Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

zita19
25. dec 2013

Ja by som o svojej svokrusi traktaty napisat mohla... Ale teraz len jedno:
Kvalita svokry stupa kvadratom vzdialenosti... A najlepsie cislo pre svokru je 4 (2 metre do zeme na druhu)
😀 😀 😀 😀
Mozno raz dam aj zazitky...

mimikas
25. dec 2013

@maruskass velmi pekne si to napisala

mamavera
25. dec 2013

@helena220 svokre povedz, že si síce nemožná matka, manželka, kuchárka, ale za to budeš úžasná svokra, lebo ona ti dáva príklad, aká nemáš byť. Zrejme sa urazí - tým lepšie pre teba, má nejaký čas pokoj 😀

viki1077
29. dec 2013

@mamavera no toto raz urcite pouzijem dakujem za nápad :D

gebeente77
29. dec 2013

@helena220 heli, na toto huckanie by som si dala pozor, segra podobne zazila a mala jej potom hubovala, co pocula od babky... treba to utat hned, ze si nezelas, aby taketo veci hovorila pred tvojim dietatom a pokial neprestane, tak u vas nema co hladat... lebo je ine, ak ma narazky a je s nou nanevydrzanie, ale v ZIADNOM pripade nedovol, aby huckala na tebe tvoje vlastne dieta...

gebeente77
29. dec 2013

@gebeente77 malo tam byt proti tebe, uz je vela hodin 🙂

dezire1000
29. dec 2013

No moja akoze buduca svokra to je koniec.Stale ma porovnava s priatelovou byvalou ze ja som chuda a ona bola akurat.Ze ona krasne byvala a ja bohuzial nemam az tak zazobanych rodicov proste hlada na mbe same negativa.a ked jej to priatel vytmavyl argumentovala to tym ze to hovori preto aby som si nemyslela ze jeho byvala bola nejaka chudera......chodili spolu 8rokov no ja na rozdiel od nej som to s nikym nerobila v lesiku 3mesiace pred svadbou co ich moj priatel a jej ex snubenec nachytal.Este dobre ze som sa s nou v zivote este nevidela

mihouk
29. dec 2013

@dezire1000 Ved jej to normalne povedz, ze ty taka nie si, ze ty mas aj nejake moralne hodnoty. Alebo ze nemohla byt az taka perfektna, kedze je tvoj priatel s tebou a nie s nou... Moja svorka je stale v kontakte s mm byvalou, no aspon neotravuje mna, takze mi v podstate byvalka robi sluzbu 😝 😝 😝

majka99999
30. dec 2013

@dezire1000 omg, moja svokra tiez porovnavala s minulými byvalymi, aby som si nemyslela, ze je moj muzik nejaky chudak, co ani dievca nevedel zbalit...

majka99999
30. dec 2013

niekedy uz rozmyslam, ci moja svokra by nemala ist na psychiatriu... u nej sme este tyzden nevydrzali, a to sa s mojim muzikom pohada kazdy den. on to tam ma rad (jej dom oficialne, neoficialne tam vrazil tolko penazi, ze minimalne polka by mala byt jeho - okna, kurenie, strecha, elektrina, voda, nova drevaren), oddychne si tam, kym jeho matka nezacne vrtat alebo neurobi nejaku hovadinu. samozrejme, necha sa vyprovokovat. a ohen na streche, ze nepojde na nasu svatbu, ze neuvidi malého nikdy... oni vedia, ze to sa len tak vyhrazaju a nic nesplnia, ale pre mna to je psychicky hroza. a teraz aj pre malého, on nema rad, ked sa vadia ludia, je citlivy, zacne plakat, ked ked sa obcas hadame my s muzikom a to teda nejake talianske manzelstvo nemame. teraz sme stravili vianoce u nej (chcela som, aby si drahy siel oddychnut), jasne, ze sa na 5. den pohadali hrozne, tak sme na siesty sli domov. maly sa tam hral s domino kockami z tesca, ze ich hadzal do flase. ze vraj si ich mozeme zobrat. tak som povedala, ze par kuskov doma mame, ale ze teda mozu ostat tu alebo ich vezmeme, ze to je jedno. ked sme uz mali odist, domino nikde, tak ze fayn, bude mat maly tam. uz sme sli skoro hodinu na aute, ked zavolala svokra, ze ide za nami na aute a nesie nam tie domino kamene! ze ju mame pockat. KKS! sli sme v case spanku, ze sa teda vyspi v autosedacke, viackrát sme to zdoraznili, ze sa nezastavime ani u svagra, lebo maly bude spat. nieeee, ona zavola a zobudi ho, ked nam konecne zaspal! muzik v takom soku (soferoval), ze dobre, ale potom som mu vycistila zaludok, ze ci je normalny, ze maly je hore, uz nebude spat, ze este pôjdeme hodinu k nasim, ze proste si nemozeme dovolit niekde polhodinu cakat na blbe domino... tak nastastie potom volal spat, ze nebudeme cakat... ako kazdy normalny clovek by volal predtým, ako nasadne do auta, ze ci to nechceme (nehovoriac o tom, ze neslo o mobil alebo penazenku), nieeeeee, moja svokra zavola po 20 kilometroch v aute, ze nam to nesie. takze telefonovala ona aj muzik pocas jazdy... niekedy mi rozum zastava, co ona dokaze vymysliet... 🙄 🤐

