Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

baklik
9. sep 2012

baby, povedzte mi, je skutocne tak tazke pochopit, ze si neprajem, aby moje dieta bolo krmene sladkostami v jeho 9 mesiacoch??? dnes sme mali navstevu, moja draha svagrina, hned vytiahla brumika, ze to je pre neho, lebo rodicia mu nedopraju a ked som jej povedala, ze on take este neje, takze vraj len trosku, schmatla ho a dala do stolicky a krmila ho tym. ja som myslela, ze ma vystrie. z toho, co si to dovoluje, ze ma nerespektuje ako jeho matku, ktora rozhoduje o tom, ci take veci male dieta bude jest alebo nie. moj muz sa len usmieval. nastastie, malemu to nechutilo a zacal mrncat po tom, co do neho natlacila asi tretinu. a potom sa este cudovala, ze co som nas*ata a hned po obede chceli odist. pritom este nezabudla skonstatovat, ked som povedala, ze sa mi podarilo mierne rozvarit ryzu, ze tri hodiny stojim pri sporaku (bola to hodina) a co z toho a vacsiu radost by som jej urobila jednoduchou polievkou (robila som sote, kuracie rezne na prirodno a vyprazane a k tomu ryza a hranolky) alebo sme mali ist radsej na pizzu. normalne toto si pri stole somrala popod nos. akoze sila. 😖 a ked som to potom mojmu muzovi vytkla, ze opat raz nezakrocil a neusmernil ju, co si moze dovolit a co nie, tak sa na mna nastval a nebavi sa on so mnou. akoze ja nechapem... 😖

baklik
9. sep 2012

@petruska833 tak vidim, ze to je hadam vsade tak, ze muzi su slepi...ja to nechapem. 😖
nam svokru supluje jeho draha sestra, ktora je len o 2 roky starsia odo mna a akoze najschopnejsia na svete. nechcem tu nikoho zhadzovat, ani sa chvalit, ale baba si nebola doteraz schopna urobit ani len poondenu maturitu, vsetko co ma, ma len vdaka muzovi, ktory robi v DE a ona samozrejme nerobi nic. teda vlastne, doobeda sa venuje samej sebe a poobede detom.
a akoze, povedzte mi, kde je tu logika - k tomu predoslemu prispevku - ona nedovoli svojim detom 3r. a 8r. jest kinder vajcia, ked sme im ich doniesli, hned zhabala, ze jej deti cokolady nejedia, je to sladke, plno cukru a E-cok a pod. a nadrobila ich, prosim pekne, sliepkam. a mne bude 9-mes. dieta krmit sladkostami! mne zastava rozum 😖

xlucia
9. sep 2012

@baklik a v com mal on zakrocit??? a ona stihla dat maleho tretinu brumika a ty si bola kde? ved jednak jej to mas vziat z ruky, a jednak by mi niekto len tak dovolil dat dieta do stolicky a na drzovku zacat krmit.....
si matka, dieta si mas ochranovat hlavne ty. kym to muzovi docvakne, moze byt neskoro....
posli babu odkial prisla. brumik je presladeny humus a take male dieta to nema co jest

baklik
9. sep 2012

@xlucia ano, chapem, ale zas by som bola len ja ta najhorsia. aj tak som nakoniec bola, tak co z toho. ☹ ja som jej vyslovene povedala, ze si to neprajem, aby mu to davala a potom, ked sa nedala odbit, tak som jej povedala, ze len ochutnat a dost. a moju muz bol cely cas pri tom...

wieruss
9. sep 2012

@baklik najvecsia chyba je tam, ze nezakrocis ... Preco, ked vytiahla toho brumika a strcila maleho do stolicky, si jej to razne nahlas nezakazala ?? Raz je to moje dieta tak rozhodujem ja a keby som nechcela aby nieco jedol tak by to do neho nedostala ani nahodou !!! 😠 a sorry, ale muz je nejaky cudny, ked drzi stranu sestre, co ti ofrfle obed ...

