Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

xlucia
27. jún 2013

@carrie012 ked ma mala spat, tak ju nedavaj na ruky. to sa ti snazim vysvetlit. ty si dodrzuj vas rezim, a ked ti niekto navyse nevyhovuje tak ho posli prec. ked ma dieta spat, tak ju uspavaj a nedavaj ju svokre
hovori sa mi to lahko lebo som si uz tym sama presla. chlapovi trva niekedy aj par rokov kym sa z maminyc nazorov preorientuje na manzelkine.. u nas to bolo tak isto.
tiez mu niektore veci nedocvakavali, ze vsak mama ti chce len pomoct.... no neprosim....
preco nemoze maleho pestovat, ona sa z neho len tesi?? no lebo ked maleho nedam spat, tak reve potom dalsie tri hodiny...
nesmies sa dat. ono sa to casom podda

lalinko2010
27. jún 2013

@carrie012 to svokra chodí každý deň na návštevu? a to na čo? nemá doma čo robiť? ak nie, tak nech si nájde niečo na robotu.
máš ťažké to, že manžel je na strane mamičky, to je ťažké potom.
keď malíčká bude väčšia, pôjdete von práve vtedy keď príde svokra a hotovo.
proste čo má ona dávať malej cumeľ keď plače, čo sa tam má čo mrviť.... joj
držím palce, buď budeš akceptovať alebo je všetko povieš, ale problém bude v tom, že to zvrtne proti tebe pred synom a ten bude na mamičkinej strane.

sashabb
27. jún 2013

@carrie012 uprimne ťa lutujem 😒 miesto toho aby si si užívala bábätko, musiš riešiť svokru. Ale ako píšu baby, treba jej to jasne povedať a dať najavo, že si to neželáš. Treba to hneď v začiatku zaraziť, lebo čim bude mala väčšia, tym to bude horšie 🙄

micha7
27. jún 2013

@carrie012 Najlepsie je ignorovat,robit si svoje a hotovo! ak by sa ti svokra nadalej montovala do zalezitosti tak je daj raznu odpoved ,urci si hranice hned od zaciatku! Povedz ,ze nic v zlom,ale ty si aj tak urobis po svojom! Manzel ju stale vidi ako svoju "neskodnu mamku" .....to je bohuzial tak! Chlapi nechcu mat zle ani s mamkou a ani zo zenou. A svokra aj ,keby si bola neviem aka dobra,alebo co..tak aj tak Ta bude vidiet LEN ako superku! A preto, hlavu hore a robit si po svojom!Jednym uchom dnu a druhym von! 😀

mirkave
27. jún 2013

@joannas co konkretne myslis?ze co je smiesne?

joannas
27. jún 2013

@mirkave no že svokra povedala že je v turecku že čo chcel

mirkave
27. jún 2013

@carrie012 ja ked som svokre povedala,ze to a to ma robit tak a tak? najskor sa nasrala na mojho muza-jej syna,ze mi vsetko hovori.potom na mna strasne skaredo pozrela a tiez sa ma pytala este aj ci moze sediet,tam kde sedi 😀 .ale vrcholom bolo,ked na moje slova zareagovala "ROZKAZ" .skoro som odpadla,reku co? no ze "rozkaz",ze jej rozkazujem a tak.tato situacia sa tykala toho,ze nasmu synovi vyzliekla bodycko cez nohy.nechapem ako to mohla dokazat,kedze je na bodycku uzky otvor.povedala som jej,ze nabuduce,ked bude chciet vyzliect bodycko,tak cez hlavicku.a uz to zacalo-ze aka som drza,a ze ci si myslim,ze nevie vychovavat deti a starat sa o deti a blablabla..... ciste psycho.....vten den sme mali obrovsku vymenu nazorov.ona pourazala mna,moju rodinu a vsetkych na ktorych mi zalezi.ja som si ju vypocula,poziadala som ju,nech sa zacne chovat ako babka.ona si zevraj bude robit,co ona chce a nie,co jej ja poviem.to mi stacilo.odvtedy som s nou neni v kontakte.len co sme sa stretli na jednej oslave.odvtedy ma u nas zavrete dvere,s detmi nebola.ja nekontaktujem ju,ona nekontaktuje nas.vazne taku osobu nepotrebujeme.urazala ma pred nasou dcerou.ta vsetko pocula,videla.videla ako placem......

