Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

e_l_e_n_k_a
16. apr 2012

@molly21 nevyvinie.... len nemozes byt taka sprosta,hlupa,slepa a hlucha ako som bola ja... hranice treba urcit hned na zaciatku,co ja som neurobila... a potom sa pre pokoj v rodine na vela veci "zabudalo" ...ale nakoniec aj na to zabudnute sa spomenulo...a skor ci neskor pride ta povestna kvapka,ktora preleje pohar trpezlivosti.len vtedy je uz neskoro napravat ludske vztahy...ono aj vtedy by sa dalo,ale ta snaha musi byt z oboch stran...

molly21
16. apr 2012

@e_l_e_n_k_a vies, ona je velka liska. Do oci ti velmi pekne, az sa podlizuje a do chrbta by ti noz pichla. Ale aj tak dufam, 🙂 ved som nejaky optimista nie 🙂

e_l_e_n_k_a
16. apr 2012

@molly21 no aj moja taka je.... a ja som tiez optimista a dufam,ze raz sa moja svokra umudri a bude nas aspon respektovat,ako rodinu.ved nemusi ma mat rada...moj manzel mi povedal,ze skor vyhram jackpot v lotte .... 🙂 ...ta asi sa budem musiet uspokojit s tym jackpotom 🙂 🙂 🙂 🙂

molly21
16. apr 2012

@e_l_e_n_k_a no uprimne si myslim ze sa nezmeni. Otec sa teraz pri dedicskom konani stretol so surodencami a normalne bol stastny ze sa snimi nikdy nekontaktoval... ale zase ked bolo najhorsie s jeho otcom tak to bol jediny ktory siel a zobral ho do nemocnice, bohuzial zomrel. Ale aj potom vybavil cely pohreb a vsetko uhradil, nikdy si nic od nikoho nepytal a to aj jeho stryko vyberal jednotlive veci na pohreb, truhlu a pod ale neboj limitovany peniazmi. proste sa nemusel hanbit a teraz na dedicskom by ho surodenci aj opluli aby mohli dedit viac...
to len na priklad, ze niektori ludia sa nemenia 🙂 i ked mozu prekvapit

e_l_e_n_k_a
16. apr 2012

@molly21 tak klobuk dole pred tvojim otcom! myslim si ze tak nejako by sa zachoval aj moj manzel. len si neviem predstavit to dedicske konanie.... jeho surodenci.... sak to pri kazdom budu musiet stat dvaja tazkoodenci.... to je totizto tak ,ze oni skacu ako svokra piska a svokra ich za to dotuje financne... takze u nich je stale ta najlepsia...aj ked tam nic ine nepocujes,teda ked sme tam este chodili som pocula.,ze len ona ja ta naj.... a kazdy moze povedat svoj nazor ,ale len ona ma pravdu a bude dobre len vtedy ,ked bude podla nej....tak vidis my sme po case odmietli skakat ako ona piskala tak asi nas na to dedicske konanie ani nezavolaju 🙂 ....lebo to bolo prve co zacala vykrikovat,ze ked ju nebudeme pocuvat,tak nas vydedi 🙂 .... sak co ? o starost menej.... a my na nu nastastie,nie sme vobec odkazani 🙂

molly21
16. apr 2012

@e_l_e_n_k_a no nastastie ani otec nie je na to odkazany ale rozhodol sa ze tam teda aspon pojde. Inak u nich to je tiez tak ze ich stara mat vsetkych surodencov dotuje... ale ked uz raz nebude mat z coho tak ju vyhodia na ulicu presne ako to bolo s ich otcom...
clovek sa nikdy nestaci cudovat co za ludi je na svete

