Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

mihouk
2. máj 2013

@ewisam Zober predaj, ked aj za symbolicku cenu, niekto sa potesi a tym jej dokazes ze ta tak lahko nenastve 😉

ewisam
2. máj 2013

@mihouk 😀 hej a po dvoch tyzdnoch sa bude zhanat potom

ewisam
2. máj 2013

@zlatica36 ona to tak pravidelne, tak neviem ci je to o nastvani, tie hlasky by som si uz asi mala zapisovat... skor uvazujem, ci jej nie je lahostajny, ked uz ja niesom vyvolenou nevestou
@stellamaris

wieruss
2. máj 2013

@ewisam urobit napriek , naschval 🙄 to vedia svokry najlepsie.. A este k tomu, ze by to zhanala tak by som
Jej to splechla rovno do ksichtu, ze ci ako mas synovi odrezat palec, aby mohol nosit tie boty od nej ... Nekaslala by som sa a veci by isli okamzite prec

mihouk
2. máj 2013

@ewisam Vyrastol z toho, prave je to v spinavom, nieco vymyslis, len jej nedaj najavo ze ta tym vytaca. Alebo to rob ako moja babka so starymi vecami, rozstriha na pasiky a uhackuje rohoze 🙂

hehelca
2. máj 2013

@klincek dakujem za radu, budem musiet aj ja prist na nejaku tu prirucku intelegnentnych odpovedi s citanim medzi riadkami.. nerozmiem tomu, ako je prechcana, ako si vzdy vie nast rychlu urazlivu odpoved.. ale ved ja jej dam.. ako ona tak aj ja.. nech sa tesi, ked ja k nej pridem na navstevu a ukazem jej ze nie je dokonala.. a pred jej manzelom, aby zazila pocit neschopnosti.. ved nebude vzdy len ona na koni.. raz pride cas na to, aby sa to vsetko obratilo..

ewisam
3. máj 2013

@wieruss ale tak zas ja to skor dusim v sebe a vravim si, ze to mozno len tak hlupo vyznelo, nema problem zahlasit, ze syn je spinavy ako diva svina (potom co mu ona da cokoladu, hoci vie, ze ja mu sladke nedavam) Ze vsade robi len bordel, ze je z neho unavena a len sa na neho pozera...ze by bola najradsej aby jej len pri zadku sedel a ani sa nepohol a sledoval telenovely... toho je na mraky- nevie sa s nim hrat, nechodi na navstevy, lebo vraj ma vnuk chodit za babkou ( podotykam nema este ani 2 r) A zver takej osobe svoje dieta, len spieva o prazdninach, ze aby sme jej ho nechali a isli prec...
Co sa veci tyka, samozrejme, neobliekam,ak bude viac casu, pretriedim a poslem dalej, ak sa nam nezadari dvievcatko, ale nasla by sa uz hadam aj krabica. Ona totiz kupuje v zmysle hesla Mne sa pacilo, nevadi, ze nenositelne 😀

@mihouk sikovna 😉
A vyslovene neznasam, pockajte tu, idem zavolat susedu, chcela ho vidiet a nezabudni mi ho odfotit aj ako chodi, aby som ukazala kamoskam - co je cvicena opica

mihouk
3. máj 2013

@ewisam No ale to je super, ze takto hovori, lebo ked si nabuduce ho bude pytat na prazdniny, tak jej povedz ze este nie je vo veku, kedy by len sedel a pozeral telenovely (medzi nami, ked uz v tom veku bude, tak ona tu uz davno nebude 😝 ) a ze nechces aby bola unavena zo starostivosti o tvojho maleho, alebo len pozeranim na neho, takze jej ho nedas. Vec vybavena 😀 😀 😀 😀 😀

ewisam
3. máj 2013

@mihouk 😀 a vydedi ma

mihouk
3. máj 2013

@ewisam A je bohata????? 😉

ewisam
3. máj 2013

@mihouk netusim, nezaujimam sa, ale deti uz ma velke takze hadam aj hej 😀DDDDDD

mihouk
3. máj 2013

@ewisam Tak prd na nu, ziadne peniaze na svete ti stastne dieta nenahradia. A aby bolo jasno, tebe aj tak nic neda (to by radsej zila vecne 😝 ), dedit bude manzel a toho nevydedi, ved je od maminky, tak ako ten moj, len keby tam bolo co dedit 😝