xlucia
9. sep 2012

@baklik nooo z vlastnej skusensoti ti mozem povedat ze to je udel matiek. kasli na to ci si oni myslia ze si najhorsia, budu si to mysliet tak ci tak.
ale ked ti decko bude v noci grcat, budes pri nom ty a to je smerodatne.
NEPOVOLIT.
ja sa to robila takto, casom zacali respektovat.

baklik
9. sep 2012

@wieruss praveze som jej to razne povedala a aj chcela zobrat. to by si musela vidiet - schmatla ruku nabok, ze "hoho, ved len trosku, pod moje zlatko". strasne mi lezie na nervy.......

baklik
9. sep 2012

@wieruss a on to nepocul (predpokladam), ked mi ofrflala obed, on bol v obyvacke a ona pri mne v kuchyni. tym sa ho ale celkovo v tomto smere vobec nezastavam...

wieruss
9. sep 2012

@baklik co urobila ?? V tom momente by som jej asi skocila do usmevu 😠 😠 Ako pardon ale az mi prebehlo cerveno pred ocami, ked som si tu situaciu predstavila. Dieta by islo v momente zo stolicky von !! A jej by som raznym (pravdepodobne hlasnym) sposobom dala vediet, ze ked na mna este raz sahne tak poleti z bytu ako spinave pradlo !!!

baklik
9. sep 2012

@wieruss jasne, ja by som si odpovedala to iste. ale to je celkovo dlhodobejsia situacia, pisala som o tom uz par stranok dozadu, ze ako sa chova, odkedy mame dieta. a stale len ja nieco mam proti nej a toho mojho to uz akoze nebavi pocuvat. aj dnes sme sa kvoli tomu pohadali. teda on reagoval asi takym sposobom, ze mu mam s tym dat pokoj a nemieni ma zas pocuvat ako na nu kydam... skratka stale som len ja ta najhorsia, on na nu nepovie kriveho slova, len mlci, ak mi uz neprotireci. aj dnes som mu povedala, ze normalna reakcia by bola, keby mi aspon dal za pravdu. takze asi preto bola ta moja reakcia taka, aka bola. v skratke.

wieruss
9. sep 2012

@baklik prave preto, ze mate dieta sa musis pozbierat a jasne jej to povedz a pokial ta nemieni respektovat nech sa paci , vie kde su dvere 😉 nedaj sa !!! Ked ti muz neriesi tak si to pories sama... Moja svokra oslovovala mojho drobca "syncek moj" a mna islo vyrutit, potom ma to nasralo, vypocula si svoje...chvilu bola oduta- isto ma ohovorila vsade (takze najhorsia si aj tak ) a je pokoj 😉

baklik
10. sep 2012

@wieruss problem je aj v tom, ze oni k nam pridu tak 2-krat za rok, to my tam chodime raz za mesiac, lebo muz si to praje, no a byva tam aj maleho starky, aj ten ho chce vidiet. (chodime aj k nam domov, ale to je bez problemov, u nas si nik nieco take nedovoluje, raz si to dovolila teta, ze malemu napchala vanilkovy keksik do ruky, ked mal maly 6 mes., tak som mu ho vyhodila z rucky a povedala som jej, ze si to neprajem a nech to respektujem - ale to je moja rodina.)
je to na dedine, maju tam vybeh, zvieratka, dieta ma zmenu. uz som hovorila, ze tam viac nepojdem. na to vsak muz zareagoval, ze pojde on sam s malym, ale to by bolo este horsie, kedze pri nej si ho nedovolim nechat bez mojho dohladu.
u nich v rodine je to asi tak, ze ona je akoby hlava celej rodiny, mamu mali alkoholicku a ona sa starala o dvoch mladsich surodencov, tak proste uziva akoby uctu alebo co, neviem, ako to jasnejsie vysvetlit. ja chcem mat s nimi vramci moznosti dobre vztahy, ale skratka toto si nema dovolovat, no a zle je, ze nenachadzam pochopenie u partnera, si myslim, ze v prvom rade on by mal v takych situaciach zakrocit, nie cusat a nech ja som akoze ta divna... no je to tazke. najradsej som, ked ju nevidim a nemusime tam ist... 😖

