Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

evinkal
23. dec 2010

ja som to tušila!už mi chlapca ťahajú k starej..vraj zavinšovať!!!ide ma rozdrapiť...čo mu tá zasa natrepe! ☹

dominika1988
23. dec 2010

@evinkal no na tvojom mieste ho nikam nepustim, po tom vsetkom, co ti stara navyvadzala...velmi rychlo by som jej prerusila kontakt s malymi

evinkal
24. dec 2010

@dominika1988 veď keby to šlo...lenže svokor nám pomáha a dosť veľa a to ma drží v šachu.... ☹

dominika1988
24. dec 2010

@evinkal tak ale svokra mas v pohode...tak on nech chodi k vam, kedy chce, ale k nej by som deti vobec nepustala, normalne by som mu to povedala, ved ona ti len peklo robi, preco by sa mala vidat s tvojimi detmi? nerozpravala si sa o tom so svokrom, ze by sa s nimi stretaval mimo ich domu, alebo u vas, lebo si proste nezelas, aby chodili k nej? ved on musi vediet, co vam vyvadza

evinkal
24. dec 2010

@dominika1988 už sme sa bavili....ale on je pod papučou--len čakám,že budúci rok budú ťahať aj malú.... 😠 oni sú divná família

dominika1988
24. dec 2010

@evinkal no minimalne by som tam isla s detmi, aby do nich nemohla hustit hovadiny,samych by som k nej nepustala

evinkal
25. dec 2010

@dominika1988 aj sa chystám že pôjdem s nimi a ak ma stará vyhodí ako minulý rok,tak beriem aj chlapca!

dominika1988
25. dec 2010

no ved to je jasne, mne by to skusila urobit, volam policiu okamzite

evinkal
26. dec 2010

chvalabohu sa Nikam nešlo...som rada aspoň je v rodine kľud! 😀

iguska
27. dec 2010

no, ja som dala mojej svokre "vypoved" 🙂 v lete sme boli 10tyz na SK. 2 tyzdne po nasom navrate nakukla k nam, samozrejme s prazdnymi rukami. dievcata mali narodky a celkovo, nevidela decka 3mes, tak by sa patrilo. teda podla mna. ona len sedi za stolom, cumi na babatko a vyklopkava do stola. to co je???
po materskej ma do roboty nepotrebovali ale ze si beru dovolenky, ci nepridem na zastupovanie. tak sme sa s muzom dohodli, ze najde niekoho k malej, nech mozem ist. po 7tyz vonku sa k nam pridal. padla otazka, ci nasiel niekoho. ze vedel som, ze mam nieco spravit... dal navrh, ze svokrusa by mohla mat malu. to ma riaaaadne vytocilo, nakolko si ju pamatam, co robila s prvym nasim dietatom, ked sme u nich byvali (ked dieta vonku v kociari plakalo, pridala radiu na hlase. co, ona mala ist pre neho??? ked dieta lozilo, kym ona mala nohy na lustri, co cumela na telku, zdvihla ho, vo vzduchu bol akoby na styroch, polozila ho na dlazku v kuchyni, kde som ja citala noviny a zavrela dvere... ... ...). tak to skoncilo tak, ze mm odisiel na dalsi den po nasom navrate na lod a o dalsi tyzden dosla moja mama a pobudla u nas 2 mes.
trochu viac jak pred rokom sme sa odstahovali 7km dalej od celej muzovej rodiny. ked tak raz dosla na navstevu a zas len cumela na dieta a vyklopkavala si do stola, hovorim, ze ja by som uz aj domov isla, ze tu nemame ziadnu rodinu. a ona pohotovo, ze skoda, ze sme odisli, ze tam je cela rodina. za tych 10 rokov, co sme tam boli, som ziadnu rodinu nevidela. ona je z 11deti, vacsina surodencov zije v tej istej dedine, ich nenavstevuje, tak potom aku rodinu tam mam ja? nie je umenie volat sa rodina ale nieco pre rodinu aj urobit. vlastne ani mm nevie, kto je v rodine!?
ked sme spolu zacali chodit s mm, jak velmi hovoril, ze nase deti budu stale u jeho mamy. len zabudol povedat, ze on mamu nema. sam povedal, ze velkou matkou nebola. a hovorit to ani nemusel, to som si hned vsimla. total bez zaujmu. len take chichichi chachacha s percentami v pohari. ked dosli so svokrom po 3tyz z mallorky, tak ledva otvorili dvere a on spustil - vypili sme 20 flias vina. wow, aj darceky pre najmensich ste doniesli pekne - ZIADNE!
jak tu bola naposledy aj sa ponukla, ze moze mat malu ale iba doobeda, je totiz v robote. ale akej robote, upratuje v skole 2hod. kde nema stanoveny pracovny cas. a ist o 2h neskor by ju nezabilo. tak som jej povedala, ze dieta nestaci len vyhodit von a dat mu keks, jak zvykla robit so starsimi nasimi. akoze skoda reci. taketo veci ma totalne vytacaju. a hlavne, ked v nedelu, kym som bola v robote, poslala decka niekomu. a ona si bola pekne domka pred telkou.
aj som jej pripomenula, jaka bola k najstarsiemu, to uz pravda nebola. ale som jej povedala, ze je leniva a lakoma. aj sa podakovala. sem-tam zavola muzovi. ze decka budu mat darceky, ked dojdu. tak som mu ich dovolila zobrat (ale sa aj opytal. ze vie, ze si to neprajem. jasne, ze nie) a dosli domov naprazdno. tak zas usetrila, z narodeninovych boli vianocne!!!
ked svokor pred 4rokmi umrel, niekto mi hovoril, ze sa chce venovat rodine. len neviem, ktorej...
ja som asi do tejto temy uz pisala, myslim 🙂

