Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

elvera
26. jún 2010

@ankalv cele tehotenstvo bolo rizikove, v 28 tyzdni som sa zacala natolko otvarat, ze mi primar povedal, ze to je na hranici porodu a potratu, ale nakoniec navela sa mi podarilo potiahnut aspon do 35 tyzdna, ale stale v nemocnici na infuziach, toto neprajem nikomu, strach o malickeho, na ktoreho sme tolke roky cakali

elvera
26. jún 2010

@elvera porod nebol tazky, ja som uz bola vela otvorena cely koniec tehotenstva, to som sa len dootvarala a malicky bol na svete, tak aspon nieco 🙂

janemari
26. jún 2010

No ja mam problem s otehotnenim.Mam endometriozu ktora mi sposobuje bolesti.Brala som na to HAK a svokra povedala ze aj ona mala bolesti a nebrala nic,ze ja som to brala lebo som zhanala chlapov a ze ma to urcite nemoze tak boliet.Ked som skoncila v nemocnici tak sklapla. Teraz sa pripravujem na ivf ,tak zacala ze budeme mat postihnute dieta lebo mame psov.A kopa inych milych slov ako ze som zlodejka a bla bla bla.Ale ona je dobra lebo chodi do kostola 😖

ankalv
26. jún 2010

@elvera no nič na závidenie,ja som to tiež nemala celkom ružové..vracala som celých 9mesiacov,ešte aj v deň porodu,niekedy aj 18krát za deň,to som už nevládala nič ani jesť ani piť,po deci čistej vody som otočila záchod aj tri krát.dosť som schudla tak ma dali na infúzky..bola som aj na vyšetreniach v BA,vraj bolo všetko zo stresu,môžem sa podakovať svokre a švagrinej.tam mi povedali že malý bude mať na 70%Downov syndrom,takže si vieš predstaviť ako som sa bála a len som plakala zvyšné 2mesiace. potom v 9.mesiaci som sa šmykla a prestala som cítiť pohyby,tak ma zase šupli do nemocnice,bola som tam asi týždeň a pustili ma že mám ešte čas aj 2 týždne.lenže na mňa to prišlo asi o 3dni a moj doktor bol akurát na dovolenke,tak sa ma ujal postrach levickej porodnice,má asi 70 rokov a rodil ešte moju mamu.celý porod sa len smial a chodil fajčiť,malý ma na 2miestach natrhol a doktor ešte nastrihol takže ma potom šili asi 1,5hod.mala som vonku celú maternicu...bolo to strašné,neprajem nikomu.pôrod mi trval od 18,00 večer do 12,05 na obed.prvé čo som sa sestričky pýtala bolo či je malý zdravý a neverila som kým mi ho neukázali že je ok.potom nám na šestonedeli vymenili krvné skupiny-ja mam 0neg. a malý po mužovi Apoz. skoro mi nestihli pichnúť protilátky...a nevedela som sedieť asi 4 mesiace.ešte aj teraz po 2rokoch ma to bolí keď idem na WC,o sexe ani nehovorím...ale za bábo to všetko stojí 🙂

ankalv
26. jún 2010

@janemari tá tvoja svokra by sa asi mla dať liečiť keď má takéto názory držim palce 🙂 🙂

janemari
26. jún 2010

ankalv toto co som napisala je len nepatrne zrnko z jej nazorov.KEd mi zacala tvrdit ze nevarim,ze jej syn je podvyziveny a pod.som jej povedala vsak pribral skoro 10kg po svadbe a nechsa pozrie ake ma velke brucho co pribral.Tak jej odpoved bola to ma nafuknute vzduchom ako deti v etiopii.Tak to mame potom dobre tazky vzduch 😠 Ale hlavne ze obedovavala u nas aj kolace jedli co som napiekla.Tak ma totalne vytocila s tym ze sa nestaram.A samozrejme ze muz sa ma nezastal.

ankalv
27. jún 2010

@janemari to aj ja som sa na začiatku napočúvala že určite nebudem vedieť ani prstom pohnúť keď som taká mladá,že načo si ma berie..bla bla bla....a teraz má svokra v sebe toľko drzosti že torty ktoré som ja upiekla si ona stiahla a dala na net do svojho albumu akože to piekla ona,dobré čo?!a to pritom ona ani nerozozná hladkú múku od polohrubej. 😉

