Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

baklik
21. sep 2012

@kejty95 mas pravdu, riesia si svoje komplexy. potrebuju si dokazovat, ze su lepsie... os*at ich 😉

kejty95
21. sep 2012

@snopkulka my mame tiez v tomto stastie, ze sme 400 km od nich, takze nase stretnutia su raz mesacne aj to len na par hodin, lebo spime a "existujeme" u mojich rodicov 🙂 Chvalabohu. No aj tie obcasne navstevy "stoja" za to teda 😠

snopkulka
21. sep 2012

@kejty95 teraz bývame na SVK a tiež nás oddeľuje cca 200 km (od mojich rodičov pár minút pešo 😉 ) 😀 . So svokrovcami sa vidíme raz za cca dva mesiace, tiež len na pár hodín a myslím, že to vyhovuje obom stranám... 😉

slunce2
25. sep 2012

Ahojte, nedá mi aby som nepridala príspevok o svokrách.
Moja svokra býva ďaleko ale kontrolu cez skype máme denno denne.( A čo si robila ako si robila, a prečo nie tak a ja to robím tak) Vyrastala som v iných podmienkach ja som z mesta a ona je dedinská svokra. Nepozná nič iné len prácu a to aby bolo všetko porobené a vypratané.
Zdala sa mi ako najlepšia svokra na svete až do chvíle kedy sme nekúpili s manželom dom a nenarodilo sa nám bábätko. Chodia k nám veľmi často a spravia veľa roboty a veľa nám pomáhajú to je jedna vec. Ale ako daň z a tú pomoc sa tu svokra správa ako domáca pani Tak isto nám chcela vyberať nábytok. Máme úplne rozdielny vkus. Ale úplne. Nerozumiem umelým kvetom ani umelým čipkovaným záclonám ale to je každého osobná vec čo má doma. Tiež jej to nekomentujem. Tak som sa jej to snažila 😔 najskôr vysvetliť . Lenže asi sa jej to dotklo. Keď sa jej snažím vysvetliť že bábätkám sa strava ani nesolí ani necukruje, ona za chrbtom nasype do príkrmu cukor a podobne.
Všetko som sa jej snažila najskôr odôvodniť , že prečo teda nesolím že ľadviny dorzrievajú bábätkám až v dvoch rokoch preto varím osobitne a podobne. Lenže ona v domnení že asi zmením názor,pýta sa ma každý deň či mu nedám trocha cukru alebo soli. Takto to trvalo až do dňa kedy som jej na rovinu nepovedala že mi vadí že sa do všetkého tak stará a od vtedy je to katastrofa. Už sme mali 3x silnú výmenu názorov. švagrina s Ňou býva pod jednou strechou a tá má rovnaké skúsenosti, akurát tá sa jej to ešte neodvážila povedať. A teraz som ja najhoršia na svete ohovára ma kade tade kvôli úplným kravinám.
Manžel sa ma raz zastal a bolo z toho peklo. Ale keď sa ma nemá zastať môj manžel tak kto iný potom. Je to veľmi zložitá téma. Ona to vidí zo svojho pohľadu a ja zo svojho. Ale je to veľmi ťažké lebo môj muž je najlepší na svete a stojí medzi dvoma mlynskými kameňmi. Bojím sa aby to nenarušilo náš pekný vzťah. Pretože svokra to podá vždy veľmi prekrútene, každý si myslí že ja som urážlivá lebo mi nemôže v ničom poradiť. Ale to aké pichľavé dvojzmyselné poznámky má svokra to už neinterpretuje. A navyše pred mužom sa pretvaruje, je mi zle z toho aký hlások stále nahodí, keby sa aspoň správala s odstupom ale tá pretvárka ma rozčuľuje najviac na svete.Jediný kto vie o čom hovorím je moja švagriná, pretože tej by som dala zlatú medailu za statočnosť že to vydrží. A švagriná mi vždy povie že čo o mne svokra rozpráva som z toho na nervy. JA som veľmi nekonfliktný typ, ale na svokru som chytila silnú alergiu ktorá prerastá až do anafilaktického šoku .Vždy som si myslela že tieto ženské hádky sú len blbosti , nerozumiem tomu ani som sa nikdy s nikým nehádala ani v práci ani doma, ale čo je veľa to je veľa.