zlatica36
10. sep 2012

@baklik mne sa stalo,to ze raz ku nam na hostinu svokra doniesla komplet uvareny obed... moj mz chudacisko nevedel co ma robit... ja nervy,ze pol dna prestojim v kuchyni,sa snazim... a ona to donesie,ako keby ja nevedela do ruky varesku chytit... tak mi to pripadalo vtedy... a ona,sak ja len dobre chcela... hned na to sli do kostola,ale to vyzeralo tak,ze uz asi nedojdu nazad... ale asi jej to vtedy nejak docvaklo,ze zrobila zle... celkom ok to potom prebehlo...
co sa tyka s tymi sladkostami,ked ty si neprajes,aby to dieta jedlo,tak to nedovol!! vyber mu to z ruky a hotovo!!
ja som sa tu minuly tyzden zoznamila s jednou maminou,ktora ma asi rocne dieta a moj manzel mu dal do rucky lizatko.mamicka lizatko slusne vratila mm s tym ,ze mala take veci este nepapa.tak to budem respektovat,nebudem tej malej davat to ,co si jej mama nezela... razne si mala zakrocit! aj za cenu toho ,ze by sa svagrina odula! nemala si ani dovolit jej to rozbalit,nie ze malemu aby davala...
co sa tyka toho obedu,tak ver moja zlata,ze keby povedala toto mne,tak cely obed by skoncil pred jej ocami v kosi!!! aj ked som zasadne proti vyhadzovaniu jedla... a to by som dokazala s usmevom na tvari 🙂 .prisaham ! ...to by ju este viac nasralo!!a manzelovi by som povedala nech navsteve objedna pizzu.
ked bude mat prist na buduce,tak sa zatni a povedz muzovi ,ze nech pre svoju sestru navari on sam! ani by ma nehlo jej postavit,co i len vodu na kavu!
ty kokso...normalne mi to dvihlo tlak... to uz co je ?sak to horsie ako 5 svokier dokopy 😝 😝 😝 a ty co ? ...ty nemas 2 roky ,aby ti niekto rozkazoval... a manzelovi viac o svojich konfliktoch s jeho sestrou nehovor,byt na tvojom mieste ani by som ju pred nim viac nespomenula... vidim,ze to nema vyznam,podla toho co pises.aj jemu by som povedala,aby ju pre do mnou nespominal,ze si to neprajem. ked svagrina do teba zabrdne,tak rovno do oci jej povedz co si myslis a trvaj na svojom. keby sa chcela obratit na manzela tvojho ,tak aj jemu povedz ,ze nech sa do toho nemiesa,ze to je vec medzi vami dvomi... a taktiez by som mu vravela,ze ani on by nedovolil,zobrat maleho tam,kde nerespektuju jeho... ako tvoja svagrina teba...

