Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

74daniella
2. sep 2011

@locko007 tak toto je sila, nie aby pomohol detom ale...a kto vie ci stara ho na to nenaviedla a kam dava tie peniaze? hadam spory pre vnucata ; 😉 😨

74daniella
2. sep 2011

@p.j.jacky noo co ma na to napadlo je to, ze manzel je zvyknuty na ich domace prostredie, ako si ho vytvorili jeho rodicia take ho maju, jední pred druhymi akoby sa bali prejavit si kusok lasky a tak sa ,,tak umelo" spravaju mozno pred navstevou-tebou, aj ked uz patris do rodiny ale nie pokrvne... no a to co mas s muzom doma to ste si predsa vytvorili vy dvaja,a preto je to take krasne, jednoducho sa prisposob situacii na navsteve ok, ak oni su tak nacvicení co uz, lepsie sa prisposobi furt jedinec ako cele okolie, no a doma si uzivaj vzduchu ktory dychajte len vy dvaja, casom ked budete na seba viac zvyknutí-myslim jeho rodina a ty, bude to myslim uvolnenejsie 😉

@mihouk si skvela mama 😀 si neviem predstavit co by si robila kebyze svokra kychne 😀 mala si aj iny liek v rozprasovaci? 😀 som sa zasmiala, lebo som si to zacala zivo predstavovat ako ju chuderku natieras dezinfikujes 😀 ale co, spravne 😵

74daniella
2. sep 2011

@locko007 oni budu furt klabosit lebo inej roboty nemaju 😉 takze ak ty vies ze vsetko co robis sa snazis co najlepsie tak jednoducho nech si myslia co chcu, a ak ta urazia, povedz im ze to nebolo od nich pekne a ze sa ta to dotklo, uvidis ich reakciu, bud sa spamataju, a ak nie, tak druhykrat im len povedz ,,kto je bez hriechu nech hodi kamenom" a uvidis babku 😀 oci vyplesti, mozno jej aj vareska z ruk vyleti 😀 nuz, sprav si namiesto zlosti z nich srandu a skus im uprimne akoze z humorom nieco odvetit a vysker sa pri tom , alebo staci- no babka dnes ste ale vtipnaaa 😀 a mas od nej na 10 min klud kym ona rozjima ako si to myslela 😀

74daniella
2. sep 2011

@lucinocka no vidis ale v celku ta tvoja svokra nie je zly clovek, zalezi jej na tebe a berie ta ako vlastnu dceru 😉 a sak musi sa s tebou rozparavat o papuciach a ci si jedla...to su proste jej temy, skus niekedy na nu mrknut okom a ze - babka a co si dat dnes temu---napriklaaaad taaak...sex? 😀 ze ako to bolo za vasich cias?mozno by starku od udivu prestali boliet aj tvoje hole nohy bez papuc a mokre vlasy ;-D aj ked ma pravdu je to nebezpecne a stary ludia vedia co vravia, len tak okrajovo- u nas mlade dievca behalo aj v zime na disco s mokrymi vlasami, dostalo prievan, zapal a zomrelo ako 18 ci 19 rocne a nechalo po sebe manzela s 2mesacnym babatkom!!! a tiez nechcela posluchat...no nic prijemne, ale musis sa starat aj o svoje zdravie, aby si ta tvoje deticky uzili ! nechcem malovat certa na stenu,tak le tak okrajovo-treba pocuvat rady starsich ak stoja za to 😉 a samozrejme, starsie zeny si myslia ze ked uz si nieco prezili ze su najmudrejsie a uz sa vidia v pozicii ucit, priucat, naucat 😀 len verim ze dalsia generacia bude lepsia a lepsia a nasa uz perfektna 😀

mihouk
2. sep 2011

@74daniella Sa ti smeje, ale ona bola niekolko mesiacov v nemocke a maly mal iba 7 tyzdnov, ty by si robila to iste. Ja este k tomu robim opatrovatelku takze viem o baciloch svoje 😝 😝 😝 Podla mne je normalne pred tym ako chytis male babo, umyt si ruky. Ja mam gel vzdy v taske a ked sa ideme niekam najest, tak si vzdy aspon tym ocistim ruky. Aj k tomu mal svokor svoje blbe pripomienky ked sme ich pozvali na obed do restiky, tak som mu povedala ze je dobrym zvykom si pred jedlom umyt ruky. 😝
A ty uz chod spat 😝