Tak vám prajem veľa síl so svokrami a podobnými osobami Asi to nebude len klišé tie svokry 😔

halienka
25. sep 2012

@slunce2 veľmi pekne si to popísala, a veľmi podobné to bolo a je aj u nás. Taraz má malá 3 roky a trochu sa to zmiernilo, lebo v podstate máme už za sebou všetky tie "bábatkovské" problémy (príkrmy, nosenie, kočíkovanie, odplienkovanie atď.), ktoré má furt potrebu riešiť aj ktosi iný okrem mňa, a tiež malá je aktívna, ako začala chodiť tak je dosť ťažké stíhať za ňou a svokra už toľko nevládze, takže sa to chvalabohu zmiernilo, ale ten prvý rok bol fakt teror. A ako ty píšeš, tiež sme vlastne priviedli na svet malú rok po tom čo sme dostavali dom, takže obaja svokrovci mali pocit, že aj do tohto sa furt môžu starieť, čo kde ako, samozrejme veľa vecí ešte nebolo dorobených ani keď sme tu už bývali, takže sa bolo stále do čoho starieť, najhoršie že nebol plot a tak si tu chodili ako domov, bez nášho vedomia si svokra rozrobila kľúče od domu a začala si sama odomykať bez toho, že by aspoň zavolala dopredu, že príde. Ale to sa jej podarilo asi len 3-4x, lebo zakaždým som urobila taký cirkus, že potom už prestala. Tak som prvé súrila plot urobiť a kľúče nedať nikomu ani za nič. A ako ty píšeš, áno pomohla by mi zo všeličím, ale mne tá daň za všetko - tá strata súkromia a kontroly svojej vlastnej domácnosti - prišla privysoká, takže určitú dobu som jej pomoc so slušným ďakujem stále odmietala a potom pochopila asi aj to. Radšej som nemala síce perfektne upratané, veľakrát som nestíhala, ale kašľať na to. Ja neviem prečo sa tie svokry tak zbláznia, hlavne keď sa narodí vnúča. Ja mám pocit akoby nám nevestám istým spôsobom nedôverovali, že sa dokážeme tak postarať o ich synov a už vôbec nie o ich vnúčatá a tak si myslia, že musia na všetko dohliadať a riešiť a akože tým pádom pomáhať. Ale asi bude za tým skrytá nedôvera...

dedikatessa
25. sep 2012

@slunce2 Tak ten záver akoby si pisala o mojej sv. len ja s nou zijem v jednom dome aj ked mame samostatnu domacnost je to na nevydrzanie. Pretvarka, klamstvo a ohovaranie na dennom poriadku uz sa jej ledva viem pozrdravit. Najhorsie na tom je ze ja nemam rada konflikty a pretvarky a jej spravanie ma uz aj tak zatahuje do veci, ktoré by som za normalnych okolnosti vobec neriesila. Neviem co robit je to zlozita situacia a najviac sa bojim ze to psychycky nezvladnem
😖