janulienka1
27. jún 2010

Tak ja mám so svokrov v podstate pokoj.Proste pochopila ,že nič nezmôže.Ona býva v dome, my v byte.Kto ma dosť často vytočí je synovec a švagor s manž.Kedže svokra býva v dome,tak jej sem tam treba niečo pomôcť.Oheň je na streche ked manžel spraví niečo sám,bez brata,ktrorý nikdy nema čas, .švagrina začne vykrikovať,že sa pcháme babe do zadku,či si myslíme ,že nam to podaruje.Aj oni byvajú sami v byte.Ked ale oni niečo robia tak je to v poriaku.Minule to vravel mm svokre ta len stisla plece a bola ticho.Švagor je jej milačik aj s manželkov na rozdiel odo mna.Svokor už nežije tak je to jasne.Ked minule sme si brali niečo zo zahradky tak synovec spustil,že robiť sa nám nechce ale brať áno.To ma 14 rokov.Každy bol ticho, tak mm nechal zeleninu tam a povedal,že končí s prácov.Svokra začala,že on nevie čo hovorí,že je ešte dieťa.Pekné dieťa pubertiak.Povedal jej,že nech robia oni a nám nech dajú pokoj.Tak máme momentalné pokoj.

adriana7
27. jún 2010

marcelkatt,
aj ja som si donedávna o mojej kolegyni myslela, že je fajn, lebo mi vždy referovala, kto na mňa ako kydá... No otvorili sa mi oči, lebo viacerí ľudia z jej okolia mi potvrdili, že je to polovičná pravda a niektoré veci si komplet vymyslela, z toho vyplýva, že ma chcela len raniť...

bublles,
prečo si takto ubližuješ? si mladá, pekná, ale podľa toho čo píšeš,už nie si šťastná ani vyrovnaná...
vieš, mne to môže by ť jedno, ale ty by si si mala úprimne odpovedať, či túto podľa mňa už hrôzu (vo vzťahoch) chceš riešiť, alebo sa tu chceš len vyžalovať...
Tá zlosť a negativizmus - to je nákazlivé, ak sa chceš dať nakaziť, tak s tým nič nerob, ale ak chceš žiť svoj život, nedovoľ nikomu, aby ti takto sústavne ubližoval !!!

Možno nie si veriaca (ja áno), ale aj jedno z božích prikázaní znie:
"Miluj svojho blížneho ako seba samého" - čo si bohužiaľ hlavne fanaticky veriaci vysvetľujú po svojom tak, aby sme so seba robili "rohožku" a milovali všetkých naokolo
Hĺbka tohto prikázania je však tá, že sa musíme naučiť v prvom rade milovať seba samých, a až potom budovať vťahy s blížnymi ( a dovoliť im nás milovať a nedovoliť im ubližovať nám)

skús porozmýšľať...

marcelkatt
27. jún 2010

@adriana7 veď toho sa aj ja obávam, nechcem vopred ju kritizovať, alebo niečo, ale budem opatrná.

imarikai
27. jún 2010

@marcelkatt ja som mala taku kamošku ked prišla iba sa sťažovala a rozpravala mi čo sa dozvedela čo na mna moja svokra rozprava napríklad že si ma vzal jej syn kôli synovi a ved som ani tehotná nebola ked sme sa brali a iné blbosti najprv ma tie reči riadne rozladovali potom som sa jej začala vyhýbať a ked mi raz kamoška volala povedala som že nech dojde ale nech mi nerozprava o svokre ani o druhých čo na mna rozprávaju všimla som si na tej kamoške jednu vec rada klebetila a ked som bola v jednej situacii ako ona druhej osobe o tom prehnane rozpravala a robila s toho dramu pytala sa na moje manželstvo no evidentne ju zaujmali starosti problemy aby to mohla kvakať inde 😝 už sa jej uspešne vyše roka vyhýbam 😀

marcelkatt
27. jún 2010

@imarikai asi niečo aj v mojom prípade na tom bude, lebo iste vie, že ma to trápi a vraví mi vždy ak svokra niečo jej malej kúpi.

imarikai
27. jún 2010

@marcelkatt u nas sa stalo raz ale to urobil svokor švagrininým deťom na vianoce dal po 500 korun a moja dcera to videla a pýtala sa ma prečo nedal aj jej to ma nasralo a muža tiež aj mu povedal že ked rozdava tak nech každemu hoci dcere peniaze nedal dali sme jej my nech si niečo kupi a švagrina mi nerozpráva čo jej deti dostanu

