Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tomaslavka3
21. sep 2007

lefika-asi to budem robit,ze o nicom neviem,ked mi to nikto nepovedal do oci.A ked tu mam este jednu radu.Budem sa snazit usmievat sa 😀 😀 😀,cez zuby.

dadulka19
21. sep 2007

tomaslavka,všetko najlepšie k prvému rôčiku Tvojim trom S S S 🙂 🙂 🙂

maryloou77
21. sep 2007

Kto moze nech mi pomoze, nech ja tu moju nasledujucich 7dni nestretnem 😀 😀 😀
idem zajtra domov a tak ma od nej bude delit len asi kilometer a to ma tesi ze ona a jej okolie o tom nevie, cize kym to ona zisti ja budem davno za horami a dolinami 😎
ale viete ako to je : čert nikdy nespi 🤐

tomaslavka3
22. sep 2007

Baby moje ta moja svokra nevinsovala nasim trojcatkam.Cakala som vcera aj dnes cely den.To znamena,ze mala len zavolat,lebo je stara a neprejde k nam.co mam robit?Ako sa zachovat,ked ja si dost potrpim na vinsovnie.? 😀

maca793
22. sep 2007

toje nič, tá moja ex si dokonca na mňa položila ruku!!!!!!!!!!!!!!
a ja som jej na oplátku dala o sebe vedieť. tiež zo začiatku, budem ti pomáhať, budem bývať len v jednej izbe, celý byt bude váš...
blablabla..........
ja som bola v tej jednej izbe s deťmi, pomáhala som si sama.... aj si varila.
ale našťastie je to preč a keby som mala o tom viac hovoriť, tak by z toho bola kniha.

sampo
22. sep 2007

boze... svokry... 😖 ja mam svoju len par mesiacov, ale tiez som si uz parkrat porevala, ze nevladzem uz prepocut niektore narazky a tak... Je sice dobra, ale to "dobro" nam chce nanutit a ked nechceme, tak je dotknuta, ze ako si vobec mozeme mysliet, ze nam chce zle... Navyse byvame v jednom dome. A asi nikdy sa nevyhnem porovnavaniu (priamemu ci nepriamemu) s jej vlastnou dcerou 😒

mirka414
22. sep 2007

maca793 nechcem nic zle na teba no casto v temach nadavas ci uz na ex alebo na svokru 😖 uz som si to viac x vsimla...to len tak okrajovo od temy.kniha by mala asi trosku byt o prisposobovani sa.

maca793
22. sep 2007

mirka44
to jetak, niekto nevychádza so svokrou dobre a tak na ňu iné slová ani nemá, ja na ňu nemám ani jedno dobré slovo. zo života mi robila len peklo, nikde ma nechcela púšťať ani do mesta alebo ku našim. provlatňovala si ma, chcela aby som jej nahradila dcéru, ktorá jej odišla do bosny bývať aj s vnučkou. chcela si ma prerobiť. ani si nevieš predtaviť, koľko som sa vyplakala pre ňu. ex si ju samozrejme zastával a na mňa tiež hádzal špinu, nevážil si ma len ma vyciciaval z peňazí.
nie všetky svokry musia byť také, ako som mala ja. viem, sú aj svokry na nezaplatenie, takú by som rada mala aj ja.
a to prispôsobovanie, ja som sa prispôsobovala aj keď svojim tempom, ale zjavne jej to vadilo.

lefika
24. sep 2007

maca793, ako dloho si take nieco vydrzala? ja si neviem predtsvait, ze by ma svokra nechcela pustat von!!! ja som to teda az take zle nemala a aj tak som mala pocit, ze sa zblaznim.
s tym prisposobovanim sa, ja som sa tiez zo zaciatku prisposobovala, kym mi nedoslo, ze vzdy ked prejavim dobru volu v niecom, tak oni chcu stale viac a viac. zo mna zas chceli mat dceru, ktoru nikdy nemali a ocividne im vadilo, ze im kvoli tomu nepadam k noham. po nejakej dobe mi konecne docvaklo, ze ja, moj manzel a moja dcerka tvorime rodinu, ktoru oni nemaju pravo rozvracat alebo prerabat na svoj obraz a ozvala som sa...no a nasledovalo vyhodenie z domu. keby som vedela, ze saich tak lahko zbavim, urobila som to o par rokov skor.