ewisam
4. máj 2013

@mihouk ale to sa toho mojho musim zastat, ten drzi mne stranu, hoci to skor berie opacne ako ja a sice, nech si vravi co chce, kupuje hocico, sak sa odlozi 🙂

mihouk
4. máj 2013

@ewisam To je super ze je na tvojej strane, to je to najdolezitejsie. A ze sa to odlozi, nevadi, ved pri velkom upratovani sa to da prec, moja svokra kupuje dost nevhodne hracky uz milion krat sme jej hovorili nech nekupuje hlucne hracky a hlavne nie take co sa nedaju vypnut, take hracky byvaju uuuuuplne vzadu v policke a pri triedeni idu ako prve, ja mam tiez iba jendy nervy, ale musim priznat ze moj mm ich vyhadzuje ako prvy. Oni su proste nepoucitelne, moja mama sa vzdy opyta, ze im chce nieco kupit a co by si take priali, alebo potrebovali, ved uznaj chlpaty privesok na kluce pre 6tt babo....????? 😝

ewisam
4. máj 2013

@mihouk 😀D ale si ma pobavila dobreeeee. To poznam aj ja, ale v obleceni- babke sa lubi, nevadi, ze neponosi..A pritom staci zdvihnut telefon. Moja mama podobne tvojej sa radsej opyta.. No nic, cakaju nas narodeniny, tak aby som zacala uvazovat, kto co kupi (ale ako minule som svokre dala typy, reku vybere si jedno, nie ona nakupila vsetko sak co keby chceli aj druhy nieco rozumne kupit :-P

mihouk
4. máj 2013

@ewisam Povedz jej len jednu vec a hotovo. Ti moji davaju na Vianoce panieze, lebo byvame daleko a potom sa pytaju ze co sme im za ne kupili a to mi straaasne lezie na nervy, lebo ked im chcem kupit nieco drahsie, tak dam peniaze dokopy od vsetkych. Tak so to urobila minuly rok a ked sa pytali ze ktory darcek bol od nich, tak som im povedala, ze sme to nedelili, ze ak chceli konkretny darcek mali ho kupit sami. 😝 😝 😝 😝 😝 Samozrejme reakciu si domysli. 😉

jolly84
4. máj 2013

@flower72 preboha, to naozaj? to snad ani nemozes mysliet vazne? prepac, ale strasne tazko sa to cita, ako sa jedna matka moze takto chovat((( prajem vela stasticka a zdravicka do dalsieho zivota. a Matko uz je na svete? isla si tej mame, ci ako?

flower72
6. máj 2013

@jolly84 žiaľ... ja som si zvykla. už sme doma z pôrodnice, manžel má dovolenku, tak budeme bojovať ako rodinka. ďakujem za slová podpory, veľmi pomohli.

jolly84
6. máj 2013

@flower72 tak sa drzkajte, a prajem vela vela zdravicka obom a hlavne pevne nervy 😉