bubbles
27. jún 2010

@adriana7 som veriaca, ale nie fanaticka, mlada - mam 25 a stale studujem, drahy skonci 2012, ja rok po nom.
hlavne som sa potrebovala vyzalovat, ale vidis nejake vychodisko? ja s nimi chcem dobre vychadzat a viem, ze tam musim byvat - kto ma to stastie, aby hned nasiel robotu a mohol si dovolit byt v meste? alebo stavat dom novy? ked sa vezmeme, budem mat pred sebou 2 roky studia, drahy 1 rok.. mam zdravotne problemy, nechcem s dietatom cakat az kym to nebude mozne, a chcem dieta do rodiny, nie ako slobodna.. teraz ked som pokojna, poviem, ze so svokrou celkom vychadzame, ona je skor taka, ze sa tvari milo, usmieva, ale zase ja neznasam pokrytectvo - radsej keby mi povedala do oci, aky ma problem, ale nie ze mi zlatik donasa, ako na mna kyda :( ale zase ako pozorujem vztah s teou druhou nevestou, tak ona uz ake hnusne veci porobila, a svokra jej nic zle nepovie, doma na nu posomre, ale posle peniaze, dzemiky detom, darceky, pomoze ako len vie... tak snad ani do mna sa velmi miesat nebude a ked na mna bude somrat len doma, nech si hovori co chce.. ci?

janulienka1
27. jún 2010

Dievčata ,ako vychadzajú vaši mm so svokrami?Môj si povie čo ma na mysli.Sem tam sa chytia,ale pohoda.

srdcko81
27. jún 2010

@janulienka1 moj manzel má super vztyh z mojou maminou-perfektný-mama si ho vzdy pre domnou zastane keby sme sa chytili alebo tak.Kdez to raz sme sa u svokry povadili s MM a svokra mu nepovedala ani polslova pritom som bola v prave ja-a normalne som mala pocit ze ma z toho radost a to sme neboli este manzelia-tak vtedy som pochopila ze nehrozí aby si ma ona niekedy zastala.Ona je zvlastna-aj ked chcel nejaku blbost kupit ako napr.druhý pocitac tak mi podrazala nohy a este mu nan davala peniaze-pri tom sme peniaze mali ale islo o princíp.ze máte doma rocný pocitac za 25.000 litrov super vymakaný tak naco je Vám druhý?
A myslím ze s ockom keby zil tak by si urcite rozumeli-videli sa len raz tyzden pred smrtou mojho ocka a hned si boli sympatickí.Ocino mi ho chvalil a mm ked prideme na cintorín vzdy povie-svokor svokor co ste ma tu nechali s touto babou samého?

janulienka1
27. jún 2010

@srdcko81 Aj moja sa ho zastava.Raz ked sme sa pohadali tak išiel k svokre a nie k svojej mame.Keby to tak fungovalo aj naopak....

dana27
27. jún 2010

no ja som sa s mojou svokrou nevidela asi rok od kedy sme sa s manzelom rozviedli....ale dovtedy som s nou vychadzala da sa povedat viac nez mizerne..absolutne sme si nerozumeli...ona mala pocit ze chcem manzela iba okradnut o vsetky peniaze...a riesila maximalne nepodstatne veci..strasne ma ta zenska stara vytacala....ale zo zaciatku hrala pred manzelom ako ma ma velmi rada...no proste dufam ze nikdy taka nebudem...aj ked nikdy nehovor nikdy 😀

janulienka1
27. jún 2010

@dana27 Aj ja som zvedava aka budem svokra.Dúfam,že sa poučim zo svojej.

adriana7
27. jún 2010

bubbles,
vieš, ty musíš vedieť, či si natoľko odolná, že dokážeš odolávať, len otázka je dokedy. Ale keby ste si už teraz s manželom predstavovali, kde by ste chceli byť po škole, po 5, 10 rokoch, to by ťa aspoň držalo "pri živote", aby si z toho celkom nezblbla. To chce fakt silnú náturu, ale málokto potom ostane "nepoznačený".

Ja som ti len chcela vysvetliť, že ak sa ti život a prostredie, v ktorom teraz žiješ nepáči, a chceš to po štúdiu zmeniť, dobré je plánovať si to už teraz. Budeš mať motiváciu a budeš s väčším nadhľadom rišiť aj spory so svokrou.
Ja som mala tiež 25, keď sme zakotvili u svokrovcov a bola to fakt dllllhá cesta, ja mám už 37. Nie som múdrejšia ako ty, len tých skúseností s bývaním s niekým už mám, tak viem, čo si "prežiješ"

Tak pevné nervy, kľud a nadhľad, pokiaľ sa budete s manželom ľúbiť a podržíte sa navzájom, tak sa to prežiť dá...