rosienka
3. sep 2011

vidim, ze je tu viacero drbnutych svokier, ktore by bolo treba niekam odstrelit 😀 sice sa snazim mat s tou mojou co najmenej docinenia, ale furt nieco poza chrbat cez mm riesi, ze chce byt viac s malou a bravat si ju k sebe na dlho, lenze ja ju dojcim a to je furt trnom v oku uz pomaly od narodenia, ze sa k nej "nemôze" poriadne dostat. nemam chut sa furt pred mm obhajovat. najhorsie je, ze aj on je uz zmagoreny a chce, aby som ju odstavila. ale mne do oci to nepovie, len poza chrbat. a dalsie s cim ma aj so svokrom vytacaju je ich terorizovanie s tymm, ze ked pridu po nu o pol alebo niekedy aj o hodinu skôr a je si dovolim nebyt hotova a oni chudaci nemaju kde parkovat! proste totalna pakaren, na com si zakladaju. furt je hadka kvoli tej prehnanej dochvilnosti, akoby to bolo to najdôlezitejsie na svete a pritom vzdy pridu skôr, ako bolo dohodnute a este aj pizdia, ze nemôzu hned ist. preto sa snazim to pestovanie obmedzovat a nikdy im nevolam a neponukam im ju. o mesiac by ju mali mat raz do tyzdna skoro na cely den a uz mam z toho depky, co zas budu mat za problemy 😠

locko007
3. sep 2011

@74daniella No to určite. Vravia, že už nemajú peniaze, aj keď obidvaja podnikajú. A pritom stále len renovujú byt, znižovanie stropov za 2 000 Eur, jeden kúsok nábytku do obývačky za 500 Eur a naposledy si vymyslela jedálenský stôl za 400. Lebo že ona celý život po takom túži.

lucinocka
3. sep 2011

@locko007 sny si treba plnit :D

lucka.lucy
3. sep 2011

@74daniella ahoj, to mas absolutnu pravdu,ze moda sa vracia spat ibaze s trojnasobnou cenou 😠 Svokra strikuje o sto sest, ale ju to veeeelmi bavi a naozaj to robi velmi dobre. Vsak mi sila aj svadobne saty na civilny obrad, tak hadam nieco o siti vie 😎 Nevadi, vsak malinke aj tak bude rychlo rast a zo dna na den bude vacsie a vacsie, takze dufam,ze nezapali ohen s tymi palickami ako bude rychlo strikovat... 😀

