Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

stellamaris
8. nov 2012

@tunzal no moja,dost si popisala,myslim si,ze sa tvoja svokra nudi ....vsak co caka,ze ste stale doma,ked sa jej uraci prist...to jej treba vysvetlit,nech sa ohlasi vopred.....alebo nech vysedava u svagrinej....take babka by mi tiez liezla na nervy,ti poviem 😒

tunzal
8. nov 2012

@stellamaris už som si aj to myslela, lebo teraz už nemá robotu v záhrade tak si vymýšla .... minule mala problém s tým že malú prečo uspávam cez den v kočíku a prečo nie v postielke..... a to som jej rýchlo vzsvetlila že nech sa do toho nestará, aja viem najlepšie čo je dobré pre malú a čo nie, keď mi v kočíku zaspí za 10 minut tak predsa ju nebudem uspávať dve hodinz v postielke, až na tolko nie som šibnutá.....

laurinka98
8. nov 2012

@tunzal u nas sa to pokazili, ked sa maly narodil, byvame v jednom dome,ale mame kazdy zvlast vchod. ja som najprv nazamkla, ved podla mna je slusne, ked niekto pride, tak minimalne zaklope a ona si vzdy nasla nejaku zamienku a stale chodila hore k nam. tak som zacala zamykat,ale kluc som vytiahla, aby som nemusela behat, ked manzel pride z roboty a ona si normalne odomkla a vosla dnu. to ma tak vytacalo, ze som musela nechavat kluc vo dverach a asi az vtedy pochopila, ze chcem sukromie. stale nukala, ze ona mi pomoze a ja jej stale, ze ja pomoc nepotrebujem. maleho som zvladala a aj domacnost a jej poznamky (neviem ci to myslela vazne) , ked maly plakal, ze ty moje vyhladovane, podotykam, maly najedeny, prebaleny... a ked zacal trosku uz komunikovat s okolim, tak prisla k nemu a rozprava mu, ty moje, s tebou sa tu nema kto rozpravat, vtedy som skoro z koze vyletala,ako si to dovoli povedat.. a odvtedy jej ho nedavam ani na ruky, a vytaca ma ked si ho normalne ze uchmatne a tie jej tutulimutuli, to fakt nemusim pocuvat......takze u nas je to tak. mrzi ma to kvoly manzelovi, predsa je to jeho mama a ma ju rad,ale ja si nemozem pomoct.

stellamaris
8. nov 2012

@tunzal mas pravdu,nedaj sa od nej poucat,ty si matka a poznas malicku predsa lepsie...tie jej rady by som ignorovala a poradila by som svokre,najst si nejaku zalubu....to muz raz povedal takto svojej matke,aby nam dala pokoj,nasla si nejaku zalubu alebo zlepsila svoj sexualny zivot 😀 a svokra s otvorenymi ustami ho sledovala,ako odchadza...a pokoj nam dala 😵

mummy
8. nov 2012

Neviem, ja mam svokru ktora mi zasa nepovie co jej vadi, vsetko je ok, ale pritom nie je, ale ked nechcu obidve strany riesit, neda sa ani nedorozumenie vyriesit, podla mna je fajn, ze Ti povedala co jej vadi, neviem kolko ma syncek, ale mozno by ste jej ho mohli dat na par hodin a niekam si vyjst s manzelom, bola by statstna a v podstate si myslim, ze ta nechce urazit, iba sa citi odstrcena. A my zeny sa porodom velmi menime, sme citlivejsie na akekolvek podnety, to si musime priznat. Vidim na sebe, ako som uzkostne prezivala ked som mala prve dieta, pri druhom som uz viacej v pohode, ale zvykla som sa viacej smiat a teraz len kolo deti, to by poznamenalo kazdeho 🙂. Moja svokra neponuka nic, kupi co chce detom, nestara sa ci nieco netreba ine kupit, ale byva daleko, tak aj ten vztah asi nemoze byt iny.

