Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lianka2
2. júl 2012

@lucka227 aj ja si rada robím po svojom, ale keď už niečo, tak predsa sa ohľadomo čohokoľvek, nielen malej, poradím s mamou, nie s ňou. ja neviem, môj mm tiež nevolá mojej mame, keď dačo ptrebuje. no ale to ma tiež poráža, bolí ho chrbát, hovorím mu, dám ti masáž, daj si tabletku. on to medzi rečou spomenie matke a ona hneď, že ona mu pošle také tabletky, čo sú len na predpis, tie sú lepšie a ako keby nemal ženu dokelu, tak je tiež dospelý chlap, mňa keď niečo bolí tak mu ani nehovorím, on mi to povie, ako ok, chlapi, keď ich niečo boli, koniec, ale tak má ženu, ktorá mu poradí a postará sa oňho, ale nie, svokra furt musí byť najmúdrejšia a furt musí mať lepšie tabletky a lepšiu masť na chrbát ako máme my doma.

lucka227
2. júl 2012

@lianka2 hahaha no kam sa hrabes,je to superzena 😀 😀 😀 😀

vianocnystromcek
2. júl 2012

@lianka2 mama je mama. Vzdy sa byde starat o sv dieta . Manzelka je na ine veci:D

xlucia
2. júl 2012

@evina57 ved si strc kluc sikmo a neodmokne ani ked kluce ma

zlatica36
2. júl 2012

baby,viete ake ja mam stastie? mam najlepsiu svokru na svete 🙂 ,je tisice km od nas ,takze nema sancu sa nam starat do zivota ! ako niekedy 😠

mimikas
2. júl 2012

@zlatica36 aj moja svokra je od nas tisice kilometrov a je uzastna 😀 😀 😀

zlatica36
2. júl 2012

@mimikas tiez si v UK ?

mimikas
2. júl 2012

@zlatica36 nie ale moja svokra je z UK 😀

lianka2
2. júl 2012

@vianocnystromcek veď ja viem, že sa vždy bude starať o dieťa. teda ako v čom. že mm za ňu platí pôžičku, to ju neštve, ale o liekoch na chrbte bude mudrovať a tváriť sa starostlivo 😠 ale chápeš, napr. poviem, že mm som ten chrbát vymasírovala a dala som mu aj tabletku a ona na to, ale ja som mu poslala také lepšie, tie mu pomôžu... no tak čo už...

vianocnystromcek
2. júl 2012

@lianka2 to maminy su take;)

evina57
2. júl 2012

@lucka227
@xlucia
Baby, je to jej byt, takže kľúče má a nič sa s tým nedá robiť ale vo februári sme mali výmenu názorov, tak sme sa od vtedy nevideli, nebavili. O mňa začala mať záujem, keď som otehotnela, trvalo mi, kým som si otvorila ústa a to sa jej evidentne nepáči, keď sa neozýva. Ale také pretvárky ako je ona nemusím! 😒 😠

lucka227
2. júl 2012

@vianocnystromcek jasne ale odtial potial hadam,mama ostane vzdy ale nemusi mat pristup ako k 10 rocnemu decku 😅

lucka227
2. júl 2012

@evina57 joj bud rada aspon vies ako na nu.Ked sa zacne pchat zas jej povies par "teplych uprimnych slov" a mas pokoj.Kiez by to aj na moju platilo,ta je snad proti tomu zaockovana 😀 😀

lucka227
2. júl 2012

@evina57 hej ja by som tiez nevytiahla kluc co je den dlhy haha a ked bude pchat tak sa zavriem so vsetkymi do najvzdialenejsej izby a maj ma rada 😀

vianocnystromcek
2. júl 2012

@lucka227 to si treba zariadit;) viem
O com
Hovorim:D

evina57
2. júl 2012

@lucka227 No ale poviem ti, nie je to s ňou lahké :D ale šak to poznáte všetky 🙂
Najnovšie info od priateľa..malý mal narodky aj meniny a tak isto aj priateľ všetko naraz, nečakala som od nej žiadny darček pre malého, keďže sa nemusíme. A ževraj povedala, že malému dá darček až keď príde osobne za ňou!!! No je to normálne? Teraz si ho bude kupovať alebo čo????? 😠 Žiadne také, týmto ma zase utvrdila v tom aká je! Niečo za niečo...