lilly22
16. apr 2012

Baby mojeee...............nevladzem uuzz..ja viem,ze niektore maju horsie svokry,ale toto je sila...tak dnes sme kupili golfac..koli tomu,aby sme mali v aute viac miesta aj koli cestovaniu a tak..proste tych dovodov je vela...a dnes ,ked isiel priatel do roboty,isla som sa s malou prejst k jeho rodicom.pochvalit sa s novym vozitkom..a namiesto toho len same...naco sme kupovali ,vsak mame sportovy z trojkomb...a v tomto nemoze lezat a mas tu maly kosik...kkkksssss...ja som mrela...do riti.vsak mi ona na to nedava peniaze....a fuuurt je mudra..mala bude mat teraz 7 mesiacov..a ponosuje sa kazdemu ,ze sa mi mala v noci budi...CHAPETE???jej asi..jjj...pre boha kazde male bejby sa v nooci budi...aspon urcite do troch rokov...a kto koji ani nehovorim...ze ,ked sa mi uz zobudi mam jej dat caj..ja sa jej mozem na tej caj z vysoka,ked mi ho nevypije,,ona si neda povedat ,ze babo potrebuje mlieko pravidelne do troch rokov...jaj.mudra ako cenkovej deti))))jaj..ale nedam si ja pokazit naladu..

mamickaaa
16. apr 2012

juchuuu ideme na dovolenku 🙂)) uz len 2hodinky.. som taka stastna musim sa vam pochvalit 🙂))

e_l_e_n_k_a
16. apr 2012

@lilly22 mojej vadili aj ponozky nove ked som detom kupila... tu pomoze len jedna vec,priamo povedat,ze peniaze na to davate vy a nie ona.... ja som tej svojej aspon trocha zavrela tym usta.... a ze deti sa budia??? moj mal tvz. nocny des... a budil sa do svojich 10 rokov.... ta nech netrepe somariny...

xlucia
16. apr 2012

@lilly22 dieta urcite nepotrebuje po roku v noci mlieko. min. kvoli zubom uz nie. vacsina deti potom uz aj normalne spi

belusa
17. apr 2012

@lilly22 na to sa musíš vykašľať a dať jej pocítiť nech sa stará o seba, na budúce ked si ona niečo kúpi spýtaj sa jej načo ved má napr.už inú sukňu a stále o tom brebtaj nech jej pokazíš náladu 😀 😀

e_l_e_n_k_a
17. apr 2012

@belusa to zrobil aj moj manzel raz...nastval svokru :D .lebo cele poobedie co sme boli u nej tak rozpraval o tom ,ze na co jej boli nove hrnce... pretoze ,este sme len vosli a ona hned zacala jojkat ,ze ja mam znova nove topanky na nohach... tak ked manzel zbadal ze ona ma nove hrnce,tak jej dal protiuder 🙂 a to vazne zabera take somarinky :D

lilly22
17. apr 2012

@belusa hhahaahahahh....ty si dobraa)))

lilly22
17. apr 2012

@xlucia no ved to uvidim ..ked bude mat mala rok..ale teraz nechapem co ona /svokra riesi..mala ma este len 6 bude mat 7 mesiacov..a to jednoducho musi mat...!!!!!

xlucia
17. apr 2012

@lilly22 hej. teraz mlieko potrebuje. ale v tomto mozes svokru ignorovat. moji rodicia to riesili furt, vkuse. podla svokry bol syn zas prezraty. no vyber si. kazdeho som poslala odkial prisiel a bolo