lola7712
8. nov 2012

.......ahojte kočky.........aj ja sa chcem podeliť o zážitok menom svokra............netvrdím, že je to najhoršia svokra na svete.....a ako tak čítam.......asi je "z tých lepších" ...........no aj tak ma občas vytáča..............vzali sme sa pred rokom.....manžel pracuje odjakživa v zahraničí..........jeho mama, mu pochopiteľne nevolá.....lebo by manžel mal vysoké účty......a radšej ich minie na mňa........takže v tomto smere je to v poriadku 🙂 svokra zavolá mne a ja jej poviem, že manžel je v poriadku a tak podobne.................ale..........čakáme naše prvé babatko..........a svokra ako inak občas zavolá.....ale ani náznakom ako sa mám.......či som v poriadku..........len ako sa má môj muž........a potom mi rozpráva ako zavárala svojej vydatej dcéruške a tak podobne........a MY??????...........proste totálny nezáujem................vrr........a naposledy ked sme u nej boli na návšteve..........tak ju viac zaujíma naše nové bývanie a ako pokračujeme ako to či je babatko v poriadku.......... ☹ ......mimochodom návštevy........citím sa u nich ako debil......celý čas som ticho..........ale ak sa ma celé tehotenstvo nespýta na babatko ani nič ohľadom toho.......nech sa teší .............ked porodím............a ona bude chcieť prísť do nemocnice.......poviem mužovi......že doteraz sme ju nezaujímali tak nech v tom pokračuje 😠

miska_zv
8. nov 2012

S týmto sa musím zdoveriť: Zajtra mala Miška opatrovať svokra...Volám či to platí,a či ho može postražiť aj v sobotu,zdvihne švagrina..že jasne..že ho postražia aj s jej malým synom (6rokov) ale on nemal byť doma,tak sa pýtam...prečo je Dado doma...a ona,že má chytene hrdlo..tak vravim,že tam malého nedám..a ona klasika-že nič nechytí,svokra kričala zozadu nech nerobím paniku a stres...tak som narýchlo vybavovala nejaké iné riešenie tak celá naštvana volám mužovi nech im dá veideť,že ho nedonesiem a čo povedala svokra? "ABY STE SA NEPOTENTOVALI!" Ako..... fuuuuuu..nádych,výdych ideš Ďalej .D

nikasu
8. nov 2012

@nestastna_nevesta Ahoj, ja ta uplne chapem, prezivam presne to iste.... a o to horsie, ze byvame v jednom dome! sice mame oddelene vchody, ale uz je pravidlom, ze su u nas skoro kazdy den! stale sa staraju, vpytuju kam ideme, ked niekam ideme, stale nas komanduju a kadeco ineho. Svokor naucil snyceka na sladkosti, inak by za nim ani nesiel. Len ked zacne suchotat papierikmi alebo hrkat cukrikami tak je cely happy, ze ide maly za nim....

lola7712
8. nov 2012

@miska_zv ........tak to je jasne, že ho tam nedáš...........aby ti nebodaj ochorel.................nechapem to ved aj ony su matky...........tak by to mohli pochopiť .............. 😠

