Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

nikolca
5. jún 2012

@sandy84 no toto je už treti krat čo som sa s nou tak riadne povadila,povadila,povedala mi že jej s deckami nikto nepomahal,tak akože ked jej nikto nepomahal tak mam byť na deti aj ja sama?ja mam ešte dvoch surodencov ale nemôžem povedať že naša mama bola na nas sama,mama varila otec s nami chodil von alebo sa s nami učil ked sme chodili do školy,nikto ho k tomu nenutil,bral to ako samozrejmosť ved mam deti je aj mojou povinnosťou sa im venovať a nie nechať všetko na matke,svokre ked som to takto vysvetlila tak na mna skrikla,že čo ma po tvojom tatkovi 😠 😠 ,aj mi drzo povedala že čo robim ja cez tyžden ked jej syn v sobotu vysava 😵 div mi nevyklzlo že sa od rana do večera škrabem po zadku 😵 ,ked som sa s kamaratkou o nej bavila tak mi povedala že keby si ona otvorila hubu na svokru tak je dnes už z nej bezdomovec 😝 😔 to sa mam nechať od nej terorizovať a nakoniec sa psychycky zrutiť? 😕 😨 môj priatel tomuto hovori,ved byvame sami,sami?toto ma daleko od samostatneho byvania,svokra mi dycha na krk 😠 😠 ,aj som rada že som sa s nou povadila,lebo som to všetko v sebe dusila,som to mala už davno takto vyriešiť,teraz mam od nej pokoj a to bola u nas aj cez vianoce,priatel ma postavil pred hotovu vec a povedal mi že aj mama k nam pride na večeru,som myslela že ma utrhne,to akože na čo si ju volal?a on že ja som ju nevolal ona sa pozvala sama 😠 😠

katyl
5. jún 2012

Bože dievčatá, trochu som si prečítala a teda vôbec vám nezávidím, niektoré príbehy a situácie su hrozné. Ja som mala ted dobrú svokru, najlepšiu aká mohla byť, škoda, že už nežije. 😒 Veľmi sme si rozumeli a ona sa mi naozaj do ničoho nestarla, vychádzali sme si v ústrety, vedeli sme sa dohodnúť aj na návštevách, na darčekoch. Strašne rada som ju počúvala, jej príbehy z minulosti, jej zážitky zo života. Dala by som neviemčo, keby som s nou mohla ešte niekedy stráviť 24 hodín, mám pocit, že sme si toho ešte toľko nestihli povedať a zažiť. A keby teraz videla malého ako rastie, ako recituje a ko krásne rozpráva bola by veľmi šťastná. Ja viem že je to asi ťažké, ale skúste sa na svokru pozerať očami vášho dieťatka, že ono babinu ľúbi a má s ňou vzťah, tie horšie vlastnosti si odfiltrujte a nekomentujte. Držím palce 🙂

enya00
5. jún 2012

tak mne vcera zahlasila ze nemam ponozky tak budem mat studene mlieko a maly bude mat ztoho hnacky-vcera bolo trocha chladnejsie a ja som mala len slapky,malemu,ma pol roka hovori ze skareda mama,neda ti jest a to ani neplakal..al.hrala som sa s ich psom a malemu hovori ze zo psom sa hra a s tebou nie 😒 ako nabuduce jej ho asi nedam ani do ruk a bude zasa ze jej ho nechcem dat ci co nemam uz chut tam vobec chodit ☹ a to je len zlomok vsetkeho a najhorsie je ze priatel nanu neda dopustit...jemu a jej muzovi nalozila jest a jej muz jej hovori,ze naloz aj jej tak vravi,ze ved si nalozi a maleho mi zobrala z ruk...ved ako nepotrebujem aby ma obskakovala,ale zarazilo ma to

sunnygirl
5. jún 2012

jajaj, vidím, že neviest je tu dosť so zlými svokrami, tak sa teda pridám 😠 .
...branie s rúk (presnejšie trhanie z rúk), musím ju sledovať čo papá, lebo ju hocičím nakŕmi (napr.: čerstvý kysnutý knedlik), hygiena O bodov, komunikácia. CHCEŠ? ČO? NA, TU MÁŠ, žiadne ďakujem ani prosím, S tým kojením som sa napočúvala (pritom som malú kojila pekne do 13. mesiacov, ja som počúvala svoj materinský inštinkt a oplatilo sa), stále ma poučuje a kontroluje, hrá sa s ňou také hlúpe hry, to všetko zvládam s 🙂 na tvári, ale čo nezvládam je že je u nás každý deň 😠.
Je toho oveľa viac, keď ma napadne napíšem 😎 . Inak mimochodom pedagogička: všade bola, všetko videla, všetko vie najlepšie a tak 😒
Nevýhodu mám tú, že môj muž nič nepovie proti nej 😝 .