slunce2
25. sep 2012

@halienka ďakujem za koment a áno je v tom nedôvera a u mojej svokry žiaľ už nieje skrytá, ale s tým sa musia vyrovnať predovšetkým tie naše svokry. Ja len v kútiku duše dúfam, že ja taká nebudem, pretože moja mama taká nieje. O no a to že ti chodila domov bez dovolenia tak to je fakt hrozné. To by som nedovolila. Mne stačilo že minule vošla do izby a kontrolovala ako má manžel požehlené veci, s potom to rozoberala s polovicou rodiny ako sa hambí za syna že má zle ožehlené nohavice. Len za mnou neprišla Ja som to len počula ako to otec hovorí manželovi. Vtedy pretiekla u mňa posledná kvapka. Ja som jej povedala na rovinu že mi vadí to intrigánstvo okolo toho a hotovo. že u mňa skončila. NEch sa s tým vyrovná ako ona chce. A teraz mi telefonuje a hovorí ako si nič nezaslúži a že je zlá svokra a podobne a čaká že sa jej ospravedlním ale ja nemám za čo. A pri tom mi švagrina povedala ako všade rozpráva že sa jej ani neospravedlním a že ako ona za mnou chodí s pokorou a neviem čo . JE to rozpoltená osobnosť katastrofa

slunce2
25. sep 2012

@dedikatessa to ti vôbec nezávidím že s ňou žiješ.Ja ju mám aspoň ďaleko. Podľa mňa za rozvratom manželstva veľa krát stojí práve aj takáto záležitosť. Prajem ti naozaj veľa síl lebo je to j záťaž. Ja sa tiež niekedy bojím že z toho ochoriem. a čo na to tvoj manžel? Oni tí naši chlapi to veľa krát nechápu. Je to proste ich mama a berú ju takú aká je žiaľ a nepomáhajú nám v riešení tej situácie. Nechápu že oni sú rodina a môžu si povedať a spraviť čo chcú, ale nás do tej rodiny ako si neberú a keď
sa ozveme je to neskutočná drzosť.

halienka
25. sep 2012

@slunce2 no to zas našťastie moja nerobila, že by vyslovene chodila kontrolovať po skriniach, aj keď ktovie či si niekedy neodomkla keď som nebola doma...lebo raz, a to bolo poslednýkrát čo si sama odomkla, prišla keď si myslela, že nie som doma. V tom čase som chodievala s malou von, len výnimočne zostal môj muž doma, tak išiel s malou von on a ja som ostala doma. Ona asi videla, že kočík pred dvermi nie je, tak bola v tom že nie som doma. A prišla nie sama ale so svojou sestrou a sesternicou, všetky tri sa mi tu vovalili bez zaklopania, zazvonenia, alebo zazvonenia na telefón, či môžu. Keby si videla tie tváre keď som vyšla z obývačky, krvy by sa im nedorezal 😀 Rýchlo sa začali vyhovárať, že sa im chce hrozne cikať a už by to domov nevydržali, všetky tri sa rad za radom vyčúrali a rýchlo odpálili preč 😀 Ja si myslím, že tiež rozoberala so svojim príbuznestvom všetko čo ako mám alebo nemám urobené atď. a som rada, že to mne nikto nepovedal, lebo to je potom ešte viac na nervy. Aj tvoja švagriná by urobila lepšie keby ti o tom nerozprávala, lebo človeka to akurát strašne rozčúli, ale ani nemáš čo s tým urobiť, veď čo pôjdeš zakaždým znovu a znovu po všetkých príbuzných a budeš im vysvetľovať, že v skutočnosti je to úplne inak? Alebo im budeš chodiť ukazovať vyžehlené nohavice? To sa proste nedá. A máš pravdu, treba jej to zatrhnúť a nech sa s tým vyrovnáva ako chce. Mala rozmýšľať skôr ako začala takéto dačo robiť. každý normálny človek predsa už keď tak počuje ako mu niekto rozpráva, že bol v cudzej skrini a pozeral požehlené nohavice tak si musí o nej pomyslieť svoje 🙄 Je dobre, že je manžel na tvojej strane, to je dôležité, lebo inak by si dovolovala ešte viac. Ja som mala na mále aby som sa v tom najhoršom období neodsťahovala od muža niekde do neznáma. On sa totiž v tomto hral na mŕtveho chrobáka, asi nemal odvahu postaviť sa priamo za mňa. Tak som sa s tým musela pasovať sama a dosť to aj naštrbilo náš vzťah.