dezire1000
30. dec 2013

kocky a vsetko najlepsie je na tom to,ze ked som sa s nim pohadala pred vianocamy tak jeho 13 rocna sestra my vynadala do p...... a ze ked ma peniaze ze vtedy my je dobry.....zasla som coho je 13 rocna zasrata soplana schopna.prisahala som ze ked budem mat s nim dieta kym zijem jeho rodina v zivote neuvidi to male a prisaham ze to aj tak urobim

mamavera
31. dec 2013

@dezire1000 veď ju aj ty začni porovnávať, to je jedno s kým, s matkami svojich bývalých (pozor, neprešvhni počet!), s kolegyňami, susedkami, hádam ju to prestane baviť

zlatica36
31. dec 2013

@dezire1000 by som tej 13ročnej v tu chvíľu vylepila!!! A dovi -dopo.... Moja noha by tam viac neprekročila prah.....

dezire1000
31. dec 2013

Ja som tam este v zivote nastastue nebola ona my to vravela do mobilu ked som s jeho mamou volala a jeho mama ako v pohode nic jej na to nevravela.Ja ju kaslem celu jeho rodinu sprostu len peniaze vidia nic viac len bohatu by chceli pre synacka.radsej ziadna svokra a svagrina ako tieto dve fuchtle dubnickeeeee

amelia6
5. jan 2014

@nestastna_nevesta to je skoro presne môj prípad...veľmi ma to hnevalo aj trapilo. Bolo mi povedane do, že svoje 4mesačne dieťa nedávam druhým a že som vkuse nim. Akože s kým by malo byt? A kopu ďalších absurdných veci, ale zobrala som všetku odvahu a povedala si svoje. Je to moje dieťa a moje pravidla. Presne ta chápem. Kašli na to, že si zlá nevesta. Je to tvoje dieťatko, nie ich druhá šanca a hlavne si vždy stoj Za svojím. Prečo by sme si mi mali dávať pozor na jazyk, keď oni s nami chcú manipulovať. Stanov si hranice. Ja moje dieťa nedávam a ani nebudem. Nie je to kniha,ktoru potrebujem odkladať. Inak v príbehu čo pises si môžme podať ruky..

kikushka92
7. jan 2014

Ja mam podobny problem zo svokrovcami . S priatelom sme spolu 3roky. Zo zaciatku ma svokra brala v phode bez problemov , neskor sa to zacalo kazit z nicoho nic a trva to viac nez rok. Ked som u nich jak keby nic ale ked odidem domov tak vinadaju priatelovi ze preco je este somnou a preco ma knim veze. Priatel ma aj dvoch bratov s ich priatelkami svokra nic nema len somnou a s priatelom . A my uz nevimeme co robit jak sa udobrit zo svokrou , prosim vas poradte mi. Dakujem ☹ , :-/

ivkasendy
7. jan 2014

@kikushka92 ved nech sa jej spyta tvoj priatel-jej syn narovinu, ze co ma proti tebe... nech mu to povie a ty budes vediet v com je problem a podla toho sa zachovat...