aadulik2110
6. jún 2012

ahojte, tak už sme z pôrodnice doma... a príbeh s názvom svokra pokračuje... maličký papá a spinká, len po obede si nejako nevieme spraviť režim. Bývame u svokry spolu s ďalšími 4 dospelými súrodencami môjho manžela. Stále niekto k nám do izby chodí (chápem, že sú zvedaví), ale keď mi malý zaspáva - prihovárajú sa mu a potom mi nechce zaspať... včera som ho uspávala 2 hodiny.... z toho asi 6x zaspal a 6x sa po minútke zobudil a spal mi pol hodinku a potom až do ôsmej plakal ako divý. Som z toho zúfalá a aby toho nebolo málo, tak svokra začína psychologický teror, že ona malého ani nepopestuje, že jej to nedovolím a pod, keď chcem, aby sme si s malinkým vytvorili nejaký vzťah, zvykli na domáce prostredie.... nechcem, aby sa nosil na rukách... len v krajnom prípade - keď veľmi plače, to isté cumlík....včera prišiel manžel z práce domov... ani sme sa nestihli porozprávať - už nám bola v izbe... potom išiel na stavbu a boli sme spolu až večer, čo sme už obaja boli unavení.... vôbec to neprospieva nášmu vzťahu a svokra vôbec nerešpektuje, že už sme rodina, tak ako pred tým nerešpektovala, že už sme manželia. Vzhľadom k tomu, že v dome máme pre nás vyhradenú len jednu miestnosť, tak všetci nám behajú do spálne ako do obchodu - ani neklopú, keď poviem, že mi to vadí, tak sa urazia.... Pre mňa je spálňa intímne miesto, kde nemá čo každý chodiť - aj keď sú to súrodenci. A že popôrodná depresia.... pre mňa skôr stres a nervy.... potom som podráždená, uplakaná, nervózna.... manžel chce na oboch frontoch dobre... dnes som tretí deň z pôrodnice doma a neviem ako tento deň prežijem.

kikushka2386
6. jún 2012

@aadulik2110 ahojky.chcem sa ta opytat nemate moznost sa osamostatnit?ked ma uz clovek rodinu nieje dobre byvat vobec zo svokrovcami.poznam to na vlastnej kozi ale akurat ze byvame este u mojich rodicov.samozrejme snazime sa sa dostat odtialto co najrychlejsie ale ani s uvermi to nejde najlepsie pri 3 detoch.moja mamka este zvykne aj kutrat nam vo veciach.ako chapem ze dom je ich ale nase veci ju nemaju co zaujimat.ja som vzdy ta zla.skus manzelovi jemne naznacit nech sa snou porozprava.mate svoj zivot.ja mam aspon to stastie ze moj tatko je vzdy taky ze sa od vsetkeho distancuje.s malou sa vidaval velmi malo mozno 5 minut za cely tyzden.a teraz mu to oplaca placom lebo ho nepozna 😀 ale to pestovanie na rukach rozhodne zatrhni.maly si zvykne na ruky a len ty na to doplatis.asi cim skor odtial odist lebo maly vyrastie a este aj do vychovy sa ti bude starat.

aadulik2110
6. jún 2012

@kikushka2386 ahoj, tak ja som manželovi hovorila.... čo ma trápi.... ale on je diplomat a nechce rozbroje.... tým pádom.... som vyšla z toho, že ja som tá tvrdohlavá.... a ja tá zlá.... ja som bola včera aj za svokrou - porozprávať sa....keď ona si stále hovorí, že chce to najlepšie... aj ona sa chce potešiť... vôbec nerešpektuje... čo sa týka toho osamostatnenia, tak staviame dom.... jediná svetlá vidina je, že v priebehu dvoch mesiacov by sme sa mali sťahovať.... ale budú to ešte veľmi dlhé 2 mesiace... keď som bola tehotná tak som "utekala" na stavbu, aby som s nimi doma nemusela byť....