samayka
28. jún 2010

dievčatá...
prišla som si vyliať srdiečko....
včera sme mali mať takú len naozaj maličkú oslavu prvých narodenín našeho slniečka. robila som smotanovú tortu, aby do nej malá mohla vliezť rúčkami a dobre si to užiť... chcela som aby sme boli len my traja - ja, michal a elinka... lebo s celou rodinou budeme oslavovať o týždeň.. ale svokra vedela, tak som ju - aby sa nepovedalo - pozvala na kúsok torty. volala som aj moju mamu ale tam je technický problém ( inv. vozík a 3 posch. bez výťahu) a ona sa teší na budúci týždeň, oslava bude vonku. svokru som pozvala tak okolo 4 - pol 5..aby sme my mohli osláviť a ju potom len ponúknuť... do toho môj tato a zrazu sme ich mali doma o druhej - zobudili malú - tá samozrejme mrzutko, lebo šak kto by sa tešil... hneď sa na ňu vrhla s darčekom - kýblik a hrabličky ( tie nožničky sme dostali skôr). tak jej hovorím, že gratulovať sa bude o týždeň - ona že nevadí, veď ona už teraz. môj tato tam sedel ako puk, lebo on to pochopil a prišiel naprázdno, len s kvietkom... tak jej hovorím, že nech aspoň počká aby sme jej spravili foto, aby mala babulka pamiatku... nehrozilo... velká voda a malá sa zlakla a mrkotala... jej to evidentne neva a začala ju na ruky brať, ešte väčšií šok... a aby ju upokojila pustila jej z mobilu nejakú hulááácku skladbu a dosť nahlas... no pokazila nám aj tú najmenšiu radosť čo sme chceli mať... bola jej plná obývačka a oslávenček plakal v kútiku... drahý bez nálady, dieťa bez nálady.. ja som sa ako tak snažila...
no a zlatý klinec - išli sme teda sfúknuť sviečočku, tak som ich vopred poprosila, aby sa zdržali komentárov.. akýchkolvek ktoré nebudú k veci - čiže k vnúčatku a narodeninám... aj som vysvetila prečo - aby sme mali aspoň jedno video na ktorom nikto nemelie od veci... a hlavne strašne nahlas...
vydržala 5 minút?? ešte sa Elinka babrala v tortičke a ona už do kamery otŕčala svoju dieru po čerstvo vytrhnutom prednom zube... mne bolo až do plaču, tak sme vypli kameru a ja som sa išla vydýchať vedla... keď vám poviem že mi pokazila jeden z najkrajších dní v živote... čo už. o rok - a hlavne o týždeň budem múdrejšia...

marcelkatt
28. jún 2010

@samayka moje zlatko, až mi je do plaču za vás. Nepochopím, keď ešte človek dá na vedomie a upozorní, aby to a to nerobil, počkal chvíľu a just urobí opak. Čo má z toho radosť?? Jej išlo o to, aby Ťa nahnevala, aby si bola sklamaná. Dúfam, že o týždeň si to vynahradíte a bude to deň D, keďže tento nevyšiel vďaka osobe, ktorá nemá chrbtovú kosť.

Eluške prajem všetko najlepšie a najkrajšie k jej prvému rôčku a aby sa stále iba usmievala. Posielam pusinky.

adriana7
28. jún 2010

samayka,
to je teda "úúúžasnééé"
moja, na to sa nedá ani vecne poradiť, len poľutovať...

My sme zažili niečo veľmi podobné. Blškina oslava 1. narodenín sa po polhodine zmenila na oslavu Terezkiných menín (babkina naj vnučka, švagrinina dcéra). Všetko sa potom točilo okolo Terezky, kameru sme nemali, iba švagor, tak si vieš predstaviť, kto bol v zábere. Naša malá sedela bokom v ohrádke, ja som všetkým robila full servis a švagrovci si odbavili u nás oslavu zdarma.
Ešteže mm rýchlo pochytil foťák a Blšku fotil, ale chúďatko, osamotenú, všetci sa zgrupli okolo Terezky.
Tiež som sa musela z dôvodu "psychohygieny" večer vyplakať...

