Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

katica06
16. dec 2009

ja som žila u mojich starých rodičov od 11 mesiacov svôjho života, babky ma vychovávala, naučila všetko čo vedela, čo má žena robiť v domácnosti( v tej dobe robili len muži a žienky boli doma)k tomu prísna kreťanská výchova, za všetko som jej nesmierne vďačná...

...najviac mi je ľúto že sa pravnúčat nedožila, bola som 30tt keď zomrela, už keď som sa vydávala a chcela som sa jej ukázať vo svadobnom nebola pri zmysloch...

neverím, že naše svokry sa niekedy spamätajú, a vonkoncom neverím tomu že sa dá vynahratiť všetok ten stratený čas... ☹

pensadorcallisto
16. dec 2009

Moj prispevok bol adresovany zakladatelke temy, ale nech, ak potrebujete vsetko vztahovat na seba.. 😝
Nemala som v plane niekoho kritizovat.
Myslim, ze nejaka taka tema o svokrovcoch uz tu je.
Na vyjadrenie svojho nazoru si nepotrebujem zakladat vlastne temy, na to nastastie nemam cas. 😀
A ci vraviet len tak hocikomu mama alebo otec? Nikde som nepisala, ze je to malickost. Ale preco by som nenazvala otcom a mamou ludi, ktori s laskou vychovavali cloveka, ktoreho teraz milujem aj ja?
Som im vdacna za vsetko, co ho naucili, ake hodnoty mu dali a ako sa k nam spravaju.
JAsne, nie vsetci su rovnaki, mam moznost porovnavat. Ale ak su vztahy v poriadku, tak naozaj nevidim problem.
A ci mi bude vadit ak moje deti budu inej zene vraviet mama? Nie, ak si to ta zena zasluzi svojim spravanim k nim.
Ale je asi tazke si to predstavit vo chvili, ked ma vase dieta asi 2 roky a vy pre neho znamenate cely svet a citite, ze patri len vam... Ale casom sa vztahy menia.
Inak, je mi uplne jedno, co tu pisete, nikdy by som sa neuchylila k nadavkam. 😀 😀 😀

bellama
17. dec 2009

Ja osobne budem len stastna, ked bude mat moje dietatko (deti) raz super svokrovcov, nebudem ziarlit, a budem este stastnejsia, ked si budeme rozumiet vsetci dokopy. Hold ono to niekedy nevyjde a prikazom sa to dat neda. A urcite sa k mojim detom nikdy nepostavim tak, ze.... no a uz si raz vydata, uz ma nezaujimas, staraj sa sama, mna zavolaj len na oslavy a nic nechci. To sa mi protivi a nikdy to nebude fungovat. Vztahy sa vytvaraju tym, co si clovek zazije a ked nezazije nic, vztahy nie su a prave problemy ludi este viac zblizuju, to ze si mozu pomoct, aj ked len psychicky navzajom.... takze volat niekoho LEN na oslavy, alebo LEN pro-forma, to je o nicom. Ale tak ... ja mam jedno velke pozitivum, nezijeme s nimi, nie sme na to odkazani, ked pridu, pridu, ked nie, ako som sa sama napisala, ukracaju sa o to najkrajsie.
Pensadorcalisto - ja uplne chapem tvoj nazor, je to uplne v poriadku a dokonca by to malo tak byt, ze by si mal clovek vazit rodicov svojho partnera/manzela... ale ak nemas ani najmensi dovod, tak len preto, ze ho jeho mama porodila a vychovala a sama si s nim nevedela rady a je rada, ze je teraz v takych rukach ako je,... ze zlyhali aj pri vychove dalsej svojej dcery, ktoru som este nikdy nevidela... lebo stale je niekde mimo, vobec sa nestykaju.... nenapadaju ma ziadne hodnoty, preco by som si ich mala vazit a ctit. Nemam k nim ani negativne pocity, proste ziadne. Cize je to na nule. Cela ta ich rodina je nejaka divna a nikto o tom nechce nahlas hovorit. hm.

anandrea
17. dec 2009

Ahojte prispievateľky, chcem sa vás spýtať s kým trávite štedrý večer? Totižto mm (sme spolu 14 rokov z toho skoro 4 roky svoji a máme 3 ročnú dcéru) chce zasa (4 krát) štedrý večer tráviť spoločne s jeho rodičmi, bratom, starými rodičmi ale moja predstava je, aby sme boli konečne spolu iba mi traja. Keď som mu to povedala, tak mi odpovedal, že či mám niečo proti nim a nevidí dôvod prečo by nemohli prísť.

