Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

dakra
31. mar 2011

@bubusik88 áno, áno taký zúfalý a najradšej by si ju niečim ovalila, keby to nebolo trestné 😠

dakra
31. mar 2011

@katka1981 ja myslím, že hej, lebo čo čítam aké majú baby skúsenosti, tak si myslím, že všetky svokry sú úplne rovnaké

katka1981
31. mar 2011

@dakra, verim, len ked na nu pomyslim, kypi mi zlc, takze radsej si vas len obcas precitam, Najradsej by som vsak citala nieco v zmysle, huraaa, moja svokra dosla k rozumu.

dakra
31. mar 2011

@katka1981 aj to sa stáva, ale len na chvíľu, ja som si to tiež raz myslela, ale vydržalo jej to týždeň a potom zase robila scény, takže na zázraky už neverím a držím sa hesla : "Podaj chrapúňovi prst, zožerie ti celú ruku!"

lucia8688
31. mar 2011

akok tak čítam vaše príspevky , som rada , že mám takú svokru jakú mám. My sme si padli do oka hned na začiatku beriem ju ako druhú mamu a ona mňa ako dcéru. Povieme si čo sa nám páči - nepáči, poradíme sa , pokecáme... Som rada , že ju mám.... 😀

katka1981
31. mar 2011

@lucia8688, neprovokuj 😉 aj moja maminka je super svokra. O mojej nebudem hovorit, brrrr, moja maminka mala zlu svokru aj moja babicka, bojim sa aku svokru bude mat moja dcerenka 😢

lucia8688
31. mar 2011

@katka1981 u teba je to asi dedičné 🙂 u mňa naopak moja mama hovorí , že svokru mala lepšiu ako vlastnú mamu 😀 a ani moj manžel na svokru nendáva ... on ju má dokonca rád 😀

katka1981
31. mar 2011

@lucia8688, aj ja mam ten pocit, ale ak by takto mala trpiet moja dcera, tak ja sa o to postaram a nenecham to tak, kym budem zit....

bubusik88
31. mar 2011

@katka1981 mne osobne to pomaha mozem sa niekde vyohovarat 🙂

katka1981
31. mar 2011

@bubusik88, to je zaklad, nech ti padne kamen zo srdca

bubusik88
31. mar 2011

@katka1981 ano presne tu v okoli nemam nikoho s takou
svokrou vsetky kamaratky mali stastie ja nie 😖

tunylyk
31. mar 2011

jaaaj co by som ja dala za to,aby ta moja svokra zila,zlata zena to bola,taku by som dopriala kazdemu,bola mi svokrou presne 2roky a 2dni,nie je den aby som si nespomenula,vecer bola tu a rano... nas malinky nam ju bude stale pripominat,hoci sme jej este nestihli povedat,ze je na ceste,narodil sa presne den,pre jej narodkami... prepacte,ze som sa vam zamiesala do debaty,ja len,ze nie vsetky su zle 😉

lucia8688
1. apr 2011

@tunylyk máš pravdu nie všetky svokry sú také mrchy 🙂 ja by som svoju nevymenila za nič na svete 😀