drobcek2210
28. dec 2010

Nedá mi nepridať sa. Som druhý krát vydatá a prvá svokra tá bola ako z marsu. Keď som prišla k bývalému mužovi, vždy ležala na pohovke a ani sa neobažovala obzrieť, kto prišiel, nieto ešte pozdraviť. Druhá svokra, terajšia, to je tiež prírodný úkaz. Keď som išla k nim prvý krát na návštevu, tak ma privítala vetou:" to si ty, čo mi syna zobrala?" akože veľká sranda. Nevedela som, či sa mám otočiť a utekať, alebo sa smiať na jej akože humore. Už som s mužom tri roky, je to také všelijaké, ako na horskej dráhe. Nemáme pokoj. Pred pol rokom sme kúpili byt a presťahovali sme sa bližšie k svokrovcom. Predtým sme žili s mojou mamou, ale tiež to nebolo dobré, ako keď bývajú dve generácie. Vlani sa nám narodila spoločná dcéra a svokrovci u nás za rok boli snáď 4-5 krát, lebo sa vraj nemohli pozerať na moju nadutú hubu. A teraz mi svokra cez vianoce povedala, že by chcela aby som ich mala viac rada a chodila k nim aj sama s deťmi. No chorá osoba. Ona lásku nevie dať, ale vyžaduje ju. Okrem toho nám pomáhajú aj finančne, hoci by sme vyžili aj bez toho a stále to vyčitujú. Ja k nim odmietam chodiť sama. Nemám sa o čom s nimi rozprávať. Do deciek mi stále rozprávajú ako ich mám vychovávať, mne dávajú stále nejaké múdre rady do života typu: " dúfame, že medzi svojimi deťmi nebudeš robit rozdiely." Akože ja nemám robiť rozdiely medzi dcérou z prvého manželstva, a druhou spoločnou. No skrátka perly najvačšieho zrna. Mám ich v paži a pokiaľ neprestanú rýpať tak asi pôjdem ta hed. Lebo môj muž si ma samozrejme vôbec nezastane....

benyka
28. dec 2010

ahojte dievčatá, skôr ako sa vás niečo spýtam, chcem povedať, že sama mám takú svokru, takže viem, čo všetko pri nich zažívate a ako pri nich trpíte.