kikushka2386
6. jún 2012

@aadulik2110 aspon ze to.u nas to vyzera ze do 3 rokov by sme mohli byt vo svojom (pokial vyhrame tak aj skor 😀 )i ked maly ma len tyzden ale ked bude teplejsie mozes snim na chvilu von.alebo pokial mate vo vasom donceku aspon jednu postel myslim ze by si mohla byt aj tam cez den.a mala by si pokoj.vseobecne rodicia su vzdy (podla nich) mudrejsi ako ich deti a vedia uplne vsetko.mamka mi vela razy daco splieta ako na deti a tak.pri 3 detoch sama viem co je dobre.uz niekedy to ide uchom von aj ked vecsinou som taka ze sa na mna vsetko lepi a vsetko si beriem k srdcu.

nikolca
6. jún 2012

@aadulik2110 no nemaš to lahke,ja som si tiež prešla svojim,tiež ked som prišla z pôrodnice,neustale k nam ktosi chhodil,absolutne nerešpektovali sukromie 😠 😠 ked som čosi povedala,tak boli všecia urazeny,no komu by to nevadilo?svokra aj ked k nam prišla naznačila som jej že už pôjdem dať malu spať ani ju nenapadlo sa dvihnuť odkračať dole/byva pod nami/,frflala že prečo malu nedavam cez den do perinky,ked som jej povedala načo ju budem v takom horku baliť dotedy do mna drankala až ma to naštvalo ked som bola v poradni tak som sa doktorky pytala či sa taky drobci musia baliť do perinky a doktorka mi povedala že nie 😵 ,tak jej to môj priatel takto vysvetlil a bol pokoj 😠 😠 ,mala nam hrozne plakavala v noci a si predstav že k nam dofračala kolkorazy v nočnej košeli do spalne aj o pol noci,už ked som počula vrzganie schodou,tak som povedala no toto snad nie,priatel pogulal očami ked videl že sa ruti ako tank,ona je typ svokry ked ju vyraziš dvermi vrati sa ti oknom 😠 😀 😀 ,naša mala bude mať už tri roky,ked niekde ideme stara sa kam ideme,dokonca mi zistila kedy bude zapis do školky,miesto čas,vtedy ma totalne vytočila začala mi diktovať kedy tam mam s malou isť som jej povedala že ked to ma tak dobre zistene,že tam môže isť miesto mna 😀 😀 ,tri dni chodila okolo mna ako zduty kôn,ešte ked som sem prišla byvať pytala sa ma či maju naši zahradku povedala som jej že nie 😵 a ona mi povedala že tak budeš chodiť k nam na rolu robiť 😠 ,idem s malou von a ona ked nas zbada začne malu lanariť aby s nou šla jahody trhať len aby nešla so mnou,dokonca nam aj krst vybavila za našim chrbtom,som bola vtedy napalena,o všetkom vie,čo kde sme kade chodime 😠 ta ma tušim skrytu kameru v zastere,malej dava u nich jesť samozrejme že mne potom už jesť nechce,nejako mala bola u nej minuly tyžden,nooo a šikovna čiperna babka ju okupala a otvorila dvere a mne len zakričala aby som jej poslala pyžamo dole 😠 ,neustale počuvam že by som mama malu isť ostrihať,že ma vlasky ako paperko aby jej spevneli,už som u kaderničky bola žial zo strihania nebolo nič,mala robila cirkus,by ju tam nikto neudržal, 😒 ,aj kolkorazy ked bola na dvore,prišla pre malu,videla že je pekne oblečena,povedla som jej že ideme do mesta,tak mi povedala že aby som šla sama a malu nechala doma 😠 to už ako čo ma byť? 😠 😠

nikuska265
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikuska265
6. jún 2012

@aadulik2110 tiež ti nezávidim tvoju situáciu,ale snáď tie 2 mesiace ubehnú čo najrýchlejšie,je to fakt ťažké bývať v dome ešte s niekým. budem držať palce aby ste to vydržali. ja si tiež vytrpím s tou manželovou matkou - ale už som razantne zakročila!!!