bubulino
1. apr 2011

Ahojte, som tu tiez nova a chcem sa postazovat. S mojou svokrou sme vychadzali dobre az kym sa nenarodila mala. Svokra mala 3 synov a vzdy tuzila po dievcatku, takze ked sa jej narodila vnucka, tak sa na nu strasne zafixovala. Ona mala tazky zivot, jej muz ju psychicky tyral, cely zivot utlacal, ona je strasne submisivna a zvolila si zivot trpitelky. Ona je strasne ochotna a chce vsetkym len dobre. Cely jej zivot boli vlastne deti a ked vyrastli, tak cakala len na vnucata. Je na dochodku, zije stale s tym muzom, lebo tak to ma byt, je mu dobrou manzelkou, nema v podstate ziadne zaujmy, kamaratku ma asi len jednu, aj to len obcas sa s nou stretne, takze je zamerana kompletne na vnucata. Nasa mala je prve vnuca, ma este jedno, chlapceka, ale to tak nejako skoro otvorene priznava, ze malu ma radsej, lebo vzdy tuzila po dievcatku. Ked bola mala zla, potrebovala som s nou pomoct, no ona stale kvoli nejakej vymyslenej blbosti nemohla dojst. Ale hlavny dovod vyplynul pri jednej hadke, vraj sa nam nevestam neda vyhoviet, takze k nam nerada chodi. Mala ma 10 mesiacov a ona stale omiela, ze keby som ju nekojila, ona si ju vezme na vikend, aby sme si oddychli. Stale sa tvari, ze nam chce pomoct, ale ona ju chce mat bez mojho dozoru, pretoze ich- svokrovcov musim stale upozornovat, ze nech jej nedavaju vsetko, co je jedia, ze to, ze sa mala pozera, este neznamena, ze to chce a treba jej to dat ochutnat. Ona povie dobre a v hadke z nej vyslo, ze vsak ona vychovala 3 deti, ze ona vie, co jej moze davat. Vobec neakceptuje, to, co jej hovorim a ked s nou bude raz sama, urobi si po svojom. Ale cely cas sa tvari, ze ona nam chce len pomoct a vsetci su na nu zly. Zahlasila, ze ked chcem, mozem ist do prace a ona sa mi bude o malu starat u seba doma a na vikendy si ju mozeme prist zobrat, byvaju totizto 100km od nas!!! je to podla vas normalne, som skoro odpadla, ze ci to mysli vazne, mne to pride strasne neuprimne, ze nam chce pomoct, to je kravina, a teraz neviem, ci som ja precitlivena, ked mam pocit, ze jej ide len o to aby bola s malou sama "bez dozoru"... Ona sa na tu malu uplne zamerala, ked tam prideme na navstevu a odchadzame, tak place, kazdy den si doma prezera fotky dookola, proste uplne nou zije. Zakazdym ked sa stretneme, tak stale dookola opakuje, ze si ju vezme domov a mna ide roztrhnut!!! neviem co s tym mam robit. Ona nema nejaky citovy zivot, vobec ziadny a preto sa tak strasne obavam, ze je na nu uplne, ale uplne naviazana az tak chorobne. Raz som na nu vyletela, a ona to nechcela riesit, stale opakovala, ze ona sa nehneva, ze nechajme to, ale ja nemam pocit, ze by sa mala hnevat!!! proste, zase je len obetou, na ktoru je niekto zly...a reci ktore ma tiez vytacaju ako, keby mala choditko, tak uz chodi, keby spavala v postielke cez den, tak sa uz vie postavit a ona uz je dost velka aby jedla to co dospeli a podobne veci, ktore oni tak robili a tak to ma byt, to este ako tak prezijem, aj ked mam z toho nervy, ale tomu sa asi neda zabranit, tieto veci uz vacsinou odignorujem.. poradte mi, ako mam tie navstevy prezit a ako nemam vyletiet ked uz po 100 x budem pocut, ze si ju vezmu domov, samozrejme bezomna.. Mate niekto s takymito super svokrami skusenosti?

vera82
1. apr 2011

@bubulino Ahoj, tak ja som zažila dačo podobné so svojou svokrou, robila vlastne to isté, dcérka mala črevnú chrípku, vravím že máme diétu, no svokra to ignorovala a hneď na návšteve začala s čokoládkami a pod. Takže to poznám a tiež vraví že ona vychovala tri a nepotrebovala k tomu knižky a pod.
Recept na to však nepoznám, tiež návštevy len pretrpím a vypočujem si jej rady ale s manželom si robíme po svojom ako to mi uznáme za vhodné. A to že si malú vezme k sebe a ja môžem ísť hneď do roboty som počúvala už keď som bola tehotná. 🙂
Treba len vydržať - pre pokoj v rodine 😎 a dúfať že to naše svokričky raz prejde.

kawasaki17
1. apr 2011

@dakra ja vravim s usmevom ide vsetko lahsie.... aj ked niekedy to je moc tazke... 😒

kawasaki17
1. apr 2011

@vera82 aj moja svokra chce aby som sla do prace a ona sa o drobca postara.... to asi kazda ma taky uzasny napad... a teraz este o to viac na mna tlaci ked prisla o pracu...

bubulino
1. apr 2011

@vera82 tak to si ma moc nepotesila ☹ , takze musim asi len vydrzat tie navstevy, zatial sme sa dohodli s manzelom, ze sama tam urcite nepojde, poial budem na materskej,takze to ma tesi, ze muz je na mojej strane, ale uplne, co sa tyka jeho matky.. Ale pomohlo mi uz len to, ze som sa mala komu vyzalovat a ze to ma niekto podobne ako ja 🙂

xlucia
1. apr 2011

@kawasaki17 aj moja bude coskoro bez prace, a uz mi hlasila ze mozem ist skor do praca a ona bude robit mojim detom mamu. skoro ma svihlo

kawasaki17
1. apr 2011

@xlucia viem si predstavit 🙂 , u nas to bolo napodobne a uz duplovane, ked zahlasila, ze ona si uz asi aj tak pracu neajde a plat mojho mm nevystaci na domacnost a uzivit celu rodinu....no a ja hovorim, ale sak materska a mm plat nam 3 uplne staci a este si aj usporim vzdy nieco, a ona na to: a ja s dedom?
takze si mysli, ze ju budeme zivit, teda ich a neprispeju ani centom!