andreah25
3. sep 2011

Ahojte, snáď som tu správne, ale potrebovala by som poradiť, ako mám svokre a taktiež mojej mame povedať alebo dať najavo, čo si prajem a čo nie, aby s malým robili. Ide o to, ani jedna ma absolútne nerešpektuje čo poviem, napr. čo dať malému jesť keď je s nimi, čo mu obliecť, čo kupovať alebo nie. Presnejšie: svokra má stále problém s tým, že malý má umelé mlieko. Kojený bol ledva tri mesiace a to tiež s dokrmovaním s UM, keďže sa narodil dosť veľký a hneď zo začiatku veľa jedol a mne sa jednoducho nestíhalo robiť mlieko. Vraj mu mám radšej dať klasické kravské mlieko, lebo aj jej synovia ho mali a sú v pohode. Dala by som, ale dnešné kravské mlieko nie je to, čo kedysi, dnes je to skôr ofarbená voda. Chcem skúsiť klasiku, ale až po roku. Prečo mu nedávam mrkvovú šťavu, veď je to zdravé.... Dávam mu postruhanú mrkvu, pretože štavy, polievky a podobné riedke jedná do malého nedostanem - večne má rozdžavené ústa a čaká ďalšie sústo, takže musí byť jedlo hutnejšie..... Nemám však pocit, že by bol malý tučný, má 10 mesiacov a 11 kíl, no je pevný, tak ako je jeho dedo, pradedo a pod..... Ďalej, malý mal zlé kĺby, ešte v šiestich mesiacoch sme stále balili na široko, ortopéd zakázal akékoľvek ho podporovanie v stavaní ho na nohy a zakázal nám samozrejme chodák. Začali sme chodiť na plávanie, čo mu veľmi pomohlo, pretože v 7 mesiacoch už stál na vlastných. Zle bolo pre svokru, že prečo chodím tam a tam, prečo nie tam, kde ona vybrala. Pýtala sa ma, že prečo nekúpim chodák, keď mal malý 6 mesiacov, tak som povedala prečo nie. Vravela, že jej synovia ho mali, že bolo dobre, a čo môže doktor vedieť a že vraj bude malý neskoro chodiť. Ja som povedala, že mu predsa nič neutečie a na všetko má čas. Malý nám však už teraz v 10 mesiacoch chodí za jednu ruku a svokra zaperlila - kúpila mu chodák. Bez opýtania a napriek tomu, že som si to neželala. Zakázala som jej ho tam však dávať, pretože si myslím, že by to pre malého bol krok späť, no absolútne ma nerešpektuje. Povedala som, že si neželám, aby mu stále nosila hračky. Každý mesiac mu čosi donesie, lebo malý má predsa výmesačie.... Príde mi to choré a dupľom, keď sme sa s mužom dohodli, že sa nebude kupovať veľa hračiek, pretože je to zbytočné a malý sa aj tak hrá so všetkým možným iným len nie s hračkami, z ktorých máme už teraz doma skladisko. Keby sa na ten chodák radšej dopredu spýtala, tak by som jej povedala, že ak chce niečo také kúpiť, nech radšej kúpi to také chodítko, čo dieťa pred sebou tlačí. Ale nie, robí všetko po svojom. Vonku je cez 30 stupňom v tieni a ona by ho obliekla pomaly jak na severný pól, napriek tomu, že jej dám veci, čo mu stačí obliecť, tak nie, ona má čosi doma a to mu vždy navlečie a chudátko moje je večne tak spotený keď príde domov... Ďalej ani jedna nerešpektuje, že keď poviem, že o siedmej majú byť s malým doma, tak akoby som hrach na stenu hádzala, prídu koľkokrát aj o osmej a pod. Taktiež si neželám, aby ho večne nosili na rukách. Nie je to preto, že by mi to samo o sebe vadilo, že ho majú. Ide o to, že samozrejme ako každé decko, tak aj to moje sa rado vynáša, lenže po jednom dni u jednej či druhej babky mám potom ja doma peklo, pretože malý by nechcel nič iné, len sa nosiť na rukách - to je potom plaču keď ho nevezmem. No ale kde by som došla, keby ho na to naučím? Taktiež učím malého čo môže chytať a čo nie. Keď sa už ako tak teším z nejakého úspechu, tak mama, alebo svokra mu to dovolí, napriek tomu, že poviem, že to nemôže. Je toho všetkého veľa, zatiaľ však si zakusujem do jazyka, alebo vždy len jemne upozorním, ale raz vybuchnem a aj mužovi som povedala, že pokiaľ sa to nezmení, tak ani k jednej ani k druhej babke nebude malý chodiť. Kočík som kvôli svokre pre pokoj v rodine menila už tretíkrát a povedala som, že posledný, pretože ak ešte pustí nejaké námietky, tak sa už naseriem a poviem nech si kúpi jaký chce ona a nech si malého v ňom teda potom vozí keď jej nič čo kúpim ja nevyhovuje..... Čo už mám robiť????