nikuska265
6. jún 2012

@sunnygirl takých je tu naozaj neúrekom, to hrozné. a najhoršie,že s nimi sa fakt nedá normálne porozprávať,že toto a toto sa mi nepáči.....

aadulik2110
6. jún 2012

@nikolca maličký má len týždeň,, ale to čo opisuješ presne sedí aj na moju svokru...

aadulik2110
6. jún 2012

@nikuska265 no a mne sa to ešte násobí.... svokra + 2 švagrinky.... problém ten istý.... so švagrami nemám problém

aadulik2110
6. jún 2012

@nikuska265 a to včera malý plakal.... keď už toho bolo veľa, tak som malého zobrala na ruky a utíšila som ho.... švagriná bola v izbe... a na to svokra povedala, že prečo ho nosím ja a prečo ho nemá švagriná v náručí

yokralovnayo
6. jún 2012

@enya00 to čo píšeš s tým jedlom, presne ako u nás... naposledy- tento víkend mi naložila 😀 ale inokedy maložila chlapom a sebe... oni jedli - sedeli sme pri tom islom stole a ako ja pozerám a nemám nikde tanier.... a ona mi zahlási asi po 5 minutách - chod si naložit, ja neviem kolko chceš 😝 hlavne že ked je u nás ona na návšteve, ja navarím - urobím krásne taniere, vyzdobím to.. len nech sa maju všetci dobre... skačem im okolo rití .. 😠 a teraz jak sme boli u ne cez víkend, mi zahlásila s jej mužom že cez lto k nám chcú prist na niekolko dní!!! 😠 😠 žiadna otázka.. len oznámenie!! 😕 už teraz si chystám výhovorky 😀

nikuska265
6. jún 2012

@aadulik2110 vďaka bohu,že ju nemám na krku každý deň,lebo to by som nezvládla. vidím,že so svokrami naozaj existuje milion situácii..... aaaach jaaaj. už sa čo najrýchlejšie odsťahovať,že?

xlucia
6. jún 2012

@nikuska265 ty nie si normalna. ked odides, dieta mas brat so sebou!!!!!!! taku malu nechas nech si robia co s nou chcu??? v zivote by som dieta nenechala samotne a este s takymi ludmi. fuuuuuj. ked ju v tvoje pritomnosti bude bozkavat na usta a na nakazi ju nejakym bordelom, to si nechas?
a este ma zaujima ze kojis? alebo podla toho co mas v pase o tej mrkve to uz akoze malu v trohch mesiacoch prikrmujes?

tetapetra
6. jún 2012

@aadulik2110 strielaj lebo sa zblaznis 😖 . Maly bude nervozny a tebe to tiez neprida.

nikuska265
6. jún 2012

@xlucia tak po 1. nie je sama,je s manželom,ktorému dôverujem a nenechá aby ju ocmukávala, on má o nej rovnaký názor ako ja! len ja ju nemôžem vystáť.
po 2. nejdem na mars,ale vedľa napr. ku kamoške
po 3. nemohla som ju kojiť
po 4. prikrmovať začneme od 4.mesiaca, zatiaľ dostala 2-3 lyžičky mrkvičkovej šťavičky na odporúčanie dr.
po 5. nechápem na čo sa návažaš a urážaš!!!!!!!!

xlucia
6. jún 2012

@aadulik2110 zaves si na dvere tabulku, ze uspavam nerusit, neklopat. alebo kojim.... a ked budu urazeni, aspon na teba nebudu hovorit. drz si svoje, ono sa to usali ked nepovolis

xlucia
6. jún 2012

@nikuska265 lebo odist ze sa ti nepaci svokra, a nechas tam trojmesacne dieta uplne dobrovolne nie je normalne. absolunte nie.toje nezodpovednost. a mrkvu nema dieta co mat , kym nema hnacky, duplom ked ma umele mlieko. prosim ta kolko ma tvoja pediatricka rokov???? nie vsetko co povie plati. moj mal podla nasej od siesteho tt dostavat odstaveny pomaranc!!!! tak som ju zmenila. taka blbost.

mimkaa2607
6. jún 2012

tak a u nas su dnes dva roky čo nas vyhodila svokra ... to nejak uteka ... kto vie či aj ona na to mysli, že su tomu dva roky ... a nič sa u nas nezmenilo ... lady sa netopia ... stale to iste....

