nase ..... svokruse , lebo inak by som sa neskor hambila ako pes, ze volakedy som na moju nadavala a potom by som ostala taka ako ona !
PEKNY SLNACNY DEN VAM PRAJEM!
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzkat1
11. okt 2010

@chanel5 mna stve ze kupi blbost lebo je to aj pre nu zle... vyhodi zbytocne peniaze na nieco co malej nikdy nedam... preto si myslim ze nech nekupi nic alebo nech sa radsej opyta.... ved ked to mam vyhodit tak su to vyhodene peniaze zbytocne a svokra nema nazvys (aspon to tvrdi😀)

chanel5
11. okt 2010

@gumimaci 🙂 🙂 🙂 vidis nakoniec neboli tie darceky take nanic 🙂, no ak nemas co s nimi tak ich daruj tym co ich potrebuju🙂
@zuzkat1 svokru neprerobis, asi iba to ako sa budes na to pozerat, ci sa povznesies ci sa budes rozculovat....
Inak ja som si s kojenim tiez svoje odtrpela, nekojim, vidis nikdy neni dobre ty kojis dlho ja vobec, zle je tak aj onak 🙂 skoda plytvat energiou 🙂, ja som uplne ignorovala tuto temu a pomohlo nikto si uz nedovoli sa nic pytat.....

No mam este co ma trapi ale neskor, lebo sme pozvany k svokre na obed🙂papa

zuzkat1
11. okt 2010

@chanel5 dobru chut🙂

marika1977
11. okt 2010

citam vas uz nejaku dobu 😉 a pisete tu nemile veci...bohu zial,inak to uz mi nevesty mat nebudeme...kto vie akymi svokrami budeme raz mi 🙂 ja mozem povedat,ze som relativne spokojna s mojimi svokrami...pisem mojimi lebo ja ich mam hned dve 😀 a to mi asi niektore nezavidite ☹ mne sa podarilo nast si akusi simbiozu s tou prvou..je to matka mojho byvaleho manzela a povaha set sakramenska sekera 😀 najhorsie bolo obdobie,ked sme byvali pod jednou strechou...to som sa mohla aj rozkrajat,aj tak som nebola povoli..trosku sa to zmenilo ked sme sa od nej odstahovali.vsetku vinu davala mne no po rozvode s jej vydarenym synom a ich spolocnym byvanim si toho veeeela uvedomila.pochopila moje utrpenie pri nom,ktore zazivala pre zmenu ona..vela trpela ☹ ako sa hovori,pravda vyjde na javo...sme rozvedeny uz 8r.a moj vztah s nou sa zmemil na veelmi dobri..snazi sa podporovat vnucku aj pomaha aj nam napecie aj raz za cas pride...poklebetime,ale zbytocne sa nemiesa..naucila sa ze pri mne to nema znysel 🙂 a moja terajsia druha,tak to je zena y velkym Zpomoze,nekybycuje nerozkazuje...je natolko inteligentna ze taketo spravanie povazuje ya nedostojne..mame velmi dobry vztah a dufam,ze nam to vydrzi...dokonca nie raz sa u nas stretli obe a bola super pohodicka 😀 😀 😀 baby,prajem vam,aby ste aj vy nasli spolocnu rec zo svojimi svokrami,oni su tiez len ludia,zeny,take iste ake sme mi so svojimi plusmi aj minusmi...co to im treba prepacit ale stat si za svojim,to je hlavne 😀

gumimaci
11. okt 2010

@chanel5 jasne, ze darujem. kazdy rok mam nachystane igelitove mechy a davam ich ciganom 😉 keby to vedeli tak ich slahne. A ozaj potom z tvojho pohladu su to veci uzitocne 😀 😀 😀