katica06
17. dec 2009

S mm sme spolu už 5 rokov a toto budú naše 2 vianoce keď budeme len sami, všetci štyria. Pred 2 rokmi sme bývali ešte u mojich rodičov a druhý sviatok vianočný sme boli u svokrovcov. Vlani sme už boli sami, a ani potom som nešla nikam, lebo tesne pred sviatkami som sa vrátila z pôrodnice, ale mm so staršou dcérou boli na druhý deň pozrieť svokrovcov, a moji rodičia nás tiež prišli pozrieť. Tohto roku svokra nebude doma, kvôli prac. povinnostiam, a tak asi svokor príde k nám aby nesedel doma sám.

anandrea, neviem ako ďaleko bývate od svokrovcov? nedalo by sa navrhnút diplomatické riešenie, že by sme ta šli až na druhý sviatok vianočný alebo pre zmenu oni prišli k vám???

anandrea
18. dec 2009

katica06 svokrovci byvaju rovnako ako moji rodicia v tom istom meste ako my. navrhla som mu, ze na prvy alebo druhy vs mozeme ist k nim alebo oni pridu k nam. a bola z toho velka hadka. ☹ ,/takeho rozculeneho som ho este nezazila, vobec ma nevie pochopiť, pritom dobre vie ze v pritomnosti jeho manipulacnej matky sa necitim vobec vo svojej kozi./ vraj chce byt s celou rodinou, tak to bolo v minulosti a preco to menit. ale aj tak si stojim za svojim a povedala som mu, ze ak chce byt radsej s nimi tak ja odchadzam k nasim. dceru som do toho netahala, ale nieviem ako sa mam zachovat ked povie, tak chod ale bez nej. ma predsa rovnake pravo na nu ako ja.

strociatka
18. dec 2009

jejda, znie to sice odo mna divne, ale som rada, ze aj vy mate podobne problemy, aspon viem, ze nie som v tom sama... super, ze sa tu mozme navzajom aspon tatko vykecat. Moji svokrovci (ako som tu uz pisala) ma nikdy neprijali. Nechapem na co ta mam chodit, ked sa tam aj tak nikto so mnou nerozprava. Doteraz som tam chodila len kvoli manzelovi, aby som ho neurazila a som si to tam odtrpela, ale uz mame rodinu a ked ideme k rodicom na navstevu (byvaju obaja velmi daleko teda aj moji aj jeho v jednom meste) tak to vyzera total trapne, ja som s malou u nasich a MM je u svojich rodicov, vobec tam nefungujeme ako rodina a ja uz to takto odmietam.. Ale zasa su raz vianoce a zasa toto budeme riesit. Obavam sa, ze zasa nic nevyriesime, lebo mojmu MM zabudli po porode prestrihnut pupocnu snuru.

katica06
18. dec 2009

Ja tú návštevu asi tento rok zase vynechám 😀
tak či tak, bude tam bordel až po kolená, lebo svokra už 3 týždne nebola doma a svokor sa utápa kvôli dlhom v alkohole 😒 (pri poslednej návšteve rodiny mm som zostala s deti v aute)

ani tú poslednú letnú návštevu mojej svokričky som ešte poriadne nestrávila, ešte mi to tlačí žalúdok...

Boli sme s deťmi na kúpalisku v Číži (inak perfektné miesto) dcérka sa chválila starím rodičom novým plávacím kolesom čo sme jej kúlipi...a čo na to svokra " brrr voda, to je hnus!!!" ☹
až potom sa mm preriekol, že ho matka v detstve nikdy nezobrala na plaváreň či na kúpalisko ani na žiaden výlet 😒

katica06
18. dec 2009

anandrea
ja by som sa nenechala...
a moje deti by k svokrovcom ani isť nechceli 😝

podľa mňa , povedz mužovi , že si už prijala pozvanie od tvojich rodičov v mene všetkých, teda aj v jeho neme, a nepatrí sa to odrieknúť, lebo je férové chodiť na stiedačku - párný rok k svokrovcom a nepárny k tvojim rodičom.

csicsike
19. dec 2009

Ahojte neštasne nevesty,chcem vam zaželať príjemne prežitie vianočnych sviatkov,vela darčekov a do noveho roka iba to naj bez tych naších bosoriek ktoré nam strpčuju život.