inak ako, baby? svokry cez vikend posluchali. alebo sa este spamatavate a nemali ste kedy napisat?

jancia
24. sep 2007

mirka414: nechcem sa tu nikoho zastavat ani vraviet kto je lepsi alebo horsi ale maca793 asi vie preco to pise... to co tu piseme do fora su len utrzky z nasho zivota ale to vsetko okolo toho pozname len my same... takze ak niekto nevie co bolo predtym, za tym, vedla toho... tak asi nema pravo nikoho sudit...
Z toho co maca pisala mam pocit ze pricinou jej manzelskeho krachu bola prave svokra a to si myslim ze je dostatocny dovod nemat ju v laske 😖
baby nezavidim vam... prajem vam aby sa vase svokry polepsili alebo aby ste sa aspon navzajom "nepobili"... ale urcite - aj ked s laskou vychovali vasich manzelikov - nestoja za to, aby vam rozbili manzelstvo... drzte sa! 😵

roasha
24. sep 2007

tomaslavka3,tak to ta obdivujem,ja by som jej to asi inak vysvetlila. 😠 no a pozute veci? 😝 mozno sa to robilo pocas jej mladosti,ked este nevedeli co je mixer,ale ja som malej nemixovala,ona chcela potlacene vidlickou.zut som videla uz len v prirodopis.filme,to robia uz len domorodci/aj to len preto,lebo nemaju elektrinu,nemozu zapnut mixer./ 😉 🙂

svetluska.p
24. sep 2007

caute babule. predzuvat potravu, olizovat dudle - to je vrchol humusu. nech si cistime zuby akokolvek, kazdy z nas tam ma svoju zmes bakterii, ktore inym mozu skodit. nehovoriac o zubnych kazoch, kt. su skodlive. pripadne o takych veciach ako chronicke zapaly hrdla, streptokoky a podobne.....

choupinette
25. sep 2007

Ahojte dievcata, som tu nova, ale vasa tema ma tak zaujala, za som mi nedalo sa pridat ku komentarom na ten omyl prirody zvany "svokra". Len tak strucne, byvam v zahranici, moj priatel je odtial a ma pracu ktora vyzaduje jeho viacmesacnu nepritomnost. Takze ked sme sa rozhodli byvat spolu, mali sme genialnu myslienku kupit byt na rovnakom poschodi ako svokrovci. Hned po tom som otehotnela, velmi sme sa s priatelom tesili (babo prislo skor ako sa nam podarilo zosobasit...)a odvtedy sa vztahy so svokrovcami zhorsuju. Najprv to boli neprestajne navstevy, kazda zamienka je dobra, nie? Az to vyvrcholilo toto leto, po mesacnom pobyte u nich na dome, maju ho pri mori. Poviete si, ake stastie? HOROR. Ked sme sa odtial vratili, zistila som, ze cakam druhe babo. Bolo to neplanovane, ale povedali sme si, ze to zvladame. A ked sme oznamili telefonom stastnu novinu svokrovcom, boli zdeseni, svokor dostaval porazku, svokra omdlievala. Dozvedela som sa, ze som manipulatorka, leniva slovacka, co bude len deti rodit a na to aby ich uzivila, preda ten ich uzasny dom pri mori...a ze mam ist na potrat. A po dvojhodinovom rozhovore s nimi sa k ich nazoru priklonil aj moj priatel. Co vam budem hovorit, na ten potrat som nakoniec isla, je mi to velmi luto, dodnes to neviem prekusnut, ale nechcela som sa ocitnut sama v cudzej krajine s dvomi malickymi detmi (starsia ma 16 mesiacov). A so svokrou na krku. Neviem, ako to mam cele zvladnut, myslim, ze mojho muza uz ani nemam rada, za to, ze ma nutil k tomu potratu...na druhej strane, ak mu to nedokazem odpustit, tak nasa dcerka strati otca, ja som sa zbavila mojho babatka upne zbytocne...uf, tak som sa vyrozpravala. Co mam robit, poradte mi, neviem sa ani pozdravit tym dvom starym a ak sa mi to nepodari, tak to dorazi nas vztah s priatelom aj tak uz je teraz nahnuty. Nemate nejaky navod ako drzat svokry v odstupe? Dakujem vopred za kazdy vas nazor.