xlucia
1. apr 2011

@kawasaki17 zlataaa. ja nerozumiem kde na to tie svokry chodia. to maminy co maju dievcata su normalne a maminy chlapcov trafene? no ak mam byt takato, mozem si to ist... ja budem dufam dobra svokra a nebudem sa chalanom montovat do manzelstva a uz vobec vysiet na krku

kawasaki17
1. apr 2011

@xlucia tak dufam, ze aj ja, ale po mojej skusenosti so svokrou sa budem asi veeeelmi snazit 🙂

baronka222
1. apr 2011

Ahojte. No ked toto citam tam ma zalial studeny pot.... ja ked som matke otca mojho dietata povedala ze som tehotna ona ze fajn tak to uz mozem z roboty ostat doma........... ale ked citam vase prispevky mam strach. asik si ju budem musiet drzat od tela, tak ako doteraz 😅

dakra
1. apr 2011

@baronka222 preboha, hádam by si svoje dieťa nenechala svokre??? neodporúčam!!!! 😲

dakra
1. apr 2011

baby, zas mám nervy, ráno ma v kuchyni čakala kopa bordelu po svokre + nejaké brožurky o správnej výžive detí, ktoré pokradla asi po čakárňach, ach jááááj, čo si mám o tomto myslieť? 😒

dakra
1. apr 2011

@bubulino keďže bývame so svokrou v jednom byte, tak ja som stále počúvala ako si ju vezme k sebe do izby, až to dopadlo tak, že som na ňu nakričala, aby si nerobila zbytočné nádeje, že je to moje dieťa a jej ho určite nedám a navyše, môj názor je taký, že babky len deti kazia a do výchovy sa nemajú čo strkať...raz si pýtala malú, že či ju môže ísť kočíkovať, ja som jej povedala, že má už odkočíkované a , že teraz je rada na mne, aby som si to užila, plakala potom môjmu manželovi na ramene, ale aj tak to nepomohlo a nepohne so mnou

vivienkata
2. apr 2011

ahojte kočky ja tiez uz nevladzem zijeme v jednom byte so svokrou a už som na krajičku kolabsu uz nevladzem mam dceru ma 2 roky a 4 mesiace a všetko co urobi mala je zle stale len na nu svokra virska nech už bude ticho lebo jej uz ide na nervy mala je taka ze je aktivna a rada sa sali ako kazde dieta a chce pomahať ale svokra len na nu vreska podla nej keby malo byt tak by mala zabka mala iba sediet na zadku a byt ticho ☹ už nevladzem fakt a ja som stale ta zla ja sa vraj o nic nestaram neviem sa postrať o priatela teda jej syna a u druhej nevesty ma len ohovara že len cele dni spim a nic nerobim a ona sa musi starať o malu ja už fakt neviem ako mam vysvetliť malej aby nesla za babkou lebo babke lezie na nervy prosim poradte čo robit lebo už som na konci uz nevladzem

puco
2. apr 2011

ona sa mi snažila vždy zle roby moja svokra a hlavne zmalou ale teraz sa už nedam lebo oni su iba moje deti nikoho ineho aj ked ma moj dru stym problem tak ma tonezaujima lebo mala už vobec neposlucha a kôli nim je vždy zle ja som prd tym ako otehotnela zmalim tak som mojmu druhovy vravela že vždy bude tak akoja poviem nie ako oni potom kvoli nej sa hadame že prečo nemože mať na rukach alebo čo ona chce aj minule mi zaočkovali maleho tak bol kus mrzuty tak si zobrala ku sebe spinkať lebo ona bola po nočnej ale chvala bohu maly nespal dlho tak som vletela do izby a zobrala som si ho pravda že ked dačo horšie že vnocinespy mali tak vtedy hlucha a nepride si vziať ked som už unavena ale naopak to roby už my lezie na nervy ale budem aj horšia ku nej ked treba ako ona je kumne tak aj mna to nezaujima 😝 🙂 😠 😠 😠 😠

vivienkata
2. apr 2011

@puco ahoj to co pišeš dobre poznam to iste robi aj moja ja co zakazem tak je zle a ze ona pre sprostost krici na malu je ok

kocurko1
2. apr 2011

@bubulino to akoby som citala o svojej svokre 😒 Nasa je je sice 500km od nas, ale situaciu to neriesi. Mala ma 2roky a situacia sa ,,stupnuje,,. Svokra sa lutuje, hlavne ked su doma rozhadani. Vyvolava manzelovi do prace a ked k nej nie je vludny, lebo nema cas, vymysla na mna, ze som na neho bola zla a preto je taky. Dokonca som si v mobile musela nastavit odmietanie jej cisla. Ked mala dcerka asi rok, zacala psychicky vydierat malu aj mna. Na to si treba u takych ludi dat pozor. Ked sme u nich doma a prave sa mala hra s niekym alebo so mnou, pride a afektovane na nu zhikne ,,To som Ja, Tvoja babicka, Nechaj tu Mamu!,,.
Nemozem ist s malou ku svojim rodicom, lebo len vtedy mi vyvolava a citovo ma vydiera, aby mi skazila tych par dni v roku s nasimi. Ked sme s malou u krsnej a jasne jej poviem do telefonu, ze mala sa prave bavi s krsnou, ona zacne vydieravo ,,a co robi, a preco, a co,,, a dookola a dokonca ,,Musim okamzite, a okamzite hovorit s malou,,.
Taki ludia absolutne nerespektuju hranice, nevazia si svoje nevesty a jedine co vedia je vydierat a hrat chudatko.
Neda sa tu nic ine, len obmedzit kontakty.
Zazila som viac takych ludi, ktori hovoria, ze neznasaju konflikty(aj sv). Su to najvacsi zakeraci. Nepovedia ti nic priamo, ale poza chrbat ti narobia naozaj zle 😒