zoh2011
18. apr 2012

ahojte dievcata, aj ja sa pridavam sem k vam do diskusneho fora - pretoze uz skutocne nevladzem z mojej svokry ! 😒 Vsetko zacalo este v case, ked sme s priatelom spolu len chodili, rozniesla o mne ze som n akazena k., boji sa aby jej syn odo mna nechytil pohlavnu chorobu a pod..pritom som bola v tom case studentkou na VS ale pre nu nikdy nebudem dostatocne dobra....odkedy sa nam ale narodila dcerka vsetko musi byt podla nej a moj partner na to nic nepovie, hada sa so mnou vraj mam byt ja ta mudrejsia a byt potichu.Ked sa mala narodit dala nam na vyber dve mena Megan alebo Noemi, nastastie som si presadila aspon tu svoje,ale uz tu mozete vidiet co je zac...ked sa narodila trvala na tom aby sme sa nezobrali ale mala dostala partnerovo priezvisko, to mi tak nevadilo tak som suhlasila, potom sa smiala mne za chrbatom ,ze vsak uz len mna do rodiny hlavne ze mala ma prizevisko po nich to je pre najdolezitejsie...teraz riesime najnovsie dilemu krst. Ani sa ma nikto nepytal koho si predstavujem za krstnu mamu - - ide jej dcera , partnerova sestra. Farar nam ju nechce pokrstit,lebo nie sme zobrati, ona ma znameho farara,ktory to urobi ale musime sa trepat 300 km od nasho bydliska- ja nesuhlasim , tak neviem asi nebude krst alebo co. Ale ona uz kupila satocky, sviecku aj kosielku. Povedala som partnerovi ze to chcem si pre svoje dieta hadam kupit sama a ze co zase mam proti jeho mame ,ale baby ona mi to robi vsetko naschval a potom ked sa hra s malou tak jej hovori ze babka ti kupila, lebo "mater" by ti nekupila ☹ dnes mi vola,ze mam dat malej do ruky korku chleba ale ze az ked bude jej syncek doma lebo ze pri mne by sa zadrhla , ja nie som schopna na nu dat pozor....a pytala sa ze kedy ideme na dovolenku ze lebo ona ide s nami...tak to uz bolo moc, pohadali sme sa doma a on ze no a co ze ide vsak nam pomoze s malou.Ide ma roztrhnut od nervov, nic si nemozem doma presadit, ona je stale ta najlepsia , ja ta najhorsia uz nevladzem....uz som rozmyslala ze od neho aj odidem ale nemam kam, oporu v mojich rodicoch nenajdem, este vynadaju mne ze mam drzat hubu a krok ☹ ☹ ☹

aduskatt
18. apr 2012

@lilly22 ja som dospela a tiez sa vnoci budim a niekedy dokonca aj smadna a idemsa napit🙂)som preto vadna?🙂

e_l_e_n_k_a
19. apr 2012

@zoh2011 tak akoze dost krute... podobnym som si presla,ale s tym ze moj manzel rychlo pochopil co sa deje.. zo zaciatku to tiez boli reci ,ze mam byt mudrejsia a byt ticho... ale nakoniec stal na mojej strane....co sa tyka krstu tak by som povedala toto : na co malej krst,ked my dvaja zijeme na divoko....a nie podla krestanskej viery... partner by mal v tom na vyber,alebo sobas a potom krst.alebo ziaden krst! co sa tyka dovolenky to by som povedala ,ze ked chce ist s matkou nech ide ,ale ja s malou ostavam doma! ze taba nazyva materou??? a ze ty malej nic nekupis? keby to bola moja svokra a hovori to malej ,ked ju ma na rukach,tak by som jej z ruk malu zobrala a odisla by som.... viac by som tam ani nesla,kym by sa mi neospravedlnila....(ja cakam od tej mojej svokry ospravedlnenie uz par rokov...a nepovolim keby co bolo!!!! )
a co sa tyka tvojich rodicov...myslis ,ze naozaj u nich nenajdes oporu??, sak to aspon skus! ja tiez som myslela,ze to tak bude... a potom moji rodicia boli z toho hotovi,ked som im zacal postupne rozpravat co sa deje...
a prosim ta na co ty jej dvihas telefon... ??? jednoducho slusne jej povedz aby ti nevyvolavala,ze ty musis davat pozor na malicku ,aby sa nezadrhla!!! a ze keby sa to stalo,tak je to jej vina ! lebo ta zamestnava svojimi telefonatmi.... mozno pochopi ?!
sadni si s partnerom a rozpravajte sa:..sak toto nie je normalne,zeby jedna zenska,aj ked je jeho matka , takto robila naprieky matke jeho dietata...
no vzhladom na to cim som presla ja ,ti mozem kludne napisat,ze ty sa rutis do tych istych problemov....
tak bud urobis razne rozhodnutie a ukazes svokre velke STOP ,alebo ti ostava len ten odchod.... rozhodne zajdi za rodicmi a porozpravaj im aspon to ,co si napisala tu....ja keby ze ,mam dceru a nejaka zenska mi o nej povie,to co o tebe tvoja svokra... tak by som urcite zakrocila! sama by som jej pobalila veci a zobrala by som k sebe...a jej muzovi by som povedala,ze ked chce moze prist a ked nie nech ostane s materou.... toto urobila jedna znama, a jej zat prisiel po 2 tyzdnoch aj s kuframi.... jeho matka ku nim teraz chodi raz za mesiac na 3 hodiny... a musi byt spokojna...
no a este k tomu krstu.... neviem ako u vas ,ale u nas je taky zvyk,ze oblecenie do krstu kupuje krstna matka,ja som kupovala pre krsnata a kmotra moja kupovala zase pre moje deti. tak mozno preto svokra tvoja kupovala za svoju dceru....
a tomu znamemu fararovi by som podkurila troska 🙂 ...napisala by som normalne staznost na byskupsky urad na neho,ze proti tvojej voli ,chce krstit dieta 300 km vzdialenom meste,aj ked nieste zosobaseni v kostole. normalne by som napisala,ze sa tak dohodol s tvojou svokrou, a samozrejme zeby som sa podpisala.
prepac ,ze som sa tak rozpisala,ale ja po mojich problemoch so svokrou som sa stala velmi tvrdou,oproti takemu zaobchadzaniu zo zenami... sak to je ake svinstvo!!! na psychicke tyranie je zakon!
na mna svokra poslala socialku...a nakoniec sud jej zakazal styk s detmi.... ma co chcela.
tebe silno drzim palce,a ked sa naozaj tvoj muz nespameta,ze otvori oci konecne,tak bohuzial ti ostava,len ten odchod. prides inac o nervy ...len aby potom mila jeho mater to nevyuzila proti tebe .... pochopila ?