lefika
25. sep 2007

choupinette, k tomu nemam slov ☹ 😢 😢
ty nie si manipulatorka, manipulatorka je tvoja svokra, a to najtvrdsieho razenia.
aky je momentalny postoj tvojho priatela? na tvojom mieste by som porozmyslala nad tym, ci ma zmysel vztah s clovekom, ktory sa riadi nazormi svojej matky a neberie vazne svoju zenu, dokonca ju dozenie k potratu!
to, ze sa tym dvom nevies pozdravit, je normalne, ja by som sa tiez nevedela. podla mna mas dve moznosti: bud tvoj priatel pochopi, co sa stalo a postavi sa na tvoju stranu, alebo sa na to radsej vykasli. mas sa ku komu vratit na SVK? totizto ak o sa bude spravat nadalej tak ako doteraz, co bude dalsie? ako sa ty vyrovnas s potratom, ked budes mat tych ludi denne na ociach? ako bude take ovzdusie znasat tvoja dcerka?
a vobec, preco by si sa ty mala o nieco snazit? oni ti ublizili, a to velmi 😖 to nikto z nich troch nema vycitky svedomia? ja taketo nieco sposobit, tak sa na seba nemozem pozriet do zrkadla.
sorry, ak som to napisala moc tvrdo, ale ti tvoji svokrovci ma totalne vytocili 😠

bubca
25. sep 2007

lefika:naprosto s tebou súhlasím,na takýchto ľudí nemám slov 😠

nestastna_nevesta
autor
25. sep 2007

ahojte...tak po partyzdnovom odluceni a ziadnych navstevach u svokry - ani ona neprisla sa vcera prisla porozpravat. Ja osm odmietla, ze my sme sa uz o tomto probleme rozpravali a k nicomu to neviedlo...ale napokon svokra aj tak zacala:
- ze ona chce aby som ju brala ako mamu a nie ako svokru, ze ona by za mna aj zivot dala a ja nie
- ze ona by chcela aby som prisla kazdy den aspon na 10 minut, co som hned odmietla s tym, ze ked sme vonku s malym, kludne sa moze pridat k nam a uvidi ho aj viac ako na 10 minut. S tym mala zase problem, ze ona ma robotu a bla bla bla 😠
- ze ona vidi ako k susedom chodi dcera ku mame aj 5x za den a k inym susedom deti s vnucatami kazdu nedelu na obed - na to som jej povedala, ze ona si z kazdej rodiny vyberie co sa jej paci a vsetko by chcela mat u seba a ze ja kludne kazdu nedelu naklusem, ale ine dni by som mala rada pokoj. ale to sa neda, mat vsetko co vidi u inych a ze si vyraba problemy, ze je zdrava, ma zdrave deti, vnuca, tak by sa mala tesit z toho co ma a nie si vymyslat ako by si ona predstavovala zivot. Ze ja by som tiez chcela aby mi chlap nosil kazdy den kvety, aby som isla so svokrou na nakupy tak ako s mamou - ale nenosi, nechodim, ale to neznamena, ze ti ludia su zli a nemaju ma radi.
Tak som ju poprosila, aby nic nevidela v otm ked sa u nej nezastavim, nerobim tym nikomu zle, ale mame svoj zivot a basta. Chodim popod jej okna aj 10x za den a nemozem sa predsa vzdy zastavit 😀
potom som jej nasackovala maleho do kocika, a vyvencila ho na pol hodku 😀
Tazke debata bola v pohode, neustupila som, tvarim sa ze je vsetko OK, ale uz jej neverim 😠