gresa
8. nov 2012

@lola7712 ahoj, toto isté som mala aj ja. Svokra sa za celé obdobie, čo som bola tehotná, opýtala 3x ako sa mám. Keď sme im u nás pustili dvd zo 4d sona, tak sa začali medzi sebou rečniť /bola u nás aj jej dcéra s rodinou/, tak sme to vypli a ani si nevšimli. Do pôrodnice neprišli, svokra poslala sms, keď sa dcérka narodila a potom raz zavolala. A potom sa vraj odula, že keď sme išli z pôrodnice, tak sme sa u nich nezastavili. Podotýkam, bol Silvester, vonku snehu, zima. No ani by ma nenapadlo sa niekde zastaviť. Potom prišli na druhý deň k nám, dcérka spinkala, tak potichu sa všetci /samozrejme aj jej najlepšia dcéra-moja švagriná/ nahrnuli do spálne, svokra na dcérku, že zlatá a to bolo všetko. Potom došli do obývačky a na dvore sme mali psa a svokra sa z neho išla s prepáčením posrať. Źe jaký je strašne zlatý a taký a hentaký a furt ho ospevovala. No má to v hlave pomýlené. A potom absolútne sa nič nepýtala, čo ako pôrod, iba švagriná sa pýtala. A teraz je to tak, že dcérku videli naposledy začiatkom februára, nemajú záujem, ale stále sa vyhovárajú na nás. Svokra si vymýšľa svoje historky a tie potom roznáša po dedine. Samozrejme, že sme sa to dopočuli a nič z toho neni pravda. A bolo toho strašne veľa, muž sa s ňou naposledy ešte na jar pohádal, všetko jej povedal, aj o tej pôrodnice a ona zahlásila, že čakala, že ju on zavolá. No radšej mohla byť ticho. Ešte červený koberec k autu mal dať. No hrozné niečo. A teraz máme aspoň kľud. A napr. aj keď mala dcérka rôčik, tak boli u nás a vysmiaty boli všetci, až sme sa z mužom čudovali. A za dva mesiace už mužovi vykladala, že som ju neodfotila predtým, ako to robí jej dcéra, ale až potom. No lenže ja som "predtým" dávala dcérke jesť a prebaľovala som ju, tak som ju musela logicky odfotiť až "potom". No takéto kraviny ona rieši, asi sa moc nudí.

lola7712
8. nov 2012

@gresa ..........ako ja poznám moju svokru.........tak ked porodím.....a budem mat starosti sama so sebou a s babatkom......tak sa dotrepe do nemocnice a bude mi rozpravať čo nove v praci....,..moja mamina je toho nazoru, že do nemocnice by nemal ist nikto okrem otca babatka..........ze vraj budem ubolena tak budem rada, že žijem.....a že do krstin babatka by sa vôbec nemalo chodit na navštevy ak to mamička vyslovene nežiada......kym si zvykneme na seba a tak........samozrejme je ine moja mama.....ale mama je len jedna a ostatní su stale len cudzí............takže s jej nazorom suhlasim.........ale ako poznam svokru tak sa nanominuje aj do nemocnice aj domov......a este bude aj vyžadovať obskakovanie.........ale ak sa ma FAKT CELE TEHOTENSTVO neopyta na babatko a ako sa mám................tak nech sa teši..........ak pride do nemocnice tak je z izby nevyjdem........a poviem mužovi nech jej povie čo len chce........asi je blbe že uvažujem takto moc dopredu........ale ked ja som teraz taka precitlivena...........a je mi to ľuto........... a je mi z toho smutno...............možno to cele bude inak.......a ja sa zbytočne stresujem a krivdím jej............neviem.........momentálne mám taký pocit..........a nemám to komu povedať

gresa
8. nov 2012

@lola7712 aby si ma pochopila, mne vôbec nevadí, že neprišla. Ja som tým len chcela povedať to, že všade rozpráva ako jej je to ľúto, len aby sa opeknila a my ju vôbec nezaujímame. A presne som toho názoru ako tvoja mamina. Ale niektorým ľudom to žiaľ nevysvetlíš. Veľa ústupkov sme spravili, len aby bolo všetko v poriadku, toľko krát sme sa prispôsobili a načo je to dobré. Oduli sa, lebo sme konečne povedali NIE.