halienka
3. sep 2011

@andreah25 Ja žasnem, že ešte toľko dokážeš počúvať a vysvetľovať čo ako robiť a nerobiť, dokonca kvôli niekomu meniť kočík 3x 😕 no to by som neurobila ani za svet. Moja svokra aj mama mali zo začiatku tieto tendencie do všetkého mi hovoriť a presviedčať ma, no po určitom čase mi to začalo riadne liezť na nervy, tak som prestala vysvetľovať prečo robím tak a tak, jednoducho som už zvýšeným hlasom povedala, že ja viem čo je pre moje dieťa najlepšie a hotovo. Ako náhle ty začneš vysvetľovať, to im dáva možnosť ťa presviedčať, to znamená, žiadne vysvetlovanie, bude to takto a hotovo, si dospelá a svojprávna žena, tak budeš robiť tak ako ty uznáš za vhodné. Mne to vcelku zabralo a teraz mi už málokedy povedia, že mám niečo robiť tak alebo onak, ak hej, hneď sa nejak ohradím a sú ticho. Prestala som im rozprávať čokoľvek, čo sa nejakého problému týkalo, že malá mi zas urobila toto alebo robí takto alebo toto nerobí, lebo to im dávalo hneď šancu sa do toho montovať, riešila som si to sama, pokiaľ sa dalo. No a čo sa týka toho čo robia s tvojim dieťaťom kým ho majú u seba a ty tam nie si, tak to nezmeníš, jedine tak, že im ho prestaneš dávať. Ja viem, pomoc sa vždy zíde, ale ak chceš zamedziť týmto vplyvom, tak to sa inak nedá. Presne pre toto, lebo poznám svoju mamu a aj svokru, že by si nedali povedať, im ju nedávam na viac ako na 2 hodinky, aj to tak, že len vonku, čiže v kočíku doveziem na nejaké ihrisko, kde babka alebo mama príde, v kočíku je jedlo pre malú, čaj ale nič iné, poprípade oblečenie a vlhčené vreckovky, hračky na piesok a koniec, tam sú a tam si ju aj vyzdvihnem, poprípade, si prídu pre malú ku mne, ale len v čase, keď malá má ísť von na vychádzku, idú s ňou von, proste zatiaľ ju nemali ani jedna doma. Ak s ňou chcú byť vo vnútri, tak prídu ku nám a ja som vždy pri nich. Je to síce náročné, lebo moc si od malej neoddýchnem, ale radšej takto. Bohužiaľ, babky majú tú tendenciu nerešpektovať, majú svoj rozum, svoje skúsenosti a myslia si že to je to najlepšie, nedajú si vysvetliť, hádam nebude mať pravdu nejaká mladá baba, čo má prvé dieťa 😀 V tvojom prípade by mohol pomôcť na určitý čas radikálny ťah, že im proste malú nedáš, iba k tebe domov sa môžu prísť pohrať pod tvojim dozorom. A treba im povedať, že pokým nebudú rešpektovať tvoje priania ohľadom malého, tak to tak aj zostane. Možno práve toto ich trošku trkne, a začnú ťa rešpektovať viac 😉 🙂 Ako úplne sa tomu vplyvu a tým sladkostiam a iným veciam nevyhneš, to sa proste nedá, ale aspoň to zminimalizuješ ako len bude možné. 😉 🙂

zabatinko
3. sep 2011

@74daniella Vies ona toto iste spravila svojej neveste,zobrala jej dcerku,teraz ma 5 rokov,jej matka ju vidi tak 2x do tyzdna a ani to za nou nechce mala poriadne ist.Lebo ju nahuckala atd.Moju malu si zase podplaca cukrikmi,sladkymi vodami a ked zbada svokru,mna si ani nevsimne,len babi,babi..a ona hned na ruky da a cely bohovy den ju nepusti z ruk,keby moze,aj mi ju nakoji.Ako mne nevadi ked si ju zoberie na minutu,ale odtial potial.Jej 5rocna vnucka je doteraz stale na rukach a to ma skoro 30kg,nenormalne je vypasena!!!
@mihouk
@74daniella Ja musim nadavat ked je tam ona,lebo inak to nejde,ona mne nadava do sprostej suke a ja si to mam nechat...??a este zahlasila ze tyram decko ked ju nedavam nonstop na ruky ked si vyziada a ze jej nedoprajem jupika alebo lizatko!!!ja viem co je pre moju najlepsie,co mam a nemam dat a ked mi nejaka vysinuta bude nadavat,tak bohuzial ja som taka ze si to nenecham,ona nema pravo mna sudit ked ma nepozna.Ja huckam jej syna,to co povie on,za to mozem ja,ja som zmenila jej syna,dokonca ja som jej ukradla syna a teraz aj vnucku!!!
@74daniella Ja uz som skusala aj tuto taktiku ale vypomstilo sa mi to,potom hovorili mojmu priatelovi ze ci som nadrogovana ked im z cesty hovorim a uz bolo..takze radsej natvrdo pri nich,ale aj to len na dve minuty pomaha

mihouk
3. sep 2011

@zabatinko Ako prepac, ale keby na mna nadavala pred malym, tak sa zdvihnem a odidem a uz ma neuvidi. A lizatko takemu malemu dietatu??? Veeeeelmi ta obdivujem, ze tam este stale chodis a ona urcite nie je celkom normalna. Posledne co by som urobila, aby som mala ciste svedomie, tak tam idem bez malej, sadnem si ju a poviem jej moje podmienky a ked na ne nebude chciet pristupit, tak smola.
A co hovori tvoj piratel ked na teba nadava, sprosta suka je podla mna hnusne oslovenie a nik ti nemoze zazlievat ze tam uz nevkrocis. Babka nebabka, taku tvoja dcera vazne nepotrebuje.
A ako moze niekomu zobrat dieta, ta tvoja svagrina je normalna????