Nech je malá zdravá, šťastná a milovaná, všetko dobré...

adriana7
28. jún 2010

samayka,
odvtedy nemám problém nepustiť niekoho dnu...
Minule svokor išiel okolo s troma kamarátmi, že sa pochváli našim domom (to neznášam, lebo nám nikdy nedali ani korunu, doslova), tak som proste neotvorila, ani nezdvihla mobil...
Potom mi večer volal, že kde som bola. "Nuž dedko, mali sme vlastný program, musíš sa dostatočne vopred ohlásiť"
Už s týmto vôbec nemám problém...

samayka
28. jún 2010

ďakujem za vypočutie a polutovanie...
ale viete čo je na tom všetkom najhoršie... že ona to nemyslela zle, ona je len natolko hlúpa a hyperaktívna, že už to nevydržala a vyliezlo z nej toto...

mihouk
28. jún 2010

@samayka prejeme Eluske dodatocne vsetko naj k narodeninkam, skoda ze to takto dopadlo, ale mas vyhodu ze Elus este nevie datumy, tak co keby si jej urobila specialnu tajnu oslavu iba vy traja, natocila ju nafotila a to co ste natocili vcera, uloz niekam na dno skrine. Viem ze to nie je ono, ale ked bude vacsia a bude chciet vediet o svojich prvych narodeninkach, tak jej mozes dat pekne spomienky. Este raz vsetko naj a drzime palce nech to buduci tyzden dopadne lepsie, teda najlepsie pre vas troch, lebo iba vy ste dolezity. 😀

gumimaci
28. jún 2010

@mihouk @samayka mna napadlo to iste, jednoducho spravit privat party pre 3, a je co dat do albumu. 😉

zuzu101
30. jún 2010

ahojte, prišla som sa tu vyrozprávať a dúfam, že ma niekto pochopí.v prvom rade chcem napísať, že so svojou svokričkou nevychádzam až tak zle - dáš pokoj, máš pokoj.môj problém spočíva inde.mm je na jeho rodinu naviazaný, hlavne na mamičku.čo povie je svaté.takže začnem s mojím problémom :
mm má nevidiacu sestru, má cez tridsať rokov.svokra si ju pestuje ako v bavlnke, sprchuje ju, umýva vlasy, vodí na záchod, krmi , dokonca vložky mení.svokra je už staršia žena a nikdy mi to nepovedala, ale plánuje mi ju nasťahovať ku mne aby som pokračovala v jej začatom "diele".mňa to veľmi s..e, lebo mám v rodine nevidiacu a má vysokú školu, býva sama ,atď.
my máme vlastný byt, kúpili sme si pozemok a chceme stavať domček samozrejme s izbou pre manželovu sestričku.to mi nevadí, ale ja chcem po materskej chodiť do práce, venovať sa sebe a svojej rodinke.nechcem sa o ňu starať - sedieť jej pri zadku a čakať kedy bude niečo chcieť.keď by som sa o tom chcela porozprávať s mm tak by sa isto nahneval a nevedel by ma pochopiť.neviem si rady ako sa k tomu postaviť.
a na záver - svokrička si svoju dcérušku ani vonku na prechádzku nevezme, radšej ju postaví k oknu a potom sa diví že nemá žiadnu imunitu, atď.
a to správanie k môjmu malému, no hrúza.nikdy s ním sama nebola ani nebude.nikdy mu nekúpila hračku, len jedne body z čínskeho obchodu za 1euro.a peňazí ma jak .....chodíme tam raz za týždeň na hodku a to mu stále dookola opakuje ako sa volá aby náhodou nezabudol.my sa ani nerozprávame iba formalita ako sa máš.
iba raz chcela strážiť malého a povedala mi to tak, že mu mám urobiť umelé mlieko, že mu ho ohreje v mikrovlnke a ja mím ísť kde chcem.to mal malý vtedy jeden mesiac.je toho ešte viac, ale to by som sa nedopísala tie perličky z jej huby.
no aspoň sa mi trošku uľavilo.

adriana7
30. jún 2010

@zuzu101 ,
FÚÚÚHA!!! toto je už fakt sila, ja nemám slov, ani neviem, čo ti poradiť...

mihouk
30. jún 2010

@zuzu101 no vidim to tak, ze ta skor ci neskor caka vazny rozhovor s mm. Nezavidim, ale asi sa tomu vyhnut neda. Moj mm je tiez mamickin milacik, ale uz sa to lepsi, lebo byvame daleko a nema na neho taky vplyv. Ked to pomoze, moja taktika je, ze mu najprv hovorim v naznakoch a potom mu to vnuknem ako jeho myslienku a rozumne mu to zdvovodnim, ze je to pre jeho dobro a vsetkych okolo. Nikto predsa nemoze cakat, ze sa tak obetujes a tvoj zivot skonci, kvoli niekomu komu tvoja svokra zivot ocividne znicila, hlavne ked vidis, ze aj nevidiaci mozu mat normalny zivot (smutne). A tvoj mm s tym suhlasi??? Ja mam rada svojho brata, ale zit s nim....nikdy, to je totalna starta sukromia. No v kazdom pripade, vela stastia, sil a odhodlania 🙂