11vlasta11
25. sep 2012

moj nazor...mladi si maju zariadit vlastnu samostatnu domacnost...co si navaria to si zjedia...ako si ustelu tak budu mat...

baklik
25. sep 2012

@slunce2 to s tym staranim sa do solenia cukrovania prikromov - kedysi sa babatkam a teda aj nam prikrmy solili, aby mali chut a do sunaru sa pridaval obycajny cukor. robili to tak vsetci. a preto aj mne sa zakazdym, ked na to pride, mama aj teta stara, ze preco mu nedam sol, vsak to nema chut a preco mu do nutrilonu nepridam aj cukor. uz som im to par-krat vysvetlila, ale aj tak si myslia svoje. ony to tak robili, nic nam nie je a toto su len novodobe vymyslance... proste starsia generacia. tak som to uzavrela tym, ze kazdy si robi po svojom. ja sa nestaram nikomu do toho, nech sa oni tiez nestaraju. dokonca moja teta malemu, ked mal 6.5 mesiaca strcila do ruky keksik, ked som nebola pri nom, lebo sa jej nezdalo, ze malemu nedoprajem sladke... 😖 no proste nonsens. malemu som to vyhodila z rucicky, ten samozrejme velky plac a ja som bola ta divna. ale je mi to jedno, ich vec.... teta trpi miernou obezitou, jej deti boli vzdy tucnejsie a mama ma problemy s vysokym tlakom. vzdy vsetko presalala a teraz ma naordinovanu nejaku sol z lekarne. ale to nevidia... ich vec.
ja mam skor problem so svagrinou, pritom len o 2 r. starsou osobou, ktora ani poondenu maturu si nedokazala urobit a neustale sa stara. jej deti nemozu sladkosti (3r. a 8r.) a mojmu 9-mes. pchala brumika, lebo vsak mama mu nedopraje a vobec nerespektovala, ze ja si to neprajem. skratka nervy... a najhorsie je, ze ten moj chlap sa ma ani nezastane v tomto... je to predsa jeho rodina (ja si riesim so svojou, tiez od neho nechcem, aby riesil za mna v mojej rodine, tak on by si mal so svojou), ale nie, vraj co z toho robim vedu, on to nechape, no tak ochutnal. ale tam islo o to, ze ta trapna zenska si neustale robi, co chce, nerespektuje ma, ked nieco poviem, on jej nic nepovie a nakoniec som ja ta divna...a keby mu to nechutilo, tak verim tomu, ze by do neho aj cely nadzgala. no je to proste na zaplakanie s takymi ludmi... ja som rada, ked ju nevidim. uz raz za mesiac je pre mna prilis 😖

halienka
25. sep 2012

@11vlasta11 ak si čítala aspoň pár príspevkov pred tebou, tak by si videla, že ani to nie vždy pomáha, ja mám vlastnú domácnosť 17 rokov, ale ako sa mi pred 3 rokmi narodila malá a my sme sa tesne predtým presťahovali do nového domu - podotýkam iba nášho, oni s nami nebývajú, tak sa svokra rozhodla, že asi bude aj jej... Napriek tomu, že tu nebýva, bola tu denno denne aj keď ju nik nevolal a do všetkého sa vmiešavala. A trvalo jej skoro rok a mňa skoro zničené nervy kým pochopila, že toto nie je jej domácnosť.

slunce2
25. sep 2012

@baklik no to je drzosť, tá tvoja švagriná je riadna ťava prepáč mi za ten výraz. To si nesmie nikto dovoliť. Matka je v tomto prípade jediná kompetentná osoba a nikto iný. To je úplné potupenie tvojej autority. Matky sa snažia zaviesť režim , dávajú dieťaťu zdravú stravu a sú zodpovedné za zdravie dieťaťa, a takýmto jediným neuváženým krokom to niekto celé ničí. A toto tým našim chlapom musíme vtĺkať. ja to robím po novom tak že mužovi posielam do práce link, ako odkaz na nejakú dôležitú vec (výživa, spánok a pod...). Aby ma potom mohol pred babkami chrániť. Zistila som že chlapom len chýbajú informácie.