klody1010
3. sep 2011

no babenky idem sa aj ja podelit o moje "svokry" 🙂 svokry preto lebo z logickeho hladiska mam jednu minulu a jednu buducu,ja na svoje svokry a ani svokrov nemozem povedat kriveho slovicka....minuli svokrovci su mi ako rodicmi doteraz!"!! a aj ti buduci su super co nemozem povedat o svojich rodicoch....mama a ani otec ma nikdy nejako v nicom nepodporili s dcerou mi nikdy nepomohli a ani nepomahaju,nemaju absoluuutny zaujem,ma 9r a vobec ju nepoznaju ale ani ona sa za nimi nehrnie,zato buduci svokrovci ju zbozhuju aj ked neni ich "vnucka" ale beru ju ako svoju a aj drahy ju zboznuje a dokonca normanle komunikuje s nimi,...mozno sa to zda zvratene ale jednoducho plne nahradzaju rodicov ktorych som "nikdy moralne" nemala....rodicom som vdacna ze ma vychovali ale to je asi tak vsetko co pre mna urobili,zato moji surodenci su tam vareni peceni a na rozdiel odo mna nemaju absolutne usporiadany zivot ...ja som od nich nikdy nic nepotrebovala a ked sa aj nahodou stalo tak vyhovorky typu : nemame...nevieme.... su od nich normalne....takze ja svokrovcov zboznujem....za cca mesiac sa vydavam a namiesto radosti od mojej mami som nafasovala otazocku: "to co vas napadlo?? mate nato peniaze???" pritom od nich nic nechcem,platime si sami,aj ked bude svadba len taka malicka ale z lasky 🙂
neviem si predstavit zlu svokru alebo zleho svokra ,no ale jednoznacne babenky drzim vam palceky tym co tie svokry neposluchaju 🙂

potvorka88
3. sep 2011

@zabatinko toto som povedala svojej mame a drzi sa toho (svokra sa do nas velmi nestara a ked tak to stoji za to): 'Nedavaj malemu tie a tie veci, lebo si to neprajem. Je to moje dieta a ja som zanho zodpovedna a v pripade tazkosti nesiem za to zodpovednost. Ked ty mu das nieco z coho ho boli brusko tak nie ty, ale ja ho budem musiet tisit, ja s nim prebdiem noc. Ty mu das nieco s dobrym vedomim, ale nasledky budem niest ja. Takze chcem aby to bolo takto a takto. '
Odvtedy nemam s takymito vecami problem. Mama to pochopila a vzdy sa ma radsej spyta. Takze pokial je tvoja svokra aspon trosicku inteligentna tak to pochopi a bude to respekovat, ak nie, treba pritvrdit 😀

@locko007 tak to je fakt uz moc, ale moji svokrovci tiez nie su lepsi. Mali sme jedno tazsie obdobie ked sme platili 2 hypoteky, 2 najomne, proste vsetko okolo byvania 2x a nejak nam to nevychadzalo, tak sme sa na nich obratili, ze nam to nevychadza, ze potrebujeme peniazky. Ochotne nam pozicali par supiek, spisali zmluvu ktoru sme museli podpisat a vsetko vtedy do haliera vratit. Uz som sa bala, ze si vypytaju uroky. Keby moji rodicia mali tolko co sme potrebovali, tak by sme sli za nimi a som si na 100% ista, ze by nam tie peniaze dali. Ale bohuzial stahovali sa, prerabali, tak nemali. Ale napriek vsetkemu by ste si mali urcit aj tu hranice. Nemusi to robit zadarmo ale nie brat vsetko. Dohodnite sa napr. na 20-30% a nemal by byt problem

74daniella
3. sep 2011

@mihouk hej uz som aj sla bo niekedy sa usmievam aj z nevyspania 🙂 Ale sak suhlasim s tebou, samozrejme aj na mna cela muzova rodina utocila ked som im povedala ze ak si kychnu do ruky, nech si ich bezia umyt lebo deti im do ruky nedam 🙂 sak chudatka malinke nemozu za to ze ,,starsi, neokrochkanci" nevedia co sa patri a hygiena im nic nevravi, ale aj tak ma to rozosmialo 🙂 proste asi mam cudne predstavy k popisom 🙂 :-P

74daniella
3. sep 2011

@locko007 no tak uz len verit ze nieco z toho zdedite 😉 no nic nevsimaj si ich-ako nie doslovne, ale jednoducho sustred sa na seba a svoju rodinu a aj ked ta vytocia iní hlupaci tak prehltni a nezamyslaj sa moc nad tym lebo aj tak to nezmenis a len sa budes zbytocne trapit, stale si povedz ze : ROZCULOVAT sa, ZNAMENA---KAZIT SI SVOJE ZDRAVIE PRE HLUPOST INYCH"... a ty to predsa nechces...