Chcela som sa vás ale spýtať, hlavne tie, ktoré tu vystupujete pod svojou fotkou a máte svoje albumy, či sa nebojíte, že sa tieto písmenká dostanú do rúk vašich svokier, švagrín a tie budú chcieť z tohto tu vyvodiť dôsledky, napr. trestným oznámením za ohováranie. Alebo že sa toto tu dozvie váš manžel, a bude vám to vyčítať. Alebo že sa to dozvedia kamaráti vašich manželov, ktorí poznajú aj vašu svokru, a budú vás za to odsudzovať, alebo sa prestanú s vaším manželom kvôli vám kamarátiť.

Moja kamarátka sa kvôli podobnému zdôvereniu takmer dostala pred súd, a to sa len bránila, bo ju jej "kamarátka" chcela okradnúť o to, čo jej požičala. Navyše sa kvôli nej s jej manželom nikto nechce kamarátiť, jej manžela vylúčili z partie....stať sa môže hoci čo, hlavne pri takých svokrách, ktoré majú kontakty a vedia sa brániť.....

Nemyslím to v zlom a prepáčte, ak som sa niektorej z vás dotkla.

benyka
28. dec 2010

ešte dodám, že moja svokra je podnikateľka, pohybuje sa v inej vrstve ako my, obyčajní ľudia, a keby sa dozvedela, že ju ohováram takto verejne, určite by mi to zrátala udaním na polícii alebo by mi inak urobila zo života peklo, navyše, keby sa to dozvedel môj manžel, neviem, ako by to dopadlo.....radšej tíško trpím a zdôverujem sa len svojím rodičom .....

kamaráti môjho manžela mojej svokre donášajú, takže hoci nie sme s ňou v kontakte, je o nás veľmi dobre informovaná, keďže môj manžel sa zdôveruje práve tým, ktorí ho ohovárajú......aj som ho prosila, aby s nimi ukončil všetky vzťahy, chcela som mu otvoriť oči aby videl, čo sú zač jeho kamaráti.....no je tvrdohlavý a vraj mu nemám rozkazovať, s kým sa bude stretávať a s kým nie.....nepomôžem si.... ☹

prosím neodsudzujte ma za to, čo som napísala....fakt to nebolo myslené v zlom...

prajem vám pevné nervy pri takých svokrách..... 🙂 a už konečne "šťastný" nový rok..... 🙂 🙂 🙂

gumimaci
28. dec 2010

@benyka ahoj, jasne kazdy si musi zvazit co a kde napise a musi ratat aj s tym, ze niekto z toho moze vyvodit dosledky. Poznam osobne cloveka, ktory tiez verejne vymysla pribehy, ktore sa nikdy nestali, nastastie nie na tomto fore.
Ja osobne si za vsetkym co som tu napisala stojim 😉

evinkal
28. dec 2010

@benyka ahoj,jasne že strach určite je,ale ja za seba poviem,že nemám sa prečo báť..švagriná tá o koníkovi nevie,a ak je tu aj niekto kto ma pozná vie,že čo som napísala je čistá pravda...je pravda že človek nevie,čoho môžu byť ľudia schopný,ale ja som sa aspoň chcela "vyžalovať" nemám sa ani s kým porozprávať a už som sa bála,aby mi "neprdlo v bedni" z toho všetkého a zároveň som sa naučila všetko zvládať a dosť mi pomohlo aj to,keď som to zo seba dostala VON..ale ina máš pravdu a na nás je už len dúfať,že v nich je aspoň trocha "ľudskosti" a uvedomia si aké to je,bolo a bude s nimi žiť

magali
1. jan 2011

@benyka ja s tebou v tomto suhlasim.. tiez sa bojim obcas nieco napisat, ulavit si a ked uz tak urobim tak len so strachom ze si to precita moj priatel, alebo svagrina, svokra by sama nato neprisla, nastastie nevie robit s pocitacom 😀 ale napr priatel vie ze to co hovorim o svokre je pravda, len by sa mu nepacilo ze to preberam na nete a hlavne si to ani nechce priznat ze jeho mama nam robi naprotive, on na nu neda dopustit a radsej si necha ublizovat