rokkisu
10. sep 2012

eja10 je to strasne co citam. sama to tazko zvladnes,budes nepochopena zo vsetkych stran, prepac, ale je to tak. nemyslim si, ze ti da svokra, svokor za pravdu. skuste sa o tom s manzelom porozpravat. To je prvorade a velmi dolezite. vzajomna tolerancia. On by si mal uvedomit rebricek hodnot a hlavne to, kto je pre neho teraz prvorady. Vstupila si do jeho zivota ty a dcerka. karty sa prehodili.Si to ty, kto by pre neho mal byt prvorady! Potom dcerka a pod..... ale na prvom mieste si ty. Nielen ty ako osoba, ale vsetky tvoje problemy su i jeho problemami a jeho problemy tvojimy. Par by mal tvorit celok a mal by sa dolnat. viem, ze je to tazke, ale slovo TOLERANCIA a pochopenie pre toho druheho je velmi dolezite. Ak si na prvom mieste v jeho srdci, teba ma tolerovat ako prvu, tvoje potreby, vypocut si ta a pochopit a nie svoju matku. Chlapy, ak to nezvladate, nezente sa! Zena bude trpiet, ked budete vzdy pritakavat svojej matke a zene hucat do hlavy, ze nema pravdu a ze takto ako to funguje je to fajn, lebo som to ja povedal a mamicka moja sa mi aspon nestazuje. Katastrofa! Ja drzim palce, aby si to zvladla. A hlavne si stoj za svojim. byt zasadova je velmi dolezite a stoj si za tym, co chces a co si myslis. Nech sa konecne ini prisposobia i tebe a nie aby si sa prisposobovala stale druhym ty, vaz si seba a maj uctu i k samej sebe. je to velmi dolezite. A ak toto citaju i nejake svokry, tak sa prosim mile seniorky zamyslite nad sebou a zacnite si uzivat dochodku, venujte sa i vy sebe a svojim manzelom, nechajte mladych zit, doprajte im troska sukromia, verte, ze to velmi skodi ich vztahu, ked netolerujete ich potreby. ved i vy ste boli mladi a viete ako to bolo, ked vam kazdy dychal neustale na chrbat. Nic prijemne vsak. Tie vnucence vam predsa neutecu, nepokazte si to aspon u tych deticiek. Pretoze vsetkeho vela skodi. Aj oni raz podrastu a potrebuju poznat tu hierarchiu v rodine, ze na prvom mieste je maminka s ocinkom a budem posluchat najskor rodicov a potom, kto nasleduje dalej....to uz je na detickach. Oni si sami vyberu. Tym, ze sa snazite presadit si svoje miesto v mladej rodine, na najvyssich postoch, podkopavate autoritu rodicov vasho vnucatka. Dieta musi citit, kto je matka, kto je otec a aku "rolu" a ake miesto maju v rodine stari rodicia. Dieta vyciti, ked je matka, otec nestastny. Bacha na to!!!

lalia2
10. sep 2012

@petruska833 no presne, nech mi muž pomáha a či sa o mňa stará a také kecy. ona je taká dobrá osôbka a keď mm ja dačo poviem, tak stále niečo proti nej mám a nevie, čo mi na nej vadí. no ja neviem byť taká falošná, keď ju raz nemám rada, tak sa jej neviem podlizovať a ešte aj pred mm sa tváriť ako ju zbožňujem.

lalia2
10. sep 2012

@baklik ja som tiež pred mužom ja tá čudná, ja mám iné názory ako celá jeho rodina. teiž mi asi ešte nikdy nedal za pravdu, ale v iných veciach...

lalia2
10. sep 2012

no baby, sme mali ísť túto nedeľu k svokre. najskôr, že kedy chceme, že sa máme prispôsobiť malej. nakoniec už v nedeľu pred desiatou ráno volala mm, že či môžme dôjsť o piatej, lebo ona ide preč. mm jej hovorí, že to už tak neskoro chodiť nebudeme, že tak nabudúce. a ona, že tak ona zavolá, keď sa vráti. no my von a ona o piatej volá, že je doma, či prídeme. ja viem, sprostosť, ja už sa na tom ani nerozčuľujem, ale tak toto je furt. akože kedy paničke vyhovuje, vtedy máme dôjsť, inokedy je unavená, nahnevaná, má tam kamarátku, má robotu, nemá čas, tak prídte vtedy a vtedy. akože aj včera, čo my máme celý deň sedieť na zadku a čakať, kedy sa svokrička vráti neviem odkiaľ, aby sme hneď bežali k nej? ja toto nepochopím...