mirkave
27. jún 2013

@joannas mne to prislo v tu chvilu smiesne.ze konecne po dlhej dobe sme sa mohli stretnut,aby videla deti,o ktorych vravi,ze ich ma strasne rada (pri simonke robila stale nejake naprieky,pokusy,co sa jedla tyka-simonka mala problemy s jedenim a ona si nenechala vysvetlit,ze zo vsetkeho vracia.a tobiasko ani nechcela aby sa narodil!) a prave v tu chvilu bola mimo republiky.asi to tak malo byt.asi neni vhodne,aby bola s detmi v kontakte.v nosom vztahu je toho omnoho viacej.prkotiny neriesim,ale vaznejsie veci-jedna aj hraniciaca tak trosku so zakonom.....

joannas
27. jún 2013

@mirkave tak to ano len mne bolo dyvne že ti je smiešne že šla na dovolenku

joannas
27. jún 2013

@mirkave jej šibe že nechcela aby sa narodil 😲

mirkave
27. jún 2013

@joannas

kvietocok2
27. jún 2013

joj baby.ked Vas tak citam, a to tiež nemusím svoju svokru,lebo som jej vzala syna a som najhorsia nevesta..ale ked citam ake mate problemy tak si vravim,ze ta moja je este ok...a je lojalna...dojde k nam tak 5x za rok..vie ze nie je vitana..

carrie012
27. jún 2013

@lalinko2010 veď to je na tom to najhoršie.. chodí k nám často, pomaly sa desím víkendov a sviatkov.. ale robím to už teraz tak, že sa snažím dať malú spať ešte predtým, než príde.. ale to ju zase chodí kukať, že ako krásne spinká a malá je potom za chvíľu hore.. som jej vysvetľovala, že však ani jej by sa nepáčilo, keby ju furt niekto chodil kukať, keď spí.. ale zbytočne..

carrie012
27. jún 2013

@mirkave fuuu, tak to je sila.. verím, že u nás to až k tomuto nedôjde..

stellamaris
27. jún 2013

@carrie012 zamkni pred svokrou dvere!!! ked tam dieta spi,nikioho nepustaj dnu,ani svokru,............ty si matka a svokra to musi respektovat,inak by som ju vyhodila z domu..................mne sa stalo toto,ja som bola chora,svokra vtrhla k nam do spalne,ze ide pozriet,ci zijem!!!! ja som ju poslala domov,slusne a pokojne,svokra nereagovala.Tak som zvysila hlas,to sa uz svokra pratala a zamkla som dvere a hotovo!

marianka3
27. jún 2013

Moja svokra dneska chcela dať môjmu 8 mesačnému synovi vyprážané kuracie stehno, som si myslela, že ma porazí...Baby, čo poviete na to? Je normálna? 😒

stellamaris
27. jún 2013

@kvietocok2 ani moja svokra nie je vitana 🙂 na drzovku este dosla so svokrom k svagrinej na Vianoce,ale museli odist,lebo ani tam neboli vitani.Najprv nas svokra vsetkych ohovori vsade a potom sa hra na sväticu.Nastastie zu neskusa dojst na navstevu a sedi uz par tyzdnov na psychiatrii 🙂

stellamaris
27. jún 2013

@marianka3 nie je normalna 😖 nech robi mojej svokre spolocnost na psychiatrii🙂

mobilka
27. jún 2013

@stellamaris moja svokra by si tie dvere odomkla 🙂. Neprispievala som do tejto témy, ale už sa začínam dusiť, tak asi začnem, lebo všetku zlosť z nej si vylievam na mužovi a ten je samozrejme na jej strane, takže sa potom iba hádame. Už pre rokmi, keď sme sa vzali - bolo to týždeň po svadbe - som vyhlásila, že chcem žiť 300 km od svokry. Nuž a žijem, ale asi 300 m ... 😖

mirkave
27. jún 2013

@marianka3 jasne,to moze.a moze mu to dat s mastnymi oslintanymi prstami rovno do pusinky.a zavaranu uhorku k tomu.sa cudujem,ze neponukla uz v troch mesiacoch pecenu kačicu so zemiakmi,tak ako moja svokra svojmu synovi 😀 .moja svokra vedela vzdy perlit,co sa jej blbosti tyka......