magali
1. jan 2011

prajem vam vsetkym krasny a uspesny novy rok 2011.. hlavne pokoj v rodine a aby sa vase trapenia so svokrami stratili v nedohladne.. no ja zatial vidim ze ja sa budem aj tento rok rozculovat, nic ine mi nezostava, ale rozhodla som sa ze svokrine poznamky budem ignorovat, zatial, je to tazke ale snazim sa a ked to nezaberie tak uz jej proste poviem co si o nej myslim a nech mi vylezie na hrb.. zatial sme pre nasho synceka dostali od svokrovcov jedny dupacky, teda aby som im neukrivdila bol to taky ten darcekovy kompletik a este plienky.. tak som tajne dufala ze Vianoce budu o inom.. oooooo aka som bola naivna.. alebo sprosta? tak nas maly dostal jedno pyzamko z tesca a zasa balik plienok.. svokra nam to davala so slovami ze "taka malickost"-- no vystihla to presne.. akoze ja nechcem byt nevdacna ale ja som im dala "dedica tronu", s priatelom niesme svoji, malemu som dala ich priezvisko a oni niesu schopni ani nic mu kupit?! a vsetko co maly dostane od mojej rodiny komentuju so slovami "no ved oni maju prve vnuca".. navyse este stale svokra vypusta komentare typu ze oni chceli aby to bolo dievcatko, lebo oni uz maju dvoch vnukov,,, no neviem asi sa jej budem musiet dodatocne ospravedlnit, ze sme ich sklamali.. navyse permanentne hovori o malom ze je tucny, co teda vobec nieje, to len jej starsi vnuci boli podvyziveny (jeden mal porodnu vahu 2500g), to sa potom tazko porovnava... Ok vsetko som ochotna prekusnut, nechcem od nich nic ale nech mi neopindava veci ktore maly dostal od nasich.. to ma teda nastvalo ale vydrzala som to a som na seba hrda, ja jej zamienku na zvady uz nedam

sportpark
2. jan 2011

no vidím že tááto téma existuje.....no ja aninemám zlú svokru ale vadia mi na nej to že ked je z malou tak šusle..a stale by ju brala na ruky neznasam to strasne uz som jej to aj povedala a nic prehana to svokor mi nevadi ten je oki ale ona dost neviem prečo to tak je ale je..a neviem sa s tým vyrovnat....vadí mi to.....furt dokola opakuje aka je ella krasne dievcatko a bla bla....desne.....a preto sa mi tam ani nechce chodit vobec....jaj neviem čo dalej nechcem aby bol muz s toho smutny lebo ako kazdy je na matku dost viazany.....

mihouk
2. jan 2011

@sportpark To znie ako ta moja, tiez na maleho suslala a vymyslala si slova (na nieco skarede hovorila kako), tak som jej povedala ze si nezelam aby mu vymyslala slova, on aj tak ma dva jazyky a ked chce tak si ich vymysli sam a ked nanho nadalej bude suslat, tak mu logopeda bude platit ona. Myslela som ze to zobrala OK, neskor som sa dozvedela ze ma poohovarala po celej rodine, lebo preco by si nemohla hovorit ako chce. No ale zabralo to a uz to nerobi, teda aspon predomnou, ale maly s nou nikdy nie je sam, takze ma smolu!