lefika
25. sep 2007

nevesta, gratulujem. ja by som jej takto asi povedat nedokazala a vypenila by som. najblizsie dni ukazu, ako to pochopila ona. este ma napadlo, keby si mala aj nadalej taketo problemy, sadnite si spolu a normalne natvrdo sa dohodnite na tyzdennom harmonograme, ktory bude vyhovovat obom, lebo malo a vela su dost vagne pojmy. napr. nedelny obed a 2krat cez tyzden na 1/2 hodinu...
a to ze by chcela aby si ju brala ako mamu, to mi aj ta moja otrieskavala o hlavu, kym som jej nevpalila, ze ale ved ona sa ku mne nesprava ako ku dcere, a ked nieco chce, nech zacne od seba 😝 a bol klud

choupinette
25. sep 2007

Dakujem lefika a bubca, ze ste mi povedali vas nazor. Na Slovensko sa nemam kde vratit, mam len otca a on mi dal najavo, ze si mam poradit sama a zniest sa so svokrovcami, kedze financne som zavisla od muza. Ze kto chce kam...Hovorim "muza" pre jednoduchost, zosobaseni nie sme.
Tento odisiel pracovat na niekolko mesiacov, kontaktujeme sa len cez internet a svokrovci mi vcera vecer zavolali, ze sa dozvedeli, cez ich syna, ze idem pracovat a ze ci nechcem, aby mi strazili malu zatial. Az som sa roztriasla od hnevu. Oni, akoby sa nechumelilo, si myslia, ze im dam v pohode malu. Su to taki pokrytci, medove usmevy do tvare a za chrbtom uz len ohovaraju. Samozrejme, ze mam pre nu jaslicky. Aj som im to velmi jasne dala najavo vcera, ze ich pomoc vonkoncom uz teraz nepotrebujem.
Muz mi hovori, ze je na mojej strane, ale je natolko pod vplyvom jeho rodicov, to vies, jediny syn, ze si ani neuvedomuje, ze je divne zit na jednom poschodi so svokrovcami a este s nimi ist na mesiac na dovolenku. Mimochodom, slubil mi, ze tam ostaneme par dni, taky tyzden a bol z toho mesiac. Pomaly sa od nich odputava, a myslim si ze podlahol panike pri tom druhom tehotenstve. Hovorim si, ze ti chlapi to tak neprecituju...Nie pre nic si nasiel robotu na druhom konci sveta od rodicov. Teraz sme sa dohodli, ze sa prestahujeme, ide hladat ine byvanie po navrate v novembri. Sama v sebe som si povedala, ze ak to boli len prazdne slova, odchadzam sama aj s malou. Ale sa tak bojim, ze to sama financne nezvladnem, ze si hovorim, ze pre malu vydrzim kedy stari umru, nech ju neochudobnim o dedicstvo. Ale to sa lahko hovori, taketo rozumove riesenie, ked s nami lomcuju emocie. Este si hovorim, ze ked sa s nim rozidem, tak akoby som nechala "vyhrat" tu svokru. Tak zatinam zuby. Ale aj tak. Hladam mu ospravedlnenia a vlastne aj sebe na to, ze som este s nim. V kazdom pripade mam to babo na svedomi hlavne ja, bola som prilis slaba aby som si povedala, ze tak teda si ho necham. A teraz to lutujem.