tomikejt
27. jún 2013

ahojte.. s mojou teraz uz byvalou svokrou som si velmi dobre rozumela. pred polrokom som sa vsak rozisla s partnerom (jej synom), dovody nebudem rozpitvavat.. no ide o to, ze svokra poznala dovody preco som sa s nim rozisla, chapala to, ani so svokrom nechceli aby isiel byvat k nim. ide o to, ze ona teraz stale odomna chce, aby sme k nej s malym chodili na vikendy. byvame asi 45 km od nich. ona tu za polroka nebola ani raz, a naposledy mi v telefone povedala, ze ona to da asi na sud, aby mohla vidat maleho!!! ona si totiz mysli, ze jej sud odklepne ze ho moze mat kazdy druhy vikend od piatku do nedele 🙄 ja jej pritom nebranim, hocikedy sem moze prist na cely den, ale ona stale rozprava, ze ona ho chce mat u nej doma. byvaly ma zatial predbezne urcene kazdy druhy vikend sobotu na 4 hodiny a nedelu na 4 hodiny v mojej pritomnosti. tak som jej navrhla ze teraz sobotu prideme s malym, ostaneme do nedele. snazila som sa jej vysvetlit, ze hocikedy moze prist k nam, ale ona nie, to my musime prist k nej. pritom dobre vie, ze hlavny dovod preco tam nechcem chodit je ten, ze byvaly byva kusok od nej, takze samozrejme tam hned pride, a ja mam z neho strach, vyhrazal sa mi aj pred nou. a do telfonu mi place, ze jej branim videt maleho 🙄

tomikejt
27. jún 2013

a este som zabudla spomenut, povedala mi aj, ze ved ked sa nechcem stretnut s ex, ja tam ist nemusim, oni si pridu pre maleho na vikend, ja tam byt nemusim 😀 dobry vtip

marianka3
28. jún 2013

@mirkave No ešte k tomu mi povie: "Veď aj ja som to tak robila pri Maťovi (môjmu manželovi)" akože po tejto vete sa musím už veeľmi ovládať, aby som nevybuchla 😠

ematko29
28. jún 2013

@marianka3 no ja nechápem čo sú to za ženy tie vaše svokry takú stravu podávať deťom.Ved moja mama sama mi vravela ,že do roka vôbec nemám soliť,vyprážané aj do 2rokov vôbec aatd.Bud to tie vaše svokry vám robia naschvál lebo vás chcú vyprovokovať ,alebo su také hlupe. 😠

zuzkanik
28. jún 2013

Ja som sa vždy bála, že budem mať zlú svokru, ale stal sa pravý opak. Moja svokra je hotový poklad. Je síce zo staršej a konzervatívnej generácie, vykám jej, ale počas 13-rokov manželstva som ju neoslovila mama, ani to odo mňa nechce. Ako sa narodili deti, voláme svokrovcov starký a starká. 😀 Ak si aj niečo zlé o mne niekedy myslela, nikdy mi to nepovedala, stále je milá, postráži deti, kedykoľvek potrebujeme, hoci sama má zdravotné problémy, Ani jediný raz sa mi nezastarela do výchovy mojich detí, rešpektuje, čo jej poviem, keď jej deti nechávam. Je to proste úžasný človek a vždy si ju budem vážiť. Každej neveste by som dopriala takú svokru ako mám ja. Ale keby som mala svokru ako je moja mama, tak si asi navzájom vytrháme vlasy. 😀 Áno, moja mama je pravý opak mojej svokry a do veľa vecí mi zasahuje. Je to však jedoduchšie, lebo sa s ňou môžem pohádať bez ujmy, keďže je to moja mama. Našťastie moja mama nebude mať nikdy nevestu, keďže má dve dcéry. No a zaťa /teda môjho manžela/ má veľmi rada. 😉