bubatinko
19. dec 2009

jaaj tieto vianocne navstevy riesime aj my teraz doma... MM chce ist ku svojim rodicom co je cca 250km daleko ja nechcem ist lebo som mu predtym povedala ze ak pojdeme ku nim tak chcem ist aj ja pred Vianocami k mojej rodine ktora je cca 300km daleko tiez.... tak bolo ze teda to je vela vydavkov ze to bude teda doma ...OK a vcera dosiel ze 27. ideme ku nim lebo ze jeho mama mu chce volaco dat.... no totalne ma to vytocilo som mu povedala ze ja teda urcite nejdem .... ze to nieje vobec fer on vidi svoju rodinu kazde 2 mesiace a ja len raz do roka v lete.... a ze on tam teda vezme aj starsieho syna ... ja s tym nesuhlasim aby tam maly chodil bezomna on tam chce este ponavstevovat kadejake babky tetky a pod.... co sa mi v tomto chripkovom obdobi nezda rozumne lebo maly ma znizenu imunitu... tak a je pred sviatkami ohen na streche... 😒

katica06
20. dec 2009

ešte že ja takéto problémy nemám, moji rodičia bývajú o 9 domov ďalej a mm netúži vydieť svoju matku 😀

janette4
27. dec 2009

ahojte.no čo "nevesty",ako ste strávili Vianoce so svojimi svokrami?

anandrea,neviem,ako ste to nakoniec vyriešili,ale ja by som nešla.ja som za to,že keď ste rodina,mali by ste Štedrý deň tráviť spolu.Ja odkedy sme s manželom v jednej domácnosti,Vianoce trávime sami spolu,aj vtedy,kým sme neboli zobratí.Keďže svokrovci bývajú kúsok od nás a moji rodičia vo vedľajšom meste,každý rok to riešime tak,že po večeri a rozbalení darčekov ideme k svokrovcom zavinšovať k Vianociam a poďakovať za darčeky.na druhý deň ideme k mojim rodičom.tento rok sa ma skúšali moji rodičia prehovoriť,aby sme prišli k nim,ale ja som nechcela,aj keď máme krásny vzťah.Moja rodina je v prvom rade môj manžel a syn a s tými budem sviatky tráviť.

tento rok sme to mali jednoduchšie,keďže so svokrom nekomunikujeme a so svokrou,len keď musíme.svokra doniesla darčeky deň pred štedrým dňom,na druhý deň nám cez telefón zavinšovala a bolo vybavené.

gergi7
28. dec 2009

My sme Stedry den stravili u mojich rodicov. Kedze byvame so svokrovcami pod jednou strechou, tak inac to ani neslo 😀 . Vlani sme vecerali s nimi. No tento rok som na to zaludok nemala. A navyse MM bol v praci.
Spat sme sa vratili az pozde vecer, s malou dusickou, ze budu uz spat. no nespali 😠 , cakali nas 🙄 .
Malu zobrali este k stromceku. No a na zaver dna aby sa ratalo, tak malej svokra zabuchla prsteky do dveri 😠 . A tym padom sa vecer skoncil.

janette4
28. dec 2009

Fúúúúha, chúďa malé,to ju muselo riadne bolieť.

gergi7
28. dec 2009

aj bolelo ☹ . Svagrina utesovala staru , ze sa jej nic nemohlo stat a bla, bla, bla.... Som zvedava, co by urobila, kebyze sa to stane jej dietatu. A samozrejme to nebolo po prvykrat, co jej takto podobne pred nami ublizila.

katica06
28. dec 2009

my sme Stedrý večer strávili na pohotovosti, okrem mňa každý horúčkuje a berie atb 😒

janette4
29. dec 2009

no baby,to ste mali fakt vydarené vianoce ☹

majacska
29. dec 2009

no dnes som mala tiez problem, ale opacny... nevestou...

uz to nebolo prvykrat, ze velmi skaredo rozpravala so synom, aj kricala nanho, a dnes som jej to povedala, ze preco musi na syna stale kricat? na to sa zdvihla, a povedala mi ze jej to jej vec, a bez pozdravenia odisla....syn mi povedal, ze radsej som jej nemala nic hovorit....