lalia2
10. sep 2012

no a ešte by ste mi mohli napísať či som ja debil alebo kto. akože moja svokra je rozvedená, mm si zobral na seba pôžičku, ktorú splácame my a nie je to malá suma, na to , aby vyplatili otca a potom na kadejaké opravy v dome a aj zbytočnosti, ktoré si svokra zmyslela. no a svokra stále plače, že nemá peniaze. tak na svadbu nám dala sto eur. ok, nepýtam. prídeme k našim, stále nám niečo nabalia, ja nechcem, ale sú to rodičia a nedajú si povedať, že pokiaľ majú, tak nám dajú, či už vajcia, zaváraniny apod. svokra keď niečo zavára, tak je to vraj aj pre nás, no ešte mi nedala ani jeden kompot. to len na porovnanie. naša mala krstiny, naši jej dali peniaze a vecičky, svokra nič. ona nemá. o dva mesiace ide na dovolenku. za čo? toto ma vie furt nasrať, že na to, čo chce ona, peniaze má a keď treba niečo do domu, tak tááák vyplakáva, aby jej dali deti. no a včera mi mm zahlásil, keď sme sa o tom vadili, že ja to nepochopím, ako dakto môže žiť na úkor svojich detí, napr. tá pôžička, tak že ja to nikdy nepochopím, že mi je to škoda vysvetľovať a medzi rečou už ani neviem ako sme sa k tomu dostali, že keď jej budeme platiť pohreb... tak ja som skoro odpadla. ja nepoznám starého človeka, ktorý si aj z mála neodloží na pohreb, aby nerobil deťom výdavky, a moja svokra si behá po dovolenkách, rozhadzuje a na pohreb jej zas máme dať akože my? potom mm je nervozny z toho, že on chce dom a nikdy sa k nemu nedopracujeme. no bodaj by áno, keď musíme chovať svokru. tak ja neviem, či už ja som sprostá? vy máte aký názor na to?

lalia2
10. sep 2012

podotýkam,že svokrička čo má to minie na seba, žije si na vysokej nohe. ale nemyslí na zadné dvierka. to je čo za matka? ja nechápem, ako môže s kľudným svedomím chodiť po svete.

adriana_13
10. sep 2012

mne sa najviac pacilo ako ta moja ,,svokra,, povedala ze na smaly bude stat kopec penazi,ked sa dozvedela ze som tehu,,,pritom ju nestal este an halier,,vsetko som si nakupila sama,,,nekupili mu ani len dupacky 😉 este ze mam tych mojich rodicov 🙂

lalia2
10. sep 2012

no a napr. taká vec by ma ešte zaujímala, aký máte na ňu názor. my máme polročnú dcérku. peňazí máme tak akurát, ale nemáme vlastný odkúpený byt. no a mm brat so ženou majú jeden byt odkúpený, druhý prenajímajú a z toho sa naň spláca hypotéka. cez leto boli u nás, a sa mi švagrinka chválila, ako si žijú nadštandard. akože to je fakt, vidno to na nich, na ich spôsobe života a ešte aj ponožky majú značkové 🙂 akože v pohode, ja nezávidím, ale čo ma vie vytočiť, tak mi už dvakrát povedala, že nech si všetky veci po malej odkladám, že ona to potom zdedí. no a keď mi niečo pre malú dala, tak jej hovorím, že načo si robí starosti a ona na to, že - veď ale si nemysli, že ti to dávam len tak, to budem chcieť všetko naspäť. takže všetko čo nám dá (doteraz to bol prebaľovací pult a dvaja mackovia), plus všetko čo sme kúpili my, bude putovať jej? to dokonca povedala pred mm a keď som sa ho pýtala, čo na to hovorí, tak samozrejme, že čo je na tom zlé. akože čo je na tom zlé? ja mám sestru, ktorej môžem dať tie vecičky, môžem si ich nechať pre druhé bábo alebo ich predať. aj tak vlastne dosť vecí nám pokúpili naši rodičia alebo ešte dali po nás nejaké veci na doma, švagrovci nič (a ani nechcem),a le nechápem, kde má dakto rozum, že to takto pýta. no ale ja som na hlavu. ja by som to takto ani vlastnej sestre nepovedala. a keby že nemali.

