Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

tilda
28. apr 2010

ahojte... ze aka super tema...
idem na to 🙂
tak moja pani svokra (my nie sme zobrati, ale cakame prave babo - aj ked mozete si domysliet, kto sa pricinil o to, aby sme sa nevzali) vychovavala svojho jedineho syna v duchu, ze sa nesmie nikdy nicomu prisposobovat... tak nasledovali radostne udalosti ako spolocne planovane vianoce, v ktorych predvecer si pani zmyslela, ze ved nie sme rodina, ze on musi byt doma - ostal... a ze ja si ho chcem len omotat okolo prsta atd. ked sme jej napriklad doniesli ukazat prvu fotku z ultrazvuku nasho drobca, ani sa na to nepozrela, len zahlasila ze ved ona uz take videla... zdoraznujem, ze ide o prve dieta jej jedineho syna... no samozrejme, ja som ta najhorsia, lebo zarabam ovela menej ako jej syn, ktory nas chudak musi zivit - vsetko meria peniazmi... ja som pritom tiez vysokoskolsky vzdelana, len lekar a ekonom sa predsa nemozu v platoch porovnavat. taktiez prostredie v ktorom som vyrastla ja je da sa povedat omnoho viac na urovni ako ona s jej muzom, ktorych najvacsia zabava je sledovat cez okno susedov a ohovarat... a aj toto tetu pekne stve. nevynecha jedinu prilezitost, aby sa do mna nezadrapila - dovod si vzdy najde. blbe je, ze priatel sa nou dost necha ovplyvnovat - ona je fakt sikovna :P napriklad sa mame tento vikend stahovat, tak ho zrazu strasne potrebuje, aby ju odviezol na chalupu a nazad... ked by sa prave mohla ona ponuknut a nieco nam pomoct (fakt nemienim v 9. mesiaci vlacit krabice a nabytok). uz vopred mam strach ako to bude, ked pride dietatko... zial, byvame v jednom meste... :(
vidim, ze mate skusenosti, co poradite?

bubina1
28. apr 2010

tilda...ja osobne si myslim, že tvoj priatel už dos davno vedel, že sa budete stahovat a ak svojej mame nedokáže povedat, že tento víkend to naozaj nepojde aby ju zobal na chalupu, tak to vypoveda aj o nom.... aj ked verim, že ako jediný syn matky ma velmi velký problém povedat jej jednoznačne nie....
..ale to "nie" nemaju problem povedat len synačikovia jedinacikovia...

tilda
28. apr 2010

no ved prave, to mi je smutno, ze najprv mamicka a potom my ...
mamicka s oteckom vsak argumentuju, ze sa nic nestane, aksa nerestahujeme cez vikend, ale potom cez tyzden po veceroch--- no pre mna super argument, lebo ved co na to povies, moze to byt aj tak, ale nie ked nemam nic nachystane a poprate pre malicku a nie vsetky deti sa rodia v 40tt ....