benyka
3. jan 2011

Ahojte dievcata, prosim vie mi niektora z vas poradit, ci je mozne cez sud zabranit v styku mojej svokry, svokra a svagrinej s mojim synom? Su to velmi zli ludia a navyse sa o nasho syna nezaujimali mnoho rokov, svagrina tiez nikdy nejavila zaujem od jeho narodenia, nikdy mu nekupila ani len hracku ci lizatko, neozyvali sa ani na sviatky ci k narodeninam a meninam. Moja svokra je blazon na n-tu, svagor sa jej boji tak robi tak, ako mu nakaze a svagrina detto.....a strasne sa naublizovala mne, manzelovi a dokonca zautocila aj na moju rodinu coho svedkom je nase svadobne dvd. Do buducnosti, aby neublizila aj mojmu synovi chcem podniknut tento krok....zabranit tomu, aby si vynucovala stretnutie s vnukom, resp. to obmedzila na to aby sa mohla stretnu s nim len za mojej pritomnosti. Bojim sa toho, ze zacne navadzat mojho syna proti mne a mojej rodine, uz raz som bola svedkom ked nahovarala manzela aby sa so mnou rozviedol....ked sa da zamedzit stretnutiu syna s otcom, verim, ze sa da aj so svokrou....prosim poradte mi....dakujem

roo
3. jan 2011

@benyka sudnou cestou? to nebude take jednoduche a uz vobec nie prijemne... na SVK bezi taka relacia na TVjoj - sudna sien. Dost tam letia rozvody, obcas si nejaky diel pozriem. A teda to, co tam ludia na seba vytahuju, to je des. Takze ak chces ist na sud, priprav sa na to, ze ako oni budu na Teba a Tvoju rodinu vytahovat spinavosti, aj Ty budes musiet... A co na to manzel? On by to dovolil?

benyka
3. jan 2011

@roo .....niekde som tu citala, ze oni ako stari rodičia nemaju pravny narok na našho syna....že len na rodičoch závisí, či sa budú s dieťaťom stretávať, či nie.....takže súdom by som asi nič nevyriešila

trdielko149
6. jan 2011

ahojte moje zlate koceny od maja som sem neprispela ako tak pozeram ...to preto lebo ta bestia sa mi ospravedlnila VEREJNE pred celou family !! 😀 a tak sme mali pohodove leto a krasnu jesen a aj zima by mohla byt pekna keby 26.12. opat nezacala rypat ..och 😒 ale nevadi toto zatial prezijem ideme tam az 15.1. tak uvidime ako bude a co bude ...

eliiska
10. jan 2011

Ahojte dievcence!

najprv Vam vsetkym zelam vela zdravia a spokojnosti do Noveho roka, a tiez trpezlivosti so svokrami! Ked tak citam vase patalie, tak moja svokra nie je vlastne zla, ale aj tak mam s nou problem, pretoze aj dobrota ma obcas dve strany. Ale rada by som pocula Vas nazor (lebo moja mama je prirodzene na mojej strane, tak potrebujem niekoho objektivneho). V prvom rade, moja svokra je straaaasne naviazana na mojho muza a ten na nu za to neda dopustit. Ona pride a malej vzdy nieco prinesie, len to musime hrozne chvalit a hikat a tisickrat povedat, ze nic uzasnejsieho sme este nedostali. Potom si samozrejme vynucuje, aby nosila len to, co jej kupila ona. ked sa mala narodila a boli sme ju navstivit, tak povedala (predo mnou) svojej kamoske, ze ona mi tak musi pomahat, ze bez nej by som sa ani vody nenapila (!!! a to zijeme s manzelom v zahranici, kde som sa o malu staram uplne sama!!) Asi mi za tych par dni,co sme boli u nej olaveli obe ruky. Obcas nam chodi varovat malu, tak cca 2x za rok na dva tyzdne. A vtedy musim brat tabletky na upokojenie, lebo pocuvam stale, ako mala je uplne ina, ked tam nie som, ked su same dve. Aka je vtedy kludna a dobra a ako babku lubi. Ked sa vratim z prace tak mala chce byt stale so mnou, hrame sa spolu a je na mne zavesena a babku si nevsima, ale na druhej strane si aj viac dovoli, viac si vynucuje a robi aj viac neplechy a kriku a ona to ma stale potrebu ofrflat poznamkami: "Ale ked je so mnou, tak toto nerobi, ked bola so mnou tak sa pekne napapala, vies ona je taka kludna ked tu nie ste". Alebo raz som malu ukladala spat cez obed a ona mrncala, lebo sa chcela mojkat (navyse bola plna chata ludi, tak bola rozrusena). tak som tam poslala babku, vsetci sme sa schovali do inej izby a tak ju babka ulozila a mala zaspala. A to ste mali vidiet ten teatralny vitazny look, ked prisla: "nekaslite sa mi do vychovy, ona potrebuje klud, vidite ako krasne zaspala, bez slova!" alebo " Vies, maminka, ona potrebuje klud, potom ten jogurtik spapa, vidis?" Moje mile spolmamicky, prosim vas, som nenormalna, ked mi toto vadi? Co by ste robili na mojom miest? Nemam vycitky, nemyslim, zee som zla matka. Nekricim na nu zbytocne, venujem jej absolutne vsetok volny cas (dokonca mam pani na upratovanie, len, aby som nestracala cas cez vikendy, ked mozeme byt spolu, odkedy sa narodila som nebola bez este nikdy nikde). Preco mi ma potrebu toto moja svokra robit? Som z nej chora.