lola7712
8. nov 2012

@gresa ........asi sa nad to musíme povzniesť..........ešte že máme manželov, ktorý to berú v pohode 🙂

zlatica36
8. nov 2012

@lola7712
@gresa
@miska_zv baby,ja mam uz skoro 16 a 14 rocnych synov.... ja len dufam,ze nebudem taka potvora o akych sa tu pise.... ja chcem byt taka svokra ,ako ma moja kamoska....!! z tej zenskej by ste boli hotove!!! zlata zena! na rukach ju treba nosit! pomoc ponukne,ale sa nenatiska.ked ju kamoska poziada o pomoc,tak ked moze,tak pomoze. ked sa jej nieco nepaci vo vychove,tak to povie,ale tak aby to decka nepoculi..kamoska bola 3 tyzdne v nemocnici a ona uz nemala dovolenku ,tak si vybrala neplatene volno,aby sa mohla postarat o dvojrocne dvojicky a 5rocneho chlapceka. a kazdy treti den bola pri neveste na navstevu v nemocke. niekedy kamoskin muz ostane s detmi vecer doma,tak raz za mesiac a oni si zajdu na kavu, alebo do kina.
nikdy ju neohovarala,naozaj ked sa jej nieco nepaci,tak to povie priamo jej.vydiskutuju si to a ide sa dalej..a plati to aj opacne...ziadne zabomysie vojny... este ked sa aj kamoska s muzom pohada,tak svokra drzi stranu neveste... aj ked ma pravdu muz.... svokra totiz zahlasila,ze zeny v rodine maju drzat spolu!! 🙂 tak taka ja chcem byt ! drzte mi palce 🙂

lola7712
9. nov 2012

@zlatica36 ............to by som chcela aj ja byť taká svokra 🙂

.........aby som tej mojej neublížila.........ona ma ani neohovára ani nič podobné......ešte by som povedala, že sa mnou chváli.........pretože u nich v rodine nemá nikto vysokú školu..........ale naozaj nikto......a asi ani nikto mať nebude.....a jej nevesta je právnička......tak v tomto problém nie je..........ani sme nikdy nemali žiaden konflikt ani nič podobné..........len ma ubíja ten nezáujem............... ☹ .....................jednoducho jej deti ju zaujímajú a my čo sme sa privydali a priženili sme nepodstatní........... ☹ ............. neviem možno si to len namýšľam, a teraz ked som tehotná tak som taká citlivejšia alebo tak............ale takto to cítim...........príde mi to sebecké......a neslušné ...........taká jednoduchá otázka ako sa máš? .........s mojou švagrinou máme výborny vzťah........aj pokecáme...........ona nemôže za to, a dieťa je predsa len dieťa a nevesta bude vždy cudzia...................
.....neviem neviem sama som z toho zmätená asi si to len namýšľam

nina4
9. nov 2012

@laurinka98 Prepáč ,že to tak napíšem ale až som sa zasmiala ked som to čítala to píšeš aj o mojej svokre 😝 😀 😀 .ked som zbadala túto tému tak reku nakuknem.
Ja mám skvelú svokru pokiaľ nieje u nás 😀 😀 inak mi surovo kontrolovala skrine a prach či je utretý a ked sme s prvorodeným prišli na návštevu tak mi ho vytrhla z rúk a celú návštevu s ním bola v kuchyni a to boli iné hádky s manželom ked sme došli domov .mne ho tiež bolo ľúto lebo bol veľmi naviazaný na mamu ale raz som chytila také nervy že som mu povedala- pozri sa kto bude dlkšie žiť mama alebo ja?tak sa rozhodni že koho si pohneváš 😀 😀 😀 😀 viem bolo to kruté aj hlúpe ale zabralo to uvedomil si že to mama ozaj preháňa.Ale si uvedomujem,že keby mu na nás aspoň trochu nezáležalo tak sa na mňa vykašle a ide za mamou.
Po tom pri treťom bábatku ked sme došli tak to bol môj maznáčik ale vded bol aj stále kojený a vysvetlite bábatku teraz neplač nejedz si pri starkej a nedaj boh ked som si ho šla zobrať ,že ho nakojím to bol pohľad vraha a doslova na mňa štekla --a zase je tu mama -- a kdo si má dieťa nakojiť a utíšiť ked nie mama. No a teraz ked máme 4 už tak často tam nechodíme a ked aj prídeme čo sa týka nadmerného stískania a tuľkania detí už sú väčší už sa nedajú ,odtiahnu sa na čo sa pravda svokra ofučí...A pravdu teraz jej aj sama najmenšieho dám do rúk ale čo s toho ked začne plakať ako by ho z kože drali a to už behá po byte a hovorí moje hladné a to je nakojený jej skrátka nedochádza že ono je Už LEN STARKá a ja som MAMA !!!!!!!