kikushka92
7. jan 2014

@ivkasendy skusala som , a dodala mi ze ona onicom nevie , ze nema somnou problemy ale zas pred priatelom zas.hra inu ... Nadava mu za mojim chrbtom , proste ona nema odvahu mi to povedat alw za chrtob hocico povi... Od A az po Z

kikushka92
7. jan 2014

@ivkasendy ked som sa jej pytala ci to je pravda , co povedala priatelovi a dokonca mi to nahral aby som to pocula aj ja

yuuki
9. jan 2014

ja mam svojich svokrovcov rada ... ale všemožne sa mi snažia zohnať prácu už asi rok! ja neviem ako im mám povedať, že nech s tým prestanú proste furt furt dookola... .malý ide teraz od jari do škôlky bude mať 3....... " kedysi ženy pracovali už keď malo dieťa pol roka ho dali do jasiel a bla bla"... mne nepovedia nič .. hovoria to môjmu mužovi... ten je z nich už vystresovaný....ja som vystresovaná z nich... no na čo je toto dobré...vidím, že oni majú super naplánovaný celý môj život... furt furt riešia peniaze pri tom nemám pocit, že by nám nejak chýbali.... dakedy mi až rozum pozastáva

daduska2009
15. jan 2014

ahojte som tu opät po dlhsej dobe a som uplne v koncoch co ta moja svokra vyvadza to uz neni normalne. Mali sme minuly rok sliepky,nomuseli ist prec koli parazitom ktori vobec neidu na ludi (som sa informovala u veterinara) a od vtedy ich vidi vsade namysla si ze ich ma v sebe aj v celej chalupe no byvame so svokrovcami a ona stale umyva zem aj vsetko so savom a strieka vsetko sprejmy na roztoce no des mame dvoch syncekov a bojim sa ze nieco schytaju z tych chemikalii stale len vykrikuje ze ju ma kazdy za blazna poradte co robit ... :(

zuzana1011
19. jan 2014

@daduska2009 aj ja mám svokru závislú na save 🙂

zuju2
19. jan 2014

Žienky, to je des s tými svokrami. Už nám len ostáva výstraha, aby sme my také neboli. Ich už asi nikto neprevychová.

lolah
20. jan 2014

@magali ja ta uplne chapem, ked som citala tvoje prispevky, tak koniec...tie iste problemy, tie iste pocity, ako u nas :/

magali
20. jan 2014

@lolah dakujem.. momentalne je to omnoho lepsie pretoze uz chodim do prace a kedze mam dost casovo narocnu pracu, velmi k nim nechodime a ked tak len na chvilku.. takze mam klud.. ale predpokladam ze aj tento rok ma s nimi cakaju dalsie "krasne" zazitky.. ale jasne je ze skratka vzdy budeme u nich na poslednom mieste ale v podstate je mi to uz aj jedno

lolah
20. jan 2014

@magali áno, práca pomáha, človek príde na iné myšlienky, tak je to dobre...ja som tiež asi 1,5 bola v pohode, uplne som vsetko prehliadala, mala som nadhlad, lenze teraz som opat na materskej s malickou dcerkou a je to opäť tu... drzim palce, aby to bolo len lepsie 🙂

novamamima
20. jan 2014

@nestastna_nevesta
Vidíš to a ja mám presný opak, moja svokra bývy 300m vo vedľajšom vchode a nikdy k nám nepríde, malého vidí tak 1x za 2 mesiace. Ja k nej často nechodím lebo sa tam necítim dobre. Zo začiatku ma to hnevalo, lebo svokra sa starala vkuse o dieťa svojho druhého syna, ktorý sa neoženil a dieťa si občas berie. Ale teraz som si už zvykla a som rada, že mi nikto nechodí dirigovať čo mám ako robiť. Moja rada je neber ohľady a povedz priamo čo sa Ti a basta. 😉

sashabb
24. jan 2014

@novamamima nestastna_nevesta založila diskusiu v roku 2007 a je dávno neaktívna (nechodí na MK) 😝 ...ja len, že nebude odpovedať 😉

novamamima
24. jan 2014

@sashabb
Aha ďakujem 🙂 to som si nevšimla 🙂

ankasem
3. feb 2014

@nestastna_nevesta ahoj, sme natom asi nejak podobne.. tota moja svokra zozaciatku v pohode , ale ked sa nam pred rokom narodila Simonka- no hruza, byvame spolu v jednom dome a kazdu noc mi len do spalne lozila ked mala plakala ked sa zobudila , bez toho aby zaklopala,, spytala sa ci mi ma pomoct a ja ze nie netreba a ona just mi ju z ruky tahala,,,tota nasa simonka ani zaplakat nemoze ani spadnut bo ona hnetka uz vravi ze si dokantrime decko a ze sa neznam onu postarat.. katastrofa , muz v robote na 3 tyzdne a ja s nu "doma".. ale nikdy mne nic nepovie do oci , furt len za chrbtom a jak sa to dozviem co zas nakecala ta sa vyhovara ze ona nikde nechodi a nikoho neohovara.. nenecham si odnej skakat po hlave,uz sa s nou nerozpravam a ani si uctu odomna nezasluzi.. uz sa mi tak zhnusila ze az ..bllll