janette4
29. dec 2009

majacska, ,možno sa nahneváš,ale tiež si myslím,že si jej nemala hovoriť nič.sú to dvaja dospelý ľudia a toto si musia vyriešiť sami medzi sebou.radšej naznač synovi,že sa ti nepáči,ako sa k nemu správa,nech si správanie k sebe dajú do poriadku,alebo nech si to nechajú na doma.možno majú problémy,o ktorých ty nevieš,nevesta je nervózna a na tvojho syna kričí.
snáď si sa na mňa neurazila. 😉

gergi7
30. dec 2009

majacska, janette ma pravdu. Ak mladi maju medzi sebou problem, mali by ho nechat pred vasimi dverami. To, ze maju problem medzi sebou by ste fakt nemuseli vediet a ani by vas do toho nemali nijak tahat.
Oni sa udobria a ty budes ta najhorsia, lebo pchas do vsetkeho nos

lolah
30. dec 2009

babulky aj ja musim prispiet, lebo mi pukne srdce ☹

Ja mam problem so svokrom. Staci byt v jeho pritomnosti 10 minut a nervy zarucene. Tak ako aj vcera...
Byvame blizko, ale ja uz od isteho casu k nim nechodim a vyhybam sa im, ako sa len da, pre pokoj v rodine.
No ale kedze nam vycitaju, ze k nim nechodime (nevedia preco...), tak som si vcera povedala, ze ako dobra "nevesta" (nie sme zobrati, ale planujeme niekedy v buducnosti) pojdeme na navstevu s malym, aby ho videli a uzili si vnucika. Ako vdaka a vyjadrenie radosti bola 5min. prednaska, preco nie sme na prechadzke, ved je pekne. Na argument, ze vsak maly bol vonku s tatom, kym na mna cakali, asi pol hodinku, tak reakcia a co je to pol hodina a blabla. Povedala som mu na to, ze my môzeme kludne aj odist, zostal ticho a urazil sa.
On sa totizto urazi za vsetko a vzdy ma pravdu len on!!! a my sme blbci, co nam teda dava riadne najavo.
Najhorsie na tom je, ze my sa po ich navsteve vzdy s priatelom pohadame, co mi je strasne luto. Na jednej strane su to jeho rodicia, ale na druhej strane uz nemam nervy na tie blbe reci a komentovanie vsetkeho. Neviem ako to dopadne, ale bojim sa, ze velmi zle...Ze sa neovladnem raz a vybuchnem ☹ Vôbec neviem, co mam robit, ako to vyriesit. 😢

katica06
30. dec 2009

lolah, tak tam proste nechoď, keď aj tak bývate blízko, pošli na návšetvu priateľa so synčekom...
Ja sa tiež vyhýban takýmto stretnutiam, lebo už dosť dlho všetko dusím v sebe, a tiež sa bojím výbuchu... ☹

Našťastie s mm máme rovnaký názor o ich správaní, a mm svojim rodičom pravidelne povie svoje. Svokra sa rozplače ako najlepšia herečka a slúbi aj modré z neba, a pri každej ďalšej návšťeve sa to zopakuje... 😀 😀 😀

a aj keby nedajbože svokra doletela k nám, vždy si nájden niečo dôležité a neodklané... 😝 😝 😝

iinuska
30. dec 2009

jaaaj, baby, aj ja vsetko v sebe dusim. Nie som clovek, ktory sa rad hada, a snazim sa nevyvolavat hadky. Tak to mam za to. Svojho manzela milujem, ale svokru nemozem vystat. Najhorsie na tom je, ze byva u nas, respektive v pristavbe, ale to je ako keby u nas..No a hlavne teraz ako sa nam narodil Adamko..Ja som sa do domu privydala a stale mam pocit, ze ona je ta, co jej vsetko patri. Vseto chce vediet, vsetko komentuje. Nikdy so sa s nou nepohadala, nikdy mi v podstate nic zle nespravila, ale aj tak mi staaaasne vadi....Snazim sa s nou co najmenej komunikovat, vsetko riesi manzel, ale aj tak. Ako taky balvan........ ☹

lolah
30. dec 2009

katica, ano, aj to je riesenie, ze poslem priatela s malym. Lenze oni robia veci, s ktorymi ja nesuhlasim ohladom maleho. napr. svokra ked prisli k nam, tak zapotila, ze zabudla doniest med a ja ze na co med, no a ona, ze pre maleho na cumel, aby bol dobry a to mal maly 2,5 mesiaca. Zo mna v momente vyletelo, ze ziadny med mu netreba a nezelam si, aby ho oni na taketo veci ucili. To je len priklad, preco nechcem, aby tam chodil priatel sam, lebo jemu je to jedno, on nezakroci a svokra v mojej nepritomnosti urcite bude robit podla seba 😒
Mna samozrejme nerespektuju, svokra sa aspon tvari, ze ano, ale svokor ten rovno povie, ze prehaname a samozrejme kritizuje, ci chceme z maleho vychovat citlivku. Pritom sa mu neda vysvetlit, ze veci, ktore boli alebo robili pred 30 rokmi sa zmenili a dnes je proste vsetko ine. Argumentuje tym, ze aj oni vychovali deti a tu su a ja tie reci z duse nenavidim.
Napr. to, ze pouzivame odsavacku soplikov na vysavac, predychava snad doteraz, lebo podla neho nie sme normalni...
No a ked nepojdem k nim ja, oni k nam chodia, co mam robit, odist z bytu? 😖 Proste je to viac nez zleee