magali
7. máj 2013

krista ja som sa zasa tak vytocila.. boze to snad nieje pravda, preco ja? preco my? slak ma trafi z tej rodiny.. story jak hovado.. svagrina ma mesacne dievcatko, minuly tyzden cely tyzden hnackovala, spravili jej vyter, lenze mal byt az vo stvrtok, ale nebol, tak volala zasa v piatok lenze sa nedovolala tak tam herecka ani nesla, ved naco ved to ma len desat minut pesi a dve minuty autom.. tak chuda dieta trpelo a teraz pocuvajte ze ako ju liecila.. mrkvovou stavou prosim pekne skoro som odladla, mesacne dieta a este sa cudovala ze co reve 5 hodin v kuse, ale dobre, ved je to jej vec.. lenze teraz to co ma nasralo.. dnes nadranom svokor musel na pohotovost, zevraj asi zapaleny pankreas, tak ho tam nechali, svokra volala nam ze aby ju isiel syn zobrat z nemocnice a zaviezol ju domov.. to bolo o stvrtej rano, o siestej isiel autom do BA dat si vytrhnut na zubnu chirurgiu zub, hodina a pol cesty tam, k tomu maly v noci zle spal, tak som sa aj bala aby nahodou na dialnici nemal nehodu.. nastastie v pohode.. no a ze poobede pojdeme zobrat svokrove auto k nemocnici a zavezieme ho k nim.. lenze o dvanastej mi volal ze ci by sme nesli to auto zobrat.. maly este nespal, mala som na plane varit, no ale hovorim ze dobre teda, lenze to sa este svokra vyhralbala ze ona si pojde s nim nakupit.. tak ja som si zacala varit obed, maleho mi nastastie dala moja mamina spat.. sadnem do auta a svokra sa zacne rozplyvat ze ona uz dnes stihla ist aj na poradnu s dcerenkou a vnuckou, no mna vtej chvili skoro drblo.. tak ona uz bola doobeda v meste a ten nakup si nemohla urobit? Ja kvoli nej lietam, priatel s vytrhnutym zubom kvoli nej lieta a ona zadrie ze bola na poradni s vnuckou.. pytali sme sa na tu malu, ze ci mala ten vyter v pohode, podotykam ze svagrina sa vysledok dozvedela po osmich dnoch, vobec ju netrapilo, ze tam nesla v piatok, dokonca tam nesla ani v pondelok, ved mala uz nehnackuje, tak co.. no ale ze vyter v poriadku, tak drahy hovori ze ved tu mrkvu nech uz jej nedava a svokra ze ale radsej nech len dava.. skoro som odpadla, tak som si dobre tipla ze to ona jej taku kravinu poradila. Ked som povedala ze ja by som jej mrkvovu stavu nedala, svokra na mna nechapavo ze preco? No lebo sa to mesacnemu decku davat urcite nema.. ale tvarila sa svokra akoze ja som ta sprosta.. ked som povedala ze tu malo z toho bolelo brucho tak svokra ze ved ju bolelo aj predtym, no chapete tu logiku? Tak hovorim ze s tou mrkvou jej k tomu este viac dopomohla.. no mala som dost.. ale je mi jedno co robia, je to ich dieta, ich vnucka.. mna len vytocilo ze sme lietali jak spinave handry, svokra vyskerena a ja s vyplazenym jazykom som letela domov varit a potom este znova k nim pre draheho a zasa dovarat obed. .. ked uz isla na tu poradnu tak o tej stvrtej rano mala zavolat dcerenke, mala u nich do rana prespat a mohli sme mat klud.. ale to nie, lebo oni maju male babenko a nestrachovali sa o otca a aby sa vyspali.. pritom nas maly ma sice 2,5r ale nevyspali sme sa odkedy sa narodil a aj teraz v noci zrovna zle spal.. ale vsak my mozeme vzdy.. tak drahy chudak teraz dospava s bolavym dasnom.. co natom ze sme mohli byt dnes spolu, ked nesiel do prace, ved to je u nas normalne ze ked mozeme mat volny den, tak treba lietat kvoli mamicke.. prepacte, ale potrebovala som si ulavit.. je mi jedno ci si to tu precita niekto kto ma pozna, alebo dokonca svagrina, ale uz mam toho dost..

ivkasendy
7. máj 2013

@magali tak to ti verim, ze mas toho dost 😒 toho babatenka je mi luto, moja malicka ma 6 mesiacov a len pred tyzdnom som jej zacala davat mrkvu... to je najhorsie ked stara generacia si mysli ze je najmudrejsia a potom poradi taku blbost, no ta svagrina tiez nechapem co je za "matku" ked sa nestarala o vysledky trpiaceho babatka ☹ to ze tvoj manzel musi lietat a robit taxikara tiez poznam z vlastnej skusenosti... a este k tym "prikrmom" - moja svokra ked dcerka mala asi 3 mesiace jej hovori: dame ti piskotku... som skoro odpadla a ona prekvapena ze preco nie...