mihouk
3. sep 2011

@74daniella Ved ja to chapem 😀 Urcite si si aj ty takymto vycvikom rodiny presla pri prvom, v nasej rodine to urobila bratova zena a ja som spravu poslala do manzelovej rodiny a svagrina z toho tazila. My baby musime drzat spolu, aj co sa tyka hygieny 😝 😝 😀
A zase ponocujes????? Budu sa ti pred ocami zjavovat cudne veci a ty sa budes bezdvovodne chichunat 😝

74daniella
3. sep 2011

@rosienka sa spamätaj moja-v dobrom, si zrela zena a takto s tebou točia? im rychlo vysvetli nech sa uvedomia, lebo ju nebudu mat ani na tu chvilu co ju mavaju...a dojčit je predsa najlepsie co mozes dietatu dat, ma to svoje opotstatnenie a to vysvetli aj muzovi, nech je v obraze, ze je najlepsie do 2 rokov kojit pretoze dieta tak ziskava vela protilatok na barsjake choroby a ze sa snazis dietatu davat vsetko najlepsie a nech sa ostatní staraju o seba a respektuju to co im ty povies, je to tvoje dieta!!!! nie ich!!! tak jednoducho co povies to MUSIA respektovat, inak nech si volny cas vyplnaju cukrarnou a je! nevies si spravit poriadok?slusne a hlavne striktne im vysvetlit ze proti nim nic nemas, ale aj oni mali deti a vedia ze sa neda vsetko nastavit na 5 minut, ja som tiez mala ten problem s dochvilnostou lebo muselo byt presne vsetko na cas nachystane a jednoducho som raz svokre povedala a co mam dietatu povedat ze mu nedam jest lebo babka ma svoj plan a nesmie jej ho nik narusit?ak si uz po tolkych rokoch nepamätate ake to s malymi detmi je, smola, tak bud prezvonim az budeme hotovy, alebo si ja pojdem kocikovat kedy NAM to bude vyhovovat ked VAM SA TAZI, PRISPOSOBIT SA . aaa bolo po probleme, 2 tyzdne nemal kto kocikovat a ked videli ze si poradim a kaslem na nich uz sa aj za chvilu dosli vtierkovat a vynukovat 😉 Netreba sa bat slusne im to do oci povedat 😉 tak vela stastia a odvahy a hlavne poriadku 😉

74daniella
3. sep 2011

@mihouk jasne, ponocujem a potom mam dobre sny ze ma chcu 3 skveli muzi naraz ako minulu noc 😀 a potom moj muz -po zvereni mojho sna mi cely den vari a upratuje 😀 tak este potrebujem doupratovat par veci tak cumim do PC a rozmyslam ci aj zajtrajsok mi tak dobre padne ako dnesok 😀 ale v skutocnosti ponocujem, lebo kym sa dostanem na PC po vsetkych povinnostiach,tak stale zastihnem vyssiu hodinu... 🙄

74daniella
3. sep 2011

@klody1010 mas pravdu nejde o to ci rodicia, ci svokrovci...je to jedno, ide o ludi a ich povahy a srdcia 😉 prajem krasny svadobny den a nech ste vsetci stastní. 🙂 😉

74daniella
3. sep 2011

@zabatinko a preco k nej vobec chodis?ved nie ste s priatelom ani zobraní a ona nema pravo sa do teba starat a tvojho dietata, ako ,,kvazi babka" by s tym nepochodila ani na sude, ale podla mna ona nie je normalna, to co robi sa vola,,opicia laska" si mysli ze je najlepsia a kedze jej chyba asi az moc aby ju niekto miloval tak si kupuje lasku okolo seba vo vasom pripade deti-lebo tie este nevedia tak rozmyslat a ze si jej vzala syna? to potom ona fakt asi nikoho nema ani kamaratku...sak asi ani nik nevie s nou vydrzat...a to ako mohla vziat neveste dieta??,to nevesta s tym suhlasila?