nikuska265
6. jún 2012

@xlucia vieš čo,staraj sa o seba a nechaj druhých tak!!!! vidím,že budeš rovnaká ako tie svokry o ktorých sa tu píše, do všetkého strkať nos, to ti ide!!!! ale však to je každého vec. o moje dieťa je postarané veľmi dobre!!!! ale na čo vešať veci na nos takej ako ty. ja sa nezaujímam o to aká si matka,ale o tom som si už názor spravila. ja som nenapísala kvôli hádkam,ale "milujem" také ako ty. 😀

xlucia
6. jún 2012

@nikuska265 ved iste. je super pocit ze mi svokra niekde vlaci trojmesacne a ty kecas s kamoskou. ja som si so svojou svokrou spravila poriadok. a som rada ze ma milujes, iba to mi chybalo. hlavne ze si utocna tu, ale svokru si uzemnit nevies. radsej utecies. tiez som si spravila o tebe nazor

nikuska265
6. jún 2012

s niektorými ľuďmi to nemá cenu!! ľutujem také. ale však čo,aj také musia byť 😀

lilitela
6. jún 2012

@enya00 Nechapem, ako moze tvoj muz dopustit, aby svokra robila taky rozdiel, ze im nalozi a obskakuje ich a tebe nie. Moj muz volakedy nedal na svoju rodinu dopustit, no zmenili sa okolnosti a on zmenil nazor a uz nema tak vysoku mienku o svojej rodine. Ostava ti dufat, ze sa tiez prihodi nieco, co mu otvori oci.
@aadulik2110 Nemozes sa v izbe zamknut? Nic ine ma nenapada... Mas to strasne tazke. To su tie, co si myslia, ze robia len to najlepsie a ako sa vobec na nich moze niekto hnevat...
@xlucia Musim sa zastat @nikuska265. tiez som uz mala stav, ze som si povedala, ze radsej odidem na polhodku z domu a muz nech si to ukociruje (niekedy to ide lahsie ako za pritomnosti matky dietata), tiez mu doverujem, plne zdiela moje nazory, akurat muzi su odolnejsi na kecy a poucovanie zo strany svokier a babiek. Ja sa vytacam.

No baby mate to tazke. Ja mam tiez obcas nejake intemezzo s rodinou na oboch stranach, ale v zasade ide asi o prevadzkove veci. Toto by som nezvladla. Volakedy som to mala horsie, najmä manzelova strana skusala na mna vselico a boli ku mne drzi, on sa ma vtedy nezastal, bolo to hrozne. Casom to preslo, bud sa zmierili, ze sme stale spolu, uz to bude 15 rokov, alebo ich to proste prestalo bavit. A manzel vyrazne zmenil postoj, zrejme to bude to najdolezitejsie.

nikuska265
6. jún 2012

@lilitela ďakujem, presne o to ide, manželovi dôverujem na 100%,však je to otec,ktorý miluje svoju dcéru nadovšetko a máme rovnaké názory a viem,že nič nedopustí. a nevidím dôvod,prečo by nemohol zostať na pol hodky s vlastnou dcérou.

maznacik007
6. jún 2012

toto je tema o svokrach tak nevidim dovod aby tu niekto riesil ci uz jeho dieta na odporucanie lekara je mrkvu alebo ze ho svokra postrazi....
treba sa ist realizovat so svojimi nazormi do inych tem... a podpichovat a otravovat tam

@mimkaa2607 no my mame take vyrocie ale uz 5 rokov.... a sme spokojny.... ano cloveka to stve... ale nepomoze si... ja som sa 4 roky snazila ale oproti dusevne choremu cloveku, ktory sa nelieci sme nemali sancu nam pomohlo to ked sme na nich zacali mysliet pozitivne a modlit sa za nich... obcas.. mne osobne to pomohlo sa s tym vyrovnat a nezivit v sebe negativne emocie... ktore ma v konecnom dosledku nicili...

maznacik007
6. jún 2012

@nikuska265 neries preco by otec nemohol ostat s dietatom ... a kludne aj na dlhsie a najma ak sa dieta nekoji... to ze si matkou neznamena ze prestanes zit ani tomu dietatu neprospieva mama ktora nema obcas zmenu 😉