eliiska
10. jan 2011

a este som zabudla...viete, ja som jej na to nikdy nic nepovedala. Som ticho, len to v sebe dusim, pretoze by som vyzerala ako najorsia nevdacna mrcha, ktora si nevazi taku napomocnu a obetavu svokru- najlepsiu na svete! Takto k nej pristupuje moj manzel. Nikdy si maa nezastal pred nou, lebo on nema pocit, ze na mna niekto "utoci". Neda na nu dopustit a ked sa na nieco stazujem, tak som hned nevdacna konfliktna a zle dopadnem (opät podotykam, ze som jej este nic nepovedala doteraz). Som ako v zacarovanom kruhu, pretoze z manzelovej strany nemam asbolutne oporu. Ona mu neustale lichoti a zlaieca sa mu a obskakuje ho a je mu to hladka ego a ja musim byt ticho a byt stastna aka sme stastna rodinka. Je mi na grc.

maminuska
10. jan 2011

@eliiska ak si ty nenormálna tak asi aj ja. Včera som prišla z Čiech od manžela, vedľa v byte býva svokra. keďže sme pracovali , tak mala malú a staršie deti boli samé.
A taktiež som stále počúvala že jej nastavila režim , aby sme ho nepokazili...... že u ní to nedelá ........proč jí to dovolíme ..... a ked niečo malá chce urobit čo by nemala tak jej vraví plesknu tí , plesknu 😅.
U nej je jednoducho super, u nás s manželom je to nepodarené dieta ..... " protože to s ní neumíme ".
U nás je to skôr naopak , ja musím krotiť manžela aby ju nevyhodil alebo je niečo nepovedal, on je na toto citliví.
A ešte je strašne ukecaná, ale strašne .... ked idem odtial autom ani rádio detom nedovolím pustiť taká som ohučaná.
Ale zlý človek to rozhodne nie je a ani zlá svokra, len občas trocha svojská a niekedy lezie na nervy statočne. Ale zas na druhej strane nikdy nemá pripomienky, ked niekam chceme ist s manželom , alebo že by niečo nekupila detom , cez prázdniny im vždy urobí program Sú síce s nou problémy aj v inej oblasti , ale toto čo tu čítam je pre mna skôr ružovou záhradou .