zabatinko
4. sep 2011

@mihouk Ja sa svokry stranim,zamkynam sa atd,ale ono je to tak ze na jej zahrade mame postaveny dom a ona je tam kazdy den zdrbana,cize sa jej nevyhnem.Dennodenne ju mam na krku,priatelovi vycita ze sa stale zamkynam,ze robim tym rozbroje atd,no ja chcem mat pokoj od vsetkych,ked som nezamkynala,stale bola u nas,budila mi nasilu malu a narocky potom do mna rypala co som to za mater ked sa tak lahko zobudi,ze ona mala troch synov a mohla kolko chcela drgat,nezobudila ich.Dalej co som to za mater ked mi moja mala este ani raz neprespala celu noc a jej synovia ani jednu neboli hore..Proste ma psychicky depta..Ale mne do oci nepovie tolko co vycita mojmu priatelovi..
@potvorka88 Ale ja som skusila byt aj mila,aj som vysvetlovala,aj som sa snazila vychadzat,ale kazdy ma len jedny nervy.Aby som ja pred nou ani nemohla malu pohladkat lebo to sa nerobi ked je s babkou tak to uz je privela aj na mna!A priatel..?Aj jej dohovara,aj sa nerozpravaju,ale len na den,dva a zas znova to iste..je to stale ten isty kolobeh..Boli sme v zahranici,bolo nam tam super,lenze len co sme odisli,uz aj volala nech sa laskavo vratime spat lebo nas uda ze tyrame malu,ze sa o nu nestarame atd.Tak sme prisli s cielom sa s nou porozpravat a hlavne aby sme jej nasli rozumneho psychiatra.No bezuspesne,dopadlo to tak,ze priatel sa uz nechce vratit lebo ho nahuckala proti mne a ja som ako piate koleso na vozy..A ked chcem sama odist,tak potom aj on povie ze ty chod a malu mi tu nechaj,mama sa o nu postara no zaroven povie nech nejdem,ze mala potrebuje hlavne matku..aj tak je zle,aj tak..neviem,jedneho dna sa zoberem prec,no musm nabrat odvahu a hlavne silu celit problemom..no jedno viem,tu ma necaka buducnost,len same ponizovanie,,
@74daniella

veroveronika
4. sep 2011

@zabatinko joj moja nezavidim ti...no ale uprimne,,od manzela to nie je fer, ze nedrzi s tebou, ale so svokrou...zrejme sa jej boji (a ona vie velmi dobre, co na neho plati a akym sposobom ho ma zastrasovat, aby povolil)...drzim ti palce, nech sa ti to poriesi..

locko007
4. sep 2011

@74daniella Krásne si to napísala. Už aj tak k svokrovcom chodievam len keď je to nevyhnutné, lebo naozaj počúvať ich, tak to mi len pokazí deň.

locko007
4. sep 2011

@andreah25 Ak ťa to trošku upokojí, tak ja mám presne to isté. Ale do bodky. Keď jej napríklad poviem, že malý nebude jesť Pribináčka, tak ona mu ho za mojim chrbtom dá zjesť. Kočík máme teraz druhý, ale tiež na naliehanie svokry. A keď som jej povedala, že ten prvý bábätkovský predám, tak sa div nezbláznila. Že či nebudeme mať druhé bábo. A keď som jej povedala, že skôr nie ako áno a ak áno, tak určite až o 6-7 rokov, keď bude už syn samostnejší. To vtedy penila. Poradiť ti neviem, lebo ani ja som to nedokázala zastaviť. Ale snažím sa čo najmenej s nimi komunikovať. Robím si svoju robotu, stále si idem svoje.

locko007
4. sep 2011

@potvorka88 Viem o čom hovoríš. To poznám, my máme tiež hypotéku a ešte aj leasing na auto, kde je ešte nájomné, rôzne poplatky, telefóny a podobne. Svokrovci ale pomáhajú svojej dcére, ktorá mala za muža gemblera a nechal jej nejaké dlhy. Lenže jej bývalý, jej vždy dáva výživné a ešte keď má jej dáva navyše. A tie jej dlhy sú hádam aj päťkrát menšie ako naše poplatky. To ale nikto nevidí. Nechcem aby nám dávali peniaze, ale brať by ich akurát nemuseli.