lefika
25. sep 2007

choupinette, neobvinuj sa. ja velmi dobre viem, co to je psychicky natlak svokrovcov a manzela, vtedy clovek normalne neuvazuje 😒 tiez ked sa na to s odstupom pozeram, nechapem, preco som sa im nepostavila, ale po bitke je kazdy general 😠
na tvojom mieste by som skusila vydrzat do toho novembra, ze co sa bude diat. nemozes to hladanie ineho byvania nejak urychlit a pozriet nieco sama?
inak ja som to mala podobne: manzel jedinacik a strasne dlho trvalo, kym si konecne uvedomil, ze to co povie jeho"mamicka", nie je svate. takze mozno je to aj u teba na dobrej ceste 🙂
a neboj sa, na svokrovcov kasli, nebav sa s nimi vobec, ak nechces. po tom, co ti urobili, je to uplne normalne. ja som tiez tak niekolko mesiacov existovala: vyhybala som sa im, ako sadalo, nebavili sme sa, bolo to sice strasne, ale dalo sa to vydrzat vdaka tomu, ze som vedela, ze to uz nebude trvat dlho.
v praci asi aj prides na ine myslienky a trochu sa uvolnis. najlepsim receptom na svokru je nadhlad: dat jej najavo, ze si z nej nic nerobis a ze ta nedokaze nicim rozhadzat. je to neskutocne slastny pocit, vidiet, ako ona cela cervena od hnevu ide vybuchnut a ty citis vnutorny pokoj a len sa na nu usmievas. viem, chce to prave ten odstup, taketo nieco dokazat, a to nie je lahke. ja som po tom, co nas vyhodili z domu, si vtlkla do hlavy, ze ONI uz pre mna neznamenaju VOBEC NIC, a postupne to zafungovalo. teraz nech robia, co robia, nepohnu so mnou ani s manzelom: nepomaha vydieranie, manipulacie, nic...a to je najvacsia vyhra. ked sa ti podari udrzat si vztah a svokra moze aj puknut od jedu 😎

bubca
25. sep 2007

choupinette:seba neobviňuj,aj ja som mala takýto problém,ale ako som tu už písala,pred tromi rokmi som povedala dosť a od tej doby sa nestýkame...ja som sa osem rokov snažila,aby vzťahy boli na normálnej úrovni,ale z ich strany sa mi dostávalo len "pľuvancov" v podobe ohovárania a klamania a všetko vyvrcholilo narodením Davidka...systematicky začali Dominke nahovárať,že už ju nemáme radi,že ju zanedbávame a podobné žvásty...dopadlo to tak,že začala Davidka nenávidieť a ubližovala mu...tak som si jeden večer,keď k nám prišli sadla a narovinu som im povedala,čo si myslím o tom ich ohováraní,a o ich tvrdeniach Dominke, chcela som si veci narovinu vyjasniť a dať to nejako do poriadku,ale jediné,čoho sa mi z ich strany dostalo bolo,že na mňa obaja začali jačať a svokor mi oznámil "že môžem byť rada,že ma vôbec pozdraví,pretože on so mnou nič nemá,neznáša ma a nemá mi čo povedať"...tak som povedala,že v tom prípade ja nemám čo povedať im,po hlave si skákať nenechám a nebudem sa s nimi stýkať...aby si rozumela,oni napríklad Davidka od narodenia neznášajú...zrejme po jeho narodení pochopili,že manželstvo ich syna so mnou je definitívne a to ich naštvalo...manželovi som povedala,že samozrejme budem jeho styk s rodičmi akceptovať,ale že si neprajem,aby sa stýkali s deťmi,...ale vzhľadom na to,že mu cudzí ľudia hlásili,čo o mne jeho rodičia rozprávajú kade chodia,rozhodol sa,že sa s nimi nebude stýkať ani on a tak máme konečne pokoj 🙂 tak ti držím palce,aby si mala pokoj čo najskôr aj ty a aby sa všetko vyriešilo k tvojej spokojnosti 🙂

lienocka235
25. sep 2007

chiupinette...

mozno sa ti moje slova nebudu pacit ale ver mi ze po tom co som si prezila so svokrou.. inak napisat nemozem...