achesa
10. sep 2012

@zlatica36 tvoja situácia s obedom mi neviem prečo pripomenula, ako mi svokra po mužovi raz poslala zapaľovač a košík na štipce na bielizeň, lebo vraj si pri návšteve u nás všimla, že plynový sporák (ešte máme taký starší) zapaľujeme zápalkami a štipce mám v krabičke od topánok. Tak poslala, lebo však ja chudera si asi neviem kúpiť zapaľovač... no sranda 😀 Ale inak zaujímavé, ke´d si človek uvedomí, čo všetko si tie svokry všímajú...

zlatica36
10. sep 2012

@lalia2 keby mne toto povedala,tak jej rovno je.... ten prebalovaci pult i vsetko co dala medzi oci... so slovami,ze nech mi viac take ch...... do bytu nenosi...
ano je to samozrejme ,ze veci sa v rodine dedia,hlavne co sa tyka malych veciciek...aj my sme si to v rodine medzi surodencami posuvali... ale keby to malo byt takto komentovane ,tak to radesj hodim do popolnice...
no a co sa tyka tej pozicky,co tvoj plati za tvoju svokru...neviem preco je to tak,ale presne taku istu sumu,by som odkladala bokom.a tak aby muz o tom vedel. nehnevaj sa na mna ,ale tvoj muz okrada vlastnu manzelku a dieta... jeho mat uz by mala stat na vlastnych nohach...

zlatica36
10. sep 2012

@achesa vecsinou si vsimaju to,do coho im je velke ho... ! ale ja mam pokoj uz ... svokra 2000 km od nas... no komu je lepsie ako mne 🙂

achesa
10. sep 2012

@lalia2 u nás podobne- moja mama dačo pokúpila, aj pošila- je krajčírka, no a najviac sme samozrejme my kúpili. Nedávno sme svokre povedali- už asi x-tý raz, že ak chcú malej niečo kúpiť, ta radšej oblečenie, ako kvantum hračiek- kúpili samozrejme zlé, samú umeliny, čo im tam muž nechal, že do toho ekzematika neoblečieme, najmä keď ekzém je na ústupe... no a tak svokra mm vraví, že "veď tvoja sestra (akože moja švagriná) má tri skrine plné detských vecí, môžete si niečo vybrať" a švagriná, že: ona nič v takej veľkosti nemá, lebo všetko sa veľmi opotrebovalo a povyhadzovala to, ale poslali nám nejaké tričká a mikiny ešte po nich, keď boli deti 😲 - no páni, nevychádzam z údivu, skoro 40 ročné veci po dvoch deťoch vydržali a nové po jednom dieťati nie... Ale v pohode- ja som vlastne ani nič nechcela, ale muž vravel, že však aspoň to, čo kúpili neteri jeho rodičia by mohli posunúť malej... ale nie- zničené je všetko🙂 A inak- nikdy našej malej nič na oblečenie nekúpili - teda nič, čo by nosila- všetko čo kúpili bolo buď modré, alebo už malé a množstvo by som zrátala na prstoch jednej ruky 😅