zuzkat1
11. okt 2010

@marika1977 tak to ti mnohe mozu zavidiet🙂 ja tu pisem zazitky nad ktorymi sa zasmejem aj ja...lebo ja mozem povedat ze manzel je vzdy na mojej strane a ani ma nenuti k nej chodit a ona je u nas raz za cas... ale keby som s nou mala byt v kontakte castejsie asi by som sa nesmiala🙂 a mas uplnu pravdu v tom ze ktovie ake budeme my... aj teda viem aka budem🙂 mam dceru takze asi znesitelna..ale keby som mala syna tak by som bola presne taka svokra na ake tu kazda z nas nadava😀
az na ponukanie obstaroznych veci z kontikov🙂 a kupovanie hnusnych darov...🙂

marika1977
11. okt 2010

@zuzkat1 mne asi pan boh doprial 😀 😀 😀 a mozno som ja taka povaha ze ich zbytocne neznervoznujem...neviem...ale veeelmi vela zalezi na charaktere tej onej zeny...byvala si syna roymaznala,extremne priputala k sebe..ten clovek nemal vlastny nazor,nebol schopny stat sa hlavou rodiny lebo tou svojou opicou laskou prehanala tak vychovala neschopneho chlapa,s ktoreho sa stal tazky alkac a gambler...ale xkrat sme sa na tuto temu bavili a ja som dost otvorena aj poviem nazor ale aj kritiku primem a ona je natolko scitala ze si uvedomila a sama popisala chyby ktore navedomky na svojom synovi napachala...ale ako pisem,zalezi od inteligencie a charakteru zeny...hlupana s IQ cez70 si taketo veci neuvedomi a nepripusti....a terajsia,ta vela pracovala len aby deti dostali vsetko co potrebuju,neboli nijak extra obmedzovany zo strany rodicov a su z nich chlapy,ktory sa v zivote nestratia hrabu sa dopredu a pevnymi nohami stoja na zemi...mi mame dom a svagrovci novostavbu...bez povah ake maju a bez vychovi aku dostali by toto vsetko nedokazali... 🙂 tak ze,ja si ju mozem len vazit ako zenu 😀

barborato
11. okt 2010

@chanel5 - tak mame na to odlisny nazor ja som nikomi neprikazovala co maju mojmu malemu kupit vsetci chodili za mnau co maju kupit ked som im povedala co chcem kupit ja hned vyskocila nech to nekupujem ona to kupi a na oblecenie mi peniaze da. Tak som suhlasila kedze viem aky ma vkus a teraz toho oblecenia ozaj potebuje vela ze si vyberiem co sa mne paci. A nakoniec tie hracky nekupila lebo ich ma dost a kupila mikinu malu vymenit sa neda mali sme tu trhy a kupila ju tam a ruzove pancusky aj ked ja som mu za tie peniaze co mi dala kupila 3 poncusok. A najviac ma stve ze tie hracky som mu chcela kupit ja tak naco sa tak strasne nukala ja by som mu ich kupila. Aj keby mi tie peniaze na oblecenie neda ja sa nenahnevam len su to 1 narodeniny a myslim si ze hracky tam hraju hlavnu rolu.

barborato
11. okt 2010

@chanel5 - a aby som nevizerala ako volaka koza co ma problem len s darcekmi a tak aj moja svokra vie vytocit vecami ako 6 mesacne dieta ide napchavat lizatkom. Povedala som jej ze mu nebudem davat domacu vyzivu jablckovu lebo tam dala moc cukru videla som to a ona ho ide po za moj chrbat tym krmit a ked sa na nu pozrem usmieva sa ako pripecena to on nemoze papat. Uz som vybuchla a povedala ze som jej to hovorila 150 krat za kazdym ked sme spolu mi ju nuka. A ked si ju nevezmem sama tak ju strci mojmu muzovi ked tam ide sam. A teraz som jej povedala ze ho hruska prehana tak spravila vyzivu hruskovu s bananom ze ten ho hned zapece tak som sa jej spytala ci tak strasne lubia tu vyzivu ked jej tolko robi a ona nie to pre Matka tak som jej povedala ze to moze rovno vyhodit lebo ja si nevezmem ani jeden pohar. A este vela vela takychto pripadov.