enya00
19. apr 2012

@zoh2011 rýchlo preč odtial....ˇkeď sa tvoj partner za teba nepostaví,nestojí ti za to ostávať s ním,veď takto ťa ponižovať?taká stará k....(pardon za výraz,ale také nervy do mňa)skús naozaj za rodičmi,veď hádam sa postavia za svoju dcéru...keď tam ostaneš,tak úplne zmanipuluje aj tvoje dieťa a to hádam nechceš ☹ ...držím palce 🙂

zoh2011
19. apr 2012

@enya00
@e_l_e_n_k_a dakujem baby velmi pekne za vase odpovede, som rada ze sa mozem aspon takto virtualne niekomu zdoverit,lebo naozaj s anemam ani komu...moj partner tvrdi ze som len zaujata voci jeho mamicke a nasi mi povedia, ze mame dieta tak musim aj ustupit a nebrat si vsetko tak k srdcu,ale presne to ze oni asi nechape ze je to psychicke tyranie...to co som napisala vcera je len kvapka v mori oproti tomu co som si ja s nou uz zazila za tych 5 rokov co ju poznam. Napr. kedze teda byva nastastie 300 km od nas ked ideme k nej, tak tam spime, nastatsie len jednu noc. Tak ja som v noci malu nakrmila, isla na zachod ona vyuzila situaciu a malu mi z izby zobrala a dala k nej....to ma vytocilo tak hovorim priatelovi nech ide okamzite pre nu (ja som slaboch nedokazem vpalit do jej izby a povedat jej nech mi okamzite da malu spat) tak nakoniec povolil isiel tam, ale nedam ruku do ohna za neho ze jej nepovedal "henta ma poslala" ...potom ked pride k nam, vola mi ze cau si doma ? ja som uz na ceste mozem si u vas umyt hlavu?? vy si mozno poviete ze su to malickosti a ze si to a pripustam,ale verte mi, ona to robi prespekulovane, hra sa predomnou na kamosku ale pritom len hra na nervy...tak ked k nam prisla ze mi ide "pomoct" tak jej pomoc spociva v tom, ze prerobi nasu manzelsku postel podla nej ja si to prerobim a ona zahlasi na plnu papulu ze preboha to kto to takto ulozil tu postel? pritom dobr vie ze ja ...alebo vytrhne mi flasku mlieka z ruk a ze ona malu nakrmi..tym ze ju nekojim som dost trpela ze som nezazila tie chvilky s dietatom pri kojeni tak som si chcela aspon presadit ze krmit ju budem ja - no ja som si mohla tak len povedat...krmi ju ked je u nas ona 😒 alebo sa rozprava s malou ze ti je zima mama ta nevie dobre obliect chudatko moje ty tu len trpis, ja si ta zoberiem k sebe ☹ a ja krava som ticho nic nepoviem, som slaboch, nenavidim sa zato, ze nie som k nej drza a neukazem jej ze DOST! Ked bola u nas, prihlasila sa na facebook a asi si enchala ulozit heslo tak ked odislo naskocil mi jej profil tak som si precitala co pisala jednej kamoske a tam ze " mala je chora lebo to pi..sko ju slabo obliekla ☹ no mohla som jej to povedat??? ze som bola na jej facebooku??? priatelovi som to povedala a ze on jej to nemoze povedat, skratka ma ma za debila , aj on ma zrejme za debila ma ked sa na tejto situacii len smeje a nevidi nic zle na tom ze chce ist s nami na dovolenku , ja od vcera myslim len na to,celu noc som nespala lebo to by nebola dovolenka, ona by mi malu stale brala z ruk a len ona sa o nu "lepsie starala" ako ja 😠 dnes mi uz 2x volala ci som nezabudla ist na to ockovanie, no nie som sprosta neviem o tom, ona sa strasne do vsetkeho stara ja si pripadam ako len nejaka opatrovatelka jej dietata, starsne si malu prisvojuje a mne to nehoraaazne vadi a prekaza....buduci tyzden si k nam pride umyt hlavu uz teraz mam stresy z toho 😅