lucka227
2. júl 2012

@evina57 kokso...no,snazi sa urcovat si pravidla a mozno skusa kto z koho.Ale ja by som jej povedala ze tebe o darceky aj tak nejde ked sa mieni vyhrazat takze smola haha 🙄

evina57
2. júl 2012

@lucka227 Vieš čo, vôbec jej už nič nebudem vysvetlovať aj tak to nepochopí. Vie sa len uraziť. Nič nerieši, čo by mala, iba z koho urobí debila. Som rada, že sa s ňou nestretávam, je to takto oveľa lepšie. Môj názor na ňu nezmením, urobila mi dosť zlých vecí, môže sa snažiť a vyhrážať koľko chce. Aj tak si nepomôže 😝 😀 😀

lamina
2. júl 2012

no baby..teraz neviem ci ma ma roztrhnut alebo mam byt spokojna.ked ste citali moje prispevky tu vyssie, viete genezu..dnes sme boli s maly u svokrovcov, drahy sa jej pytal, ci sa mozeme porozpravat.a ona jak male decko ze nie, ze pozera tv, totalne zosr..a bola, ze vsetko je ok...no mna uz chytali nervy co sa jej prosi, ze obliekame maleho a prideme ked sa bude dat porozpravat..tak zvolna zacal co nas nastvalo minule, ze ked maly place nemaju nam skakat do toho co s nim atd..a oni len pocuvali..nechcem to tu cele rozpisovat,ale nepochopili co im vravime, oni veeelmi v dobrom,ale stale svoje.snazili sa to dat do poriadku, nam vsak bolo jasne ze myslia povrchne, nezamyslaju sa moc nad dosledkami vychovy dietata, nad tym, ako na neho spravne reagovat, kedy neustupit atd..my zas obaja vieme trocha viac o vyvinovke ako mozno bezne ludia riesia, tak sa to tam bije...no, este to bude perne...nemam najlespi pocit,ale mozno pocitili ze myslime vazne to, co vyzadujeme...oni su extremne nezhovorcivi, ja som mala pocit ze rozhovor sa ani nedial a oni boli uplne rozklepani ze aky tazky rozhovor...ach jaj

lianka2
3. júl 2012

@lamina no naša netrpí žiadnymi záchvatmi ako tvoja a tierž sme minule boli u svokry a mala tam hneď začala plakať a samozrejme svokra, že daj mi ju. tak pri mne sa nešla utíšiť a pri nej by sa asi... joj, ja nepochopíme niektorých ľudí.
@evina57 no ináč toto tiež nepochopím, že niektoré svokry dajú vnúčatam niečo, iba ak... iba ak hento, iba ak tamto. veď keď to nemá byť z lásky, tak nech nedávajú, nik sa im neprosí. naša nám nedala ani na svadbu, lebo ju nemohla organizovať, ani malej na krst, lebo ho nemohla organizovať. najradšej by nám organizovala celý život. ale ja sa nedám, veď som predsa dospelý človek.
@lucka227 @vianocnystromcek no keby sa zaujímala tak o iné veci, ktorými mu ublížila, ako sa tu robiť múdra, keď mm bolí chrbát.

lucka227
4. júl 2012

@lianka2 vies oni niektore mamy si myslia ze len oni vedia co je pre ich synacikov bezbrannych najlepsie a niekedy si neuvedomia ze popri tom urobia z niekoho ineho blbca 😎

lucka227
4. júl 2012

@lamina ved toto je najhorsie ze sa robia ze nic ja som sa chcela tak isto s mojou rozpravat a ona akoby nic proste ja uz neviem ci jej mam narovinu povedat ci sa robi hlupou alebo co lebo podla mna to nie je normalne ved problemy sa maju riesit a takto bude stale dusno nie?

lucka227
4. júl 2012

@evina57 no ved jasne,je smutne ze niektory ludia si myslia ze laska sa da kupit,uz ma dost rokov na to,aby to pochopila

lucka227
4. júl 2012

@evina57 no vies,ty das aspon klud do dveri ale ta moja prosim ta bucha na dvere,ked nic tak obide kazde okno a klope na parapet a vykrikuje co ma ide slak trafit napr. ked uspavam malu a potom sa mi samozrejme k tomu aj priznala ak keby to mala byt ocenena za vytrvalost a este mi povie ze chcela obist dom a pozriet z druhej strany cez okno ci tam niesme no co by si povedala?predychala som len 🙄 🙄 🙄

eeffka
4. júl 2012

@lucka227 treba jej odpapulovat ihned,inak sa bude tvarit ze take nebolo... Mam takych svokrovcov,ked vytiahnem nieco stare sa tvaria ze nevedia o co ide. Takze hned na mieste sa ohrad a hotovo a ked sa bude svokra stazovat mixes zacat hrat jej hru, ze cooooo,ale niee to ste zle pochopili 🙂

Inak az nudete mat 2. Dieta uz to nebudeye tam prezivat,pri 1 dcere ma vytacalo od svokry vsetkp,teraz skoro nic, nema ponozky jrj bude zima... Nema,nech si zvyka... Je hladna,vydrzi 5 min,neumrie...