rebellita
9. nov 2012

Moc pekné prípady ako píšete baby, ale aspoň muža keď máte na svojej strane...to sa ešte potom dá zvládnuť! 😉

stellamaris
9. nov 2012

@zlatica36 taku dobru svokru prajem kazdej z nas!ja si berem priklad z mojej mamy ,mala dvoch zatov(mam dve rozvedene sestry) a kazdy vravel,ze je super svokra,dokonca jeden k nej chodi na kavu ,aj takto po rozvode 🙂 ten druhy ju nechava pozdravovat,nakolko byva daleko v Cechach 😉 mama je mila,poradi,pomoze,ak ju niekto poprosi,vnucata ju zboznuju a hlavne sa nemiesa do vztahu nikomu!aj jej mama taka bola,mala osem zatov a ked umrela,prave oni najviac plakali!

janina9410
9. nov 2012

a mne sa manzel cuduje,preco nechcem ist byvat k jeho babke a zaroven 50m od svokry..ved by ma slak trafil..a ja mam tiez malicke problemy..skoda reci a to odkedy sa narodila mala..kiez by bola kazda svokra ako moja mamina..nestara sa do nicoho ani co ako mam robit a co mam oznamovat

janina9410
9. nov 2012

@nina4 mna by asi porazilo :D moja este pred narodenim malej dosla s napadom,ze ked nebude uz mala kojena mozem ist do roboty a budeme sa pri nej striedat..no urcite ja som mama a ja mam byt pri nej stale a ne aby zila so starimi rodicmi...a este aby som tam sla byvat :D

stellamaris
9. nov 2012

@janina9410 toto si aj moja myslela,ked som bola este iba v druhom mesiaci....vravim jej,ze urcite ho nedam jej opatrovat a ja pojdem robit,chcem si ho aspon rok naplno uzit a toto aj robim 🙂

llienkaa
9. nov 2012

@stellamaris
@zlatica36
@tunzal ja stale nechapem preco toto cele robia...maju pocit ze sme im ukradli ich deti? alebo je to syndrom vyhoreneho hniezda? alebo si myslia ze niesme pre ne dost dobre???? o co im ide? co tym sleduju??? Viem ze sa im to vrati vsetko zle co robia ale naco to robia? kolko zla a my sa s manzelom kvoli tomu hadame ... dnes som hore uz od 3.11 rana nemohla som spat stale som premyslala, vratila som sa v myslienkach rok a pol dozadu kedy sme kupili dom a zacala som premyslat ze co som jej urobila ked sa zacala tak chovat, ked sme spolu len chodili a byvali kazdy sam bol klud nikdy som si nevsimla nieco ze by mala proti mne ale ako sme kupili dom...koniec vtedy to cele zacalo. Niekedy moc premyslam a je to len a len na moju skodu.Musim sa odnaucit premyslat tolko nad vsetkym...

gresa
9. nov 2012

@zlatica36 tak to je super, takáto svokra. Moja by sa mohla od nej čosi priučiť 🙂

llienkaa
9. nov 2012

@lola7712 ano moja sa nespytala vsimla si az predtyzdnom ked uz budem koncit 6mesiac 🙂 a to len akoze zaujem pred manzelom fuj je mi z takych ludi zle

llienkaa
9. nov 2012

@janina9410 mne svokra povedala ze po pol roku urcite sa vratim do prace a ked som povedala ze nie pozerala ako puk ze ved mam dobru pracu...no mozem ja sa vykaslat na pracu ja si chcem s mojim drobcom vychutnat celu matersku akoze sa mi ona chcela postarat o dieta? alebo co? fuj urcite jej ho nedam ked ma nerespektuje ked jej poviem aby mojmu psovi nedavala jest mastnu hranolku a ona namna pozre a da mu ju...ako ma moze respektovat ako matku a pri vychove dietata???? taku svokru ja nepotrebujem....