e_l_e_n_k_a
19. apr 2012

@zoh2011 PREBOHA DIEVCA SPAMATAJ SA!!!!! TVOJ PARTNER SA SMEJE NA VASEJ SITUACII???? ONA OD VAS BYVA 300 KM A ROBI VAM TAKE PROBLEMY???? CHOD ZA SVOJIMI RODICMI!! POVEDZ IM VSETKO ! PROSIM TA O TO ! SAK TO,prepac za vyraz, PRIJ++++E NA CISTO TOTO....A NEVIEM,CI TU NAOZAJ JE PROBLEM TVOJA SVOKRA????NIE JE PROBLEM NAHODOU TVOJ PARTNER???CISTY SAMOLUBI SEBEC!!!KTOREMU VYHOVUJE,ZE JEHO MAMICKA SA SPRAVA K TEBE TAK AKO SA SPRAVA....LEBO ONA SI DOVOLI LEN TOLKO K TEBE ,KOLKO JEJ DOVOLI TVOJ partner.MOZNO ON POTREBUJE CITIT ,ZE MA NA VRCH..A ZE JE NIECO VIAC AKO TY....
nechapem jednej veci.... ona byva od vas 300 km a pride si ku vam umyt hlavu????
...to je jedno no,vasa vec...ale sak ty jej nemusis drzat pri tom uterak nie? tak ked bude mat prist,tak pred tym odid k rodicom.... a len tak nahodou zabudni mobil doma... a ten uterak nech jej drzi jej syn....

aduskatt
19. apr 2012

@zoh2011 pozbieraj vsetky sily a jednoducho sa vzopri, inak budes trpiet ako kon........chvilu mozno budes za zlu( ale to si, ako citam aj teraz, takze nic nove)...a aspon sa ti ulavi......jednoducho povedz raz slusne a ked nepomoze, premoz sa a bud drza....viem, ze to stoji vela sil a premahania sa, ked to nemas v povahe.ale je to tvoje dieta a to by nemalo mat vystresovanu maminu🙂 drzim palce.....