tin007
30. dec 2009

'lolah niektora kocka tu uz pisala (tu=modry konik), ze na ludi, ktori musia mat vzdy pravdu jej zabera veta: Hm, zaujimave, porozmyslam nad tym. Skus aj ty, ked budu mat "mudre" reci, tak to povedz a dalej to uz nekomentuj. inak ja mam vcelku dobru svokru, pred svadbou a hlavne pred narodenim maleho tiez vsetko komentovala (v style ona viem najlepsie), ale uz je to o hodne lepsie, hlavne maleho zboznuje (uprimne) a aj ked rozprava, ze jej syn (mm) chodil uz v 8 mesiacoch a maly v roku nie, tak to nie je take vyrypovacne ako predtym ale skor take, ze konstatuje. ale ma samozrejme reci, ze dat malemu opekany zemiak alebo krupicnu kasu (uz davnejsie, ked mal takych 7 mesiacov), na co som povedala, nie a dalej si nevsimala ako zacala rozpravat, ze jej deti uz v 3 mesiacoch... Takze radim, nesnaz sa ani vysvetlovat, nebudu ta chciet pocuvat, pripadne to co povies, uplne prekrutia a aj tak budes nahorsia.

katica06
30. dec 2009

lolah, možno bude chyba aj v tvojom partnerovi keď mu je jedno, čím mu vlastné dieťa napchávajú, nie?!
veď napr. med nemôže dávať asi ro 1r. babätkám...

moja svokra chcela nakrmiť moju 3mes. dcérku haluškami s kysluo kapusou a údenou slaninou 😠 😠 😠

a čo sa týka tých odchodov, ja som aj v najväčšej zime som obliekla deti a šla preč( máme tu patriu mamičiek čo denne kočíkujú spolu)a nevedela som to odrieknuť lebo kamoška nedvýhala mobil 😝
alebo som potrebovala súrne kúpiť plienky, mlieko či tampóny 😉

lolah
30. dec 2009

Tin, ja uz najhorsia som ☹, takze je uplne jedno, ci nieco poviem, alebo urobim. Ale snazim sa nehovorit nic, pokial to fakt nie je nieco, co ma uplne dorazi. Napr. vcera svokra malemu slubila cokoladu zo stromceka, ze pre neho odlozi, tak o tom som si len pomyslela svoje a nekomentovala to, ale reci typu dedo ta zoberie na pivo, tak to mi uz az take smiesne nepride...lebo viem, co bude napriklad v lete, ked s nim pojdu akoze na prechadzku a ta prechadzka bude vyzerat asi tak, ze sup do prveho podniku a maly s nimi...To sa mi teda nepaci, moje dieta nebude vyrastat v krcmach...

Katica, to vies, partnerovi je jedno v tom zmysle, ze on tak vyrastal, cudne mu to nepride a potom on nema ani sajnu, co take male babo smie alebo nie. Nevravim, ze nie je na mojej strane, on uzna, ked mu to vysvetlim, len jednoducho nevie co s tym. Su to jeho rodicia a nechce sa snimi pohadat. Zial s nimi sa normalne porozpravat neda, bez toho, aby sa neurazili...
Ale vidim, ze stara skola funguje aj u vas 😒

lolah
30. dec 2009

Katica a este k tym odchodom. To sa neda, lebo sa dopredu dohodne, kedy môzu prist, takze vecne by som sa vyhovarat nemohla ☹

katica06
30. dec 2009

lolah, buď trošku kreatívna, nejáká zadná bránička sa vždy nájde 🙂

aj ja som zlá,ale už mi to nevadí 🙂, asi preto pečie moja svokrička orechové koláče a posiela mi ich keď už jej roky hovorím, že mám na ne alergiu 😠

a s tou tvojou polovičkou si pohovor, snáď spolu nájdete riešenie, ver mi, bez komunikácie to nejde!