magali
4. júl 2012

jaaj dievcata maly ma v sobotu meniny a potom v utorok drahy narodeniny.. ja mam uz teraz zaludocnu nervozitu z toho.. som zvedava ci vobec niekto pride, alebo zasa len pockaju kym prideme k nim.. alebo zavolaju ze ci sme doma a ze za pat minut alebo za hodinu pridu.. svokra nam zasa strci do ruky peniaze, aby sme malemu nieco kupili lebo ona nevie co a budeme vybaveni, osonduje cely dom a dvor, co mame nove, povypytuje sa co kolko stalo, vsetko opinda a po hodine sa pohrabu domov... 😕 😕 😕
inak suhlasim s @eeffka ze asi pri druhom to nebudem tak riesit, clovek sa snazi aj pri prvom rezignovat na blbe pripomienky, ale proste sa to neda.. ja som inak v pohode ked ich nevidim, ale akonahle sa mame s nimi stretnut, tak mi je zle, lebo len cakam a trpnem kedy pride nejaky konflikt

magali
4. júl 2012

@lianka2 haha ano aj moja je mudrejsia a ma lepsie lieky a metody ako ja.. predsa je to jeho mama, pozna ho od malicka, starala sa o neho, musis pozerat na to aj z tejto stranky.. ja ta chapem, aj mne to ide na nervy, ale chlapi su proste taky, ked sa nieco stane, treba sa pozalovat mamicke :D lebo ona ich najlepsie polutuje 😉

lianka2
4. júl 2012

@magali no moja svokra keď má k nám prísť, klasika, že mešká minimálne hodinu, aj dve. chápeš, urobíš chlebíčky alebo čo tesne predtým, ako ste dohodnutí, že prídu, a kým sa dotrepú, tak aj zoschne všetko. no keď bola pri nás pozrieť malú, keď som došla z pôrodnice, som nevedela, kde mi hlava stojí, no ale ona sa musela k nám dotrepať, aj keď bola chorá, čo ma skoro porazilo, mali sme problémy s kojením, malá nechcela vôbec papať, iba spala a nedala sa ani zobudiť, čo som sa narevala a ona na druhý deň po návšteve volala mojej mame, že sme jej neukázali ani postieľku a malú videla len v dupačkách. no prosím pekne som ju mala asi vyzliecť donaha, aby ju poriadne preskúmala. no a tú postieľku mi úplne vyplo jej ukázať, jednoducho som šla do spálne kojiť a oni medzitým odišli. tak jasnačka, keď prišli druhý raz, mm jej musel hneď ísť ukázať, kde malá spáva a ešte aj monitor dychu musel vyberať až spod matraca, aby videla čo to je, ako to funguje. no všetko musí vedieť a vidieť. tiež len hento máš nové? hento si kde kúpila? tu by sa ti zišiel obrus... do tej vázy si kúp umelé orchidey, tie sa tam hodia viac. a sila bola, keď mi doniesla raz cestoviny, že aké ja kupujem. ukazujem jej, že tieto. a ona - kupuj taktéto čo som ti doniesla. super,čo mi šibe? ja budem jesť tie cestoviny, nie ona... 😠

barcelona94901
4. júl 2012

ja mám svokru dobru,ale švagrinu mám kozu 🙄

magali
4. júl 2012

@lianka2 no s tym meskanim, to poznam.. minuly rok sme na maleho meniny vsetkych zavolali ze urobime gulas a budeme grilovat, nachystali sme vsetko mozne a povedali sme ze nech pridu okolo druhej-tretej a oni o prisli o pol piatej.. taka som bola nasrana vtedy.. ale sme veru na nich necakali, z mojej rodiny tu boli vsetci, tak sme sa najedli, mali sme upecenu taku slnecnicu z kysnuteho cesta, bolo to vyborne k tomu gulasu, tak sme to zozrali skoro vsetko a im sa usiel akurat chleba 😀 ja uz som si povedala ze ich nebudem volat, nebudem robit ziadne oslavy, lebo sa musim pozerat na ich odute ksichty, ked chcu nech pridu, ked nie, nech nechaju tak.. na maleho krstinach sa spravali hrozne, na prvych narodeninach boli asi tak hodinu a zahlasili ze musia ist lebo vnucikov maju u nich lebo boli vtedy chori, tak nemohli prist, ale boli zrovna u nich, pritom vedela svagrina ze mame oslavu, tak neviem naco sa k nim trepali.. a este toto zahlasia ako keby nas maly nebol ich vnuk a prve narodeniny su len raz.. takze ja som s rodinnymi oslavami skoncila.. niesme ani zobrati a keby sme sa brali tak svadbu nebudem robit len kvoli nim, zoberieme sa potajomky a potom im len oznamime ze sme svoji.. nasim je to jedno, ci bude svadba, mame si urobit po svojom, takze asi tak..
s tymi cestovinami dobra haluz.. mne tiez svokra dava vselijake rady a aby som vyskusala, lenze ona mi vacsinou radi take, co ja uz davno pouzivam, tak mam pred nou navrch 😀 😀 ale inak co ja poviem to je zle, ale ked jej to povie niekto iny tak je to pravda, takze asi tak