sotacka
11. okt 2010

Ahoj no opisala si moj nelahký pribeh ja som mala aj mam to tak isté aj ked moja už ma 5 a pol roka a moja svokra si asi neuvedomuje že jej jedina vnučka už si necuca palec ale vie hovorit a niekedy povie NIE,ale ona mi na to povie že to ja som na vine že ja som ju to naučila,Ano je to moja chyba že ja ju vychovávam a je to moje dieta a nie jej.Vnučku ma nahradu za syna lebo cele dni bola v robote/kedže je zdravot.sestra robila denne,nočne,vikend,sviatky a jej syna vychovavala jej matka a teraz chce vychovavat moje decko to je sila.Ja to mam horšie byvame spolu v rod.dome aj ked mi sme hore a oni dole,ked bola dcera mala ,mala som problem s tým čo ty a teraz je problem že je stale s nou a že nema sukromie a ked ju vezmem od nej tak je hned dalši problem že som si ju dovolila vziat hore,nevijde s nou ani jej vlastný muž ani syn nie to ešte ja.Všetko musi byt podla nej a v tej sekunde lebo hned je ohen na strche,chcela som ist s toho blazinca prec ale mame velký doma mamžel je jedinačik/rozmaznaní/svokor nie je na to zdravotne najlepsie aj ked sa tvari že este vladze pracovat/dochodca_lekar/len aby mohla svokra rozhadzovat/a svokra mam dost rada na to aby som ho nechala s tou Bosorkou.A bez male by sa asi zatratil.Ja to riešim tak že aj ked ona niečo ja jednim uchom dnu jednim von,zožiera ma to ale som silna a ona tu nebude večne,sorry.A mam svoj život a výchovavam svoje dieta a na nu kašlem.Držim ti všetky palce a mi ženy sme silne nevzdavame to.

zuzkat1
11. okt 2010

@marika1977 tak to si mala naozaj stastie...ta moja venovala mojmu muzovi jedine opiciu lasku, ked spomina na detsvo tak nie je moc matkou nadseny.. a doteraz je taka same tutu mutu ale skutek utek... napr. prerabali sme byt po tom ako sme ho kupili v povodnom stave...byva 20 minut peso od nas ani raz sa neopytala ci nieco netreba pomoct.. moja mama byva 50km od nas a po otcovi autobusom (nemali vtedy auto) posielala obedy ...takze asi tak... a to je len zlomok vsetkeho a takejto "starostlivosti" sa dostalo aj mojmu muzovi a teda niet divu ze neprotestuje ked poviem ze malu k nej nikdy nedam samu... dokonca ked treba pomoct tak vzdy on sam sa pyta na moju mamu,alebo dokonca! vraj skoda ze moja mama nebyva blizsie ze by pomohla s malou ked treba a tak... myslim ze toto hovori za vsetko!

zuzkat1
11. okt 2010

tak prave mi volala svokra ze ci nedojdeme s malou k nim...ze na veceru! uz asi 5x sme jej povedali ze my vecer uz nejdeme s malou nikam lebo ma taky rezim ze o pol 7mej najneskor o 7mej ju zaciname kupat a o pol 8mej je uz v postielke ...ale necudujem sa jej kedze svagina ma deti (9 a 4 roky ) a tie su bezne este o 11tej hore...

lula26
11. okt 2010

Prepáčte, netrafila som tému.

marika1977
11. okt 2010

@zuzkat1 tak to ako tie moje...a mala mi potom horko tazko vstane do skolky,ale to nieje dobre...ja sa snazim hnat ich do postele uz o 9tej 😅 co uz,svokru si nevyberies...ona je asi taka povaha,ja by som to nechala tak a nejak extra sa o nu nestarala,mozno 1-2xdo roka zo slusnosti ale asi by som sa vyjadrila a vysvetlila jej priciny mojho konania,nezaujmu 😖 sak ste vyzili bez jej pomoci doteraz vyzijete aj potom..len ste si radsej mohli kupit byt blyzsie tvojim rodicom,lebo ak pojdes do prace, nebudes to mat lahke 😒