trdielko149
28. apr 2010

ahojte baby.. 🙂 perfektna tema,stvorena pre mna 😉 tilda ak mas nejake kamoky,niekoho kto by ti skor pomohol s tym stahovanim zavolaj radsej ich nez svokru,a nevolaj si ju ked dojdes z porodnice domov preboha! ta moja trafena este stale nie oficialna svokra (nevzali sme sa,lebo ona taku "stetku" v rodine nechce) ...som "stetka" lebo v 19-tich som otehotnela s jej milovanym a najoblubenejsim synacikom,ako som si to len ja mohla dovolit?! takze kde sa da robi cirkus ... zvykla som si a hram jej hru,s tym ze ona je porazena,ja sa nedam! takze aby som zacala po poriadku ...som z rozvedenej rodiny a som mlada-cize,nemal kto davat na mna pozor,som stetka,lebo som chodila s kamaratkami na diskoteky par krat za uhorsky rok ...som nenazrana svina lebo sa pekne obliekam a snazim sa byt vzdy upravena,som sprostaňa lebo som mala na vysvedceni aj trojku ...a podobne(nechtiac vypocute rozhovory a staznosti na moju osobu) ..partner nastastie chape ale aj tak tam chodime na vikendy 😢 tehotenstvo v pohode bez jej "hovadin" ved nebude mat na pricine predsa potrat alebo nieco ine zle ... narodila sa nam dcerka,dosli sme z porodnice a 9 dni po porode (on mal volno 3 tyzdne,aby mi pomohol zabehnut sa s babatkom) dosla pani svokra na 2 dni(mne to pripadalo ako 2 mesiace) .. vsetko co sa dalo prehadzat mi v kuchyni to spravila - citujem : Preco mas taniere nad dresom a nie niekde dolu?a hrnce mas mat inaac,a ta muka co robi v skrini?naco mas v byte kumbalik?(ten nie je vymalovany,je tam stary regal,proste katastrofa po ex majiteloch,dalej nekomentujem) vsetko mi v kuchyni dala tak no podla nej a ked odisla naspat som upratovala ... nedarilo sa mi moc kojit,mala v noci veeelmi plakala takze :si neschopna hnusna mater!radsej das decku flasku ako cecok?a co som ju mala nechat revat aj 7 hodin alebo co akoze?!mimochodom flasa s mojim,materskym,rucne a bolestivo vytlacenym mliekom!!!!! a tak s jej odchodom odislo aj moje
mlieko...ktore sa mi nastastie po 2 dnoch "tyrania prs" vratilo ...to mala Emmka par dni a dnes ma 7 mesiacov ...chcete vsetky prihody?to hadam nie 🙂 ja tam nechodim ..uz ...a snubencovi som povedala chod tam,ja ti nebduem zakazovat vidavat sa s vlastnou matkou ale MOJE DIETA NEUVIDI POKYM JA BUDEM ZIT !!!!!! alebo kym sa mi neospravedlni,nepochopi co robila a robia tie dalsie veci,nerob toto,nerob tamto at d.vela prihod,zlych ... tak som raz jej vyhucala ze to je moja dcera a bduem to robit tak ako ja uznam za vhodne at .... ked jej povedal ze sa somnou zasnubil a ze o rok bude svadba,to bol pohlad co stal za vsetko,nenavist,hnev,bezradnost,umysel zabit ma ze som to ja ktora zvitazila a JA ktora budem po zvysok zivota po jeho boku,v dobrom,i zlom .... odhovara ho vsetkymi moznymi sposobmi ake len su,ze som taka a taka no ja som verna a "poslusna" snubenica ,,cize smola svokricka,smola 😵

tilda
28. apr 2010

ach trdielko... no otras co pises, myslim ze aj u nas to napokon skocnci vetou ze moje dieta neuvidi...
ako to ti fakt pomohla tym ze ti to tak skvele "zorganizovala"--- ale ver tomu, ze ak by si to mala aj nahodou uplne tak isto ako to ma ona vo svojej kuchyni, aj tak by ti to prehodila ... avsak hodnotenia typu stetka by som si vyprosila od nej. to je normalne na zalobu, co si ona o sebe mysli?
kamosky mam, aj velmi ochotnych rodicov, ktori su vsetci ochotni mi prost pomoct, lenze potom mam od mojho chlapa na tanieri, ze si vsetko zorganizujem sama a je vsetko po mojom... takze ani tak ani tak nie je dobre :(

bubina1
28. apr 2010

tilda...ja by som už v tomto nepopustila...stahovanie je jedna vec cez vikend a upratovanie a odkladanie prestahovaných veci druha...si osobne a so skusenosti viem, že ty sa síce prestahujes, ale este celý týžden budes ukladat veci čo ste si tam naškrečkovali.... tak si myslim, že si to zorganizuj sama.... a priatel nech si uvedomi priority....
inak ta obdivujem, že v 35tt sa ides stahovat...ja som 2 hodiny aktívna a potom 8 hodin oddychujem.... stahovat sa s bruchom nič moc....

bubina1
28. apr 2010

trdielko...inak tu "stetku" by som si vyprosila aj ja... a ak tvoj snubenec vie o tom, že ta takto tituluje, tak by bolo od neho velmi pekne, kebyže sa jej postaví zoči voči a zastane sa ta...pretože žit bude s tebou a nie s nou...

tilda
28. apr 2010

bubina,
zial skor nevydalo prestahovat sa... a ved prave, nie je sranda to potom prave povykladat -a este v tomto stave - a to nemoze velmi robit nikto iny, lebo sa u seba doma nebudem vediet zorientovat... ja si uvedomujem ze uz to velmi odkladat nemozem, som zo dna na den nemoznejsia a menej vladzem....
oddychuj teda, ak uz si vo svojom hniezde 🙂

janette4
29. apr 2010

ahojte.trdielko-tak s tým titulovaním sme na tom podobne,mňa môj svokor nazýva p..a s s prepáčením.samozrejme do očí mi to nepovie,len poza chrbát.