libka1
19. apr 2012

@zoh2011 ja ma nacisto hlupu svokru ale tej tvojej sa teda nevyrovna... a o tvojho partnera by som si ani topanku neobtrela ked dovoli aby ta nazyvala pi..skom... 😝 chyba mi tu grcajuci smajl, praskla by som ich sem ale 200 🙄 a na chybe si aj ty, ked si slaboch ako si napisala, kazdy si k nam dovoli len to co mu my sami dovolime... ako bat sa zastat samej seba? a preco? 😕

kika29
19. apr 2012

@zoh2011 ozvi sa nedaj si takto dirigovať. raz ti ale tak prasknú nervy a ty jej povieš svoje len dúfam že to bude čím skôr. a možno budeš mať od nej svätý pokoj na vždy urazí sa viac k vám nepríde. ja by som to riskla za takú cenu. nenechaj sa urážať kefou starou ona si svoje deti vychovala tak nech sa viac nestará ked len otravuje. jooj normálne si ma vytočila vlastne nie ty ale tá osoba brrr ja by som ju už dávno asi poslala kade ľahšie 😠 drž sa a neboj sa ozvať preto ti takto skáče po hlave. raz si povieš svoje a neboj ona cúvne ale ked už tak na plné hrdlo jej povec do očí nech vidí že si nedáš od nej už viac dirigovať a urážať.

katushka16
19. apr 2012

@zoh2011 ahoj,nedá mi nereagovať.to čo má znamenať??????prosím ťa vzchop sa a urob rázne kroky voči jej chovaniu aj chovaniu tvojho partnera.veď oni ťa majú za handru/prepáč/,s ktorou si robia,čo chcú a ešte sa na tebe smejú.normálne mám nervy keď som to čítala.nedovoľ im sa takto k tebe chovať.je to TVOJE dieťa a TY máš rozhodovať ohľadom neho,nie ONA!!!!ona mala šancu vychovať a rozhodovať za svoje deti,nie za TVOJE.prosím ťa,nedávaj si takto skákať po hlave,aby mi svokra rozhodovala,či sa zoberieme,kde bude krst atď.tak to je ozaj sila.na to si tu TY aTVOJ partner.a prečo on jej nič na to nepovie?však to neni normálne:( a keď malá povyrastie,čo myslíš ako sa bude na to dívať keď ťa už teraz u nej tak zhadzuje?však ona si ešte u nej presadí,že ONA je jej matka:(

e_l_e_n_k_a
19. apr 2012

@libka1 presne tak!!! suhlasim s tebou!! aj po mne svokra sliapala ,len kym sme jej to dovolili... pretoze som bola SLABOCH...

katuska169
19. apr 2012

@lilly22 ja mam 9.mesacnu dcerku ta sa mi raz za noc zobudi vypyta si jest-mlieko naji sa a pokracuje dalej 🙂 .moja svokra strasne volaco byvame snimi,ale ked idem s malymi k mojim rodicom a dojdem strasne je aktyvna male co maju veci v skrinkach poprehadzuje mi to porazdeluje mi to inac nez som to mala a potom idem zosaliet,byvam z nej nanervy!

molly21
19. apr 2012

@zoh2011 prosim ta nedavaj sa terorizovat. Vobec nezdvihaj ked vidis ze vola a hotovo a partnerovi povedz ze malej vadi zvuk telefonu ked drnci cely den tak si davas na ticho a nie vzdy vidis ze ti niekto vola...
a elenka ti dobre radi, bud razna lebo skoncis na psychiatrii Ty.. a podla mna to je aj jej ciel
a inak co sa tyka toho FB, normalne by som jej tie spravy hodila na nastenku, nech sa hanbi...!

molly21
19. apr 2012

a este by som jej povedala, ze som si vsetko vytlacila a ze pekne si to nechas pre pripad ze by nieco vymyslala... 😀 budes ukazovat znamim ak ti nebudu verit ze ta mila pani nemoze byt taka ako hovoris ty
inak by som to v prvom rade ukazala rodicom ak by sa ta nezastali

molly21
19. apr 2012

@zoh2011 a k tomu ze si pride umyt hlavu k Vam. ak vies kedy pride tak nebud doma... a ak ma kluce tak byt tebou teraz idem k dveram a zlomim tam kluc, zavolam partnerovi ze si bola vyniest smeti a ze musi kupit rychlo novy zamok lebo sa ti tam zlomil kluc 😀
inak ani neviem ze kde sa toto vo mne berie, ale myslim ze ta ta zena priliz terorizuje a musis sa branit. 🙂 ved predsa nie si chudiatko ale silna mamina 🙂