dedikatessa
25. sep 2012

@slunce2 Neni mi co závidiet co sa byvania so svokrou tyka ale co spravime, mozem byt rada ze mame kde byvat lebo na vlastné nemáme. No po tom co som sa dozvedela , tiez od svagrinej, ze ona nemieni prepisovat na nás nic, lebo ze ak sa muzovi daco stane tak ze ja si tu donesiem ineho chclapa a ze ju vyhodim z domu ideme veci riesit radikalnejsie. Hlavne ze ked sme jej navrhli ze prideme byvat s nimi tak so vsetkym suhlasila a za chrbtom hovori taketo ohavnosti. Je toho vela niekedy az na zblaznenie a hlavne teraz ked som tehotna a hormony sa mi buria tak to velmi nezvladam. Manzel ma nastastie podporuje a vsetko vdaka Bohu pochopil, lebo pred tym som bola na nu sama. Uvidime co bude dalej. Chceme cim skor zohnat peniaze bud na vyplatenie surodencov a potom si uz mozeme narokovat aj na dom alebo odideme.

nifido
25. sep 2012

no mne to neda tiez nenapisat nechapem tomu co sa tym svokram porobi????? nas praveze ignoruju ked tam nedojsdeme a deti nedonesieme ukazat tak oni sa ani neozvu ja tam idem vylucne s partnerom mam pocit ze ma ani neberu......aj ked pred a po narodeni 1 syna mali iny nazor a ked sa konecne narodila svokrina vytuzena vnucka co len ona dokola ospevovala ze chce dievcatka atd tak ani nezavola ako sa maju tak je to normalne?????
na navsteve minule podzubala no toto ti mamka doma nerobi no mala som sto chuti jej povedat ze keby som robila vsetko tak by deti ku nim ani nesli 😀 😀 😀

jabatko
25. sep 2012

@baklik ..mne to spravia sestra, strážila mi malého a vyslovene som jej povedala nech mu nedáva nič sladké, tak si prídem po neho poobede a on celý od čkolády...skoro ma šlak trafil!!..tak som spravila bordel a odpoved na otázku prečo mu dala piškoty v čokoláde, ved on si vypýtal...v tú chvílu som stratila reč...a to dobre vie, že malému nedávam sladkosti, necukrujem, obmedzujem to ako sa najviacej dá...už jej ho strážiť nedávam =)

baklik
25. sep 2012

@slunce2 linky na clanky mu posielam, odkedy som bola tehu 🙂 on to vsetko vie. ale proste - je to jeho s e s t r a - nedotknutelne uzemie.... 😖

baklik
25. sep 2012

@jabatko ano, tiez som maleho nenechala sameho s tetou, ked ho chcela postrazit a nechystam sa ani so svagrinou a to veeeelmi dlho. az vtedy, ked to bude skutocne nevyhnutne a nebude ina moznost...

slunce2
25. sep 2012

@baklik to je škoda, mal by stáť pri tebe... on to možno v kútiku duše cíti len asi nevie čo skôr...aj ten môj je bezradný, kým sme sa o tom po roku hryzenia si do jazyka nerozprávali tak som ani netušila že nad tým vôbec premýšľa...no teraz viem že ho to trápi a že len jednoducho vie, že mame nemá zmysel čokoľvek rozprávať...je to zložité celé toto medziľudské bitie..ako by nám ľudom mohlo byť dobre 🙂

jabatko
25. sep 2012

@baklik ..ale aké by to bolo krásne keby rešpektovali našu výchovu =)))...