Taj môj manžel mal včera s "mamičkou" veľký rozhovor a podľa toho,čo mi hovoril,nebabral sa s ňou,krásne jej všetko vytmavil.Začalo to tým,že doobeda som sa s malým hrala pri bytovke a svokor išiel okolo a malý naňho ukázal prstom ,povedal "ujooo" a zakýval mu.ja som mu chytila ručičku a povedala,že nemusí všetkým kývať.poobede už svokra volala manželovi,že čo to má znamenať,že malý hovorí dedkovi ujo,že to ho učíme.tak jej povedal,že takmer rok som mu hovorila,že to je jeho dedko,ale že to decko to nechápe,keď on ho ignoruje,preňho je to cudzí človek,či si mysleli,že kvôli ich hrdosti budem decku do 18ky vysvetľovať,že to má dedka,aj keď sa k nemu nepriznáva?!Samozrejme,vyšla som z toho tá najhoršia,že ja mu zakazujem chodiť k rodičom,pritom ešte nikdy nás tam nepozvala,keď tam aj s malým prídem,keď po chvíli odchádzam,ani sa nás nesnaží ešte zdržať,že malému nedovolím stýkať sa s nimi,že ja mu zakazujem chodiť na chalupu(drieť 😀 ) a pod.manžel jej povedal,že práve naopak,že ja jediná som sa celú dobu kvôli tomu trápila a chcela to vyriešiť.ešte jej aj povyčítal,že švagrinej,ktorá si našla veeeľmi dobre zabezpečeného partnera tej pomáha a nám,ktorý máme hypotéku na krku,na nás sa vysrala,tvrdila,že aj nám dosť pomohla,manžel sa jej spýtal,či myslí tie tri jogurty pre vnúča,ktoré si dala zaplatiť 😀 😝 o a podobne.nakoniec zahlásila,že jeho sestre treba pomáhať,lebo má malé dieťa(8mes.).no,ja asi nemám,moje keď sa narodilo,malo asi hneď 2roky 😝 a ešte,že už poznám len jednu svoju kamarátku,asi chcela naznačiť,že na švagrinky som sa vykašľala(keď sa vykašľali ony na mňa).na to jej len povedal,že keď sa mi jediná rodina,ktorú tu mám otočila chrbtom a ublížila mi,že tá kamarátka vždy stála pri mne.
Zas som sa trochu rozpísala,ale potrebovala som sa niekomu "vykecať",lebo mám na nich nervy.

tilda
29. apr 2010

janette, verim ze mas na strigu nervy... napriek tomu aka je, bud rada ze mas muza, ktory si ta brani - to je super 🙂

janette4
29. apr 2010

tilda,ja som rada,že je na mojej strane,ale zároveň viem,že aj ked to nedáva najavo,že ho to tiež trápi,že sa jeho rodičia takto chovajú,že ho kvôli mne odpísali

murinka
29. apr 2010

čaute ženy.mna zasa vcera ,,svokricka,, nazlostila.hladala akusi haraburdu a nemohla ju najst tak zvalila vinu na mna ze som ju vyhodila.a bola nervozna ze ,,zvlacam domov handry,, 😠 a pritom su to takmer cisto-nove veci po sesternici 😠 hlavne ze nie su handry to co kupi ona 😠 😠 😠

tilda
29. apr 2010

murinka, "prebohaziveho" - ty s nou snad byvas?????