marianka3
28. jún 2013

@ematko29 skôr hlúúúpe 😀

klarocka
28. jún 2013

žienky, poraďte mi prosím, v nedeľu na mňa svokra vybehla, až ma triaslo .....
Boli sme tam na obede a keď som dojedala, muž otvoril tému svadba v Nemecku. Svokrovcom totiž prišla pozvánka na svadbu do Nem. s tým, že majú do konca júla dať vedieť, koľko ľudí príde. Rieši to muž, lebo nevedia po nemecky. My s mužom sme navrhli, že pôjdeme so svokrovcami aj my dvaja. Najprv svokra falošná do telefónu, že dobre, lebo vedela, že má na odposluch a teraz pri obede mi pri umývaní riadu šplechla, že idú oni dvaja- svokra, svokor a ich synovia, teda muž a jeho brat.( bratia sa budú musieť naučiť nejaký tanček gayovský) A dodala, že ženy nech sú s deťmi. To sa ma hlboko dotklo a povedala som jej slušne, že ja som s malou na materskej dosť a chcem si aj ja oddýchnuť, ísť na výlet. A mladí, čo sa berú boli aj nám na svadbe, tak sa to vracia. Ona dodala, že nás tam nechcú, že čo sa vtierame. Nemci napísali starým na ich adresu s tým, že máme nahlásiť počet ľudí, teda 4 je v pohode podľa mňa. A im je jedno, kto príde, len si plnia svoju povinnosť.
Odišla som do chodby to predýchať, aby som jej niečo škaredé nepovedala a vrátila som sa do kuchyne. Trepala, že - to je tvoje takto sa urážať, to robíš vždy.
Nikdy som sa neurazila, bol to prvý náš konflikt, ani do očí mi nehľadela, ako slušnosť káže, keď sa s niekým rozprávaš. Keby som sa urazila, tak im vynadám, plesnem dverami, že im omietka odpadne a naštartujem auto a s malou odídem.Nechala som to tak, ale teraz v utorok sa chcem s ňou osobne porozprávať, že prečo ma neprijala do rodiny a berie ma ako cudziu. Ja som cudzia, to je pravda, nikdy jej dcéra nebudem, ani ona mne mama, ale chodím k svokrovcom raz za mesiac len kvôli mužovi, nie že by som na nich bola zvedavá. Ani pri obede nepomohli malú nakŕmiť, striedali sme sa my s mužom, ako vždy, oni si pokojne papkali.Som druhýkrát tehotná a takéto stresy mi netreba. Je to obyčajná lazníčka primitívna, ktorá sa neupraví, nemá ani maturitu a sťažuje sa, že zarába málo- to môže byť rada, že má vôbec prácu, nemá mobil, vodičák a ona mi niečo bude vravieť. Doteraz som sa s ňou snažila vychádzať, ale ohovára ma celá jej strana rodiny ako sa len dá a podľa mňa aj horšie moli dopadnúť, priala by som im nevestu, čo by bola alkoholička, gemblérka, psychicky labilná, alebo nymfomanka, čo strieda chlapov, potom by si vážili, koho doma majú.
Idem sa s ňou slušne porozprávať, teraz toto nič hrozné nebolo, ale vždy mi dáva na každej návšteve najavo, že čo ja tam hľadám, že som cudzia, akoby jej nedošlo, že dva roky som jej nevesta. Vždy sa muža opýta, čo si dá a niečo si dáme na jedenie, používa jednotné číslo. Aj jadro na byte, keď sme prerábali, sa pri obede spýtala, že Marek, kedy ti budú robiť to jadro??? Niekedy si pripadám ako vzduch ..... Ako na ňu baby, poraďte, lebo ma švihne, trápi ma to, asi tam prestanem úplne chodiť, bývame v byte vo Zvolene a oni v Kremnici a pri každej návšteve cítim, že ma neprijali do rodiny.

demi82
28. jún 2013

@mirkave Nemame mi rovnake svokry ? Presne reakcie tej mojej si opisala a navyse tak isto nedavno reagoval aj svokor a ked uz sa na mna nasral tiez sa ma súpytal ci moze sediet tam kde sedi a ci moze dychat vobec .. tak som mu odpovedala ze ked sa mu dycha dobre nech si dycha 🙂
nenechavam sa vytocit a hovorim take veci s usmevom obidvom to ich najviac vie dozrat baby skuste to zasmiat sa nich a ukazat im ze napriek ich dobiedzaniu vy mate usmev na tvari lebo vy mate pekny zivot bez zbytocnosti v nom ako su oni.

eeffka
28. jún 2013

@klarocka nic v zlom ale co tvoj muz? sedi cusi a kuka? Lebo vobec nechapem co sa ty do nej miesas, raz za mesiac mi moze slamkou do zadku fuuukat. Nech jej manzel oznami ze ide s tebou a dovi dopo, nech ich usmerni on ci sa nevedia dvihnut a vam pomoct.

eeffka
28. jún 2013

@demi82
@mirkave

mne minule svokor podhodil ze som jak general co len rozkazuje ( ako som ten raznejsi typ) a ze ci ja ich budem komandovat, kukla som na neho ze ked bude treba..... a isla si po svych , hehe chcel ma nasrat nasral seba 😀
a to je akoze "kamarat"