magali
7. máj 2013

@ivkasendy ja to stale nemozem akosi predychat ohladom tej malej.. nechcem hovorit ze svagrina je zla mama alebo co, ma prve dieta ale teda nato ze je starsia odomna, tak by mohla cosi vediet.. nechapem to, v dnesnej dobe, plny internet informacii, alebo aj casopisy, videla som u nej Mama a ja na stole, ale asi sa tomu nejako nevenovala, nechapem.. ja niesom nejaka uzkostliva, tabulkova mama ale toto bolo na mna vela.. vies moj syn ked mal pol roka, pri papani skolaboval, dodnes presne nevieme co sa stalo, vraj asi vdychol stravu, zistili mu potom reflux.. ja len, som rada ze sa mu vtedy nic nestalo, prebrali sme ho, ale ten strach a vsetko okolo a ona takto hazarduje, je mi smutno..
a prikrmy som riesila zodpovedne, vsetko som si zistila, hlavne kvoli ich rodine, lebo su alergici a tak som chcela mat istotu, ale zasa som bola len divna a presne ako pises, preco nemozu dat malemu piskoty.. ach jaj
kazdy nech si robi ako sam uzna za vhodne, ale obcas sa neda nereagovat

janinna11
7. máj 2013

@babatko2010 tak jacanie rozmaznanych deti rozmaznanych podotykam svokrou!!! Veeelmi dobre poznam a aj tie uniky vonku... ja som to uz nevydrzala a vydobila som si podnajom, stahujeme sa!!! Snad tam potom zacnem aj raz za cas rada chodit...

mirkave
7. máj 2013

@magali je mi luto,ze ste nemali svaty pokoj.to vies - cert a svokra nikdy nespi 😀

zlatica36
8. máj 2013

@magali a čo? Prečo by nemohlo mrkvu,keď ma hnačku????tam aspoň bola snaha pomôcť.....(ironicky to myslím 😀 😀 )
....omnoho horšie je keď babka si zmyslí, že namoči cca dvojmesacnemu babatku cumlik do alkoholu.....''len'' s tým ,že ''veď len chcela vidieť ako sa zatvári'' našťastie nešlo o moju svokru....

magali
9. máj 2013

@zlatica36 no mam dost.. nechapem niektore zeny.. este som sa naschval pytala mojej mamy ze ci by to dala aj ona, aj pred tridsiatimi rokmi, ci by dala mrkvu a povedala ze urcite nie.. no a alkohol to uz je ina kava

mykaellle
10. máj 2013

Ahojte ;- ) ďalšia epizóda z telenovely Svokra. Bola som u nich, lebo u nás nešla elektrika. Zobrala malú na ruky, začala ju bozkávať na ústa a ruky, i keď sme jej to zakázali. Ona však nemôže odolať, keď je taká zlatučká. A furt vraví tou hnusnou maznavou rečou. to som ešte prežula. ale potom som ju išla prebaliť (malú, naštastie nie svokru), tak ma zdrbala, prečo ju idem už prebaľovať, však plienku má ešte dobrú. Malá nebola odbalená, a plienka plná 3 hodiny. Do všetkého mi kecala. Potom sme išli do mesta kúpiť manželovii darček. Vonku 27 stupňov, dala som si dole bolerko s dlhým rukávom a ostala som len v tričku. Vyprskla na mňa ako mačka, že ONA by to nerobila, či chcem ochorieť, keď kojím, tak som jej povedala, že ja si urobím podľa seba. "Máš počúvnuť radu staršieho a skúsenejšieho človeka, nie ty hneď sa musíš zduť." to mi povedala. Som myslela, že jej vytrhnem kočík z rúk a budem utekať kade tade. Potom som to povedala mužovi. Ten sa najedoval, pretože sa to už zbiera. Ešte išiel k nej po nejaké veci, len otvoril dvere a položil vajíčko s malou na sedačku. Hneď vyskočila, prečo ju tam dáva, že malá spadne a podobne. To ste mali vidieť, ako sa do nej pustil. že on je otec, ja som mama, vieme, čo robíme, a že sa zaobídeme aj bez jej múdrosti. A keď niečo nebudeme vedieť, že sa spýtame. Do každého pohybu nám kafre. Ona reagovala tak, že len chcela pomoct, zdula sa, a vypoklonkovala nás z bytu, lebo sme jej velmi ublizili. Joj, ked to takto bude pokracovat, tak tam prestaneme chodit. Uff