murinka
29. apr 2010

ano,tilda bohuzial ☹ ale momentalne sa nam uz pracuje na samostatnom byvani a mozno este toho roku budeme prec 😎 aj keby to bolo teraz aj tak je to neskoro 😝 😀

tilda
29. apr 2010

chuuuda... hroza.... ja by som v lete radsej stanovala ako s tou mojou strigou byvat :D
tak nech sa vam podari cim skor 🙂

janette4
29. apr 2010

Murinka,tiež ti držím palce,aby sa vám to podarilo čím skôr.

my so svokrovcami síce nebývame,ale bývame asi 10m od nich,vo vedľajšej bytovke.a už ich máme tak plné zuby,že si hľadáme nejaké iné bývanie úplne v inom meste,príp.dedine.obidvaja hrozne túžime po domčeku.a to tu bývame len 4roky,všetko sme si prerobili,ale pokiaľ to bude takto pokračovať,asi sa radšej zadlžíme aj do dôchodku,len nech ich už nevidíme 😝

trdielko149
30. apr 2010

jaj baby vcera som tuto temu hladala na moja svadba a cuduj sa svete nenasla som ju 🙂 ako taky somarik som si uvedomila ze je to tu ma modrom konikovi 😉 tak som tu ... murinka uprimne mna by slak uz trafil keby s nou byvam ... no s tym obranovanim ma,sa stala taka vec asi pred mesiacom,nasa hviezdicka chytila ekzem,na ruke,pravda ona si cope palcek,takze este horsie to bolo,volala som lekarke a ta mi povedala ze ked bude spinkat nech jej to natriem a cez den nech ju necham,bolo to suche a slinkami si to zvlhcovala ...nastala Velka noc a my tam od piatka do pondelka !!! ked mi to oznamil,len som si vzdychla a povedala zlatko,nerob mi to,ale fajn,v nedelu vecer prasime domov a piatok pojdeme ale vecer ..uff ..presadila som si 🙂 o nastal v sobotu pruuuser .. svokra : nenechaj ju samu v postielke,ucim ju zaspavat samu totizto ona si tam len "hrkutala" alebo ako to mam nazvat,brblala proste,lenze podla nej je to huronsky rev na 4 dediny,lebo jej TOMASKO (moj buduci muz) bol dobre dietatko a Emmka je ZLA !!! len preto lebo je trosku santiva,ziva a chce pozornost ... ok prehltla som ze ju vzala na ruky ale to co som zbadala potom! KRISTE !!! suchala jej drsnou utierkou,ci uterakom po tom ekzeme a mala uz naozaj mala huronsky rev ! normalne jej ublizila ! a povedala mi na to,potom ako som skrikla co robite? mala v ustach palec,uz je velka,daj jej dudel,bude mat krive zuby ked bude mat palec v HUBE !!! vytrhla som jej malu z ruky a kricim Zlatko ideme domov,tvoja mama ublizila mojmu dietatu! pol hodiny mi plakala v naruci,vzlykala az sa zadusala,150 ml (plna flasa vodicky) to vypila od smadu,chudatko moje a tak sa svokricka s mojim drahym zavreli do kupelne a mali siahodlhy rozhovor ...ona : je to kurva okamzite sa rozidte!byt je na tvoje meno vyhod ju na ulicu a malu jej zober do mojej opatery(svokrinej),on nato : mami ja ju milujem,chcem si ju vziat za manzelku,ci to chces alebo nie,tentokrat si to prehnala a Emmka je jej dcera ja jej ju nemozem zobrat a chcem ju vychovavat s nou a odisiel von ... 😀 ona tam bola este dlho zavreta sama,ja som medzitym pobalila a ked vysla milostiva z kupelne nachystany do auta bez rozlucky sme odisli ... ja som silna natura ja sa nedam,vtedy pochopila,ze JA budem jeho MANZELKA a ona naveky ostane matkou a babkou ktoru moja dcera nikdy neuvidi kym sa nespamata urcite 🙂 a kedze 11.6.2011 budeme mat svadbu som schopna nepozvat ju ...