katusska1
4. sep 2011

ja mám niekedy pocit že tie ženy namiesto toho, aby nám pomáhali (veď sú to matky našich partnerov, sme rodina), tak sa snažia len čo najviac ublížiť. Nechápem kde vzniká to súperenie o muža alebo dieťa, prečo sa tak strašne snažia byť nepostrádateľné a nepochopia, že ich dieťa má už vlastný život a dávno nie sú v jeho živote ženou č. 1. Ale ja si stále vravím, že si každá musíme uvedomiť jedno - manželka/partnerka má úplne iné postavenie v živote muža ako jeho matka a úplne inú funkcie (nemám to z vlastnej hlavy, niekde som sa to dočítala) 😀 😀. Obdivujem každú jednu z vás, ktorá to máte so svokrou komplikované, určite je to psychicky náročné, ale nenechajte si pokaziť obdobie detsva vášho dieťaťa myšlienkami na ňu. Keď sa už cítite unavené tým, že muža nemáte na svojej strane, vždy je tu niekto, kto vás potrebuje a oplatí sa kvôli nemu žiť - vaše deti. Kašlite na svokry, tie k životu nepotrebujete, užívajte si deti, tie vám prinesú ešte mnoho radosti. A takého chlapa čo si ma nedokáže zastať a nie je na mojej strane by som hnala kade ľahšie. Nechcem rýpať, ale čo vás pri nich drží? Viem, že sa mi to ľahko vraví, ale v kom chcete mať podporu keď nie v partnerovi? Verím, že na jednej strane chcete pre dieťa "komplet" rodinu, no na druhej by som ja osobne nezniesla ponižovanie a pocit, že nech sa deje čokoľvek a akokoľvek mi jeho mama ublíži, zastane si ju a nie mňa. Ale keď si to zoberiem z druhej strany, sú aj horšie pohromy vo vzťahoch ako svokry... Mne tá moja tiež dobre lezie na nervy 😀 aj keď niekedy nič nerobí 😀. Včera ale zas perlila - išli sme na nákup, len tak sa pozrieť čo je nové. Sme sa obliekali a zvoní Marekovi telefón a volal mu jeho brat či nejdem do TN, že aj oni chceli ísť. Tak M si myslela, že by sme spolu s nimi a ich dcérkou šli a vraví mu hej, ideme. A on no výborne môžeš mame kúpiť tie kvetináče z Baumaxu. Skoro ma prekotilo. Ona druhého syna nahovorí, nech Marekovi zavolá kvôli jej sprostým kvetináčom. Tak ma nasrala, aspoň keby ona nás slušne poprosila, ale toto je vždy. Ona sa zahrá že o ničom nevie, nakáže ostatným aby všetko vybavili a potom sa tvári ako anjel. Mám ju rada, ale neznášam jej falošnosť a dvojtvárnosť. No a vyriešili sme to tak, že M povedal že on jej ich kupovať nebude, nech sa prevezie so svokrom 😀. Takže tetuška ostala bez kvetináčov. Veď majú auto, tak môžu ísť. Aj som myslela aby nebola odutáj, že poviem M nech jej ich zoberieme, ale nedovolilo mi to svedomie voči mne samej, určite by zas hodila poznámku že čo by pre ňu synáčik nespravil a to už by ma odrovnalo. 😀

klody1010
4. sep 2011

@74daniella Dakujemeeee 😉

potvorka88
4. sep 2011

@zabatinko nechapem ta, ze ostavas aj so svojim partnerom. Ked sa ta nevie zastat a ani svojho dietata. Skus sa s nim porozpravat a vysvetlit mu, ze aj ked sa ti to tazko hovori, ale jeho mama nie je ok a mala by sa dat liecit. Ked to bude zlahcovat tak od neho odid. Pre istotu si vybav predbezne opatrenie na sude, aby ti nemohli na dieta siahnut. Ja by som to psychicky nezvladla, keby sa mi svokra vyhrazala ako tebe. Ako som to uz pisala, dieta ma byt pre rodicov c.1 za kazdych okolnosti a treba brat ohlad iba nanho. Ostatni su okaslani 😉

@locko007 to nasi nedavaju nikomu. Dceru maju skvele zabezpecenu, oni si uzivaju dovolenky a my sme ako chudobni pribuzni, ale nevadi, hlavne ze sme zdravi 😀

@katusska1 pekne si to napisala, ale niekedy sa nedaju takito ludia vyhodit zo zivota. Skus sa na to pozriet z druhej strany. Este je aj velmi tazke uvedomit si, ze tvoji rodicia su divni, alebo vadni. Ty sama to nevidis, lebo si do toho zainteresovana a nie si nestranna. Tak isto to maju nasi partneri. Ak je naozaj problem u ich rodicov, tak to budu ospravedlnovat, alebo sa tvarit, ze to nevidia, alebo dokonca nam vyhovarat, ze to nafukujeme. Su to predsa milujuci rodicia ktori ich vychovali 😉