ivkasendy
10. máj 2013

@mykaellle palec hore pre tvojho manzela, ze jej narovinu povedal 🙂 a mne osobne by nevadilo prestat chodit ku svokre 😉 no a tie jej akoze "mudre" rady jasne ze jednym uchom dnu, druhym von... vrr, ja som to tak neznasala jak ma na zaciatku moja furt poucovala, teraz sa uz snazi davat pozor aby bolo tak jak ja chcem 😉 a to obozkovanie babatka, ble, sa mi dviha zaludok uz len kvoli chudatku dietatku co sa nemoze branit... 😒

mykaellle
11. máj 2013

@ivkasendy juj, taká som rada, že manžel je pri mne v tomto 😉 a to bozkávanie, no comment, aj imunita, aj všetko 😕 Ale svokruša sa už prestala fučať, a volá mi, ale jej nedvíham 😉

magali
13. máj 2013

no my sme boli pozriet vcera svokra v nemocnici, budu mu asi brat zlcnik, tak sme boli za nim, brali sme aj svokru, ked sme k mim prisli tak tam bola svagrina s muzom a tou malickou, o ktorej som pisala vyssie.. tak som sa chvalila svagrinej ze drobec sa konecne zacal pytat a ze aj kakat chodit uz pekne na nocnik..normalny rozhovor. a svokra sa tvarila prekvapene ze to ozaj a aj kakat? a ja na nu s vyplestenymi ocami, ze co je taka prekvapena ved im jej sme to uz hovorili a svokor v nemocnici tiez prekvapeny, tak som sa nasrala ze uz im nebudem nic hovorit.. oni teraz maju malu vnucku a o nasho syna sa nezaujimaju uz vobec.. pritom som sa napocuvala ze uz by sa mal pytat a bla bla a ked to konecne prislo tak oni si to ani nezapamatali, vsak to nic nieje.. a ked bol syn maly tak svokra si ani zaboha nevedela zapamatat ake ma cislo oblecenia, kolko vazi a furt nevedela mu nic kupit, lebo sa tomu nerozumie.. ale ked sa jedna o vnucku, tak vie vsetko.. vrrrrrrrr..
no a ta svagrina kapitola sama o sebe, isli domov a malinka mala obelecene body, dupacky, ciapku a svetrik, ktory som jej uhackovala, zakryli ju takou tenkou dekou a my s priatelom sme zostali na seba pozerat ze to snad nemyslia vazne.. vonku lialo a fucalo a bolo teda dost chladno.. ja viem ze ju len do auta niesli, ale aj tak.. o kojeneckych rukavickach dievcina asi este nepocula.. hlavne ze doma ked ju dava spat, da ju do perinky a este ju prikryje paplonom 😕 😕 😕
my sme mali maleho v oktobri, mal flisovy overal, taky kabatik teplejsi, deku z Lidla ale bola tepla a na vajicku strieska a nanoznik a svokra nam stale hovorila ze zmrzne a teraz ani brvou nepohla.. hold dcerenkine dieta
uz som nadobudla pocit ze svagrina pocitala s tym ze bude teplo a nejake teplejsie veci pre malu nebude potrebovat, ale preboha teraz sa fakt ochladilo a ona nevie ist do posrateho tesca a nieco jej tam kupit? no asi sa jej to neoplati, mozno bude takto chladno len tyzden a to by bola zbytocna investicia.. hlavne ze si doplacala odvody aby mala vyssiu matersku.. ja niesom nejaka povrchna, povysenecka nakupna maniacka, ale pre maleho vsetko a od zaciatku a priatel dostal vypoved ked som isla na matersku, ale vzdy sme v prvom rade mysleli na maleho.. nechapem to, keby nato nemali, ale maju nato.. mna vytaca ked niekto setri na detoch