mihouk
30. apr 2010

Trdielko, tak tomu sa hovori zmiesany pocit. Na jdnej strane ti bolo luto Emusky (chudatko male ☹ ), ale ten pocit, ze sa ta tvoj chlap zastal a takto ste to vyriesili, tak to uz hej..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bubina1
30. apr 2010

trdielko a teraz sa len snažit aby ste sa nahodou s tvojim chlapom nerozišli alebo po svadbe nerozviedli...lebo to by si spravila svokre radost a dovod povedat: !ved ja som to vravela.... 😀 😀 😀 😀

trdielko149
30. apr 2010

to uz ked sa vezmeme tak sa ja nerozvediem koli svokre urcite nie ! ja som clovek zasadovy,radsej den pred svadbou celu svadbu zrusim ako sa koli nej rozvadzat a urobit jej radost?! nikdy ! no mihouk to mas pravdu,vtedy som bola straaasne "nasrana" ale moc som sa tesila ze jej povedal ze ma miluje..super pocit ked povedal mame,ktora ma neznasa ze on miluje mna a ja som ta s ktorou sa ozeni 🙂 🙂

zuzanakarolinka
30. apr 2010

trdielko, máš super chlapa, že si ťa vedel zastať, musí ťa veľmi milovať, lebo matky na svojich synoch akosi lapia

mám aj ja takú skúsenosť, síce sme nedopadli až tak "dobre" ako vy predo mnou, chvalabohu, ale ak by sme neodišli, možno by to u nás dopadlo podobne

držím palce, nech sa to čoskoro napraví, a ak nie, tak želám súúúúúúúúúúper už manžela a treba si pomyslieť, nervy si kvôli takej onej nebudem drásať, ale ono je to ťažké, ja viem, človeka to s..e, ale máme deti a tie sú pre nás všetkým

tak veľa sily

murinka
30. apr 2010

svokry...vrrrrrr,vrrrrrrrrr,vrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😔

trdielko149
3. máj 2010

zuzkakarolinka mas uuplnu pravdu... dohodli sme sa tak ze ked tam teda chce ist tak bud sobotu rano a vecer spat alebo ked boli krstiny nasho synovca ze prespat tam tak som obvolala vsetkych co tam poznam aby som si zaplnila program tak ze svokra s malou bude maximalne 10 minut 🙂 dosli sme pobede sobotu tam isla som hned na precahdzku s malou na vyse hodinky,potom doficala malej krstna,odisla,potom dosiel jeho super kamarat a bol vecer,okupat,nakrmit a dat spinkat,ja som kuk telku a citala som knizku 🙂 rano naranajkovat,obliect,sup sup do kostola,ved su krstiny 🙂 takze ani som pri nej tam anstastie nesedela a kecala som so vsetkymi 🙂 a potom sme malu sli nakrmit a zavelila som zlatko su 4 hodiny pobede,pobalime a ideme,darmo je tam dobra zabava,kym prideme domov je to hodinka,vsetko zavlacit z auta dnu pol hodinka,malu treba okupkat,nakrmit ja musim vytriedit veci,dat prat amam kopeec zehlenia a tak sme sli a svokra nemala malu ani na rukach ..nestihla ... 🙂 chacha ! aa murinka mam aj kamosky co maju super svokry a rozumeju si .. no ja mam pocit ze nas co mame strigy je stale viac 🙂

sue250
5. máj 2010

baby drzim vam palce so svokrami))) ja po dvoch rokoch manzelstva som uz toho starania sa do nas mala dost a vyvrcholilo to na babkinom pohrebe, malu strazila krsna cize vonku sa prechadzala lebo si myslim ze deti na pohreb nepatria a ta striga prisla k nej bez toho aby sa jej nieco opytala povedala zobrala dieta a kocik a odisla prec vsetci na nu pozerali tak mi to opisali kolegyne krsna ostala stat jak truba a vrchol bolo to ze babo spalo a ona ho zobudila a isla na krizik hned som mala tlak 400 ked som vysla von som urobila cirkus uz som sa neovladla proste vsetci pozerali na divadlo lenze baby ja mam tu nevyhodu ze moj manzel je na mamicku naviazany a ked nadavam mam doma ja peklo cize odmietol ist so mnou na pohrebiny k hrobi kvoli svojej mamicke takze ja to mam horsie pri vas aspon manzel drzi ale ja teraz sa vsetci tvarime ze sa nic nedeje ale boli sme tam o tyzden a svokra mi aj tak lezie dalej na nervy co jej davam jest, co oblekam a premazuje sa lebo maju prveho vnuka gregorka tak sa isli posrat je to dieta rozmaznane lebo ked chcel lego tak aj vecer o deviatej sli 100km do tesca kupit asi tak vsetko mu dovolia a to nie je na moje nervy keby som ho chytla ta........ 😉 a dcere sa miesali do vychovy a ta im to dovolila ale ja nie cize mam problem ale najhorsie na tom je ze ja ostanem ta pica) ☹ sory za vyraz