11vlasta11
25. sep 2012

@halienka ...vlastne mas pravdu...nechapem tie svokry....ja sa riadim ...nerob druhemuco by sa nepacilo tebe...

halienka
25. sep 2012

@11vlasta11 aj ja sa presne tým riadim, škoda že iní nie...je to hrozne ťažká a vyčerpávajúca situácia, lebo človek ani nechce narúšať vzťahy, tak si najskôr hryzie do jazyka a prehĺta, lenže to tým svokrám ešte akoby ukazovalo, že môžu si aj viac dovoliť, nuž a potom to prekročí únosnú mieru a už to ide z kopca, už sú hádky, intrigy a už je tu zrazu zlá a nevďačná nevesta...Mal by sa vydávať nejaký manuál pre svokry, aby si trošku ujasnili odkiaľ pokiaľ...

slunce2
25. sep 2012

@halienka ale inač toto mi hovoríš úplne z duše...je to asi diagnóza byť svokrou

zlatica36
26. sep 2012

@dedikatessa ked budete mat peniaze nenarokujte si na dom ,ale odidte!!! prides o nervy,ked uz teraz take bludy trepe....

doma1
28. sep 2012

ahojte babulky, zopar pribehov som si tu precitala a zistujem, ze som neni sama, co ma nanic-svokru, v mojom pripade aj so svagrinou,,,nebudem teraz rozpisovat ako velmi nam ti ludia ublizili,,,skratka nebavime sa uz 1,5 roka a zije sa nam omnoho lepsie,,,tym myslim aj mojho manzela, ktoremu nebolo dvakrat dobre, ked tento nas rodinny "vztah" so svokrou a svagrinou ukoncil,,,
chcem napisat, ze tuto temu by si mali precitat vsetky svokry, nielen tie horsie, ale aj tie naozaj dobre svokry,,,pretoze si kazda moze zobrat určité poucenie do buducna,,,ja uz teraz viem, ze takato byt nechcem, az raz bude aj zo mna svokra,,,,,ci sa mi to podari, uvidime,,,, 😉

isaia
28. sep 2012

ahojte ženy
ja som zo svojej svokry dostala už psoriazu, dermatologička povedala že je to z veľkého stresu. nuž áno, čo sa malý narodil, sú to už 2 roky, prežívam dennodenne peklo. Bývame s manželom sami v byte, ale svokra k nam chodí každý den. Nepoznam nikoho z okolia kto by toto toleroval, držím hubu a krok, ale už nezvladam to psychicke ponižovanie. Pred 2 dnami čo na mna navrieskala ako na špinu, že sa o jej synačika dostatočne nestaram, lebo ho v ten den nečakala tepla večera na stole ale musel si ju ist zohriať, tak to chcem ukončiť. Bože daj mi silu povedať jej že ju už nechcem vidieť.

liza2222
28. sep 2012

@isaia poznam to ,nič čo som urobila nebolo dobre že jej syn,moj manžel od svadby pribral 20kg aj tak som mala na očiach že je chudy 185/98kg chlap ako hora ,moje deti boli nič ,sama seba sa pytam mam dceru aj syna,aj ja budem tak sprosta svokra????

janula2011
28. sep 2012

@isaia Drzim palce, posielam vela sil. Najdi odvahu a povedz jej co si myslis. Svokra Ti nici zdravie, vztah a rodinu...

mihouk
28. sep 2012

@isaia Aj ja drzim palce, mas moj obdiv ze si to tolerovala tak dlho a este k tomu vo svojej domacnosti. Babo vzchop sa a posli tu ludsku vyciciavacku kade lahsie, ona citi tovju pokoru a preto sa po tebe vozi, vzopri sa a bud silna!!!! Myslim na teba. Moja nema odvahu mi povedat nic do oci, tak mam relativny pokoj, momentalne jej total preplo, tak ckam co sa z toho vykluje 😝

liza2222
28. sep 2012

@mihouk presne tak treba sa braniť lebo nebude konca