lalia2
10. sep 2012

@zlatica36 no veď ja od začiatku od nich nič nechcem, lebo viem, že oni nemajú problém zobrať hocičo a ešte si aj pýtať. akože ja keď im poviem, že chcem malé darčeky alebo radšej žiadne, napr. na vianoce, tak oni to nedávajú preto, aby som im to vrátila. a o dva mesiace mi povedala, že ona si to všetko berie. jasné, že sa vecičky dedia, to je normálne, ja nie som zas taká, že budem mať v skrini a nič nedám nikomu. to nie. ale neviem prečo by som to nemohla dať mojej sestre. veď je skôr bežné, že si to dávajú sestry, nioe švagriné. a ešte to takto pýtať, to by ani sestru nenapadlo. a to s tou pôžičkou, to už čert ber, síce je to 250 eur na mesiac, ale už som sa s tým naučila žiť, nejdem sa nad tým rozčuľovať, ale to už by hádam stačilo, nie? svokra má plat a dôchodok a vraj nejde vyžiť a potom mi povie, že si kúpila kabát za 250 eur. to nejde vyžiť? tak už keď si teraz nemôže odložiť, tak čo potom, keď bude mať iba dôchodok? a to nejdem môjmu mužovi vysvetliť. ona je chuderka a ja som asi najväčší lakomec na svete. ja neviem, ktorá žena by na to mala iný názor...

lalia2
10. sep 2012

@achesa no presne. naši nám dali vecičky, také čo boli ešte dobré po nás. také na doma. potom jej dali oblečenie, keď sa narodila. oblečenie dali moji rodičia, moja sestra ako krstná jej dala zas oblečenie. svokra dala dupačky, body, podbradník a ponožky keď sa narodila. naši oveľa viac. budiš. bol krst. naši dali oblečenie, peniaze. brat dal 50 eur, sestra kúpila za 100 eur náušničky, sviečku, košieľku. ešte aj moja starká poslala peniaze. ja nepýtam, som vravela našim, nech toľko nedávajú. no ale dobre, narodí sa bratovi a sestre, zas dáme my. svokra nedala nič. mm brat - podnikateľ nedal nič. iba keď sa malá narodila, ceduľku s menom na kočík. budiš. druhý švagor - tí čo žijú nadštandard, žijú v čechách, nedali nič na krst.. celkovo jej dali ten pult čo som nechcela, že je to drahé, ale svokra mi povedala, že mám byť ticho a zobrať to, keď mi to dávajú, že im to potom dám naspúť. a potom mám všetko pekne zabaliť a dať švagrinej? za tých 50 eur, čo nám dal brat, sme malej kúpili stoličku na jedenie. prišla švagriná, že oni nám chceli kúpiť stoličku a krajšiu ako sme si kúpili my. no samozrejme, oni majú všetko krajšie.

lalia2
10. sep 2012

@achesa no a svokra všetko čo dala malej za polrok bolo tie dupačky, body, podbradník, ponožky, dve hrkálky. a to je všetko. ok, nepýtam. nič nechcem od nich. no a tiež nieže by malej kúpila namiesto hrkálky oblečenie, ale nie. malá pri nej furt plače, tak že ona jej musí zakaždým kúpiť nejakú hračku (kúpila dve), ale že to nebude zakaždým kupovať, že jej dá tie, s ktorými sa už jej pes nechce hrať. super. moja malá sa má hrať s hračkami po psovi. samozrejme to hovorila, keď sme boli len samé dve. keď to náhodou poviem mm, tak som to určite zle pochopila alebo to vravela zo žartu a ja si furt niečo nájdem. no tak super.

zlatica36
10. sep 2012

@lalia2 jedine taka strelena ako tvoja svokra...by mala na to iny nazor... 250 eur na mesiac??? ty kokso moja mama nema ani taky dochodok a vyzije... tvoja svokra sa len dovtedy da vydrziavat ,dokedy jej to TY dovolis... nie tvoj manzel,ale TY ...hlavne TY!! kazdy mesiac by som stala pred nou s vystretou dlanou a pytala peniaze! vsade by som hovorila ,ako nas vlastne okrada... naplut jej medzi oci malo

zlatica36
10. sep 2012

@lalia2 nemas mobil? nahravaj!!! tak to robila moja kamoska...lebo jej muz jej tiez nechcel verit... a potom az plakal od zlosti,aku ma matku... a ked si ziadal vysvetlenie,tak mu jeho matka povedala,ze to musel niekto napodobnit jej hlas.... no ale skoncila u neho vtedy... co si tie svokry nevymyslia....