tvoja situacia je tazka a zaroven lahka na riesenie.. ak dovolis napisem ti svoj nazor na riesenie tvojej situacie..
chod do roboty malu daj do jasli.. a snaz sa co najviac vypracovat zalozit si mimo ucet a odkladaj si peniaze... ked uz budes mat v rukach urcitu istotu tak daj partnerovi na vyber.. bud sa uplne odputa od rodicov a vy sa prestahujete co najdelej od nich alebo odchadzas.. aj s malou a odid..
ja si neviem predstavit ze by som odpustila muzovi ktory ma nutil ist na UPT kvoli jeho mamicke.. /svokra ma tam tiez posielala../ v tvojom srdci vzdy ostane vycitka kvoli tomu co si spravila.. a pochybujem ze sa to co ti spravili /a aj tvoj partner/ da odpustit a zabudnut...
a hlavne uvedom si ze nervy a stres ktory zazivaz so svokrou ti nestoji za tie prachy.. co by mala zdedila.. ona potrebuje zdravu usmievavu mamu a stres a psychika stojia za vela hnusnymi chorobami..
zachran sa kym jej cas... aj svoju dcerku..
tu nepomoze nadhlad.. a udrziavat si vztah.. v ktorom bude podvedome vycitka voci partnerovi za to ze ta donutil zabit vase dieta.. to uz si musis zvazit ty ci chces ten vztah..

lienocka235
25. sep 2007

ja som si prezila svoje peklo so svokrou.. popisem len tak v skratke..
na svadbe svokra podala ruku mojmu muzovi a povedala tak hlasno aby som aj ja pocula ze robi najvacsiu chybu svojho zivota..ked si ma berie..
ked sa dozvedela ze som tehotna tak nam zavolala ze nech idem na geneticke testy ci neporodim idiota../choroby v rodine nemame/
odignorovala vsetky vianoce narodeniny a ine sviatky malej..
zo zaciatku volavala muzovi a ked som dvihla ja tak polozila telefon..
ozvala sa ked chcela prachy uz pred svadbou ich plno povytahovala od muza vratit sa nechysta a pritom kupovali novu elektroniku kazdy rok auta.. atak svokrovci..
chcela sa k nam nastahovat.. aby sme sa o nu starali /ma 52/ a vsetko jej platili.. lebo ze uz jej nevyhovuje jej muz..
malu absolutne ignoruje v zivote ju nechytila na ruky napohladkala..
a co narozpravala na mna a na svojho syna - mojho muza.. no to by vam rozum stal.. vela vela zloby vyvolavala nasim a rozpravala blbosti aj u nas v meste.. proste clovek by neuveril..a vela inych zly veci porobila.. az mi je smutno.. ked na to spominam..
momentalne sa absolutne nestretavame ani muz ani mala s nimi.. a to ziju v tom istom meste.. a som spokojna.. muz z tych stresov ochorel.. musel byt aj v nemocnici.. no des..

maruschka
25. sep 2007

jááj no tak to je fakt milá svokra lienočka.Ozajstný zlatý kliniec tejto stránky.No teda máš čo robiť,aby si sa z nej nezbláznila,že?A nech sa nasťahuje do nejakého penziónu,tam bude mať full servis a nemusí nikomu ničiť život.A to,že sa nestretávate je asi to najlepšie,čo ste mohli urobiť.Takže želám pevné nervy

mareli
26. sep 2007

choupinette:
mila moja, moj nazor bude asi tvrdsi, ale podla mna, na zciatku si urobila chybu aj ty. neviem kolko si spolu s tvojim priatelom, ale vyzera to, ze on ta nepodrzi. a v tej cudzine si medzi nim a jeho rodicmi ako piate koleso. on uprednostnuje evidentne ich nazory. donutenie na potrat a tvoje nasledne podriadenie sa mu poukazalo jedine na to, ze aby si bola s nim, si schopna vsetkeho. nie ste ani svoji a uz mate dieta a to v krajine ci v rodine, kde nemas ziadne zaruky a podporu. na sk sa nemas komu vratit, sama sa na nohy postavit nechces, uz teraz rozmyslas o ich DEDICSTVE pre malu. a to je zvlastne...no ale nebudem to tu cele ktritizovat, podla mna toto je vecny problem slovenskych dievcat, ktory si najdu zabezpeceneho zahranicneho priatela!!!az na nejake vynimky, ktore aj tam vedu uspoiadany a rovnocenny partnersky vztah, co ty ale nie. skus sa postavit naozaj na svoje nohy a zarabat a postarat sa o svoje dieta. a podla mna chlap ako on, nestoji za nejake pokusy o manzelstvo, uz raz ta donutil k niecomu strasnemu, moze sa to zopakovat.