eliiska
10. jan 2011

maminuska, no ved prave to je to. ze pokial ide o starostlivost o malu, jej asi nemam co vytknut. Viem, ze to je to najdolezitejsie, lenze co sa kvoli tomu napocuvam. Rezim som mojej malej spravila sice ja, ona si ho osvojila a teraz ked z neho ja sama mimovolne odbocim (napriklad ide spat o pol hodinu neskor) tak sa spyta: "a nemala by uz spinkat?" " a nemala by teraz papkat nejaky jogurt?" "nemali sme ju prebalit?" no proste matka roka! Niekedy mam pocit, ze som v nejakej sutazi, kto je lepsia matka- ja alebo ona. Ale to som nikdy nemala v umysle, ja sa s nou ani neporovnavam a vobec neriesim, pri kom aka mala je. Zato ja nic ine od nej nepocuvam. AKo keby si kompenzovala, ze ked sme niekde spolu vsetci, tak mala si ju nevsima. Tak potrebuje dokazovat vsetkym, hlavne svojmu synacikovi, aka je ona uzasna a ako to s nou vie. Napr. malu som vcera ucila pocitat, dnes rano som uz pocula ako ju aj ona uci, dnes vecer pridem domov a ona sa bude predvadzat ako ju naucila pocitat...a toto mam stale. Ja viem, ze su to malichernosti, ze mam byt vdacna za to, ze nie je lakoma a chce nam pomahat, lenze aj moja mama mi pomaha a moj muz nemusi od nej pocut ustipacne poznamky ani nepotrebuje, aby sme ju za to na rukach nosili a lutovali ako sa ona obetuje.

mihouk
10. jan 2011

@eliiska Nic si z toho nerob, je jasne ze mala reaguje uplne inak v jej spolocnosti, na teba je viac zvyknuta a tak aj preto je viac sama sebou a s babkou sa kontroluje. Hnusne povedane, nie je to jej mama a nikdy nebude. A na to vzdy mysli, ked sa bude zase chvalit aka je uzasna. Mozes jej to aj sem tam pripomenut, lebo VZDY ked bude zle, mala NIKDY nepojde za babkou, ale za maminkou a to je najdolezitejsie. Ja si to tiez hovorim, ale kedze nas maly nie je na babku zvyknuty vobec, tak naposledy ked ju videl, tak ju uplne odignoroval. Ups 😝

maminuska
10. jan 2011

@eliiska a vieš kolko krát mne sa chcelo zvriesknuť ked tá naša drnda pištala a svokra sa "pýta co ji děláte? No hovno 😅 , takmer som si jazyk pohrýzla 😀 .
A ešte stále počúvam : " ten muj Davídek a Románek", "moji kluci tohle nedelali " ( ako hádzali sa po zemi ), len ja sa vždy už usmejem a poviem : "no holt všetko zlé má po mne čo už ale aspoň je pekná 😀 "
U nás je to tiež tak " a nemela by už jíst " a " nemela by už spinkat", no mala možno ale svet sa nezruti ked pôjde o pol hodinu neskôr alebo bude neskôr papať.
Pokial viem že sa ovládnem a poviem to s kludom a bez ironie tak to aj poviem.
Zas čo oceňujem u nej pokial sa pochytíme s manželom , nikdy nezasahuje a ani sa nestavia na žiadnu stranu, nikdy sa mi neostalo do uší že by ma ohovárala alebo sa niekomu na mna stažovala.
My aj víno spolu vypijeme , ohovoríme chlapov, zasmejeme sa , dokonca som s nou pár krát bola v kine.
U nás je problém jej podnikanie ale to som už písala v inom bloku a teraz pred Vianocami poriadne u nás zhustla atmosféra.

kaja73
10. jan 2011

@eliiska jedine,čo ti poradim je ,že sa nad to povznes.Ako hovoriš byvate v zahraniči,ona pride 2 krat do roka na dva tyždne.Plus určite občas pridete vy k nej a to je všetko.To by som vydržala aj za nohy vyvesena.Ja so svokrou totiž byvam a to už pomaly 14 rokov.Preve dva roky sme sa skoro pozabijali,potom sa to ukludnilo,ale stale sa najdu trecie plochy.Byvame v dvojdome,mame každe svoju kuchynu,kupelnu,vchod ,ale je hrooozne blizko.Ver, že ak by som s nou mala byt tak často ako ty so svojou,tak by som jej hocčo prepačila.Moj mm je so svoju mamičkou každy den a je este aj jedinačik.U vas to až take hrozne nemože byt,ked tvoj mm od nej odišie do zahraničia.Takže len pevne nervy.