rybca
5. máj 2010

trdielko - to je pekne, ze sa ta takto zastal, moj sa ma predomnou zastane, ale mame nic nepovie, ona ich totizto vydiera svojou chorobou - cukrovka - velmi dobre vie, co ma urobit aby odpadla a tak vyvolala pocit viny, my sice od nej byvame uz teraz 1300 km, ale hrozim sa doby, ked pojdeme na slovensko a budem sa musiet s nou stretnut, 3,5 roka sa snazila nas rozdelit, ked sa dozvedela, ze som tehotna sa rozplakala a az v 5. mesiaci sa otocila a zacala sa tvarit, ze sme jedna stastna rodina, je mi zle, len ked si na to pomyslim, bleeeeeeee

trdielko149
5. máj 2010

rybca cize ked uz na slovensko pojdete tak aspon na tyzden...chuda moje zlate ...

rybca
5. máj 2010

trdielko - no ja sa budem snazit zmensit tu navstevu na co najkratsi cas, cak este musime ist za mojou rodinou a ta je roztrusena po slovensku.🙂)) vsak "svokrovci" (nie sme zobrati) nie su jedini na svete..🙂

datkova
6. máj 2010

sue 250 😀 😀 😀 už sme tu orgány 2... moja svokra na pohrebe mojej babičky...detto... je to krava sprostá... a mužovi vypisuje sms, ked ide okolo a opováži sa nezastavit u nej, lebo sa ponahla za svojou rodinou, čo to tela blbé stále nepochopilo, že: nevieš najst cestu domov??????? akože k nej, sprostáčke sprostej!!! tak som sadla do auta a osobne som jej prišla vysvetlit, kde má jej synator od istej doby domov... pochopila? to sotva.... ale jedno viem iste... od 1.mája sme sa dorodinovali... 😝 😝 😝 a viete čo je najlepšie??? že mi odlahlo... a že ona sa mi teraz bude musiet strkat do riti, lebo tu má vnuča a syna... ktorý naštasie zistil čo je jeho mater zač.... 😝 😝 😝

trdielko149
7. máj 2010

datkova super ! viem ze je to blbe ale mas aspon pokoj ...
ja mam take nervy na tu suku!volala synacikovi ze chudatko potrebuje pomoct v zahrade,pre Krista Pana!v dedine kde byva ma 3 deti preco musi volat jemu?!!! samozrejme ze som mala vysluch ze preco to neviem akceptovat je jediny ochotny pomoct jej....tak som mu povedal fajn chod si k mamicke ale ja sa balim aj s malou a odchadzame od teba,vyber si ja alebo tvoja mamicka...zvitazila som ...nikam sa nejde 🙂 nech si rodinne problemy riesi sama,nema sa spravat ako krava 😉 sice hnusne riesenie ale zaucinkovalo...a vedela som to ze to zaucinkuje lebo viem ze by ma nenechal s malou samu,lebo mu zalezi na nas viac 🙂 som svina,ja viem,ale my sme jeho rodina teraz a na cely zvysok zivota ...

simcab
7. máj 2010

.. len si treba uvedomiť, že aj rodičia partnera/manžela sú jeho rodinou do konca jeho života! si predstavte, baby, že by sa vaše dieťa o niekoľko rokov na vás vykašľalo, lebo ono už má novú rodinu.. jasné, viem, že svokry sú hnusoby, ale sú to matky vášho najdrahšieho.. a ja si neviem predstaviť, že by som môjmu zakazovala chodiť k rodičom.. však oni ho "pre mňa" vychovali 🙂
nechcem vám tu mútiť vody, ale treba si to uvedomiť..