mareli
26. sep 2007

veeelmi sa stotoznujem s lienockou235

choupinette
26. sep 2007

Mila Bubca a Lefika. Vase rady mi pomohli si ujasnit situaciu. Od novembra mam poluvazok, uz som to tusim spominala? Bubca, to preco tvoji svokrovci stvali medzi sebou deti?

lefika
26. sep 2007

choupinette, som rada, ze som ti aspon nejako pomohla.
mne tiez problemy so svokrou pomohlo vyriesit jedno forum 😉 vyrozpravala som sa, precitala som si nazory inych, ktore mi pomohli nabrat odvahu na radikalny krok, ktory dodnes nelutujem 🙂 lutujem jedine to, ze som to neurobila skor.
tak vela stastia 🙂

anjelik85
26. sep 2007

ahojte, tak toto už je asi tretia či štvrtá téma o svokrách. to hovorí za všetko. my žijeme už rok a pol so svokrovcami v ich dome. máme jednu izbu. je to jednopodlažný dom, takže keď vyjdem z izby, stretávame sa na chodbe. svokra nie je zlá, ale je taká primitívna dedinská tetuška. aj napriek tomu, že má len 57 rokov. ale ona prežila celý život na dedine a do mesta chodila len do práce a na nákupy. kvôli akcii so zlacnením o korunu behá po celom meste a potom vyvalí za jednu deku 15 000sk. vkuse sa mi montuje do muža aj do dcérky. už jej veľakrát dohováral aj manžel aj svokor, to bol potom mesiac pokoj a zase to potom začalo. už sa neviem dočkať budúceho septembra, keď bude mať malá dva rôčky. sestra mi ju vezme do škôlky a ja pôjdem do práce. zoberieme hypotéku a pôjdeme od nich preč. ale veľa som toho preskákala. radšej by som ale lienočka bola, keby moju malú ignorovala. ona ju zase naopak, vkuse naťahuje na ruky cmága ju akoby ju nevidela mesiac a malá má potom odpor k mazleniu. ale ona si nedá povedať. je všade, kde sa len obzriem. no, pohroma. nočná mora. svokra totiž mala dvoch synov a manželov brat má 3 synov. takže naša je vytúžené dievčatko v rodine. ale nech si nemyslí, že si bude vynahrádzať na našej malej to, že nemala dcéru. no. ok baby, držím palce. pá!

adal
26. sep 2007

milé prispievateľky, asi mám to šťastie že ja sa nemôžem na svokrovcov sťažovať a verím že niekedy je to určite ťažké, ale ako by sa asi páčilo Vám, keby o Vašich rodičoch takto písali Vaši manželia ? Neberte to v zlom, ale treba vedieť aj odpúšťať.

choupinette
26. sep 2007

mila adal, myslim, ze mas pravdu. Treba sa na veci pozerat z dvoch stran. lenze sa asi treba vyvarovat zopar zakladnych chyb. prva a velmi dolezita je, ze mladi maju byvat sami, kazda generacia ma svoje zvyky a z toho su potom problemy, mlada nevesta neznesie aby ju niekto sekiroval a kontroloval a svokra si nevie taketo chovanie odpustit ked je hned vedla. prichadza potom k uplne skratovym situaciam a rozvodom, co je naozaj skoda. treba sa navzajom respektovat, ale svokrovci vidia mladych stale ako deti, a nie ako dospelych a zodpovednych jedincov. to moze byt velmi tazke znasat. najlepsie je byvat v bezpectnostnej vzdialenosti, navstevovat sa pokial to vyhovuje obomstranam a zit si kazdy po svojom.