wieruss
9. nov 2012

Baby isto ma vykoti... Nechapem preco sa svokra snazi urobit zo mna pred mojim mm kravu a zo seba chudinku (to je jej dokanala uloha - hra na chudiatko) ale co by ste na to povedali: svokra doniesla z PIVNICE auto po mojom mm, pytam sa ci je ciste - ano, sprchovala ho , tak neriesim, potom sa kuknem blizsie a na streche vrstva prachu, v kabine ani nevravim .,. Tak do mna jedy hovorim mm nech poprosi mamu aby to ocistila, ona mu povedala ze to umyvala ale ked sa mi nelubi tak odnesie auto prec a uz jej nebolo 😠 A ja teraz vyzeram ako nevdacna krava kua s pritom som chcela len cistu hracku 😠

vevinaaa
9. nov 2012

Tie ktore mate muza na svojej strane,mate z casti vyhrane,horsie to je ked nie je bohvie aka svokra a mic naviazwna na syna, a syn na nu :/ toto je ako z hororu... A najhorsie je ked si muz nevie stat poriadne za svojim, ci za svojou novou rodinou, a ked daco poviem ja uz som ta sla, ked neprikyvnem svokre poviem svoje vie sa na mna aj skaredo divat, no aj keby sa roztrhls stojim si za svojim..a s toho vsetkeho nenavidim ze mna a priatela- jej syna vie brat ako keby sme boi male deti co sa nevedia o seba ani vlastne deti postarat... To z duse nenavidim... Pozjate aj takyto scenar? Nam staci sa u nich raz sa rok naobedovat a potom sa svokra vnucuje ci nam nenavari,to ma dozerie ako keby ja nevarim,alebo akoby chcela silou mocou dat synkovi svoje jedla...q uz sa stalo aj tak ze som odmietlq a ona aj tak doniesla...asi mala komplex menej cennosti 🙂 a keby to robila len v tomto...a len toto...

janina9410
9. nov 2012

@llienkaa dietatko si mas uzit naplno lebo tie chvilky uz nikdy nevratis a ani to najkrajsie obdobie a navyse dieta potrebuje matku aspon do 3 rokov..a ano co tam po dobrej robote..dieta hladom neumrie...a rodicia z oboch stran su na to aby pomohli a nie sa starali a kladli si podmienky 😉

llienkaa
9. nov 2012

@janina9410 urcite budem 3 roky a ak by nieco viem ze moja maminka nam pomoze 🙂 takze svokra nech si robi a hovori co chce 🙂

lianka2
9. nov 2012

@gresa
@lola7712 no aj moja mama je toho názoru,že po pôrode žena a bábo potrebuje kľud, no nie, svokra sa k nám domov musela natrepať o štyri dni, ako sme prišli z pôrodnice, hlavne, že dva dni predtým bola vraj chorá, zrazu zázračne vyzdravela, a potom ešte sa mojej mame sťažovala, že keď boli u nás, tak malá najskôr spala a videla ju iba v perinke. akože lebo ona predtým volala, že kedy má prísť, aby malá bola hore. týždňové bábo. tak kým prišla, malá samozrejme zaspala, tak sa jej to nepáčilo. a s tým psom, to poznám. ona má psa a keď sme u nich, tak skáče okolo psa, že nech malú psovi ukážem, nech ju olíže, nech ju ovonia, a ako sa tvári, keď vidí malú, ide sa tam poskaladať z toho psa. akože hádam ukážeš dieťaťu, že aha havo, no ona opačne, psovi hovorí, že aha, bába.